جمع بندی آيا غربي ها واقعا خوشبخت اند؟

تب‌های اولیه

206 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آيا غربي ها واقعا خوشبخت اند؟

سلام
يكي از سركوفت هايي كه هميشه افراد غير انقلابي به انقلابي ها ميزنند اين است كه خوشبختي و آسايش در كشورهاي غربي هست و بس.
و وقتي ميگوييم كه پس بعنوان مثال جنبش وال استريت چيست؟ ميگويند براي اينكه حق اعتراض دارند ولي ما در جمهوري اسلامي حق اعتراض نداريم

ميخواستم بدونم چه قدر اين حرفها سنديت دارد
آيا واقعا غربي ها خوشبختند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام
يكي از سركوفت هايي كه هميشه افراد غير انقلابي به انقلابي ها ميزنند اين است كه خوشبختي و آسايش در كشورهاي غربي هست و بس.
و وقتي ميگوييم كه پس بعنوان مثال جنبش وال استريت چيست؟ ميگويند براي اينكه حق اعتراض دارند ولي ما در جمهوري اسلامي حق اعتراض نداريم

سلام علیکم
واقعا سوال خوب وبجایی است وچه بهتر در این زمینه کسانی که خارج رفته اند نظرات ودیدگاههای خود را بیان کنند.
بنده خودم تا بحال به کشورهای غربی مسافرت نداشته ام ولی کسانی که به کشورهایی مثل سوئد، دانمارک، سوئیس، انگلیس وغیره مسافرت واقامت داشته اند مصاحبت ودوستی دارم.
در جواب باید عرض کنم که بستگی دارد ما خوشبختی را در چی ببینیم.
آیا خوشبختی یعنی رفاه مادی وبرآوردن غرائز از هر راه ممکن؟
2- خوشبختی یعنی رشد هر چه بیشتر در معنویات وارزشهای دینی واخلاقی؟
یا چیز دیگر؟
اگر خوشبختی را در رفاه مادی بیشتر بدانیم بله سخن درست است چون رفاه مادی و وتامین نیازهای مادی وارضاء غرائز در بین آنها راحت تر است. وامکانات مادی وزندگی آنها به مراتب از ما بهتر است. اما در عوض محبت خانوادگی، وجود صمیمت، ارتباط با یکدیگر وکلا امور عاطفی در بین آنها خیلی کمتر از ماست. ویکی از دوستان ما اخیرا که به سوئد ودانمارک رفته بود می فرمود: در آنجا مادر وپدر به راحتی از فرزندان خود دست می کشند وآن عاطفه مادری که در اینجا وجود دارد در آنجا نیست. احساس مسئولیتی که پدر ومادر در کشور ما نسبت به فرزند خود دارند در آنجا وجود ندارد. ورفاه وآسایش پدر ومادر برایشان اولویت دارد. تا آسایش فرزند لذا به راحتی فرزند خود را به مراکز نگهداری کودکان می سپارند.
دسترسی به امور ضد اخلاقی اعم از مشروب وشهوت جنسی وغیره در آنجا راحت است ومقابله هم نمی شود وبلکه در برخی کشورها خود دولت چنین مراکزی ایجاد کرده است. ووقیح ترین امر این است که در تمام کشورهای اروپایی وبرخی ایالات آمریکا ازدواج هجنس بازان امری قانونی است یعنی خانواده ارزشی ندارند.
معنویت در آنجا مثل کشورهای ما نیست. وبهتر می دانید که معنویت از نیازهای اساسی بشر است.
اما در بلاد ما ارتباطهای صمیمی بین اعضای خانواده، دستگیری از یکدیگر، فضای بهتر برای رشد معنوی بمراتب بهتر از غرب است.
حال بستگی دارد ما خوشبختی را در رفاه مادی وارضاء غرائز از راه ممکن وبی بند وبار بدانیم یا وجود صمیمت ومحبت ورشد معنوی.
البته اینها بمعنای این نیست که اسلام وایران مخالف با رفاه مادی است بلکه زا مستحبات دینی این است که انسان از مال حلال زندگی مادی خود را گسترش دهد با خانه خوب ورفاه مادی بیشتر وبعد از انقلاب هم حقا وانصافا رفاه وآسایش مادی مردم بمراتب بیشتر شده است.

کریم;640649 نوشت:
اگر خوشبختی را در رفاه مادی بیشتر بدانیم بله سخن درست است چون رفاه مادی و وتامین نیازهای مادی وارضاء غرائز در بین آنها راحت تر است. وامکانات مادی وزندگی آنها به مراتب از ما بهتر است. اما در عوض محبت خانوادگی، وجود صمیمت، ارتباط با یکدیگر وکلا امور عاطفی در بین آنها خیلی کمتر از ماست

جناب کریم اون ارتباط خانوادگی و محبت و .. فقط به خاطر اینه که نه امکاناتش وجود داره و نه فرهنگ جامعه مپیذیرد که جوان تنها زندگی کند وگرنه خیلی از اشخاصی که در اطراف ما هستند در آرزوی این هستند که تنها زندگی کنند و زندگی در کنار اعضای خانواده براشون زجر آوره فقط مجبور به تحمل همدیگر هستند همه دوست دارند مستقل باشند ولی شرایطش وجود نداره به خاطر همینه که مجبور به بودن در کنار هم هستند و ما فکر میکنیم این صمیمیته!
به نظر بنده خوب و بد در همه جای جهان وجود داره همینطور که شما منفی های غرب رو شنیدید ما فقط تعریف شنیدیم ما خوشبختی رو هم در رشد معنوی می بینیم وهم در رشد مادی و فکر نکنم کسی که فقیر باشد با وجود ارزشهای اخلاقی خود را خوشبخت بداند.

ملّاعلي;639736 نوشت:

کریم;640649 نوشت:
واقعا سوال خوب وبجایی است وچه بهتر در این زمینه کسانی که خارج رفته اند نظرات ودیدگاههای خود را بیان کنند

از همه دوستان و كاربراني كه در اين زمينه اطلاع موثق دارند تقاضاي نظر دهي دارم
باتشكر

neɠïn;640662 نوشت:
جناب کریم اون ارتباط خانوادگی و محبت و .. فقط به خاطر اینه که نه امکاناتش وجود داره و نه فرهنگ جامعه مپیذیرد که جوان تنها زندگی کند وگرنه خیلی از اشخاصی که در اطراف ما هستند در آرزوی این هستند که تنها زندگی کنند و زندگی در کنار اعضای خانواده براشون زجر آوره فقط مجبور به تحمل همدیگر هستند همه دوست دارند مستقل باشند ولی شرایطش وجود نداره به خاطر همینه که مجبور به بودن در کنار هم هستند و ما فکر میکنیم این صمیمیته!

آی گل گفتی دختر ....
حرفتو تایید میکنم منم یکی از همونام

:makhfi:

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام

سلام
خبرگزاری دانشجو یه کار خیلی قشنگی کرده و اون اینه که بعضی از فلاکت ها و بدبختی های غربیا رو نشون میده
اون اخبار رو که بخونید اون آمارایی که دادن رو بخونید میبینید فلک زده تر از غربیا خودشونن
حتما یه سری بزنید همین الانم چند تا از این خبرا هست
www.snn.ir
حداقلش اینه که محاله دیگه فکر کنید غرب اون مدینه فاضله ایه که بعضیا از غرب ساختن

[="Arial"][="Black"]بسم رب الحیدر

neɠïn;640662 نوشت:
به نظر بنده خوب و بد در همه جای جهان وجود داره همینطور که شما منفی های غرب رو شنیدید ما فقط تعریف شنیدیم ما خوشبختی رو هم در رشد معنوی می بینیم وهم در رشد مادی و فکر نکنم کسی که فقیر باشد با وجود ارزشهای اخلاقی خود را خوشبخت بداند.

سلام و ادب
نمیدونم شما کجا زندگی میکنید که اطرافیانتون اینجورن بنظرم در اوج بدبینی به این موضوع نگاه کردید مطمئنم خیلی از اینایی که چنین آرزویی دارن فقط غلو میکنن
من نه میگم اونجا خوبه نه بد اما اکثرا خارج از ایران رو خیلی دست بالا میگیریم و واقعا فکر میکنیم بهشت روی زمینه منم خیلیارو دیدم که زیادم راضی نیستن از اونجا ولی از بعضی لحاظ که اینجا نمیشه بازش کرد اونجا خیلی بهتره که اینم کاملا تقصیر خودمونه
بنظرم به تعداد انسانهای روی زمین تفکرات متفاوتی راجبه خوشبختی وجود داره
اونا لذتهای مادی و دنیوی دارن عوضش ما لذتهای معنوی داریم هرچند این روزا کمتر کسی به این لذتها میرسه!
ما شیعه مولا علی عیه السلام هستیم و مطمئنا تو این مملکت خوشبخت تریم
و درباره خط آخر شما فکر میکنم اینجور آدما باشن هر چند کم[/]

کریم;640649 نوشت:

اگر خوشبختی را در رفاه مادی بیشتر بدانیم بله سخن درست است چون رفاه مادی و وتامین نیازهای مادی وارضاء غرائز در بین آنها راحت تر است.

سلام علیکم

ایا استیلائ و برده داری جدید یک درصد بر 99 درصد رو شما خوشختی می دانید؟!!!!!!!!!!!!!!

ایا 1= 99 و خوشبختی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[="Blue"]

دخترک کبریت فروش;640683 نوشت:
آی گل گفتی دختر ....

اگر والدین محترم شما همین فکر را داشتند
و دنبال خوشبختی تنهایی بودند
و روز اول ولادتونشما رو تحویل شیرخوارگاه میدادند باز هم دلت همینو می خواست؟!!!!!!!!!!!!![/]

امام صادق علیه السلام:
انسان مؤمن، فقر و بیماری در راه خدا را ترجیح می دهد به سلامتی و ثروتمندی در راه غیر خدا

این در پاسخ به اون دوستی که گفته "آدم فقیر هرچقد هم فضایل اخلاقی داشته باشه خودشو خوشبخت نمی دونه!!!!!!"
اتفاقا اینکه وجود فضایل اخلاقی را خوشبختی نداند، خودش یک رذیله است!
-------------------------

دقیقا استاد کریم به نکته ی مهمی اشاره کردند....
بیشتر اونایی که غرب را جنات عدن می پندارند همونایی هستن که زندگیشون را مادیات و غرایز تشکیل میده و بخش تفکر و تصمیم گیریثشون قسمت تحتانی بدنشونه!

--------------------

هیچ نعمتی برتر از خانواده نیست....
اوناییکه زندگی با خانواده را زجر و عذاب می دونن، اگر خدای نکرده خانواده شونو از دست بدن می فهمن که ستاره هایی رو از دست دادن که قدرشو نمی دونستن

دور از جون همه
خیلی از این دخترفراری ها هم چنین نگرشی داشتند...از دست محدودیت های اعمال شده توسط خانواده خسته شدن و رفتن اما اکثراً بعدش می فهمن که چه اشتباه بزرگی کردن!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

عاشق امام خامنه ای;640690 نوشت:
میبینید فلک زده تر از غربیا خودشونن

www.snn.ir

:fireworks::fireworks::fireworks:

دهه فجر مبارکباد

neɠïn;640662 نوشت:

سلام علیکم
ما هم خوسبختی را در رشد معنوی ومادی می بینیم ومخالفتی با این نداریم. که اشاره هم داشتیم اما بحث در این تاپیک مقایسه بین غرب امروز وجامعه اسلامی ماست ومشخصا ما با زندگی ایده آل خیلی فاصله داریم.
اما در باب خانواده چند درصد مردم الان حاضرند بدون پدر ومادر وفک وفامیل زندگی کنند وخودشان باشند وخودشان؟ به نظر بنده زندگی تک تنها که خانواده ای نباشد برای خیلی از مردم ما معنی ندارد. اینکه پدر تلاش می کند به عشق این است که فرزندانش راحت زندگی کنند اما اگر قرار بود تنها باشد چه بسا انگیزه ای برا ی کار وتلاش اینچنین نداشت واگر بود لذت الان را نمی برد.

آی گل گفتی دختر ....

ولی اکثریت مردم ایران علی رغم تاثیرات رسانه ها چنین نیستند. بالاخص دختران ایرانی.
این از واضحات است که انسان طبیعتا مدنی واجتماعی است واینکه کسی یا جامعه ای زندگی فردی را انتخاب می کند این بنوع تبلغاتی برمی گردد که روی او تاثیر گذاشته است مثل ماهواره وغیره.
البته بنده به سخنان اولیه خود یک چیز را هم اضافه کنم که منشا اصلی این نوع دیدگاهها متاسفانه پیاده نشدن فرهنگ اسلام است چون ما اگر به اسلام عمل می کردیم خیلی از این خوشبخیتهای مادی را هم به نحو احسن ودرستش داشتیم.
یکی از چیزها که اسلام توصیه کرده وغربی ها بیشتر از ما به آن علی رغم اینکه مسلمان نیستند عمل می کنند فرهنگ درست است. متاسفانه فرهنگ معاشرت در زمینه های اخلاقی بین ما خیلی پایین است واین اسف بار است با اینکه از قدیم علماء ما بخثی در کتب خود داشتند بنام کتاب المعاشره، از راست گویی، احترام به هم، دزدی نکردن، تکلف نداشتن و...
این هم به ضعف مسلمانی ما برمی گردد.

بعضیا میگن که "همه ی مردم ایران در بدبختی اند و نمی دونم چی چی"
فعلا کاری ندارم حرفشون درسته یا غلط....

اما بدانید که
مسلمانان واقعی در "شعب ابی طالب" مشخص شدند...
وگرنه بعد از فتح مکه، ابوسفیان و ابوجهل و هندجگرخوار و عمروعاص هم ظاهراً مسلمان بودند

اگه قرار بود بابت هر قدم رشد معنوی، یک ساک پول از آسمون بیفته جلومون....همه عارف واصل فنافی الله می شدند!

لبیک یا علی النقی;640705 نوشت:
وگرنه بعد از فتح مکه، ابوسفیان و ابوجهل و هندجگرخوار و عمروعاص هم ظاهراً مسلمان بودند

با تشکر از این نکته خوب شما باید توجه شود که ابوجهل در جنگ خندق به درک واصل شد.

کریم;640704 نوشت:
یکی از چیزها که اسلام توصیه کرده وغربی ها بیشتر از ما به آن علی رغم اینکه مسلمان نیستند عمل می کنند فرهنگ درست است. متاسفانه فرهنگ معاشرت در زمینه های اخلاقی بین ما خیلی پایین است واین اسف بار است با اینکه از قدیم علماء ما بخثی در کتب خود داشتند بنام کتاب المعاشره، از راست گویی، احترام به هم، دزدی نکردن، تکلف نداشتن و...
این هم به ضعف مسلمانی ما برمی گردد.

سلام
چطور است غربی ها به توصیه های اخلاقی عمل کرده اند ولی پیشرفتی در معنویات نداشته اند
ولی ما با وجود اینکه به پیشرفت معنوی رسیده ایم هنوز به توصیه های اخلاقی عمل نمی کنیم

شهید علی اصغر پازوکی;640698 نوشت:
سلام علیکم

ایا استیلائ و برده داری جدید یک درصد بر 99 درصد رو شما خوشختی می دانید؟!!!!!!!!!!!!!!

ایا 1= 99 و خوشبختی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

سلام و تشكر
اگر ميشه سخنتونو مستند كنيد و در اين رابطه بيشتر توضيح بدهيد
من با افرادي سروكار دارم كه خيلي غربو توي سر آدم ميزنند
و متاسفانه حرف قوي و مستندي ندارم كه بزنم

وبالفرض اگر غربي ها خوشبختر هم كه باشند نمي دانم از جمهوري اسلامي ايران چگونه بايد دفاع كرد

منظورم اينه كه رو چه چيزايي بايد دست بزاريم كه منطقا نتونند حرفي بزنند

ملّاعلي;640717 نوشت:
سلام و تشكر
:Gol:

با عرض سلام و ادب
خبرگزاری دانشجو یه کار خیلی قشنگی کرده و اون اینه که بعضی از فلاکت ها و بدبختی های غربیا رو نشون میده
اون اخبار رو که بخونید اون آمارایی که دادن رو بخونید میبینید فلک زده تر از غربیا خودشونن
www.snn.irمستند
حداقلش اینه که محاله دیگه فکر کنید غرب اون مدینه فاضله ایه که بعضیا از غرب ساختن
:Gol::Gol::Gol:

زنده و جاوید باد خون شهیدان ما

ملّاعلي;640717 نوشت:

وبالفرض اگر غربي ها خوشبختر هم كه باشند نمي دانم از جمهوري اسلامي ايران چگونه بايد دفاع كرد

این قسمت تایپیک شما سرنگار جدیدی می خواهید
هرچی در این مورد بپرسی و جواب دهم حذف خواهند کرد و بی ارتباط با سرنگار میدانند
لطفا این مورد را سرنگار دید بزنید

امشب
الله اکبر
رو فراموش نکنید

الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر...
الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر...
الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر ...

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
با سلام و احترام به تمام کاربرا
اول باید دید تعریف خوشبختی چیه؟
و بابتش داریم از چه ملاکی استفاده میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
این که افرادی در بدبختی یا فلاکت هستند یا افرادی در خوشبختی اصلا درست نیست چون هر جامعه ای به فراخور پیشرفتش و هر دولتی به فراخور داراییش سعی میکنه مردمش رو در رفاه قرار بده
متاسفانه اون مودت خانوادگی که چند تن از کاربرا بهش اشاره کردن در حال فروپاشیه و دلایل متعدد ی هم داره که خودش میشه یه تایپیک جدید
اما همین قدر بگم که این نوع زندگی انفرادی متاسفانه در رسانه هم رسوخ کرده و به نمایش گذاشته میشه
اما غرب این که دانشگاه ها و مراکز علمی و معتبر زیاد دارند یا تا حدودی آزادی بیان که اون هم تعریف داره درسته و کسی برای ابراز بیانش راهی به این شکل که اگر دوست نداری از این جا برو نداره
اما باید قبول کرد کنار رفاه اجتماعی اون ها مانند کارگرانی هستند که برای ثروتمندان کار میکنند نظام بدهکاری به بانک ها اصلا شوخی بردار نیست
شاید بگید در ایران هم همینه
و من هم قبول دارم نظام بانکداری اسلامی فقط در سود دادن وجود داره وزمان باز پس گیری اصلا صدق نمیکنه
اما خوب گویی این جا کمتر مردم برای بانکها کار میکنند
ببینید اون ها ساعات مفید تری رو کار میکنند و در مراکز علمی میگذرونند و شاید از باب آسایش راحت تر باشند اما چیز هایی هست که اصلا پولی نیست مثلا در کشور های اروپایی از ساعتی از شب دیگه کسی جرات نداره بیرون از خونه بیاد

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام

سلام

منم به خارج سفر نداشتم

ولی در حد شناخت خیلی کم و از کسانی که رفته بودن شنیدم که:

فرهنگشون بهتر از ما هستش(سوءتفاهم نشه ،ما نسبت به فرهنگ خودمون خیلی کم کاری داریم)

ولی اینکه در کشور خودمون حق اعتراض نداریم رو قبول ندارم، واقعا این چنین نیست

ما آزادی داریم ، مثل کوچیکش اینکه : کسی زور نکرده مردم به راهپیمایی فردا برن یا نرن
.
.
.
.
کاربر محترم به احترام دعوتتون اومد و خیلی کلی گفتم

اگر درست نیست بخاطر خستگیه زیادمه:khab:

یا علی

سلام!

بازم این بحث دو جانبه !
یک گروه افراطی از این طرف میگن ایران بهترینه
ملاک خوشبختی دینه و اخلاق(که اونم نداریم...) غربیا بدبخت هستند ما بهترینیم ما آخرشیم ما تهشیم ما در بهشت خواهیم بود و...
یک عده افراطی از اون طرف میگن
ایران داغونه ما نمیتونیم از ایران بد تر نداریم ما چقدر بدبختیم غرب بهشت هست و ...

این جور بحث ها در این سایت هیچ وقت تموم نمیشه و دیده نشده کسی نظر کس دیگه رو قبول کنه بنده که ندیدم

در کل باید یک مقدار منطقی باشیم
انقلاب ما مشکلاتی داره که بعضا جدی هستند و بزرگ
نکات مثبتی هم داره که قابل تقدیره و پر اهمیت
غرب نه جهنمه نه بهشت
پیشرفتشون در خیلی از زمینه ها عالی بوده ماهم اگر بهشون برسیم خوشحال میشیم
در زمینه دینی هم زحمت زیاد کشیدیم ولی هنوز کمه حوزه و دانشگاه ما هنوز خیلی کار دارن
به هر حال نظر همه دوستان محترم هست و بنده قصد توهین به کسی رو نداشتم
در کل باید واقع گرا بود و شعار بی خودی نداد
یا حق

سلام

واقعیت این هست که همه جای دنیا خوب و بد هست

بخش قابل توجهی از هموطنانمون که به غرب مهاجرت می کنن، افراد تحصیل کرده و نخبه هستن و به همین دلیل سطح زندگیشون در اونجا بالا هست

خیلی ها با دیدن این افراد تصور می کنند که همه جای غرب به همین شکل هست

واقعیت این هست که غرب برای زندگی مادی محیط مناسبی هست! در اونجا اگر شما اهل سعی و تلاش و کوشش باشید به جایی می رسید، اما در بعضی! کشورهای دیگه پیشرفت بیشتر به خاطر رابطه و زد و بند هست و نه لیاقت شخص

اگر هم تنبل باشید، میشین کارتن خواب! که این قاعده در همه جای دنیا صدق می کنه.

اما اگر از بعد معنوی بخوایم در نظر بگیریم، غرب کثیف کاری هایی داره که چندان با ذائقه ما جور در نمیاد. هر چند امروزه این مسائل داره به ما هم سرایت می کنه...

دوستان سلام

neɠïn;640662 نوشت:

استادی در زمان شوروی، فرزند خود را جهت ادامه تحصیل به آنجا فرستاد. به او گفتند که چرا فرزند خودت را به آنجا مهد کمونیسم است فرستادید؟ خدا ناکرده کمونیست می شود.
آن استاد پاسخ داد که اتفاقا اینگونه بهتر است و من مطمئن هستم که کمونیست نمی شود زیرا او تا هنگامی که در اینجاست فقط با اندیشه های ترجمه شده و دست چندمی از کمونیست آشنا می شود که توسط کسانی نشر داده می شود که ممکن است حتی خود ندانند کمونیس در حقیقت چیست. اما او در آنجا می تواند فاصله ادعا تا عمل را ببیند و بفهمد که در پشت این زرورق های زیبا چیزی جز پوچی نیست.

گاهی باید توصیه کنیم که برای مدتی نه کم و نه زیاد در آنجا زندگی کنید.

این نکته را نیز بگویم که نظام اسلامی داعیه دار یک حکومت اسلامی به تمام معنا نیست بلکه ادعای نظام اسلامی، نهضت و حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی را دارد و این کاملا با ادعای اندیشمندان و سران غرب متفاوت است. فی المثال می توانید رجوع کنید به نظریه پایان تاریخ از فرانسیس فوکویاما

آی گل گفتی دختر ....

لطفا لینک زیر مخصوصا "سرنوشت نیلوفر" را بخوانید

http://www.askdin.com/thread44624-2.html#post606136

علی علی

دوستان سلام

شبـنم;640716 نوشت:
سلام
چطور است غربی ها به توصیه های اخلاقی عمل کرده اند ولی پیشرفتی در معنویات نداشته اند
ولی ما با وجود اینکه به پیشرفت معنوی رسیده ایم هنوز به توصیه های اخلاقی عمل نمی کنیم

مدعی باید اثبات ادعا بکند.
ادعاهای خود را اثبات کنید.

ملّاعلي;640717 نوشت:
سلام و تشكر

منظورم اينه كه رو چه چيزايي بايد دست بزاريم كه منطقا نتونند حرفي بزنند

به نظر حقیر با مطالب کپی پیستی نمی توان از نظام اسلامی دفاع کرد.
باید اطلاعات عمومی و قدرت تحلیل خود را بالاتر ببرید.

اهورانی;640734 نوشت:
مثلا در کشور های اروپایی از ساعتی از شب دیگه کسی جرات نداره بیرون از خونه بیاد

همه شهرها و مناطق اینگونه نیست ولی خوب، مناطق زیادی اینگونه است.

علی علی

سلام بر دوستان.ب نظرم گذشته از خوب یا بدی هر کشوری من ک میگم آدم تا جون داره تویه کشور خودش باشه بهتره حالا میخواد ایرانی باشه میخواد آمریکایی باشه یا افغانی ... حداقل اش انگ پناهنده و از این جور حرفا بهش نمیخوره ... حاج آقا پناهیان چن سال واسه تبلیغ رفته بودن اروپا خودشون خیلی حرفای جالبی میزدن یکی این بود ک میگفتن رفتن از جاهای درب و داغون اروپا فیلم برداری کردن و وقتی علت اش رو پرسیدن گفتن خوباشو ک رسانه هامون نشون میدن میخوام اینارم مردم ببینن فک نکنن اینجا مدینه فاضله ست ... خیلی صحبت هاشون جالب بود ... آدم وقتی قدر نعمت هاشو میدونه ک ازش بگیرن ... حداقل توصیه من ب کسایی ک میخوان برن اون طرف اینه ک با یه خارج رفته منصف حرف بزنن ... موفق باشین ...

سلام

من تو خارج زندگی نکردم و نمیدونم چجوریه و در این صورت نمیتونم نظر بدم

ولی تصورات خوبی در مورد غرب دارم در مورد اون خونه های ویلایی کنار دریا های متصل به اقیانوس:Mohabbat:

و در مورد اینکه مثلا تو انگلیس هر شخصی ماهانه 3 ملیون تومن از دولت میگیره حتی بچه ها از بدو تولد .......دیگه راست یا دروغ بودنش رو نمیدونم.

ولی دین داری ربطی به منطقه نداره .

[="Arial"][="Black"]بسم رب الحیدر

*شیوا*;640925 نوشت:
سلام

ولی دین داری ربطی به منطقه نداره .

عرض سلام و ادب
درسته این حرف شما و اینکه بستگی به خود آدم داره یه آدم متدین براش نباید فرقی کنه تو ایرانه یا خارج
اما شرایط خیلی خیلی مهم و موثره
تو خارج شرایط و لذتهای گناه فراوانتره ... اصلا اونجا راه میری ....
تو خارج مجالس اهبیت و مسجد زیاد نیست
تو خارج حوزه و محل بحث نیست
و نعمتهای دیگه ای که از این لحاظ تو ایران هست و اونجا برعکسش موجوده
و مسلما یه آدم متدین تو ایران خیلی بیشتر میتونه رشد کنه[/]

بسم رب النور

بنده شخصا بیش از سی سال در خارج از ایران زندگی کردم. بیشتر در اروپا و اسکاندینوی کار و زندگی کردم چونکه تحصیلات عالی را درآنجا کردم ولی چند سالی هم در آمریکا بیگاری کردم. البته ادعای جامع العلومی علم زمان خود را هم کردم و در پیشرفته ترین محافل علمی دنیا در بین خبرگان کار کردم و جامعه غربی را از نقطه نظر یک فرد فعال اجتماعی و کاری دیده ام

به اجمال میتوان گفت که غرب از نظر مالی و رفاه اقتصادی خیلی بهتر از ایران است ولی از نظر فرهنگی و اجتماعی عقب افتاده تر است. البته رفاه مالی بمعنی خوشبختی نیست. رفاهی که موجب رفع ماحیتاج اولیه شود و فقر و بیچارگی را ریشه کن کند, آن موجب خوشبختی محسوب شود ولی بشتر از آن موجب خوبشختی بیشتر نمیشود زیراکه آن یک مقوله نسبی است و نفس طامع بشری هیچوقت راضی نیست که بحث مفصل دیگریست

ولی غرب یک جامعه یکدست نیست و تفاوتهای بزرگی در بین اروپا و آمریکا هست. بنظر بنده, ن نظر امور سیاسی و اقتصادی ایران بیشتر شبیه آمریکاست تا اروپا. البته سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا در زمان شاه سابق نقش بزرگی در ایجاد این شباهت بازی کرد. ولی از نظر فرهنگی و اجتماعی ایران خیلی پیشرفته تر و کلآ منحصر بفرد است.

مردم آمریکا از نظر سیاسی خیلی بیسوادند و هیچ نمیدانند که دنیا دست کیست. البته از این نظر خیلی شبیه ایرانیها هستند گرچه دلیل این بیسوادی سیاسی متفاوت است. در آمریکا همه از صبح تا غروب بدنبال پول و مال هستند (غالبآ درگیر دزدی مسالمت آمیز از یکدیگر هستند) و بعلاوه, کارها خیلی تخصصی شده است و هر کسی سرش به کار (و دزدی) خودش گرم است و دیگر کسی وقت و تمرکزی و تمایلی به سیاست ندارد. مردم ایران خیلی همه فن حریفند ولی در تاریخ اخیر, از زمان رضاخان قلدر, همیشه سیاست در انحصار ازمابهتران معرفی شد و حتی همین اواخر هم برخی مردم را از سیاست ترسادند و از دخالت در امرور سیاسی منع کردند. گرچه دلایل مختلف است ولی در نهایت نتیجه یکی شد و موجب اشاعه بیسوای سیاسی در ایران و آمریکا شد.

آمریکا کشور تضادهاست و فغیر و غنی در کنار هم هستند. کاخهای مجلل و آسمانخراشهای دزدان گردکلفت در کنار حلبی آبادهای مردم فقیر و بدبخت هست, و البته در ایران هم اشرافیت جدید آمد و کاخهای خود را به قیمت فقر و بیچارگی مستضعفان ساخت. در اروپا تفاوتهای طبقاتی خیلی کمتر از انبهاست و در اسکاندیناوی کلآ فقیر و گرسنه و بی خانمان به چشن نمیخورد.

کریم;640649 نوشت:
در آنجا مادر وپدر به راحتی از فرزندان خود دست می کشند وآن عاطفه مادری که در اینجا وجود دارد در آنجا نیست. احساس مسئولیتی که پدر ومادر در کشور ما نسبت به فرزند خود دارند در آنجا وجود ندارد. ورفاه وآسایش پدر ومادر برایشان اولویت دارد. تا آسایش فرزند لذا به راحتی فرزند خود را به مراکز نگهداری کودکان می سپارند.

سلام.
اینکه فلان دوست من گفته بود فلان و بهمان دلیل خوبی نیست. از شما بعیده از این استدلالها بیارید.
در مقابل خیلی ها رو هم میشه مثال آورد که برعکس حرفهای دوست شما رو میزنن. پس لطفا از این استدلالها نیارید و با منطق و احیانا سند و مدرک استدلال کنید.
ممنون.

کریم;640649 نوشت:
حال بستگی دارد ما خوشبختی را در رفاه مادی وارضاء غرائز از راه ممکن وبی بند وبار بدانیم یا وجود صمیمت ومحبت ورشد معنوی.

این "یا" حتما باید بین این دو مورد باشه؟ نمیشه "و" بگذاریم بین این دو گزاره؟
آیا امکان جمع بین دو ممکن نیست؟
و یک مرحله جلوتر : آیا رشد معنویات و اجرای احکام اسلامی در یک جامعه نباید منجر به رشد مادی و اخلاقی مردم جامعه و کاهش معضلات و مفسده ها شود؟

شهید علی اصغر پازوکی;640699 نوشت:

اگر والدین محترم شما همین فکر را داشتند
و دنبال خوشبختی تنهایی بودند
و روز اول ولادتونشما رو تحویل شیرخوارگاه میدادند باز هم دلت همینو می خواست؟!!!!!!!!!!!!!

نهههههههههههههه
دستشون درد نکنه که بزرگم کردن ولی دیگه بزرگ شدم میخوام رو پای خودم وایسم ...نمی تونم واسه آب خوردن هم از اونا اجازه بگیرم که
میدونی یه جوریه که انگار اونا دارن جای من زندگی میکنن...پس من چی؟؟؟؟....:(

مکلف;640836 نوشت:
دوستان سلام

لطفا لینک زیر مخصوصا "سرنوشت نیلوفر" را بخوانید

http://www.askdin.com/thread44624-2.html#post606136

علی علی

علیک سلام
خوندم ممنون
اما یه شاهین از ترس شکار شدن دست از پرواز نمیکشه...
خدا وقتی به من آرزو داده حتما فکر همه جاشو کرده
...:Gol:مرسی

شهید علی اصغر پازوکی;641025 نوشت:
عقل حسابگر، نماینده اصلی جناب جهل است
http://gorgan.miu.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=116&pageid=24066&newsview=55802
http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa937

مرسی....ولی من هیچی نفهمیدم........:|

سلام
www.snn.ir

اگه خوب نبود مردم حاضر نبودم برن تو کشور قریبه توی یه لونه زندگی کنن در صورتی که با همون پول میتونستن بهترین هارو همینجا داشته باشن
اصلا میدونستید ایران متوسط بیشترین درصد مهاجر رو داره

پیر ساکن دیر مغان;640985 نوشت:
بسم رب النور

بنده شخصا بیش از سی سال در خارج از ایران زندگی کردم. بیشتر در اروپا و اسکاندینوی کار و زندگی کردم چونکه تحصیلات عالی را درآنجا کردم ولی چند سالی هم در آمریکا بیگاری کردم. البته ادعای جامع العلومی علم زمان خود را هم کردم و در پیشرفته ترین محافل علمی دنیا در بین خبرگان کار کردم و جامعه غربی را از نقطه نظر یک فرد فعال اجتماعی و کاری دیده ام

به اجمال میتوان گفت که غرب از نظر مالی و رفاه اقتصادی خیلی بهتر از ایران است ولی از نظر فرهنگی و اجتماعی عقب افتاده تر است. البته رفاه مالی بمعنی خوشبختی نیست. رفاهی که موجب رفع ماحیتاج اولیه شود و فقر و بیچارگی را ریشه کن کند, آن موجب خوشبختی محسوب شود ولی بشتر از آن موجب خوبشختی بیشتر نمیشود زیراکه آن یک مقوله نسبی است و نفس طامع بشری هیچوقت راضی نیست که بحث مفصل دیگریست

ولی غرب یک جامعه یکدست نیست و تفاوتهای بزرگی در بین اروپا و آمریکا هست. بنظر بنده, ن نظر امور سیاسی و اقتصادی ایران بیشتر شبیه آمریکاست تا اروپا. البته سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا در زمان شاه سابق نقش بزرگی در ایجاد این شباهت بازی کرد. ولی از نظر فرهنگی و اجتماعی ایران خیلی پیشرفته تر و کلآ منحصر بفرد است.

مردم آمریکا از نظر سیاسی خیلی بیسوادند و هیچ نمیدانند که دنیا دست کیست. البته از این نظر خیلی شبیه ایرانیها هستند گرچه دلیل این بیسوادی سیاسی متفاوت است. در آمریکا همه از صبح تا غروب بدنبال پول و مال هستند (غالبآ درگیر دزدی مسالمت آمیز از یکدیگر هستند) و بعلاوه, کارها خیلی تخصصی شده است و هر کسی سرش به کار (و دزدی) خودش گرم است و دیگر کسی وقت و تمرکزی و تمایلی به سیاست ندارد. مردم ایران خیلی همه فن حریفند ولی در تاریخ اخیر, از زمان رضاخان قلدر, همیشه سیاست در انحصار ازمابهتران معرفی شد و حتی همین اواخر هم برخی مردم را از سیاست ترسادند و از دخالت در امرور سیاسی منع کردند. گرچه دلایل مختلف است ولی در نهایت نتیجه یکی شد و موجب اشاعه بیسوای سیاسی در ایران و آمریکا شد.

آمریکا کشور تضادهاست و فغیر و غنی در کنار هم هستند. کاخهای مجلل و آسمانخراشهای دزدان گردکلفت در کنار حلبی آبادهای مردم فقیر و بدبخت هست, و البته در ایران هم اشرافیت جدید آمد و کاخهای خود را به قیمت فقر و بیچارگی مستضعفان ساخت. در اروپا تفاوتهای طبقاتی خیلی کمتر از انبهاست و در اسکاندیناوی کلآ فقیر و گرسنه و بی خانمان به چشن نمیخورد.

میشه بیشتر در مورد اینکه غربی ها رو بی فرهنگ خوندید توضیح بدید چون من همه جا برعکس شنیدم
مثلا یکی از استادامون یادمه میگفت روسیه مترو نشستم از هیشکی هیچ صدایی در نمیومد بیشترشون یه کتابی چیزی داشتن میخوندن
منظورتون از لحاظ اخلاقیه؟

piano;641306 نوشت:
کشور قریبه

ببخشید غریبه درسته

[=arial]باید دید هر کسی خوشبختی رو چه چیزی معنی می کنه
بله غرب جای خوشی برای افراد بی قیدی است که خانواده رو بی معنی می دونند وچشم هاشون رو آزاد می گذارند تا هر چیزی رو ببینه
برای کسانی که روابط آزاد می خواهند
ولی برای کسی که با حجاب اجازه وارد شدن به ارگان های دولتی رو نداره جانش همیشه در معرض خطر هست اصلا جای خوبی نیست
به نظر من خوشبختی یعنی خیلی چیزای ساده ای که داریم ونمی بینیم
واقعیتش این است که قدما بعد از سالها تجربه به این جمله رسیده اند

[=arial]
آواز دهل شنیدن از دور خوش است
زنده باد ایران عزیز

piano;641308 نوشت:
میشه بیشتر در مورد اینکه غربی ها رو بی فرهنگ خوندید توضیح بدید چون من همه جا برعکس شنیدم
مثلا یکی از استادامون یادمه میگفت روسیه مترو نشستم از هیشکی هیچ صدایی در نمیومد بیشترشون یه کتابی چیزی داشتن میخوندن
منظورتون از لحاظ اخلاقیه؟

بسم رب النور

اصولآ هر کسی سرش بکار خودش گرم است و به کار دیگران دخالتی نمیکند. کسی کار و صحبتی با دیگری ندارد ولی تا جایی پیش رفتند که حتی کسی سلامی هم نمیکند و خیلی ها هر روز در میان انبوه مردم هستند ولی همیشه احساس غربت و تنهایی میکنند. برخی هم کارشان بجایی رسید که از دیگران میترسند و ازهمه فاصله میگیند. ظاهرآ این از عوارض شهرنشینی در شهرهای بزرگ و زندگی ماشینی سریع است ولی موجب مخدوش شدن روابط انسانی و جدایی فرد از جامعه شده است.

فرهنگی اجتماعی اروپا بهتر از آمریکاست, زیراکه تاریخ و فرهنگ اروپا قدمت بیشتری دارد. ولی اروپا هم در سقوط فرهنگی است, که بحث مفصلی است ولی به اجمال میتوان گفت که خودپرستیها و خودبزرگ بینیها آنچنان رایج شد که اکثرآ فکر میکنند که خیلی بهتر از دیگرانند. کسی احترامی و ارزشی برای جامعه و دیگری قاعل نیست, و همه را حتی همسایه خودش را ترد میکند. ولی آنجایی که به دیگران دورتر, دارای رنگ پوست و نژاد و فرهنگ دیگری میرسد, مقوله خیلی عمیقتر میشود, و همگی امر را بخود مشتبه کرده اند که غربیها سرور دنیا هستند و از همه نظر از همه دنیا برترند. چیزی شنیه نظریه ها نژادپرستی هیتتلر ولی در یک غالب جدید. دلیل یک ترکبی از سابقه برده داری و استعمارگری و کلنی داری غرب در تاریخ جدید, و یک موج جدید تبلیغات ضد_مسلمانی برای توجیح نگهی خونین عراق و افغانستان و غیره بود ه عمل تبدیل به احساسات ضد_خارجی شد.

دوستی میگفت که اکثر مردم دنیا معتقد به خدا هستند ولی یک غربی غالبآ معتقد است که خودش خداست و همه باید بگردخوسته ی او بگردند. بعلاوه, اساس خانواده و روابط انسانی در حال فروپاشی است. یراکه در این اواخر اروپا شاهد تحولات بسیار بزرگ فرهنگی بوده است و اکثرآ تحت تاثیر ایده آلهای هالیوودی و تبلیغاتهای تجاری آمریکایی بود است. و البته هالیوود تحت کنترل معدودی صهیونیست است و اسراییل یک کشور بی ریشه و بدون سابقه فرهنگی است. سابقه فرهنگی و تاریخی آمریکا هم محدود به چند صد سال است.

بنظر بنده, خودپرستیها و خودبزرگ بینیها موجب سقوط فرهنگی غرب شد.

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

اگر سند مي خواهيد موارد زيادي است كه مي توانيد در اينترنت درباره ي آنها تحقيق كنيد،تحقيقاتي كه مستند به سازمان ها ملي و بين المللي است.

مالي:
ميزان درآمد و ميزان بدهي كشور هاي غرب و شرق عالم و مقايسه آن با ايران كه تا چندين سال ديگر مردم غربي بايد بدهي خود را بپردازند،ورشكستگي و مهاجرت يك ميليون و سيصد هزار نفري مردم از يكي از چهار شهر صنعتي آمريكا ديترويت كه صنايعي بزرگ مثل ژنرال موتور در آنجا واقع هستند،قول اوباما براي جلوگيري از ورشكستگي ديترويت و ناتواني ايالات متحده از فروپاشي اين شهر صنعتي،تعداد زياد فقرا علي رقم پيشرفته بودن اين كشورها و...

حقوق بشر:
مي شود به تعداد بالاي زندانيان غرب و به خصوص آمريكا اشاره كرد.وجالب اينكه بيشتر اين زندانيان سياه پوست هستند،يا وجود گروه هاي نژاد پرست در اروپا و به ويژه انگليس و رفتارهاي افراطي آنان.

بيماري هاي روحي و رواني و تجويز سرسام آور قرص توسط روانپزشكان.آمار خودكشي،انحرافات جنسي و...

در زمينه هاي مختلف موارد زيادي را مي توان بيان كرد كافي است در اينترنت كمي جستجو كنيد.
اگر اينها را خوشبختي مي دانند كه هيچ.
ممكن است بگويند در ايران هم اين موارد رو به افزايش است كه اين هم ناشي از غرب زدگي است و منشا اين مشكلات غرب زده ها هستند نه متدينين.به اين نكته توجه داشته باشد كه اكثر دولت هاي پس از انقلاب غربگرا بودند.

موفق باشيد.[/]

لبیک یا علی النقی;640705 نوشت:
بعضیا میگن که "همه ی مردم ایران در بدبختی اند و نمی دونم چی چی"
فعلا کاری ندارم حرفشون درسته یا غلط....

اما بدانید که
مسلمانان واقعی در "شعب ابی طالب" مشخص شدند...

اگه قرار بود بابت هر قدم رشد معنوی، یک ساک پول از آسمون بیفته جلومون....همه عارف واصل فنافی الله می شدند!

وقتی کسی استدلالی میکنه باید پذیرایه استدلال خودش هم باشه ...
اگر خدا برای شما و خانواده محترمتون شعب ابی طالب رو رقم نزدند ... من تو اون دنیا شاکی میشم که چرا ایشون ادعا کرد و بهش ندادی ...

انشالله براتون رقم بخوره ...

[="Blue"]این جوان داره بالایی ها رو ارزیابی مکنه و منتظر ببینه پایینی ها چی میگویند

[h=2]فرزندان انقلاب[/h]

[/]

مکلف;640839 نوشت:
مدعی باید اثبات ادعا بکند.
ادعاهای خود را اثبات کنید.

سلام
بنده چرا باید ثابت کنم
کارشناس محترم جناب کریم باید ثابت کنند
ایشان از یک طرف میگند غربی های به توصیه های اخلاقی عمل می کنند در حالی که ما به این توصیه ها که ریشه در دینمون دارد عمل نمی کنیم
و از طرفی دیگر می گویند غربی ها از لحاظ معنوی پیشرفت نکرده اند در حالی که ما پیشرفته ایم
ما به توصیه ها و سفارش های اخلاقی عمل نمی کنیم با این حال پیشرفت هم کرده ایم ولی بقیه عمل می کنند و فقط در مادیات غرق شده اند و بهره ی معنوی نبرده اند !!!!!!

ناگفته هاي ناب;641468 نوشت:
بيماري هاي روحي و رواني و تجويز سرسام آور قرص توسط روانپزشكان.آمار خودكشي،انحرافات جنسي و...

در زمينه هاي مختلف موارد زيادي را مي توان بيان كرد كافي است در اينترنت كمي جستجو كنيد.
اگر اينها را خوشبختي مي دانند كه هيچ.

بعضیها خوشبختی را در داشتن آزادیهای بی قید وشرط میدانند. افق دیدشان بسیار کوتاه است. اینها همینکه بدون وجود هیچ مانعی به هر خواهش نفسانی که دارند برسند خود را خوشبخت میدانند پس نباید از خرده گیریهایشان تعجب کرد.....

به اینها باید گفت لنا اعمالنا ولکم اعمالکم

کریم;640704 نوشت:
. متاسفانه فرهنگ معاشرت در زمینه های اخلاقی بین ما خیلی پایین است واین اسف بار است با اینکه از قدیم علماء ما بخثی در کتب خود داشتند بنام کتاب المعاشره، از راست گویی، احترام به هم، دزدی نکردن، تکلف نداشتن و...

سلام و عرض ادب

غربیها اکثرا چون دین ندارند شیطان نیازی به اغوای آنها ندارد. بقول آن عالم بزرگ، (غربیها هم) خودشان دنبال شیطان میدوند. این مسلمانها هستند که نیاز به غل و زنجیر دارند و شیطان در میانشان فتنه گری میکند تا متفرقشان کرده و از راه خدا جدایشان کند

مارینر;641474 نوشت:
وقتی کسی استدلالی میکنه باید پذیرایه استدلال خودش هم باشه ...
اگر خدا برای شما و خانواده محترمتون شعب ابی طالب رو رقم نزدند ... من تو اون دنیا شاکی میشم که چرا ایشون ادعا کرد و بهش ندادی ...

انشالله براتون رقم بخوره ...

السلام علیکم و رحمة الله
دقیقا بفرمایید که از کجا می دونید تا حالا رقم نخورده و من فقط دارم ادعای الکی می کنم!

مطمئن باشید در قیامت انقدر درگیر نامه ی اعمال خود هستیم که چنین مسائل بیربطی به ذهنمان هم خطور نمی کند...انقدر دنبال شفیع برای گناهانمون می گردیم که اصلا یادمون نمیاد این چیزها!!!

من هم هیچ ترسی از این چیزها ندارم....
شما شبانه روز دعا کنید....ان شاءالله به مرادتون می رسید....

اینجا جای بحث و استدلال منطقیه....نه جای تخلیه انرژی و عقده خالی کردن!
اگه دلیل منطقی نداریم سکوت کنیم شایسته تره
حرفتون کاملا بی ربط بود! وقتی استدلال منطقی نباشه....استدلال هیجانی و عاطفی وارد میشه

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام

به نظر من غربیها خوشبخت تر هستند
من فقط از یک بعد قضیه می گم
انها مثل ما کارها را سخت نمی گیرند و در قید و بند دیگران نیستند
مثلا یک زن اگر از شوهرش ناراضی باشد طلاق می گیرد در حالی که در ایران بیشتر زنها بخاطر فرزندان و یا حرف مردم و ...
با سختی به زندگی ادامه می دهند
فرزندان براحتی از خانواده جدا شده و هرجور دوست داشتند زندگی می کنند
در حالی که اینجا فرزتدان تا وقتی مجردند بخاطر حرف مردم با والدینشان زندگی می کنند
زیر فشار جنسی نیستند و براحتی این غریزه را براورده می کنند
و ....

از نظر مالی هم که مشخصه از ما بهترند و...

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام

شادی و تفریح هم سالم و هم ناسالم در انجا بسیار بسیاربسیار بیشتر است
استعدادها انجا به هدر نمی رود و شکوفا می شود در حالی که اینجا سرکوب می شود
امکان رسیدن به توانایی و استعدادهای نهفته در درون هرکسی انجا فراهم است
برای رسیدن به شغل و جایگاه اجتماعی شایسته سالاری حاکم است نه پارتی بازی و غیره
...

ملّاعلي;639736 نوشت:
سلام

درصد بیکاری انجا بسیار کم تر است و اغلب جوانها به شغل مناسب با تحصیلات خودشون براحتی وارد می شوند
ازادی پوشش دارند و هر جور دلشان بخواهد لباس می پوشند
کسی نقاب بر چهره ندارد همه خودشان هستند و نیازی هم به دورویی و نفاق در جامعه وجود ندارد

شما از کجا میگویی درصد بیکاری کم است و دانشجویان راحت به دانشگاه میروند؟ایا خودتان دیده اید؟یا فقط شنیده اید؟؟ایا جنبش وال استریت واقعا هست یا فقط برای خودنمایی هست؟اگر جنبش وال استریت هست بس چرا هر وقت مردم تظاهرات میکنن با تیر و تفنگ به جون مردم می افتند؟؟

نقاب بر چهره ندارند؟
شما چند سال اورپا زندگی کردی؟(لطفا جواب بده)[h=3][/h][h=3][/h]

حزب الله سایبری;641721 نوشت:
شما از کجا میگویی درصد بیکاری کم است و دانشجویان راحت به دانشگاه میروند؟ایا خودتان دیده اید؟یا فقط شنیده اید؟؟ایا جنبش وال استریت واقعا هست یا فقط برای خودنمایی هست؟اگر جنبش وال استریت هست بس چرا هر وقت مردم تظاهرات میکنن با تیر و تفنگ به جون مردم می افتند؟؟

من از خودم که نگفتم از روی امارهایی که همه جا وجود دارد گفتم می توانید در این زمینه تحقیقات کنید

حزب الله سایبری;641733 نوشت:
نقاب بر چهره ندارند؟
شما چند سال اورپا زندگی کردی؟(لطفا جواب بده)

بله نقاب بر چهره ندارند
کسی که دوست داشت بره کلیسا می ره و از کسی ترسی نداره و کسی هم که دوست داره بره کاباره می ره
نگران چیزی نیست و از کسی هم ترسی نداره

موضوع قفل شده است