صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نتیجه آموزه نسل کشی در کتاب مقدس

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  87 روز 32 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40466

  راهنما نتیجه آموزه نسل کشی در کتاب مقدس
  باسلام
  شما حتی در یک جای قرآن بیاورید که خداوند به کشتار و قتل کودکان یا زنان بی گناه فرمان داده باشد! اما در کتاب مقدس فراوان از این فرمان ها یافت می شود. یکی از دوستان عزیز مسیحی ما فرمود چرا ،‌ شما به امروز مسیحیت و انسان های درون کلیسا پرداخته اید ،‌ حال آن که باید ریشه ها را بررسی کرد.
  خوب ما هم امر ایشان را اطاعت می کنیم . می رویم ببینیم کتاب مقدس چگونه به شمشیر می نگرد و شمشیر را چگونه غلاف کرده است؟ در قلب های کودکان و بیگناهان یا فقط در دل متجاوزان و گناهکاران؟
  وقتی که داستان حضرت نوح را در کتاب مقدس می خوانیم ، گذشته از اشکالاتی که از رهگذر آن به ذهن خواننده می نشیند، می بینیم که در فرازهایی از نقل تاریخی عهد قدیم یکی از فرزندان نوح به نام کنعان نسلی گسترده به هم می زند و قومی بزرگ را پدر می شود. کنعانیان سپس در فلسطین ساکن می شوند(همان جا که اکنون یهودیان بر مبنای آموزه های کتاب مقدس خون ساکنانش حتی کودکان چند روزه را می ریزند). زمان می گذرد و داستان ادامه می یابد تا آنجا که بنی اسرائیل می خواهند به رهبری حضرت موسی علیه السلام وارد سرزمین فلسطین شوند. در کتاب مقدس خداوند به موسی دستور می دهد:
  تثنیه ‌۲۰ : ۱۶ : اما از شهرهای این امتهایی که یهُوَه‌ خدایت، تو را به ملکیت میدهد هیچ ذی‌نفس(جان‌داری) را زنده مگذار. ۱۷ بلکه ایشان را یعنی حتیان و اموریان و کنعانیان و فَرِز‌ّیان و حِو‌ّیان و یبوسیان را چنانکه یهُوَه خدایت تو را امر فرموده است بالکل(همگی را) هلاک ساز. ۱۸ تا شما را تعلیم ندهند که موافق همة رجاساتی که ایشان با خدایان خود عمل می‌نمودند عمل نمایید. و به یهُوَه خدای خود گناه کنید.
  موسای کتاب مقدس نیز به دستور خداوند عهد قدیم عمل نموده و گزارش می دهد که :
  تثنیه ۲ : ۳۳ : و یهُوَه خدای ما او را به دست ما تسلیم نموده او را با پسرانش و جمیع قومش زدیم. ۳۴ و تمامی شهرهای او را در آنوقت گرفته مردان و زنان و اطفال هر شهر را هلاک کردیم که یکی را باقی نگذاشتیم. ۳۵ لیکن بهایم را با غنیمت شهرهایی که گرفته بودیم برای خود به غارت بردیم.
  تثنیه۳ : ۴ : و در آنوقت همة شهرهایش را گرفتیم و شهری نماند که از ایشان نگرفتیم یعنی شصت شهر و تمامی مرزبوم اَرجوب که مملکت عوج در باشان بود. ۵ جمیع اینها شهرهای حصاردار با دیوارهای بلند و دروازه‌ها و پشت‌بندها بود سوای قُرای بی‌حصارِ بسیار کثیر. ۶ و آنها را بالکل‌ّ هلاک کردیم چنانکه با سیحون ملک حشبون کرده بودیم هر شهر را با مردان و زنان و اطفال هلاک ساختیم. ۷ و تمامی بهایم و غنیمت شهرها را برای خود به غارت بردیم.
  در بخشی از گزارش تاریخی کتاب مقدس ، حضرت موسی ،‌ که به نظر من چنین اخلاقی از یک پیامبر خدا ،‌ نابایسته و ساختنی است ،‌ ،‌ از این که کودکان و زنان را نکشته و فقط آنها را اسیر کرده اند ، خشمگین می شود و دوباره فرمان قتل آنها را صادر می کند:
  سفر اعداد ۳۱ : ۷ : و با مدیان به طوری که یهُوَه موسی را امر فرموده بود جنگ کرده همة ذکوران را کشتند. ۸ و در میان کشتگان ملوک مدیان یعنی اِوی و راقَم و صور و حور و رابع پنج پادشاه مدیان را کشتند و بلعام بن‌بعور را به شمشیر کشتند. ۹ و بنی‌اسرائیل زنان مدیان و اطفال ایشان را به اسیری بردند و جمیع بهایم و جمیع مواشی ایشان و همة املاک ایشان را غارت کردند. ۱۰ و تمامی شهرها و مساکن و قلعه‌های ایشان را به آتش سوزانیدند. ۱۱ و تمامی غنیمت و جمیع غارت از انسان و بهایم گرفتند. ۱۲ و اسیران و غارت و غنیمت را نزد موسی و العازار کاهن و جماعت بنی‌اسرائیل در لشکرگاه در عربات موآب که نزد اردن در مقابل اریحاست آوردند.
  ۱۳ و موسی و العازار کاهن و تمامی آقاان جماعت بیرون از لشکرگاه به استقبال ایشان آمدند. ۱۴ و موسی بر رؤسای لشکر یعنی سرداران هزاره‌ها و سرداران صدها که از خدمت جنگ باز آمده بودند‌غضبناک شد. ۱۵ و موسی به ایشان گفت: “آیا همة زنان را زنده نگاه داشتید؟ ۱۶ اینک اینانند که بر حسب مشورت بلعام بنی‌اسرائیل را واداشتند تا در امر فغور به یهُوَه خیانت ورزیدند و در جماعت یهُوَه وبا عارض شد. ۱۷ پس الآن هر ذکوری از اطفال را بکشید و هر زنی را که مرد را شناخته با او همبستر شده باشد بکشید. ۱۸ و از زنان هر دختری را که مرد را نشناخته و با او همبستر نشده برای خود زنده نگاه دارید. ۱۹

  دوست عزیز مسیحی ام
  صرف نظر از این که چرا باید بی گناهان ، کودکان و دخترکان معصوم ،‌ بی رحمانه جلوی چشم مادرشان سر بریده شوند ، آیا ذکر چنین مطالبی در کتاب مقدس زمینه های خشونت افسار گسیخته را پدید نمی آورد؟
  آیا جنایتکار نمی پرورد و کشتارهای جمعی بیگناهان را اموزش نمی‌دهد ؟
  نتیجه آموزه نسل کشی در کتاب مقدس

  سید محمد رضا طباطبایی
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۲/۱۲ در ساعت ۰۲:۵۹
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 2. صلوات ها 2


 3. #2

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  139
  حضور
  3 روز 23 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  9
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  284  سلام
  یک جوابی که بعضی ها به این مساله می دهند اینست که همانطوریکه در عذابهای الهی همه کوچک و بزرگ و زن و مرد نابود شده اند، این هم نوعی عذاب برای آن قوم بوده است.
  خیلی ممنون می شوم اگر به این شبهه پاسخی مستدل بدهید.

 4. #3

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,898
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8430  با سلام

  قساوت و بيرحمي كه در یهود است در هیچیک از ادیان آسمانی دیده نشده حتی اینان برفرزند خود رحم ندارند و پسر بزرگ را سوخته و قربانی میکنند !

  اما اگر بقول شما عذاب الهی است چرا خدای متعال در کتاب وادی حنوم - 32 میفرماید
  :

  ...تا پسران ودختران خویش را
  در آتش بسوزانند که من اینکار را امر نفرموده بودم و حتی در خاطر نگذراندم !  چرا وطبق چه ملاکی خودرا قوم برتر میدانند ؟!  افراط وتفریط در تورات وانجیل و اعتدال در قرآن کریم :
  خشونت و قساوت
  به تمام معنی در تورات :اعداد 35-31 : قاتل باید کشتهشود وخونبهایی برای رهایی از او پذیرفته نشود .

  سوزاندن شهرمخالفین با همه انسانها
  وحیوانات وموجودات : داوران 20 -48

  کشتن هرجننبده
  در شهر دشمن .تثنیه 13-15

  کشتن اطفال
  وزنان وغارت شهرمخالفین ... ونسل کشی تمام عیار : تثنیه 3-6

  سوزاندن پسران
  :دوم تواریخ 28-3 ودوم پادشاهان 17-31 و قربانی کردن نخست زادگان :میکاه 6-8 واول پادشاهان 3 -13

  سوزاندن پسران
  ودختران در مقابل بتان بعل ومولک بدون امر خدا :ارمیا 32- 35 وحزقیال 16-22 وارمیا 7-31

  نهی از
  سوزاندن فرزندان در مقابل بتان: تثنيه 18-12

  اما در دین
  انسانی اسلام ، قرآن کریم میفرماید که اگر دشمن تسلیم شد شما نیز صلح کنید وهیچگاه از عدالت خارج نشوید .

  وَإِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا
  وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ( انفال 61)

  يَا
  أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ وَلا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآَنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ (8مائده)

  سوزاندن و
  سوختن موجودات دیگر در دین مقدس اسلام نهی شده که حتی کودکان همچنین وزنان و حیوانات ودرختان را نباید در هنگام جنگ کشت و سوزاند اما ببینید توحش و بیرحمی یهود را که حتی فرزندان معصوم وبیگناه خودرا در برابر بتان خود قربانی کرده ومیسوزاندند، آیا کسی میتواند این تعالیم را از جانب خدای مهربان و رئوف بداند ؟؟؟!!!!!!

  عجیب است نه
  ؟
  مهربانی و
  عطوفت بیجاوگستاخی مجرمین در انجیل : متی 5-38تا 41 :در برابرشرّ ایستادگی نكنید، بلكه اگر كسی به طرف راست صورت شما سیلی زد، طرف چپ را به طرفاو بگیرید، كسی كه بخواهد با تو دشمنی كند و پیراهنت را بگیرد، تو رداء خود را نیزبه او بده، هر كس تو را تا یك میل به زیر بار خود كشید، تو میل دوم را نیز با اوبرو
  و تناقض
  : لوقا 17-2 : اگر برادرت به توخطا ورزد اورا تنبیه کنواگر توبه کرد اورا ببخش

  اعتدال و رحمت
  و سازگاری با فطرت انسان در قرآنمجید :

  وَإِنْ
  عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُمْ بِهِوَلَئِنْ صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِلصَّابِرِينَ (126نحل)

  و اگر
  عقوبتكرديد، همان گونه كه مورد عقوبت قرار گرفته‏ايد به عقوبت رسانيد، و اگر صبر كنيد و عفو البته آن براى شكيبايان بهتر است.


  پس اگر عذاب الهی بود بایستی در همه ادیان الهی یکسان باشد مثل مجازات رجم و....


 5. صلوات ها 2


 6. #4

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  علاقه
  ادیان
  نوشته
  44
  حضور
  12 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  41  با سلام نتیجه آموزه نسل کشی در کتاب مقدس کشتار 100 میلیون سیاه پوست از قبایل زولو در قاره آفریقا توسط اروپائیان مسیحی و 60 میلیون سرخپوست از قبایل سو در قاره آمریکا و صدها هزار مسیحی ارمنی در دوران جنگهای صلیبی است .

 7. #5

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
  نوشته
  1,678
  حضور
  57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3254  نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
  سوزاندن و سوختن موجودات دیگر در دین مقدس اسلام نهی شده
  پس چرا مولا علي ع ابن سبا را اتش زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. صلوات


 9. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,898
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8430  نقل قول نوشته اصلی توسط kheymegahabalfazl نمایش پست ها
  پس چرا مولا علي ع ابن سبا را اتش زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  با سلام

  اشتباه نكنيد ! امام ابتدا ايشان را با دود خفه كرد بعد جسدشان را آتش زد .

 10. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
  نوشته
  1,678
  حضور
  57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3254  نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
  با سلام

  اشتباه نكنيد ! امام ابتدا ايشان را با دود خفه كرد بعد جسدشان را آتش زد .

  عليكم سلام
  باتشكر
  سند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ویرایش توسط kheymegahabalfazl : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹ در ساعت ۱۵:۵۴

 11. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,898
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8430
  با سلام

  عن محمد بن يحيى ، عن أحمد بن محمد ، عن ابن محبوب ، عن صالح بن سهل ، عن كردين (1) ، عن رجل ، عن أبي عبدالله وأبي جعفر ( عليهما السلام ) ، أن أمير المؤمنين ( عليه السلام ) لما فرغ من أهل البصرة أتاه سبعون رجلا من الزط (2) ، فسلموا عليه وكلموه بلسانهم ، فرد عليهم بلسانهم ، ثم قال : إني لست كما قلتم ، أنا عبدالله مخلوق ، فأبوا عليه ، وقالوا : أنت هو ، فقال : لئن لم تنتهوا وترجعوا عما قلتم في ، وتتوبوا إلى الله لأقتلنكم ، فأبوا أن يرجعوا ويتوبوا ، فأمر أن تحفر لهم آبار ، فحفرت ، ثم خرق بعضها إلى بعض ، ثم قذفهم فيها ، ثم خمر رؤوسها ، ثم الهبت النار في بئر منها ليس فيه أحد منهم ، فيدخل عليهم الدخان فيها فماتوا .
  ورواه الصدوق مرسلا (3) .
  ورواه الكشي في ( كتاب الرجال ) عن الحسين بن الحسن بن بندار ، عن سعد بن عبدالله ، عن أحمد بن محمد (4) .
  ورواه الشيخ في ( المجالس والأخبار ) بإسناده عن هشام بن سالم ، عن أبي عبدالله ( عليه السلام ) نحوه (5) .

  عن علي بن محمد، عن عبدالله بن إسحاق، عن الحسن بن علي بن سليمان، عن محمد بن عمران، عن أبي عبدالله (عليه السلام) قال: اتي أمير المؤمنين وهو جالس في المسجد بالكوفة بقوم وجدوهم يأكلون بالنهار في شهر رمضان، فقال لهم أمير المؤمنين (عليه السلام) أكلتم وأنتم مفطرون؟ قالوا: نعم، قال: يهود

  أنتم؟ قالوا: لا، قال: فنصارى؟ قالوا: لا، قال: فعلى (1) أي شيء من هذه الاديان المخالفين للاسلام؟ قالوا: بل مسلمون، قال: فسفر أنتم؟ قالوا: لا، قال: فبكم علة استوجبتم الافطار لا نشعر بها فانكم أبصر بأنفسكم، لان الله عزوجل يقول: (بل الانسان على نفسه بصيرة) (2) قالوا: بل أصبحنا ما بنا علة، قال: فضحك أمير المؤمنين (عليه السلام) ثم قال: تشهدون أن لا إله إلا الله وان محمدا رسول الله؟ قالوا: نشهد أن لا إله إلا الله، ولا نعرف محمدا، قال: فانه رسول الله (صلى الله عليه وآله وسلم)، قالوا: لا نعرفه بذلك إنما هو أعرابي دعا إلى نفسه، فقال: إن أقررتم وإلا قتلتكم، قالوا: وإن فعلت، فوكل بهم شرطة الخميس وخرج بهم إلى الظهر، ظهر الكوفة، وأمر أن يحفر حفيرتين، وحفر احداهما إلى جنب الاخرى، ثم خرق فيما بينهما كوة ضخمة شبه الخوخة (3) فقال لهم إني واضعكم في أحد (4) هذين القليبين واوقد في الآخر (5) النار فأقتلكم بالدخان، قالوا: وإن فعلت، فانما تقضي هذه الحيوة الدنيا، فوضعهم في إحدى الجبين وضعا رفيقا ثم أمر بالنار فاوقدت في الجب الآخر، ثم جعل يناديهم مرة بعد مرة: ما تقولون؟ فيجيبونه: اقض ما أنت قاض، حتى ماتوا، ثم ذكر أن عظيما من عظماء اليهود أنكر عليه ذلك، فقال له أميرالمؤمنين (عليه السلام): نشدتك بالتسع آيات التي انزلت على موسى (عليه السلام) بطور سينا، وبحق الكنائس الخمس القدس، وبحق السمت الديان هل تعلم أن يوشع بن نون أتي بقوم بعد وفاة موسى شهدوا أن لا إله إلا الله ولم يقروا أن موسى رسول الله فقتلهم بمثل هذه القتلة، فقال له اليهودى: نعم، ثم ذكر أنه أسلم.وسايل الشيعه

  قبلا هم گفتیم که خشونت وبی رحمی مخصوص یهود ونسل امویشان است اما شیعه که ثمره 124000 پیامبر و حقیقت اسلام ناب محمدی است با اسلام عمری واموی اساسا متفاوت است .


 12. #9

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  928
  حضور
  15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  13
  صلوات
  2395  نقل قول نوشته اصلی توسط Hrm نمایش پست ها
  سلام
  یک جوابی که بعضی ها به این مساله می دهند اینست که همانطوریکه در عذابهای الهی همه کوچک و بزرگ و زن و مرد نابود شده اند، این هم نوعی عذاب برای آن قوم بوده است.
  خیلی ممنون می شوم اگر به این شبهه پاسخی مستدل بدهید.
  هوالعالم
  پيامبر يا پيام اور نور و رحمت !
  مخصوصا پيامبر اولوالعزم نبايد به ملكه عذاب يا قاتل و جهنمي تشبيه بشه
  چون چنين چيزي نيست !

  صد البته كه مشكل از تحريف كتاب بوده
  و حرف از مرام و منش پيروان اين تفاسيره نامقدس !!

  حتي كثيف ترين موجودات
  زماني بهترين مخلوقات او بودند .


  قرآن يا هر پيامبري زماني امر به جنگ و نابودي كرده
  كه جان انسانهاي پاك و مومني در خطر بوده ...

  يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

  | با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
  برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

  چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

 13. #10

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  139
  حضور
  3 روز 23 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  9
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  284  پس چرا مثلا در عذاب قوم حضرت نوح (ع) حتی بچه های کوچک هم قربانی می شوند؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود