چگونه واقع بین باشم؟؟؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه واقع بین باشم؟؟؟

سلام سوالم اینه که چه طوری واقعیتی که هست را بپذیرم چون ادم واقع

بینی نیستم چگونه این مهارت را بدست اورم

باسلام و وقت بخیر خدمت دوست عزیز

اگرمنظورتان این است که زود باورهستید یعنی هرکس هر چه می گوید می پذیریدیا همه چیز راتعبدی قبول میکنید یعنی به افراد اعتماد دارید وبه گفته های آنها اعتماد می کنیدویا این که میخواهید حرفها را بااستدلال ودلیل قبول کنیدو..... خلاصه منظور از واقع بینی چیست؟لطفا بیشتر توضیح دهید

آسمان عزیز
همین که شما اعتراف می کنی که واقع بین نیستی، نشان دهنده واقع بینی شماست.
پس شاید یه کم بدبین باشی؛ به این معنی که گاهی نیمه خالی لیوان را می بینی .
شما اولین قدم را برای اصلاح رفتار خودت برداشتی و آن این است که واقعیت را پذیرفتی.
قبول کردی که واقعیت را آنطور که باید نمی بینی و نمی پذیری.
اما قدم دوم : باید این مساله را در زندگی قبول کنی که خوب و بد همیشه با هم و همراه هم هستند .
خوب مطلق وجود زیبای پروردگار است. توی دنیا تا بوده زشتی و زیبایی ، خوبی و بدی و....وو همیشه در کنار هم بوده.
انسانهایی بودند که بر هوای نفسشون غلبه کردند و خودشون را باتقوا ؛همرنگ خدا کردند. اینها به زیبایی و خوبی نزدیکترند؛ اما به جز معصومین همه ما ضعف هایی داریم.
قدم اول اینه که خودت را با همه خوبیها و بدیها بپذیری و بعد دنیای اطرافت را آن گونه که هست بپذیری.
گاهی توان این را داری که واقعیتی که باهاش مواجهی را تغییر بدهی ، اگر این واقعیت تلخه ، با تلاش خودت شیرینش کن.
گاهی واقعیت های اطراف را نمی توان تغییر داد ؛ تلخ و شیرین؛ زشت و زیبا
تا زمانیکه واقعیت را آنطور که هست قبول نکنی هیچ کاری از تو ساخته نیست.
اما چیزی که هست اینه که تو می توانی با اراده خودت را تغییر دهی. گاهی با تغییراتی که در خودمون انجام می دهیم ؛ می توانیم گامهایی به سمت رشد و تعالی خود برداریم. شاید خیلی از واقعیت های اطراف ما
عکس العمل رفتار خودمونه.
پس از امروز سعی کن نه با عینک بدبینی و نه زیاد خوش بینانه به اطرافت نگاه کنی، با این هدف که شاید در خلق واقعیتهای زیبا موثر باشی.

ف

البته که شما درست می گیدولی واقعیت اون چیزی نیست که من انتظار دارم تلخ برام اصلا باورش

برام ممکن نیست اون انتظاری که من دارم در واقعت امکانش نیست باید ناچارن بپذیرم همین برام سخت

نشه چیزی رو عوض کرد همیشگی باشه چه تحملی میشه کرد پس مجبورم

موضوع قفل شده است