پيام هاي تکریم و گراميداشت مقام معلم

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پيام هاي تکریم و گراميداشت مقام معلم

معلم عزیز ، استاد بزرگوار، تو را به چه مانند کنم . دل دریاییت لبریز از آرامش است همچون کوه استوار از حوادث روزگار ایستاده ای و همچون ابر، باران پر شکوه معرفت بر چمن های دشت دانش آموختگی فرو می ریزی .
خورشید نگاهت گرمابخش وجود ما وحرارت کلبه ی سرد یأس و ناامیدی و ارمغان شور و شعف است . غنچه ی تبسمی که از گلستان لبهای تو می روید، طراوت لحظه های ابهام و زیبا یی بخش خانه ی وجود ماست .
کلام روح بخش و دلنشین تو موسیقی دلنوازی است که بر گوش جان می نشیند و اهنگ زندگی را به شور در می آورد. روانی به لطافت گلبرگهای ارغوان داری که از احساس و شور و شعف لبریز است .
دستهای روشنت سپیدی خود را از گل بوسه های گچ گرفته و شمع وجودت از نیروی ایمان و انسانیت شعله ور است . سرخی شفق ، تابش آفتاب ، نغمه ی بلبلان ،صفای بستان ، آبی دریاها ، همه و همه را می توان در تو خلاصه نمود . معنای کلام امید بخش تو همچون نسیم صبحگاهان نشاط بخش روح خسته ماست . علم آموزی و صبر ایمان را از پیامبران به ارث برده ای و به حقیقت وارث زیبایی ها بر گستره ی گیتی هستی .
قدوم سبز تو سبزینه ی کوچه باغ های زندگی و صفا بخش خاطر پر دغدغه ی ماست . طپش قلب تو آهنگ خوش هستی و جوشش نشاط در غزل شیوای زندگی ست . تو روشنایی بخش تاریکی جان هستی و ظلمت اندیشه را نور می بخشی . ‹‹ و مایستوی الاعمی والبصیر . و لا الظلمات ولا النور ›› وهرگز کافر تاریک جان کور اندیش با مومن اندیشمند خوش بینش یکسان نیست وهیچ ظلمت با نور یکسان نخواهد بود .
چگونه سپاس گویم مهربانی ولطف تو را که سرشار از عشق ویقین است . چگونه سپاس گویم تأثیر علم آموزی تو را که چراغ روشن هدایت را بر کلبه ی محقر وجودم فروزان ساخته است .
آری در مقابل این همه عظمت و شکوه تو مرا نه توان سپاس است ونه کلام وصف .تنها پروانه ی جانم بر گرد شمع وجودت ، عاشقانه چنین می سراید : معلم کیمیای جسم و جان است … مــعلم رهنمای گمرهان است…. شـده حک بر فراز قله ی عشق …. معلم وارث پیغــــمبران است:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

پدر ومادر راه رفتن (با سکون ه )را می آموزند، ومعلم راه (باکسره ه) رفتن را.

ضمن تشکر از محمد جان که متن بسیار زیبای را نوشته امیدوارم که همیشه ودر تمام امور زندگی موفق و پیروز باشند

عنکبوتی جهاندیده فرزندان را نصیحت همی گفت که جانان من ، تار در جیب معلمان تنیدم ، چه هرگز دستی در آن مقام فروناید و آشیان سالها بپاید!
هفته معلم بر همه معلمان دلسوز و زحمت کش مبارک باد

من یه جای خوب توی دنیا و توی یه موقعیت خوب برای تمام اون کسایی که بهم علم یاد دادن از معلم اول ابتداییم تا اساتید الان حوزه ام دعای خیر کردم
وقتی داشتم طواف خانه خدا رو میکردم و دعای طواف رو میخوندم براشون خیلی دعا کردم
علتش هم این بود که میدیم آدمهای کم سوادی دارن در کنار من طواف میکنن و هرچی روحانی کاروان براشون میگفت که معمولا هم اذکار ساده بود اونها تکرار میکردن
در حالی که من و دوستانم دعا رو به عربی میخوندیم و در عین حال معنای فارسیش رو هم متوجه بودیم
پیش خودم گفتم اگر به تلاش اون همه معلم و دبیر و استاد نبود من اینقدر از این دعا خوندم لذت نمیبردم
برای تمامشون از درگاه خدا طلب فیض و برکات میکنم

▐•*♥*•پيامك هاي تبريك گراميداشت مقام معلم ▐•*♥*•▐

اگر کسی بتواند معلم خوبی باشد ، خیانت کرده است اگر به کار خوب دیگری بپردازد . چرا که معلمی مقام پیغمبری و تعلیم مقام خدایی است .

معلم شهید ، دکتر شریعتی

یاد و خاطره قافله سالار معلمان شهید ؛
فیلسوف فرزانه آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم گرامی وجاودانه باد

ای که الفبای زندگی را از سرچشمه نگاهت آموحتم ...

معلم عزیز روزت مبارک ...

[=Arial Black]زبوسیدنی های این روزگار / یکی هم بود دست آموزگار:Gol:

لایق تر از معلم آگاه دل كجاست،تا رهنما شود همه را سوی مهتری، من بنده توام كه بیاموختی مرا، حرف و كلام و نكته و رسم سخنوری. دست تمام معلمان دلسوزی را كه برای پیمودن راه انسانیت چراغ به دستم دادند می بوسم.

[="DarkSlateBlue"]اگر داری تو عقل و دانش و هوش
معلم هر چه می گوید بکن گوش

معلم چون پدر والا مقام است
معلم مستحق احترام است

معلم را مرنجان هرگز ازخویش
مزن با حرف بیجا بردلش نیش:Gol:[/]

وقتی به کلاس قدم می گذارد، بهار با نسیم نفس هایش می شکفد و گل و لبخند و زمزمه، فضا را پر می کند. با او آسمان می بارد، چشمه می جوشد، نسیم می وزد و آفتاب سفره مهربان خویش را می گشاید. از خانه تا مدرسه، با هر گام، بهشت نزدیک تر می شود. نگاهش خانه مهربانی است و قلبش مهربان تر از آب. دل ها را به طراوت و پاکی و پاکیزگی می خواند. دست های گرم و صمیمی اش، مشق عشق می نویسد. سرانگشت او افق های روشن فردا را نشان می دهد واشاراتش، آن سوی پرده های خاک و ملکوت پاک خدا را. وسعت شفاف قلب ها، قلمرو اوست و کشتزار جان دانش آموزان تفرّجگاه خرمی او.رسالت راستین معلم و رسالت پاک انبیاست. معلم، آنگاه که جز انسان سازی و کمال بخشیدن هدفی ندارد، همسایه انبیاست. رسول راستی و درستی و سفیر صداقت و سرفرازی است. معلم کسی است که تشنگان معرفت و دانش را به آب حیات می رساند. خدا معلم است و 124 هزار رسول. همه اولیا و پاکان و برگزیدگان، که قله های آفتابی و دور دست های روشن را فرا چشم انسان می نشانند. معلم اند اگر ما قدردان معلم نباشیم، خوبی، زیبایی، عظمت و فضیلت رانادیده گرفته ایم.

شمعی است گذازنده سراپای معلم ...
عشقی است پراکنده به رگ های معلم... در راه هنر سوزد و اندر ره دانش... قلب و تن و جان و همه اجرای معلم ...در ظلمت گمراهی و در تیرگی جهل... نوری است فروزان،دل بینای معلم... فارابی و سقراط و فلاطون و ارسطو... کردند به بد کسوت زیبای معلم... کی بود نشانی ز تدقی و تمدن ...هر گاه نبد، فکر توانای معلم...

معلم کلاس اول من خانم کریمی واقعا نه تنها الفبا بلکه ارزش های انسانی رو به من یاد داد.اون بود که به من یاد داد تنها خدا ست که میبیند و میشنود و میداند... برایش دعا کنید

ستایشگر معلی هستم که :
اندیشیدن را به من می آموزد نه اندیشه ها را

روز معلم رو به همه ی تلاشگران عرصه ی آموزش تبریک عرض می کنم.... :Gol:

با سلام

تشکر از محمد عزیز دراغاز سخن

روز معلم بهانه است برای تشکر و قدر دانی از کسانی که چو شمع سوختند و روشنایی بخشیدند

معلم کسی است که علم می اموزد نه در زمان و نه در مکان

تربیت به کلاس ومدرسه و دانشگاه خلاصه نمی شود همچنان که تعلیم

در واحد و ترم نمی گنجد

معلم کسی ، که درتعلیم و تربیت شاگردانش لازمانی و لامکانی است

از همه مکان و همه زمان بهره می برد تا تربیت کند و تعلیم دهد

این روز سمبلی است برای تشکر از مقام چنین شخصیت هایی

کسانی که تشکر امثال بنده در مقابل ثمرات و زحمات ایشان کمترین عالم است

معلم در روز و ساعت خلاصه نمی شود همه روز روز معلم است گر لازمانی باشد و همه مکان بر عظمت استاد می بالد گر لامکانی باشد

باز در این روز که به نام بزرک استاد انقلابمان نام گرفته یاد می کنم از اساتیدی که ازعمق وجود در تربیت و تعلیم امثال بنده زحمت کشیده اند

خوشا به سعادت کسانی که شاگردانش در طواف خانه خدا یادش کنند که به نظر این کمترین تشکر هاست.

احسنت بر مقام معلم.

[="Red"] رسول اعظم(ص) فرموده‌اند: بخشنده‌ترین کس پس از من، فردی است که دانشی می‌آموزد و آن را منتشر می‌کند.[/]

[="Green"]روز معلمو به تمام معلم های دنیا و استادان عزیز تو اسک دین تبریک میگم.[/]

[="DarkGreen"] تنها يك روز از سال را به نام معلم نام گذاشته‌اند اما دانش‌آموزان مي‌دانند كه تمام سال روز معلم است. معلمي عشق است، ايثار است و فداكاري

فایل پیوست تقدیم به همه معلمان ایران زمین علی الخصوص معلمای خودم:Gol:[/]

[="red"]صفحه آخر جام جم امروز هم مطلب زیبایی چاپ کرده
[/]

[="magenta"]بزن‌دررو
لطفاً معلم شويد!
[/]

[="blue"]نمي‌دانم اين چه جو غلطي است در پاره‌اي از مدارس ما كه تا معلم انشاء به بچه‌هاي كلاس موضوع مي‌دهد كه:[="purple"] «دوست داريد در آينده چه كاره شويد؟»[/]؛ همه مي‌نويسند: مهندس و دكتر!.... و اين وسط فقط معلم بنده خدا مي‌ماند و حوضش!(يا همان تخته سياهش). حتي باباي مدرسه حوصله ندارد به بچه‌ها يواشكي برساند كه: اشتباه مي‌كنيد؛چون اگر همه تان از دم مهندس و دكتر شويد، آن وقت چه كسي به بچه‌هاي شما در مدرسه درس خواهد داد.

شغل معلمي از قديم الايام از چنان حساسيت استراتژيك برخوردار بوده كه پادشاهان قديم نيز كه كلي برو بيا و پس رو، پيش رو داشتند و كسي جرأت نمي‌كرده به بچه‌هاي آنها نازك‌تر از گل بگويد و بگويد كه بالاي چشمشان ابروست؛ اما چون بايد شازده خود را باسواد مي‌كردند كه لااقل بتواند سكه‌هاي خزانه را بشمارد، بالاجبار او را تحويل معلم مي‌دادند كه آدمش كند و حتي يواشكي و بيخ گوش معلم سفارش مي‌كردند كه اصلاً ملاحظه پدرش را نكن و اگر لازم بود، پدرش را در آري، در آر!....

علي اي حال معلمي شغل خيلي خوبي است. عشق و علاقه مي‌خواهد كه اگر در بساط موجود باشد، سختي كار كمتر باشد. بعضي‌ها شايع كردند كه برخي از معلم‌هاي عزيز به 3 دليل شغل معلمي را انتخاب كردند: 1ـ تير 2ـ مرداد 3ــ شهريور!..... در حالي كه اين شايعات زيبنده نيست و هر كه درست كرده، خودش يحتمل ويندوزش مشكل داشته. بسياري از معلمان ما عاشقانه شغل خود را انتخاب كردند و با لطف و محبتي كه به دانش‌آموزان خود داشتند، گاهي حتي روزهاي جمعه هم آنها را به مدرسه كشانده‌اند؛ بدون اين كه توقع اضافه كاري داشته باشند.

[="purple"]صائب معتقد است:

درس معلم ار بود زمزمه محبتي
جمعه به مكتب آورد طفل گريزپاي را [/]

الان تنها مشكلي كه معلم‌هاي عزيز ما دارند، فقط كمي رسيدگي حقوقي است كه اگر حقوق و مزاياي بهتري بگيرند، بهتر مي‌توانند حواسشان را جمع كنند و دكتر و مهندس‌هاي بهتري تحويل جامعه دهند.

اين قضيه هم ان‌شاءالله با هدفمند كردن يارانه‌ها و خوشه‌بندي و تعريف دهك و تخصيص انواع يارانه‌هاي مناسب و مقتضي، به همين زودي حل و فصل خواهد شد و چنان خواهد شد عنقريب كه هيچ‌كس در انشاي سر كلاسش براي خانم يا آقاي معلمش ننويسد كه دوست دارد مهندس و دكتر شود. پيش‌بيني ما اين را مي‌گويد. ما كه مثل بعضي‌ها فقط پيش‌بيني‌مان را نمي‌بينيم.[/]

Without you, we would have been lost.
Thank you teacher for guiding us, inspiring us
And making us what we are today.
Happy Teachers

[="blue"]تنها پروانه ی جانم
[="green"]بر گرد شمع وجودت ، [/]
عاشقانه چنین می سراید :
[="darkgreen"]معلم کیمیای جسم و جان است … [/]
مــعلم رهنمای گمرهان است….
[="darkgreen"]شـده حک بر فراز قله ی عشق …. [/]
معلم وارث پیغــــمبران است[/]

روز معلم را تبریک عرض می کنم.

گل اگر در فصل گل بوییدنی است
دست هایت تا ابد بوسیدنی است
روز معلم مبارک

[=Droid Naskh Regular]TEACHER is a full form of
[=Droid Naskh Regular]معلم یک فرم کامل است
[=Droid Naskh Regular]T-Talent(استعداد درخشان)
[=Droid Naskh Regular]E-Education(آموزش)
[=Droid Naskh Regular]A-Attitude(نگرش)
[=Droid Naskh Regular]C-Character(شخصیت)
[=Droid Naskh Regular]H-Harmony(هارمونی)
[=Droid Naskh Regular]E-Efficient(کارامد)
[=Droid Naskh Regular]R-Relation(ارتباطات)[=Droid Naskh Regular]:::::