صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دست خالی و خواستگاری

نوشته
    5
    حضور
    1 روز 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

دست خالی و خواستگاری

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

یک بار قصد ازدواج داشتم که به دلایلی از جمله نداشتن کار صورت نگرفت.
    بعد از مدتی، توی دانشگاه با یک دختر خانمی همکلاسی شدم که میبینم از همه لحاظ توی رفتارشون مسائل دینی رو رعایت میکنن و همچنین پوششون هم کاملا اسلامی هست. ابداً هم آرایش نمیکنند.
    بنده در حال حاظر قادر به شاغل شدن نیستم. ضمناً روم هم نمیشه مستقیما برم بگم قصد خواستگاری دارم و خانواده ام هم فرهنگشون هرچند مذهبی هست منتهی با دید من از مذهب دنیایی فاصله دارن و تا پایان تحصیلات و اتمام سربازیم هم رضایت به ازدواجم نمیدند و مطمئنا مشکلات مالی و روانی ( از لحاظ منت خرج دهی گذاشتن و همچنین زندگی خانواده ی فعلیم با فرضاً همسر آینده ام که شخصا در این مسائل موردی رو تقریباً ندیدم که باعث دردسر درست نکردن مادرشوهر برای عروس نشده باشه ) برام به وجود میاد اگر با این وضع بدون شغل ازدواج کنم. میدونم که رضایت خانواده برای پسر شرط نیست اما تاثیری که توی زندگی داره خیلی مهمه. ضمن اینکه جز خانواده کسی رو ندارم که برام خواستگاری کنند، واقعاً هم نمیدونم چطور توی دانشگاه باید این رو مطرح کنم چون اصلا بیرون دانشگاه ایشون رو نمیبینم.
    واقعاً مهرشون به دلم افتاده ولی نمیدونم چطور باید شرایطم رو محیا کنم و در مرحله ی بعد اقدام به خواستگاری کنم.
    البته شغل آزاد زیاد هست، منتهی میتونم ادعا کنم حتی یک مورد هم از شغل هایی که امکانش هست بنده برم کار کنم پولش به نظرم کاملاً حلال نمیرسه و مافیا بازی داره.
    خواهش میکنم پیام قرآن و اهل بیت ( ع ) رو در مورد یه همچین موقعیتی اگر میدونید بهم برسونید. اجرتون با امام زمان ( عج )
    خودم احساس میکنم ظرفیت معنوی اش رو هنوز شاید پیدا نکردم که نمیتونم ازدواج کنم با ایشون، ولی وقتی به زندگی دیگران نگاه میکنم میبینم تقریبا راه حل تمام مشکلاتی که توی زندگیشون پیش میاد، اگر توی زندگی خودم پیش بیاد میدونم. حسابی گیج شدم. راستش دقیق نمیدونم چطور ظرفیتم رو افزایش بدم. ممنون میشم با اجتهاد از قرآن و علم اهل بیت ( ع ) کمکم کنید.
    والحمدلله رب العالمین

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

دست خالی و خواستگاری

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 6

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط zarif نمایش پست ها
    یک بار قصد ازدواج داشتم که به دلایلی از جمله نداشتن کار صورت نگرفت.
    بعد از مدتی، توی دانشگاه با یک دختر خانمی همکلاسی شدم که میبینم از همه لحاظ توی رفتارشون مسائل دینی رو رعایت میکنن و همچنین پوششون هم کاملا اسلامی هست. ابداً هم آرایش نمیکنند.
    بنده در حال حاظر قادر به شاغل شدن نیستم. ضمناً روم هم نمیشه مستقیما برم بگم قصد خواستگاری دارم و خانواده ام هم فرهنگشون هرچند مذهبی هست منتهی با دید من از مذهب دنیایی فاصله دارن و تا پایان تحصیلات و اتمام سربازیم هم رضایت به ازدواجم نمیدند و مطمئنا مشکلات مالی و روانی ( از لحاظ منت خرج دهی گذاشتن و همچنین زندگی خانواده ی فعلیم با فرضاً همسر آینده ام که شخصا در این مسائل موردی رو تقریباً ندیدم که باعث دردسر درست نکردن مادرشوهر برای عروس نشده باشه ) برام به وجود میاد اگر با این وضع بدون شغل ازدواج کنم. میدونم که رضایت خانواده برای پسر شرط نیست اما تاثیری که توی زندگی داره خیلی مهمه. ضمن اینکه جز خانواده کسی رو ندارم که برام خواستگاری کنند، واقعاً هم نمیدونم چطور توی دانشگاه باید این رو مطرح کنم چون اصلا بیرون دانشگاه ایشون رو نمیبینم.

با عرض سلام وادب خدمت شما برادر گرامی
    در مرحله اول آنچه مهم است شناخت کافی از آن دختر می باشد چراکه در صورتی که شناخت کافی نباشد در صورت متقاعد کردن خانواده نیز دچار مشکل خواهید شد پس ابتدا شناخت کامل و جامعی از طرف مقابل پیدا نمایید و صرفا با ظاهر و پوشش مناسب قضاوت نکنید چرا که در زندگی غیر از این موارد،موارد مهم دیگری نیز وجود دارد از جمله اخلاق،خانواده،کفویت،قناعت ، درک متقابل و...
    مرحله بعد متقاعد کردن خانواده می باشد چراکه همچنانکه گفتید با مخالفت آنان دچار مشکل خواهید شد سعی کنید یا خود یا شخصی که روی خانواده شما تاثیر دارد بخواهید که با آنان صحبت کند .و آنان را راضی نماید
    میتوانید از احساس هم وارد شوید و برخانواده تاثیر بگذارید.
    علت مخالفت آنها را جویا شده و آن را برطرف نمایید
    در صورتی که علت مخالفت نداشتن شغل و نرفتن به خدمت سربازی می باشد صحبت کنید که با عقد کردن و مدتی در عقد ماندن و سپس با فراهم شدن شرایط ازدواج کردن مناسب می باشد
    مهم آن است که علت مخالفت را یافته و برطرف نمایید و اگر علت مخالفت بی جهت می باشد خود یا از شخصی که روی آنها تاثیر می گذارد بخواهید که با آنها صحبت نماید

البته شغل آزاد زیاد هست، منتهی میتونم ادعا کنم حتی یک مورد هم از شغل هایی که امکانش هست بنده برم کار کنم پولش به نظرم کاملاً حلال نمیرسه و مافیا بازی داره.

این درست نیست که ما تصور کنیم که هر شغلی که هست درامد آن حلال نیست با پیگیری و سعی و تلاش میتوان کار مناسبی را پیدا نمود که درآمد آن حلال باشد.شغل را شما انتخاب کنید ولی آن بخش حرام را مرتکب نشوید مثلا گران فروشی نکنید دروغ نگویید کم فروشی نکنید و...

خودم احساس میکنم ظرفیت معنوی اش رو هنوز شاید پیدا نکردم که نمیتونم ازدواج کنم با ایشون، ولی وقتی به زندگی دیگران نگاه میکنم میبینم تقریبا راه حل تمام مشکلاتی که توی زندگیشون پیش میاد، اگر توی زندگی خودم پیش بیاد میدونم. حسابی گیج شدم. راستش دقیق نمیدونم چطور ظرفیتم رو افزایش بدم. ممنون میشم با اجتهاد از قرآن و علم اهل بیت ( ع ) کمکم کنید.
    والحمدلله رب العالمین
    شما باید تلاش کنید مشکلات پیش رو را حل نمایید و با نشستن کاری درست نمی شود گره مشکل بدست خود شما باز می شود شناخت خود را بالا ببرید و در جهت برطرف کردن موانع تلاش نماییدوالبته در مسیر بالا بردن ایمان و تقوا ی خود تلاش کنید چرا که هرچه تقوای شما بالاتر باشد امید است که همسر باتقوی تری نصیب شما شود.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۵:۱۶

7. صلوات ها 8

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

یکی از خوبیای ازدواج اینه که سربازی تو شهره خودتون میفتی .بگو اینو به خانواده.کمتر خانواده ای به یه جوون بیکار مطلق دختر میده.سعی کن یه کار کوچیکم که شده پیدا کنی.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 2

نوشته
    284
    حضور
    5 روز 1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    582

معضل همه جوونا همین اگه بخان تحصیل کنند کارنمیتونند بکنند که در اون صورت هیچ کسی دختربهشون نمیده اگه نخان درس بخونند وبرن سرکار میگن مدرک داماد کم چون دختر ما ارشد داره

11. صلوات ها 8

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

سلام اخوی
    هرکاری میخواهید بکنید فقط خواهشا سر از خود تشریف نبرید ابراز علاقه به دختر مردم بکنید.بعد بخواهید به خونوادتون بگید و اونها مخالفت کنند و یا برید خونه دخترخانم و نپسندید درصورتیکه قبلا ابراز علاقه فرمودید.اینجوری از چشم دخترخانم میفتید. با خانوادتون قدم بگذارید. که روحیه دختر مردم لطمه نخوره.
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

13. صلوات ها 5

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام ...
    وقتی میگین از منظر قرآن و اهل بیت یعنی کسایی مثله من ک سررشته ای ندارن باید ساکت باشن دیگه ...
    ولی خب منم نظرم رو میگم شاید کمک کننده باشه ان شاالله ... ببین برادر شما تویه مملکت اسلامی زندگی میکنی یعنی یه کار گیر نمیاری ک حلال خوری باشه یا اینکه میخوای از زیر کار کردن در برین ؟؟؟؟ شاید درآمدتون کم باشه ولی وقتی خانواده دختر خانوم و خودتون ببینن از پس زندگی تون برمیان دلیلی واسه لجاجت خودشون پیدا نمیکنن ... لطف کنین و این مباحث رو جدی بگیرین اگه ایشون کسی هستن ک انتظارشو دارین از یه واسطه بخواین ک نظرشونو غیرمستقیم بپرسه و ببینه قصد ازدواج اصلا دارن یا نه ... این مباحث ازدواج تویه نسل جدید دیگه داره ب معضل تبدیل میشه حالا شما ک یکی رو پیدا کردین لطف کنین و از این لوس بازی ها دست برداشته و حتما پیگیر ازدواج تون باشین وگرنه تا آخر عمر شاید پشیمونیش باهاتون بمونه .... موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات ها 4

نوشته
    327
    حضور
    7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    865

سلام بر شما دوست عزیز

به نظرم مشکل اصلی خانواده ی شما نیست شما ممبتونی به راحتی خانواده رو مجاب کنی که برات خواستگاری کنن.
    مثل مرد راستشو بگو و از نیازت به ازدواج و پیدا کردن مورد مناسب بگو. مطمئن باش اونام خوشحال میشن وقتی ببینن شما با عقل و منطق درستی تصمیم گرفتید. این راه قبلا امتحان شده و جوابم داده (داآشت اینکار رو کرده و نتیجه ی خوبی هم گرفته، بعله)

هنوز این قدم اول و آسونشه برادر

هنوز 60 الی 70 بار باید تلفنی رد بشی، دو سه بار حضوری و کلی اکشن

بعد کارت به اینجا برسه

و انشا...

با توکل بر خدا و قلبی شاد و ضمیری امیدوار به مرامش، برو جلو. بالاخره یه جواب "نه" بهتر از وقت و عمر هدردادنه.
    اگه به چیزی که می خواستی رسیدی که خدا رو شکر. اگر هم نرسیدی بیا اینجا تا با همدیگه بقیه ی دوستانی که قراره شکست بخورن رو راهنمایی کنیم

فقط، خواهشا جواب بله رو از پدره بگیر نه از دختره.

17. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط sun نمایش پست ها
    هرکاری میخواهید بکنید فقط خواهشا سر از خود تشریف نبرید ابراز علاقه به دختر مردم بکنید..
    یعنی بهتر نیست نظر دختره را بپرسه؟شاید دختر بگه نه نمیخوامت!اینجوری دیگه لازمم نیست که اقا پسر بخاطر این دخترخانم به اب و اتیش بزنه که خانواده را راضی کنه.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

19. صلوات ها 2

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

نقل قول نوشته اصلی توسط m.r226 نمایش پست ها
    فقط، خواهشا جواب بله رو از پدره بگیر نه از دختره.
    سلام

این یعنی چی؟!

اول باید از بابای دختره بله بگیریم بعد از دختره؟؟

یا کلا نظر دختره مهم نیست و باید از باباش جواب بله رو بگیریم؟؟
    سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری