داره یه اتفاقاتی میفنه ...

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
داره یه اتفاقاتی میفنه ...

سلام علیکم.

1.بیانات در دیدار مردم آذربایجان

نقل قول:

ملّت ایران بدون تردید در آینده‌ای که آن آینده ان‌شاءالله خیلی دور نخواهد بود و شما جوانهای عزیز قطعاً آن آینده را مشاهده خواهید کرد، از همه جهت در قلّه‌های شرف و افتخار خواهد بود.

و

2.دیدار دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین با رهبر انقلاب

نقل قول:

جمهوری اسلامی ایران تا روزی که آرمان فلسطین به ثمر برسد، مصمم خواهد ایستاد و آن روز را جوانان قطعاً خواهند دید.

انگار یه اتفاقاتی داره میفته. ؟؟؟

دوستان تحلیل خودشون رو بیان نمایند. تشکر

یاعلی

تحلیل خاصی ندارم ولی خوب تاکید رو کلمه قطعا یعنی اینکه جوانان امیدوار باشین همین چون میبینن جوانان خیلی ناامید هستن دارن بهشون روحیه میدن:ok:

نه؛ به نظر من فقط "امید" و "روحیه" دادن صرف نیست.

اتفاقات خیلی بزرگتر.
دوباره میارم:

نقل قول:
جمهوری اسلامی ایران تا روزی که آرمان فلسطین به ثمر برسد، مصمم خواهد ایستاد و آن روز را جوانان قطعاً خواهند دید.

[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام

خب اتفاق خیلی واضحه
برای بنده که مثل روز روشن هست

تشکیل تمدن اسلامی و تبدیل ایران به ابرقدرت جهانی

که اولین شاخصه آن نابودی اسراییل است طی سال های نزدیک آینده

با نابودی غده سرطانی اسراییل برخی از مشکلات ما با جهان غرب بهترو سریعتر حل خواهد شد
اسراییل و لابی صهیونیسم در غرب و امریکا با به کار آوردن مسئولین برخی از کشورها و حمایت های مالی از ایشان
انها را تابع خود می کنند

از طرفی اسراییل موش کثیفی است که با لجن پراکنی های خود با تکیه بر قدرت رسانه ای مانع از رسیدن سخن حق ایران به نقاط مختلف جهان می شود

بزرگترین دشمن ایران اسلامی عزیز
اسراییل است که با نابودی ان و رسیدن سحن حق ایران به دنیا دیگر کشورهای غربی مانعی برای قبول حرف های حق ایران نخواهند داشت

و با روی کار امدن مسئولینی از دل مردم که حافظ منافع اسراییل نباشند
با ایران عزیز هم دشمن نخواهند بود

زیرا هر دشمنی که برخی کشورها علیه ایران می کنند به خاطر اسراییل است و در خطر بودن منافع اسراییل

اتفاق خوب نابودی اسراییل است که خمینی کبیر و رهبری عزیز به شدت پی گیری بودند وهستند
و بارها بدان اشاره کرده اند

سپاه و حزب الله رسالتی جز نابودی اسراییل در رساندن ایران به ابرقدرت جهانی ندارند
که ان شاء الله به زودی اتفاق خواهد افتاد

[="Times New Roman"][="Black"]

محراب;644915 نوشت:
با سلام
عرض ادب و احترام

خب اتفاق خیلی واضحه
برای بنده که مثل روز روشن هست

با نابودی غده سرطانی اسراییل برخی از مشکلات ما با جهان غرب بهترو سریعتر حل خواهد شد
اسراییل و لابی صهیونیسم در غرب و امریکا با به کار آوردن مسئولین برخی از کشورها و حمایت های مالی از ایشان
انها را تابع خود می کنند

از طرفی اسراییل موش کثیفی است که با لجن پراکنی های خود با تکیه بر قدرت رسانه ای مانع از رسیدن سخن حق ایران به نقاط مختلف جهان می شود

بزرگترین دشمن ایران اسلامی عزیز
اسراییل است که با نابودی ان و رسیدن سحن حق ایران به دنیا دیگر کشورهای غربی مانعی برای قبول حرف های حق ایران نخواهند داشت

و با روی کار امدن مسئولینی از دل مردم که حافظ منافع اسراییل نباشند
با ایران عزیز هم دشمن نخواهند بود

زیرا هر دشمنی که برخی کشورها علیه ایران می کنند به خاطر اسراییل است و در خطر بودن منافع اسراییل

اتفاق خوب نابودی اسراییل است که خمینی کبیر و رهبری عزیز به شدت پی گیری بودند وهستند
و بارها بدان اشاره کرده اند

سپاه و حزب الله رسالتی جز نابودی اسراییل در رساندن ایران به ابرقدرت جهانی ندارند
که ان شاء الله به زودی اتفاق خواهد افتاد

تــــــــــکــــــــــبـــــــــــــیـــــــــــــــــــــــــــــــــر.. :Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf: :ok: :hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:

Am!r;644904 نوشت:
سلام علیکم.

و

یاعلی

چی شده؟ نکنه رو به پیشگویی آوردین؟

salam1990;644936 نوشت:

شما از چی ناراحتی..؟ :Gig:[/]

salam1990;644936 نوشت:

سلام برادر.

به نظر حقیر، این مطلب با پیشگویی فرق میکنه؛ چون یه سری قواعد هست که با انجام دادن اون قواعد، یاری خدا میرسد.

مثلا: ان تنصر الله، ینصرکم.
یک قاعده است.
به هر حال نظر حقیر این بود، طبق اطلاعات کم و ناقص.

[=arial]

salam1990;644936 نوشت:

با سلام
عرض ادب و احترام

بزرگوار فکر کنم نیاز به توضیح بیشتر نیست که تحلیل با پیشگویی فرق دارد

تحلیل یعنی این که با توجه به تفکر و اندیشه و برنامه و حرکتهای دشمن یا طرف مقابل و برپایه اخبار و اطلاعات علنی با سری حرکت بعدی نیروهای خودی یا دشمن را بررسی کردن و اعلان نظر کردن
امری که در عالم سیاست و اقتصاد و ورزش و ......رایج است

پیشگویی ادعایی است بی دلیل و بدون برهان و بر اساس سودجویی یا اخاذی انجام می پذیرد
البته پیشگویی انسانهای عالم به غیب فرق می کند مثل انبیا و اولیا

محراب;644976 نوشت:
[=arial]

با سلام
عرض ادب و احترام

بزرگوار فکر کنم نیاز به توضیح بیشتر نیست که تحلیل با پیشگویی فرق دارد

تحلیل یعنی این که با توجه به تفکر و اندیشه و برنامه و حرکتهای دشمن یا طرف مقابل و برپایه اخبار و اطلاعات علنی با سری حرکت بعدی نیروهای خودی یا دشمن را بررسی کردن و اعلان نظر کردن
امری که در عالم سیاست و اقتصاد و ورزش و ......رایج است

پیشگویی ادعایی است بی دلیل و بدون برهان و بر اساس سودجویی یا اخاذی انجام می پذیرد
البته پیشگویی انسانهای عالم به غیب فرق می کند مثل انبیا و اولیا

به نظر من که این حرفها نه بر اساس تحلیل و برهان، بلکه فقط یک سری سخنان کلیشه ای است برای امید دادن به جوانان نا امیدی مثل من که اثری هم نداره

با این حرفها نمیشه روی اوضاع نابه سامان اقتصادی، سیاست خارجی، وضعیت بحرانی آزادی بیان و اندیشه، اختلاسهای میلیاردی و پی در پی و ... سرپوش گذاشت

[=arial]

salam1990;644978 نوشت:
به نظر من که این حرفها نه بر اساس تحلیل و برهان بیان شده. بلکه فقط یک سری سخنان کلیه ای است برای امید دادن به جوانان نا امیدی مثل من که اثری هم نداره
با این حرفها نمیشه روی اوضاع نابه سامان اقتصادی، سیاست خارجی، وضعیت بحرانی آزادی بیان و اندیشه، اختلاسهای میلیاردی و پی در پی و ... سرپوش گذاشت

با سلام
شما عزیز بزرگوار
مختارید ان طور که می پسندید تحلیل داشته و نظرخودتان را بیان نمایید

ولی لطفا بی ارتباط با موضوع نباشد
شما شرایط کشور ما را به هر کشوری حتی امریکا در نظر بگیرید مطمئن باشید یک روز هم دوام نمی اورد
از طرفی این حرفهایتان را به کسانی بزنید که منکر برخی مشکلات کشوراند و یا در صدد مخفی کاری اند و یا می خواهند موفقیت های کشور را وارونه جلو دهند

ایران اسلامی با تمام دشمنی های داخلی و خارجی و بی کفایتی برخی مدیران و مسئولین داخلی که در دنیا بی سابقه است
توانسته است به این همه موفقیت دست یابید
نه می شود و نه می توان این موفیت ها را در این شرایط نادیده گرفت

salam1990;644978 نوشت:
به نظر من که این حرفها نه بر اساس تحلیل و برهان، بلکه فقط یک سری سخنان کلیشه ای است برای امید دادن به جوانان نا امیدی مثل من که اثری هم نداره

مطمئنا همه خوب میدانیم که مقام معظم رهبری همواره هر سخنی که گفته اند از روی برهان و منطق بوده و همه ی تحلیل های ایشان به واقعیت پیوسته است و تا به الان هر بار که به رهنمود های رهبر عزیزمان توجه کردیم و عمل کردیم نتیجه اش پیشرفت بوده است
شکی نیست که بیانات ایشان کاملا از روی تحلیل و برهان بوده و هست و هرچه بگویند به واقعیت خواهد پیوست.

[="Blue"]

salam1990;644936 نوشت:
اینده پزوهی با پیشگویی فرق دارد
بر اساس یک سری معلومات شما میتوانید اینده را ترسیم کنید[/]

محراب;644915 نوشت:

اینکه کدوم حکومت میمونه، کدوم ابرقدرت میشه و کدوم نابود میشه...این حدیث از حضرت رسول(ص):

الملك يبقى مع الكفر و لا يبقى مع الظلم

اینکه اسراییل نابود خواهد شد روشنه. چون اساسش بر ظلم و جنایت بوده و هست.

درمورد آمریکا و اروپا ببینیم اونها چقدر به مردمشون ظلم میکنن؟ چقدر آزادی میدن؟ چقدر رفاه دارن؟ چقدر دزدی و اختلاس دارن؟

و اما درمورد جمهوری اسلامی.. بماند...

[="Blue"]

salam1990;644978 نوشت:
برای امید دادن به جوانان
هنوز از 22 بهمن چند روزی بیشتر نمیگذرد
و حضوران جوانان امیدوار و در صحنه را ندیدید
باحضور ان جوان چه نیازی به امی دادن است
[/]

[="Blue"]

salam1990;644989 نوشت:

درمورد آمریکا و اروپا ببینیم اونها چقدر به مردمشون ظلم میکنن؟ چقدر آزادی میدن؟ چقدر رفاه دارن؟ چقدر دزدی و اختلاس دارن؟
من هم مثلشما امریکا و اروپا رو اعتقاد ندارم
زیرا در امریکا1 درصد 99 درصد را چپاول، دزدی و اختلاس میکند
و به اسم ازادی نقش مادر بودن را از زن گرفته و الویت دوم داده و کار را در الویت اولش قرار داده و ابزارش کرده اند
و از حقوق بشرشون هم
،وقتی حقوق یک پیامبر نادیده گرفته می شود دیگر بقیه مسلمانان حسابشان معلوم است[/]

سلام علیکم و رحمه الله

من با بخشی از انتقادهای جناب سلام موافقم و مسلم است که هدف امپراتوری شدن نیست حتی اگر یک کشور 2 در 2 هم باشد ولی از روی حکمت نظام حکومتی ای سالم و عادل اسلامی داشته باشد کشوری قدرمند و مردمی سعادتمند میتواند داشته باشد و الگویی خواهد بود برای دیگر کشورهای اسلامی و حتی غیر آن.

ولی ما در این کشور نواقصی داریم که لازم است رفع شود و بعد بتواند الگوئی برای دیگر کشورهای اسلامی باشد و به این شکل تمدن اسلامی شکل بگیرد و نه امپراتوری اسلامی . ( امپراتوری با توجه به تعریف و معنائی که دارد نمیتوان آنرا با این تعریف در چارچوب اسلامی دانست )

یاحق

salam1990;644978 نوشت:

وقتی شما به عنوان سخنگوی یک شرکت حرفی رو میزنید باید رو تک تک کلماتش فکر کرده باشید چون یک سوتی کوچیک آینده ی شرکت رو به خطر میندازه. حالا اینجا که بحث رهبر و یک ملته خیلی حساس تره. تاریخ ثابت کرده مقام معظم رهبری رو هوا چیزی نمیگن. گذشته از اون تجربه و مسئولیتشون این اجازه رو بهشون نمیده.

به نظرم این صحبت ربطی به وضعیت داخلی نداشت گرچه باید قبول کنیم بااینکه نمره ی دولت در سیاست داخلی از صفر بیشتر نمیشه اما در سیاست خارجی 18 رو میگیره (دو نمره هم به خاطر روند مذاکرات کم کردم)

[="Navy"]

Am!r;644904 نوشت:
سلام علیکم.

و

یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
خبری درراه است
ان شاءالله ظهورآقانزدیک است...

البته این گفته ی من نیست،ولی وقتی بزرگان دینی اینطورتلنگرمیزنندونویدهایی این چنینی می دهندقطعاخبری درراه است،شنونده هم بایدعاقل باشد...
اینک وظیفه ی مااین است حالاکه دراین اقیانوس معرفت،غوطه وریم ،مباداروزی برسدکه آفتاب طلوع کندومانمازقضابخوانیم!
ولی وای به آن روزی که اگر،شکم هایمان ازحرام پرشده باشدگوشهایمان حرف حق رانخواهندشنید....

یامهدی(عج)[/]

salam1990;644989 نوشت:

پرسش: چرا کافران از رفاه و ناز و نعمت برخوردارند ولی افراد با ایمان معمولاً به سختی روزگار را می‌گذرانند؟

salam1990;644989 نوشت:
و اما درمورد جمهوری اسلامی..

و اگر اهل کتاب ایمان آورده و پرهیزکاری کرده بودند قطعا گناهانشان را میزدودیم و آنها را به بوستان های پرنعمت در می آوردیم

البته من منکر کوتاهی ها نیستم ولی اگه دقت کنیم میبینیم یه چیزایی هم به خودمون برمیگرده وقتی گوشیمون چینیه، از موتور گوگل استفاده میکنیم، ...

بگذریم... یه روزایی هم موقع امتحانه

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

جوانان چه خواهند ديد؟
1-پيشرفتهاي علمي ايران
2-افزايش جمعيت مسلمانان در شرق و غرب و فروپاشي طاغوتها
3-افزايش جمعيت شيعه در منطقه
4-نزديكي بيشتر به ظهور با حاكم شدن مسلمين و مستضعفين
5-خالص شدن بيش از پيش شيعه
فعلا همين.[/]

دوستان سلام

salam1990;644978 نوشت:

هر تحلیل و نتیجه گیری، مبتنی بر یک سری اطلاعات و ترکیب آنها با هم است.
نقص در اطلاعات یا ترکیب ناصحیح اطلاعات با یکدیگر منجر به تحلیل ناصحیح می شود.
هر چقدر کمیت و کیفیت اطلاعات بالاتر باشد و در یک سیستم دقیق تری ترکیب شود، تحلیل دقیق تری به وجود خواهد آمد.
بالطبع اطلاعات سطحی منجر به تحلیل سطحی خوهد شد.

شما را توصیه به خواندن و توجه به مطالب زیر می کنم:

فرانسیس فوکویاما: پایان تاریخ
the end of the history and the last man
خلاصه اش اینکه وضعیتی فراتر و بهتر از چپاولگری نظام مند موجود در غرب نیست.

ساموئل هانتینگتون: برخورد تمدنها
clash of civilization and the remaking of the world order
ما کی هستیم؟
?who are we

وضعیت اقتصادی آمریکا به صورت رسمی و به زبان خودشان:
http://usdebtclock.org/
کدام کشور تا این حد بدهی دارد؟

امام خامنه ای روحی فداه، با داشتن اطلاعات مهم و کلان نگری و ژرف اندیشی خاص خود، دقیق ترین تحلیل گر هستند.

علی علی

سلام بله اتفاقی میفته اگه بجا نگاه کردن عمل کنیم! بدجوری غربال اخر زمانی داره تکون میخوره!

ناگفته هاي ناب;645022 نوشت:
به نام خدا
سلام

جوانان چه خواهند ديد؟
1-پيشرفتهاي علمي ايران
2-افزايش جمعيت مسلمانان در شرق و غرب و فروپاشي طاغوتها
3-افزايش جمعيت شيعه در منطقه
4-نزديكي بيشتر به ظهور با حاكم شدن مسلمين و مستضعفين
5-خالص شدن بيش از پيش شيعه
فعلا همين.

سلام علیکم و رحمه الله

خیر افزایش جمعیت فقط کمیت است . کمیت در این موضوع برتری هست ولی مشروط و معلول کیفیت است .

آن چه را که ان شاء الله می شنوند و خواهند شنید صدای گامهای حضرت ابراهیم علی نبینا و آله و علیه السلام و ان شاء الله به یاری خداوند با ظهور حجتش حضرت مهدی علیه آلاف تحیه و الثناء , و یا زمینه سازی ظهور حضرتش بقصد شکستن یک بت است .

یاحق

سلام دوباره.

بنده پست هایی که طی این مدت گذاشته شد، مطالعه کردم.(که البته در این بین یه پست هایی بود که بیشتر حاشیه بود.)
سعی کنیم بیشتر به اصل بپردازیم و خدای نکرده جای فرع با اصل عوض نشه.

به همین جهت بنده تکرار میکنم:

نقل قول:

از همه ی دوستانی هم که مرتبط پاسخ دادند، تشکر میکنم:

محراب-saharandishe-ناگفته هاي ناب -روح سبز-فاتح -

یه نکته: از آن جایی که کاربران طبق موضوع تاپیک وارد میشوند، وقتی با حجم زیادی از محتواهایی که در رابطه با آن موضوع نیست، روبرو شوند؛ یقینا از خواندن این همه پاسخ های غیر مرتبط خسته شده و تاپیک رو ترک میکنند.

و اینجا دو تا ضرر است:
1. بازدید کننده با آنکه تمایل به خواندن داشته، از مطالعه پشیمان میشه.
2. امکان دارد همان بازدید کننده پاسخی مرتبط با تاپیک داشته باشد که برای شروع کننده ی تاپیک مفید است و در نتیجه آن جواب را از دست می دهد.

آیا حق الناس نیست؟؟؟

Am!r;645143 نوشت:

آیا حق الناس نیست؟؟؟

سلام بله همینطوره.

سلام علیکم
در باره موضوع تاپیک دو نکته به ذهن من می رسد:
نخست آن که: پیشبینی حوادث اجتماعی آینده با سه ابزار می تواند به درستی انجام پذیرد:
ا- مطالعه تاریخ و دقت در حوادث جاری اجتماعی در سطح کشور و در سطح جهان.
2- تقویت و تصحیح قوه تحلیل توسط آموزه های اسلامی.
3- ملکه شدن تقوا برای جلوگیری از حب و بغض های نفسانی در تحلیل درست.

شکر خدا موارد فوق در حد اعلای آن در مقام معظم رهبری وجود دارد. ما حقا ایشان را بابی برای افاضه فیوضات از ناحیه حضرت ولی اعظم عجل الله فرجه می دانیم و ما بسیار از خداوند متعال بابت نعمت هدایتی این وجود شریف متشکریم. ان شاء الله خداوند بر عزت و سلامت و طول عمر ایشان بیافزاید.
تکته دوم این که: همه پیش بینی های آینده، قضایای مشروط و یا به اصطلاح اجلهای معلق و غیر مسمی (غیر حتمی) هستند. علم قطعی درباره آینده اختصاصی خداوند متعال است.
چنانکه پیش بینی شده بود که هفتاد سال بعد از هجرت، حکومت از غاصبان گرفته شده و به اولیاء خداوند برگردد که اگر آنها که از امام حسین علیه السلام دعوت به تشکیل حکومت در کوفه کرده بودند، پای دعوت خود می ایستادند، بعد از ده سال این حکومت می توانست به همه قلمرو اسلامی استیلاء پیدا کند و سال هفتاد همان شود که پیش بینی شده بود ولی آن شد که می دانیم!
و نیز باز پیش بینی شد (وعده داده شد) که هفتاد سال بعد (از سال هفتاد) این اتفاق خواهد افتاد. که این بار نیز با عدم رعایت تقیه شیعیان، در پی انقراض حکومت امویان و تشکیل حکومت بنی العباس، شیعیان از این توفیق محروم ماندند.
در موضوع مورد بحث نیز همین نکته وجود دارد. اگر این بصیرتی که مسلمین پیدا کرده اند، و حماقتی که دشمنان اسلام در حال ارتکاب آن هستند، همچنان ادامه یابد و رو به رشد باشد، تزلزلی که در بنیادهای فکری و اقتصادی دشمنان دیده می شود، ادامه خواهد یافت و ان شاء الله زمینه بیداری بیشتر انسانها - که غالبا حق جو هستند - ایجاد خواهد شد و با ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، حکومت عدل الهی در همه زمین محقق خواهد شد.
البته ممکن است تحقق کامل مراحل ظهور، به عمر من و شما قد ندهد ولی می توانیم - با حفظ همان شرط که گفته شد، - قسمتی از مراحل ظهور را مشاهده کنیم همچنان که همینک نیز مرحله آغازین آن را شروع شده می دانیم!

محراب;644983 نوشت:
[=arial]

توانسته است به این همه موفقیت دست یابید
نه می شود و نه می توان این موفیت ها را در این شرایط نادیده گرفت

موفقیت؟؟؟؟؟؟؟؟
کدام موفقیت ؟ میشه چند تا از این موفقیت ها را برای ما هم بگید تا در جریان باشیم؟
در زمینه فرهنگی موفقیت داریم؟
در زمینه اقتصادی؟
در زمینه اجرای اسلام؟
در زمینه سیاست؟
در زمینه صنعت؟
در زمینه نشر فرهنگ و ادب صحیح بین جوانان؟
در زمینه مبارزه با فساد؟
در زمینه اجرای عدالت؟
در زمینه مبارزه با فقر؟
در زمینه تولید مایحتاج ضروری مردم مثل بنزین که خفه نشن؟
...
...
آخه در چه زمینه ای؟

بگید ماهم بدونیم

روح بخش;645179 نوشت:
سلام علیکم

تشکر از نظر خوب و عالی تان.

خیلی خوب و زیبا پاسخ دادید. خدا خیرتون بده حاج آقا.

[=arial]

hosain.nor;645509 نوشت:
موفقیت؟؟؟؟؟؟؟؟
کدام موفقیت ؟ میشه چند تا از این موفقیت ها را برای ما هم بگید تا در جریان باشیم؟
در زمینه فرهنگی موفقیت داریم؟
در زمینه اقتصادی؟
در زمینه اجرای اسلام؟
در زمینه سیاست؟
در زمینه صنعت؟
در زمینه نشر فرهنگ و ادب صحیح بین جوانان؟
در زمینه مبارزه با فساد؟
در زمینه اجرای عدالت؟
در زمینه مبارزه با فقر؟
در زمینه تولید مایحتاج ضروری مردم مثل بنزین که خفه نشن؟
...
...
آخه در چه زمینه ای؟

بگید ماهم بدونیم

با سلام
عرض ادب و احترام

از منظر حضرتعالی باید دراین زمینه ها موفق باشیم تا شما اسم موفقیت بر انقلاب بگذارید ؟؟!!؟!؟!؟:ok:
موفقیت های در زمینه
پرتاب ماهواره و فضا
پزشکی و دارویی و عمل جراحی و
نظامی در دریا و خشکی
هسته ای و کاربردهای متعدد ان
سیاسی در سوریه و لبنان و عراق
مذاکره با چندین قدرت جهان
مقاومت در مقابل تحریم ها
الگو شدن برای انقلاب های منطقه و جهان
و..................

هرچند مطالبی که شما عزیز فرمودید هم مهم است و باید در انها هم پیشرفت داشته باشیم
ولی نمی شود این ها را هم نادیده گرفت

هرچند هر فردی می تواند نکاتی از کشور را برجسته و نکاتی را نادیده و بگیرد و ادعا بکند که موفق نشده ایم
ولی به نظر بنده
کشور ما ترکیبی از این دو است هم موفقیت و عدم موفقیت
زمانی واقع بین خواهیم بود که این دو را در کنار هم ببینیم

از طرفی این که عرض کردم در این شرایط یعنی شرایط تحریم و دشمنی و ............... که برای همه روشن است

بحث بعدی که مهمترین موفقیت هم هست
توسعه و پیشرفت وابسته و توسعه و پیشرفت مستقل است که باید مد نظر داشت

شاید کشورهای همسایه ما مثل کشورهای عربی در برخی از امور کشور خود را توسعه داده و پیشرفت کرده باشند ولی همه می دانند که این توسعه ها وابسته است و نیازمند مهندسین و تکنولوژی غرب و امریکا هستند و اگر روزی انها اراده بکنند این کشورها را زمین می زنند

ولی ایران عزیز به همت انقلاب و جوانان به توسعه و پیشرفت مستقل دست پیدا کرده و این در شرایط تحریم است

خود این مطلب یعنی موفقیت که از هزاران موفقیت دیکر ارزشمندتر است

محراب;645741 نوشت:
از منظر حضرتعالی باید دراین زمینه ها موفق باشیم تا شما اسم موفقیت بر انقلاب بگذارید ؟؟!!؟!؟!؟
موفقیت های در زمینه
پرتاب ماهواره و فضا
پزشکی و دارویی و عمل جراحی و
نظامی در دریا و خشکی
هسته ای و کاربردهای متعدد ان
سیاسی در سوریه و لبنان و عراق
مذاکره با چندین قدرت جهان
مقاومت در مقابل تحریم ها
الگو شدن برای انقلاب های منطقه و جهان
و..................

بله دقیقا به نظر من باید در زمینه هایی که گفتم پیشرفت داشته باشیم تا بگیم انقلاب و خون شهدا به ثمر رسیده و ارزش این همه جنگ و زحمت را داشته در صورتی که اصلا اصلا اصلا اینطور نشده که هیچ خیلی هم پس رفت داشتیم
حتی در زمینه هایی که جنابعالی اسمش را موفقیت گذاشتید اصلا موفقیت نیستند بلکه به زور پول و سرمایه گذاری نا متناسب پولهای نفت و خرید تکنولوژی از دیگر کشورها پیشرفتهایی بوده ولی اصلا اسمش موفقیت نیست
شما فرموده اید پرتاب ماهواره یا هسته ای اینها دقیقا به چه درد مردم خورده؟ درحالی که اینقدر فقر و بدبختی مردم دارند و به قول آقای مکارم شیرازی فساد از در و دیوار بالا میرود ماهواره یا انرژی هسته ای چه دردی از مردم دوا کرده؟اونهم با اون سرمایه گذاری های هنگفتی که روی اینها شده که ایکاش فقط سرمایه گذاری مالی بود بلکه متاسفانه تمام ارکان مملکت ناشی از این به اصطلاح پیشرفتی که شما میفرمایید تحت تاثیر قرار گرفته که حتی پول نفت خودمان را قسطی از بدهکار خورد خورد پس میگیریم و با خوشحالی در اخبار اعلام میکنیم فلان مقدار دلار از پول نفت ایران آزاد شد و احساس غرور ملی میکنیم
یا جنابعالی یکی از موفقیت ها را مذاکره با قدرتهای جهان اعلام میکنید که واقعا خنده دار است و نشاندهنده احساس حقارتی است که میکنید که وقتی قدرت های جهان با شما مذاکره میکنند این را برای خودتان موفقیت حساب میکنید
یا مقاومت در مقابل تحریم ها را موفقیت حساب کرده اید که از قبلی خنده دار تر است واقعا چرا باید مملکت را به سمتی برده باشیم که مارا تحریم کرده باشند و بعد ما همینکه از گرسنگی نمرده باشیم را اسمش بگذاریم مقاومت در مقابل تحریم ها و برای خودمان موفقیت حساب کنیم.

اینها موفقیت های ماست ؟
اینها حاصل 35 سال انقلاب و کشته شدن اینهمه شهید و هزاران میلیارد دلار کسب درآمد نفت و گاز ، اینهاست موفقیت ما؟؟
خودتان هم میدانید که با این وضع مملکت داری واقعا گند زدیم به دین و دنیای مردم

[=arial]

hosain.nor;645889 نوشت:
بله دقیقا به نظر من باید در زمینه هایی که گفتم پیشرفت داشته باشیم تا بگیم انقلاب و خون شهدا به ثمر رسیده و ارزش این همه جنگ و زحمت را داشته در صورتی که اصلا اصلا اصلا اینطور نشده که هیچ خیلی هم پس رفت داشتیم

با سلام
عرض ادب و احترام

چرا؟؟؟ و به چه دلیل باید در مواردی که شما فرمودید پیشرفت بکنیم تا بگویید انقلاب موفق بوده؟؟؟
چرا و به چه دلیل پیشرفت در تکنولوژی را موفقیت نمی دانید؟؟

چرا و به چه دلیل قطع وابستگی به استکبار و استعمار را موفقیت نمی دانید؟؟
چرا استقلال ملت و کشور را موفقیت نمی دانید؟؟

هر چند در مواردی که شما فرمودید مثل سیاست و صنعت و اقتصاد خیلی پیشرفت کرده ایم و موفق بوده ایم ولی انگار چشمایی هست که به روی این موفقیت ها بسته می شود

hosain.nor;645889 نوشت:
حتی در زمینه هایی که جنابعالی اسمش را موفقیت گذاشتید اصلا موفقیت نیستند

وقتی چشمی نمی خواهد ان را موفقیت بداند چاره چیست؟؟

hosain.nor;645889 نوشت:
ه زور پول و سرمایه گذاری نا متناسب پولهای نفت و خرید تکنولوژی از دیگر کشورها پیشرفتهایی بوده ولی اصلا اسمش موفقیت نیست

طوری سخن از به زور پول و خرید تکنولوژی می گویید که انگار شما واسطه خرید بودید
بنده در مورد این جمله شما چند سوال دارم

-اگر به زور پول و خرید تکنولوژی است چرا کشورهای ثروتمند عربی ان تکنولوژی را نمی خرند؟؟؟(در پست قبلی توضیح دادم فرق پیشرفت وابسته با پیشرفت مستقل را مراجعه نمایید
)
مگر شما نمی دانید که ایران در تحریم است و هیچ کسی حق فروش خود تکنولوژی را ندارد چه رسد به علم ان؟؟

-اگر به مدد ثروت و خرید بود چرا دشمن دانشمندان شما را ترور می کند؟؟

تکنولوژی انرژی هسته ای و پزشکی و هوافضا و موشک و پهباد و ...... را از چه کسانی خریده ایم
انصاف هم چیز خوبی است بیشتراینها که فقط در انحصار دشمن درجه یک ما امریکاست چطور خریده ایم؟؟؟
شاید شما واسطه خرید بودید و ما نمی دانیم؟؟؟ اره؟؟؟

[=arial]

hosain.nor;645889 نوشت:
شما فرموده اید پرتاب ماهواره یا هسته ای اینها دقیقا به چه درد مردم خورده؟

با سلام
عرض ادب و احترام

خب از اول بگویید سوال چیست و مشکل کجاست ؟؟؟ حالا امدید سر اصل مطلب
برای پرسیدن این سوال تان که سوال اصلی است نیازی نیست که پیشرفت ها را زیر سوال ببرید
از اول این سوال را مطرح می کردید که این تکنولوژی به چه درد مردم می خورد تا راحت تر به بحث بنشینیم

پس قبول بکنید که ما پیشرفت های بسیاری داشته ایم تا برویم سر اصل مطلب

hosain.nor;645889 نوشت:

این پیشرفت ها تبدیل به ثروت می شود و ایران می تواند با فروش علم و صنعت به دیگر کشورها ثروت ملت خود را بیشتر بکند
این پیشرفت ها باعث تبدیل شدن ایران به ابرقدرت جهانی می شود

این پیشرفت ها عث قطع وابستگی به استکبار می شود
این پیشرفت ها باعث وابستگی دیگر کشورها به علم ایران می شود

این پیشرفت ها باعث می شود ملت ایران تمدن اسلامی را دوباره بنا نهد و خودش تولید کننده علم باشد و مسیر جهان را ایران مشخص بکند نه دشمن ایران (البته با تکیه بر تمدن اسلامی نه اومانیستی)
این پیشرفت ها باعث ناامیدی دشمن از دشمن کردن و تحریم می شود

این پیشرفت ها باعث افزایش غرور ملی و اعتماد به نفس جوانان به کشور و ملت خود می شود
این پیشرفت ها باعث می شود ملت های جهان ملت ایران را باهوش شجاع و نترس و صاحب تمدن بدانند نه ملتی ترسو و دنباله رو

و..................

hosain.nor;645889 نوشت:
درحالی که اینقدر فقر و بدبختی مردم دارند

کسی منکر فساد در کشور نیست
این چه دلیلی است که می گویید چون فساد است پس باید در تکنولوژی پیشرفت نکنیم ؟؟؟چه استدلالی است این سخن؟؟؟؟؟

چه ربطی به هم دارند این دو

بله قبول مشکل است فساد است ولی ایا ما در تکنولوژی پیشرفت نکنیم فساد ریشه کن می شود؟؟؟

عزیز برادر
چرا این دو مطلب را با هم قاطی می کنید
جلوی فساد را باید جای دیگری گرفت و مشکل را حل کرد نه با نفی پیشرفت و تکنولوژی

[=arial]

hosain.nor;645889 نوشت:
ونهم با اون سرمایه گذاری های هنگفتی که روی اینها شده که ایکاش فقط سرمایه گذاری مالی بود بلکه متاسفانه تمام ارکان مملکت ناشی از این به اصطلاح پیشرفتی که شما میفرمایید تحت تاثیر قرار گرفته که حتی پول نفت خودمان را قسطی از بدهکار خورد خورد پس میگیریم و با خوشحالی در اخبار اعلام میکنیم فلان مقدار دلار از پول نفت ایران آزاد شد و احساس غرور ملی میکنیم

با سلام
بازهم که دو مطلب غیر مرتبط را با هم قاطی کردید برادر

چرا فکر می کنید تحریم ها به خاطر انرژی هسته ای است؟؟
خود دشمن که می گوید مشکل ماانرژی هسته ای نیست و این فقط بهانه است
شما چرا قبول نمی کنید و یا نمی خواهید قبول بکنید که دشمنی دشمن به خاطر استقلال و قطع وابستگی ملت ایران به امریکاست

عزیز دل برادر

هزار بار گفته ایم و دوباره تکرار می کنیم
دشمن با مستقل بودن و با پیشرفت در علم و تکنولوژی و در یک جمله با انقلاب اسلامی مشکل دار نه با پیشرفت هسته ای
شما چه در انرژی هسته ای پیشرفت بکنید و چه نکنید
دشمن با شما دشمنی خواهد کرد

در ضمن چه کسی از قسطی دادن پول به خودمان خوشحال است؟؟؟
چه کسی این مطلب را با افتخار می گوید؟؟

دشمن قصد دشمنی دارد
دشمنی می کند باید در مقابل دشمن قوی شد و موفقیت کسب کرد تا دشمن از دشمنی کردن خود مایوس شود
تنها راه چاره همین است
پیشرفت و پیشرفت

[=arial]

hosain.nor;645889 نوشت:
یا جنابعالی یکی از موفقیت ها را مذاکره با قدرتهای جهان اعلام میکنید که واقعا خنده دار است و نشاندهنده احساس حقارتی است که میکنید که وقتی قدرت های جهان با شما مذاکره میکنند این را برای خودتان موفقیت حساب میکنید

باز سلام
اولا
کسانی احساس حقارت می کنند
که موفقیت های ملت خود را نادیده می گیرند و به هر بهانه ای شده موفقیت و پیشرفت های ملت خود را بی ارزش می دانند
این افراد حقارت خود را به ملت نسبت می دهند و البته کسانی که به پیشرفت های ملت خود می بالند حقیر نیستند

ثانیا
این که بنده عرض کردم مذاکره با ابرقدرتهای جهان صرفا به خاطر این است که
دشمن و ابرقدرتها به اندازه ای از پیشرفت های این ملت و الگو شدن این ملت و تبدیل به ابرقدرت شدن این ملت می ترسند که همه شان جمع می شوند تا با مذاکره و دادن امتیاز جلوی قدرت ایران را بگیرند
ببینید
دشمن راههای متعددی را برای متوقف کردن این ملت امتحان کرده است از جمله
ترور مسئولین
جنک 8ساله
تحریم
ترور دانشمندان
تهدید
و....................
هیچ کدام از این راه ها جواب نداده است

برخی از ملت های ایران را الگوی مبارزه با استکبار می دانند مثل ملت های امریکای شمالی یا افریقا یا کشورهای چون لبنان سوریه و عراق و افغانستان و پاکستان و برخی کشورهای عربی منطقه
این ملت ها ایران را الگوی مقاومت می دانند و پیشرفت
و دشمن هر روز در رسانه ها القا می کند که ایران امروز و فردا از بین می رود ولی ملت ها هر روز شاهد پیشرفت این ملت اند

دشمن دید چون چاره ای ندارد و برای این که ملت ما را هم ملتی سازشکار و غیر مقاوم و شکست خورده نشان دهد روی به مذاکره اورده و می خواهد به این ملت ها این گونه القا بکند که ببنید من امریکا ابرقدرت هستم و ایران که الگوی مقاومت شما هست را هم شکست دادم

و چون ضعیف شده است و تحریم ها اثر کرده است به پای میز مذاکره کشاندم
ولی ایران با مذاکره با ابرقدرتها یکه و تنها در مقابل انها ایستاده و با قدرت و صلابت و استدلال و منطق سخن می گوید تا ثابت کند که این مذاکرات فقط و فقط به خاطر اثبات بی گناهی خود و بهانه جویی دشمن است
و دنیا هم بداند که این ملت بی گناه است

هرچند این مطلب به این مهمی را در چند سطر نمی شود کاملا تبیین کرد

[=arial]

hosain.nor;645889 نوشت:
ا مقاومت در مقابل تحریم ها را موفقیت حساب کرده اید که از قبلی خنده دار تر است

با سلام
شما بخندید چون خودی هستید و ایرانی
ولی همین که این ملت با مقاومت خود دشمن را به گریه انداخته است دنیا دنیا ارزش دارد:Cheshmak:

hosain.nor;645889 نوشت:
واقعا چرا باید مملکت را به سمتی برده باشیم که مارا تحریم کرده باشند و بعد ما همینکه از گرسنگی نمرده باشیم را اسمش بگذاریم مقاومت در مقابل تحریم ها و برای خودمان موفقیت حساب کنیم.

این هم از اون فکرهاست
ما مملکت را به هیچ سمتی نبرده ایم
ملتی بودیم و انقلاب کردیم و برخی از این انقلاب ما ناراحت شدند و شروع کرده به دشمنی
ترور و جنک و تحریم و......
هرچند همه اینها بهانه است انها با اصل انقلاب ما مشکل دارند
متوجه شدید؟!!؟!؟؟ با اصل انقلاب مشکل دارند

در ضمن کسی هم از کرسنگی نمرده است
ملتی که گرسنه باشد در 22 بهمن 94 زیر برف و باران و در خوزستان در هوای الوده به شن به راهپیمایی نمی امد
خب چه کنیم که عده ای نمی خواهند ببینند اینها را

hosain.nor;645889 نوشت:
اینها موفقیت های ماست ؟

نخیر موفقیت های ما مطالبی بود که در پست های قبلی بیان شد
عینک بد بینی از چشم بردارید
طور دیگری خواهید دید

hosain.nor;645889 نوشت:
اینها حاصل 35 سال انقلاب و کشته شدن اینهمه شهید و هزاران میلیارد دلار کسب درآمد نفت و گاز ، اینهاست موفقیت ما؟؟[/quote]

عرض کردم که موفقیت های چیزیهای دیگری بود که چشم می خواهد برای دیدن

hosain.nor;645889 نوشت:

از این به بعد مواظب باشید گندکاری نکنید چون ما که از این کارها نکرده ایم

hosain.nor;645889 نوشت:
حتی در زمینه هایی که جنابعالی اسمش را موفقیت گذاشتید اصلا موفقیت نیستند بلکه به زور پول و سرمایه گذاری نا متناسب پولهای نفت و خرید تکنولوژی از دیگر کشورها پیشرفتهایی بوده ولی اصلا اسمش موفقیت نیست
شما فرموده اید پرتاب ماهواره یا هسته ای اینها دقیقا به چه درد مردم خورده؟ درحالی که اینقدر فقر و بدبختی مردم دارند و به قول آقای مکارم شیرازی فساد از در و دیوار بالا میرود ماهواره یا انرژی هسته ای چه دردی از مردم دوا کرده؟اونهم با اون سرمایه گذاری های هنگفتی که روی اینها شده که ایکاش فقط سرمایه گذاری مالی بود بلکه متاسفانه تمام ارکان مملکت ناشی از این به اصطلاح پیشرفتی که شما میفرمایید تحت تاثیر قرار گرفته که حتی پول نفت خودمان را قسطی از بدهکار خورد خورد پس میگیریم و با خوشحالی در اخبار اعلام میکنیم فلان مقدار دلار از پول نفت ایران آزاد شد و احساس غرور ملی میکنیم
یا مقاومت در مقابل تحریم ها را موفقیت حساب کرده اید که از قبلی خنده دار تر است واقعا چرا باید مملکت را به سمتی برده باشیم که مارا تحریم کرده باشند و بعد ما همینکه از گرسنگی نمرده باشیم را اسمش بگذاریم مقاومت در مقابل تحریم ها و برای خودمان موفقیت حساب کنیم.

اینها موفقیت های ماست ؟
اینها حاصل 35 سال انقلاب و کشته شدن اینهمه شهید و هزاران میلیارد دلار کسب درآمد نفت و گاز ، اینهاست موفقیت ما؟؟

hosain.nor;645889 نوشت:

hosain.nor;645889 نوشت:

ببین پسر خوب..
.
ما عادت کردیم برای تمام مشکلاتمون دنبال مقصر بگردیم..حق هم میدم..چون خیلی حال میده..بخدا اینقدر حال میده بگی همش تقصیر حکومته..چون راحت از زیر بار احساس مسئولیت و وظیفه در میری..
.
احساس سبکی میکنی..یه چند نفرم میزنن رو شونت میگن دمت گرم هرچی میکشیم از همین دولت جمهوری اسلامیه..
.
مشکلات وجود داره..هزینه ها سنگینه..ولی باور کن بخش زیادی از مشکلات مردم به خودشون بر می گرده..مردم خودشون درست زندگی نمی کنند..
.
مثلا یکی از هزار نمونه رو بهت میگم..
.
طرف رفته ال سی دی 42 اینج خریده . مبل خریده . ماشین خریده . کلی خودشو برده زیر قرض..بعد میگه مملکت دو ریال نمی ارزه من اینقدر بدهکارم..
.
میگم مرد حسابی دنبالت کردن؟ پدر من بعد از 20 سال زندگی چهارتا دونه مبل خرید..تو هنوز 35 سالت نشده رفتی همه چی خریدی که چی بشه؟ خو حالا این همه بدهی ارزش داره؟
.
میگه نه وظیفه دولته رفاه کامل رو برای من فراهم کنه..به خدا قسم عده ای دنبال مفت خوری هستن..دنبال این هستن که با کمترین تلاش ممکن بهترین دستاوردها رو داشته باشن..
.
من به این میگم زندگی انگلی..بعدشم تز میده که تو آمریکا اینجوری فلان جا اینجوری..بله درسته..شاید اونجا اینجوری باشه..ولی می دونی اونجا چند نفر از گرسنگی می میرن تا یه عده توی رفاه باشن؟
.
درسته توی ایران هم خیلی ها مشکل دارن ولی این هم باز به خیلی از سرمایه دارهای ما بر می گرده که نسبت به مردمشون احساس مسئولیت نمی کنن..این سرمایه دارها هم از آسمون نیفتادن..
.
از خود مردم هستن..تا میگی فلانی مشکل داره میگه به من چه..من دارم واسه خودم دارم..خوب دولت مشکل داره قبول . مشکلات هست قبول..
.
ولی نقش ما چیه؟ دست روی دست بزاریم؟ بشینیم تا همه چی درست بشه؟ نخیر ما باید تا جایی که می تونیم و توان داریم با وجود کم کاری و گرگهای داخلی که وجود دارند به کشورمون خدمت کنیم..
.
آمریکا و اسرائیل و سایر سگ هایی که به دنبال اینها راه افتادند فقط دنبال این هستند که به این مملکت ضربه بزنند..از وابسته نبودن ایران دارن می سوزند..
.
اینها عادت کردند ملت ها جلوشون دست دراز کنند..عادت کردن باج بگیرن..ولی ایران داره ترکشون میده..واسه همین به هرچی که به دستشون میاد چنگ میزنن که به ایران فشار بیارن..
.
اینها اگر کاری از دستشون بر میومد بخدا کشورمون رو با خاک یکی می کردن..این دیگه آخرین تلاششونه..دیگه دارن جون می کنن..دیگه دورشون به پایان رسیده..
.
این فشارها هم تمام میشه و هر کدوم از ما به اندازه ی خودمون مسئولیم..نباید دنبال مقصر بگردیم..توی هر شرایطی کاری هست که از دست من و شما بر میاد..
.
باید لجاجت و یکدندگی روکنار بزاریم و به خودمون و کشورمون کمک کنیم.. :Cheshmak:[/]

Im_Masoud.Freeman;646170 نوشت:
ما عادت کردیم برای تمام مشکلاتمون دنبال مقصر بگردیم..حق هم میدم..چون خیلی حال میده..بخدا اینقدر حال میده بگی همش تقصیر حکومته..چون راحت از زیر بار احساس مسئولیت و وظیفه در میری..
.
احساس سبکی میکنی..یه چند نفرم میزنن رو شونت میگن دمت گرم هرچی میکشیم از همین دولت جمهوری اسلامیه..
.
مشکلات وجود داره..هزینه ها سنگینه..ولی باور کن بخش زیادی از مشکلات مردم به خودشون بر می گرده..مردم خودشون درست زندگی نمی کنند..
.

معلمای ما(منظور معلمای من) میرن ماهواره می بینن بعد تو کلاس هی این ترکیه رو میزنن تو سر جمهوری اسلامی میگن ترکیه ال کرده بل کرده...

[=arial]

rreezzaa;646444 نوشت:
معلمای ما(منظور معلمای من) میرن ماهواره می بینن بعد تو کلاس هی این ترکیه رو میزنن تو سر جمهوری اسلامی میگن ترکیه ال کرده بل کرده...

با سلام
عرض ادب و احترام

بزرگوار
شما عزیز موضوع بحث را عوض بکنید
وقتی انها از پیشرفت ها سخن می گویند
شما عزیز از پیشرفت مستقل سخن بگویید

وقتی انها از تکنولوژی سخن می گویند شما از ماهواره هسته ای پزشکی و.......سخن بگویید

شما از اقتدار سخن بگویید و نفوذ ایران در لبنان و سوریه و عراق و.....راستی بپرسید ترکیه کجا نفود سیاسی دارد؟؟؟؟

از نیروهای نظامی سردار ایرانی سپاه قدس و....بپرسید ترکیه کجا قدرت نظامی خود را نشان داده؟؟ مگر ایران در سوریه و عراق با اروپا و امریکا و کشورهای عربی و ترکیه در قالب داعش نجنگید؟؟؟

راستی می دانستید ترکیه ادبیات و زبان خود را با اتاتورک به علت تغییر زبان اش دفن کرد؟؟؟ از زبان فارسی و ترکی و ادبیات زیبای خودمان بگویید

شما از 8سال جنک کرده ایران بگویید و این هم پیشرفت در عرض 25 سال بعد از جنک؟؟

از وابستگی ترکیه بگویید که اوباما وزیر امور خارجه وقت ترکیه و نخست وزیر فعلی ترکیه را با انگشت فراخواند و او با عجله به طرف اوباما رفت (((که مسخره دنیا شدند و دنیا فهمید چقدر دم تکان می دهند به اربابان خود)) و این را مقایسه بکنید با وزیر امورخارجه ما و.....

از اینها بگویید عزیز دل

برای تبدیل شدن به ابرقدرت و ساختن تمدن صبر بسیار باید کرد
اندکی صبر سحر نزدیک است