آیا می شود از خواهر یک دختر پی به خوب بودن آن دختر برد؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام بنده دانشجو 22ساله ومجرد هستم .ترم آخردانشگاه هستم وبعد ازآن 2سال باید برم سربازی. حقیقتش مادرمن یک همکارجوان دارد که دختر بسیارخوبی است.با خانواده این دختره هم آشنایی داریم.مردمان خوبی اند. خودهمکارمادرم شوهردارد. این خانم یک خواهری دارندکه حدود20سال سن دارند. من خواهرشون رو ندیدم ونمی دانم چه جورآدمی است.برای من ظاهرازنظر زیبایی خیلی مهم نیست ولی این که چادری باشد دختره خیلی مهم است.این راهم امکانش هست که بفهمم. می خواستم بپرسم می شود به خاطراین که ایشون خانواده خوبی دارند علی الخصوص خواهرخوبی دارند من برم خواستگاری شان وبعد حالا باهاشون صحبت کنم که ببینم نقطه نظراتشون چه طوریه؟آیا این که یک دخترخواهرخوبی دارد می تواند مجوزاین باشد که خواستگاری را انجام دهیم ازش یاقبل ازخواستگاری تحقیقات بیشتری کنم وبعدبرم خواستگاری؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ابوالبرکات;643754 نوشت:
سلام بنده دانشجو 22ساله ومجرد هستم .ترم آخردانشگاه هستم وبعد ازآن 2سال باید برم سربازی. حقیقتش مادرمن یک همکارجوان دارد که دختر بسیارخوبی است.با خانواده این دختره هم آشنایی داریم.مردمان خوبی اند. خودهمکارمادرم شوهردارد. این خانم یک خواهری دارندکه حدود20سال سن دارند. من خواهرشون رو ندیدم ونمی دانم چه جورآدمی است.برای من ظاهرازنظر زیبایی خیلی مهم نیست ولی این که چادری باشد دختره خیلی مهم است.این راهم امکانش هست که بفهمم. می خواستم بپرسم می شود به خاطراین که ایشون خانواده خوبی دارند علی الخصوص خواهرخوبی دارند من برم خواستگاری شان وبعد حالا باهاشون صحبت کنم که ببینم نقطه نظراتشون چه طوریه؟آیا این که یک دخترخواهرخوبی دارد می تواند مجوزاین باشد که خواستگاری را انجام دهیم ازش یاقبل ازخواستگاری تحقیقات بیشتری کنم وبعدبرم خواستگاری؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
برای پی بردن و تحقیقات شما باید به چند نکته دقت داشته باشید که اینها مکمل همدیگر هستند و اطمینان بیشتری را برای ما حاصل می کنند.

1. خانواده(مخصوصا پدر و مادر) فرد بسیار مهم می باشند از جهت فرهنگ،روابط اجتماعی،اصالت خانوادگی،اخلاق و...
  2. دوستان فرد نیز بسیار مهم می باشند چرا که دوستان او بیانگر حالات و ویژگیهای او هستند.
  3. محل کار
  4. مکانهای تفریحی و نوع تفریحات ایشان
  5. توجه ایشان به ظواهر دینی همچون رفتن به (نماز جماعت)مسجد،هیئت،پایگاه،نماز جمعه و...
  6. میزان تحصیلات و روابط عمومی و اخلاق ایشان
  7. و...
حال دوست عزیز ،خواهران و برادران وضعیت متفاوت دارند آنها می توانند همانند دوست باشند حتی نزدیکتر یا دورتر لذا هرچند خواهران نسبت به هم روحیات مشترکی را دارا می باشند ولی روحیات مختلف نیز در آنها زیاد دیده می شود و نمی شود قضاوت کرد که از چه جهاتی شبیه است و از چه جهاتی شبیه نیست پس خواهر به تنهایی ملاک مناسبی نمی تواند باشد مگر آنکه تایید شود که او هم مثل خواهرش می باشدوالبته در صورت داشتن خانواده خوب شناخت بیشتر می شود و البته می شود به خواستگاری رفت ولی هرچه توجه به موارد بالا بیشتر باشد شناخت بیشتر می شود و انتخاب بهتر البته برای خواستگاری نیازی نیست که اطلاعات کامل باشد ولی اطلاعات سطحی و حداقلی از موارد بالا ضرورت دارد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام جناب شروع کننده تاپیک ... برادر خدا خیرت بده الان ملت میرن از خود طرف کلی تحقیق میکنن آخرش یه چی از آب درمیاد ک نگو اون وقت شما میخوای چون خواهرشون خوبه بری خواستگاری خودشون .... ب نظرم اوله اول یه تحقیق درست و حسابی از خودشون بکن خیلی از دوستام هستن ک با خواهراشون زمین تا آسمون فرق میکنن تحقیق بکن اگه خودشون آدم خوبی بودن خب خانوادشونم ک تایید میکنی بعد پا پیش بذار وگرنه باز مثله این جوونای سایت میری خواستگاری جواب رد میشنوی ب دختر مردم هزار تا عیب میذاری ... خدا خیرت بده ....موفق باشی ...

السلام علیکم و رحمة الله
من دوتا برادر می شناسم که یکیش بسیار مقید به احکام و حزب اللهی و بسیجی و عاشق شهدا و ولی فقیه...
اما اونیکی تقریباً منکر قیامت و امامت و....

حالا در بین خواهران هم بعید نیست چنین باشد....

از مادرتون بخواید که درمورد خواهر اون خانم بپرسه که "خواهرش هم عقایدش مثل خودشه یا نه!"
اگر تایید کنه شاید با اطمینان بیشتری بشه تصمیم گرفت

من شنیده بودم میگفتن برادر رو میبینن خواهر رو پسند میکنن
ولی تا حالا نشنیده بودم خواهر رو ببینن اون یکی خواهرشو رو پسند کنن
به هر حال دوست عزیز حتما تحقیق کن قبلش و سعی کن اونی که مد نظرته حتما ببینیش قبلش
موفق و خوشبخت بشی انشاا...

ماهانی;644346 نوشت:
...

اشتباه شنیدی درستش اینه:مادر را ببین دختر را بشناس.(تو همین مایه ها مادر ودختر)

نه نمیشه شناخت.حالا برو خاستگاری ببین اونا قبول میکنن.هنوز هیچی نشده اومدی تاپیک باز کردی.

ماهانی;644346 نوشت:

البته ما شنیدیم میگن مادر و ببین دخترو ...

ابوالبرکات;643754 نوشت:

اصلا و ابدا نمیشه چنین نتیجه ای گرفت!!

ابوالبرکات;643754 نوشت:

سلام
خانواده بسیار مهم است و طبق احادیث، خانواده دختر نسبت به خانواده پسر بسیار اهمیت بیشتری دارد.
یعنی اونقدری که باید به خانواده دختر توجه بشه لازم نیست به خانواده پسر توجه بشه
اما موارد استثنا رو هم در نظر داشته باشید
هیچ وقت دو تا انسان شبیه به هم نیستند و همه انسان ها باهم تفاوت دارند
تو برخی خانواده ها هم هست که همه کلا بی حجاب اما یکیشون یهو چادری میشه یا برعکس؛ که افراد اینچنینی رو تو همین سایت هم می تونید پیدا کنید. پس موارد استثنا رو هم در نظر داشته باشید

جزیره مجنون;644334 نوشت:
مثله این جوونای سایت میری خواستگاری جواب رد میشنوی ب دختر مردم هزار تا عیب میذاری ... خدا خیرت بده ....موفق باشی ...
اون وقت شما ازکجا پیش بینی می کنید که من جواب رد می شنوم؟من نمی گم که مطمئنم جواب مثبت می گیرم و نمی گم که حتما جواب منفی می گیرم اما شما ازکجا فکرمی کنید که جوابی که من می شنوم منفی است؟ اصلا اگر جواب منفی باشد ازکجا پیش بینی می کنید که من روی دخترمردم عیب می گذارم.جوونای این سایت هم فکرنمی کنم مرض داشته باشندکه بیخودی روی دخترمردم عیب بگذارند.:no:

ابوالبرکات;644407 نوشت:
اون وقت شما ازکجا پیش بینی می کنید که من جواب رد می شنوم؟من نمی گم که مطمئنم جواب مثبت می گیرم و نمی گم که حتما جواب منفی می گیرم اما شما ازکجا فکرمی کنید که جوابی که من می شنوم منفی است؟ اصلا اگر جواب منفی باشد ازکجا پیش بینی می کنید که من روی دخترمردم عیب می گذارم.جوونای این سایت هم فکرنمی کنم مرض داشته باشندکه بیخودی روی دخترمردم عیب بگذارند.

برادر گرام بنده ب شما انرژی منفی ندادم و ب دوستان سایت هم توهینی نکردم فقط تجربیات شخصی رو در اختیارتون گذاشتم ک راه اشتباه رو نری ... خواه پند بگیر خواه ملال ...

جزیره مجنون;644409 نوشت:
برادر گرام بنده ب شما انرژی منفی ندادم و ب دوستان سایت هم توهینی نکردم فقط تجربیات شخصی رو در اختیارتون گذاشتم ک راه اشتباه رو نری ... خواه پند بگیر خواه ملال ...
راهنمایی شما بسیارخوب بود ولی اون قسمت که بی دلیل گفتید دختره رو بهت نمی دن رو خوشم نیومدواون قسمتی که درمورد جوونای سایت گفتید. درضمن من به انرژی اعتقادی ندارم.

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
عمرا!

یاعلی مدد[/]

موضوع قفل شده است