موهای زائد بدن

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موهای زائد بدن

سلام

من سوالی دارم که حکم شرعی شو می خوام بدونم ولی بطور کلی هدفم اینه که بدونم در سبک زندگی اسلامی با موهای زائد بدن باید و بهتره چیکار کنیم/نکنیم؟

خیلی رو راست حرفم رو میزنم، عذر می خوام از همگی؛ من خارجی ها رو که میبینم تقریبا همه موهای زائد رو کاملا می زنن و به نظرم توی نظافت و تمیزی خیلی می تونه موثر باشه.

- آیا پر مو بودن اغلب ایرانی ها (مخصوصا مردان و مذهبی ها!) ریشه اعتقادی داره یا به تنبلی مربوط میشه؟!
- موی کدام اعضاء نباید زده بشه و کدام بهتره زده نشه؟
- موهای زائد باید کوتاه بشن یا کاملا زده بشن؟
- حکم زدن کامل موهای زائد چیه؟
- با چه روش هایی گناه داره و با چه روش هایی گناه نداره؟
- بهترین روش کدومه؟
- همه موارد رو برای هر دو جنس مرد و زن می خوام بدونم

ضمن عرض ادب من جواب روشن برای همه سوالاتم رو می خوام بدونم و هر کدوم که ناقص بمونه ممکنه باعث بشه باز هم با ایجاد تاپیک دیگه اون ها رو بپرسم.

من مقلد امام خامنه ای هستم اما نمی خوام صرفا فقط نظر ایشون رو بدونم

متشکرم.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

EleRam;638431 نوشت:
سلام

من سوالی دارم که حکم شرعی شو می خوام بدونم ولی بطور کلی هدفم اینه که بدونم در سبک زندگی اسلامی با موهای زائد بدن باید و بهتره چیکار کنیم/نکنیم؟

خیلی رو راست حرفم رو میزنم، عذر می خوام از همگی؛ من خارجی ها رو که میبینم تقریبا همه موهای زائد رو کاملا می زنن و به نظرم توی نظافت و تمیزی خیلی می تونه موثر باشه.

- آیا پر مو بودن اغلب ایرانی ها (مخصوصا مردان و مذهبی ها!) ریشه اعتقادی داره یا به تنبلی مربوط میشه؟!
- موی کدام اعضاء نباید زده بشه و کدام بهتره زده نشه؟
- موهای زائد باید کوتاه بشن یا کاملا زده بشن؟
- حکم زدن کامل موهای زائد چیه؟
- با چه روش هایی گناه داره و با چه روش هایی گناه نداره؟
- بهترین روش کدومه؟
- همه موارد رو برای هر دو جنس مرد و زن می خوام بدونم

ضمن عرض ادب من جواب روشن برای همه سوالاتم رو می خوام بدونم و هر کدوم که ناقص بمونه ممکنه باعث بشه باز هم با ایجاد تاپیک دیگه اون ها رو بپرسم.

من مقلد امام خامنه ای هستم اما نمی خوام صرفا فقط نظر ایشون رو بدونم

متشکرم.

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

از بین بردن موهای زائد بدن اشکالی ندارد.(البته به غیر از ریش که مردها نبایدآن را بتراشند )

در رابطه با نوع زدن(نوره ،تیغ،ماشین،....) هم تفاوتی ندارد مادامی که ضرر قابل توجهی به بدن نداشته باشد.

در این مساله بین زن ومرد تفاوتی نیست الا اینکه خانمها می توانند موهای زائد صورت را نیز بزنند.

واما در مورد فضیلت زدن مو وگذاشتن کدام قسمت از موهای بدن باید،به کتب اخلاقی مراجعه بفرمایید:
کتاب حلیة المتقین در سایت آیت الله مکارم شیرازی،در این رابطه :
http://makarem.ir/compilation/Reader.aspx?lid=0&mid=100560&catid=25505&pid=254593

شفا;639925 نوشت:
اشند )

در رابطه با نوع زدن(نوره ،تیغ،ماشین،....) هم تفاوتی ندارد مادامی که ضرر قابل توجهی به بدن نداشته باشد.

در این مساله بین زن ومرد تفاوتی نیست الا اینکه خانمها می توانند موهای زائد صورت را نیز بزنند، ولی بر خانمها تراشیدن موی سر اشکال دارد.

واما در مورد فضیلت زدن مو وگذاشتن کدام قسمت از موهای بدن باید،به کتب اخلاقی مراجعه بفرمایید:
کتاب حلیة المتقین در سایت آیت الله مکارم شیرازی،در این رابطه :
http://makarem.ir/compilation/Reader...505&pid=254593

سلام
خیلی متشکرم. بسیار عالی بود مخصوصا حلیه المتقین. حتما در اولین فرصت می خرم و بیشتر مطالعه می کنمش.
من تقریبا همه مطالب داخل این کتاب رو که در مورد مو بود رو مطالعه کردم ولی به جواب این سوالم نرسیدم که موی دست و پا رو بهتره بزنیم یا خیر
منت می ذارید اگه توضیح بدید یا منبع معرفی کنید.
باز هم ممنونم از پاسختون

در حديث صحيح از حضرت صادق عليه السّلام منقول است كه : سنّت در نوره كشيدن ، آن است كه هر پانزده روز يك مرتبه بكشند و اگر كسى بيست و يك روز و در روايتى بيست روز، بر او بگذرد كه نوره نكشيده باشد، قرض كند و نوره بكشد و كسى كه چهل روز بگذرد كه نوره نكشد، او مؤمن و مسلمان نيست و او را هيچ كرامت نزد خدا نيست .( به نقل از سایت پرسمان دانشجویی )
((امروزه طب سنتی بر فواید بیشمار نوره ( واجبی) کشیدن اشاره میکند و به گفته یکی از متخصصین طب سنتی استفاده از نوره برای دفع موهای زائد همانند یک دفع کننده مواد سمی بدن عمل میکند .)

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

البته همه خارجی ها اینکارو نمیکنن .خیلی ازونها از نژاد کم مو هستند
ولی خب رسیدگی به نقاطی که نیاز به بهداشت داره واجبه

اما این مواد شیمیایی امروزی خفه کننده اگر برای پوست مضر نباشه
روی دستگاههای تنفسی و ذهنی اثر خیلی بدی میذاره و لازمه که با دقت و سرعت بالا باهاشون کار کنیم ... [/]

EleRam;639963 نوشت:
سلام
خیلی متشکرم. بسیار عالی بود مخصوصا حلیه المتقین. حتما در اولین فرصت می خرم و بیشتر مطالعه می کنمش.
من تقریبا همه مطالب داخل این کتاب رو که در مورد مو بود رو مطالعه کردم ولی به جواب این سوالم نرسیدم که موی دست و پا رو بهتره بزنیم یا خیر
منت می ذارید اگه توضیح بدید یا منبع معرفی کنید.
باز هم ممنونم از پاسختون

سلام علیکم

این سوال مربوط به بخش حدیث است که از کارشناسان حدیث در این زمینه سوال بفرمایید.

موضوع قفل شده است