جمع بندی مضرات بازی های رایانه ای --ناگفته هایی از بازی کلش اف کلنز***

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مضرات بازی های رایانه ای --ناگفته هایی از بازی کلش اف کلنز***

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام ؛
شاید این روزها زیاد اسم بازی کلش اف کلنز رو شنیده باشید چه بسا خودتون بازی میکنید و یا درگوشی یا تبلت دوستان یا آشنایان یا اعضای خانواده خود دیده باشید..
درسته منم خودم کسی هستم که نزدیک به یک سال هست که این بازی رو رها نمیکردم و به قول معروف معتاد بازی بودم...
این روزها در راس بازی های اندرویدی و اپلی میتونید این بازی جذاب رو نظاره گر باشید ...بله بازی جذاب ...قبل از اینکه برم سراغ ناگفته های این بازی جذاب برخودم واجب میدونم یکم ازین بازی بگم و بگم چرا به این بازی وابسته میشیم ..
این بازی اول از همه از یک دهکده خالی از تجهیزات شروع میشه که با تلاش و ساخت و ساز باید به دهکده ای قوی برسیم با نیروهای قوی و قدرتمند...دلیل اعتیاد آور بودن این بازی به نظر بنده البته، این است زمان دار بودن به روز شدن تجهیزات و نیروها هست چون برای اونکه برسیم به آنچه که دوست داریم باید ساعت ها یا گاها روزها صبر کنیم تا خانه اصلی ما به روز و لول بالاتری داشته باشه برای مثال...این بازی همش جنگ هست و خشن و غارت کردن دیگران برای پیشرفت خود و در عین حال در فضای گرافیکی حذاب و جالبی که کمتر جنگ و خشن بودن رو میشه توش لمس کرد...{ولی کاش به جای برنامه ریزی کردن و هدف گذاشتن برای پیشرفت کردن در بازی برای درس و تحصیل و آینده زندگی خودمون اینطور دقیق و عمیق برنامه ریزی میکردیم که هم پیشرفت کنیم سریع هم شکست کمتری رو متحمل بشیم}
و حالا میخوام تجربه زندگیم در این بازی رو برای شما روایت کنم...
والدین محترم که به بچه ها گوشزد میکنید به بچه ها این بازی مزخرف چی هست که دایم بازی میکنی کافیست فقط یک روز زمان بذارید و بازی کنید کمتر کسی سراغ دارم مجذوب بازی نشه....که این ترفند موفقی بود که شرکت سازنده آن از پسش بر آمد ...
و امّا ناگفته های کلش اف کلنز ...
میخوام براتون از زندگی حدود یک ساله ام در کلش اف کلنز بگم...
من در روزهای اول بازی رو خیلی دوست داشتم زود پیشرفت کنم و به دوستان و آشنایان برسم ولی رفته رفته آسیب های این بازی باعث که متنفر بشم ازش...
من بیشترین زمان بازیم رو در کلن یکی از آشنایان گذروندم که خدا رو شکر مشکل اخلاقی در اون کلن نبود چون اعضای کلن مودب بودند...
در اوایل بازی حدود دو ماهی در کلن های مختلفی گشت زدم و با آدم و گروه های متفاوتی آشنا شدم...
که برخی مشکلات این بازی رو در کلن های مختلف باهاش برخورد کردم و این اواخر هم بیشتر در قسمت چت همگانی بودم به برخی فسادهای این بازی برخورد کردم..که فکر میکنم این برای والدین افراد زیر 18 سال هشدار هست نه افرادی که خوب و بد رو تشخیص میدن و شخصیتشون شکل گرفته...
من به یک کلنی پا گذاشتم که رنج سنی **** داشت اول گفتم خوبه عوضش بچه بازی نیست { در کلن هایی که افراد زیر 17 سال وجود داره ثبات حاکم نیست چون هنوز احساس نوجوانی در بچه ها هست و حس غرور کاذب و احساس بزرگی زود رس }گفتم پس در محیطی آرام و کم تنش زا هستم..چون بیشتر افراد بالای 19 سال یا دانشجو هستند یا شاغل و توقع دارند ساعات استراحت خود رو در بازی بگذرونن و دچار اعصاب خوردی نشن {چنین چیزی نبودش در این بازی محال هست }...بعد از گذشت چند ساعت در بازی فحاشی هایی رو از افراد اون کلن دیدم که برای اونها جنبه تفریح و شوخی داشت و کم کم یکی از پسران کلن شروع کرد برای یکی از دخترهای کلن خاطرات خود رو در مورد روابط نامشروع خودش گفتن و تمام کلن دم به دم هم دادن در این مورد و تازه متوجه شدم این دوستان اکثریت اینکاره هستند و اگرم نیستند افراد رو تحریک به اعمال نادرست میکنن و تشویش به این امر ...واقعا متاسف بودم برای افرادی که بازی نمیکردند هدفشون چیز دیگری بود و سریع ازون کلن زدم بیرون و خیلی از خدای خودم شرمنده بودم که چرا باید ما انسانها محیط بازی رو هم به فساد بکشیم و خوشحالم که سریع متوجه شدم اومدم بیرون...شاید خیلی نگذشت از حضورم در این کلن ولی دریافتم فاسد در همه جا کار خودش رو انجام میده...حتی در چت همگانی به وفور دیده میشه ...پسر 12 ساله فحاشی هایی میکنه فقط آدم خجالت میکشه این به عنوان ایرانی داره حرف میزنه....
بعد اون کلنی رفتم بر حسب اتفاق به پیشنهاد یکی از اقوام که حالت دوستانه و خانوادگی داشت کلن واقعا مودب و عالی بودجالب بودم برام یه چیزیش که دوتا داداش و یک خواهر بودن در این کلن که مامانشونم بود حتی نامزد یکی از پسرها هم بود...میخوام بگم مادر که حس نگرانی به این بازی رو با ورود خودش به بازی و جایی که فرزندانش بیشترین ساعات رو میگذروند نظاره گر بود و آفات بازی رو از نزدیک لمس میکرد...
یکی از اتفاقات این بازی سر شوخی بین افراد کلن اختلاف بین یک زوج افتاد تا حدی که باهم قهر کردند و یکی از کلن رفتو دیگری راحت در کلن بود و با ابجی های هم کلنیش میگفت و میخدید و براش مهم نبود چون تنوع برای انتخاب و فکر میکرد این بازی باعث شد روشن بشه و بفهمه که دختر خوب و سر به زیر به درد زندگی نمیخوره...
افراد کوچیکتر هم شاهد این موضوع بودن که سر یک باز ی هم میشه حتی یک زندگی مشترک دچار آسیب بشه...
در کلن دیگری یکی از افراد با افتخارمیگفت من حتی سر کار یواشکی بازی میکنم و وقتی خونه میام برای پسر یکساله ام و همسرم وقتی نمیذارم بعد شام وارهایی که دارم رو میرم و چندتا غارت میکنم و به دهکده ام سر و سامان میدم و اونقدر خسته هستم میخوابم...
واقعا سوالم اینه ازین پدر و همسر سی و چند ساله که ارزش بازی از فرزند یک ساله که شیرین ترین لحظات یک بچه هست بیشتره؟لحظاتی که هیچ وقت بر نمیگرده...یا اینکه همسر شما واقعا حقی نداره بعد از یک روز تمام انتظار رسیدن شما به خونه که به جای بازی به ایشون توجه بشه نه ابجی های توی کلن !!!
گاهاً دیدم طرف میگه از خستگی چشمام باز نمیشه و از سر کار با همسرم اومدیم و شام خوردیم
و الان اون خوابیده من اومدم ات وار برم بعد ات وارش رو رفته ولی زمانیکه برای گپ زدن میتونست برای همسرش بذاره رو برای ابجی ها یا برعکس برای داداشی هاشون گذاشتن خانم ها و اونقدر که در صدد رفع ناراحتی اینها هستند برای اعضای خانواده خودشون زمانی نمیذارن...
بعد رفتم کلنی دیگر فضای خوبی بود ولی آسیب هایی که قشر محصل میدید رو براتون میگم ...
رنج سنی 13- 16 سال مخصوصا آقا پسرا از درس خودشون میزدن که بازی کنن شب امتحان میومدن که وار برن هرچند مدیر کلن حواسش بود آسیب نبینن ولی باید همه وار میرفتن ...و کلا نگم از تنش هایی که بین افراد پیش میومد برای شرکت در وار و چه کدورت هایی ایجاد میشد بین صمیمی ترین افراد و حتی بین زوج ها و خواهر برادرها...
طرف سال پیش دانشگاهی بود و خیلی باهوش ولی تایم زیادی رو برای بازی میذاشت و خیلی قوی بود...سال شرنوشت ساز یک نوجوان...
یک سوال دارم از همه ی محصلین عزیز واقعا بازی ارزشش از آینده شغلی ،اقتصادی ،اجتماعی شما بیشتر هست...یک روزی ازین بازی زده میشد که دیگه دیر هست برای جبران روزها و ساعتها و زمان های خوب برای فرصت های خوب یادگیری یا فرصت های خوب شغلی یا از همه مهم تر در کنار خانواده بودن...
شما اون زمانی رو که صرف بازی میکنید صرف تفریحات همراه خانواده کنید و برای درس و وظایف اصلیتون زمان بذارید ،برای کسب درآمد به فکر دزدی بازی نمی افتید...{البته کم هستند این افراد ولی هستند در همه رنج سن}
بله دزدی در سسن 13 و 16 ساله ...یه بنده خدایی میخواست بازی خودش رو بفروشه چون دیگه میخواست زمانش رو بیشتر برای کار و چیزهای مهم زندگیش بذاره دوتا مشتری داشت که نوجوون بودن و اصرار داشتن که یوزر نیم و پسورد جیمیلش رو بگیرن اول و بعد 1500000تومان رو به حساب شخص بریزن...خلاصه همین که اسم سایتهای معتبر واسطه برای فروش اکانت بازی آوردیم کم کم عصبی میشدن و زیر بار نمی رفتن و میگفتن ما به شما اعتماد داریم و شما هم باید به ما اعتماد کنید ولی در آخر نفروخت و اونها توی اون سن فحاشی هایی میکردن که من توی این 24 سال زندگیم نشنیده بودم...
معلوم و آشکار شد که قطعا دزدن...{چون فکر نمیکنم پدر و مادر درست و فهمیده اجازه خرج میلیونی به نوجوون خود بدهند و چه بسا بیشتر چدر و مادرهای این افراد انسانهای خوبی هستند ولی فرزندانشون با هم نشینی با افراد نادرست یا کل با دوستان یا طمع پول و یا هر دلیل دیگری فرزندشون گرفتار کار نادرستی بشه}
خب چرا یه بازی باید باعث بشه افراد زیادی فقط به فکر دزدی و کلاه برداری باشن ...مگه اسمش بازی نیست؟!!!این هایی که گفتم تازه بعضی از آسیب های این بازی هست...
لازم به ذکر هست که با خودن این مطلب فقط قرار هست هشیار بشیم و نه اینکه بگیم تمام افرادی که بازی میکنن به این شکل هستند بنده تجربیات خودم رو گفتم و افراد خوب و متشخص زیادی هم در همه رنج سنی بود و فقط فقط قصد بازی داشتند و بس که تعداد این افراد خیلی بیشتر از آنهایی بود که روایت شد...فقط بنده قصد آگاهی بخشس به همه افرادی بود که حتی درست بازی میکنن که گرفتار این طور مشکلات نشن....
در آخر از همه میخوام که اگرم بازی میکنید در حد یک بازی و تفریح سالم زمان بذارید براش...محصلین و مجردین بزرگوار زندگی فقط بازی نیست که حتی پس انداز های خودتون رو سر این بازی هدر کنید...پدر و مادر ان ما زحمت بسیار زیادی برای ما کشیدن تا شدیم ماهایی که در کلن تا لول و سطحمون بالا میره دیگه خدارو بنده نیستیم و سر بازی باهاشون جر و بحث میکنیم و باعث نگرانی اونها میشیم که آینده اخلاقی و اجتماعی و تحصیلی فرزند من چی میشه وقتی که حتی وقت غذا و خرید و مهمانی و سر کلاس درس و شب یواشکی زیر پتو مشغول بازی هست...پرخاشگر شده!!!
بزرگواران نسلی بودیم که تلاش کردیم ودرس خوندیم و کمتر به تفریحات کاذب روی آوردیم شدیم این که با تحصیلات مناسب هم باید باز هم تلاش کنیم برای مدارج بالای تحصیلی پیش بریم تا شغل خوب و اقتصاد خوب و موقعیت اجتماعی خوب داشته باشیم...پس فرصت یادگیری و یا فرصت های طلایی زندگی و با هم بودن رو از دست ندید... دیگه بر نمگیرده...مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم که نصف عمرمون هدر بازی بشه و سرنوشت درست رو با هدر دادن زمان از دست بدیم..
بچه ما همیشه نوجوان نمیمونیم...نمیگم بازی نکنید به اندازه باشه در حد رضایت پدر و مادر و کاری نکنید که در آینده حسرت گذشته بخورید...
افراد متأهل هم یکم به فکر فرزند و خانواده باشند ..چون همیشه زندگی یک شکل نمیمونه و همیشه طاقت افراد و صبر افراد در برابر غیر ضروریات زندگی یک شکل نیست..
وقتی همسر شما قصد کرد با شما زندگی کنه خواست با خود شما زندگی کنه چه خانمی که بازی میکنی و یا آقایی که بازی میکنی ،{در آقایون بیشتر دیده شده}نه اینکه با کسی زندگی کنه که بیشترین زمان زندگیش رو صرف بازی کنه که هیچ سودی نداره نه برای خودش نه برای افراد خانواده و نه برای آینده اونها...و بهترین لحظات با در کنار هم بودن و محبت بگذرونید و تفریحات سالم و خوب در کنار هم بودن رو از دست ندید...
چرا باید در اینترنت سرچ کنیم روش ترک اعتیاد بازی کلش اف کلنز باشه ؟!شرکت سوپرسل سود میکنه چون از همین فکر و تحصیل و شغل مناسبش داره استفاده میکنه تا کسب در آمد کنه تا فضای مناسبی برای خانوادش داشته باشه ....و در آخر رسیدیم به آخرین نقطه ی بازی آخرش که چی ؟!برسید در حد یک بازی نه زندگی کردن...
زندگی نوجوونا و جوونای ما ایرانی ها شده کلش اف کلنز...
در آخر عرض کنم آسیب های این بازی بیشتر از این حرفها هست که بعد از اینکه فرصت ها و زمانها و عمر خودمون رو تلف کردیم و هدر میفهمیم که دیگه دیره..
موفق و پیروز باشید...

دلنوشته نویسنده وبلاگ همه چیز در باره کلش اف کلنز...
[/][/]

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]بنده احساس میکنم موضوع اجتماعی خوبی باشه ..چون موضوع روز نوجوانان و جوانان ما هست در دنیا...
منتظر نظرات شما عزیزان هستم...
[/]

من خودم تا حالا بازی نکردم و نخواهم کرد ولی در اطرافیانم میبینم که با چه اعتیادی بازی میکنن وچه هزینه هایی که برای این بازی خرج میکنن....
از شما بابت عنوان این موضوع ممنونم:ok:

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]

فائزه;644014 نوشت:
من خودم تا حالا بازی نکردم و نخواهم کرد ولی در اطرافیانم میبینم که با چه اعتیادی بازی میکنن وچه هزینه هایی که برای این بازی خرج میکنن....
از شما بابت عنوان این موضوع ممنونم:ok:

دقیقا هزینه های میلیونی که واقعا آدم مغز سرش سوت میکشه...[/]

[=arial]

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

[=arial]

السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

================================

سلام

من از این بازی زیاد اطلاع جزئی و دقیقی ندارم و نرفتم دنبالش و تحقیق کنم ،اما از ظاهرش پیداست که شبیه همون

ترواین باشد.

ترواین قبلا نقد شده است:

http://shialaw.blogfa.com/post/48

با سلام،من از معتادین این گونه بازی های انلاین بودم
نه کلش
لیتل امپایر بودم،نزدیک یک سال از بهترین روز های عمرم رو گذاشتم
ولی بعد یک سال آخرش به لطف خدا متوجه شدم که دارم عمرمو تلف میکنم
و گذاشتمش کنار
بار ها میشد شب ها بخاطر بازی خیلی دیر بخوابم
و یا صبح خیلی زود بیدار شم
در کل الان خیلی خوشحالم که از این جور بازی ها نجات پیدا کردم
چون واقعا اعتیاد اورن

من اومدم ریختم که تو کامپیوتر بازی کنم . دوساعت بازی کردم ویندوزم قاط زد از اول ویندوزو نصب کردم اما دیگه بازیو نصب نکردم .

[="Tahoma"][="Black"]سلام.صاحب تاپیک ممنون از موضوعت.

اقا ما نصب کردیم خدایی این بازیه؟

حذف کردیمش.

[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد محراب

[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخگویی
به نظر برای طرح بحث و استفاده از نظرات دوستان و مشارکت عزیزان در بحث
مطلب کلی را مطرح می نماییم

با عنوان مضرات بازیهای رایانه ای
به نظر با این عنوان بهتر می توانیم به به بحث بپردازیم تا پرداخت مصداقی به بازهای رایانه ای

برای شروع بحث بنده چند نکته را ذکز می نمایم

ابتدا باید باید بین بازی های رایانه ای و نرم افزارهای آموزشی فرق قایل شویم
و برخی نرم افزارهایی که برای آموزش علمی و فرهنگی کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته می شوند و باعث رشد فکری کودکان و نوجوانان می شوندرا با بازهای رایانه ای که مضراتی را به برای کودکان و نوجوانان دارند جدا نماییم.
بازهایی که عمدتا در مرزهای خارج از کشورساخته می شود و پشوانه ای فکری دارد که در تضاد با مبانی فکری جامعه اسلامی ماست

حال به برخی از مضرات این بازی ها اشاره می شود

[]

• [=arial]عدم مشارکت فرزندان در جو صمیمی خانواده
  • [=arial]گوشه گیری زن یا مرد در کانون خانواده بین زوج های جوان
  • [=arial]
  • [=arial]آسیب های فکری و فرهنگی
    [/]
    [=arial]
    []
  • [=arial]عدم تحرک و آسیب های جسمی به نوجوانان و جوانان
  • [=arial]
  • [=arial]تلف کردن عمر
  • [=arial]باز ماندن از کارهای روزمره و زندگی رو به پیشرفت و تعالی
  • [=arial]
  • [=arial]اعصاب خورد کنی و پرخاشگری
  • [=arial]صرف پول
  • [=arial]آسیب های عاطفی گوشه گیری و انزوای نوجوانان و جوانان
    [/]
    [=arial]

[=arial]در ادامه به توضیح این موضوعات خواهیم پرداخت
    دوستان عزیز اگر نظراتی دارند بفرمایند تا بحث را ادامه دهیم

[=arial]
  • محراب;654680 نوشت:
    به نظر با این عنوان بهتر می توانیم به به بحث بپردازیم تا پرداخت مصداقی

سلام به همه
    این از اون بحث های خوراک منه :ok:

کاملاً درست میفرمایید. اگر بحث کلی باشه خیلی بهتر جواب میده ، البته میشه بینش برای نمونه مصادیقی رو هم مطرح کرد
    راستش خود من دنبال تاپیک نقد فیلم هستم که هنوز مدیر گرامی با زدن تاپیک مجزا موافقت نفرمودن
    فعلاً در حال طی پروسه زدن مخ مدیر محترم هستم :Nishkhand:

با اجازهء استاد محراب ، بنده یه تقسیم بندی کنم. بازی های مخرب دو گروه هستند:

1 - بازی هایی که وقت و هزینهء مردم رو هدف گرفتند

2 - بازی هایی که اعتقادات مردم رو هدف گرفتند

گروه اول بیشتر مضراتش شامل نکاتی میشه که استاد "محراب" به خوبی فرمودند و گروه دوم علاوه بر اون مضرات و در درجهء بالاتر ، مستقیماً اعتقادات رو هدف گرفته اند. نکتهء مهم و البته بسیار خطرناک اینه که اینگونه برنامه های رسانه ای (اعم از بازی ، موسیقی ، انیمیشن ، فیلم و.....) دو ویژگی دارند که باید بسیار مورد توجه قرار بگیره

الف) تاثیرگذاری بدون شُک و معمولاً غیر قابل احساس (همون نامحسوس خودمون :Nishkhand:)

ب) تاثیرگذاری آرام و پله پله

این دو ویژگی باعث میشه که اولاٌ قدرت تشخیص خطر در مخاطب تضعیف بشه ، ثانیاً پذیرش وجود خطر هم برای اون غیرقابل باور بشه ، مگر اینکه اطلاعات کافی داشته باشه

من خودم معتاد بازی های رایانه ای هستم و خودم بازیساز هستم....اما بازی کلش اف کلنز بقدری ساده و بی ارزش و بی لذته که حاضرم قسم بخورم 10 میلیون تومن بمن بدید هم من رایگان برای ده ثانیه هم حاضر نیستم این چندش رو بازی کنم.....شاید 8 هزار سال پیش بود بازی می کردم اما نه برای الان که بازی های الان بقدری زیبا شده که این کلش اف کلنز جز جک و طنز و چرت و پرت محض چیز دیگه ای نیست...من نمیدو.نم دقیقا چه جوریه ولی مشخصه قبیله ای انلاین همدیگرو می زنی و رقابتیه...اما.بیگانگی خدا قسم اگه نفر اول بودم بدون اینکه کسی بفهمه با خوده گوشیم مستقیم با اجر می کوبیدم روش و مستقیم می نداختم سطل زباله....واقعا در تعجبم مردم چه جوری بازیش میکنن

سلام علیکم
    این مباحثی که مطرح کردید خیلی خوبن اما برای کسانی که متوجه نیستند جز موعظه های به درد نخور چیزی نیستن!
    بچه های امروز دنبال چیزای جذابن تا اونارو از دنیای واقعی پیرامون خود دور کند!
    آیا ما بجای حرفای خشک برای اونا چیزهای جذابی ارائه دادیم؟!:read:

nothing;654708 نوشت:
    من خودم معتاد بازی های رایانه ای هستم و خودم بازیساز هستم....اما بازی کلش اف کلنز بقدری ساده و بی ارزش و بی لذته که حاضرم قسم بخورم 10 میلیون تومن بمن بدید هم من رایگان برای ده ثانیه هم حاضر نیستم این چندش رو بازی کنم.....شاید 8 هزار سال پیش بود بازی می کردم اما نه برای الان که بازی های الان بقدری زیبا شده که این کلش اف کلنز جز جک و طنز و چرت و پرت محض چیز دیگه ای نیست...من نمیدو.نم دقیقا چه جوریه ولی مشخصه قبیله ای انلاین همدیگرو می زنی و رقابتیه...اما.بیگانگی خدا قسم اگه نفر اول بودم بدون اینکه کسی بفهمه با خوده گوشیم مستقیم با اجر می کوبیدم روش و مستقیم می نداختم سطل زباله....واقعا در تعجبم مردم چه جوری بازیش میکنن

سلام علیکم!
    این بازی مزخرف ملیونها کاربر در ایران و جهان دارد!
    چون شما از آن خوشتان نمیاد،همه باید دیگه اونو بازی نکنند!حرف هایی میزنیدا!
    ترک کردن این بازی هم اصلا ساده نیست!همش هم به روز میشه و جذاب تر! خیلی هارو دیدم که میخوان ترک کنند اما نمیتونن!دلایلی هم داره...

[=arial]

nothing;654708 نوشت:

Pazohe;654723 نوشت:
    سلام علیکم!
    این بازی مزخرف ملیونها کاربر در ایران و جهان دارد!
    چون شما از آن خوشتان نمیاد،همه باید دیگه اونو بازی نکنند!حرف هایی میزنیدا!
    ترک کردن این بازی هم اصلا ساده نیست!همش هم به روز میشه و جذاب تر! خیلی هارو دیدم که میخوان ترک کنند اما نمیتونن!دلایلی هم داره...

با سلام

عرض ادب و احترام
    دوستان صحبت کردن بر روی مصادیق بازی های رایانه ای این مشکلات را به همراه خواهد داشت
    خوب و بد و .....ولی بنده در مورد اصل باز یهای رایانه ای و مضرات و فواید ان طرح بحث کردم

[=arial]

به نظر با این عنوان بهتر می توانیم به به بحث بپردازیم تا پرداخت مصداقی به بازهای رایانه ای

و برخی نرم افزارهایی که برای آموزش علمی و فرهنگی کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته می شوند و باعث رشد فکری کودکان و نوجوانان می شوندرا با بازهای رایانه ای که مضراتی را به برای کودکان و نوجوانان دارند جدا نماییم.
    بازهایی که عمدتا در مرزهای خارج از کشورساخته می شود و پشوانه ای فکری دارد که در تضاد با مبانی فکری جامعه اسلامی ماست

[]

[/]

[]

• [=arial]تلف کردن عمر
  • [=arial]صرف پول
  • [=arial]آسیب های عاطفی گوشه گیری و انزوای نوجوانان و جوانان
    [/]

[=arial]

[=arial]در ادامه به توضیح این موضوعات خواهیم پرداخت
    دوستان عزیز اگر نظراتی دارند بفرمایند تا بحث را ادامه دهیم

خواهش که از دوستان دارم خارج از موضوح بحث پست نزنند

• [=arial]
    عدم مشارکت فرزندان در جو صمیمی خانواده

بزرگترین مشکلی که کودکان و نوجوانان را تهدید می کند مشکلات روحی و عاطفی است.
    کودکان و نوجوانان با سرکرم شدن به بازهای رایانه ای از جمع صمیمی خانواده فاصله می گیرند و زمانی را که باید در کنار اعضا خانواده باشند و از نظر عاطفی و روحی محبت دیده و محبت ورزیدن را آموزش ببینند و از با عشق والدین بزرک شوند و در کانون خانواده بودن لذت ببرند

از دنیای واقعی فاصله گرفته وبا تصاویر دنیای خیالی به زندگی می پردازد
    تنها بودن در باز های یارانه ای و منفعل بودند در مقابل سسیتم از پیش برنامه ریزی شده و یک نواختی در زندگی به معنای برد و باخت و یا کشتن و زنده ماندن و ....مسایل است که نوجوان را از واقعیت های دنیای کنونی دور کرده و در ذهن و خیال بدان پروبال می دهد

عدم درک درست از عاطفه و محبت باعث مشکلات عدیده عاطفی در بزرک سالی برای ایشان می شود

وظیفه والدین است که با محدود کردن فرزندان خود با بازیهای رایانه ای ایشان را به حضور در جو خانواده ترغیب نمایند
    به عبارت دیگر والدین باید جو خانواده را طوری شاداب وبا نشاط نگاه دارند و برای فرزندان خود زمان مناسبی بگذارند تا فرزندان روی به بازی های رایانه ای نیاورند.
    و اگر اقدام به چنین بازی هایی کردند اولیت را به حضور در جو صمیمی خانواده بدهند و به دقایقی حضور در بازی هایی رایانه ای اکتفا نمایند.

ولی وقتی فرزند طمع زاید الوصف پدر ومادر را در بازی کردن با گیم و رایانه می بیند خود ترغیب وتشویق به این بازی ها می شود جدا کردن چنین فرزندانی از این بازیها امری است دشوار
    هرچند والدین در ادامه مسیر به هوش شوند و نخواهند فرزندانشان این مسیر را ادامه دهد
    چنین والدینی با دست خود فرزندان را در مسیری قرار داده اند که برگرداندن از ان کار سخنتی است.

وظیفه والدین ایجاد کانونی صمیمی در خانواده است تا برای فرزندان دل کندن از این جو بسیار سخت باشد.

[=arial]گوشه گیری زن یا مرد در کانون خانواده بین زوج های جوان [=arial]

[=arial]با ورود بازیهای یارانه ای به کانون خانواده هر کدام از اعضا خانواده با به دست گرفتن تب لت و یا پای یارانه شخصی[=arial] مشغول بازی هستند
    این امر برای زوج های جوانی که در ایام مجردی به این بازی های عادت کرده بودند نمود بیشتری دارد

[=arial]این زوج ها باید متوجه باشند که ایام مجردی که زمان نداشتن بار مسئولیت تشکیل خانواده بوده به سر آمده است و حال زمانی است که زوجین باید در کنار هم بودن و باهم بودن و محبت کردن و محبت دیدن را اموزش ببینند تا در آینده ای نزدیک بتوانند این محبت را به فرزندان خود انتقال دهند.[=arial]
    بی توجهی به این مورد در دراز مدت زوجین را به هم دلسر خواهد کرد که سمی مهلک بر پیکره خانواده تازه تشکیل یافته است.
    [=arial]

زنان ومردان که از ازدواج شان سالها گذشته است هم متاسفانه مبتلا به این بازیها هستند
    کم رنک شدن حضور پدر ومادر در کانون خانواده دلسردی اعضاء خانواده نسبت به هم را به همراه خواهد داشت
    پدر و مادری که باید ستون خانواده ها باشند و با حضور خود برگرمی کانون خانواده بیفزایند و به مشکلات فرزندان و خود رسیدگی نمایند نمی توانند با بی تفاوتی نسبت به این مسایل وقت خود را صرف باز های رایانه ای نمایند و با اعصابی خسته و ناراحت ان هم برای صرف غذا و یا خواب در کنار خانواده خود قررا بگیرند
    خانواده کانونی است که نیازمند سرمایه گذاری والدین است

[=arial]با سلام
    عرض ادب و احترام

[=arial]آسیب های فکری و فرهنگی[=arial]
    [=arial]
    به جرات می توان گفت عمده آسیب بازیهای رایانه ای ایجاد مشکلات فکری و فرهنگی برای نسل آینده است بیشتر این بازی ها کشورهایی تولید می شود که اختلاف و یا تضاد فرهنگی عمیقی با جامعه اسلامی و تفکرات دینی ما دارد
    این بازیها توسط کمپانی هایی که تولید می شوند که درصدد القا تفکر ضد دینی در جوامع اسلامی است
    تصاویر و حرکتها و برد و باخت و مراحل به نوعی چینش می شود که به ظاهر و در نگاه ابتدایی مساله مهمی نیست ولی وقتی با نگاه عمیق و انتقادی در بازیها کنکاش می شود عمق نگاه راهبری و تفکرات ضددینی تولیدکنندگان این بازی ها رخ می نمایاند.
    [=arial]
    [=arial]
    مراحل و نوع چینش این بازیها همچون قطعات پازلی هستند که زمانی فلسفه وجود و تفکر واقعی ان را بیان می کند که در کنار هم چیده شوند و همچنان که هر تکه از پازل به تنهایی نمی تواند تصویری جامع از پازل ارائه دهد وتصویر واضح و شفاف زمانی مشخص می شود که تمام قطعات در کنار هم چیده شوند این بازیها و مرحله به مرحله آن شاید بیان کننده تفکر حاکم بر بازی نباشد.
    ولی زمانی که کل بازی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده شود بیان کننده نوع تفکر حاکم بر این بازیها خواهد شد
    [=arial]

ولذا بر مسئولین ذی ربط فرض است که قبل از ورود این بازیها به کشور و به دست نوجوانان و جوانان ای بازی ها با نگاهی منتقدانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و از کوچکترین تضاد فرهنکی غفلت نشود که غفلت از هجمه فرهنگی دشمن تقدیم تفکر اینده کشور به دست دشمن است
    همچنان که مسئولین بهداشت جسمی مردم با کوچکترین مشکل بهداشتی غذایی مردم برخورد شدید کرده و هیچ اغماضی را روا نداشته و با متخلفین شدیدترین برخورد را می کنند
    بر مسئولین فرهنگی و محافظین اعتقادات مردم واجب است که با عاملان تهیه و توزیع این نوع بازیها که به مراتب خطرناکتر از مسایل بهداشت جسمی افراد است برخورد نمایند

[=arial]هرچند سهل انگاری برخی از مسئولین فرهنگی که بعضا هم متاسفانه این سهل انگاری به عیان مشاهده می شود نمی تواند مجوزی برای والدین باشد که از کنار غفلت و سهل انگاری مسئولین فرهنگی به راحتی عبور نمایند [=arial]
    [=arial]
    خانواده ها هرچند اعتماد به مسئولین فرهنگی دارند ولی باید مواظب بازیهایی که از کوشه و کنار با ترفندهای مختلف وارد بازار بازیهای رایانه ای می شود باشند و اجازه ندهند روح و جان فرزند خود بازیچه دست هر فکر و اندیشه ای شود
    [=arial]

[=arial]عدم تحرک و آسیب های جسمی به نوجوانان و جوانان

با سلام
    به اذعان همه کارشناسان تحرک در سنین نوجوانی برای کودکان مفید فایده است و نوجوانی که تحریک بیشتری دارد جسمی ورزیده و سالمی نسبت به نوجوانی که کم تحرک هستند دارد
    از جمله آسیب های بازی های رایانه ای کم تحرکی است که صدمات و لطمات جبران ناپذیری را در دراز مدت متوجه بدن فرزندانمان می نماید
    [=arial][=arial][=arial]یک جا نشستن های طولانی مدت آسیب های چشمی و[=arial] تنبلی و چاقی به همراه انواع بیماری ها سوغات مهمان ناخوانده ای به نام بازیهای رایانه ای است[=arial]
    شاید برای خانواده امروزی که حوصله فرزند را ندارند و کم ترین زمان را در طول شبانه روز برای رسیدگی به امورات فرزندان خود قایل هستند این بازیها برنامه خوبی است تا نوجوانان در کنج خانه ای کز کند و صدایش هم در نیاید
    ولی این دنج نشینی و کوشه گیری جسم نوجوان را تضعیف و بیماریهایی را در دراز مدت متوجه فرزندان می نماید

[=arial]والدین باید به هوش باشند اعضا بدن کودکان سرمایه ای است که قرار است فرزندان چندین سال به همراه این اعضا زندگی سالمی داشته باشند و محافظت از اعضاء‌ بدن در سنین کودکی و نوجوانی وظیفه والدین است.
    بدن سالم کودکان امانتی است که در آینده فرزندان از والدین طلب می کنند
    [=arial]

با سلام
    چند سال قبل یکی از شرکت های فارسی سازی بازیهای خارجی ،روند خوبی رو پیش گرفته بودند مثلا دوبله که باعث حذف الفاظ رکیک زبان اصلی بازی بود و یا سیاه کردن بدن های عریان ولی مثل اینکه سانسور نمی کردند.
    ولی متاسفانه الان دیگه اینطور نیست بعضی بازیها که بسیار بین نوجوانان و جوانان طرفدار دارند مانند مافیا 2 و یا سری بازیهای جی تی ای و... که در این بازیهای بسیار پرطرفدار الفاظ و پوشش و روابط نامشروعی نمایش داده میشود و مسئولین ما فقط می گویند این بازیها مجاز نیستند و به شرکتهای فارسی سازی هم مثل اینکه مجوز نمی دهند ولی به راحتی در بازار یافت میشوند حالا د راینترنت که بماند.
    ایکاش می شد مانند فیلمهای خارجی که وارد کشور می شود و سانسورو ودوبله میشوند در مورد بازیها هم اینکارو انجام بدند و به این صورت کنترل کنند شاید بهتر باشد نمی دانم شاید اینکه به بعضی از بازیها اصلا مجوز ندهند بهتر باشد.
    اما دوبله و سانسور بازیها می تواند تاثیر زیادی در مورد جلوگیری از ورود و پخش آزادانه این بازیها باشه که به راحتی در مغازه های کامپیوتری یافت میشن و خانواده های هم دقت و اطلاعات کافی ندارند .....
    ان‌شاءالله راهکاری مناسب برای این موضوع پیدا بشه ....

بنده حقیر خدا;661221 نوشت:
    با سلام
    چند سال قبل یکی از شرکت های فارسی سازی بازیهای خارجی ،روند خوبی رو پیش گرفته بودند مثلا دوبله که باعث حذف الفاظ رکیک زبان اصلی بازی بود و یا سیاه کردن بدن های عریان ولی مثل اینکه سانسور نمی کردند.
    ولی متاسفانه الان دیگه اینطور نیست بعضی بازیها که بسیار بین نوجوانان و جوانان طرفدار دارند مانند مافیا 2 و یا سری بازیهای جی تی ای و... که در این بازیهای بسیار پرطرفدار الفاظ و پوشش و روابط نامشروعی نمایش داده میشود و مسئولین ما فقط می گویند این بازیها مجاز نیستند و به شرکتهای فارسی سازی هم مثل اینکه مجوز نمی دهند ولی به راحتی در بازار یافت میشوند حالا د راینترنت که بماند.
    ایکاش می شد مانند فیلمهای خارجی که وارد کشور می شود و سانسورو ودوبله میشوند در مورد بازیها هم اینکارو انجام بدند و به این صورت کنترل کنند شاید بهتر باشد نمی دانم شاید اینکه به بعضی از بازیها اصلا مجوز ندهند بهتر باشد.
    اما دوبله و سانسور بازیها می تواند تاثیر زیادی در مورد جلوگیری از ورود و پخش آزادانه این بازیها باشه که به راحتی در مغازه های کامپیوتری یافت میشن و خانواده های هم دقت و اطلاعات کافی ندارند .....
    ان‌شاءالله راهکاری مناسب برای این موضوع پیدا بشه ....

غیر از مشکلاتی که شما و دوست کارشناس ما گفتند ، یک مشکل حادی که بازی های کامپیوتری ایجاد می کنند بستن فکر است فکر را بصورت یک دایره بسته می کند و افرادی که به این بازی ها علاقه پیدا می کنند اکثر هوش وذکاوتشان صرف این کار می شود و سرانجام به این کار معتاد می شوند
    و احساس و تمالیات قلبی و ذهنی آنها وابسته می شود

[=arial]تلف کردن عمر[=arial]

[=arial]با سلام
    ممنون از دوستانی که در مباحث شرکت کرده و نظرات خودشان را بیان می کنند
    [=arial]

عمر هر انسان تنها مولفه ای است که قیمت ندارد نعمتی الهی که با ارزشترین هدیه خداوند به انسان است با گذر زمان عمر انسان سپری می شود و چند صباحی زندگی انسان در دار دنیا به اتمام می رسد
    نوع استفاده ما انسانها از این نعمت الهی زندگی ما را رقم می زند
    [=arial]بهار زندگی هر انسانی جوانی اوست زمانی که انسان با سرمایه گذاری جوانی خویش می تواند در ادامه زندگی موفقیت هایی را کسب نماید
    سرگرم شدن به بازیهایی رایانه ای که نتیجه ای در بر ندارد اتلاف عمر است و بس.
    [=arial]
    [=arial]مدت زمانی که در بازیهای رایانه ای سپری می شود اتلاف سرمایه ای است که سودی به حال انسان ندارد و همچون سرمایه داری است که سرمایه خود را بدون حساب و کتاب خرج کرده و به فکر بازگشت سود نیست
    این فرد قطعا در آینده متضرر خواهد بود و با سپری شدن دوران نوجوانی و جوانی از هم سن و سالان خود در قافله پیشرفت عقب خواهد ماند
    که پشیمانی بعد از اتلاف عمر هیچ سودی نخواهد داشت
    [=arial]
    چه نیکوست که خانواده ها به فرزندان خود ارزش دوران نوجوانی و جوانی را کوش زد نمایند تا فرزندان با دوران جوانی که سرنوشت سازترین دوران زندگی هر انسانی است به بطالت عمر نگذرانند
    [=arial]و این دوران را همچون سرمایه ای بدانند که به فکر سود آن در آینده باشند.[=arial]

سلام

بهترین کار در دوران نوجوانی چی می تونه باشه؟
    اگر بازی کامپیوتری نکنه کسی میگم؟

مشکل اینجاست که مردم مثل زندانی هایی در داخل یک جزیره وسط آب هستن و بیشترشون نمی دونن اگه بپرن توی اب باید چکار کنن چه برسه به اینکه اصلا مسیر رو بلد باشن یا مبارزه با نهنگ ها و کوروکودیل ها و کوسه های دریا رو بلد باشن!

من یه بار به یه معتاد گفتم اخه چرا اینقدر دود میکشی خب که چی بشه مثلا؟
    اونم گفت خب نکشم پس چکار کنم... من مغزم خشک شده چیزی به ذهنم نمیاد ، تو راه حلی داری مگه؟!

من گفتم راه حل؟...نه ندارم که نه!:khandeh!:

بعدم یکم اون منو نگاه کرد یکم من اون و نگاه کردم و دست اخر به این نتیجه رسیدیم که اره همون که بکشی بهتر هست گمونم !:Khandidan!:

می بینین! خیلی از ما اصلا نمی تونیم راهنمایی بکنیم

در واقع توی یک هسته سلولی متراکم همه مردم حبس هستن
    می خورن می خوابن شهوت رانی میکنن
    صبح تا غروب دنبال یه توپ می دوئن بازی میکنن
    دعوا می افتن هم دیگه رو میزنن
    ،الکی ازدواج میکنن بعدم میرن دادگاه طلاق میگیرن
    آخر سرم میشن مات میتةٌ جاهلیةٌ!:Cheshmak:

[=arial]

عزرائیل;661417 نوشت:
    بهترین کار در دوران نوجوانی چی می تونه باشه؟
    اگر بازی کامپیوتری نکنه کسی میگم؟

مشکل اینجاست که مردم مثل زندانی هایی در داخل یک جزیره وسط آب هستن و بیشترشون نمی دونن اگه بپرن توی اب باید چکار کنن چه برسه به اینکه اصلا مسیر رو بلد باشن یا مبارزه با نهنگ ها و کوروکودیل ها و کوسه های دریا رو بلد باشن!

من یه بار به یه معتاد گفتم اخه چرا اینقدر دود میکشی خب چی بشه؟
    اون گفت خب چکار کنم من مغزم خشک شده چیزی به ذهنم نمیاد که تو راه حلی داری بگی؟؟؟
    من گفتم راه حل؟...نه ندارم که نه!
    بعدم یکم اون منو نگاه کرد یکم من اون و نگاه کردم و دست اخر به این نتیجه رسیدیم که اره همون که بکشی بهتر هست گمونم !

می بینین! خیلی از ما اصلا نمی تونیم راهنمایی بکنیم

در واقع توی یک هسته سلولی متراکم همه مردم حبس هستن
    می خورن می خوابن شهوت رانی میکنن بازی میکنن دعوا می افتن هم دیگه رو میزنن میرن دادگاه ،الکی ازدواج میکنن بعدم راس راستی طلاق میگیرن بعدم دست آخر مات میتةٌ جاهلیةٌ!

با سلام
    عرض ادب و احترام
    این مطالب ایشان خارج از بحث است
    در ضمن این نوع بد بینی هم خوب نیست

محراب;661431 نوشت:
    با سلام
    عرض ادب و احترام
    این مطالب ایشان خارج از بحث است
    در ضمن این نوع بد بینی هم خوب نیست

سلام
    نظر من یا نظر اون معتاد؟
    من مطلب شما رو خوندم یادم اومد مال همین بحث هست

[=arial]

عزرائیل;661433 نوشت:
    نظر من یا نظر اون معتاد؟
    من مطلب شما رو خوندم یادم اومد مال همین بحث هست

باز سلام
    بحث بنده این است که این طور بدبینانه نگاه نکنیم
    این طور نیست که بلد نباشند و یا روی در روی هم بنشینند و نگاه بکنند و به کارهای بدشان ادامه بدهند

این همه کارشناس و عالم
    چر باید این گونه بد بینانه نگاه بکنیمممممممممممم؟؟؟

انسان مسئول تمام لحظات عمرش است .

محراب;661442 نوشت:
    باز سلام
    بحث بنده این است که این طور بدبینانه نگاه نکنیم
    این طور نیست که بلد نباشند و یا روی در روی هم بنشینند و نگاه بکنند و به کارهای بدشان ادامه بدهند

این همه کارشناس و عالم
    چر باید این گونه بد بینانه نگاه بکنیمممممممممممم؟؟؟

نه بدبینانه نه،منظورم اونطوری نبود من منظورم اینه که ادم دلش می سوزه که مردم نمیان دنبال راه حل بگردن
    ایا اون عالم که شما میگین میره توی مخروبه های معتاد ها بهشون بگه راه حلت اینه؟...نمیره که!

خیلیا بله، درسته می تونن مردم و اگاه کنن اما کسی اونا رو نمیشناسه و اونا هم که می بینن کسی نمان فک میکنن کسی مشکلی نداره لابد !

در کل من منظورم دلسوزی بود که به مردم بگیم این کارتون اشتباه هست و الا من خودم اگه بلد باشم و راه حل داشته باشم فقط ادرس نمیدم خودم همراش شنا می کنم تا نجات پیدا کنه

مثلا یه بنده خدایی نماز نمی خوند من بهش گفتم چرا نماز نمی خونی؟
    اون گفت برو بابا اینا رو اخوندا در اوردن مردم و گول بزنن!!!(همینطوری گفت!)

من گفتم وااای...این چه ربطی داره اخه تو اصلا می دونی چرا باید نماز خوند یا چرا اصلا نماز و اینطوری می خونن بعدم براش دلیل علمی اوردم که به این دلیل به اون دلیل ما باید وضو رو اینطوری از بالا به پایین بگیریم و یا نماز رو به این تعداد باید دولا راست بشیم و یا به این دلیل باید این اذکار رو بگیم ..دلیل علمی اوردم که توی دانشگاه های غرب دارن روش کار میکنن

بعد اون که تازه فهمید جاهل ماقبل تاریخ هست به این نتیجه رسید که خودشو با موتور نکوبه به ماشین مردم خودکشی نکنه چون به می گفت می خواد مثل داداشش خود کشی کنه بره اون دنیا چون خوابشو ودیده بود که به اون گفته بود بیا این طرف...یعنی بمیر!!

بهر حال بگذریم

[=arial]باز ماندن از کارهای روزمره و زندگی رو به پیشرفت و تعالی[=arial]

طبق آموزه های دینی انسان اشرف مخلوقات است و علت خلقت تعالی انسان می باشد تفریح و سرگرمی به اندازه برای هر انسانی لازم است و البته برای نوجوانان و جوانان به علت شرایط سنی بیشتر.
    ولی این که فردی مدام به اعمالی سرگرم باشد که نه سودی دنیوی در بر دارد و نه سودی اخروی عایدش می شود لهو و لعبی بیش نیست و در آموزه های دینی هم از آن نهی شده است
    [=arial]
    بازیهای یارانه ای برای تفریح و سرگرمی که موجب نشاط و تعویض حال و هوا شود اگر به اندازه ای لازم باشد مفید هم خواه بود ولی عادت دادن و معتاد شدن به چنین امری قطعا خللی در زندگی و حیات طیبه انسان وارد می کند.
    [=arial]

این بازی ها انسان را از کارهای عادی روز مره وا می دارد و مانع نوجوان از درس و تفریح و جوان را از تحصیل و برنامه ریزی و مردان و زنان را از رسیدگی به امورات خانواده می شود.

[=arial]آموزه های دینی انسان را به تعالی و پیشرفت مادی و معنوی ترغیب می کند حضرت علی(ع) انسانی را که دو روزش به یک اندازه باشد را انسانی متضرر می داند.[=arial]

[=arial]بازیهای رایانه ای نه دو روز که روزها و بلکه هفته هایی از عمر انسان را بدون کوچکترین فایده ای هدر می دهد و مانعی بزرک بر سر راه تعالی انسان برای پیشرفت های مادی و معنوی در حیات طیبه انسان است.[=arial]

انسان با انجام این بازی ها شرطی می شود آن هم شرطی شدن از نوع ششم.
    شش نوع شرطی شدن داریم نوع اول که شدتش از بقیه کمتر است مانند ایکه شما سوت می زنید و یک سگ می آید و شما به او غذا می دهید. هر بار کح سوت می زنید سگ می آید بعد از یک مدت زمانی شما سوت می زنید و سگ می آید و این بار به جا ی غذا دادن او را با چوب می زنید بعد از چند بار تکرار شدن دیگر وقتی که سوت می زنید سگ نمی آید.
    در شرطی شدن از نوع ششم شما یک کار را بارها و بارها تکرار می کنید بدون اینکه ازانجام این کار لذت ببرید.
    البته شرطی شدن همواره بد نیست مثلا شما عادت کردهاید که همیشه نماز مغرب را اول وقت بخوانید.

من یه دانشجو هستم که در یک شرکت برنامه نویسی کار میکنم و برای تفریح هم گاهی به معلمی میپردازم،خودم هم تا مدتی کلش بازی میکردم،ولی بعدش واقعا پی بردم که این صرفا یه سیاسته که کمپانی سازنده ش پول جمع کنه و وقت ماهارو تلف کنه(درآمد supercell از این بازی معادل 5 میلیون دلار در روز هستش!)
    هروقت میام میشینم پای صحبت شاگردهام میبینم که دارن از این بازی حرف میزنن،چه بسا که چندبار سرکلاس مچشون رو گرفتم داشتن به جای درس گوش کردن کلش بازی میکردن،توی شرکتم هم همکارام تا یه ذره از کار فارغ میشن میشینن کلش بازی میکنن،توی دانشگاه هم که وضع از همه جا بدتره،از اول تا آخر کلاس رفقام همه سرشون توی گوشیاشونه و یا توی وایبر و لاین و واتس آپ هستن یا دارن کلش بازی میکنن(تازه این دانشگاه شریفشه که خوبشونه،بقیه ی دانشگاه ها رو بچسب...) هروقت هم که توی خونه میرم کلنمون رو چک میکنم،افرادی از هرسه قشر آنلاینن و دارن ولگردی میکنن و اتک میدن،آدمی رو میشناسم که از زنش طلاق گرفته چون این بازی مشکل عدیده ی زندگی شون بوده(شوخی نمیکنم،زن حامله رو بخاطر این بازی مضخرف طلاق داده،معلوم نیست که این بازی چه بلایی بر سرش آورده که یه زن بی دفاع همراه با یه بچه رو ول کرده)
    واقعا باور دارم این بازی یه مشکل بزرگ مملکت شده و مردم رو از کار و زندگی شون انداخته،جرئت هم نداری حرفی بزنی مبادا بهت حمله ور بشن

سلام

روزی پیامبر (ص) رو به سلمان کرد و فرمود که در اخر الزمان مردم تمام هم و غمشان این است که بازی بکنن!

مثلا صبخ تا غروب بازی کامپیوتری کنن!
    صبح تا غروب دنیال یه توپ بدوند!

البته من خودم بازی میکردم اما نه هر بازی ای ...بیشتر ماشین و کماندویی یا ازین بازی های فکری که خیلی مغز رو توی معماهاشون مجبور به فسفر سوزی میکنن دوست دارم!

توی درسمم تاثبر داشت طبعا و من تونستم توی انجمن گرافیک های سه بعدی خودم و قاطی کنم ...در حالی که قبلا علمی نداشتم

در واقع همه چی باید برای خدا باشه تا خدا از یه چیزی که در انظار بدرد نمی خورده برات طلا و جواهر بسازه و تو صاحب عزت بشی!...مثلا میگم

این حدیث که در آحرزمان مردم هم و غم شان این است که بازی کنند را کجا دیدی ؟

البته با قرآن هم تطابق دارد در جایی در قرآن آمده است در مورد یک قوم خطا کار که وسایل و نشانه هایی می گذاشتند و مرتب بازی می کردند .
    این بازی های کامپیوتری خوبی و بدی هایی دارند ، از یک لحاظ از بسیاری کار ها بهترند اما خودشان هم مشکل سازند . عادت یجاد می کنند و ذهن افراد از خودشان پر می کنن

سلام

رضا12;662220 نوشت:
    البته با قرآن هم تطابق دارد در جایی در قرآن آمده است در مورد یک قوم خطا کار که وسایل و نشانه هایی می گذاشتند و مرتب بازی می کردند .
    این بازی های کامپیوتری خوبی و بدی هایی دارند ، از یک لحاظ از بسیاری کار ها بهترند اما خودشان هم مشکل سازند . عادت یجاد می کنند و ذهن افراد از خودشان پر می کنن

راستش توی نت بنویس گفتگوی حضرت سلمان با پیامبر (ص) مطلبش میاد معروف هست

مثلا پیامبر می گفتن در اخر الزمان یک صنعتی را در اسمان میاورن و شب تا صبح نمایش فحشا دارد پس هر کس به ان بنگرد بترسد از دین خود!(همون ماهواره رو می گفتن احتمالا)

یا مثلا خوندم که می گفتن در اخر الزمان مردان شبیه زنان و زنان شبیه مردان میشن...چند وقت پیش یکی از بچه ها می گفت رفته بود توی مترو دید یه دختره اصلا نه روسری نه چیزی هیچی نداشته اون گفت تهرون چقدر بی بند و بارن ملت پلیس ی چیزی نیست مگه...اینقدر این شهر ول هست! که بعد دید حرف میزد با دوستش متوجه شد این پسر هست!! :Moteajeb!:(ماتیک میزد و ابرو میگرفت و موهاشو مثل عروس ها گیسه گیسه میکرد و فلان!)

فک کنم اینا موارد مناسبی برای میدون مین هستن ...چون اگه برن مین خنثی کنن و بترکن هم انگار الاغ ترکید...خدا روزی رسون هست راسته واقعا!!:Cheshmak:

[=arial]اعصاب خورد کنی و پرخاشگری[=arial]

[=arial]تمرکز بیش از حد بر روی صفحه تلویزیونی یا کامپیوتر باعث خستکی بدن می شود.
    اعصاب و روان نوجوان و جوان مدام درگیر حرکت هایی تکراری است که برای بردن و کشتن و خوردن و ....در نهایت رسیدن به مرحله بعد به کار می رود.
    [=arial]
    غم و ناراحتی در صورت شکست و خوشحالی و احساس پیروزی در صورت برد هر دو کاذب است و هیچ سودی جز به هم ریختکی روان انسان ندارد
    [=arial]هیجانها و استرس های وارده از بازی بر جسم و جان نوجوانان مخرب است
    پرخاشگری نوجوانان با اطرافیانش حین بازی و انجام حرکت های خشن و افت و خیزهای خطرناک و پرتاب اشیاء به اطرافیان [=arial]مصداقی است غیرقابل انکار از تاثیر پذیری اعصاب نوجوان از بازیهای رایانه ای است
    [=arial][=arial]

[=arial][=arial]تاثیرات مخرب بر روان فرزندان مهترین ضرر این گونه بازیهاست که والدین نباید به سادگی با این مساله برخورد نمایند[=arial][=arial]

[=arial]صرف پول[=arial]

[=arial]برخی از بازیهای رایانه ای علاوه بر مضرات گفته شده ضرر مالی نیز به دنبال دارد پول های که صرف این بازیها می شود به اعتراف آمار مبالغ قابل توجه است.
    خانواده هایی که به اذعان خود به سختی کسب درآمد می کنند به سهولت پول خود را در حساب کسانی واریز می کنند که نه تنها خیری به ایشان نرسانده که عمر و استعداد و توانایی های او را نیز به هدر داده است.
    [=arial]

سودجویانی که از جهالت و عدم نظارت بر خانواده و فرزندان برخی نهایت سو‌استفاده را می برند و جیب های خود را پر می کنند و به سادگی این مردمان خنده می زنند.
    [=arial]پولهایی که معمولا راهی به خارج از کشور دارند و کمپانی های خارجی متولی جمع نمودن پول خانواده های ایرانیان هستند
    نیک می دانیم که چنین شرکت هایی از روی دلسوزی بازی به فرزندانمان نمی سازند و پر کردن حساب های بانکی خود از این راه یکی از اندک فوایدی است که عایدشان می شود
    [=arial]

محراب;662694 نوشت:
    [=arial]صرف پول[=arial]

[=arial]برخی از بازیهای رایانه ای علاوه بر مضرات گفته شده ضرر مالی نیز به دنبال دارد پول های که صرف این بازیها می شود به اعتراف آمار مبالغ قابل توجه است.
    خانواده هایی که به اذعان خود به سختی کسب درآمد می کنند به سهولت پول خود را در حساب کسانی واریز می کنند که نه تنها خیری به ایشان نرسانده که عمر و استعداد و توانایی های او را نیز به هدر داده است.
    [=arial]

سودجویانی که از جهالت و عدم نظارت بر خانواده و فرزندان برخی نهایت سو‌استفاده را می برند و جیب های خود را پر می کنند و به سادگی این مردمان خنده می زنند.

[=arial]پولهایی که معمولا راهی به خارج از کشور دارند و کمپانی های خارجی متولی جمع نمودن پول خانواده های ایرانیان هستند
    نیک می دانیم که چنین شرکت هایی از روی دلسوزی بازی به فرزندانمان نمی سازند و پر کردن حساب های بانکی خود از این راه یکی از اندک فوایدی است که عایدشان می شود
    [=arial]

یه زمان یه سریالی در سایت ها پخش شده بود بنام ظهور نزدیک است یا یک نام شبیه به این من سرانجام نفهمیدم سازنده واقعی این سریال چه کسانی بودند حتی شنیده ام که شیطان پرست ها آنرا ساحته اند در مورد ظهور و همینطور شیطان پرستی مطالبی داشت
    اما یک نکته جالبی آز آن در ذهن من ماند . خواننده ای به نام مدونا ترانه ای می خواند انگار از زبان شیطان ملعون که دشمن قسم خورده انسات است می خواند و به انسان شنوده می گفت خودتو خسته نکن و خودت را تسلیم من کن و راوی فیلم هم می گفت جنگ ، جنگ ذهن است و شیطان از انسان ذهن را می خواهد ........

درواقع هم طبق متن صریح قرآن شیطات جز حمله به ذهن کار دیگری نمی تواند نسبت به ما انسان ها انجام بدهد و هیج نیروی فیزیکی نسبت به ما ندارد و جنگ ، جنگ ذهن است اون هم اگر خود ما راضی به آمدن شیطان ب ذهن خودمان باشیم و اگر هر وقت خواستیم او را از ذهن بیرون کنیم البته اگر وابستگی ذهنی بهش پیدا نکنیم .

این بازی های کامپیوتری هم اگر از حد بگذرند انسان ها را بد جور وابسته ذهنی می کنند و بر نوع علاقه و نگرش ما تاثیر می گذارند و ذهن را تحت کنترل می گیرند

[=arial]گوشه گیری و انزوای نوجوانان و جوانان

انسان بیشترین مسایل را از هم سن و سالان خود فرا می گیرد و بازی و تفریح با دوستان لذتی فراموش نشدنی برای نوجوان و جوان دارد.

حضور در جمع دوستان موجب کسب تجربه برای نوجوانان است خوبی و بدی و تاثیرپذیری و تاثیرگذاری افراد در سنین پایین موجب تشکیل شخصیت افراد می شود و لذاست که کارشناسان خانواده ها را به حضور فرزندان در مکانهایی که هم سن و سالان خود را ببینیند و با هم مراوده داشته باشند ترغیب می کنند.

بازیهای رایانه ای مانع حضور فرزندان در جمع هم سن و سالان است و گوشه گیری و انزوا طلبی ابتدایی ترین ضرر این بازیهاست و با برقرار شدن ارتباط و ایجاد رابطه صیمیمی بین این دو و باچشیدن لذت های کاذب این بازیهای نوجوان دیگر رغبتی به حضور در بین هم سن وسالان خود نخواهد داشت
    و با کناره گیری از جمع دوستان انزوا و کوشه گیری فرد شروع خواهد شد انزوا باعث تربیت انسانی غیراجتماعی می شود این انسان دیگر اجتماعی نیست و اجتماع چنین اشخاصی را نمی پذیرد و در ایجاد رابطه با انسانهای دیگر دچار مشکل می شود که منجر به کناره گیری از جامعه می شود و طرد از جامعه یعنی عنصری بی تاثیر و غی مفید در اجتماع.

[=arial]اگر رابطه تبدیل به اعتیاد شود بازگرداندن ایشان به جمع دوستان و رهایی ازاعتیاد امری است دشوار که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

[=arial]با سلام
    عرض ادب و احترام
    جمع بندی تایپک با این عنوان

ashr;643929 نوشت:
    مضرات بازی های رایانه ای --ناگفته هایی از بازی کلش اف کلنز***

جمع بندی[=arial]

[]

[/]

[]

• [=arial]تلف کردن عمر
  • [=arial]صرف پول