شهید استوار یکم احمد طالبی

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهید استوار یکم احمد طالبی

شهید احمد طالبی در تاریخ 58/8/19در خانواده ای موئمن و متعهد به انقلاب اسلامی دیده به جهان گشود .این شهید بزرگوار باتوجه به اینکه برادر شهید نیز بودندو علاقه ایشان به ولایت و شهدا زبانزد خاص و عام بود پس از فراغت از تحصیل در تاریخ 81/7/30به جمع راست قامتان نیروی انتظامی پیوستند.ایشان پس از طی اموزش های مقدماتی در پلیس اگاهی تهران مشغول به خدمت شدند. درتاریخ 89/9/4 هنگامی که این شهید بزرگوار به همراه یکی از همکاران خود برای دستگیری یک متهم به منزل آنها مراجعه کرده بود اعضای خانواده وی که حدود 10 نفر بودند به این دو نفر حمله کرده و پس از مجروح کردن یکی از ماموران از ناحیه پا احمد طالبی را نیز با شلیک یک گلوله به شهادت رساندند و درتاریخ 89/9/7پس از تشیع جنازه باشکوهی در بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شدند. از این شهید بزرگوار یک فرزند به یادگار مانده است .روحش شاد

فرزند شهید

احمد گل بچه هاي خانواده بود . هر کس که کاري براي رضاي خدا کند ، خدا مزدش را مي دهد . احمد مخلصانه و از ته دل کار مي کرد شهادت حقش بود . من به او لقمه حلال داده بودم و هميشه به فرزندانم يادآور مي شدم که مواظب حلال و حرام زندگي تان باشيد
پدر شهيد

احمد از بچگي دوست داشت پليس شود ، عاقبت هم به آرزويش رسيد و با همان رخت و لباس پليس به آرامش رسيد".در زمان حياتش به قدري خلق و خوي شهدا در اعمال و رفتار وي ديده مي شد که وقتي مستندي درباره شهيد نداخان در دست توليد قرار گرفت بهترين گزينه براي ايفاي نقش در صحنه هاي بازسازي ، شهيد طالبي بود.
برادر شهيد

احمد بسيار نسبت به شغلش وظيفه شناس بود . اگر شبي ، نصف شبي هم با او تماس مي گرفتند و جريان ماموريتي را به او مي گفتند بدون هيچ بهانه اي خودش را براي آن ماموريت و رفتن آماده مي کرد . احمد کلا ماموريت و هيجان را دوست داشت.
همسر شهيد