جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قنوت آیت الله جوادی آملی که در تلویزیون نشان می دهد چیست؟

نوشته
    20
    حضور
    18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    50

اشاره قنوت آیت الله جوادی آملی که در تلویزیون نشان می دهد چیست؟

با درود و سلام

در تلویزیون وقتی که بعد از اذان نماز جماعت برخی از ائمه جماعت را نشان میدهد

نماز آیت اله جوادی آملی را نیز در بعضی مواقع نشان میدهند.

ایشان (آیت اله جوادی آملی) در قنوتشان دعایی را قرائت میفرمایند . اگر ممکن است متن دعای ایشان را برایم بنویسید.

ممنون از لطفتان
    ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ در ساعت ۱۲:۱۲

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

قنوت آیت الله جوادی آملی که در تلویزیون نشان می دهد چیست؟

کارشناس بحث: استاد صدیقین

5. صلوات ها 4

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

نقل قول نوشته اصلی توسط payaam2000 نمایش پست ها
    با درود و سلام

در تلویزیون وقتی که بعد از اذان نماز جماعت برخی از ائمه جماعت را نشان میدهد

نماز آیت اله جوادی آملی را نیز در بعضی مواقع نشان میدهند.

ایشان (آیت اله جوادی آملی) در قنوتشان دعایی را قرائت میفرمایند . اگر ممکن است متن دعای ایشان را برایم بنویسید.

ممنون از لطفتان
    سلام به شما پرسشگر گرامی

بنده در نمازهای ایشان توفیق شرکت داشته ام. به نظرم ایشان دعاهای متعددی قرائت می کنند مثل دعایی که بهتر است در قنوت قرائت شود و در رساله هم آمده است:

لا إله إلاّ اللّه الْحَليمُ الْكريم، لا إله إلاّ اللّهُ الْعَلىُّ العظيم، سُبْحانَ اللّه رَبِّ السَّمواتِ السَّبْع و رَبِّ الارَضين السَّبع و ما فيهِنَّ و ما بَيْنَهُنَّ و رَبِّ العَرشِ العظيم و الْحَمْدُ للّه ربِّ العالَمين.

گاهی هم فرازی از دعای شعبانیه را می‌خوانند:

إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَ الِانْقِطَاعِ إِلَيْكَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِيَاءِ نَظَرِهَا إِلَيْكَ حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِيرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِك(بحارالأنوار، ج 91، ص 98)

اگر دعای دیگری در ذهن دارید، فرازی از آن را نقل بفرمایید تا بررسی کنم.

البته در مورد صلوات پایانی قنوت ایشان، اجمالا بررسی کردم ولی متن صلواتی که در قنوت قرائت می کنند را در جوامع روایی و برخی کتب ادعیه که جستجو کردم، نیافتم. شاید از کتاب ادعیه ای که بنده دسترسی ندارم قرائت می فرمایند. احتمال هم دارد صلواتشان، خلاصه شده دعایی باشد که سید بن طاووس در جمال الاسبوع آورده؛ سید بن طاووس در جمال الاسبوع، دعایی بعد از نماز جعفر طیار نقل نموده که بر همه پیامبران و رسول خدا و اهل بیت ایشان (علیهم السلام) صلوات فرستاده شده است. صلوات استاد جوادی آملی، در واقع خلاصه شده آن دعاست؛ متن صلوات ایشان را _مطابق آنچه که در ذهن دارم و خاطرم یاری می کند_ نقل می کنم:

اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین، و الائمة الهداة المهدیین و فاطمة الزهراء سیدة نساء العالمین و الملائکة اجمعین.
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ در ساعت ۱۷:۴۶

7. صلوات ها 12

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقین نمایش پست ها
    فکر کنم منظور سائل این دعا باشه که آقای جوادی در قنوتش زیاد می‌خونه:
    یا من یکفی من کل شیء و لا یکفی منه شیء اکفنا ما همنا من امور الدنیا و الآخرة...

9. صلوات ها 7

نوشته
    20
    حضور
    18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    50

با سلام و احترام

ممنون از پاسختان.

حقيقتش كنترل كردم هيچكدومشون نبود.

دوباره كه گوش كردم فقط متوجه شدم آخرش قبل از صلوات عبارت "فاغفرلي يوم الدين" داشت. دو سه جمله قبلش هم كلمه "مجتهدين" رو استفاده نمود.

صلوات هموني بود كه شما فرموديد.

ممنون ميشم كه متن دعا را برام پيدا بفرماييد

خدا خير دنيا و آخرت را به شما بدهد. انشا الله

با تشكر

11. صلوات ها 3

نوشته
    20
    حضور
    18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقین نمایش پست ها
    سلام به شما پرسشگر گرامی

بنده در نمازهای ایشان توفیق شرکت داشته ام. به نظرم ایشان دعاهای متعددی قرائت می کنند مثل دعایی که بهتر است در قنوت قرائت شود و در رساله هم آمده است:

لا إله إلاّ اللّه الْحَليمُ الْكريم، لا إله إلاّ اللّهُ الْعَلىُّ العظيم، سُبْحانَ اللّه رَبِّ السَّمواتِ السَّبْع و رَبِّ الارَضين السَّبع و ما فيهِنَّ و ما بَيْنَهُنَّ و رَبِّ العَرشِ العظيم و الْحَمْدُ للّه ربِّ العالَمين.

گاهی هم فرازی از دعای شعبانیه را می‌خوانند:

إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَ الِانْقِطَاعِ إِلَيْكَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِيَاءِ نَظَرِهَا إِلَيْكَ حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِيرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِك(بحارالأنوار، ج 91، ص 98)

البته در مورد صلوات پایانی قنوت ایشان، اجمالا بررسی کردم ولی متن صلواتی که در قنوت قرائت می کنند را در جوامع روایی و برخی کتب ادعیه که جستجو کردم، نیافتم. شاید از کتاب ادعیه ای که بنده دسترسی ندارم قرائت می فرمایند. احتمال هم دارد صلواتشان، خلاصه شده دعایی باشد که سید بن طاووس در جمال الاسبوع آورده؛ سید بن طاووس در جمال الاسبوع، دعایی بعد از نماز جعفر طیار نقل نموده که بر همه پیامبران و رسول خدا و اهل بیت ایشان (علیهم السلام) صلوات فرستاده شده است. صلوات استاد جوادی آملی، در واقع خلاصه شده آن دعاست؛ متن صلوات ایشان را _مطابق آنچه که در ذهن دارم و خاطرم یاری می کند_ نقل می کنم:

اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین، و الائمة الهداة المهدیین و فاطمة الزهراء سیدة نساء العالمین و الملائکة اجمعین.
    با سلام و احترام

ممنون از پاسختان.

حقيقتش كنترل كردم هيچكدومشون نبود.

دوباره كه گوش كردم فقط متوجه شدم آخرش قبل از صلوات عبارت "فاغفرلي يوم الدين" داشت. دو سه جمله قبلش هم كلمه "مجتهدين" رو استفاده نمود.

صلوات هموني بود كه شما فرموديد.

ممنون ميشم كه متن دعا را برام پيدا بفرماييد

خدا خير دنيا و آخرت را به شما بدهد. انشا الله

با تشكر
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ در ساعت ۱۷:۴۸ دلیل: صلوات پایانی متن قبلی ام را ویرایش کرده بودم و در متن نقل شده اینجا هم همان ویرایش را اعمال کردم

13. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

نقل قول نوشته اصلی توسط payaam2000 نمایش پست ها
    دوباره كه گوش كردم فقط متوجه شدم آخرش قبل از صلوات عبارت "فاغفرلي يوم الدين" داشت. دو سه جمله قبلش هم كلمه "مجتهدين" رو استفاده نمود...ممنون ميشم كه متن دعا را برام پيدا بفرماييد
    سلام

با این اطلاعات، دعایی پیدا نکردم. می توانید صدای ایشان را ضبط کنید و با دقت، متنی که متوجه می شوید را یادداشت نمایید تا بررسی کنیم. نیز می توانید از دفتر ایشان یا مؤسسه اسراء سؤال بفرمایید تا راهنمایی تان کنند.

15. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

جمع بندی

پرسش:
    آیة الله جوادی آملی در قنوتشان دعایی را قرائت می فرمایند. اگر ممکن است متن دعای ایشان را برایم بنویسید.

پاسخ:
    بنده در نمازهای ایشان توفیق شرکت داشته ام. به نظرم ایشان دعاهای متعددی قرائت می کنند مثل دعایی که بهتر است در قنوت قرائت شود و در رساله هم آمده است: «لا إله إلاّ اللّه الْحَليمُ الْكريم، لا إله إلاّ اللّهُ الْعَلىُّ العظيم، سُبْحانَ اللّه رَبِّ السَّمواتِ السَّبْع و رَبِّ الارَضين السَّبع و ما فيهِنَّ و ما بَيْنَهُنَّ و رَبِّ العَرشِ العظيم و الْحَمْدُ للّه ربِّ العالَمين.»

گاهی هم فرازی از دعای شعبانیه را می‌خوانند: «إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَ الِانْقِطَاعِ إِلَيْكَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِيَاءِ نَظَرِهَا إِلَيْكَ حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِيرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِك.»(1)

البته در مورد صلوات پایانی قنوت ایشان، اجمالا بررسی کردم ولی متن صلواتی که در قنوت قرائت می کنند را در جوامع روایی و برخی کتب ادعیه که جستجو کردم، نیافتم. شاید از کتاب ادعیه ای که بنده دسترسی ندارم قرائت می فرمایند. احتمال هم دارد صلواتشان، خلاصه شده دعایی باشد که سید بن طاووس در جمال الاسبوع آورده؛ سید بن طاووس در جمال الاسبوع، دعایی بعد از نماز جعفر طیار نقل نموده که بر همه پیامبران و رسول خدا و اهل بیت ایشان (علیهم السلام) صلوات فرستاده شده است. صلوات استاد جوادی آملی، در واقع خلاصه شده آن دعاست؛ متن صلوات ایشان را _مطابق آن چه که در ذهن دارم و خاطرم یاری می کند_ نقل می کنم: «اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین، و الائمة الهداة المهدیین و فاطمة الزهراء سیدة نساء العالمین و الملائکة اجمعین.»

ـــــــــــــــــــــــــ ـ
    (1) بحارالأنوار، ج 91، ص 98.

ویرایش توسط همکار تدوین : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ در ساعت ۲۲:۳۳ دلیل: همکار ویراستار تدوین

17. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۹, ۰۰:۵۱ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری