جمع بندی شباهت خداوند با داعش !!!

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شباهت خداوند با داعش !!!

یه بنده خدایی یه سوال ازم پرسید،منم یه جواب بهش دادم ولی قانع نشد.
حالا ممنون میشم کمکم کنید

سوالش این بود
داعش سر زن و بچه رو به جرم شیعه و غیر وهابی بودن و غیر مسلمون بودن ... قطع میکنه
خدا هم به صرف یک گناهی مانند بد حجابی ، فرد بدحجاب رو هزاران سال از موهاش تو آتیش آویزون میکنه و وارد جهنم میکنه.
جهنمی که طبق روایات اگه لحظه ای عذاب آن به دنیا برسه،کل دنیا نابود میشه.
حالا صد رحمت به داعش که به خاطر جرم های بزرگتری،عذاب کمتری ایجاد کرد و تازه یه لحظه هم هست و طرفو سریع میکشن.
خدای شما که (نعوذ بالله) خیلی از جنایت کاران داعش ظالم تره که به خاطر یه گناه کوچیک این همه عذاب میکنه طرفو!!!

ممنون میشم جواب این سوالو بدین.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد هادی

با سلام و عرض ادب و تقدیر از پرسشی که مطرح فرمودید

انسان حقیقتا از مشاهده چنین شبهاتی دلش به درد می آید، یقینا کسی که چنین شبهه ای در ذهنش رسوخ پیدا کرده رأفت و رحمانیت خداوند بر او مکتوم و پوشیده است، آیا یک انسان پاک سرشت به خود اجازه می دهد خداوند را معاذ الله با داعش ملعون مقایسه کند؛ اما به هر صورت شبهه ای است که ایجاد گردیده، در جواب باید گفت:
در قیامت این طور نیست که فردی بالای سر مجرمان قرار دهند و دستور دهد که بگیرید و بکشید و در بندش کنید چنین چیزی توهّماتی بیش نیست و به خاطر همین توهّمات است که چنین شبهاتی ایجاد می شود، حکما در این باره گفته‌اند: «کیفرها در حقیقت اثر طبیعی عمل است و خاصیت تکوینی آن محسوب می‌شود و یا نتیجه حضور خود عمل در برابر انسان است، چنان که در قرآن کریم فرمود: « وَ بَدا لَهُمْ سَيِّئاتُ ما كَسَبُوا وَ حاقَ بِهِمْ ما كانُوا بِهِ يَسْتَهْزِؤُن‏»(زمر 48 پاداش بد اعمالى كه مى ‏كردند برايشان آشكار شد و آنچه مسخره ‏اش مى ‏كردند گردا گردشان را بگرفت‏. و در آیه دیگر فرمود: « وَ لا تُجْزَوْنَ إِلاَّ ما كُنْتُمْ تَعْمَلُون‏ »(یس 54) و جز همانند كارى كه كرده ‏ايد پاداش نمى ‏بينيد.

عذاب قیامت، مجازات به مثل نیست بلکه مجازات به عین جرم است. یعنی عمل خود شخص را به خودش می دهند نه مجازات آن را. « فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُ * وَ مَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ » پس هر كس هموزن ذرّه‏اى كار خير انجام دهد آن را مى ‏بيند. و هر كس هموزن ذرّه‏ اى كار بد كرده آن را مى ‏بيند. (الزلزلة:7)
ملاحظه می فرمایید که سخن از جزای عمل نیست بلکه خود عمل تقدیم صاحبش می شود. فرمود: « إِنَّ الَّذينَ يَأْكُلُونَ أَمْوالَ الْيَتامى‏ ظُلْماً إِنَّما يَأْكُلُونَ في‏ بُطُونِهِمْ ناراً وَ سَيَصْلَوْنَ سَعيراً» كسانى كه اموال يتيمان را به ظلم و ستم مى ‏خورند، غیر از این نیست که آتش مى ‏خورند؛ و به زودى در شعله ‏هاى آتش مى ‏سوزند. (النساء:10) ؛ کسانی که اهل بصیرت هستند، به چشم ملکوتی شهود می کنند که حرامخوار همین الآن لقمه های آتش را می بلعد لکن مانند کسی که در اثر بی حسّی زیر تیغ جرّاحی احساس درد نمی کند، اینها هم متوجّه عذاب نیستند.
چنین نیست که اگر کسی اینجا گناهی کرد، در آخرت مجازاتش کنند. بلکه عمل بد، خودش عین عذاب است ؛ کما اینکه عمل خیر، عین نعمات بهشتی است. لذا آخرت صرفاً روز پرده برداری از باطن هاست.

نتیجه اینکه:
با توجه به معنایی که از چگونگی عذاب در قیامت ارائه شد و با توجه به معنی ظلم (کار بی جا انجام دادن)1 عذاب انسان در قیامت بی جا نیست چون عذاب عین عمل خود انسان است که در قیامت تقدیمش می کنند و عذاب، نتیجه تکوینی گناه در این عالم است که در قیامت پرده برداری می شود، خداوند معاذ الله ظالم نیست بلکه ظالم کسانی هستن که یک انسان را به جرم شیعه بودن و یا به جرم مسلمان بودن گردن می زنند بدون ایکه مستحق چنین مجازاتی باشند.

.................................................................................................
1. «ظلم‏» در لغت، به معنای ‏کار بی‌جا انجام دادن،[ تهذیب اللغة، ج 14، ص 274، دار احیاء التراث العربی‏، بیروت، چاپ اول؛ ابن منظور، محمد بن مکرم]

خدا لعنت کنه این گروه ظالم و دل آدم کباب میشه به خدا وقتی نمیتونی کاری بکنی و اونا چه میکشن :geryeh:
خداوند رحمان و رحیم هست عذاب خود ماهستیم که چنین جنایاتی رو برای همنوعامون میکنن و سکوت میکنیم.
این خود ماییم که بهشت و جهنم و میسازیم. آتش جهنم و خود ما شعله ور میکنیم و باز هم رحمت خدا شامل حالمون میشه و به بهشت میریم.
و ما غرک برب الکریم؟ قل ربی الکریم

sayeban;639013 نوشت:
حالا صد رحمت به داعش که به خاطر جرم های بزرگتری،عذاب کمتری ایجاد کرد و تازه یه لحظه هم هست و طرفو سریع میکشن

سلام بر همه
پاسخ رو جناب کارشناس فرمودند که عذاب جهنم ظهور اعمال خود انسان است خدا عذاب نمی کنه تازه خداوند لطف کرده در خیلی از موارد ائمه رو شفیع قرار میده تا بنده هاش عذاب کمتری ببینن. دوما عذاب خیلی هم بد نیست چون عذاب باعث میشه انسان از گناهان پاک بشه.
عجب، جنایات داعش رو شما ندیدید یک سرچی در گوگل بکنید ...

کافران در آتش خواهند سوخت.این وعده الهیست.
شم با این کارتان نجس شده ابد زیرا عادل بودن خدا را انکار کرده اید.

خدا هر کسو به اندازه تواناییش تکلیف ممیکنه...

ورودیشو نگاه میکنه و بعد خروجی ازش میخواد...

این اصول شناخت یه آدمه...به ورودی یه آدم نگاه کن که چیا به خوردش دادن و بعد ازش عملکرد بخواه

به نظر من ادمها با اولین گناه شعله ای رو در اخرت روشن میکنن وبا تکرار و مداومت بر گناهان اون اتش رو شعله ور تر میکنن یعنی هر گناه مثل هیزمی بر اون اتش عمل میکنه
ولی در این بین خدا اونقدر رحیم وبخشنده هست که فرصت توبه به اون بنده گنهگار میده تا بتونه با توبه اون اتش رو خاموش کنه ولی این خود ما هستیم
که رحمت خدا رو نادیده میگیرم وفرصتها رو از دست میدیم.
ودر نهایت با همون اتشی که خود گنهکار روشن کرده عذاب خواهد دید پس مقصر خود گنهکاره چون خدا وند عاقبت اعمالش رو به اون گوشزد کرده بود
خدا راه درست و غلط را به وضوح پیش روی همه بندهاش گذاشته ولی متاسفانه بعضی از ادمها با اگاهی راه خطا رو انتخاب میکنن چون به عذاب اخرت ایمان ندارن.
ودر مقابلش هر ثواب میتونه روزنه ای رو به سوی بهشت برای اون بنده باز کنه ونهایت نتیجه اعمال نیک اون همون بهشت ونعمتهای اون میشه چون به وعده خدا ایمان داشتن.

بنابراین مقایسه کردن رفتار وجنایات داعش با عدل خداوند رحمان و رحیم فقط میتونه از یک ذهن بیمار و مغزی شسشو داده تراوش کنه!

به نام خدا.

هادی;639919 نوشت:
با سلام و عرض ادب و تقدیر از پرسشی که مطرح فرمودید

انسان حقیقتا از مشاهده چنین شبهاتی دلش به درد می آید، یقینا کسی که چنین شبهه ای در ذهنش رسوخ پیدا کرده رأفت و رحمانیت خداوند بر او مکتوم و پوشیده است، آیا یک انسان پاک سرشت به خود اجازه می دهد خداوند را معاذ الله با داعش ملعون مقایسه کند؛ اما به هر صورت شبهه ای است که ایجاد گردیده، در جواب باید گفت:
در قیامت این طور نیست که فردی بالای سر مجرمان قرار دهند و دستور دهد که بگیرید و بکشید و در بندش کنید چنین چیزی توهّماتی بیش نیست و به خاطر همین توهّمات است که چنین شبهاتی ایجاد می شود، حکما در این باره گفته‌اند: «کیفرها در حقیقت اثر طبیعی عمل است و خاصیت تکوینی آن محسوب می‌شود و یا نتیجه حضور خود عمل در برابر انسان است، چنان که در قرآن کریم فرمود: « وَ بَدا لَهُمْ سَيِّئاتُ ما كَسَبُوا وَ حاقَ بِهِمْ ما كانُوا بِهِ يَسْتَهْزِؤُن‏»(زمر 48 پاداش بد اعمالى كه مى ‏كردند برايشان آشكار شد و آنچه مسخره ‏اش مى ‏كردند گردا گردشان را بگرفت‏. و در آیه دیگر فرمود: « وَ لا تُجْزَوْنَ إِلاَّ ما كُنْتُمْ تَعْمَلُون‏ »(یس 54) و جز همانند كارى كه كرده ‏ايد پاداش نمى ‏بينيد.

البته بنده هرگز به ذهنم هم نرسید که داعش رو با خدا مقایسه کنم و چه قیاس احمقانه ای، اما یک نکته ای رو متوجه نشدم. شما میفرمایید که کسی نمیاد کسی رو بگیره مثلا سرب داغ بریزه تو گلوش یا عذاب کنه و اینهایی که به عنوان عذاب ذکر میشن خود عمل انسان هست که به انسان داده میشه ( و منطقا هم قابل پذیرش هست و سازگار با مهربان بودن خدا ). ولی اون 19 فرشته ای که در قرآن گفته شده پس کارشون چیه؟ مگه اینها مامور عذاب کردن نیستن؟

ستایشگر :Gol:

سلام جناب هادی ...
من با حرف شما مخالف هستم ...

شما عنوان میکنید که عذاب انسانها در قیامت تجلی کارکرد افعال خود انسان هست و عنوان کردید که :

نقل قول:

عذاب قیامت، مجازات به مثل نیست بلکه مجازات به عین جرم است. یعنی عمل خود شخص را به خودش می دهند نه مجازات آن را.

من تا به حال بابته هیچ کدام از کارهای بدی که انجام دادم پشیمون نیستم ...

اگر دزدی کردم
اگر غیبت کردم
اگر کسی رو از خودم رنجوندم .

بابته هیچ کدومشون ناراحت نیستم ... برعکس بابته کارهای خوبی که انجام دادم پشیمون هستم ...

و خوب اگر صدها باره دیگه من بیام بر رویه زمین و عقل همین الانم رو داشته باشم ... دوباره همین مسیر رو انتخاب میکنم و همین کارها رو انجام میدم ...

اینکه انسانها میرن در درون قیامت و بایته کارهای اشتباهشون پشیمون میشن ... به خاطره خوده اون کار نیست ... به خاطره این هستش که بابتش مجزات میشن ...

اصلا یک بحث روانشناختی هست .. که سالها پیش در ارتباط با وجدان بیان شده ... عنوان میکنند که انسانها هیچ کدومشون بابته کارهای اشتباهشون احساس عذاب وجدان نمیکنند ... تنها به این خاطر احساس پشیمونی و عذاب وجدان میکنند که احساس میکنند

- نکند کسی این عمل من را دیده باشد
- نکند روزی دیگران بفهمند و آبرویه من برود
و ...

اینی هم که میفرمایید در آن دنیا خوده عمل را به شخص خاطی میدهند را هم نمیتوانم قبول کنم ... اگر خوده آن عمل رو به من بدهند خوب من ناراحت نمیشوم ... بحث سره این هست که شما بر این اعتقاد هستید که ...

هر عمل ما دو جلوه دارد ... یکی دنیوی و دیگری اخروی ...
انسانها در این دنیا با بعد دنیوی هر عمل رو برو هستند و در آخرت با بعد اخروی اون روبرو میشوند ...

و هیچ وقت به این سوال جواب نمیدید که آیا درست است که به کسی شربت تعراف کنیم ( بعد دنیوی عمل را به او نشان دهیم ) و وقتی که او شربت را خورد (در درون آن زهر باشد ) با بعد اخروی آن روبرو شود ...

اگر من برم اون دنیا و اگر ببنیم که زهر خورده ام ناراحت نمیشوم ... چون با خودم میگم ظاهرش در درون دنیا درست و منطقی بود و من هم آن را پذیرفتم ...

به هر حال همه ما انسانها بر اساس عقل و استنتاج های منطقی و دستگاههای ورودی که داریم باید تصمیمی درست و عقلانی بگیریم ... و نمیتونیم با خودمون بگیم ....

این آب هست .... ولی ظارهش مثله آب هست ... و باطنش زهر هست .
این لذت هست ... ولی ظاهرش لذت هست ... و باطنش درد هست .
این درد هست ... ولی طاهرش درد هست ... و باطنش لذت هست .

این راه به دیونه خونه ختم میشه ...

این موضوع هم خوندنش جالب هست :

[h=1]چرا انسانها در قیامت بابت کارهای اشتباهشون پشیمون میشن ؟؟؟[/h]

بحث خشونت نیست.....خداوند سخت منتقم و بسیار مهربان است.....هرجا در قران گفته شده مهربان بلافاصله گفته شده سخت منتقم....داعش نجس ضد خداست و تمام برای وحشیگری ظلم می کند...ولی عذاب های وحشتناک خداوند بحق هستند و هزاران برابر بدتر از جنایات داعش دردناک هستند...اما این عذاب های خداوند بحق هست نه مثل داعش ناحق....پس داعش جماعت باید رگبار جاوید عذاب هایی صد ها برابر تلخ تر از این کارای خودشان باشد....اگر می دانستید بهشت چیست حاظر بودید بار ها با قیچی تکه تکه شوید و داعش ها داعش جان شما را بگیرند....خداوند هم مامور عذاب داره هم مامور ثواب و پاداش....در اوج مهربانی سخت منتقم است اما رحمتش سبقت دارد بر غضبش...

مارینر;644662 نوشت:
چرا انسانها در قیامت بابت کارهای اشتباهشون پشیمون میشن ؟؟؟

بعد مرگ پردهها از جلوي چشم آدما برداشته ميشه...
از نهج البلاغه حديثي تو ذهنم هست كه امير المومنين مي فرمايند: خداوند در دنيا بقدري گناه رو مي پوشونه گويي كه هيچ گناهي انجام نداديد(البته دقيقا جملات حديث اينجويي نيست- مزمونش اينه) اون دنيا اينجوري نيست.
تو اون دنيا بدي ها گناه به عينه ديده ميشه و به عينه حس ميشه.
مثلا بعضي ها تعبير مي كنند كه بوي تنفر آميز گناهان عذابي براي گناه كاران....
شما كتاب آيت الله دستغيب رو كه در باره قيامته مطالعه كنيد.بسيار زيبا اين موضوع رو بخث كردند.

nothing;644677 نوشت:
اگر می دانستید بهشت چیست حاظر بودید بار ها با قیچی تکه تکه شوید و داعش ها داعش جان شما را بگیرند.

خيلي جالب گفتيد.
واقعا هم همينطوره ما اگه بدونيم خداوند چقدر مارو دوست داره و چه بهشتي رو براي خوبان آماده كرده با تمام وجود به سمتش حركت مي كنيم... تمام سلول هاي بدنمون سرشار از خدا ميشه بخاطر همينه كه علما تاكيد دارند تو بحث خدا شناسي بيشر كار بشه.
يه داستان جالبي يادم امد.....
مي گن حضرت موسي كه داشته به غار براي عبادت 30 روزه كه به 40روز رسيد مي رفته يه بنده اي رو جلوي كوه ديده اون بنده گفته به خدات بگو من سالهاست كه اهل گناهم بس چرا عذابم نمي كنه....
حضرت موسي اين موضوع رو به خداوند بيان مي كنه و در برگشت براي مرد مياره.... مي دونيد جواب چي بوده؟؟؟
به بندمون بگو چه عذابي بالاتر از اين كه من رو نمي توني عبادت كني.. چه عذابي بالاتر از اينكه شيريني عبادت رو حس نمي كني....

عشقم خدا;644647 نوشت:
خدا هر کسو به اندازه تواناییش تکلیف ممیکنه...

ورودیشو نگاه میکنه و بعد خروجی ازش میخواد...

این اصول شناخت یه آدمه...به ورودی یه آدم نگاه کن که چیا به خوردش دادن و بعد ازش عملکرد بخواه

cpu طرفم مهمه يعني چقدر تلاش مي كنه تا خوب باشه.
بعضي ها هستن گناه مي كنن مي دونن كارشون اشتباست بعد مي گن كه من توانم در همين حده.... توجيح مي كنند. بقول خودمون بهانه هاي بني اسرائيلي ميارند.

[="Blue"]

ستايشگر;644656 نوشت:
به نام خدا.(وصل)

........

مامور عذاب (فصل)

.......

درست است از یک وصل سخن بمیان امد که فطرت است
اما از یک فصل گفته شد که شاید
بافصل برای سوال کننده جمع شود و مایه غفلت:Gol:[/]

به نام خدا.

شهید علی اصغر پازوکی;644702 نوشت:

درست است از یک وصل سخن بمیان امد که فطرت است
اما از یک فصل گفته شد که شاید
بافصل برای سوال کننده جمع شود و مایه غفلت:Gol:

:khandeh!: شرمنده! نفهمیدم! بی زحمت زیر دیپلم بفرمایید.

[="Blue"]باسلام
منظورم چی بود:Gig:
اهان:khandeh!:
منظورم این بود که اگر برای یکی شبهه ای پیش میاید کمک کنیم تا شبه اش براورده شود
همزمان شبهه ای دیگر ایجاد نکنیم
زیرا ممکن است دستش که گرفته نمیشود هیچ ، پایش گرفته شود:Gol:
چی گفتم:Gig:
[/]

به نام خدا.

شهید علی اصغر پازوکی;644709 نوشت:
باسلام
منظورم چی بود:Gig:
اهان:khandeh!:
منظورم این بود که اگر برای یکی شبهه ای پیش میاید کمک کنیم تا شبه اش براورده شود
همزمان شبهه ای دیگر ایجاد نکنیم
زیرا ممکن است دستش که گرفته نمیشود هیچ ، پایش گرفته شود:Gol:
چی گفتم:Gig:

سلام بر شما.

آدم با دست پر بره پای جواب دادن بهتر از اینه که دست خالی بره و ندونه! فرض کنید این دوستمون جواب کارشناس رو ببره و به اونی که شبهه رو بهش گفته بگه. بعد اگر اون همین حرف من رو زد و دوستمون جوابی نداشت خوبه؟ بهتره که جواب این رو هم داشته باشه. علاوه بر اینکه برای خودم هم سوال شد خوب! :khandeh!:

[="Blue"]:khaneh::Gol::Kaf:[/]

سلام

پاداش عمل گاهی خود عمل است :

يَوْمَ تَجِدُ كُلُّ نَفْسٍ مَّا عَمِلَتْ مِنْ خَيْرٍ مُّحْضَرًا وَمَا عَمِلَتْ مِن سُوَءٍ تَوَدُّ لَوْ أَنَّ بَيْنَهَا وَبَيْنَهُ أَمَدًا بَعِيدًا وَيُحَذِّرُكُمُ اللّهُ نَفْسَهُ وَاللّهُ رَؤُوفُ بِالْعِبَادِ {آل عمران/30}

وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى {النجم/39} وَأَنَّ سَعْيَهُ سَوْفَ يُرَى {النجم/40}

انسان بزودی سعیش را میبیند .

وفرشتگان عذاب هم مامور هستند ومعزول :

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ {التحريم/6}

اما شباهت خداوند با داعش باید در معیار وملاک بررسی شود چرا که عدالت یعنی مکافات ومجازات بحق نه اعمال شیطانی داعش ....

معرفت درست خداوند را باید در کلام آل الله دید :

أبوعلي الاشعري، عن محمد بن عبدالجبار، عن ابن فضال، عن ثعلبة بن ميمون، عمن حدثه، عن أحدهما عليهما السلام قال: إن الله رفيق يحب الرفق ومن رفقه بكم تسليل أضغانكم ومضادة قلوبكم وإنه ليريد تحويل العبد عن الامر فيتركه عليه حتى يحوله بالناسخ، كراهية تثاقل الحق عليه.کافی

الله متعال نرمخو است و نرمخویی را دوست دارد ...

مارینر;644662 نوشت:

اگر دزدی کردم
اگر غیبت کردم

بابته هیچ کدومشون ناراحت نیستم ... برعکس بابته کارهای خوبی که انجام دادم پشیمون هستم ...

و خوب اگر صدها باره دیگه من بیام بر رویه زمین و عقل همین الانم رو داشته باشم ... دوباره همین مسیر رو انتخاب میکنم و همین کارها رو انجام میدم ...

اینکه انسانها میرن در درون قیامت و بایته کارهای اشتباهشون پشیمون میشن ... به خاطره خوده اون کار نیست ... به خاطره این هستش که بابتش مجزات میشن ...

اصلا یک بحث روانشناختی هست .. که سالها پیش در ارتباط با وجدان بیان شده ... عنوان میکنند که انسانها هیچ کدومشون بابته کارهای اشتباهشون احساس عذاب وجدان نمیکنند ... تنها به این خاطر احساس پشیمونی و عذاب وجدان میکنند که احساس میکنند

- نکند کسی این عمل من را دیده باشد
- نکند روزی دیگران بفهمند و آبرویه من برود
و ...

رفیق شما گویا خیلی از خدا دور شدید....واقعا برای شما ناراحت شدم از این بایت...روانشانسانی که چنین نظریه ای دارن بدون شک خودشان مشکل روحی روانی دارند....عذاب وجدان در انسان های پاک هست....و در انسان های ناپاک قلبشان مهر می خورد و نیست...من خودم رو پاک پاک نمی دونم ولی بازم می دونم وجدان دارم...14 سال پیش وقتی ده سالم بود اردک برادرم رو که می دونستم شنا بلد نیست از قصد انداختم در اب و رها کردم و هیچ کس هم کنارم نبود عمل زشتم رو ببینه...اردک بدبخت خفه شد مرد...هیچ کس هم نفهمید کار منه....خب هنوزم که هنوزم با اینکه بچه بودم ولی هنوزم که هنوزه یاده اون عمل بی شرمانه ی خودم می افتم عذاب وجدان میگیرم ولو یه حیوان بوده....پس بخاطر ریختن ابروم عذاب ندارم بخاطر عذاب اخرت وجدان درد ندارم بلکه بخاطر خود اردک و ظلمی که بهش وارد کردم عذاب دارم.......من بشخصه ترجیح میدم عذاب بکشم در جهنم بسبب گناهام تا اینکه خدا منو ببخشه...چون میدانیم مجرم لایق قصاص هست و.....گفتی صد بار دیگه هم بری اون دنیا بیای پشیمون نیستی از اعمال بدت....گفتی دلیل پشیمونی انسان ها بخاطر عذاب جهنم هست نه خود کار....خب باید بگم شما قطعا بد تحت تصرف گمراهان قرار گرفتید..مثالی می زنم...ایا اکنون اگر کسی به شما حمله کند و مثلا خدایی نکرده عزیزان شما رو بقتل برساند...شما هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهید...و هیچ گونه عذاب وجدانی نمی گیرید....بله عذاب وجدان صرفا برای اعمالی نیست که انجام می دهیم بلکه انسان بسبب اعمالی که دیگران بر او انجام می دهند هم وجدانش معذب می شود.....بی شک جواب شما خیر است و بی شک معذب می شوید....پس باید بپذیرید عذاب وجدانی هست....درضمن اگرم بگید نه باید خودم انجام بدم روی دیگری...اونوقت عذاب نمی گیرم....خب باید بگم کار بدتر میشه.....و چنین رفتاری نیز متاسفانه بدور از انسانیت و عقل بشر هست....چون طبق ذات انسان...طبق عقل و منطق انسان....انسان پذیرفته و چیزی منطقی است برایش که هر چه برای دیگری خوب مطلق است برای خودش هم خوب مطلق است و هر چه برای دیگری بد مطلق است برای خودش هم بد مطلق است...و هرنفسی عین نفس انسان و عین خانواده انسان هست... و ذاتا همگی انسان هستیم و هرگونه بدخواهی و ظلم بدیگری بدور از انسانیت هست..........پس پشیمانی از گناه همه جوره هست هم بخاطر عذاب جهنم هم بخاطر خود عمل و غیره..

پست حذف شد

به نام خداپاسخ کارشناس عزیز تاپیک جالب بود اما یه جورایی بیشتر شبیه توجیه بود.دقیقا خود داعش هم میتونه بگه ذات حمله هوایی به داعش اینه که طرف رو در قفس بکنیم و اتیشش بزنیم و این کارو ما نکردیم بلکه ذات عمل اینجوری جلوه کرده و ما مثل فرشتگان عذاب فقط وظیفه اجرا رو داریم(سوره تحریم آیه 6)الان ایاتی مثل 56 سوره نساء کاملا واضح نشون میده که وقتی پوستی مجدد بر بدن طرف میاد میخواند که اونو حسابی زجرکش کنند حالا گناه طرف چی بوده؟اینکه به ایات الهی کافر شده!خلاصه که فرموده کارشناس عزیز با عقل حقیر سازگار نیست و دقیقا داعش هم میتونه با استناد به حرف کارشناس و با استناد به عذاب های کاملا زجر اوری که قرآن و روایات بیان میکنند ، حرکت خودشون رو توجیه کنند.

ستايشگر;644656 نوشت:
به نام خدا.

البته بنده هرگز به ذهنم هم نرسید که داعش رو با خدا مقایسه کنم و چه قیاس احمقانه ای، اما یک نکته ای رو متوجه نشدم. شما میفرمایید که کسی نمیاد کسی رو بگیره مثلا سرب داغ بریزه تو گلوش یا عذاب کنه و اینهایی که به عنوان عذاب ذکر میشن خود عمل انسان هست که به انسان داده میشه ( و منطقا هم قابل پذیرش هست و سازگار با مهربان بودن خدا ). ولی اون 19 فرشته ای که در قرآن گفته شده پس کارشون چیه؟ مگه اینها مامور عذاب کردن نیستن؟

با سلام و عرض ادب

از آنجا که تجسّم حقیقت اعمال، سنّت و قانونی الهی است؛ خدا این تجسّم اعمال را فعل خود شمرده و گاه از عذاب نمودن بندگان نیز سخن می گوید «خُذُوهُ فَغُلُّوه‏»(الحاقّه 30)؛ همانگونه که اگر کسی در دنیا از پشت بام افتاد و مرد، می توان انداختن او از پشت بام را به خدا نسبت داد، این چنین است عذاب جهنمیّان، چرا که عذاب علاوه بر این که اثر طبیعی و تکوینی گناه کاران است، می توان این کار را هم به فرشته های عذاب و هم به خداوند نسبت داد.
علاوه بر این مطلب، طبق بیان حکمای اسلامی نعمات و نقمات اخروی ظهور و تجلی اعمال خود انسان ها هستند؛ اگر کسی در آخرت صاحب قصر شد مصالح این قصر را خود فرد با اعمال صالحش ایجاد می کند، فرشتگانی که این کاخ را برای فرد صالح می سازند ان ها هم ظهور اعمال فرد صالح است، تمام نعمت های بهشتی را خود فرد می سازد و ایجاد می کند در مورد جهنم و عذاب های جهنم هم همین طور است فرشته های عذاب هم ظهور خود فرد هستند اینطور نیست که فرشته های عذاب جدای از مملکت وجودی اشخاص خارج باشند ...
لذا فرشته هایی که عذاب را به عهده دارند آن ها نیز خارج از مملکت وجودی خود انسان نیستند، همچنانکه (برای مثال) حور العین ظهور کمالات انسان است، فرشته های عذاب نیز ظهور رذائل افراد هستند با این وصف معلوم می شود فرشته ای که مأمور عذاب است این فرشته را نیز خود فرد ایجاد می کند لذا می توان گفت عذاب هم اثر تکوینی و طبیعی عمل انسان است و هم می توان به فرشته عذاب نسبت داد...

((و رحمتی وسعت کل شیء))

((

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ))

خداوند کسانی رو عذاب می کنه توبه نکرده باشند و برای توبه هم تا موقعی که جان به گردن برسد وقت گذاشته است.
یعنی فقط کسی عذاب می شود که اصرار به گناهی داشته باشد که خودش می فهمد کار اشتباهی است.
نمی دانم کتاب بشارت ها را دیده اید یا نه.کتابی قطور در باب شفاعت اهل بیت است.

مارینر;644662 نوشت:

اگر دزدی کردم
اگر غیبت کردم

بابته هیچ کدومشون ناراحت نیستم ...

با سلام خدمت شما برادر ارجمند

مجازات دو دسته است، مجازات قراردادی و مجازات تکوینی؛ مجازات قرار دادی مثل قوانین راهنمایی و رانندگی هست برای مثال اگر سرعت بالای 120 داشته باشی جریمه خواهی شد، اما مجازات تکوینی قسم دیگری از مجازات است بدینگونه که اگر سرعت بالای 120 بروی یا از چراغ قرمز عبور کنی تصادف کرده و جان خود را از دست خواهی داد.
مجازات اخروی از نوع مجازات تکوینی است نه قراردادی، این طور نیست که خداوند فرموده باشد اگر غیبت کنی چنین و چنان خواهیم کرد، بلکه حقیقت و باطن گناه بزرگ غیبت آتش است کسی که غیبت می کند در همان لحظه در آتش جهنم می سوزد منتهی چون چشم برزخ بین ندارد این حقیقت را نمی بیند همانند کسی که عضوی از بدنش را بی حس کرده اند اگر این عضو بی حس با سرب داغ هم ملاقات کند هیچ احساس سوزشی نمی کند.
جسارت نباشد اگر حضرت عالی غیبت کردید و دزدی کردید اما ناراحت و پشیمان نیستید چون همانند آن فردی که از بی حسی استفاده کرده هیچ حسی ندارید (البته اکثریت مردم اینگونه هستند) اگر گوشه ای از حقیقت را به شما نشان بدهند که حقیقت گناه چیست از ترس عذاب جهنم جان می دادید.

مارینر;644662 نوشت:

این فرمایش هم کاملا مغایر با معارف دینی است، آیات و روایات صراحتا عنوان می کنند که اعمال انسان حقیقت ملکوتی دارند برای مثال قرآن مجید، حقیقت ملکوتی غیبت را خوردن گوشت برادر ایمانی معرفی می کند ولی شخص غیبت کننده هیچ احساسی نمی کند که گوشت برادرش را می خورد؛ قرآن کریم درباره غیبت می فرماید: « وَ لا يَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضاً أَ يُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَنْ يَأْكُلَ لَحْمَ أَخيهِ مَيْتاً فَكَرِهْتُمُوهُ». و از يكديگر غيبت مكنيد. آيا هيچ يك از شما دوست دارد كه گوشت برادر مرده خود را بخورد؟ پس آن را ناخوش خواهيد داشت‏ (حجرات 12)
و یا در آیه دیگری حقیقت ملکوتی خوردن مال یتیم را خوردن آتش می داند: «إِنَّ الَّذينَ يَأْكُلُونَ أَمْوالَ الْيَتامى‏ ظُلْماً إِنَّما يَأْكُلُونَ في‏ بُطُونِهِمْ نارا» (نساء 10) آنان كه اموال يتيمان را به ستم مى‏خورند شكم خويش پر از آتش مى‏كنند و به آتشى فروزان خواهند افتاد.
درست است که الان از باغ یتیم، میوه می‌خورد، اما چهره ملکوتی‌اش این است که آتش می‌خورد.
اما خود متوجه نیست که آتش می خورد نه میوه...

صاحب مجمع البیان در ارتباط با وجود ملکوتی اعمال می فرماید:

«غیبت کردن، مثل خوردن گوشت مرده آن برادر دینی است که انسان غیبتش را انجام می‌دهد. بعضی از عمل‌ها در قیامت، نار و جحیم می‌شوند، و بعضی، نور و نعیم. نه تنها عمل، دو چهره دارد، بلکه عامل هم دو چهره دارد: چهره ملکی، که همین چهره انسانی است که هرکدام به یک شکلی، متشکل هستیم. ولی چه بسا چهره ملکوتی و چهره غیبی و باطنی، طور دیگر باشد، که العیاذ بالله، انسان در باطن، به چهره دیگری باشد، به چهره حیوانات درنده. در حدیث آمده که چند طائفه از امت رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌و آ له) در محشر و قیامت، به شکل انسانی محشور نمی‌شوند، بلکه به اشکال دیگر محشور می‌شوند». (مجمع البیان: ج 10، ص 423، ذیل آیه 19 سوره نبأ.)

هادی;645672 نوشت:
با سلام خدمت شما برادر ارجمند

مجازات دو دسته است، مجازات قراردادی و مجازات تکوینی؛ مجازات قرار دادی مثل قوانین راهنمایی و رانندگی هست برای مثال اگر سرعت بالای 120 داشته باشی جریمه خواهی شد، اما مجازات تکوینی قسم دیگری از مجازات است بدینگونه که اگر سرعت بالای 120 بروی یا از چراغ قرمز عبور کنی تصادف کرده و جان خود را از دست خواهی داد.
مجازات اخروی از نوع مجازات تکوینی است نه قراردادی، این طور نیست که خداوند فرموده باشد اگر غیبت کنی چنین و چنان خواهیم کرد، بلکه حقیقت و باطن گناه بزرگ غیبت آتش است کسی که غیبت می کند در همان لحظه در آتش جهنم می سوزد منتهی چون چشم برزخ بین ندارد این حقیقت را نمی بیند همانند کسی که عضوی از بدنش را بی حس کرده اند اگر این عضو بی حس با سرب داغ هم ملاقات کند هیچ احساس سوزشی نمی کند.
جسارت نباشد اگر حضرت عالی غیبت کردید و دزدی کردید اما ناراحت و پشیمان نیستید چون همانند آن فردی که از بی حسی استفاده کرده هیچ حسی ندارید (البته اکثریت مردم اینگونه هستند) اگر گوشه ای از حقیقت را به شما نشان بدهند که حقیقت گناه چیست از ترس عذاب جهنم جان می دادید.

جناب هادی سلام ...
من مشگل اساسی که در دروناین سایت باهاش برخورر میکنم این هستش که هر موقع اساتید سایت مشگل پاسخگویی پیدا میکنند دست به دامن تعاریف میشوند ...

مثلا میگویند : تعریف عدالت این نیست که به همه یکسان بدهند بلکه تعریف عدالت این هست که خدا هر جور دوست داره به هر کی دلش میخاد بده ... ولی حواسش باشه تو قیامت به اون کسی که کم داده ازش زیاد نخواد ....
مثلا میگویند : تعریف ارحم الراحمین این هستش که هر بلایی میخواد سره بشر در بیاره ... و این هم عین ارحم الارحمین بودن هست ...
مثلا میگویند : اینکه اعراب در درون جنگها پیرذوز میشدند و زنها رو به اسارت میگرفتند و عقدشون میکردند و وقتی میپرسیم که این چگونه عقدی است که در آن رضایت خانوم مهم نیست ... میگویید تعریف عقد در این مساله اینگونه است که رضایت شخص مهم نیست و ...

و این جا هم شما دست به دامن تعاریف شدین ...
ازتون سوال میپرسم که چگونه است که کسی که روسری سرش نمیکنه خدا در درون آن دنیا از موهاش میگیرتش و اون رو میندازه در درون ظروفی که در آنها آبهای جوشان هست ... یا کسی که همسرش رو تمکین نمیکنه ....و شما میگین ... تعریفش اینجوریه ...

غیبت === خوردن گوشت برادر
عدم تمکین ===

به هر حال در درون این دنیا که این تساوی وجود نداره ... اگر خدا میخواد در درون اون دنیا این تساوی رو برقرار کنه خوب اون حرفی دیگر است ... اسم اون هم مجزازات هست ... نه برابری ...

ممنون از پاسخگویتون .

مارینر;646065 نوشت:
جناب هادی سلام ...
من مشگل اساسی که در دروناین سایت باهاش برخورر میکنم این هستش که هر موقع اساتید سایت مشگل پاسخگویی پیدا میکنند دست به دامن تعاریف میشوند ...

مثلا میگویند : تعریف عدالت این نیست که به همه یکسان بدهند بلکه تعریف عدالت این هست که خدا هر جور دوست داره به هر کی دلش میخاد بده ... ولی حواسش باشه تو قیامت به اون کسی که کم داده ازش زیاد نخواد ....
مثلا میگویند : تعریف ارحم الراحمین این هستش که هر بلایی میخواد سره بشر در بیاره ... و این هم عین ارحم الارحمین بودن هست ...
مثلا میگویند : اینکه اعراب در درون جنگها پیرذوز میشدند و زنها رو به اسارت میگرفتند و عقدشون میکردند و وقتی میپرسیم که این چگونه عقدی است که در آن رضایت خانوم مهم نیست ... میگویید تعریف عقد در این مساله اینگونه است که رضایت شخص مهم نیست و ...

این مشکل نیست عزیز!
این روش بحث های منطقی و فلسفی است.
واضح است وقتی افراد مختلف در مورد چیزهای مختلف صحبت کنن در حالی که به ظاهر دارن درباره یه چی حرف میزنن به نتیجه نمیرسن برای همین همیشه باید یه تعریف اول بحث ارائه داد ...
مثلا شما فک کن بری جایی که به شکلی مثل تخم مرغ میگن کره (تعریفش تو ذهنشون اینه به فرض) بعد شما به چیزی شبیه توپ میگی کره.
اونوقت میتونین با هم بحث کنید که ایا عبارتی که اون از حجم کره میده درسته یا عبارت شما؟؟نه!چون تعریف واحد ندارید و سر چیز واحد بحث نمیکنید!اینجام همینه.
اول باید روشن بشه عدل چیه...بعد بریم سر اینکه حالا خدا با این تعریف همخوانی داره یا نه:ok:

muiacir;644805 نوشت:
پاسخ کارشناس عزیز تاپیک جالب بود اما یه جورایی بیشتر شبیه توجیه بود.دقیقا خود داعش هم میتونه بگه ذات حمله هوایی به داعش اینه که طرف رو در قفس بکنیم و اتیشش بزنیم و این کارو ما نکردیم بلکه ذات عمل اینجوری جلوه کرده

با سلام و عرض ادب

در پست شماره 28 توضیح مختصری عرض شد که طبق معارف دینی ما تمامی اعمال انسان ها دارای حقیقتی ملکوتی هستند، نه تنها اعمال خوب انسان ها بلکه اعمال بد انسان ها نیز دارای حقیقت ملکوتی هستند ، همچنانکه در پست های پیشین هم عرض شد افرادی که دارای چشم برزخ بین هستند و باطن اعمال رو می بینن این حقایق رو مشاهده می کنند:
اواخر عمر رژیم پهلوی – لعنت الله علیهم اجمعین – وزیر فرهنگ به منزل آقا میرزا جواد آقای تهرانی در مشهد آمد، همین که وزیر وارد اتاق شد، میرزا جواد آقا از پنجره به حیاط پریدند! وقتی اطرافیان جمع شدند و علت را جویا شدند، ایشان فرمودند من نشسته بودم دیدم خرسی وارد اتاق شد و من در رفتم!
این یک نمونه از جریانات اولیای الهی است که باطن و حقیقت ملکوتی اعمال رو مشاهده می کردند ، الان هم عده زیادی از بزرگان هستند که این حقایق رو مشاهده می کنند لذا اینی که عرض می کنیم نه یک شعار! بلکه حقیقتی انکار ناپذیر است که هم آیات و روایات بدان تصرح دارند و هم اولیای الهی این حقایق را مشاهده می کنند...
حقیقت ملکوتی کشت و کشتار داعش ملعون آتش است، «إِنَّ الَّذينَ يَأْكُلُونَ أَمْوالَ الْيَتامى‏ ظُلْماً إِنَّما يَأْكُلُونَ في‏ بُطُونِهِمْ ناراً وَ سَيَصْلَوْنَ سَعيرا» (نساء 10) آنان كه اموال يتيمان را به ستم مى‏خورند شكم خويش پر از آتش مى‏كنند و به آتشى فروزان خواهند افتاد.
قرآن کریم صراحتا عرض می کند ظالمی که به حق یتیم تجاوز می کند در حقیقت آتش می خورد اما بیچاره خیال می کند خیلی زرنگ است؛ نمی داند که حقیقت این عمل در قیامت و بعد از به درک واصل شدن ظهور و بروز می کند و در برزخ و قیامت این آتش دامنگیر او خواهد شد.
البته این تعابیر در همین دنیا نیست مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال می گوییم فلانی در اتش حسد و کینه می شوزد حقیقت حسد سوزش و آتش است، می گویند در قیامت جهنمی ها را تا لب بهشت می برند تا بهشتیان را ببیند و بسوزند این سوزش بسیار سوزاننده تر ازسوزش اتش خواهد بود و...

نمیدونم بی ربطه یا نه
من خب مثل شخص اولیه خدا رو با داعش واسه مجازات یکی نمیدونم
اما کل زندگی من چیزی که از دین فهمیدم اینه:
موتو بیرون ننداز خدا با موت اویزونت میکنه
اینجوری نکن خدا اتیشت میزنه
فلان نکن خدا سیخ داغ میکنه تو چشمت
بهمان کار رو نکن زنده زنده پوستتو میکنه و فلان میکنه
با فلانی حرف نزن سرب داغ میزه تو گلوت
کل دین ما شده ترس
من الان برفرض اگه یه گناهیم نکنم به خاطر خدا و محبتش و ... نیست میگم اومدیمو راست بود بعدا پدرم درمیاد
اونم عذابای چند هزار ساله و طولانی خو حتی کل عمرمم سرم لخت باشه 100 بیشتر که زنده نبودم 100 مجازات هرچی باشه
احساس میکنم فقط اومدیم دنیا نهبرای وجود لذت بردن خودمون از زندگی واسه اینکه یه اسباب بازی باشیم خوب و کاملا مطیع بودیم بی سوال بی شک بی چون چراخوب هیچی ولی با کوچیکترین کاری هیزم جهنم چندهزار ساله رو خریدیم این عدالته؟
خب اگه منم خدا بهم چشم برزخی میداد یا از بدو به دنیا اومدنم مثل بعضی ها توجهات خاص داشتم الان 24 ساعته تو مسجد بست مینشستم و گناه نمیکردم و ...
اگه خدا مهربونه چرا به جای رحمتش هرچی روایت داریم واسه سیخ و هیزم و از اینجور چیزاست که تو جهنم منتظرمونه؟
میگید داعش حق نداره به زور بگه وهابی شید مگه دست اونه خب راستم میگید
مثل اینه کسی که من رو دوست نداره به زور بهش بگم یا عاشقم شو یا اتیشت میزنم!زجرکشت میکنم خب خدا چرا اینکا رو میکنه؟
میگه از دست دادن اینکه عبادتم کنید و اطاعتم کنیدخودش بدترین مجازات پس چرا از اون ور وعده حهنمو میده؟مگه میشه به زور پیرو شد اونم قوانین که مال این هزاره وصده نیست؟
مگه اختیار نداریم
=============================
این سوال سوال من نیست مال یکی از اشناهاست و اینکه شخصا خودشم دیده و بوده اونجا ادم معتقدیه و این به شدت براش سنگینه:
تو درگیریای داعش که زدن از داعشی رو تعدادی به هلاکت رسوندن (با گلوله تفنگ نبوده اسلحه سنگین بوده)یه سری جمازه هاشون میفته سر مسیری که اینا بودن بعد چند روز(قریب یک هفته) میرن و برمیگردن اون مسیرم خالی بوده و چون دست این نیروها بوده کسی رفت و امد نداشته جز خودشون موقع برگشت میبین همه جنازه ها جز3-4 تاشون باد کرده و بوی تفعن میدن(طبیعی هم هست زیر اون افتاب)ولی چندتا با وجود پاره شدنشون نه تغییر کردن نه بوی بد میدن همینجور انگار تازه مردن میگه اگه اینا بد بودن چرا تغییر نکردن؟مگه نه اینکه فقط خوب ها جنازشون بی تغییر میمونه البته این سوال من نیست بالایی واسه منه فقط اگه کشسی جواب داشت یا پیام بده یا همینجا بگه ولی لطفا به شک های خودم اگه ممکنه پاسخ بدید
مرسی

لایرا;646493 نوشت:
موتو بیرون ننداز خدا با موت اویزونت میکنه
اینجوری نکن خدا اتیشت میزنه
فلان نکن خدا سیخ داغ میکنه تو چشمت
بهمان کار رو نکن زنده زنده پوستتو میکنه و فلان میکنه
با فلانی حرف نزن سرب داغ میزه تو گلوت
کل دین ما شده ترس

به نظر من مشكل شما اينكه به حرف اينو اون نگاه مي كني...
انگار اصلا قرآن نمي خونيد؟؟؟؟!!!!
انگار اصلا روايات رو مطالعه نمي كنيد؟؟؟!!!!
تو قرآن هر جا صحبت از عذاب شده همون جا هم از محبت خدا صحبت شده.....
بله خدا سريع الحسابه ولي الرحم الراحمينه... بله خدا آتش رو براي جهنميان خلق كرده ولي بهشتش بزرگتر و دونبال بهانه است كه بندش ببخشه....
يكمي بيشتر به روايات نگاه كنيد.....
يك قطره اشك براي امام حسين كل گناهات رو مي بخشه....و امثال اين كارها كه بعضياش انقدر ساده هست كه انسان باورش نمي كنه...
مثلا شما تو ماه رمضان يه آيه بخوني يه دور قرآن رو دوره كردي.... چقدر آدم بدبخت باشه كه حتي يه آيه هم از قرآن تو ماه رمضان نخونه...

كسي كه توبه مي كنه انگار تازه متولد شده....

أللهُ أفرَحُ بِتَوبَةِ العَبدِ مِنَ العَقیمِ الوالِدِ وَ مِنَ الضّالِّ الواجِدِ.
خداوند از توبه بنده اش بیش از عقیمی که صاحب فرزند شود و گم کرده ای که گمشده اش را پیدا می کند خوشحال می شود.

نهج الفصاحه ص 620 ، ح 2199

[=YAG] اِنّى لَم اُبعَث لَعّانا وَ اِنّما بُعِثتُ رَحمَةً؛

من پيامبر نشده ام كه لعن و نفرين كنم،بلكه مبعوث شده ام تا مايه رحمت باشم.

دلائل الصدق لنهج الحق ج‏4، ص 150

و ازين قبيل روايات زياده فقط كافيه يه سوال با عنوان بخشندگي خداوند در آيات و روايات ار دوستان حديث شناسي تو همين سايت بپرسيد انقدر روايت هست.................................

خب اگه منم خدا بهم چشم برزخی میداد یا از بدو به دنیا اومدنم مثل بعضی ها توجهات خاص داشتم الان 24 ساعته تو مسجد بست مینشستم و گناه نمیکردم و ...
اگه خدا مهربونه چرا به جای رحمتش هرچی روایت داریم واسه سیخ و هیزم و از اینجور چیزاست که تو جهنم منتظرمونه؟
میگید داعش حق نداره به زور بگه وهابی شید مگه دست اونه خب راستم میگید
مثل اینه کسی که من رو دوست نداره به زور بهش بگم یا عاشقم شو یا اتیشت میزنم!زجرکشت میکنم خب خدا چرا اینکا رو میکنه؟
میگه از دست دادن اینکه عبادتم کنید و اطاعتم کنیدخودش بدترین مجازات پس چرا از اون ور وعده حهنمو میده؟مگه میشه به زور پیرو شد اونم قوانین که مال این هزاره وصده نیست؟
مگه اختیار نداریم

يه آيه اي تو قرآن هست كه يادم نيست كدوم سوره هست..... مسلما شما شنيديد..... همون آيه كه مي گه ژيامبر به كفار گفت ايمان بياريد دوباره كافران جواب دادن ما سالهاست كه به دين پدران خودمونيم و حاضر نيستيم از اون دست بكشيم....
استاد ما مي گفت مشكل همينجاست الان هم خيليها هستند كه چون پدرو مادرشون مسلمون بودن مسلمونن چون پدرانشان شيعه بودن شيعه هستن.... اصلا دليلي براي اينكار ندارند... بهخاطر همينه كه تو فتنه ها كم ميارن....
مي خوام بحث رو به اينجا بكشونم كه بايد دنبال چراهامون بريم...
راستي به نظرت چرا روز ارزش داره؟؟؟
چرا دوست داشتن ارزش داره؟؟؟
چرا يه چيز شيرين رو ما دوست داريم؟؟؟
مي دونيد چرا چون شب تاريكه بس روز زمان خوبي براي لذت بردنه...
چون تنفرداشتن از كسي لذت بخش نيست بس اين دوست داشتنه كه لذت بخشه...
چون يچيز تلخ مي خوريم لذت نمي بريم بس از شيريني لذت مي بريم..
اگه همه چيز شيرين بود ديگه شيريني ارزش نداشت...
اگه هميشه روز بود ديگه روز ارزشي نداشت...
اگه همه آدما خوب بودن و مي رفتن بهشت ديگه خوبي معني نداشت.....

ﺑﺴﻢ ﺭﺏ ﺷﻬﺪﺍﺀ ﻭﺍﻟﺼﺪﯾﻘﯾﻦ
ﺍﮔﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺘﺎﻥ ﺧﺎﻃﺮﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺑﺠﺎ
ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺳﺮﯾﻌﺘﺮ ﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﯾﺪ …
ﺑﯽ ﺷﮏ ﺍﮔﺮ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﻧﺒﺮﺩ ﺑﺎﺯ ﺷﻮﺩ ﺑﺨﺪﺍ
ﺳﻮﮔﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﺪﻧﯿﺎ ﺁﻭﺭﺩﻧﺘﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻟﻌﻨﺖ
ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ . ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﻗﺮﻥ ﻫﺎﺳﺖ ﻧﺴﻞ ﺑﻪ ﻧﺴﻞ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ
ﺷﯿﻌﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻼﺧﯽ ﻭ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻧﺘﻘﺎﻣﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﺍﺯ ﻗﺎﺗﻼﻥ
ﺣﺴﯿﻦ ( ﻉ ) ﺷﻤﺸﯿﺮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﯿﺰ ﻧﮕﻬﺪﺍﺷﺘﻪ ﺍﻧﺪ …
ﻭﺍﻟﻠﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﭘﺎﯾﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺣﺮﻡ ﺣﺴﯿﻦ ( ﻉ ) ﺑﺮﺳﺪ ﺳﺮﻫﺎﯼ
ﺑﺮﯾﺪﻩ ﯼ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﺮﻡ ﺯﯾﻨﺐ ( ﺱ ) ﺑﻪ ﭘﯿﺸﮑﺶ
ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺑﺮﺩ .
ﺑﺸﻤﺎ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﻣﯿﺪﻫﯿﻢ !!! ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻋﺮﺍﻕ ﻧﯿﺴﺖ !! ﺍﯾﻨﺠﺎ
ﺳﻮﺭﯾﻪ ﻧﯿﺴﺖ !! ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻣﻮﺻﻞ ﻭ … ﻧﯿﺴﺖ . ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﯽ ﮐﻪ ﺟﻮﺍﻧﺎﻧﺶ ﺧﻮﺍﺏ ﺭﺍ ﺑﺮ
ﺷﻤﺎ ﺣﺮﺍﻡ

ﻣﺮﮒ ﺭﺍ ﺁﺭﺯﻭﯾﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺮﺩ !! ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ
ﮔﻮﺭﺳﺘﺎﻥ ﻻﺷﻪ ﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﮐﺮﺩ …
ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺎﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺴﺘﯿﻢ …

مهشاد;646906 نوشت:
ﺑﺴﻢ ﺭﺏ ﺷﻬﺪﺍﺀ ﻭﺍﻟﺼﺪﯾﻘﯾﻦ
ﺍﮔﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺘﺎﻥ ﺧﺎﻃﺮﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺑﺠﺎ
ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺳﺮﯾﻌﺘﺮ ﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﯾﺪ …
ﺑﯽ ﺷﮏ ﺍﮔﺮ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﻧﺒﺮﺩ ﺑﺎﺯ ﺷﻮﺩ ﺑﺨﺪﺍ
ﺳﻮﮔﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﺪﻧﯿﺎ ﺁﻭﺭﺩﻧﺘﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻟﻌﻨﺖ
ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ . ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﻗﺮﻥ ﻫﺎﺳﺖ ﻧﺴﻞ ﺑﻪ ﻧﺴﻞ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ
ﺷﯿﻌﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻼﺧﯽ ﻭ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻧﺘﻘﺎﻣﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﺍﺯ ﻗﺎﺗﻼﻥ
ﺣﺴﯿﻦ ( ﻉ ) ﺷﻤﺸﯿﺮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﯿﺰ ﻧﮕﻬﺪﺍﺷﺘﻪ ﺍﻧﺪ …
ﻭﺍﻟﻠﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﭘﺎﯾﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺣﺮﻡ ﺣﺴﯿﻦ ( ﻉ ) ﺑﺮﺳﺪ ﺳﺮﻫﺎﯼ
ﺑﺮﯾﺪﻩ ﯼ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﺮﻡ ﺯﯾﻨﺐ ( ﺱ ) ﺑﻪ ﭘﯿﺸﮑﺶ
ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺑﺮﺩ .
ﺑﺸﻤﺎ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﻣﯿﺪﻫﯿﻢ !!! ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻋﺮﺍﻕ ﻧﯿﺴﺖ !! ﺍﯾﻨﺠﺎ
ﺳﻮﺭﯾﻪ ﻧﯿﺴﺖ !! ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻣﻮﺻﻞ ﻭ … ﻧﯿﺴﺖ . ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﯽ ﮐﻪ ﺟﻮﺍﻧﺎﻧﺶ ﺧﻮﺍﺏ ﺭﺍ ﺑﺮ
ﺷﻤﺎ ﺣﺮﺍﻡ

ﻣﺮﮒ ﺭﺍ ﺁﺭﺯﻭﯾﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺮﺩ !! ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ
ﮔﻮﺭﺳﺘﺎﻥ ﻻﺷﻪ ﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﮐﺮﺩ …
ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺎﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺴﺘﯿﻢ …

واو
جدی؟
تا جایی که من دیدم پاسداراش هم میگن برم کشته بشم برای کی ؟زن و بچم ول بشند
یا من زیر لباس فرمم پرچم امریکا میچسبونم اونایی که میخورن بجنگن
اینا دقیق حرفای قشر کثیر از مردای نظامی یه استان مرزی عراقه
انوقت این جوونایی که میگید کجان نکنه هنوز دنیا نیومدن؟
به هرحال جای این حرفا دعا کنید داعش اونقدر درگیر عراق و سوریه و اون طرفا بشه بیخیال ماشه
کی میره جنگ
زمان جنگ تو سپاه درجه بندی و خیلی حرفای امروز نبود یه سر بزن به پادگاناشون انوقت دعای هر شبت میشه که اونا حمل نکنن نه هشدار بدید
اگه خواستید توضیحات مفصل تر و بر اساس واقعیت تو خصوصی بهتون بگم چون اینجا حذف میشه

شمایرانودست کم گرفتید

لایرا;646493 نوشت:
کل زندگی من چیزی که از دین فهمیدم

با سلام و عرض ادب

بهتره در ابتدا شبهه خودتون رو پاسخ بدهیم؛ در مورد صحبت هاتون متأسفانه باید عرض کنم برداشت حضرت عالی از دین کاملا اشتباه هست، برداشتی که شما از دین و خدا دارید مغایر با بسیاری از آیات و روایاتی است که از ائمه معصومین علیهم السلام بدست ما رسیده است؛ بله اگر قران کریم در آیات مختلف عذاب جهنم رو به بنده های گناهکار گوشزد کرده در بسیاری از آیات نیز رحمت واسعه الهی را بیان می کند، در بسیاری از آیات بهشت را توصیف می کند، «إِنَّ الْمُتَّقينَ في‏ جَنَّاتٍ وَ نَعيم‏» (الطور 17) شما واژه جنّات رو در قران کریم جستجو کنید به انبوهی از آیات بهشت برخورد خواهید کرد آیا این ها جزو دین نیست! وازه های نهر ، شراب، حور ، غلمان و ... را در قران جستجو کنید این ها نعمات و الطاف الهی است که برای مومنین در بهشت محیّا گشته است.
بر اساس آموزه های روایی ما مومن باید در خوف و رجاء باشد از عذاب الهی بترسد و به رحمت الهی امیدوار باشد این دو باید به یک اندازه باشد اما فرموده اند رجاء کمی بیشتر باشد ایرادی ندارد.

لایرا;646493 نوشت:
با کوچیکترین کاری هیزم جهنم چندهزار ساله رو خریدیم

وعده های عذابی که خداوند در قران بکار برده شبیه انذار های پدرانه است که به فرزند خود می گوید اگر به بخاری دست بزنی دستت می سوزد، اگر سوزن رو در چشمت فرو ببری کور می شوی، پدر مادر این انذار ها رو نسبت به فرزندان خود دارند چون می دانند تأثیر تکوینی و وضعی اعمال و رفتار فرزندان موجب عذاب و اذیت فرزند خواهد شد.
برای مثال به فرزند خود می گوید به سماور نزدیک نشو ، اگر نزدیک سماور بشوی آب جوش ریخته و خواهی سوخت، انذارها و وعید های خداوند چیزی شبیه به انذار پدر و مادر است ، خداوند خوش ندارد بنده های خود را در عذاب ببیند لذا مرتّب در آیات مختلف بندهاش رو بر حذرمیدارد تا به گناه که نتیجه تکوینی آن عذاب است نزدیک نشوند.
برای مثال قران کریم می فرماید اگر ذکر خدا رو فراموش کنی در قیامت کور و نابینا محشور می شوی «وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْري فَإِنَّ لَهُ مَعيشَةً ضَنْكاً وَ نَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيامَةِ أَعْمى‏» (طه 124) نتیجه تکوینی اعراض از ذکر خدا نابینایی در اخرت است چون ذکر خدا نور است و کسی که این نور رو نداشته باشد در اخرت چیزی چیزی رو نخواهد دید چون اشیاء با نور دیده می شوند اگر در این عالم نور نباشد حتی صاحبان چشم نیز قادر به دیدن نخواهند بود.
قرآن کریم فرمود: «وَ أَمَّا الْقاسِطُونَ فَكانُوا لِجَهَنَّمَ حَطَبا» (جنّ 15) اما آنان كه از حق دورند هيزم جهنم خواهند بود. هیزم جهنم خود انسان است، هیز جهنم را از جای دیگری نمی آورند بلکه خود انسان هیزم جهنم می شود. بچه ای که به اخطارهای پدر و مادر خود گوش نداده نزدیک سماور شده و می سوزد این چه ربطی به عادل بودن یا نبودن پدر و مادر دارد.

لایرا;646493 نوشت:
این عدالته؟

با این وصف خداوند سبحان رئوف و مهربان است و به بهانه های مختلف همین نتیجه تکوینی را هم بر می دارد و بندگان خود را با توبه و بازگشت می بخشد، همانطور که دوست خوبمون جناب امید بیان فرمودند یک بار زیارت امام حسین علیه السلام تمام گناهان انسان رو مثل برگ پاییزی می ریزد چه رحمتی بالاتر از این، با یک توبه خالصانه و بازگشت به سوی خدا تمام این اثرات برداشته می شود و انسان همانند بدو تولد پاک می شود .
لذا بهتر است عینک بدبینی را کنار گذاشته و با عینک خوش بینی به خدا و همچنین آیات الهی نگاه کنیم مطمئنا اگر با عینک خوش بینی به خدا بنگریم برکات بسیاری نصیب ما خواهد شد.

هادی;646478 نوشت:
با سلام و عرض ادب

در پست شماره 28 توضیح مختصری عرض شد که طبق معارف دینی ما تمامی اعمال انسان ها دارای حقیقتی ملکوتی هستند، نه تنها اعمال خوب انسان ها بلکه اعمال بد انسان ها نیز دارای حقیقت ملکوتی هستند ، همچنانکه در پست های پیشین هم عرض شد افرادی که دارای چشم برزخ بین هستند و باطن اعمال رو می بینن این حقایق رو مشاهده می کنند:
اواخر عمر رژیم پهلوی – لعنت الله علیهم اجمعین – وزیر فرهنگ به منزل آقا میرزا جواد آقای تهرانی در مشهد آمد، همین که وزیر وارد اتاق شد، میرزا جواد آقا از پنجره به حیاط پریدند! وقتی اطرافیان جمع شدند و علت را جویا شدند، ایشان فرمودند من نشسته بودم دیدم خرسی وارد اتاق شد و من در رفتم!
این یک نمونه از جریانات اولیای الهی است که باطن و حقیقت ملکوتی اعمال رو مشاهده می کردند ، الان هم عده زیادی از بزرگان هستند که این حقایق رو مشاهده می کنند لذا اینی که عرض می کنیم نه یک شعار! بلکه حقیقتی انکار ناپذیر است که هم آیات و روایات بدان تصرح دارند و هم اولیای الهی این حقایق را مشاهده می کنند...
حقیقت ملکوتی کشت و کشتار داعش ملعون آتش است، «إِنَّ الَّذينَ يَأْكُلُونَ أَمْوالَ الْيَتامى‏ ظُلْماً إِنَّما يَأْكُلُونَ في‏ بُطُونِهِمْ ناراً وَ سَيَصْلَوْنَ سَعيرا» (نساء 10) آنان كه اموال يتيمان را به ستم مى‏خورند شكم خويش پر از آتش مى‏كنند و به آتشى فروزان خواهند افتاد.
قرآن کریم صراحتا عرض می کند ظالمی که به حق یتیم تجاوز می کند در حقیقت آتش می خورد اما بیچاره خیال می کند خیلی زرنگ است؛ نمی داند که حقیقت این عمل در قیامت و بعد از به درک واصل شدن ظهور و بروز می کند و در برزخ و قیامت این آتش دامنگیر او خواهد شد.
البته این تعابیر در همین دنیا نیست مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال می گوییم فلانی در اتش حسد و کینه می شوزد حقیقت حسد سوزش و آتش است، می گویند در قیامت جهنمی ها را تا لب بهشت می برند تا بهشتیان را ببیند و بسوزند این سوزش بسیار سوزاننده تر ازسوزش اتش خواهد بود و...

سلام بر کارشناس عزیز
ببینید این ها رو به عنوان توجیه خود داعشی ها هم میتونند استفاده کنند.
مثلا فرض کنین من یه داعشی ، شما میگی چرا فلان خلبان رو آتیش زدی؟ من میگم اولا خدا این اجازه رو داده که بابت یه سری از گناهان ، افراد رو مجازات کنیم(ماءده ، آیه 33) و در نتیجه اجازه داریم یه سری مجازات های قراردادی خودمون تعیین کنیم.
تازه میتونم بگم مجازات اصلی حمله به داعش(مجازات تکوینی) بسیار بیشتر از این در قیامت است و بنده الان با آتش زدن طرف باعث شدم که کمی هم از مجازات گناهش توی اخرت(حمله به داعش) کم بشه[ انَّ العَبدَ اِذَا کَثُرَت ذُنُوبُه وَ لَم یَکُن عِندَهُ مِنَ العَمَلِ مَا یُکَفِّرُهَا اِبتَلَأَهُ بِالحُزنِ لِیُکَفِّرُهَا»؛ (هنگامى که بنده اى گناهانش افزون شود و اعمالى که آن را جبران کند نداشته باشد ، خداوند او را گرفتار اندوه مى کند تا گناهانش را پاک کند)]

[=book antiqua]
سلام علیکم و رحمه الله

داعشی ترین جائی که من سراغ دارم دادگاه است

دادگاه آدم را میکشد . دار میزند . روی صندلی الکتریکی می نشاند یا اتاق گاز میبرد و ... یا سالهای سال در اتاقی زندانی میکند و یا به کار اجباری بفرستد ...

[=book antiqua] باید با این داعش مبارزه شود تا عدالت برقرار گردد.

....

muiacir;647011 نوشت:
سلام بر کارشناس عزیز
مثلا فرض کنین من یه داعشی ، شما میگی چرا فلان خلبان رو آتیش زدی؟ من میگم اولا خدا این اجازه رو داده که بابت یه سری از گناهان ، افراد رو مجازات کنیم(ماءده ، آیه 33) و در نتیجه اجازه داریم یه سری مجازات های قراردادی خودمون تعیین کنیم.
تازه میتونم بگم مجازات اصلی حمله به داعش(مجازات تکوینی) بسیار بیشتر از این در قیامت است و بنده الان با آتش زدن طرف باعث شدم که کمی هم از مجازات گناهش توی اخرت(حمله به داعش) کم بشه[ انَّ العَبدَ اِذَا کَثُرَت ذُنُوبُه وَ لَم یَکُن عِندَهُ مِنَ العَمَلِ مَا یُکَفِّرُهَا اِبتَلَأَهُ بِالحُزنِ لِیُکَفِّرُهَا»؛ (هنگامى که بنده اى گناهانش افزون شود و اعمالى که آن را جبران کند نداشته باشد ، خداوند او را گرفتار اندوه مى کند تا گناهانش را پاک کند)]

muiacir;647011 نوشت:

با سلام

برادر محترم وقتی بر اساس آموزه های قرآنی و اهلبیت «علیهم السلام» عذاب و عذاب کننده چیزی خارج از وجود خود انسان نیست، شما با چه توجیهی این قیاس باطل رو انجام میدید! در قیامت، انسان هر انچه خود کاشته همان را برداشت می کند چیزی خارج از وجود انسان بهش نمی رسد، فرشته ای هم که انسان رو مثلا عذاب می کند خارج از مملکت وجودی خود انسان نیست اگر او عذاب می کند قصد خالص شدن انسان رو دارد همچنانکه طلا رو در آتش قرار می دهند تا ناخالصی هایش از بین برود.
عالم برزخ و قیامت حقیقت ملکوتی عالم ماده است، لذا تمامی حقایق در آن عالم ظهور و بروز پیدا می کند، عذاب نیز ظهور و بروز عمل انسان در همی دنیاست.

muiacir;647011 نوشت:

اولا:خداوند سبحان ، کجا این اجازه رو داده که بدون محاکمه و ... کسی رو به قتل برسونی؟!
ثانیا: بر اساس آیه 33 سوره مائده محارب کسی است که با اسحله موجب اخلال در امنیت عمومی شود هم اکنون چه کسی در امنیت عمومی اخلال ایجاد می کند؟ شیعیان و مسلمین یا داعش؟ (لعنه الله علیهم اجمعین) کسی که خودش محارب و مفسد فی الارض است آیا می تواند کسی رو به جرم محارب بودن مجازات کند؟ مجازات از آن خدا و رسول و نمایندگان بر حق آنان است نه گروهکی که طبق همین آیه شریفه محارب است. کار گروهک تروریستی داعش ترور و محاربه با خدا و رسول است نه مجازات! اینکه خود داعشی ها چه جور فکر می کنند ملاک نیست، ملاک اصلی قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که بر اساس آموزه های نورانی ان چه چیزی حقیقت است و چه چیزی باطل ...
ثالثا: همانطور که عرض شد مجازات های قرارداری رو حکومت اسلامی که در رأسش ولی فقیه باشد ایجاد می کند نه یک عده جاهل و نادان که چیزی از اسلام نمی فهمند و اسلحه بدست مخلب امنیت اجتماعی هستند...

muiacir;647011 نوشت:

مگر با این بهانه و ادّعای باطل می توان خون انسانی رو به ناحق ریخت، اگر این طور باشد همه مسلمان می توانند همدیگر رو بشکند تا جرم و گناهش بیشتر از این نشه! بنده در این مورد سخنی نمیگم خودتون قضاوت کنید ...
یعنی با این سخن شما میگید بنده اجازه دارم برادرم رو به بهانه اینکه گناهش بیشتر از این نشه به قتل برسونم ؟...

هادی;647676 نوشت:

با سلام

برادر محترم وقتی بر اساس آموزه های قرآنی و اهلبیت «علیهم السلام» عذاب و عذاب کننده چیزی خارج از وجود خود انسان نیست، شما با چه توجیهی این قیاس باطل رو انجام میدید! در قیامت، انسان هر انچه خود کاشته همان را برداشت می کند چیزی خارج از وجود انسان بهش نمی رسد، فرشته ای هم که انسان رو مثلا عذاب می کند خارج از مملکت وجودی خود انسان نیست اگر او عذاب می کند قصد خالص شدن انسان رو دارد همچنانکه طلا رو در آتش قرار می دهند تا ناخالصی هایش از بین برود.
عالم برزخ و قیامت حقیقت ملکوتی عالم ماده است، لذا تمامی حقایق در آن عالم ظهور و بروز پیدا می کند، عذاب نیز ظهور و بروز عمل انسان در همی دنیاست.

سلام بر جناب کارشناس عزیز
دقت بفرمایید که خدا میگه ما طرفو به قول شما طلا رو میندازیم تو آتیش تا خالص بشه در نتیجه وقتی ما یه عملی رو که به ضم خودمون(قرآن) گناه میدونیم(دقت بفرمایید یه سری از موارد توی ادیان دیگه گناه نیست اگر خواستید مثال میزنم) بابتش طرف رو مثلا از موی سر در آتش آویزون میکنیم و توجیهمون چیه؟همون آیاتیه که شما فرمودید(این عذاب چیزی خارج از وجود خود فرد نیست)

هادی;647677 نوشت:

اولا:خداوند سبحان ، کجا این اجازه رو داده که بدون محاکمه و ... کسی رو به قتل برسونی؟!
ثانیا: بر اساس آیه 33 سوره مائده محارب کسی است که با اسحله موجب اخلال در امنیت عمومی شود هم اکنون چه کسی در امنیت عمومی اخلال ایجاد می کند؟ شیعیان و مسلمین یا داعش؟ (لعنه الله علیهم اجمعین) کسی که خودش محارب و مفسد فی الارض است آیا می تواند کسی رو به جرم محارب بودن مجازات کند؟ مجازات از آن خدا و رسول و نمایندگان بر حق آنان است نه گروهکی که طبق همین آیه شریفه محارب است. کار گروهک تروریستی داعش ترور و محاربه با خدا و رسول است نه مجازات! اینکه خود داعشی ها چه جور فکر می کنند ملاک نیست، ملاک اصلی قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که بر اساس آموزه های نورانی ان چه چیزی حقیقت است و چه چیزی باطل ...
ثالثا: همانطور که عرض شد مجازات های قرارداری رو حکومت اسلامی که در رأسش ولی فقیه باشد ایجاد می کند نه یک عده جاهل و نادان که چیزی از اسلام نمی فهمند و اسلحه بدست مخلب امنیت اجتماعی هستند...

1 - بنده در محارب بودن داعشیان شکی ندارم فقط مساله اینجاست که خود آن ها همدیگر رو محارب نمیدونند در نتیجه اون ها هم میتونند بگند اگر میخواین مارو بکشین باید توی یه دادگاه محاکممون کنین در حالی کا داعشی ها رو بنده ندیدم کسی در دادگاه الهی محاکمه کنه ، در جا کشته میشند .
2 - داعشیان معتقدند ما هم افرادی که میکشیم رو اکثرا محاکمه میکنیم ، لطفا کلیپ های منتشر شده از اون ها رو ببینید

هادی;647679 نوشت:

مگر با این بهانه و ادّعای باطل می توان خون انسانی رو به ناحق ریخت، اگر این طور باشد همه مسلمان می توانند همدیگر رو بشکند تا جرم و گناهش بیشتر از این نشه! بنده در این مورد سخنی نمیگم خودتون قضاوت کنید ...
یعنی با این سخن شما میگید بنده اجازه دارم برادرم رو به بهانه اینکه گناهش بیشتر از این نشه به قتل برسونم ؟...

خوب این پستتون خیلی جالب شد
پس میشه بفرمایید مجازات های در دادگاه ها به چه علته؟خوب طبق نتیجه حرف شما خدا که از همه عادل تره ، اون دنیا طرف رو مجازات میکنه چرا ما بیایم دیگه این دنیا مجازاتش کنیم؟طرف دزدی کرده حالا توبه هم کرده پس چرا دیگه مجازاتش میکنند؟
الان فرد مرتد رو حکم اعدام توسط حاکم شرع میدند اون وقت داعش هم میاد میگه استدلال من اینه که ملت مرتد شدند در نتیجه ما هم حکم اعدام برای همه میدیم

جناب muiacir
آتشی که در آن دنیا هست نه این آتش است که شما می انگارید بلکه :
البقرة : 24 فَإِنْ لَمْ تَفْعَلُوا وَ لَنْ تَفْعَلُوا فَاتَّقُوا النَّارَ الَّتي‏ وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَةُ أُعِدَّتْ لِلْكافِرين‏ : و اگر نكرديد و هرگز نخواهيد كرد پس از آتشى كه هيزمش مردم و سنگ ( بتهای سنگی ) است و براى كافران مهيا شده بترسيد.

الهمزة : 7 الَّتي‏ تَطَّلِعُ عَلَى الْأَفْئِدَة : آتشی که بر دلها نفوذ می کند.

muiacir;647683 نوشت:
1 - بنده در محارب بودن داعشیان شکی ندارم فقط مساله اینجاست که خود آن ها همدیگر رو محارب نمیدونند در نتیجه اون ها هم میتونند بگند اگر میخواین مارو بکشین باید توی یه دادگاه محاکممون کنین در حالی کا داعشی ها رو بنده ندیدم کسی در دادگاه الهی محاکمه کنه ، در جا کشته میشند .
2 - داعشیان معتقدند ما هم افرادی که میکشیم رو اکثرا محاکمه میکنیم ، لطفا کلیپ های منتشر شده از اون ها رو ببینید

با سلام

بزرگوار، مطلب مشخص هست طول دادن بحث و به حاشیه کشاندن ان دردی رو دوا می کند، ما در مورد حقایق عالم هستی صحبت می کنیم نه در مورد تخیلات واهی داعش، اینکه این گروه تروریستی چگونه فکر می کنن ربطی به بحث ما ندارد، ما با حقیقت سر و کار داریم و حقیقت رو خود قران کریم و روایات اهلبیت علیهم السلام فرموده اند که عذاب برزخ و قیامت چیزی جز ظهور و بروز حقیقت اعمال خود انسان نیست؛ اگر حضرت عالی در محارب بودن داعش شکی ندارید بذارید اون جهّال از خدا بی خبر که از خدا چیزی جز لقلقه زبان نمی فهمند در جهالت خود بسوزند، جهان به سوی ظهور به سرعت در حرکت است ان شاء الله این گروهک سست عنصر و متوهّم توسط سربازان گمنان امام زمان محو خواهند شد.
حضرت عالی به کشتار دستجمعی، سر بریدن انسان ها، به خاک و خون کشاندن انسان های مظلوم بالاخص کودکان بی پناه می گویید محاکمه؟!!

muiacir;647683 نوشت:
پس میشه بفرمایید مجازات های در دادگاه ها به چه علته؟خوب طبق نتیجه حرف شما خدا که از همه عادل تره ، اون دنیا طرف رو مجازات میکنه چرا ما بیایم دیگه این دنیا مجازاتش کنیم؟طرف دزدی کرده حالا توبه هم کرده پس چرا دیگه مجازاتش میکنند؟
الان فرد مرتد رو حکم اعدام توسط حاکم شرع میدند اون وقت داعش هم میاد میگه استدلال من اینه که ملت مرتد شدند در نتیجه ما هم حکم اعدام برای همه میدیم

بحث رو به حاشیه نکشانید، مجازات دنیوی باعث محو آثار گناه می شود در ثانی مجازات دنیوی علاوه بر این که آثار شوم گناه رو از بین می برد جنبه پیش گیرانه دارد تا هر کسی فکر زدی به سرش نزنه.
در پست قبلی هم عرض کردم خدمتتون، شما به توهمّات داعش اهمیّت ندید، همه می دونن این نادان ها گماشته دشمنان قسم خورده دین عزیزمون اسلام مبین هستند، اولا هر مرتدّی کشته نمیشه ثانیا داعش بسیار حقیرتر از این است که برای کسی مجازات ارتداد صادر کند ...
به نظر بنده بحث تمام است اگر پرسش گر گرامی پاسخ خود را گرفتند بحث را جمع بندی کنیم

با تشکر

موضوع قفل شده است