جمع بندی مشکلی عجیب و آزار دهنده (جن هراسی و اضطراب)

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکلی عجیب و آزار دهنده (جن هراسی و اضطراب)

بنام خدای خوبی ها
یه پسر 25 ساله هستم بایه مشکل جدی
این انجمن رو یه سیده خانوم بزرگواری پارسال بهم معرفی کردن وفقط مطالب قشنگش رو میخوندم وعضو نمیشدم

بگذريم بريم سراغ مشكل، نمیدونم از کجا شروع کنم،این مشکل من همزاد هستش جن هستش یا هرچی نمیدونم،
چندین موقعیت پیش اومده که میگن من بودم ولی من نبودم

مثلا چند سال پیش پسرخاله هام گفتن همسایتون گفته بنده سیگار میکشم درحالی که من اصلا سیگاری نیستم وورزشکار نیمه حرفه ای هم هستم
باخودم گفتم حتما حسادت دارن این حرف رومیزنن،تا اینکه یه بار یه اقایی بهم گفت چون خودش سپاهی هستش گفت صبح تو سپاه کارت رو راه انداختن باتعجب گفتم کدوم کار من سپاه نبودم تعجب کرد گفت من خودم دیدمتون تو سپاه بودین

یه بار یکی ازباشگاه میومدم وگفت تو باچندین نفر ریختین سرم وهرچی قسم خوردم باور نکرد گفت خودت بودی،یا یه حرفی یکی ازبچه ها تو باشگاه زده بود وگفته بود مت این حرف رو زدم درحالی که من نبودم،
یا یه بار تو مدرسه معاون گفت چرا به من توهین کردی وگفتی ...... قسم خورد که من بودم درحالی که به خدای احد واحد من نبودم ،
یه بار یه اقایی گفت چرا اون روز بادوستات تو منطقه.....ریختین سرم قسم خورد که من بودم درحالی که من نبودم،
یا تو خونه شب رفتم دستشویی وقتی برگشتم خواهرم ترسید گفت الان دیدم تو حال بودی وناراحت بودی،چطوری الان تو ازدستشویی میای؟
یا برادرزنم یه بار اومده بود خونه بعد گفت بغیر از من کسی خونه نبوده درحالی که من با دوستم اون ساعت بیرون بودم وبرادرزنم رو ندیدم.
یا زن دادشم گفت اومدم خونتون وفقط من بودم خونه درحالی که من خونه نبودم.

من افسردگی متوسط وسواس فکری شدید دارم طوری که با این اتفاقات تنها فکرم خودکشی هستش،
تورو خدا یکی بگه جریان این چیه این همزاده جن هستش چی هستش ایا برا کسی تاحالا اتفاق افتاده میترسم اتفاق بدی بیافته وگرفتار بشم
بخدا میترسم دیگه کم اوردم میترسم این موجود که جن همزاد یاه هرچی هست برامن دردسرهای بزرگی درست کنه توروخدا کمکم کنید دارم روانی میشم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما دوست بزرگوار
از حسن اعتمادتون به ما صميمانه تشكر مي كنم
خدا رو شكر
خدا رو شكر كه عاقل هستيد و مانند خيلي از افراد براي اين مشكلات سراغ رمال و جن گير و دعانويسان شياد نمي رويد. جن مخلوق خداوند است و اطلاعات درباره اين موجود و يا دفع آزار احتمالي آنها را بايد از كارشناسان دين پرسيد نه شيادان.
اين مشكلي كه فرموديد اگر به كارشناسان اين سايت اعتماد كنيد بخش زياديش رفع و دفع مي شود ان شاالله بخش ديگرش نياز به تلاش و دارو درماني و...دارد.
در پاسخ به سؤال تان نكات زير را توجه كنيد:
تمثيل درماني
تصور كنيد شما براي اتاق تان برق كشيده ايد. به خواهرتان مي گويد اين سيم برق دارد ولي وقتي اين كليد را بزنيم برق ندارد. شما خودتان هم وقتي با كليد ارتباط الكتريسته را قطع مي كنيد مطمئن هستيد كه برق ندارد. خداوند خالق جن است و فرموده جن مانند شما خوب و بد دارند مومنان آنها براي كسب حلال و حرام نزد ائمه و برخي علما مي رفته اند. جن خوب كاري به شما ندارد و جن بد هم ممكن است شيطانت هايي بكند ولي با اموري جن از شما فرار مي كند: مانند داشتن حرز و قران خواندن سوره ناس و فلق، خواندن سوره جن و داشتن خروس و كبوتر در منزل.
همان طور كه شما با قطع كليد برق را قطع مي كرديد و به خواهرتان اطمينان مي داديد كه سيم برق ندارد خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد اين موجودي كه من خلق كردم با اين كارهايي كه بيان شد كاري به شما ندارد. البته از نظر مشهور علما نيز جن همزاد نداريم ولي به هر حال جن كافر و شيطان قسم خورده كه اگر ما از خداوند فاصله بگيريم وسوسه كند و ما را گمراه كند.
پس اين در رابطه با ترس و هراس از جن و دفع و رفع آزار آنها.

مديريت خيال
ببينيد ما بيشتر چوب هرز بودن و ولگرد بودن پرنده خيال خودمان را مي خوريم. بزرگان اخلاق و عرفان براي مديريت خيال و نفي خواطر توصيه هايي مانند كم خوري و تنها نخوابيدن در منزل ( و در صورت تنها خوابيدن ذكر گفتن) و ذكر ها همچون لااله الاالله و تفكر در نشانه هاي خداوند مي كنند.
واقعا خيال اين قدر قدرت دارد كه از كاه كوه بسازد. از هيچ غول بسازد. در هيپنوتيزم من خودم ديده ام كه يك فرد وقتي مديريت خيالش به دست هيپنوتيزم كننده مي افتد تحت تأثير خيالش ممكن است وحشت كند ممكن است با ليوان خالي به خيال اين كه ليوان پر آب جوش است زبانش تاول بزند.

مديريت اضطراب
بسياري از مشكلات شما ريشه در اضطراب دارد. اضطراب است كه هرس نيم درصدي شما را به نود درصد مي رساند
اضطراب است كه از كاه كوه مي سازد
اضطراب است كه سخنان عادي مردم را براي شما خيلي حساس مي كند سخناني كه روزانه براي ما اتفاق مي افتد ولي مردم متعارف از كنار آن به راحتي مي گذرند ( براي خودم تمام مسائلي را كه فرموديد اتفاق افتاده است) ولي شما وقتي مجموع سخنان مردم را در نظر مي گيريد مي بينيد كه ما ذره بين گذاشته ايد و برجسته كرده ايد به نظر شما از بين سخنان مردم با شما اين سخنان چند درصد است؟ خيلي كم است
ادامه دارد...

[="Tahoma"][="DarkGreen"]گفتيم كه اضطراب منبع مشكلات شما و طوفان اوهام و خيالات تكراري و تصاوير ذهني وسواسي است.
از آنجا كه زمينه خانوادگي هم داريد و مشكل افسردگي هم مضاف بر آنها است استفاده از دارودرماني( متخصص اعصاب و روان = روان پزشك) در كنار روان درماني ( روان شناس باليني) لازم است.
در ضمن تاپيك بي خيال درماني همين سايت را در زمان هاي مختلف مطالعه كنيد.
ورزش را حتما ادامه دهيد. اگر ورزش نبود مطمئن باشيد كه مشكلات شما خيلي بيشتر بود. مشكلات احساس مثبت شما نسبت به اندام و اراده و خودكنترلي تان را تقويت مي كنند سبب احساس ارزشمندي و اعتماد به نفس تان مي شود.
اعتماد و توكل به خداوند، نماز اول وقت و صبر و دعا، صدقه، صله رحم، همنشين با افراد و دستان معنوي، زيارت ائمه و امام زادگان، توسل به ائمه (ع) و كسب و كار حلال، مطالعه، نوشتن نگراني ها روي كاغذ، عريضه نوشتن به امام زمان و درد و دل با آن حضرت ( عج) ...تكنيك هاي معنوي بسياري خوبي است كه آرامش شما را بالا مي برند.
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

حامی;640380 نوشت:
خدا رو شكر كه عاقل هستيد و مانند خيلي از افراد براي اين مشكلات سراغ رمال و جن گير و دعانويسان شياد نمي رويد.

بخش قابل توجهي از درآمد رمالان و دعانويسان شياد از خانم ها، افراد تحصيل كرده و افراد اضطرابي و وسواسي و... است.[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]يكي از برادران كه به بنده برادر بزرگ ترشون لطف دارند اين پيام را ارسال كرده اند

.... نوشت:
سلام خوبید آقای حامی
ایندفعه اومدم مشاوره بدم
راستش بعد خوندن نصف و نیمه تایپیک مشکلی عجیب و ازار دهنده اومدم اینجا یه چیزی بگم که اگه امکان داره بدون اسمم بزارید تو اون تایپیک
اینم متنش
سلام دوست عزیز خوب هستین
راستش پستتون رو نصفه نیمه خوندم،چون اضطراب و استرس برم میداره
وختی اینجور مطالب رو میخونم
میدونید چرا؟چون خودمم مثل شما دنبال اینجور چیزا از روی کنجکاوی و نا آگاهی رفتم،هنوز سالش تموم نشده
البته من هشت هفت سال کوچیکتر از شمام
این اضطراب و استرس بوجود اومده از این کارا باعث شد موهام شروع کنن به سفید شدن کنن،تنگی نفس بگیرم از درسم بمونم
و همیشه در حال ترس و اضطراب!بی تعادلی و....
سر و صدای دیوار و تلوزیون و.... به طور خیلی نامعمول اذیتم میکرد
و منم تنها کسی رو نداشتم کمکم کنه! همیشه از جن و... ترس داشتم
من اول با وضو و.نماز شروع کردم و بی تعادلی بدنم رو از بین بردم
ولی سر و.صدا ها باز بود و اذیتم میکرد
منم اومدم با آقای حامی مشورت کردم
و ایشونم غیر مستقیم بهم گفت وسواس فکریه همه اینها و.زایده خیال
من باورم نشد
تا اینکه یه روزی تصمیم گرفتم همه چیز رو بسپارم به خدا
یه روز داشتم قرآن میخوندم دیدم تو یه ایه نوشته بود که(ترجمه دقیق نیست فک کنم)
و تنها از من بترسید اگر ایمان دارید
منم گفتم همه چی رو بسپارم به خودت
دیگه به این.جور چیزا فکر نکردم
باور.نمیکنین همه چی حل شد
خودمو زدم به بی خیالی،گفتم هرچی میخواد بشه،بشه
از دست اون همه تترس و اضطراب خلاص شدم،از دست اون سر صدا ها و...
البته چند ماهی طول کشید از اول قضیه تا حالا
و الان راحتم
فقط یادتون باشه از خود خود خدا بخواین کمکتون کنه
و بدونین که خدا هیچوخت نمیزاره در بمونین
من تقریبا این خاطرات رو فراموش کرده بودم
ولی بعد خوندن پستتون،گفتم شاید بتونم کمکتون کنم
(از ذکر لا حول و لا قوة الا بالله زیا. استفاده کنید)
حامی جان مممنون
[/]

سؤال:
آيا براي رفع و دفع وحشت در تنهايي دعايي هست؟

پاسخ:
براى رفع وحشت از تنهايى، «آية الكرسى» را بخواند و پس از آن بگويد: اَللّهُمَّ آنِسْ وَحْشَتى، وَ آمِنْ رَوْعَتى، وَ اَعِنّى عَلى وَحْدَتى.خدايا آرامش ده وحشتم را و ايمنى بخش به ترسم و كمكم ده بر تنهاييم.[1]

تذكر روان‌شناختي:

اگر اعتقاد به اثر بخشي دعا داريد و با خواندن دعا هراس از تنهايي رفع نمي‌شود. به احتمال قوي نشان‌دهند اين است كه اضطراب ما بالا است در اين جا توصيه مي‌شود ضمن ادامه دعا با اعتقاد كامل از روان‌شناس باليني كمك بگيريد تا مقدار اضطراب شما را با مصاحبه‌هاي تشخيصي و آزمون‌هاي معتبر روان‌شناختي بسنجند.[2]

[/HR] [1] . كافى، ج 2، ص 573، حديث 13، به نقل از مفاتيح نوين
[2] مشاوره زير گنبد فيروزه اي، ج2، سيدمحمدتقي علوي، مركز مشاوره موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، قم ( در دست چاپ)

فیلم Prestige رو دیدی؟ دو تا جادوگرن که تا آخر فیلم با هم کل کل دارن.
یکیشون که یه برادر دوقلو داره پیروز میشه،
یا " اسرار دخمه ی شاپور" رو خوندی؟؟ سید رشید هم یه برادر دوقلو داره که تا آخر مخفیه
شما هم ببین یه وقت کسی تو کوچه محلتون نباشه که قیافش مثل شما باشه:khandeh!::khandeh!:
شوخی کردم برادر عزیز، گفتم فضا رو عوض کنم دوره همی یه فیلم و یه کتاب هم معرفی کنیم.

اصلا تو این تیپ کارها نبودم و بهتون توصیه می کنم چندبار کلید pg up صفحه کلید رو بزنید و حرفهای کارشناس محترم رو دوباره بخونید.

علی علی { باید می نوشتی exclusive تا حق نشرش محفوظ بمونه:Cheshmak:}

خدا خیرتون بده واقعا اروم شدم انگار اب ریختین رو اتیش ،ممنونم از این سایت واز مطالب مفیدتون

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

خدایا پناهم تویی;640600 نوشت:
خدا خیرتون بده واقعا اروم شدم انگار اب ریختین رو اتیش ،ممنونم از این سایت واز مطالب مفیدتون

سلام
خدا رو شكر
پيشنهاد مي كنم اين مطلب را ذخيره كنيد و باز هم مطالعه فرماييد
براي سلامتي شما همراه كاربران خوب اين سايت براي تان دعا مي كنيم.
موفق باشيد[/]

خدایا پناهم تویی;639217 نوشت:

بنام خدای خوبی ها
یه پسر 25 ساله هستم بایه مشکل جدی
بگذريم بريم سراغ مشكل، نمیدونم از کجا شروع کنم،این مشکل من همزاد هستش جن هستش یا هرچی نمیدونم،
من افسردگی متوسط وسواس فکری شدید دارم طوری که با این اتفاقات تنها فکرم خودکشی هستش،
تورو خدا یکی بگه جریان این چیه این همزاده جن هستش چی هستش ایا برا کسی تاحالا اتفاق افتاده میترسم اتفاق بدی بیافته وگرفتار بشم
بخدا میترسم دیگه کم اوردم میترسم این موجود که جن همزاد یاه هرچی هست برامن دردسرهای بزرگی درست کنه توروخدا کمکم کنید دارم روانی میشم

با سلام

بنده در تاپیکهای مختلف درباره همزاد مطالبی نوشتم اما دلیل بر این نیست که اینقدر بترسید!

کی گفته هر کس وسواس یا افسردگی یا ریزش مو و... داشت حتما مشکلش به جن بد و همزاد بد و سحرو ... ربط داره؟!

تازه گیریم مشکل وسواس از همزاد بد یا جن یا سحر و... باشه نمیخواد که شما رو بخوره یا بکشه! واجبات دینی و اعمال زیر رو انجام بدید از شر هر موجودی چه جن چه انس چه حیوان حفظ میشوید.

همیشه صبح و مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بارسوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

روزانه یا بعد نماز صبح و مغرب، صد بار استغفر الله و صلوات هم بگویید خیلی خوب میشود!

باز هم بنظر بنده بهتر است توسط یک دعانویس موثق چکاپ شوید. بنده تا بحال درباره مشکل شما نشنیدم و نمیدونم دقیقا چیه و علت چی هست؟

جمع بندي
جن هراسی و اضطراب

پرسش: به نام خدای خوبی ها،یه پسر 25 ساله هستم بایه مشکل جدی. این انجمن رو یه سیده خانوم بزرگواری پارسال بهم معرفی کردن وفقط مطالب قشنگش رو میخوندم وعضو نمیشدم بگذريم بريم سراغ مشكل، نمیدونم از کجا شروع کنم،این مشکل من همزاد هستش جن هستش یا هرچی نمیدونم،چندین موقعیت پیش اومده که میگن من بودم ولی من نبودم مثلا چند سال پیش پسرخاله هام گفتن همسایتون گفته بنده سیگار میکشم درحالی که من اصلا سیگاری نیستم وورزشکار نیمه حرفه ای هم هستم باخودم گفتم حتما حسادت دارن این حرف رومیزنن،تا اینکه یه بار یه اقایی بهم گفت چون خودش سپاهی هستش گفت صبح تو سپاه کارت رو راه انداختن باتعجب گفتم کدوم کار من سپاه نبودم تعجب کرد گفت من خودم دیدمتون تو سپاه بودین. یه بار یکی ازباشگاه میومدم وگفت تو باچندین نفر ریختین سرم وهرچی قسم خوردم باور نکرد گفت خودت بودی،یا یه حرفی یکی ازبچه ها تو باشگاه زده بود وگفته بود مت این حرف رو زدم درحالی که من نبودم، یا یه بار تو مدرسه معاون گفت چرا به من توهین کردی وگفتی ...... قسم خورد که من بودم درحالی که به خدای احد واحد من نبودم، یه بار یه اقایی گفت چرا اون روز بادوستات تو منطقه.....ریختین سرم قسم خورد که من بودم درحالی که من نبودم،یا تو خونه شب رفتم دستشویی وقتی برگشتم خواهرم ترسید گفت الان دیدم تو حال بودی وناراحت بودی،چطوری الان تو ازدستشویی میای؟یا برادرزنم یه بار اومده بود خونه بعد گفت بغیر از من کسی خونه نبوده درحالی که من با دوستم اون ساعت بیرون بودم وبرادرزنم رو ندیدم. یا زن دادشم گفت اومدم خونتون وفقط من بودم خونه درحالی که من خونه نبودم. من افسردگی متوسط وسواس فکری شدید دارم طوری که با این اتفاقات تنها فکرم خودکشی هستش، تورو خدا یکی بگه جریان این چیه این همزاده جن هستش چی هستش ایا برا کسی تاحالا اتفاق افتاده میترسم اتفاق بدی بیافته وگرفتار بشم بخدا میترسم دیگه کم اوردم میترسم این موجود که جن همزاد یاه هرچی هست برامن دردسرهای بزرگی درست کنه توروخدا کمکم کنید دارم روانی میشم

پاسخ:
سلام خدمت شما دوست بزرگوار

از حسن اعتمادتون به ما صميمانه تشكر مي كنم
خدا رو شكر
خدا رو شكر كه عاقل هستيد و مانند خيلي از افراد براي اين مشكلات سراغ رمال و جن گير و دعانويسان شياد نمي رويد. جن مخلوق خداوند است و اطلاعات درباره اين موجود و يا دفع آزار احتمالي آنها را بايد از كارشناسان دين پرسيد نه شيادان.
اين مشكلي كه فرموديد اگر به كارشناسان اين سايت اعتماد كنيد بخش زياديش رفع و دفع مي شود ان شاالله بخش ديگرش نياز به تلاش و دارو درماني و...دارد.
در پاسخ به سؤال تان نكات زير را توجه كنيد:

تمثيل درماني

تصور كنيد شما براي اتاق تان برق كشيده ايد. به خواهرتان مي گويد اين سيم برق دارد ولي وقتي اين كليد را بزنيم برق ندارد. شما خودتان هم وقتي با كليد ارتباط الكتريسته را قطع مي كنيد مطمئن هستيد كه برق ندارد. خداوند خالق جن است و فرموده جن مانند شما خوب و بد دارند مومنان آنها براي كسب حلال و حرام نزد ائمه و برخي علما مي رفته اند. جن خوب كاري به شما ندارد و جن بد هم ممكن است شيطانت هايي بكند ولي با اموري جن از شما فرار مي كند: مانند داشتن حرز و قران خواندن سوره ناس و فلق، خواندن سوره جن و داشتن خروس و كبوتر در منزل.
همان طور كه شما با قطع كليد برق را قطع مي كرديد و به خواهرتان اطمينان مي داديد كه سيم برق ندارد خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد اين موجودي كه من خلق كردم با اين كارهايي كه بيان شد كاري به شما ندارد. البته از نظر مشهور علما نيز جن همزاد نداريم ولي به هر حال جن كافر و شيطان قسم خورده كه اگر ما از خداوند فاصله بگيريم وسوسه كند و ما را گمراه كند.
پس اين در رابطه با ترس و هراس از جن و دفع و رفع آزار آنها.

مديريت خيال

ببينيد ما بيشتر چوب هرز بودن و ولگرد بودن پرنده خيال خودمان را مي خوريم. بزرگان اخلاق و عرفان براي مديريت خيال و نفي خواطر توصيه هايي مانند كم خوري و تنها نخوابيدن در منزل ( و در صورت تنها خوابيدن ذكر گفتن) و ذكر ها همچون لااله الاالله و تفكر در نشانه هاي خداوند مي كنند.
واقعا خيال اين قدر قدرت دارد كه از كاه كوه بسازد. از هيچ غول بسازد. در هيپنوتيزم من خودم ديده ام كه يك فرد وقتي مديريت خيالش به دست هيپنوتيزم كننده مي افتد تحت تأثير خيالش ممكن است وحشت كند ممكن است با ليوان خالي به خيال اين كه ليوان پر آب جوش است زبانش تاول بزند.

مديريت اضطراب
بسياري از مشكلات شما ريشه در اضطراب دارد. اضطراب است كه هرس نيم درصدي شما را به نود درصد مي رساند

اضطراب است كه از كاه كوه مي سازد
اضطراب است كه سخنان عادي مردم را براي شما خيلي حساس مي كند سخناني كه روزانه براي ما اتفاق مي افتد ولي مردم متعارف از كنار آن به راحتي مي گذرند ( براي خودم تمام مسائلي را كه فرموديد اتفاق افتاده است) ولي شما وقتي مجموع سخنان مردم را در نظر مي گيريد مي بينيد كه ما ذره بين گذاشته ايد و برجسته كرده ايد به نظر شما از بين سخنان مردم با شما اين سخنان چند درصد است؟ خيلي كم است

گفتيم كه اضطراب منبع مشكلات شما و طوفان اوهام و خيالات تكراري و تصاوير ذهني وسواسي است.
از آنجا كه زمينه خانوادگي هم داريد و مشكل افسردگي هم مضاف بر آنها است استفاده از دارودرماني( متخصص اعصاب و روان = روان پزشك) در كنار روان درماني ( روان شناس باليني) لازم است.
در ضمن تاپيك بي خيال درماني همين سايت را در زمان هاي مختلف مطالعه كنيد.
ورزش را حتما ادامه دهيد. اگر ورزش نبود مطمئن باشيد كه مشكلات شما خيلي بيشتر بود. مشكلات احساس مثبت شما نسبت به اندام و اراده و خودكنترلي تان را تقويت مي كنند سبب احساس ارزشمندي و اعتماد به نفس تان مي شود.
اعتماد و توكل به خداوند، نماز اول وقت و صبر و دعا، صدقه، صله رحم، همنشين با افراد و دستان معنوي، زيارت ائمه و امام زادگان، توسل به ائمه (ع) و كسب و كار حلال، مطالعه، نوشتن نگراني ها روي كاغذ، عريضه نوشتن به امام زمان و درد و دل با آن حضرت ( عج) ...تكنيك هاي معنوي بسياري خوبي است كه آرامش شما را بالا مي برند.

تذكر: بخش قابل توجهي از درآمد رمالان و دعانويسان شياد از خانم ها، افراد تحصيل كرده و افراد اضطرابي و وسواسي و... است.
سؤال:
آيا براي رفع و دفع وحشت در تنهايي دعايي هست؟
پاسخ:
براى رفع وحشت از تنهايى، «آية الكرسى» را بخواند و پس از آن بگويد: اَللّهُمَّ آنِسْ وَحْشَتى، وَ آمِنْ رَوْعَتى، وَ اَعِنّى عَلى وَحْدَتى.خدايا آرامش ده وحشتم را و ايمنى بخش به ترسم و كمكم ده بر تنهاييم.[1]

تذكر روان‌شناختي:
اگر اعتقاد به اثر بخشي دعا داريد و با خواندن دعا هراس از تنهايي رفع نمي‌شود. به احتمال قوي نشان‌دهند اين است كه اضطراب ما بالا است در اين جا توصيه مي‌شود ضمن ادامه دعا با اعتقاد كامل از روان‌شناس باليني كمك بگيريد تا مقدار اضطراب شما را با مصاحبه‌هاي تشخيصي و آزمون‌هاي معتبر روان‌شناختي بسنجند.[2]
..................

[1] . كافى، ج 2، ص 573، حديث 13، به نقل از مفاتيح نوين
[2] مشاوره زير گنبد فيروزه اي، ج2، سيدمحمدتقي علوي، مركز مشاوره موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، قم ( در دست چاپ)

موضوع قفل شده است