چند سوال در مورد انقلاب و منکرین آن

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند سوال در مورد انقلاب و منکرین آن

با سلام بر اساتید
نمیدانم عنوان تایپیک را درست انتخاب کردم یا نه در هر صورت پوزش:
حالات اول:
میخواستم بدونم کسانی که انقلاب اسلامی را قبول ندارند و به امام خمینی(رحمت الله علیه) و مقام معظم راهبری و.... ناسزا می گویند و تهمت می زنند و..... این افراد از نظر دینی چه حکمی دارند!!؟؟ یعنی کافر اند یا منافق اند و یا ........؟؟؟
حالت دوم: اگر نماز بخوانند و به ظاهر اسلام قبول داشته باشند ولی ولایت فقیه و... قبول نداشته باشند دراین صورت چه حکمی دارند؟؟؟ و ما چه طور برخوردی باید با این افراد داشته باشیم!!!
با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و ماهواره و.. :اوضاع جامعه خیلی خراب است!

سپاس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

محمدجعفر;640258 نوشت:
با سلام بر اساتید
حالات اول:
میخواستم بدونم کسانی که انقلاب اسلامی را قبول ندارند و به امام خمینی(رحمت الله علیه) و مقام معظم راهبری و.... ناسزا می گویند و تهمت می زنند و..... این افراد از نظر دینی چه حکمی دارند!!؟؟ یعنی کافر اند یا منافق اند و یا ........؟؟؟
حالت دوم: اگر نماز بخوانند و به ظاهر اسلام قبول داشته باشند ولی ولایت فقیه و... قبول نداشته باشند دراین صورت چه حکمی دارند؟؟؟ و ما چه طور برخوردی باید با این افراد داشته باشیم!!!

سپاس

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-این افراد کافر محسوب نمی شوند،بلکه گنهکار محسوب می شود.

2-قبول داشتن ولایت مطلقه فقیه از شرایط امامت جماعت نیست فلذا اگر کسی ولایت مطلقه فقیه را قبول نداشته باشد از روی تقلید(از مرجع جامع الشرایط) یا از روی اجتهاد؛ باعث بی عدالتی او نمی شود، مثل بقیه فروع فقهی دیگر.(مثل اختلاف در مسائل شرعی دیگر که مثلا آیا باید ترتیب در انجام غسل مراعات شود یا نه)

شما به صورت روشن گرانه ایشان را راهنمایی کنید.

پی نوشت:
http://www.leader.ir/tree/view.php?p...tid=11&lang=fa

محمدجعفر;640258 نوشت:
با سلام بر اساتید
حالات اول:

سپاس

دستت درد نکنه دیگه. اینجوری که نصف مردم ایران یا کافرن یا منافق یا ...
کلا دست به تکفیرتون خوبه

شفا;640981 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-این افراد کافر محسوب نمی شوند،بلکه گنهکار محسوب می شود.

2-قبول داشتن ولایت مطلقه فقیه از شرایط امامت جماعت نیست فلذا اگر کسی ولایت مطلقه فقیه را قبول نداشته باشد از روی تقلید(از مرجع جامع الشرایط) یا از روی اجتهاد؛ باعث بی عدالتی او نمی شود، مثل بقیه فروع فقهی دیگر.(مثل اختلاف در مسائل شرعی دیگر که مثلا آیا باید ترتیب در انجام غسل مراعات شود یا نه)

شما به صورت روشن گرانه ایشان را راهنمایی کنید.

پی نوشت:
http://www.leader.ir/tree/view.php?p...tid=11&lang=fa

سلام
شما از کجا به این نتیجه رسیدین که گنه کاره؟
کجای احادیث و قران یا نه کجای حرف علما این سخن وجود داره؟
بااین حرف شما نه تنها بیشتر مردم ایران بلکه اکثر علما ومراجع تقلید گنه کارن
مثل ایت الله خویی ایت الله وحید ایت الله خوانساری و بسیاری از مراجع دیگه
البته خیلی دوست دارم و به فکر اینم هستم که یه تاپیکی باشه که در این مورد بحث بشه ولی فعلا حال و حوصله ندارم ولی ان شاالله تاچند وقت دیگه یه تاپیک دراین مورد ایجاد میکنم البته اگه تایید بشه

محمدجعفر;640258 نوشت:
حالات اول:

سلام علیکم دوستان عزیز و گرامی به سوال دقت شود چند شرط برای ان ذکر شده است

دوستان عزیز همه می دانیم تهمت و ناسزا حتی به یک شخص مومن هم مذموم شده است چه برسد به مراجع عظام تقلید !!!

ما اصلا در کتاب وسائل شیعه بابی داریم ::

وسائل الشيعة : 8 / 613 باب 161 " تحريم تهمة المؤمن وسوء الظن به " .

وسائل الشیعه بابی داریم به اسم تحریم تهمت مومن سوء ظن به او

میزان الحکمه ج1ص313

و در مورد این مساله سخن بسیار است !!!
در مورد قبول کردن یا نکردن به استفتاات زیر دقت بفرمایید :

س 59: آيا كسي كه اعتقاد به ولايت مطلقه فقيه ندارد، مسلمان حقيقي محسوب مي شود؟

عدم اعتقاد به ولايت مطلقه فقيه، اعم از اين كه بر اثر اجتهاد باشد يا تقليد، در عصر غيبت حضرت حجت «ارواحنا فداه»موجب ارتداد و خروج از دين اسلام نمي شود.

س 61: وظيفه ما در برابر كساني كه اعتقادي به ولايت فقيه جز در امور حسبيه ندارند، با توجه به اينكه بعضي از نمايندگان آنان اين ديدگاه را ترويج مي كنند، چيست؟

ولايت فقيه در رهبري جامعه اسلامي و اداره امور اجتماعي ملت اسلامي در هر عصر و زمان از اركان مذهب حقّه اثني عشري است كه ريشه در اصل امامت دارد،اگر كسي به نظر خود بر اساس استدلال و برهان به عدم لزوم اعتقاد به آن رسيده باشد، معذور است، ولي ترويج اختلاف و تفرقه بين مسلمانان براي او جايز نيست
اجوبه الاستفتات مقام معظم رهبری باب مرجعیت و رهبری

[="Blue"]

salam1990;640987 نوشت:
کلا دست به تکفیرتون خوبه
دو سر یک قیچی(رانشان میدهد)

دست شما هم درد نکند
شما نصف مردم ایران را کردید ضد انقلاب
کلا دست به شانتاژتون خوبه[/]

نقل قول:
کلا دست به تکفیرتون خوبه

سلام
من نگفتم انها کافر یا منافق هستند بلکه میخواستم ماهیت اش برام روشن بشود که در چه وضعیتی هستند!!!
ولی هیچی از منافق و کافر هم کم ندارند!!:Nishkhand:
کسی که در مورد انقلاب اسلامی چرت و پرت میگه و به مظلوم ترین شخص مملکت توهین می کند !!! و توی شناسنامه شیعه هست !! ولی نماز نمی خواند !! و عده ای هم نماز می خوانند ولی گمان نکنم نماز شان قبول باشه!!! به نظر شما این افرادی که ضد اسلام و رهبری حرف می زنند!! یک مدت دیگه امام زمان(ع) ظهور کنند !!! به نظر شما ان موقع باز چی می خواهند بگویند!!البته امام زمان(ع) : سیاه لشکر نمیخواهد!ملت همه به فکر شکم شان هستند نه انقلاب !!! البته توهین به مردم انقلابی نشود مخصوصا کاربران این انجمن!!!
توی کشوری که سیستم اش اسلامی هست و در جامعه :شما اسلام را نمی بینید!! مثلا توی بازار راحت سر هم دیگه را کلاه می اندازند یا توی فلان ارگان دولتی تا رشوه ندی کارت راه نمی اندازند یا اگر پارتی نداشته باشی بهت کار نمی دهند !! یک عده به خاطر این مسائل می ایند شروع می کنند به چرت و پرت گفت درباره انقلاب و رهبر !!! چون توقع دارند از جمهوری اسلامی !! ولی این دلیل نمیشه به حکومت اسلامی و ولایت فقیه توهین کرد! و هدف باید حفظ انقلاب باشد!

سپاس

zaker_eshg;641024 نوشت:
سلام
شما از کجا به این نتیجه رسیدین که گنه کاره؟
کجای احادیث و قران یا نه کجای حرف علما این سخن وجود داره؟
بااین حرف شما نه تنها بیشتر مردم ایران بلکه اکثر علما ومراجع تقلید گنه کارن
مثل ایت الله خویی ایت الله وحید ایت الله خوانساری و بسیاری از مراجع دیگه
البته خیلی دوست دارم و به فکر اینم هستم که یه تاپیکی باشه که در این مورد بحث بشه ولی فعلا حال و حوصله ندارم ولی ان شاالله تاچند وقت دیگه یه تاپیک دراین مورد ایجاد میکنم البته اگه تایید بشه

سلام علیکم

اینکه عرض شد شخص گنهکار است به این جهت بود که در سوال فرموده اند به امام ورهبری ناسزا می گویند وتهمت می زنند و...
که تهمت وناسزا به مومن حرام است.

[="Black"]بسم رب الشهدا

سلام و عرض ادب

کاربران محترم لطفا در راستای موضوع تاپیک پست ارسال کنید

توجه داشته باشید که موضوع در مورد ولایت فقیه و حوزه اختیارات ایشان نیست.لطفا بحث را منحرف نفرمایید[/]

موضوع قفل شده است