جمع بندی آیا راحت صحبت کردن با یک خانم عقب مانده ذهنی هم قساوت قلب می آورد؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا راحت صحبت کردن با یک خانم عقب مانده ذهنی هم قساوت قلب می آورد؟

سلام خدمت همه
بنده تو دانشگامون یک خانمی هست که فکر کنم یک چند سالی از بنده بزرگتر باشه. ایشون از نظر ذهنی مشکل دارند. البته هوش خوبی دارند و در دانشگاه درساشونو پاس می کنند ولی رفتارشون به سبک بچه های 12 تا 14 ساله هست مثلا یک دفعه می بینی توی راهرو دانشگاه می دود یا بلند خنده می کند و امثالهم . یکبار هم به من گفت وقتی با آقایون صحبت می کنم از او فراری هستند . من وقتی باهاش صحبت می کنم اینگار که دارم با یک مرد صحبت می کنم و کاملا راحت صحبت می کنم(صحبت محترمانه و مودبانه). اما با این حال بقیه درون دانشگاه یک جور دیگه به من نگاه می کنن چه خانم ها و چه پسرها که علت را می دانم. اما به هر حال می خواستم بپرسم آیا صحبت زیادی و معمولی با این خانم قساوت قلب می آورد؟ چون در جایی خواندم صحبت غیرضروری با خانم ها موجب قساوت قلب می شود؟
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سینا

البته بکاربردن عنوان عقب مانده ی ذهنی برای خانمی که توانایی رسیدن به مرحله ی تحصیل در دانشگاه را داشتند عنوان مناسبی نیست هر چند می توان گفت ایشان با توجه به مواردی که مطرح فرمودید دچار اختلال های رفتاری هستند که باید مورد مداوا قرار بگیرند.
بنده در جایی نخواندم که صحبت غیر ضروری با نامحرم موجب قساوت قلب شود هر چند روایات متعددی در رابطه با پرهیز از صحبت غیر ضروری با نامحرم وجود دارد و عوارض آن مانند افتادن در دام گناه و قرین شدن با شیطان و ... بیان شده است.
به هر حال فرقی نمی کند که شخصی سالم باشد یا دچار اختلال رفتاری، آنچه که ما بدان موظف شده ایم پرهیز از صحبت بی مورد است چرا که صحبت غیر ضروری زمینه ی ایجاد گناه را برای انسان فراهم می نماید.

موضوع قفل شده است