جمع بندی با جلوه گری همسرم چه كنم؟ (رژ ملايم در كشورهای اروپایی)

تب‌های اولیه

108 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با جلوه گری همسرم چه كنم؟ (رژ ملايم در كشورهای اروپایی)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام به دوستان

چهار سالی هست که ازدواج کردم و دو سالی میشه که سر خونه زندگی خودمم.
با خانومم توی دانشگاه آشنا شدم. ایشون دختر باحجابی بود اما آرایش میکرد. ناخونهای بلند جذابی داشت و خیلی هم زیبا بود. به غیر از سه همخونه‌ایش با هیچ کس دیگه‌ای دوست نبود. من عاشقش شده بودم. احمقانه عاشقش بودم. ایشون به من اجازه نداد یه رابطه ساده با هم داشته باشیم که البته کار درستی کرد. من خیلی خوشحال شده بودم و توی دلم گفتم «این دختره مال منه»
بعد از ماجراهایی که اصلاً الآن فرصت بحثش نیست، و مهم هم نیست تونستم با ایشون ازدواج کنم. دقیقاً بعد جاری شدن عقد بود که فهمیدم ایشون با حجاب هستند اما رفتارهاشون از یک دختر باحجاب خیلی فاصله داره. رابطه بسیار نزدیک ایشون با شوهر خواهر دوقولوش و شوخی‌ها و عکس‌هایی که با هم داشتند من رو خیلی ناراحت می‌کرد. اما من از همون اول هم مجالی برای برگشت نداشتم و این حماقت رو کردم و ادامه دادم.
جنگیدم، در مقابل همه. باجناقم رو طی مدت این چند سال ادب کردم. خواهر زنم رو که با خانومم دوقولو هست رو هم همینطور. البته توی این مورد نتونستم خیلی موفق باشم. روی همسرم هم خیلی کار کردم. ولی انگار روز به روز همه چیز بدتر شد.
من هیچگاه از رحمت خدا نا امید نشدم. گناهانی داشتم که بین من و خداست اما واقعاً موندم که باید چیکار کنم؟!
همسر من مثل ماهی میمونه همیشه از دستم لیز می‌خوره. اون وقت‌ها که کار نداشت تا ساعت 2 بعد از خواب بود . با دوستاش هم بعدش قرار می‌ذاشت و پی ددر دودور بودن و ساعت هفت،‌ هشت شب می‌اومد. من خیلی اعتراض کردم اما چیزی درست نشد. دیدم رفته پی کار. براش توی شرکت خودمون کار جور کردم.
حجابش بیرون چادره اما توی شرکت اصلاً رعایت نمیکنه. لباس‌هاش اصولاً جذبه و من اصلاً راضی نیستم. بارها احادیث حضرت امیر و حضرت رسول‌الله رو بهش می‌گم اما گوشش بدهکار نیست.
اصلاً اخلاقش با من خوب نیست. شاید باورتون نشه. خیلی‌ها رو دیدم که میگن ازدواج فقط چند ماه اولش ولی من اصلاً این موضوع رو نچشیدم.
من خیلی خسته‌ام، خیلی.
دو روز پیش اتفاقی افتاد که برای من خیلی سنگین بود. شاید جواب گناهی رو دارم میدم. ولی خیلی شخصیتم خورد شد.
توی نماز خونه شرکت بودیم که نماز جماعت رو به پا کردیم. به اصرار از یکی از دوستان خواستیم که بیاد جلو واسته. نماز که شروع شد دو تا دختر جلف وارد نماز خونه شدن و اون طرف پرده در قسمت خواهران به هــرّه و کــرّه پرداختن. یکی از اون دو دختر جلف زن من بود. من نفهمیدم چی خوندم.
نماز که تموم شد بلند گفتم برای سکوت بیشتر نماز خونه صلوات. که همه صلوات بفرستند. از طرفی نمی‌تونستم همسرم رو صدا بزنم و بهش تذکر بدم. از طرفی هم نمی‌تونستم بی تفاوت بشینم.
نوبت نماز دوم که شد پیش نماز شروع به تعارف کرد و گفت که من جلو نمی‌ایستم و از این حرف‌ها... هم همه شد و به ناگاه خانم من بلند داد زد: «چه خبره!» من خیلی خجالت کشیدم.
مردها ساکت شدن. پیشنماز به جایگاهش برگشت و همه صف واستادیم. خانومم از پشت پرده اومد بیرون و من نگاهی توام با عصبانیت و حقارت بهش نگاه کردم و اون فقط خندید.
بعد نماز مردهای جمع گفتن، ببین تورو خدا، آخر الزمان شده. دیگه زن‌ها هم تذکر میدن با صدای بلند. یکی گفت خودشون داشتن وسط نماز سروصدا میکردن. من خیلی خجالت کشیدم. عده‌ای هم میدونستن که اون دخترهء جلف زن منه. من صداش زدم به کناری و بهش گفتم تو حق نداری این رفتار رو کنی، چنان بهم پرید که نذاشت من حرفم تموم شده. کارش همینه. همیشه با من بدترین رفتار رو میکنه. من حرفم اینه که چرا این حرکت جلف و زشت رو زن من باید کنه. کجا دیدی یه زن محجبه همچین کاری کنه.
الآن چند روزه که باهاش حرف نمی‌زنم. محبتم رو بهش قطع کردم.
ولی اون عین خیالش نیست. مثل همیشه از این اوضاع راضیه.
احساس می‌کنم شاید نونی که درآوردم حروم بوده که این دختر اینطوری شده. خیلی از اعتقاداتش فاصله گرفته. آخه یک دختر محجبه چادرش رو توی محل کار در میاره؟!
جلوی نامحرم‌ها لباس جذب می‌پوشه!؟
با نامحرم‌ها بگو بخند راه می‌ندازه! سوار ماشین نامحرم میشه به این بهونه که ازم ن کوچیکتره من حسابش نمی‌کنم. دارم ازش سوء استفاده می‌کنم که منو برسونه.
یک بار این کار رو کرد و گفتم اگر من سوار ماشین همکارم بشم که از من بزرگتره و به من فکر نمیکنه،‌ تو چه احساسی داری، جواب داد: تو غلط می‌کنی. اینکه من سوار بشم یا تو سوار بشی فرق داره.
پرسیدم فرقش چیه! میگه اون ممکنه حرکتی کنه و تو خوشت بیاد اما من حرکتی نمیکنم که اون خوشش بیاد.
باور کنید به نظر من تمام حرکات و شوخی‌هاش میتونه محرک باشه که طرف فکر بد بهش کنه. شما در نظر داشته باشید که مردی هستید و یک خانوم همکار به بهانه هم مسیر بودن سوار ماشین شما بشه. همون اول از بی ملاحظگی اون خانوم چه فکرایی میکنی؟
من خیلی داغونم. دلم می‌خواد زمان برگرده و اصلاً عاشق نشم.
دوست دارم زمان برگرده و با یک خانوم خیلی خیلی محجبهء بدون آرایش ازدواج کنم. خانومی که همه بهش میگن اومل. خانومی که با سندل جوراب مردونه می‌پوشه که جذاب نباشه. خانومی که جای لوازم آرایش توی کیفش کتاب دعا و قرآن داشته باشه. خیلی پشیمونم.
اما راه برگشت ندارم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما تشكر مي كنم از حسن اعتمادتون
نيز از اين كه سؤال تان را با آي دي خودتان بيان نكرديد كمال سپاس را دارم. اميدوارم همه دوستان بزرگوار نيز مسائل شخصي و اسرار خود را حتي با آي دي مستعارشان بيان نكنند.
بزرگوار يك پديده مي تواند علل مختلفي داشته باشد. يعني واقعا با اين پرسش شما نمي تواند راهكار دقيق ارائه داد و نياز به بررسي دقيق است.
چنين رفتاري ممكن است بر اثر عوامل زير باشد:
1- سادگي: يعني واقعا ممكن است بي غل و غش باشد و متوجه رفتارش نباشد
2- ناآگاهي: ممكن است او بر اثر سبك تربيت والدين و ارزش هاي خانوادگي اين گونه برخورد كردن را صحيح مي داند. شبهات و شايعات عايق هاي شناختي قوي اي هستند.
3- الگوهاي نمادين و واقعي: رسانه ها و هنرپيشه هاي محبوب و دوستان تأثير عميق بر افراد مي گذارند.
3- اعتراض: اين نوع رفتارها ممكن است اعتراض به سبك زندگي سخت گيرانه والدين باشد يا نوعي اعتراض به شما. براي رسيدن به مقصود خود و يا ديده شدن. ممكن است نوعي فرياد رفتاري باشد براي اين كه او را در نظر بگيريد.
4- جلوه نمايي گناه آلود: گناهان لذت دارند و طبيعي است. زن يا مرد اگر دينداري آنها عميق نباشد ممكن است لذت هاي آني را رضايت خداوند ترجيح بدهند.
5- اختلال ذهني: نيز برخي از جلوه نمايي ها ممكن است به خاطر اختلال رواني باشد.شخصيت هاي نمايشي، بيماران مانيا، شخصيت مرزي و...ممكن است از رفتارهاي نمايشي داشته باشند و راحت با نامحرم ارتباط برقرار كنند. اين افراد به راحت بيماري خود را قبول نمي كنند و از درمان گريزان هستند. از نظر اخلاقي بدون تخصص ما نبايدصرف احتمال به كسي برچسب زد. براي آشنايي با اين اختلالات ر.ك:

ريشه يابي
بعد از ريشه يابي درمان هركدام متناسب با علت بايد انجام شود. ولي در كل
از نصيحت و امر و نهي مكرر و بدون مقدمه اجتناب كنيد.
با تمركز با تجارب مثبت و صفات خوب ايشان و ستودن آنها و تقويت رفتارهاي كوچك هرچند مثبت كمك بگيريد.
بهتر است درباره حجاب ايشان يكي از محارم نزديكشان كه باتجربه و راز دار است و مورد قبول ايشان است وارد عمل شوند.
در مجالس مذهبي معنوي با شور و جذاب بيشتر شركت كنيد. البته مدت زمان حضورتان را براساس درخواست و ميل ايشان تنظيم كنيد.
با اقوامي معنوي مورد علاقه او بيشتر رفت و امد كنيد و تلاش كنيد به بهانه مختلف ارتباطش را با دوستانش كه معنوي هستند تقويت كنيد.
شبهات ذهني او را با ارتباط دادن او با كارشناسان به طور مكتوب، تلفني يا انلاين و يا آفلاين رفع كنيد.
وقتي براي باهم بودن بدون دغدغه و صداي جارو برقي و تلويزيون و....بگذاريد. مثلا يك مسافرت با قطار يا يك ويلاي و....فرصت خوبي براي با هم بودن است.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

علل جلوه نمایی و بدحجابی

1.فرهنگی و اعتقادی

آگاهی کم
سستی و تزلزل ایمان
انحرافات اخلاقی و اعتقادی
ستیز با جامعه
و گریز از تحقیر
احساس محدودیت، خشونت و سختگیری
انگیزه سیاسی
خودباختگی
2.انگیزه های روانی
جستجوی شخصیت
اثبات لیاقت
آزمون توانایی خود
اشتیاق به پسندیدگی و تحسین برانگیزی
یابیدن دنیای اسرار آمیز خود
شوق نظاره شادمانی دیگران
3.اجتماعی

تأثیر پذیری از محیط
برخورداری از احترام متقابل
آشنایی با دنیای اسرآمیز مردان
الگوهای ناپذیرفته
تظاهر به زیست متقرقی اجتماعی
منبع: جلوه نمایی زنان و نگاه مردان، يوسف غلامي

طاهر;645853 نوشت:
ایشون دختر باحجابی بود اما آرایش میکرد. ناخونهای بلند جذابی داشت و خیلی هم زیبا بود.

سلام
با این گفته شما به این حدیث ایمان آوردم که، هرکسی بخاطر زیبایی زنی را به همسری بگیرد به همان هم واگذار میشود.

طاهر;645853 نوشت:
دوست دارم زمان برگرده و با یک خانوم خیلی خیلی محجبهء بدون آرایش ازدواج کنم. خانومی که همه بهش میگن اومل. خانومی که با سندل جوراب مردونه می‌پوشه که جذاب نباشه. خانومی که جای لوازم آرایش توی کیفش کتاب دعا و قرآن داشته باشه. خیلی پشیمونم.

ولی به نظرم نه تنها شما، بلکه تمام آقایون هیچوقت شاید به این حرف عمل نکنید و همینکه باز چشمتون به یک خانم زیبا رو میوفته دلتون میلرزه و پاتون سست میشه و میگید که این باید برای من بشه.

واقعا منم برام سواله وقتی یک مرد به دلایل مختلف (مثل عدم توجه به اخلاق به خاطر زیبایی زیاد) با زنی وارد زندگی میشه که اصلا آدم حسابش نمیکنه، چطوری میتونه رفتارش رو اصلاح کنه؟
زن باید عاشق و محو مردش باشه وگرنه ...

سوگل;649460 نوشت:
سلام
با این گفته شما به این حدیث ایمان آوردم که، هرکسی بخاطر زیبایی زنی را به همسری بگیرد به همان هم واگذار میشود.

ولی به نظرم نه تنها شما، بلکه تمام آقایون هیچوقت شاید به این حرف عمل نکنید و همینکه باز چشمتون به یک خانم زیبا رو میوفته دلتون میلرزه و پاتون سست میشه و میگید که این باید برای من بشه.

خيلي زنان زيبا هستن كه عفت و حياي بالايي دارن صفت زيبايي ظاهر براي زن يك ويژگي مثبته البته مهمتر باطن زيبا ست
اينكه اقايون دنبال زن زيبا هستن هيچ ايرادي نداره ولي اينكه تنها ملاكشون زيبايي باشه نتيجه آش ميشه مثل تجربه صاحب تاپيك!!!!

حامی;649457 نوشت:
یابیدن

سلام جناب!

با عرض معذرت چنین مصدری لا موجود!:khandeh!:
مصدر آن، " یافتن" است که بن مضارعش "یاب" می شود.:ok:

ميدونم جاش اينجا نيست ولي دلم ميخواد يه چيز رو بگم
چرا فكر ميكنيم دختري كه خيلي مذهبي باشه به ظاهرش نمي رسه ؟ اراستگي از صفات مؤمنه متاسفانه ما فقط زناني كه ارايش ميكنن رو اراسته ميدونيم ولي تبرج با اراستگي فرق داره
اخه كي صندل با جوراب مردونه ميپوشه :Moteajeb!: يعني واقعا دختري كه مذهبية و تو كيفش كتاب دعا ست بايد اينجور توصيف بشه ؟
البته ميدونم صاحب تاپيك تو فشار روحي اين مشكل نوشتن و منظوري نداشتن ولي متاسفانه اين ديد هست بين خيلي ها كه دختري كه خيلي مذهبي باشه ظاهرش جوريه كه لايق صفت أمل هست !

ريحانه سادات;649464 نوشت:
خيلي زنان زيبا هستن كه عفت و حياي بالايي دارن صفت زيبايي ظاهر براي زن يك ويژگي مثبته البته مهمتر باطن زيبا ست
اينكه اقايون دنبال زن زيبا هستن هيچ ايرادي نداره ولي اينكه تنها ملاكشون زيبايي باشه نتيجه آش ميشه مثل تجربه صاحب تاپيك!!!!

سلام
اتفاقا خودم خیلی سرسخت معتقدم که انسانها زیبا پسند آفریده شده اند و همه ما به دنبال زیبایی هستیم.
اما اینکه آقایون تنها بخاطر اینکه این زن زیباست و میخوان که صاحبش بشن این دیدگاه قشنگ و خداپسندانه نیست

سوگل;649469 نوشت:
سلام
اتفاقا خودم خیلی سرسخت معتقدم که انسانها زیبا پسند آفریده شده اند و همه ما به دنبال زیبایی هستیم.
اما اینکه آقایون تنها بخاطر اینکه این زن زیباست و میخوان که صاحبش بشن این دیدگاه قشنگ و خداپسندانه نیست

بله دقيقا منم در انتهاي جمله دومم اشاره كردم به اين موضوع:Gol:

طاهر;645853 نوشت:

سلام، امیدوارم با کمک خدا و ائمه و مشورت گرفتن و مدیریت و تدبیر خودتون مشکلتون هرچه زودتر به بهترین نحو حل بشه

ولی این مشخصاتی که گفتین کاش با همچین شخصی ازدواج می کردم، اینجوری برداشت میشه که همچین اشخاصی زیبا نیستن، ولی باید بگم خیلی از این خانم ها از اون دخترانی که تو کوچه و خیابون جلوه نمایی می کنن زیباییشون بسیار بیشتره ولی هرگز نمی ذارن کسی که اجازه دیدن زیبایی اونها رو نداره این کار رو بکنه

اتفاقا بنظرم بخاطر همین دیدتون بوده که نتونستین معیار درستی رو برای انتخابتون پیدا کنید

البته قسمت سندل و جوراب مردونش جالب بود برام:Nishkhand:!

سوگل;649460 نوشت:
سلام

سلام
خانم محترم همه می دونن زن شنیداری عاشق میشه و مرد دیداری.
بنظرم اون حدیث مصداقش اینجا نیست و برای جایی گفته شده که مردی زن زیبایی رو می بینه اما فقط زیبایی داره و حجاب و حیا نداره. مرد هم میگه عیبی نداره بعدا خودم درستش می کنم ولی این بنده خدا داره میگه زنه با حجاب بوده و حتی حاضر نشده باش به قصد ازدواج هم دوست بشه

آقای گرامی، نویسنده محترم نمی دونم چی بهتون بگم. خیلی سخته، خدا نصیب هیچکس نکنه. بنظرم زن بی ادبی دارید. در قبال شما ادب ندارد و بد دهنی می کند و همین که شما اینگونه او را پر رو کرده اید سر منشا بی حیایی هم شاید شده باشد. در قرآن خداوند فرموده اگر احتمال میدی زنت داره به خطا میره بهش هشدار بده اگه فایده نداشت کنارش نخواب و در مرحله سوم تنبیه بدنی. نه اینکه اجازه بدی بهت بگه غلط میکنی! این چه مردانگیه که شما داری؟ انگار اون شوهر شماست!! خب یکم مرد باش
شما آقای محترم زنت رو تو مرحله اول و دوم ادب نکن اگر نشد کتش بزن. اسلام گفته و همه هم می دونید بی حجابی زنان از بی غیرتی مردان است
چطور می تونی به زنت اجازه بدی هی با دوستاش بره بیرون و شب برگرده! تازه توکه می دونی شاید خدایی نکرده به خطا هم بره.

در پایان هم بگم حالم بهم می خوره از خانم هایی که انقد دو رو هستن. از ی طرف چادر و حجاب و... اما وقتیکه یک پسر و تور کردن و باش ازدواج می کنن اون پسره بدبخت تازه می فهمه چه غلطی کرده و این زنه ریاکاری کرده. خیلی سخته. شما هم آقای محترم پس دوره نامزدی چکار می کردی؟؟ دوره نامزدی برای همین چیزاست دیگه

ريحانه سادات;649466 نوشت:
چرا فكر ميكنيم دختري كه خيلي مذهبي باشه به ظاهرش نمي رسه ؟ اراستگي از صفات مؤمنه متاسفانه ما فقط زناني كه ارايش ميكنن رو اراسته ميدونيم ولي تبرج با اراستگي فرق داره
اخه كي صندل با جوراب مردونه ميپوشه يعني واقعا دختري كه مذهبية و تو كيفش كتاب دعا ست بايد اينجور توصيف بشه ؟
البته ميدونم صاحب تاپيك تو فشار روحي اين مشكل نوشتن و منظوري نداشتن ولي متاسفانه اين ديد هست بين خيلي ها كه دختري كه خيلي مذهبي باشه ظاهرش جوريه كه لايق صفت أمل هست !

سلام و تحیت بر شما
پیرو تایید فرمایش شما باید بگم بله واقعا اینگونه نیست و منظور کلمه تبرج که در قرآن آمده از ریشه کلمه برج است. برج به گونه ای است که زیاد به چشم می آید و از بقیه خانه های بلندتر است
برخی خانم و حتی آقایان هم دوست دارن برج باشد و ملتمسانه می گویند تورو خدا به من نگااااااااااه کنید. به این می گن تبرج و این با خمودی تفاوت دارد

یا علی ";649465 نوشت:
سلام جناب!

با عرض معذرت چنین مصدری لا موجود!
مصدر آن، " یافتن" است که بن مضارعش "یاب" می شود.

سلام
چشمام ضعيفه يابيدن نديدم در متنم
ولي در فرهنگ دهخدا مسلما يابيدن هست
چون ز بند دام باد او شکست
نفس لوامه بر او یابید دست .[/]

سلام بر همه شما بزرگواران
خواهش مي كنم
خواهش مي كنم
از اين جا به بعد لطف كنيد بحث خودتان و نظر خودتان را درباره سؤال بيان كنيد
وگرنه مجبورم حذف كنم بحث هاي دو طرفي رو

دوستان تلاش كنيد راهكارهايي بدهيد تا مشكل حل شود ان شاالله آيه يأس نخوانيم
به هرحال من و شما هم معصوم نيستيم و لغزشگاه ها زياد است بايد دست افتاده را بگيريم اين بوده منش ائمه عليهم السلام
حداقل دعا را فراموش نكنيد و توسل و كمك از صاحب اين ايام سلام الله عليها
غيرتي باشيم
[HL]غيرتي غيرزدا است [/HL]
براي وطن،اموال و ناموس مردم دست غير را نپسنديم
حضرت علي نست به ان خانمي كه در ذمه مسلمان زندگي مي كرد و خلخال از پايش باز كرده بودند چه غيرتي شدند
فرمود:اگر فردي با شنيدن اين خبر از غصه بميريد ملامت نمي شود
[/]

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
کاش شیوه درست ازدواج، مراحل انتخاب درست مثل تحیقیات و گفتگوی طرفین رو قبل از ازدواج یاد بگیریم و بهش اهمیت بدیم
ببخشید اما شما اینارو رعایت نکردید که میگید "اما رفتارهاشون از یک دختر باحجاب خیلی فاصله داره" حالا بعد از اینا حداقل شیوه زندگی صحیح و رفتار بعد از ازدواج رو ببینید چجوریه
شما همون اولم دقت میکردید با توجه به اینکه میگید که آرایش میکردن و ناخن و فلان و اینا مطمئنا با معیارای الان که آرزوشو دارید سازگار نیست
اگه امیدی به اصلاح ایشون باشه فکر نکنم راهی بهتر از محبت و شیوه درست رفتاری باشه
و از دید من نسبت به نوشته هاتون عاملی که باعث شده اینطور بشن دوستاشونن. دوست و همنشین فوق العاده مهم و موثره
باید روی خودتون و اون خانوم محترم حسابی کار کنید و ..... اگه دوست دارید درصد موفقیتتون بالا بره بنظرم لازمه حتما به مشاور مراجعه کنید

یاعلی مدد[/]

با سلام و احترام خدمت پرسشگر محترم

در وضعیت سختی به سر می برید و من کاملاً شما را درک میکنم. طبق نظر دوستان متأسفانه راهکار خوبی که پیش پایتان بود را از دست دادید. منظورم دوران نامزدی است. اگر کمی چشم دل را بسته بودید و چشم عقل را باز می کردید حتماً چنین فردی را با این نوع نگاه شناسایی کرده بودید و رابطه را در همان ابتدا قطع می کردید. حالا قصد سرزنش ندارم. فعلا مرحله پیشگیری از دست رفته و باید به مرحله درمان وارد شویم. از اینجا به بعد به زبان عامیانه میگم:

به نظر من به جای اینکه به ادب کردن همسرت بپردازی و گاه و بیگاه بنده خدا را مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار بدی اول ریشه مشکل رو تو اخلاقیات خودت جستجو کن. ببین چی کم گذاشتی که زنت اینجوری نسبت به تو بی اعتنایی میکنه

ببین واسش به اندازه کافی عاطفه خرج کردی؟ گل براش خریدی؟
ببین زیباییش رو هر روز تحسین کردی که نیاز نداشته باشه جلوه گری کنه و کسای دیگه ( حتی خانم های همکارش) نخوان زیباییش رو به روش بیارن؟
ببین ازش خواستی توی محیط خونه که هیچ محدودیتی وجود نداره لباس های خاص بپوشه که نخواد لباس های نامناسب رو توی محیط خارج خونه بپوشه؟ نمی تونم قضاوت قطعی بکنم ولی از بحث صندل و جوراب مردونه من به این نتیجه می رسم که به نوع لباس پوشیدن ایشون خیلی توجه نمی کنید و فقط به حجابش توجه می کنید.

ببین برادر من، اکثر روانشناسا میگن زن ها در امر شوهرداری انحصار طلب هستند و کمتر به کسی جز شوهر خودشون میتونن فکر کنن به همین جهت وفادارتر از مردا هستند. حالا چیکار کردی که زنت مردای غریبه رو تحویل میگیره و سوار ماشینشون میشه شاید همش تقصیر زنت نباشه. شاید نیاز باشه به نوع رفتار خودت با همسرت یه نیم نگاهی بندازی. شاید نیاز همسرت رو در امر جلوه گری ارضاء نکردی که دوست داره برای دیگران جلوه گری کنه.

فکر کنم منظورم رو رسوندم.

خدایا از جنس ما همسرانی برای ما قرار ده که مایه سکینه و آرامش ما باشند نه مایه سرافکندگی و فرشته عذاب

در پناه حق پیروز و سربلند باشید.

سلام
ببخشید اگه اشتباه گفتم.ولی انگار زنتون دوستون نداره . شایدم ازتون سیر شده
به هر حال پایانی تلخ بهتر از تلخی بی پایانه ...
بنظرم از طلاق بترسونیدش ...اگه نترسید یعنی ....

دوستان سلام

دوست عزیز،
1- به نظر حقیر اکثر آقایان نمی توانند تمام نیاز عاطفی خانمها را پاسخگو باشند اما شما باید همت بالایی داشته باشید. لذا مدتی را به مطالعه کتب و دریافت تجربیات از دیگران اختصاص داده و سپس با سیاست و نرمی عمل کنید.
خانمها یک سری روحیات عمومی دارند و یک سری روحیات خاص که در هر زن متفاوت است و شما باید آنها را کشف کنید.
2- بخش مهمی از مسائل به صورت مستقیم و غیر مستقیم به امور جنسی و حواشی آن برمی گردد. نیاز های خانمها و روش های پاسخگویی به آنها را بشناسید و برطرف کنید.
در خانه آراسته و شیک پوش باشید و حتی شاید نیاز باشد که به ورزشی چون پرورش اندام اقدام کنید.
3- بعد از مدتی، با مشورت با مشاور مذهبی و خبره و آرام آرام و با همراهی در جهت رشد معنوی همسرتان قدم بردارید.
4- ....

علی علی

[="Times New Roman"][="Black"]نمی خوام پرسشگر تاپیک رو ناراحت یا ناامید کنم و فقط نظر شخصی خودم رو میدم..
.
به هیچ وجه نمی تونم چنین کسی رو تحمل کنم..
.
من هرگز بخاطر عشق و علاقه حاضر نبودم و نیستم که انتخاب نادرست بکنم و با همه ی سختی که داشت پا روی دلم گذاشتم و منطقی تصمیم گرفتم و خدا هم جواب صبوریم رو داد.. :ok:
[/]

با سلام

ان شا الله که هرچه زودتر آرامش و رحمت خداوند در زندگی شما بیشتر سایه بیفکند و مشکل شما حل شود .

به نظر من شاید

همسر شما از برخی رفتار شما ناراحت است و نتوانسته که مستقیم آن را با شما عنوان کند و به جای آن سعی کرده که روحیات آزار دهنده ای را در شما ایجاد کند تا تلافی کند .

یا مثل خیلی دیگر از مردم کشور مان ، متاسفانه نتوانسته که میان تازه گی های دنیای جدیدی که غرب برایمان به ارمغان اورده و آموزه های فرهنگی و مذهبی بومی خودمان تعادل برقرار کند و به نظر خودشان در وضعیت نرمالی به سر می برند که از نظر شما افراط است .

در کل من پیشنهادم این است که از آنجا که خوشبختانه هر دوی شما پیشینه ی مذهبی دارید پس قران بایستی که در ذهن شما احترام خاصی داشته باشد . اگر روزانه در وقت فراغت که کنار هم هستید بنشینید و چند ایه از قران را باهم بخوانید و روی معنی و مفهوم آن با هم صحبت کنید و فضایی گرم و صمیمی را با هم تجربه کنید ان شا الله که دل شما به هم نزدیکتر می شود . البته می توانید هوشمندانه آیه هایی را انتخاب کنید که برای مشکل شما کلید حل هستند .

ما آدما خیلی بی جنبه ایم هر وقت احساس میکینم یه چیزی داریم دیگه انگار چیزی کم نداریم و چون خودمونو بی نیاز میدونیم هر کاری رو هوامون هوس کنه ،انجام میدیم
امان از رفیق بد

برای شما مرد عزیز در تمامی امتحانات نمره بیست الهی رو آرزومندم گرچه متقلبین به اتهام تقلب برگه ات رو پاره کنند
!

اخه كي صندل با جوراب مردونه ميپوشه يعني واقعا دختري كه مذهبية و تو كيفش كتاب دعا ست بايد اينجور توصيف بشه ؟

کاملا با شما موافقم ..

سلام دوست عزیز

من فکر میکنم خانم شما از سر نادانی اینکارو میکنه. و هنچنین اینکه دوستان خوبی ندارد یا دوستانش مقید به مسائل دین نیستند.شما یکجور مدیریت کنید که از دوستانش دل بکند و ازشون فاصله بگیرد.برای همسرتون وقت بگذارید.با هم حرف بزنید.با هم کلاسهای دینی و اعتقادی برید.با هم و با هم باشید.نمیگم قدرت زندگی و استقلال خانمتون را بگیرید.ولی مدیریت جوری کنید که با شما باشد.زمانهایی که با هم هستید از محبت سیرابش کنید.بگذارید همه دلخوشی اش شما باشد.من فکر میکنم ئ حدس میزنم شما با هم بحث و جدلب میکنید.این درست نیست که میگید الان چند روز هست باهاش حرف نمیزنید و محبت بهش نمیکنید تا تنبیه بشه.اینجوری ازتون دلسرد میشه.شما وقت بگذارید و در مورد کار اون روزشون توی مسجد باهاش صحبت کنید.من حدس میزنم خانمتون نیاز به جلب توجه دارد و اون هم بخاطر اینه که از شما جلب توجه نمیبینه.اینقدر سیرابش کتنید که نیاز به جلب توجه جلوس بقیه نداشته باشد. و مهمترین نکته هم که گفتم اینکه دوستانش را تغییر دهد.اگر دوستی دارید که مثل خودتون مذهبی هست و خانمشون هم مقید هستند باهاشون رفت و آمد کنید و بیشتر با اونها برخورد کند تا دوستان دیگرش.ببینید ریشه اینکار چیه.شاید همینجوری از سر نمیدونم کاری یا اجبار خانواده بوده که چادر پوشیده و معنای واقعی چادر را نمیداند.شما بگذارید به حساب سادگی و حماقت ایشون (البته کلمه حماقت از روی توهین نگفتم.منظورم از حماقت اون سادگی وپخته نبودن ایشون هست ) .حرف از خستگی نزنید و حرف از جدایی نزنید.این آزمایش الهی هست.همسرتون را اصلاح کنید .مطمعن باشید موفق میشوید.:Gol:

والا ما که محجب و مقید به دین هستیم از همه خوشت تر میگردیم و لباسهای شیک و گرون قیمت میخریم .خودم که اینجوریم.حجابم از همه بهتره و البته پوشش و بهترین عطر و لباس هم مال خودمه.ولی به جای خود و در جایگاه خودش استفاده میکنم.تازه میبینم اونهایی که مقید زیاد به حجاب نیستن لباشسهای نه چندان زیبا میخرن و همش ارزون و از این جنس به درد نخورها.همیشه همه اونها که هفت قلم آرایش دارن حسرت لباسها و صندل منو میخورن.دلشون بسوزه..ححالا ما املیم یا بقیه که ؟:Kaf:

به نظر من با مهربانی و وقت گزاشتن براشون ، ایشون رو با مفاهیم و احکام دینی آشنا کنید.
اصلا با همدیگه یه سیر مطالعاتی بزارید و بحث کنید . یه دوره دین شناسی برا خودتون بزارید .با هم دیگه جلسات مذهبی و سخنرانی برید.:Sham::ok:

من يه نقد كنم از صاحب تاپيك به نظر من شما هم مقصر هستيد تو اين جور موارد بايد كمي مرد حرفش برو داشته باشه به عبارتي زن كمي از شوهرش بترسه البته شايد خيلي ها جبهه بگيرن ولي گاهي بايد زن اقتدار رفتاري از مرد ببينه و نتونه روي حرف شوهرش حرف بزنه تأكيد ميكنم گاهي بهترين حالت رابطه دوستانه و بر أساس علاقه است ولي وقتي اين جواب نميده كمي سخت گيري لازمه ابتدأ سعي كنيد با نرمش و محبت متوجه اشتباهش كنيد اگه نشد از قوانين سختگيرانه .... :ok:

سلام
سرزنش ها کار را درست نمی کنه اینکه دائم بگویید چرا ازدواج کردم یا چرا عاشق شدم و... در گذشته نمانید.
زندگی و عشق را بار دیگر با دستان خود بسازید... من فکر می کنم محبت کردن،با هم خرید کردن مثلا به همسرتان بگویید وقتی این مانتو(که نسبتا گشاد و مناسب است از نظر شما)می پوشی زیباتر میشی و...و بیان حرف دلتان به او صادقانه و بدون تندی موثر باشد.
البته یکی از آشناهای منم اینطوریه وقتی تذکر می دهم استدلالش این است که خوشتیپ و زیبا می خواهد باشد.به نظر من باید به این درک برسه زیبایی در حجابم هست

کاش قبل ازدواج یه مشاوره میرفتین حداقل میفهمیدین روحیات همدیگه چجوریه

آخه ما دخترا معمولا خیلی تابلو ایم که چجور مردی میپسندیم

یه سریامون شوهر قلدر و سلطه جو و زورگو ( البته در کنارش فوق العاده مهربون و عاشق و قدرشناس ) منظورم اینه دوس داریم کلا شوهره خشن باشه وگرنه مرد نیس ( من خودم این مدلیم از رو تجربه میگم مرضیه الان میاد با من دعوا :Khandidan!: یادته مرضیه؟؟ )

یه سریا هم نه .... خوده دختره قلدر و سلطه جوئه ... دوس داره شوهرو مثه موم تو دستش بگیره و مثه بچش باهاش رفتار کنه

دقیقن به این دو گروه تقسیم میشیم ما دخترا از نظر روحیات ازدواجی:ok:

مشخصه که خانوم شما از گروه دومه Fool

شاید کلا با بیتفاوتی طولانی مدت شما به خودش بیاد

منظورم از بی تفاوتی بی تفاوتی محضه ها

دیگه حتی یه تذکرم بهش ندین

شاید همین حساسیته باعث میشه بیشتر لج کنه

بعدن نوشت :

دخترا الان نیایید بریزید سر من که ما دخترا اینجوری نیستیم .... من تقسیم بندیم یه خورده شور کردمش فقط
منظورم اینه که گروه اول دوس دارن تحت حمایت باشن .... گروه دوم دوس دارن حمایت کنن

وسلام

sun;649601 نوشت:
والا ما که محجب و مقید به دین هستیم از همه خوشت تر میگردیم و لباسهای شیک و گرون قیمت میخریم .خودم که اینجوریم.حجابم از همه بهتره و البته پوشش و بهترین عطر و لباس هم مال خودمه.ولی به جای خود و در جایگاه خودش استفاده میکنم.تازه میبینم اونهایی که مقید زیاد به حجاب نیستن لباشسهای نه چندان زیبا میخرن و همش ارزون و از این جنس به درد نخورها.همیشه همه اونها که هفت قلم آرایش دارن حسرت لباسها و صندل منو میخورن.دلشون بسوزه..ححالا ما املیم یا بقیه که ؟

سلام
خانم گرامی احساس نمی کنید دارید فخر فروشی می کنید؟
شاید اصلاً خیلی از افراد پول نداشته باشند لباس گرون و کلون بپوشن
تازه کی گفته هر لباس گرونی خوبه؟ و کی گفته هر لباس ارزون قیمتی بده؟
ضمناً اگر از عطر و ادکلن در حضور نامحرم استفاده می کنید که اونم حکم خاص خودش رو داره
ماها معمولاً تک بعدی به موضوعات نگاه می کنیم. مثلاً حیا فقط به حجاب بر نمیگرده و حتی اینکه تو روایت داریم با زن یا مرد بیگانه خلوت نکنید فقط خلوت مکانی نیست؛ گاهی این خلوت می تونه توی گوشی و اینترنت و... صورت بگیره

سلام علیکم...ای بابا خواهرهای ما هم که همشون زدن تو تیپ این داداش گلمون...
در جواب سوال کننده... دوست عزیز چرا شما ناامید شدید اخه.خدا بزرگه ی بسم الله محکم بگو بلند شو...
دوستان که گفتن اول ریشه یابی کنید...دوم اصلا محبتت رو قطع نکن بلکه بیشترش کنید یا نوع روشتو رو تغییر بده ( این مورد به نظرم حتما به مشاور روجوع کنید خیلی بهتره)
سوم رفیق های بدشو جدا کن ازش و رفیق های خوب بهشون معرفی کنید. ( دوستمون گفتن کسی از رفیقات که مقید هستش و خانومش هم همین طوره با هشون رفت و امد داشته باشید)
چهارم توکل توکل توکل پنجم هیچ وقت نگو خدا به خاطر اون گناه داره منو تنبیه میکنه این دادم عزیز برادر دام شیطانه..خدا کریم تر از اونه که بخاطر گناه گذشتمون اونم بعد از توبه (ان شاا.. که توبه کرده باشید) بخواد چوبشو اینجوری بزنه...حواست باشه انگار پات گیر کرده به تله شیطون برادر من..خدا کجا و این کارا کجا...بسم الله الرحمن الرحیم
ان شاا.. که مشکلتون با تلاش بیشتر حل بشه...

مکلف;649534 نوشت:
دوستان سلام

دوست عزیز،
1- به نظر حقیر اکثر آقایان نمی توانند تمام نیاز عاطفی خانمها را پاسخگو باشند اما شما باید همت بالایی داشته باشید. لذا مدتی را به مطالعه کتب و دریافت تجربیات از دیگران اختصاص داده و سپس با سیاست و نرمی عمل کنید.
خانمها یک سری روحیات عمومی دارند و یک سری روحیات خاص که در هر زن متفاوت است و شما باید آنها را کشف کنید.
2- بخش مهمی از مسائل به صورت مستقیم و غیر مستقیم به امور جنسی و حواشی آن برمی گردد. نیاز های خانمها و روش های پاسخگویی به آنها را بشناسید و برطرف کنید.
در خانه آراسته و شیک پوش باشید و حتی شاید نیاز باشد که به ورزشی چون پرورش اندام اقدام کنید.
3- بعد از مدتی، با مشورت با مشاور مذهبی و خبره و آرام آرام و با همراهی در جهت رشد معنوی همسرتان قدم بردارید.
4- ....

علی علی

سلام پرسش گر:Gol:

سلام مکلف عزیز:Gol:

سلام مشاوران حال و آینده:Gol:

سلام به همه:Gol:

عمده و اساس نظرات بنده را، جناب مکلف فرمودند و به جهت اینکه اطاله ی کلام نشود، بنده نیز در ابتدای سخنم، بیانات ایشان را نقل و قول کردم

ببینید دوست عزیز، زن و مرد از دو کره ی متفاوت آمده اند، یکی از مریخ آمده و دیگری از ونوس، اگر شخصی از 3000 کلومتر آن طرف تر آمده باشد، ما زبانش را نمی فهمیم، چه برسد که از یک کره ی دیگ باشد(مردان مریخی، زنان ونوسی)

یک مثالی خدمتتان عرض می کنم:!!

در همین تاپیک ملاحظه بفرمایید که یک عبارت صندل با جوراب مردانه ی شما چه غوغایی به پا کرده، اصلا تمام خانوم های سایت قیام کرده و حول یک موضوع خاص صحبت می کنند!!!، ( البته نه به این شدت، ولی قبول دارید که عکس العمل نشان داده اند)

از اینجا به بعد کاملا فرضی و احتمالی حرف می زنم

مثلا من با خود فرض می کنم که اگر همسر شما برای مشاوره مراجعه کند، چه می گوید و به چه نکاتی اشاره می کند؟!!!!!

حرف دل همسر شما!!!!

همسرتان: آقای مشاور ایشان اصلا به من توجه نمی کنند و فقط به خاطر آبروی خودشان دائم به من گیر می دهند

همسرتان: آقای مشاور چشمتان روز بد نبیند!! خیر سرش یک بار مرا برای تفریح و قدم زدن به پارک برده بود، از ثانیه ی اول شروع کرد، "حجابت را درست کن...، با صدای بلند نخند، جلو مردم خوب نیست....، این چه لباسی است که پوشیده ای، از پیامبر خجالت نمی کشی"، اقای مشاور من اصلا نمی دانم چرا یکبار از خودش نمی گوید که همین پیامبری که دستور به حجاب داده، اسوه ی اخلاق هم بوده

البته عرض کردم که این مکالمه کاملا فرضی و خیالی بود

در یکی از پست ها یک جمله ای نوشته شده بود که می گفت اینقدر به دنبال فاطمه نگرد، اندکی خودت علی باش

از ابعاد و زاویه ی مختلف می شود به این جمله فکر کرد!

مثلا با خود بگویم:

من چقدر به او ابراز محبت می کنم که توقع دارم از سخنان من تبعیت کند!!!

اگر می خواهی اوضاع درست شود، گره را از سمت خودت باز کن!!

در مورد یکی از علما شنیده بودم که همسری داشته که ناسزا گو بوده، این عالم ربانی در مقابل حرف های همسرش صبر کرده، در آن مورد خاص، همسرش اصلاح نشده ولی آن عالم به مقامات و درجاتی رسیده بود:ok:

همسر شما ذات خوبی دارند و اینکه یکسری مشکلاتی هست، نگذارید باعث دلسردی شود و در جهت ریشه یابی و مرتفع کردن عوامل چنین رفتاری اقدام نمایید

ان شا الله که در آینده ی نزدیک خبر های خوبی از توافقات شما و همسرتان بشنویم:ok:

التماس دعا

یا زهرا

سلام.ب نظرم تویه تاپیک ها باید ب این بنده خدا کمک بشه تا مشکل حل بشه نه اینکه بیاین یه حرفی بزنین و برین یا بنده خدا رو ملامت کنین ... برادر گرامی خب ببین دردش چیه و حس من بهم میگه شمام چون از ازدواجت پشیمون شدی خانمتونو اونجور ک لازمه تحویل نمیگیری اونم دست ب لجبازی میزنه ... ببینین شاید اطلاعات تون در مورد خانوما کم باشه ب نظرم اگه محبت تونو زیاد کنین و این تفکرات منفی رو از ذهن تون خارج کنین خیلی زیاد میتونین هم ب خانوم تون آرامش تزریق کنین و هم نگفته اون رو مجبور ب ترک حرکات زشت اش بکنین ... فقط با محبت ... موفق باشین ....

طاهر;645853 نوشت:

جان هرکی دوست دارین این کار رو بی خیال بشین. با شناسه ی خودتون یا یه شناسه ی جدید سوال بپرسید خوووو.
اینجوری بعضی ها که نظری دارن ولی نمیتونن به شکل عمومی بگن، با پرسشگر ( ممنون از یا رقیه به خاطر این کلمه) به شکل خصوصی درمیون میزارن :ok::ok:

[=arial black]والا به نظر من همسرتون باید یه فکری واستون بکنه
مگه نمیگین بخاطر ناخونای بلند و خوشگلش عاشقش شدین ؟؟؟
خب بدبخت داره با همون روش میره جلو دیگه
هیچ تغییری بعد ازدواج نکرده
هنوزم همون دختره فقط چون شما خودت بخاطر چیزای بیخودی عاشقش شدی
الان میترسی یکی دیگه هم بخاطر همون اعمال عاشقش بشه

حقیقتش منم از ترس این که واسه منم این اتفاقا بیفته هیچ وقت ازدواج نمیکنم عوضش خدا هزار تا راه حلال قرار داده.اصلا نمیشه این دوره زمانه اعتماد کرد. فقط باید صبر کنیم امام زمان بیاد

مردعشق;649687 نوشت:
سلام هیچ کارنکن علم روانشناسی گفته عقده ادیپ رانبایدجلوشاگرفت ...

سلام..ببخشید کدوم علم روانشاسی؟؟ علم روانشناسی که فروید میگه منظورتون؟؟!!!!!!!! یا منظورتون به شخص دیگست...اگر از الگو های و کتب غربی میگین بیشترشون بر محور حرف های این فروید میچرخه که کلا این ادم مشکل داره و کلا هم نباید به حرف هاش گوش کرد...

sokotman;649711 نوشت:
سلام..ببخشید کدوم علم روانشاسی؟؟ علم روانشناسی که فروید میگه منظورتون؟؟!!!!!!!! یا منظورتون به شخص دیگست...اگر از الگو های و کتب غربی میگین بیشترشون بر محور حرف های این فروید میچرخه که کلا این ادم مشکل داره و کلا هم نباید به حرف هاش گوش کرد...

باجلوشاگرفتن مشکل حل شده نه خانم ...
خیلی مردهای روشنفکرهستن که با ارتباط همسرشان بابییرون حتی سایرمردها مشکلی نداردادم باید تحصیل کرده باشه نباس مثله املهافکرکند.بگم این حرفی من مال وقتی زنهامشکل دارن وگرنه زن بهنره حیاوعفت داشته باشد.
معتادبیماره زن خوشگلی که زیاد ارارایش می کندمجرم نیست ومثله معتادبیمار روانیه

مردعشق;649715 نوشت:
باجلوشاگرفتن مشکل حل شده نه خانم ...
خیلی مردهای روشنفکرهستن که با ارتباط همسرشان بابییرون حتی سایرمردها مشکلی نداردادم باید تحصیل کرده باشه نباس مثله املهافکرکند.بگم این حرفی من مال وقتی زنهامشکل دارن وگرنه زن بهنره حیاوعفت داشته باشد.
معتادبیماره زن خوشگلی که زیاد ارارایش می کندمجرم نیست ومثله معتادبیمار روانیه

شما حرفتون درسته ولی شما به طور کامل با بیان موضوع گفتن: کلا جلوشو نگیر چون علم روانشناسی گفته...بنده هم گفتم شما بهتره بر اساس علم و منطق اسلام بگید علم روانشناسی اسلامی وگرنه این جا جش نیست خیلی از مشاورین ما مثل بیان شما دارن در مراکز خودشون از کلمات و کتب و درس های این اقای غربی که تیشه زده به ریشه خیلی چیزا برای راهنماهایی زوج های مذهبی و اسلامی استفاده میکنن...کلا جلوشو نگیر غلطه برادر: بلکه خیلی همه باید جلوشو گرفت ولی با منطق و روش مناسب جلوگیری..وگرنه این بیان شما این منظور رو میرسونه این خانوم عقده ارتباط با جنس مخالف رو داره و این عقده رو نباید جلوش رو گرفت و باید ازادش بزاری تا خودش به خودی خود با ارتباط های نامناسب عقدش از بین بره.. اگه اشتباه فهمیدم به بنده تذکر بدید....وگرنه اگر درست گفتن خوب این مشکل داره این بیان و این راه حل از منطق روانشناسی نابود کننده غربی هستش..به نظر بنده البته

sokotman;649720 نوشت:
شما حرفتون درسته ولی شما به طور کامل با بیان موضوع گفتن: کلا جلوشو نگیر چون علم روانشناسی گفته...بنده هم گفتم شما بهتره بر اساس علم و منطق اسلام بگید علم روانشناسی اسلامی وگرنه این جا جش نیست خیلی از مشاورین ما مثل بیان شما دارن در مراکز خودشون از کلمات و کتب و درس های این اقای غربی که تیشه زده به ریشه خیلی چیزا برای راهنماهایی زوج های مذهبی و اسلامی استفاده میکنن...کلا جلوشو نگیر غلطه برادر: بلکه خیلی همه باید جلوشو گرفت ولی با منطق و روش مناسب جلوگیری..وگرنه این بیان شما این منظور رو میرسونه این خانوم عقده ارتباط با جنس مخالف رو داره و این عقده رو نباید جلوش رو گرفت و باید ازادش بزاری تا خودش به خودی خود با ارتباط های نامناسب عقدش از بین بره.. اگه اشتباه فهمیدم به بنده تذکر بدید....وگرنه اگر درست گفتن خوب این مشکل داره این بیان و این راه حل از منطق روانشناسی نابود کننده غربی هستش..به نظر بنده البته

بله خانم عقده داره ...
چون ارتباط جنسی ازبچگی براش عقده شده ...

[SPOILER]

طاهر;645853 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام به دوستان

چهار سالی هست که ازدواج کردم و دو سالی میشه که سر خونه زندگی خودمم.
با خانومم توی دانشگاه آشنا شدم. ایشون دختر باحجابی بود اما آرایش میکرد. ناخونهای بلند جذابی داشت و خیلی هم زیبا بود. به غیر از سه همخونه‌ایش با هیچ کس دیگه‌ای دوست نبود. من عاشقش شده بودم. احمقانه عاشقش بودم. ایشون به من اجازه نداد یه رابطه ساده با هم داشته باشیم که البته کار درستی کرد. من خیلی خوشحال شده بودم و توی دلم گفتم «این دختره مال منه»
بعد از ماجراهایی که اصلاً الآن فرصت بحثش نیست، و مهم هم نیست تونستم با ایشون ازدواج کنم. دقیقاً بعد جاری شدن عقد بود که فهمیدم ایشون با حجاب هستند اما رفتارهاشون از یک دختر باحجاب خیلی فاصله داره. رابطه بسیار نزدیک ایشون با شوهر خواهر دوقولوش و شوخی‌ها و عکس‌هایی که با هم داشتند من رو خیلی ناراحت می‌کرد. اما من از همون اول هم مجالی برای برگشت نداشتم و این حماقت رو کردم و ادامه دادم.
جنگیدم، در مقابل همه. باجناقم رو طی مدت این چند سال ادب کردم. خواهر زنم رو که با خانومم دوقولو هست رو هم همینطور. البته توی این مورد نتونستم خیلی موفق باشم. روی همسرم هم خیلی کار کردم. ولی انگار روز به روز همه چیز بدتر شد.
من هیچگاه از رحمت خدا نا امید نشدم. گناهانی داشتم که بین من و خداست اما واقعاً موندم که باید چیکار کنم؟!
همسر من مثل ماهی میمونه همیشه از دستم لیز می‌خوره. اون وقت‌ها که کار نداشت تا ساعت 2 بعد از خواب بود . با دوستاش هم بعدش قرار می‌ذاشت و پی ددر دودور بودن و ساعت هفت،‌ هشت شب می‌اومد. من خیلی اعتراض کردم اما چیزی درست نشد. دیدم رفته پی کار. براش توی شرکت خودمون کار جور کردم.
حجابش بیرون چادره اما توی شرکت اصلاً رعایت نمیکنه. لباس‌هاش اصولاً جذبه و من اصلاً راضی نیستم. بارها احادیث حضرت امیر و حضرت رسول‌الله رو بهش می‌گم اما گوشش بدهکار نیست.
اصلاً اخلاقش با من خوب نیست. شاید باورتون نشه. خیلی‌ها رو دیدم که میگن ازدواج فقط چند ماه اولش ولی من اصلاً این موضوع رو نچشیدم.
من خیلی خسته‌ام، خیلی.
دو روز پیش اتفاقی افتاد که برای من خیلی سنگین بود. شاید جواب گناهی رو دارم میدم. ولی خیلی شخصیتم خورد شد.
توی نماز خونه شرکت بودیم که نماز جماعت رو به پا کردیم. به اصرار از یکی از دوستان خواستیم که بیاد جلو واسته. نماز که شروع شد دو تا دختر جلف وارد نماز خونه شدن و اون طرف پرده در قسمت خواهران به هــرّه و کــرّه پرداختن. یکی از اون دو دختر جلف زن من بود. من نفهمیدم چی خوندم.
نماز که تموم شد بلند گفتم برای سکوت بیشتر نماز خونه صلوات. که همه صلوات بفرستند. از طرفی نمی‌تونستم همسرم رو صدا بزنم و بهش تذکر بدم. از طرفی هم نمی‌تونستم بی تفاوت بشینم.
نوبت نماز دوم که شد پیش نماز شروع به تعارف کرد و گفت که من جلو نمی‌ایستم و از این حرف‌ها... هم همه شد و به ناگاه خانم من بلند داد زد: «چه خبره!» من خیلی خجالت کشیدم.
مردها ساکت شدن. پیشنماز به جایگاهش برگشت و همه صف واستادیم. خانومم از پشت پرده اومد بیرون و من نگاهی توام با عصبانیت و حقارت بهش نگاه کردم و اون فقط خندید.
بعد نماز مردهای جمع گفتن، ببین تورو خدا، آخر الزمان شده. دیگه زن‌ها هم تذکر میدن با صدای بلند. یکی گفت خودشون داشتن وسط نماز سروصدا میکردن. من خیلی خجالت کشیدم. عده‌ای هم میدونستن که اون دخترهء جلف زن منه. من صداش زدم به کناری و بهش گفتم تو حق نداری این رفتار رو کنی، چنان بهم پرید که نذاشت من حرفم تموم شده. کارش همینه. همیشه با من بدترین رفتار رو میکنه. من حرفم اینه که چرا این حرکت جلف و زشت رو زن من باید کنه. کجا دیدی یه زن محجبه همچین کاری کنه.
الآن چند روزه که باهاش حرف نمی‌زنم. محبتم رو بهش قطع کردم.
ولی اون عین خیالش نیست. مثل همیشه از این اوضاع راضیه.
احساس می‌کنم شاید نونی که درآوردم حروم بوده که این دختر اینطوری شده. خیلی از اعتقاداتش فاصله گرفته. آخه یک دختر محجبه چادرش رو توی محل کار در میاره؟!
جلوی نامحرم‌ها لباس جذب می‌پوشه!؟
با نامحرم‌ها بگو بخند راه می‌ندازه! سوار ماشین نامحرم میشه به این بهونه که ازم ن کوچیکتره من حسابش نمی‌کنم. دارم ازش سوء استفاده می‌کنم که منو برسونه.
یک بار این کار رو کرد و گفتم اگر من سوار ماشین همکارم بشم که از من بزرگتره و به من فکر نمیکنه،‌ تو چه احساسی داری، جواب داد: تو غلط می‌کنی. اینکه من سوار بشم یا تو سوار بشی فرق داره.
پرسیدم فرقش چیه! میگه اون ممکنه حرکتی کنه و تو خوشت بیاد اما من حرکتی نمیکنم که اون خوشش بیاد.
باور کنید به نظر من تمام حرکات و شوخی‌هاش میتونه محرک باشه که طرف فکر بد بهش کنه. شما در نظر داشته باشید که مردی هستید و یک خانوم همکار به بهانه هم مسیر بودن سوار ماشین شما بشه. همون اول از بی ملاحظگی اون خانوم چه فکرایی میکنی؟
اما راه برگشت ندارم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

[/SPOILER]

باسلام
امیدوارم انشاءالله هرچه زودتر مشکلتون حل بشه

قبل از ازدواج چشمها را باید شست بعد ازدواج جوردیگر باید دید
ایشون به شما علاقه ندارند?
چرا میخواهند با رفتارشان شما رو ناراحت کنند?
رفتارهای شما هم برای ایشون ناراحت کننده هست?
همیشه فقط تذکر میدید?
یعنی ایشون رفتارهای مثبت ندارند?
میزان و تعریف حجاب از نظر ایشون چیه?
تا حالا با ایشون در این زمینه صمیمانه صحبت کردید?
نکاتی که جناب حامی در مورد دیدن نکات مثبت در همسرتان عنوان کردند کمک کننده هست البته کاری کنید نکات مثبت شما هم در نظر ایشون پر رنگ بشه شاید با تذکر های نا مناسب این نکات رو کمرنگ کردید. شاید ایشون با اصل موضوع که مطرح کردید مشکل ندارند گاهی اوقات شیوه نادرست تذکر کار رو بدتر میکنه و فرد دوست نداره قبول کنه حتی اگه حرف طرف مقابل درست باشه.
برای ساعت زندگیتان برنامه ریزی داشته باشید. برای باهم بودن. با در نظر گرفتن نظر همسرتان.
ایشون با دوستانشون میرن بیرون طوری برخورد کنید که ایشون بدونند شما ایشون رو رها نکردید بلکه خواستید یه حریم خصوصی برای ایشون قرار بدید که درست نیست از این موضوع سوء استفاده کنند همین طور که ایشون هم این حق رو به شما میدن با دوستانتان گاهی اوقات مثلا برید کوهی و...
رفتار که براتون ناراحت کننده هست رو نگذارید زمان زیادی ازش بگذره تو اولین فرصت تو بهترین شرایطی که میدانید همسرتان اون لحظه بهتر متوجه موضوع میشه باهاشون در میون بگذارید حتی از ایشون بخواهید اگه از رفتار شما ناراحت شد مطرح کنند.
در کل رفتار شما نه سخت گیرانه باشه نه یله رها صمیمانه و با جدیت باشه.

مردعشق;649725 نوشت:
توخیابان بارها دیده حتی بچه ها هم بفکرکارها ناشایست مثله فحش ها ناموسی یا شوخی دستی توخیابان ومترو هستند .
تواماکن شلوغ بارهاکارها ی ناشایست دیده شده..مردی که به از پشت به زن بدحجاب میچسبه ....وووووووو
یاخانمی که توتاکسی خودشا به به نامحرم نزدیک میکند.
ببخشیدمنظورم نداشتم جامعه ماهمه بیمارن ..

دوست عزیز این جا جاش نیست چون اومدیم اینجا برای دوستمون ی راه حل پیدا کنیم...بله درسته که عقده شده حال باید یک راحل مناسب پیدا کرد نه راه حلی که غرب میگه..جامعه ما بیماره درسته ولی بیمار به تفکرات ورود پیدا کرده به جامعه ما از غرب تفکراتی چون فروید که بیداد میکنه..اگه بخوایم عوامل مورد تاثیر رو بیان کنیم خیلی خیلی خیلی زیاد میشه بیان کرد که متاسفانه بهش توجه نمیشه..بله از بچگی شاید براش عقده شده باشه ولی حال نباید براساس ازادی (( اون چیزی که غرب بیان میکنه)) بیام با اصول روانشناسی اون ها که متاسفانه اصول ما هم شده با مشکل برخورد کنیم...
به اون دوستمون که سوال پرسیدم میگم مواظب باشید پیش چه مشاوره ای میرید...

مردعشق;649725 نوشت:
ببخشیدمنظورم نداشتم جامعه ماهمه بیمارن ..

لطفاً فقط از خودتون مایه بزارید
بد نیست بدونید تجاوز به عنف در کشور ایران در لیست 20 کشور هم نیست. نمی دونم چندمه. همون کشورهای اروپایی و غربی در سطر قرار دارند
ضمناً جملات شما رو خوندم نگارش مناسبی ندارند و مطالبتون رو خیلی متوجه نشدم که بخوام جواب بدم
اما در مورد اینکه شخص رو به حال خودش بزار پس فاتحه امر به معروف و نهی از منکر رو بخونیم دیگه

چه سوال سختی پرسیده این دوست عزیز ما.

آقا من که هرچی فکر می کنم میبینم نه تخصص و نه توانایی و نه تجربه ی پاسخگویی به این سوال رو دارم

پس بهتره کار رو بسپاریم به کاردان

فقط دعا می کنم به حق فاطمه ی زهرا انشا... مشکلتون حل بشه.:ok::ok:

طاهر;645853 نوشت:
اما راه برگشت ندارم.

شما مذهبی بودید حجاب براتون مهم بود یه زن مذهبی، محجبه، سر به زیر می خواستید پس چرا رفتید سراغ زنی که به قول خودتون ناخن بلند جذاب گذاشته و آرایش کرده و فوق العاده به ظاهر زیبا و جذابش رسیده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خوب خودت همسر جلوه گر خواستی الان هم شاکی هستی !!!!!
واقعیت اینه شما جذب زیبایی و جلوه گری این آدم شدید دنبال خانم محجبه و سر به زیر نبودید دنبال چنین فردی گشتید که ظاهری جلوه گر داشته باشه شاید هم فکر کردید بعد از ازدواج درست میشه آدمش میکنم چادریش میکنم راه راست رو بهش نشون میدم و از این مشت حرفهایی که خیلی از مردهای مذهبی می زنند
خوب بود همون موقع به آینده ایی که که با این خانم قرار بود رقم بخوره یه کم فکر میکردید
فکر نکنم دیگه بتونید از این به بعد کاری بکنید خودکرده رو تدبیر نیست فقط امیدوارم سرنوشت شما تلنگر مهمی باشه برای بقیه دوستان علی الخصوص مردان مذهبی !!!!!! :Moteajeb!:
که یه چیز میگن دلشون میره پی چیز دیگه ایی بعد هم میان از زنان شاکی میشن و شیون راه میندازن

سلام برادر من! اینو خطاب به شمایی می گم که این پرسشو مطرح کردین!

به نظر من بهتره از شیوه ی بزرگان کمک بگیرید. در نظر اونا هر نوع تغییری اول از خود فرد شروع میشه. شما سعی کن وجود خودتو از رذایل و.. خالی کنی اون وقت حکمت به زبونت جاری میشه و حرفت تاثیرگذار میشه.
دو نمونه:
1- پیامبر فرمودند : «مَن أخلَصَ لِلّهِ أربَعینَ صَباحا ظَهَرَت ینابیعُ الحِکمَةِ مِن قَلبِهِ عَلى لِسانِهِ.»هر کس چهل روز خود را براى خدا خالص کند چشمه‏ هاى حکمت از قلب وى بر زبانش جارى مى ‏شود.
2- امام اول فرمودند : «مَن أَصلَحَ فیما بَینَهُ وَبَینَ اللّه‏ِ أَصلَحَ اللّه‏ُ فیما بَینَهُ وَبَینَ النّاس.»
هر کس رابطه ‏اش را با خدا اصلاح کند، خداوند رابطه او را با مردم اصلاح خواهد نمود.

در مرحله بعد باید بدونید این کار به صبر نیاز داره و در مدت کوتاه به بار نمیشینه! وقتی شما با خدا معامله کردین و همه ی کاراتونو مطابق خواست او انجام دادین ( به خصوص محبت بی قید و شرط به همسر) هم خودتون لذت می برین و آرامش دارین و هم آرامش شما به همسرتون منتقل میشه!

به رفتار شهید چمران با همسرشون دقت کنید :

نگفت این حجابش درست نیست
غاده جابر در ابتدای این کتاب به آشنایی با چمران می‌پردازد و به یکی از برخوردهای چمران در قبال بی‌حجابی خود اشاره می‌کند: «یادم هست در یکی از سفرهایی که به روستاها می‌رفت، همراهش بودم.

داخل ماشین هدیه‌ای به من داد - اولین هدیه‌اش به من بود و هنوز ازدواج نکرده بودیم - خیلی خوشحال شدم و همان‌جا باز کردم و دیدم روسری است، یک روسری قرمز با گل‌های درشت
. من جا خوردم، اما او لبخند زد و به شیرینی
گفت: «بچه‌ها دوست دارند شما را با روسری ببینند.»
از آن وقت روسری گذاشتم و مانده. من می‌دانستم بچه‌ها به مصطفی حمله می‌کنند که چرا شما خانمی را که حجاب ندارد می‌آوری موسسه، اما برایم عجیب بود که مصطفی خیلی سعی می‌کرد - خودم متوجه می‌شدم - مرا به بچه‌ها نزدیک کند. می‌گفت: «ایشان خیلی خوبند. این طور که شما فکر می‌کنید نیست. به خاطر شما می‌آیند موسسه و می‌خواهند از شما یاد بگیرند. ان‌شاءالله خودمان یادش می‌دهیم.» نگفت این حجابش درست نیست، مثل ما نیست، فامیل و اقوامش آن‌چنانی‌اند. این‌ها خیلی روی من تاثیر گذاشت. او مرا مثل یک بچه کوچک قدم به قدم جلو برد، به اسلام آورد. نُه ماه ... نُه ماه زیبا با هم داشتیم و بعد ازدواج کردیم. البته ازدواج ما به مشکلات سختی برخورد.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930328001334#sthash.fvaSQVtD.dpuf

مدارا حربه ای است که از غضب و ... کارساز تره.
اگه شما در ابتدا نیت دیگه ای غیر از ازدواج بر مبنای الهی داشتید( مثلا برای زیبایی و..) هیچ اشکالی نداره الان از اون قصدتون توبه کنید و به خدا بگید من اشتباه کردم! و از خدا بخواهید همسر شما رو هم به توبه و انابه برسونه.

در آخر همه ی ما براتون دعا می کنیم . موفق باشین

یه چیز مهم رو یادم رفت بگم

اگه دلتون واقعا از رفتار همسرتون تنگ شده و خود را بدون چاره یافتید، حتما حتما حتما نماز استغاثه به حضرت زهرا سلام الله علیها رو بخونید . حتما بهتون کمک می کنند.

[=arial]دوستان در این موقعیت سرزنش کردن این آقا که چرا دقت نکردند کار بیهوده ایست

شاید بتوان از راه محبت دوستی وارد شد شما تلاش کنید مرد رویاهای او باشید تا حرفتان در دلش اثر کند

موضوع قفل شده است