مشکل دختران مجرد، نبود خواستگار نیست؛ بلکه ...

تب‌های اولیه

352 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل دختران مجرد، نبود خواستگار نیست؛ بلکه ...

بسم الله الرحمن الرحیم
حدود یک ماهی است که مادرم 5 جا تماس گرفته برای خواستگاری
فقط یکی از اونها اجازه دادن برم خواستگاری که درتوی جلسه خواستگاری
گفتند مهریه دخترما بخاطر رقابت با دخترعموهاش کمتر از500سکه نمیتونه باشه
اون 4 چهارمورد دیگه هم گفتند شغل موقت شما ضمانت خوشبختی دختر ما رو نمیکنه وگوشیاقطع کردن حالا من از دخترها میپرسم واقعا مقصرکیست؟
اگه من پسر بیکار باشم شما دخترها میگین پسرا تنبلند حالا هم که رفتم سرکارموقتی میگن آبرومند نیست و ضمانت دختر ما را نمیکنه به نظر شما دخترا من حق ندارم که دیگه نخام برم خواستگاری و دیگه هیچ جوونی جرایت نکنه بره خواستگاری؟؟؟
به نظر من مشکل دخترا نبود خواستگار نیست مشکل همش سر پول

كارشناس محترم نظر شما چيست؟ مشكل از من است يا دختران يا ... ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

[="Tahoma"][="Black"]

pzahra;641937 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اون 4 چهارمورد دیگه هم گفتند شغل موقت شما ضمانت خوشبختی دختر ما رو نمیکنه وگوشیاقطع کردن حالا من از دخترها میپرسم واقعا مقصرکیست؟
اگه من پسر بیکار باشم شما دخترها میگین پسرا تنبلند حالا هم که رفتم سرکارموقتی میگن آبرومند نیست و ضمانت دختر ما را نمیکنه به نظر شما دخترا من حق ندارم که دیگه نخام برم خواستگاری و دیگه هیچ جوونی جرایت نکنه بره خواستگاری؟؟؟

اقا برو پدر اون چارتارو پیدا کن نفری یه هد شات بزن تو دماغشون!
اون مهریه ای هم که چی بگم....

(اقا شوخی کردما.... انشالله یه زن خوب نصیبت میشه داداشم)
[/]

pzahra;641937 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
ببخشید اشکال نداره بپرسم شعلتون چیه؟

سلام علیکم

pzahra;641937 نوشت:
مشکل همش سر پول

این همه مشکل ،، برای همه نیست بزرگوار

همین کارها رو کردن آمار زاد و ولد تو کشور به مرز هشدار رسیده !
خط قرمز زاد ولد تو دنیا 2.1 هست ولی تو ایران به 1.8 رسیده !
جالبه بعضی استان ها مثل گیلان - تهران و اصفهان به 1.3 و 1.4 رسیده !

آمار وحشتناک پایین ازدواج خودی گویای همه چیز هست !
اونم از همین رقابت دختر عموها برای مهریه بالا هست !

پسر بیچاره هم چقدر درآمد داره که بخواد زیر همچین بار مهریه سنگینی بره ! (( حالا خونه و بقیه لوازم منزل که در رقابت با اون دختر عموها باید آنچنان بالا باشه که دختر کلاسش رو حفظ کنه ))

خواستگار هست
چرا نیست ؟؟
ولی پسری که نمیتونه آرزوی رویایی دختر رو برآورده کنه همون مجرد موندن رو ترجیح میده ! (( دختر هم در آرزوی رقابت با دختر عموها !!!!!! ))

الان یکی میاد میگه
در مورد همه صدق نمیکنه
آره در مورد همه صدق نمیکنه ولی درمورد بالای 90 درصد دخترها صدق میکنه !

امان از پرتوقعی....

اونی که گفته به خاطر رقابت با دختر عموها بالای 500 سکه باید هم دخترش تو خونه بمونه. شایدم تو خیابون

با سلام
طبق اماری که برنامه گلبرگ(کانال 3 سیما ) چند ماه پیش داده بود : دقیقا یادم نیست ولی حد پایین بگیریم: بالای 300 هزار نفر از اقایان هستند که از سن ازدواج گذشتند یعنی بالای 30 سال و خانمها نزدیک 900 هزار هستند یعنی 3 برابر!!! حالا خودتان می فهمید قضیه چی هست دیگه!! با این کار ها خانم ها ترشیده می شوند و میرن جسارتا توی خیابان دنبال ....................
در کل تو جامعه جمعیت دختر ها نسبت به پسر ها خیلی بیشتر هست!: و شما به تلاش ات ادامه بده ...............

رقابت !!! چه کلمه جالبی این روزا همه چی شده رقابت اصن کل زندگی شده رقابت به جای رفیق همه شدن رقیب باید قبول کرد تو این دنیای مادی تقریبا پول حرف اول میزنه پول اختراع خوبی که قرار بود واسطه قشنگی بشه برای داد و ستد یه تیکه کاغذ تبدیل شده به همه چی اگه همین الان پول حذف کنن بگن دیگه ارزش نداره اونوقت جایگاه واقعی همه معلوم میشه هرکسی میره دنبال کاری که واقعا علاقه داره دوس داشتنا واقعی تر میشه ولی حیف که نمیشه متاسفانه ازدواج این کلمه و سنت مقدس هم داره میره زیر سایه پول

با سلام ای کاش جایی و محلی بود که می توانست یک جوان دخترهای خوب و مومن را شناسایی می کرد ملاک ومعیارشان را می دید اون موقع خانم های اهل زندگی و منافق از هم جدا می شد بعد این چنین خانواده هایی مجبور بودند خودشان را با شرایط آن وقف می دادند تا زمانی که این محلها تو کشور نباشه طلاق زیاد ..... و پیدا کردن یه دختر برا یه نفر که سرش تو دین و زندگیش باشه سخت

نمی دونم چی بگم که تکراری نباشه ولی
با تمام وجود این رو که میگم قبولش دارم
تو کتاب منتهی الامال شیخ عباس قمی در باب دوازدهمش گفته :

وقتی امام زمان (عج) که قربونش برم (انشا... تو همین دوره ی زنده بودن ما) ظهور می کنه، یه نسخه ای از اسلام رو معرفی می کنه ( معرفی که نه، یادآوری) که برخی آشکارا در مقابل ایشون موضع می گیرن و اون رو خلاف اسلام می دونند.
به نظر من این "برخی ها" نه علما هستند، نه خارجی ها، نه جوون ها و نه پیر مردها
اینها همین پدرومادرهای خود ما هستن.

دوستان عزیز، دوست عزیز تو 10 جای دیگه هم بری خواستگاری و جواب اینطوری بشنوی، نباید برات تعجب برانگیز باشه. اونایی که برات همچین شروطی گذاشتن نه نادانن و نه جاهل. همه چیز هم سرشون میشه ولی همونطور که در کشور ما قوانینی

مثل عبود نکردن از چراغ قرمز، خط عابر پیاده یا صف ایستادن یا مسئولیت پذیر بودن، مفسد اقتصادی و اخلاقی نبودن و .... برای رعایت نکردنه

به همون شکل حرف و قول خدا، برای شنیدین و رعایت نکردنه

اون دختری که تو باد تعداد سکه های دختر عموش و کار تمام وقت و آبرومندانه ی شما بخوابه، همون باد اون رو میبره.
ببین که من و تو و بقیه ی دوستان از شنیدن این همه بدعت های غلط دردین اونقدر ناراحتیم که تقریبا تمام موضوعات سایت درباره ی ازدواجه اونم ازدواجی ناموفق.:khandeh!::khandeh!::khandeh!:

دوست دارم این رو با دقت بخونی

از اسلام و ایمان چیزی در نزد ایشان باقی نمانده ، مگر اسمی که غیر مطابق با مسّمی است و رسمی که مخالف با آثار شریعت است ، پس در روی زمین باقی نخواهند ماند فعلاً از اسلام اثری، مگر بسیار قلیل ،که آن هم مغلوب و منکوب و از وجود ایشان به ظاهر شرع در ترویج دین اثری مترتب نخواهد شد و معروف در نزد مردم منکر و منکر، معروف شده است و از اسلام باقی نمانده مگر مجردّ اسم و رسم ظاهری و گویا بالمرّه( منکر) طریقه ی امیرالمومنین علی علیه السلام و سجیّه ی مرضیّه ی ائمّه ی طاهرین سلام الله علیهم اجمعین از دست رفته است و نزدیک است العیاذ بالله طومار شریعت بالمرّه پیچیده شود

منبع:منتهی الآمال ج2 ص 593
مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی (ره)

pzahra;641937 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم اگه اصفهانید تو یه استان دیگه دنبال مورد باشین

اصفهانیا کلا حسابگرتر از بقیه مردم ایرانن و این چیزا بیشتر براشون مهمه. باور کنید

غصه نداره ، اشخاص اینچنینی همون بهتر که اصلا یه جلسه هم باهاشون در ارتباط نباشید چون روح و روانتون رو آزار میدن ، بیشتر بگرد مورد خوب پیدا میشه کمه ولی هست . خیلی هم به دنبال قید و بند مذهبی و چادری و ... نباشید ، بعضی از افرادی که ادعای مذهب ندارن خیلی پایبندیشون بیشتره و در عوض بعضی از مذهبیون بسیار از مذهب فاصله دارن .

کسی به فکر مشکلات فرهنگی و عقیدتی مردم نیست ، هر کسی خودش گلیمشو از آب کشید که کشید اگر نه معلوم نیست سر خودش و عمرش چی میاد ...
مشکلات فرهنگی بیداد میکنه ، کیه که ببینه ؟ اصلا کیه که اینها براش درد باشه ؟ موقعی یه سری بهوش میان که دیگه خیلی دیر شده .
همش تو فکر 5+1 و حصر و ...
خدا عاقبت ما رو به خیر کنه .

.

Zaker;643160 نوشت:
مشکلات فرهنگی بیداد میکنه ، کیه که ببینه ؟ اصلا کیه که اینها براش درد باشه ؟ موقعی یه سری بهوش میان که دیگه خیلی دیر شده .

ببخشید ولی فکر کنم مشکل ایشون بیشتر اقتصادی باشه تا فرهنگی. اتفاقا مشکل مردم ایران همینه که مسیولین بیشتر از اینکه به فکر اقتصاد باشن دنبال فرهنگن!

آخه با تبلیغات و حرف و کلاس اخلاق گذاشتن که مردم نمیرن زن بگیرن یا نمیرن بچه دار بشن. شما وضع اقتصادتو درست کن من خودم اول از همه زن میگیرم

وقتی بیرون بودن موی یه زن از نظر مسیولین(منظورم فقط دولت نیست) خطرش برا اسلام بیشتر از فقر و دزدی های میلیاردی باشه، وقتی از امر به معروف و نهی از منکر فقط گیر دادن به زنای مردم رو بدونن(این همه دزدی و رباخواری بانکها و .. که امر به معروف نمیخواد!) بیشتر از این انتظاری نیست

salam1990;643166 نوشت:
ببخشید ولی فکر کنم مشکل ایشون بیشتر اقتصادی باشه تا فرهنگی. اتفاقا مشکل مردم ایران همینه که مسیولین بیشتر از اینکه به فکر اقتصاد باشن دنبال فرهنگن!

من از شما میپرسم ، ایشون حالا هر وسع مالی که دارن ، پایین ، بالا ، هر چی ... ، چرا نباید بتونه هم کفو خودش رو پیدا کنه ؟ مگه قرار نیست دو نفر کنار هم بیان و زندگی کنن ؟ یا اینکه قراره اون شاهزاده با اسب سفید بیاد و همه ی آرزوهای اون خانم رو برآورده کنه ؟ وقتی در فهم معنی ازدواج مشکل داریم فکر میکنیم اگه به فلان سطح از موقعیت مالی نرسیم ازدواجمون موفق نبوده فکر میکنیم ازدواج یعنی تحول مالی و اینکه بدون رنج صاحب یه سری موقعیت ها بشیم ، که البته تا حدودی درسته و خانم باید توقع مالی داشته باشه و خرج امور روزمرش برآورده بشه اما دیگه نه رویا پردازی و بلند پروازی ...

اون بحث مشکلات اقتصادی هم تا حدودی حرفتون رو قبول دارم ولی همیشه تو هر جامعه ای عده ای وضعشون پایین تر از بقیه هست ، حالا این عده تو جامعه ی فعلی ما تعدادشون زیاد شده ، پس اصل مشکل به نگاه ما بر میگرده ، ایمان نیست عزیز ، اعتقاد ها کمرنگ شده ، ایمان ها پوشالی ، برو تو مسجد بگو برای فلان امر خیر نفری 1000 تومن بدید ببین چند نفر نمیدن !

ناراحت نباش.روی فکر خودت کار کن که اینجور اتفاقات را زود فراموش کنی و بی اهمیت بدونی.نخاستن که نخان.مهم نیست.خودشون ضرر میکنن یه پسره خوبو از دست میدن.از این دید نگاه کن به قضیه.

[="Blue"]مشکل کیفیت ؛ نه کمیت .:ok:[/]

pzahra;641937 نوشت:
مادرم 5 جا تماس گرفته برای خواستگاری

ایشون فقط 5 جا رفتن خواستگاری اونوقت شما نشستین پشت سر دخترا حرف زدن که آره همه اینجورین و فلان...
حالا من 10 تا پسر پر توقع و مغرور و پول دوست نشونتون بدم چی؟؟؟همشون اینجوری هستند دیگه نه؟

آقای سوال کننده لطفا همرو جمع نبندین ما دختر خوب زیاد داریم همونطور که پسر خوب زیاد داریم.
خدا به فکر همه بوده فقط شما عجول نباش!!
تلاشتونو بیشتر کنید و دعا هم بکنید برای اینکه همسر آیندتون زودتر سر راهتون قرار بگیره...
تو خود علی گونه باش فاطمه گونه هم پیدا میشه...

حق با شماست توقع دخترها خيلي رفته بالا ولي درست نيست جمع ببنديد

pzahra;641937 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی در سه خواستگاری پزشک بودن من رو نقطه ضعف میدونن و میگن پزشکی شغل نیست، دیگه چه انتظاری باید داشت....
هرچند شما ناامید نشو و بازم بگرد، دختر خوب هست منتها از شانس کج ما سر راه من و شما قرار نمیگیره...

mehrant;643201 نوشت:
وقتی در سه خواستگاری پزشک بودن من رو نقطه ضعف میدونن و میگن پزشکی شغل نیست، دیگه چه انتظاری باید داشت....

برادر مهران شما هم ما رو گرفتیا؟ پزشکی شغل نیست پس چیه؟ الان پولدارترین قشر جامعه ایران که متوسط درآمدشون 10 برابر متوسط در آمد جامعه است همین پزشکان.

کی همچین چیزی گفته شما فقط به من نشونش بده جنازه تحویل بگیر:khandeh!:

پی نوشت: پزشکای متخصص 50 برابر متوسط جامعه ایران درآمد دارن. البته که این ظلم به ما مهندساست. من که به شخصه راضی نیستم :khandeh!:

salam1990;643157 نوشت:
به نظرم اگه اصفهانید تو یه استان دیگه دنبال مورد باشین

اصفهانیا کلا حسابگرتر از بقیه مردم ایرانن و این چیزا بیشتر براشون مهمه. باور کنید

آخه من استان دیگه چجوری برم دختر پیدا کنم
درضمن خدمت دوستان عرض کنم این 5 نفر جزو تاپ ترین مذهبیا بودن و مال 1 ماه پیش بود
تو این ماه مادرم 20 جا دیگه تماس گرفته که فقط دومورر رفتیم. بقیه یا بخاطر مهریه یا مذهبی نبودن نرفتیم بالاترین مهریه هم مال یه دختر چادری بود با 1400 سکه جالبیش این بود کل دارایی باباش 100 سکه نبود تازه اونم به نیت 14 معصوم میخاست.

pzahra;643204 نوشت:
آخه من استان دیگه چجوری برم دختر پیدا کنم
درضمن خدمت دوستان عرض کنم این 5 نفر جزو تاپ ترین مذهبیا بودن و مال 1 ماه پیش بود
تو این ماه مادرم 20 جا دیگه تماس گرفته که فقط دومورر رفتیم. بقیه یا بخاطر مهریه یا مذهبی نبودن نرفتیم بالاترین مهریه هم مال یه دختر چادری بود با 1400 سکه جالبیش این بود کل دارایی باباش 100 سکه نبود تازه اونم به نیت 14 معصوم میخاست.

داداش من بازم میگم اصفهان کارت سخته. فرقی هم نمیکنه مذهبی باشن یا نه. مگه اینکه یکی پیدا کنی اصالتا اونجایی نباشه.

چطوره بیایی تهران هم کار خوب پیدا کنی هم یه دختر خوب بعد برو

salam1990;643202 نوشت:
برادر مهران شما هم ما رو گرفتیا؟ پزشکی شغل نیست پس چیه؟ الان پولدارترین قشر جامعه ایران که متوسط درآمدشون 10 برابر متوسط در آمد جامعه است همین پزشکان.

کی همچین چیزی گفته شما فقط به من نشونش بده جنازه تحویل بگیر:khandeh!:

پی نوشت: پزشکای متخصص 50 برابر متوسط جامعه ایران درآمد دارن. البته که این ظلم به ما مهندساست. من که به شخصه راضی نیستم :khandeh!:

:Narahat: :Narahat:
بستگی داره پزشک متخصص چی باشه، در کدوم شهر باشه، چقدر تجربه و سابقه کار داشته باشه. ..
مثلا درآمد یه متخصص داخلی یا اطفال با یه جراح یا ارتوپد کلی متفاوته
یا درآمد یه پزشک در خوزستان با یه پزشک در اصفهان
یا یه پزشک با ده سال سابقه کار و یه پزشک با دوسال سابقه. ..
:Narahat:
دیگه اینجوری گفتن دیگه موردهای قبلی...
قبلاً تعریف کردم دیگه یکیشون گفته بود پزشکی که دیگه الان یه شغل معمولی جامعه است. ..

من 27 سالمه چند سال دیگه بگردم سن ازدواجم تموم شده
آخه آدم عمر نوح نداره که! درضمن انتخاب دخترم بخاطر مذهب و...محدوده
پسرخالم 31 سالش هنوز پیدا نکرده هرجا رفته مهریه کمتر از 600 سکه پیدا نکرده
خداییش شما دخترا یه مقدار به وجدانتون رجوع کنید ببینید چه فسادی جامعه را بخاطرمهریه ها گرفته
امسال بهار اصفهان از 20 دی شروع شده هیچ بارندگی نداشتیم! میشه گفت تصادفی؟

salam1990;643205 نوشت:
داداش من بازم میگم اصفهان کارت سخته. فرقی هم نمیکنه مذهبی باشن یا نه. مگه اینکه یکی پیدا کنی اصالتا اونجایی نباشه.

چطوره بیایی تهران هم کار خوب پیدا کنی هم یه دختر خوب بعد برو

میدونم اصفهان مذهبی و غیرمذهبیش پول پرستن ولی تهران اومدن هم خیلی سخته
ببینم دختر تهرانی حاضر بیاد اصفهان؟

mehrant;643207 نوشت:
:Narahat: :Narahat:
بستگی داره پزشک متخصص چی باشه، در کدوم شهر باشه، چقدر تجربه و سابقه کار داشته باشه. ..
مثلا درآمد یه متخصص داخلی یا اطفال با یه جراح یا ارتوپد کلی متفاوته
یا درآمد یه پزشک در خوزستان با یه پزشک در اصفهان
یا یه پزشک با ده سال سابقه کار و یه پزشک با دوسال سابقه. ..
:Narahat:
دیگه اینجوری گفتن دیگه موردهای قبلی...
قبلاً تعریف کردم دیگه یکیشون گفته بود پزشکی که دیگه الان یه شغل معمولی جامعه است. ..

بهشون میگفتی چه شغلی غیر معمولیه اونوقت؟ شاید شوهر آرتیست یا فوتبالیست میخواسته:Gig:

ببین الان دیگه کمترین حقوقی که براتون متصور هست اینه که بری پزشک خانواده بشی بیکار بشینی تو مطبت ماهی 2.5 حقوق بگیری.

دیگه از این کمتر سراغ ندارم. ولی همین 2.5 برا خیلی از مهندسا یه آرزوست :khandeh!:

pzahra;643211 نوشت:
میدونم اصفهان مذهبی و غیرمذهبیش پول پرستن ولی تهران اومدن هم خیلی سخته
ببینم دختر تهرانی حاضر بیاد اصفهان؟

اصفهان که نمیان. مگه اینکه شما بیایی پایتخت. حالا بگرد انشاله که همون اصفهون پیدا میکنی

پولپرست نیستن. به قول خودشون مقتصد و حسابگرن :khandeh!:

salam1990;643214 نوشت:
اصفهان که نمیان. مگه اینکه شما بیایی پایتخت. حالا بگرد انشاله که همون اصفهون پیدا میکنی

پولپرست نیستن. به قول خودشون مقتصد و حسابگرن :khandeh!:

شما متاهلی؟ پیش خودم گفتم این پسرا که نمیرن زن بگیرن حق دارن
توی فامیلای دورمون یه دخترمذهبی با تحصیلات علوم قرآنی با 500 سکه مهریه با یه پسر مومن ازدواج میکنه
شب بعدعروسی میره مهریه رو میذاره اجرا میگه تا مهریه نده پسرنمیرم خونش
من خودم کپ کردم اینا شنیدم پیش خودم میگم انگار مجرد بمونم بهتره

pzahra;643216 نوشت:
شما متاهلی؟ پیش خودم گفتم این پسرا که نمیرن زن بگیرن حق دارن
توی فامیلای دورمون یه دخترمذهبی با تحصیلات علوم قرآنی با 500 سکه مهریه با یه پسر مومن ازدواج میکنه

نه برادر من متاهل کجا بود. ما همدردیم. هی روزگار :geryeh:

آدم دیر ازدواج کنه ولی احتیاط کنه که اینجور مسایل سرش نیاد. به قول معروف که میگن دیر ازدواج کردن بهتر از هرگز ازدواج نکردن(= زندان رفتن ) است..

mehrant;643201 نوشت:
منتها از شانس کج ما سر راه من و شما قرار نمیگیره

سلام علیکم بنده با این قسمت مخالفم.
شانس تعریفی در اسلام نداره.

pzahra;643216 نوشت:

سلام علیکم.
مهرشه حقشه خیلیم خوبه به خانم های دیگه هم این روش پیشنهاد میشه.:khandeh!:

البته اول اخر باید مهر زن رو داد بنده برای همین معتقدم مهریه باید پایین باشه که مرد بتونه در طول عمرش مهر زن رو بده.

salam1990;643220 نوشت:

آدم دیر ازدواج کنه ولی احتیاط کنه که اینجور مسایل سرش نیاد. به قول معروف که میگن دیر ازدواج کردن بهتر از هرگز ازدواج نکردن(= زندان رفتن ) است..

میگن دخترهای کشورهای عربی خیلی کم توقع اند میای بریم لبنان زن بگیریم؟

salam1990;643220 نوشت:

مرد حسابی امروزه مهریه 14 سکه رو هم خیلیا نمیتونند پرداخت کنند
حالا چنتا دختر مهریشون 14 سکه؟

pzahra;641937 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
همه ي نظرات رو نخوندم ، ولي يه تجربه از يكي از نزديكانم دارم كه فكر ميكنم براتون شنيدني باشه .
يك پسر دانشجوي بيكار اما نجيب و محترم و مودب و خانواده دار و مذهبي آمد به خواستگاري يكي از نزديكان ما . خانواده دختر ديدند كه پسر خوب و صالحي هست .قبول كردند .مهريه هم خود دختر گفت 14 تا سكه ، مهريه دختر عموش كه دو سه ماه قبل عقد كرده بود 700 سكه.
بعد هم با يك جهيزيه نسبتا ساده رفت سر زندگيش ، جهيزيه دختر عموش ، بسيار پر و پيمون تر و گران قيمت تر .توكل اين دوتا جوون به خدا بود . يه عروسي بدون گناه گرفتند و رفتند در زير زمين منزل پدري داماد كه مسكوني بود زندگيشون رو شروع كردند . يادم رفت بگم عروس سرويس طلا نگرفت و ساير خريدها هم فقط و فقط و فقط در حد ضرورت .
حالا خانواده دختر - البته پدرش به رحمت خدا رفته بود - يعني مادر و برادر بزرگ- كه حكم پدري براي دختر داشت - و خواهر بزرگش ، ابدا هيچ سنگي كه نيانداختند هيچ ، بسيار هم همراهي كردند ، كسري ها را تامين كردند ، رسم ما اينه و رسم ما اونه و چرا عيدي براي دخترمون نياورديد و ... ابدا ، بسيار بزرگمنشانه برخورد كردند . خاله عروس بعد از يكي از اعياد بهش زنگ زد و گفت خاله جان اگر يه وقتي خانواده شوهرت برات عيدي چيزي نياوردند مبادا دلگير بشي ، اينا يه پسر تحصيلكرده و محترم و فهميده تحويلت دادند بعدا خودتون هر چي لازمه بگيريد ، براي دختر منم چيزي عيدي نياوردند ولي بهش گفتم اينا بچه هاشونون تحصيلكرده اند و مخارج تحصيل بچه ها رو بايد فراهم كنند ديگه از كجا بيارن براي هر عروس و دامادي هم كلي خرج كنند عوضش يه پس خوب الحمدلله به تو تحويل دادند . خدا خير بده به چنين اقوامي و زيادشون كنه . همين خاله سر جهيزيه كلي تعريف و تمجيد كرد و كلي تشكر از خانواده عروس .
حالا بريم اونطرف و اقوام ديگه :
عمو و زن عموي بزرگ عروس : فلاني رفته توي زير زمين زندگي ميكنه . دختره رو فرستادن تو زير زميني زندگي كنه . حالا چرا اين حرفا رو ميزنن و از چي ناراحتند ؟چون داماد مكرمشون رو تا خرخره كه نه تا نيمه هاي سوراخ بيني در خرج فرو بردند و دختر يكي يه دونه بايد ماهي 700 هزار تومن - 5 سال پيش- اجاره خونه بده حالا نميتونن ببينن كه دختر عموش ساده و بي خرج رفته سر زندگيش و داره زندگي ميكنه .
زن داداش عروس : چه شانسي دارن اينا .عروس كم خرج .نه طلا نه كمك جهيزيه بدن نه عيدي نه مهريه متعارف .تا همين الان كه حدود 5 سال از ازدواج اينا ميگذره و يه بچه دارن ، زن داداش بزرگوار همچنان تيكه و كنايه بار ميكنه ، دقيقا برعكس شوهرش كه بسيار محترمانه و با ادب و صميميت برخورد ميكنه .
مادر و خواهر و بردار عروس هم بهترين كار ممكنه رو كردند يعني تا حد امكان نگذاشتند اين كنايه ها و متلكها به گوش عروس و داماد برسه چون استدلالشون اين بود كه ما خوشبختي دخترمون رو ميخواهيم ، پول مياد و ميره ولي بي احترامي ها هميشه در ذهن ميمونه .
راستي دايي عروس رو نگفتم : چند بار خودش و دختراش تيكه انداختند .
حالا جالبترين بخش قضيه اينه كه درست همين سه چهار نفري كه اينقدر اين بنده خداهارو با زبان و تيكه و كنايه اذيت كردند شديدا قائل به ازدواج آسان هستند و معتقدند نبايد جوانها را اذيت كرد و به آنها سخت گرفت .مي بينيد وقتي پاي عمل به ميون مياد تازه مرد ميدان معلوم ميشه .
شما ها هم بريد بگرديد دنبال خانواده اصيل و نجيب و خدا ترس .بريد خدا رو شكر كنيد كه اين موارد كه فرموديد براتون جور نشد ، تصور نكنيد كه بد آورديد اتفاقا خيلي هم خدا هواتونو داشته . لطف خدا هميشه در دادنها جلوه نميكنه بعضي مواقع هم در ندادنها اوج لطف خدا رو ميشه ديد .
براي همتون آرزوي سپيد بختي دارم

pzahra;643224 نوشت:
میگن دخترهای کشورهای عربی خیلی کم توقع اند میای بریم لبنان زن بگیریم؟

بیخیال الان مدیرا میان گیر میدن به ما. من برم :khandeh!:

ولی تونستی برو. من که لبنان نمیرم بتونم انشاله میرم آمریکا. اونجا دیگه اصن هیچی نمیخوان. حتی ممکنه خودشون بهت پیشنهاد بدن. عجب وضعی:Khandidan!:

انشاله که همسری خوب گیرت بیاد. با مهریه کم :ok:

[="Blue"]جناب pzahra یعنی شما ازدواج کنین ها من بشخصه خیلی خوشحال می شم . از بس که دوست دارید ما دختر هارو بزنید.:khaneh:[/]

sky_star;643235 نوشت:
جناب pzahra یعنی شما ازدواج کنین ها من بشخصه خیلی خوشحال می شم . از بس که دوست دارید ما دختر هارو بزنید.:khaneh:

لطف دارید ولی هدف من دخترا نیستن فقط هدف من کل مملکت که بنده پول هستند

pzahra;643252 نوشت:

سلام علیکم برادر.
برادر جمع بست کار خوبی نیست!کل که شما میگید یعنی از اون اول اولی بگیر تا اون اخر اخری!
پس سعی کنید جمع نبندید یرادر.

Mohamad Rez4;643253 نوشت:
سلام علیکم برادر.
برادر جمع بست کار خوبی نیست!کل که شما میگید یعنی از اون اول اولی بگیر تا اون اخر اخری!
پس سعی کنید جمع نبندید یرادر.

اکثریت تشبیه شده به کل از هر 10 جایی که تماس گرفتیم 9 تاشون پول پرست بودن

اشکال درطرز فکرخانم ها است. چندوقت پیش یک مستند دیدم که اسم اون بود((کودکان مصرف کننده)) ودر اون مستند نشان داده بود که چگونه رسانه ها برنامه ریزی کردند که کاری کنند کودکان ما اززمانی که نوزادند مصرف گراباشند.متاسفانه اون ها برای خانم ها هم برنامه دارند. ببینید خانم ها فکرمی کنند مصرف وتجملات نوعی کرامت است.نوعی برتری است.نوعی فضیلت اخلاقی است. به همین خاطر است که وقتی می بیننددیگران چیزی رادارند مثلا تلویزیون ال ای دی دردرونشان احساس حقارت می کنند نسبت به او. آقایان هم تاحدی تحت تاثیرمصرف گرایی هستند ولی چون باید کارکنندوخیلی ازامکانات رابدست بیاورند بهتر می دانند قید مصرف رابزنند اما خانم ها که نباید بروند کارکنند فقط غرزدنش رابلدهستند.اگر هم خیلی ازامکانات رانداشته باشند مثلا ال ای دی نداشته باشند تحمل می کنند.تحمل می کنند نداشتن ال ای دی را:Moteajeb!:. متاسفانه خانم های ما دارند می روند به سمت مصرف گرایی وحتی مصرف پرستی. این تاثیرمدرنیته است. بگذارید مادر خودم رامثال بزنم. مادرمن مذهبی است.لااقل ظاهرامذهبی است.زیارت عاشوراش ومجلس روضه اش ترک نمی شود.زنگ گوشی اش درباره امام زمان است. اوزمانی که باپدرم ازدواج کرد جهازبسیارکمی داشته است درحدصفر.فقط یکی ازخانم های اقوام او یک بارسال ها بعدازازدواج مادرم به اودرمورد جهاز نداشتن او متلک پرانده است.حالا یک جهازی برای خواهرمن خریده است که بیا و ببین.باهاش که صحبت کردم اززیرزبونش کشیدم که به خاطر حرف اون قوم وخویشمان است ومی خواهد دخترش بعدها متلکی نشنود.متاسفانه خانم ها اسیرنگاه های مردم اند.اسیرندو این دراسلام نکوهیده است.من توصیه ای که به خانم ها می کنم این است که اول ببینید خودتان به چه چیزنیازدارید.فکرکنید واقعا نیازدارید.اگرخوب خانم ها فکرکنند(البته اهل فکرهم باشند)می بینند که خیلی ازنیازهاشون ناشی ازحرف مردم است.حرف مردم ونگاه مردم.حرف مردم ونگاه مردم.

pzahra;643252 نوشت:
ولی به نظرمن دخترها بیشتربنده پول وامکانات تجملی اند تاپسرها.

سلام من توصیه می کنم به دوستان که برنامه های تلویزیونی ومستندها ومقالاتی که درزمینه مصرف گرایی هستند راحتما دراینترنت پیدا کرده وببینند یادانلودکنند.نمونه اش یک برنامه گفتگویی که چندوقت پیش درتلویزیون گذاشته بود وبایک پروفسورایرانی درمورد رفاه صحبت می کرد.من نمی دانم می توانم بگویم وگرنه حتما اسم این برنامه ومستند های بسیارخوب را می گفتم وآدرس سایت هاشون روهم می نوشتم.

کبوتر با کبوتر و باز با باز
خداوند در قران میگه صالحان را برای صالحان و گمراهان رو هم واسه گمراهان خلق کردیم.
در همین ایران خودمون مردهایی هم هستند که دنبال دختر قانع و ازدواج کم خرج نیستند و برعکس روی بریز و بپاش و چشم و هم چشمی ها تاکید دارن.
شما این رو طبق بیان خود خدا بدون و دنبال اون موردی باش که مثل خودت فکر می کنه. چون باید با همسرت در همه ی جوانب سنخیت داشته باشی.
دختری که تنها و اولین دغدغش بحث مالیه نمی تونه با کسی که دنبال زندگی عادی و کم خرجه زندگی کنه. این برعکس نشانه ی خوبی برای شناخت روحیات طرف مقابلمونه.
ما وقتی می خوایم یک وسیله ی گران قیمت رو خریداری کنیم چند ماه واسش تخقیق می کنیم؟ چرا؟
حالا وقتی بحث همسر که به تمام عمر دنیایی و حتی ابدی ما مربوط میشه چرا اینقدر کم تحمل هستیم؟
گوهری رو پیدا کنیم که ارزشش رو داشته باشه و این با عجله و تغییر دیدگاه ممکن نیست.

سلام خدمت همه دوستان به خصوص شروع کننده بحث:

نظام همه چیز به هم ریخته و سهم ازدواج در این آشفتگی از همه مسائل بیشتر بوده.... من که به شخصه مهریه رو به قول قرآن مجید یک عطیه از جانب مرد به زن میدونم و اعتقاد دارم که اگر مرد راضی به مهریه ی تعیین شده برای عقد نباشه و یا توانایی مالی دادنش رو نداشته باشه عقد باطله ( البته این نظر منه ). خوشبختانه خانوادم هم با من هم عقیده اند. به نظر من پول پرستی و مدرک پرستی شده بلای جان ازدواج به موقع.... خدا رو شکر میکنم که تنها ملاکم از اعماق قلبم برای ازدواج دین و اخلاقه... امیدوارم همه جوان ها عاقبت به خیر دنیا و آخرت بشن.

پرستوی تنها;643265 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان به خصوص شروع کننده بحث:

نظام همه چیز به هم ریخته و سهم ازدواج در این آشفتگی از همه مسائل بیشتر بوده.... من که به شخصه مهریه رو به قول قرآن مجید یک عطیه از جانب مرد به زن میدونم و اعتقاد دارم که اگر مرد راضی به مهریه ی تعیین شده برای عقد نباشه و یا توانایی مالی دادنش رو نداشته باشه عقد باطله ( البته این نظر منه ). خوشبختانه خانوادم هم با من هم عقیده اند. به نظر من پول پرستی و مدرک پرستی شده بلای جان ازدواج به موقع.... خدا رو شکر میکنم که تنها ملاکم از اعماق قلبم برای ازدواج دین و اخلاقه... امیدوارم همه جوان ها عاقبت به خیر دنیا و آخرت بشن.

فقط یک توصیه به شمابکنم. هیچ وقت به خاطر همسرتون (منظورم همان همسرآیندتون)ساده نگیرید.

باورکن الان اینقد بی شوهری شده که میتونی سه تا سه تا زن بگیری،چیزی که زیاده دختر ولی کی بگیره اگه انتخاب کردی یکی از اون خوشگل پولداراش روبگیر که بعدا خدایی نکرده تو زندگیت کم و کاستی نباشه

pzahra;643211 نوشت:
میدونم اصفهان مذهبی و غیرمذهبیش پول پرستن ولی تهران اومدن هم خیلی سختهببینم دختر تهرانی حاضر بیاد اصفهان؟
شوهر براشون پیدا بشه تا خود جهنم هم میرن

قانونی فقط 110 تا رو میشه گرفت از مهریه

تازه اونم با کلی قسط بندی و دردسر

حالا اگه دختر خوبی بودو ... شما هم پسندید و 110 از نظرتون مشکلی نیس

قبول کنین

150000000 تا هم مهریه ثبت شه فقط میشه 110 تاشو گرفت

اگه دختر خانوم به دلتون نشسته ... دیگه سخت نگیرید بزارید اون بنده خدا هم با مهریه 500 تاییش یخورده پز بده:khandeh!:

[="Times New Roman"][="Black"]سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیز..
.
من هنوز نفهمیدم چرا بعضی ها یک یا دو مورد دختر نامناسب که می بینند برای همه نسخه می پیچند..
.
اینهایی که واسه دخترشون بنگاه معاملاتی راه می اندازن منم زیاد دیدم..ولی در کنارش اینقدر دیدم دخترهایی که واقعا اهل زندگی هستند و حرف مردم پشیزی واسشون ارزش نداره..
.
آیا واقعا ما به دنبال ازدواج هستیم؟ یا به دنبال بهانه ای برای ازدواج نکردن و دنبال مقصر گشتن؟
.
من به عده ای از دخترها که یه مقدار سخت گیری می کنند حق میدم.. چون دائما تحت فشار اطرافیان هستند..
.
بعضی ها می خوان این دختر رو بکنن موش آزمایشگاهی..یکی بهش میگه زیر 1000 تا قبول نکنی هاااا . یکی بهش میگه من بودم زیر دکترا قبول نمی کردم .
.
یکی بهش میگه فردا طلاقت نده بفرستت خونه بابات..اینقدر به راه کج تحریکش می کنند . اینقدر نیش و کنایه بهش می زنند . خوب ببینید چقدر فشار روی دختر هست .
.
تمام این فشار ها از سر حسادت و سنگدلی هست که دوست ندارند خوشبختیش رو ببینند.
[SPOILER]
الکی مثلا من رئیس انجمن دفاع از حقوق زنان هستم..:Nishkhand:
[/SPOILER]

خلاصه و مفید اینکه درک توی سر حرف مردم رو بگیره..
.
من دیگه حرفی ندارم.. :offlow:[/]

موضوع قفل شده است