مرگ بهم نزديكه ولی من روحيه ام رو باختم

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
مشكلي كه ميخوام ازش حرف بزنم خيلي جديه طوري كه همه انرژي مثبت هام رو أزم گرفته
من سه سال پيش متوجه شدم سرطان خون دارم
اون موقع وقتي ازمايش دادم گفتن خوش خيم هست و با دارو كنترل ميشه منم دارو ها رو استفاده كردم و بعد يك سال دكتر گفت خداروشكر مثل يك معجزه شفا پيدا كردي منم دوباره شور شوق زندگيم بهم برگشت انقدر به خدا نزديك شدم كه تمام عقايدم تغيير كرد و مذهبي شدم

اما بعد از يك سري علائم و شك كردن دوباره حدود يك ماه پيش ازمايش دادم كه فهميدم سرطان تمام بدنم رو گرفته و به گفته دكترم خيلي خيلي كم فرصت زندگي دارم
شيمي درماني رو شروع كردم
با اميد به خدا همش سعي كردم منفي فكر نكنم و مبارزه كنم با بيماريم ...

ولي ديروز دكترم با إصرار خودم بهم گفت كمتر از شش ماه بدنم دووم مياره و شيمي درماني جواب نميده....
من خيلي روحيه ام رو باختم
كلي روزه و نماز قضا دارم اصلا حسابم با خدا پاك نيست
من پذيرفتم مرگم رو ولي با اعمال نكردم چه كنم؟
تروخدا بگيد خدا من رو مي بخشه ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما پرسشگر محترم
تشكر مي كنم از اين كه به ما اعتماد داريد و سخنان تان را با ما در ميان گذاشته ايد.
شايد شما يا برخي از افرادي كه اين سطور را مي خوانند تصور كنند كه اين سخنان را براي اميدوار كردن شما مي گويم. نه، واقعا حقيقت زندگي اين است كه ما بايد اميدمان به خدا باشد چون هيچ كدام از ما چند دقيقه بعد خود خبر نداريم. از قديم گفته اند مرگ و زندگي دست خداوند است. اين سخن پايه ديني دارد و پيامبر اسلام مي فرمودند من كه پيامبر شما هستم نمي دانم اجل به من مهلت مي دهم كه قدمم را كه برداشته ام روي زمين بگذارم و قدم بعدي را بردارم.
روزي با يكي از دوستان براي زيارت آيت الله سيدعباس كاشاني، صاحب كتاب مصابيح الجنان رفته بوديم. پزشكي هم آنجا بود. بحث درباره مرگ و بيماري شد. ايشان مي گفتند عراق كه بودم پزشكي به من يا بيماري[ شك از من است يادم نيست خودشان را گفتند يا نفر ديگري را] سه ما ديگر بيشتر زنده نيستي. بعد گفتند الان چهل سال است كه پزشك مرده است و آن كسي كه آن روز بيمار بود الان هم زنده است.
بله واقعا ما هم از فرداي خودمان خبر نداريم به همين دليل توصيه شده ايم كه لحظه لحظه به خاطر نفس هايي كه مي كشيم خدا رو شكر كنيم و صبح ها كه از خواب بلند مي شويم سجده شكر كنيم كه زنده ايم
بنابراين همه ما بايد زندگي ديني را در پيش بگيريم و اميدمان به خداوند باشد و بدانيم كه دوا به دست خداوند است و ما بايد براساس وظايف از اسباب طبيعي (داروها) كه خداوند براي زندگي ما قرار داده است استفاده كنيم. براي اعمال ديني خودتان اجازه بدهيد دوست بزرگوارم استاد سجاد را از گروه فقه دعوت كنم تا پاسخ سؤال شما را بدهند

[="Tahoma"][="DarkGreen"]مصاحبه افراد زيادي را خوانده ام كه گفته اند بيماري ام را لطف خدا مي دانم و تا الان به فلسفه و هدف زندگي فكر نكرده بودم و زندگي برايم معنايي نداشت.
خانمي در مشاور تلفني مي گفت: در بيمارستان پرستاري مي خواست به من روحيه بدهد وقتي درباره معناي زندگي برايم او سخن گفتم شيفه سخنانم شده بود و گاهي باچندتا پرستار نزد من مي آمدند تا درباره زندگي برايشان صحبت كنم.
برخي از اين نمونه ها را در برنامه ماه عسل داده ايم كه چگونه با اميد زندگي مي كنند و باور و جهان بيني خود به زندگي را بازسازي كرده اند.
من و كاربران اين سايت هم دعا مي كنيم كه خداوند به شما سلامتي دهد با تحول علم سببي بسازد كه ريشه اين بيماري از بين برود.
موفق باشيد
[/]

دوستان! من ميدونم اين كاربر كدوم كاربر سايته يه روز باهام درد و دل كرد يكي از بچه هاي مهربون سايته اخرين بار بهم گفت خيلي داره درد جسمي ميكشه ميگفت فقط مسكن داره مصرف ميكنه براش دعا كنيد من ازش چند روزه خبر ندارم شماره اش رو هم ندارم ولي اخرين خبر رو كه از خودش داشتم گفت كه حالش خوب نيست اصلا :Ghamgin:

با شناختي كه من ازش دارم مطمئنم پيش خدا خيلي جاي خوبي داره دعا ميكنم دوباره خودش بياد تو جمعمون و خبر سلامتي اش روبده

ان شاء الله

دلمون گرفت خدا به حق خون حسین وعصمت فاطمه زهرا سالیان سال زنده باشی یقین داشته باش عمر کافی میکنی وحرف دکترا اشتباه بوده

اللهم انی اسئلک باسمک الله الله الله الله الله لا اله الا هو رب العرش العظیم :Gol:

اومده بودند پیش جناب شیخ رجبعلی خیاط گفتند یکی از دوستان ما بیماری دارد خیلی افسردگی گرفته است دکترها گفته اند بیش از چند ماه زنده نیست لطفا برایش دعا کنید. جناب رجبعلی خیاط گفت: اما من دارم موهای سفیدش را می بینم!! همینطور هم شد و آن مرد سالهای سال زندگی کرد.
.
.
.
پدر یکی از دوستان جبهه بود. مردم کمک های نقدی برای رزمندگان می کردند و کمکها در جبهه بین همه تقسیم می شد. همکلاسیم تعریف می کرد که: پدرم این کمک ها را با وجود اینکه خودش رزمنده بود بعلاوه تمام حقوقش را به خیریه یا صدقات می داد یک ریال هم برای خودش نمی گذاشت و می گفت ما که زیر این آتش دشمن زنده نمی مانیم!! و حالا خدارو شکر زنده هست و پسرش این ماجرا را به من گفت.

خوش به حالت.

;638167 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از جناب استاد حامی

به نظر بنده بیشتر از اینکه خود بیماری برای انسان مضر باشد ، نگرانی و ترس از بیماری مضر است هر کدام از ما افرادی را در اطرافمان می شناسیم یا شنیده ایم که با توکل بر خدا و توسل به ائمه علیهم السلام و مبارزه با بیماری ، نجات پیدا کرده اند.

شخصا کسی را از فامیل می شناسم که سرطان داشت اما به او نگفته بودند، بعد یه مدت شیمی درمانی و رادیوتراپی ، آثار سرطان از بین رفت و خوب شد! با اینکه هیچ پزشکی هم امید به خوب شدنش نداده بود !

اما پاسخ مسئله شرعی شما

به مقداری که یقین دارید نماز و روزه و دیگر واجبات بر عهده شماست ، باید آنها را قضا نمایید.

به طور کلی هر کسی اطمینان داشته که به جهت تعداد زیاد عبادات قضا شده، فرصت انجام آنها را ندارد، باید وصیت کند تا دیگران انجام دهند.

به بخشش خداوند ارحم الراحمین امیدوار باشید

دعاگوی سلامتی تان هستیم
در پناه حضرت حق باشید

امروز هرکسی تونست به نیت شفای همه بیمارا یه بار حدیث کسا بخونه.....

خدا حق خودش رو میبخشه نگران چی هستی؟

بعدم به نظر من اگه آدم توی این دنیا بهش خوش نمیگذره و همش عذاب و بدبختیه

و دلبستگی آنچنانی هم نداره ... مثلا مجرده ... بچه نداره ... اینا

مردن خیلی راحته

وقتی چیزی واسه از دس دادن نداره آدم

میتونی بری اون دنیا با خدا چونه بزنی تازه:khandeh!:

همینکه بهت عمر کم داده مثلا ..... یا بیماری داده

گذاشته کلی حسرت رو دلت بمونه از آرزوهای دنیایی

خدا هم که مهربون

حتمن چن برابر جبران میکنه براتو کلیم نازتو میکشه:hamdel:

راستی میشه برای من دعا کنی؟شما به خدا نزدیکتری

طاهر;638167 نوشت:

[=arial black]
قبل از هرچیز دعا میکنم هرچه زودتر سلامتیتون رو بدست بیارین
در مورد اوضاع اون دنیا هم
تا جایی که بتده میدونم برای خدا کیفیت خیلی مهمتر از کمیته
و با انجام اعمال و اذکاری میشه راه صدساله رو یک شبه طی کرد
البته با رعایت یک سری شرایط
که میدونم شما اون شرایط رو داری
اگه دوست داشتین پیام خصوصی بدین تا بیشتر توضیح بدم

سلام دوست عزیز
در ابتدا از صمیم قلبم برات آرزوی سلامتی و شفای کامل میکنم...
این صحبت هایی که من میکنم شاید خنده دار بیاد یا خیلی تخیلی اما با تمام وجودم باورشون دارم و میدونم که شخصیتم جوری هست که همینطور باقی بمونم...
ما هیچ وقت نمیتونیم خودمون رو جای دیگری و شرایطش قرار بدیم.نمیتونیم وقتی یک مریض میاد پیش ما و از دردش برامون میگه در حالیکه ما بدن سالمی داریم، اون رو درک کنیم و بهش بگیم که انشالله شفا میگیری...اون مریض داره درد میکشه زجر میکشه...پس در ابتدا از من خورده نگیر که برو بابا تو که منو اصلا درک نمیکنی این حرفات از سرِ بی دردیه و این حرفا...
همیشه وقتی کسانی رو میدیدم که میگفتن دکتر بهمون گفته تا چند ماه دیگه زنده نیستی اولش یکمی براش ناراحت میشدم اما بعدش تو دلم میگفتم خوش بحالش. خدا چقدر دوسش داره. میدونی چرا؟ چون خدا دقیق داره بهش میگه بنده من تو انقدر فرصت داریا زود کاراتو جمع و جور کن که خوشگل بیای پیش من. من همیشه با خودم میگم که چقدر خوب میشه منم بدونم که تا چقدر دیگه زنده ام. این خیلی خوبه. تا اینکه یهو ناغافلی بیوفتم بمیرم... آخه ما انسانها همیشه در غفلت به سر میبریم مگر اینکه یکی بیاد آب پاکی رو بریزه رو دستمون که بابا تو انقدر دیگه زنده ای تا بلکه یه ذره به خودمون بیایم... به نظر من این یک فرصته استثناییه برات... میتونی تمام حق الناس هاتو صاف کنی...اگر بتونی نماز قضا هاتو بخونی... تازه این بیماری خودش کفاره کلی از گناهاتونه... به نظرم اگر عاقل باشی به جای اینکه بشینی و غصه بخوری تلاش میکنی و از زندگیت تو این مدت نهایت بهره رو میبری.
دوست عزیز دنیا که محل خوشی و آرامش و لذت نیست..تو ناپایداری و بی وفایی دنیا همین بس که امروز میخندی و فردا گریه میکنی...پس این دنیا محل بلا و امتحانه.... من یاد گرفتم هر مشکلی که برام پیش میاد با خودم میگم چیه نکنه توقع داری همه چی مثل گل و بلبل باشه و تو لذت ببری فقط. ، نخیر ازین خبرا نیست...وقتی اینجوری با خودم صحبت میکنم دیگه از غم و غصه هایی که دور و برم هست اذیت نمیشم...چون از دنیا بیشتر ازین توقع ندارم....
به نظرم هر کی هم با خودش تصور کنه که اومده که بهش خوش بگذره و هیچ مشکلی نداشته باشه در اشتباهه محض به سر میبره .

Miss Chadoriii;639581 نوشت:
خدا حق خودش رو میبخشه نگران چی هستی؟

بعدم به نظر من اگه آدم توی این دنیا بهش خوش نمیگذره و همش عذاب و بدبختیه

و دلبستگی آنچنانی هم نداره ... مثلا مجرده ... بچه نداره ... اینا

مردن خیلی راحته

وقتی چیزی واسه از دس دادن نداره آدم

تا اونجا كه من خبر دارم اين دوست خوبم متأهله و بيشتر از اينكه نگران خودش باشه نگران همسرش بود ميگفت اون از من بيشتر روحيه اش رو باخته
اون روز كه با من درد و دل كرد گفت بيشترين ترسش به خاطر أعمالشه ميگفت حتي خواب هم ديده بود كه اون دنيا وضعش خوب نبوده كلا بهم ريخته بود :Ghamgin:

ريحانه سادات;639608 نوشت:
حتي خواب هم ديده بود كه اون دنيا وضعش خوب نبوده كلا بهم ريخته بود

در مهربونی و خوبی خدا همین بس که این مریضی رو سر راهش قرار داده تا بدونه مرگ بهش نزدیکه و اوضاع اون دنیاشو صاف کنه...این بهتره یا اینکه ناغافلی یهو بزاره بره؟ اینجا نهایت میخواست چند سال دیگه از زندگی لذت ببره؟ 10 سال؟ 20 سال؟ خب اون دنیاش چی؟ هزاران هزار سال باید عذاب میکشید.
خدا معامله خوبی باهاش نکرده؟ گفته اینجا 6 ماه سختی بکش پاک و تمیز شو تا اون دنیا راحت باشی. کدوم آدم عاقلی وقتی به این چیزا فکر کنه باز میشینه زانوی غم بغل میگیره؟ باید خیلی هم خوشحال باشه...

[="Times New Roman"][="Black"]هرگز ناامید مباش..
.
آخرین کلید ممکن است همه ی درها را بگشاید..
.
آنگاه که دست از تلاش بردارید دل از زیستن برداشته اید.. :ok:
.
دکتر شما در حد توانایی های خودش صحبت کرده..نه در حد خداوند قادر..
.
وگرنه به شما میگفت که اگر بدن ما تکه تکه بشه و هر تکه اش یه جای دنیا بیفته اگر خدا بخواهد همه چیز سر جای اولش قرار می گیرد.. :ok:
.
دیر یا زود برد از آن کسانیست که برد را باور دارند.. :ok:
[/]

سالم دوست عزیز
به نظرم اول نا امید نشو چون نا امیدی سلاح شیطانه خدا همیشه از بنده هاش میخواد نا امید نشن شاید خدا میخواد همینو برات یاد بده با اینکه گفتنش راحته اما خدا از هیچ کس جز به میزان تواناییش تکلیف نمیخواد.
پس همیشه امیدوار باش دنبال دکتر بهتر بگرد نذر کن زیارت امام رضا (ع) برو ما هم دعا میکنیم شما هم ما رو دعا کنین.
دوم طوری زندگی کنین که انگار تا صد سال زنده هستین و انگار زیاد زنده نیستین.
من کسایی رو میشناسم که دکتر جوابشون کرده بود اما تا شش سال هم زنده بودن در عوض کسی که سالم سالم بود و جوون دراز کشیده بود که استراحت کنه و از دنیا رفته بود.
در ضمن تو این بیماری ها و مشکلات دنیاست که گناهان انسان پاک میشه.
از رحمت خدا نا امید نباش
انشالاه به بزرگی و کرم خدا همه ی بیماران شفا پیدا کنن و همه ی نا امید ها امید دوباره

این یه کتابو بخون یه روشایی درمورد درمان سرطان نوشته، کتاب دعا و پزشکی توش مخلوطه باید بگردی پیدا کنی.

ادعیه و ادویه پسورد:1234

[="Arial"][="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب دوست عزیز
اگه نگم همه اکثرا مثل شماییم واقعا اصلا آمادگی نداریم خودمو میگم کلی گناه و اعمال نکرده ای که روی دوشمه
این یه فرصته همینکه این همه مدت شما فرصت دارید خیلی عالیه و فوق العاده بهتر از مرگهای ناگهانی
من سه تا کارو بهتون پیشنهاد میکنم
اول اینکه طبیعتا حق الناس و حق الله و اعمالی که به گردنتونه و انجام ندادید رو باید از دوشتون ساقط کنید
دوم اینکه حسابم با حسینه کتابم با حسینه
تا میتونید رابطتون رو با اهلبیت علیهم السلام محکم کنید ( بخصوص *5 تن* و ائمه خاص که البته همگی خاص اند مثل امام رضا، حضرت رقیه، حضرت عباس، حضرت زینب، حضرت علی اصغر و علی اکبر و صاحب هممون حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف ) واقعا همگی عشق اند چه بسا شفا هم گرفتید این خاندان مرده زنده میکنن
و کارایی از قبیل خواندن زیارت عاشورا بعد از هر نمازهای واجب،اشک بر امام حسین علیه السلام و شرکت در مجالس ذکر اهلبیت، مشرف شدن به زیارتگاهها بخصوص کربلا و مشهد و......
سوم قدمی در راه حکومت و ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف بردارید مثل کمک و امر بمعروف و نهی از منکر دیگران و گره مشکلی رو باز کنید و خیلی کارای دیگه....
حلال کنید خیلی ناقص و کلی گفتم با توجه به سواد و عقل ناچیز خودم
ان شالله که شفا پیدا کنید
التماس دعا

یاعلی مدد[/]

با نام خدا

شرایطتتون رو درک میکنیم و بسیار ناراحت ...

منتها خدا بهتر میداند ؛ شاید قضا و قسمت این بوده .
.

اما نباید تا اخرین لحظه کم آورد .

یه مثالی بزنم :

.

فرض کنید دشمن حمله کرده و در محاصره هستیم ؛ اگه در همون لحظه اول خودمون رو گم کنیم و بترسیم و ...
و در مرحله اول دستامون رو بالا کنیم و بگیم ما تسلیم !
اما ممکن بود با حفظ خونسردی و مبارزه میشد پیروز باشیم ...
.
محکم باشید ...
با بیماری مبارزه کنید
به حرف های اطرافیانم زیاد توجه نکنید
.
توکل بر خدا

نا امید قبل از مرگ مرده................

یه نفر رو داشتن میبردن جهنم اخرین لحظه یه نگاه به خدا میکنه خدای مهربون هم اون رو میبخشه............فرشته ها علت رو میپرسن خدا هم میگه چون تا اخرین لحظه به من امید داشته.....:ok:

ترس مرگ از اختلالات هراس هستش که یه اختلال نسبتا شایع هستش وباعث افسردگی میشه،والا من زن هایی رو دیدم که با مرگ شوهرشون ویه بچه 9 ماهه فورا رفته ازدواج کرده،زنها هم بی وفان

باسلام استارتر محترم
نمی دونم طرز فکرم درسته یا غلط
به نظرمن اگر آدم بدونه قراره از دنیابره وخودش رو آماده کنه توبه اش رو انجام بده خیلی بهتر از اینه که ناگهانی براثر تصادف بمیره
الان ترس من از مرگ وبیماری فقط به خاطر اینه که نگران پسرم هستم که چب به سرش میادوگرنه به طور کل دنیا ارزش غصه خوردن نداره
ان شاءالله که سلامتی تون رو به دست میاریدوبا دل خوش زندگی می کنید
دکتر به مادر بزرگم گفته بودشش ماه بیشتر دوام نمیاره ولی دو سال زندگی کرد وبه علت دیگه ای از دنیا رفت

بعضی ها فکرمیکنن ما غم نداریم،خیال میکنین ما شادیم نه عزیزان این خبرا نیست،منم روزی 7 نوع قرص میخورمتازگی بیماری افسردگی شروع شده،منم جلو چشمام مرگ عزیزترین کسم پدرم رو دیدم وقتی که جان داد وچشماش بسته شد وبدنش جلو چشمام سرد شد ،چه میدونی کسی که یکی از عزیزانش سخت ترین بیماری هارو داشته باشه،تازه اینا یک صدم از مشکلات من هسش

سلام

دعایم گر چه گیرا نیست دعایت می کنم هر دم...
نمی دانم چه می خواهی...از او خواهم برای تو...
هر آنچه در دلت خواهی...

:Gol:

طاهر;638167 نوشت:
ولي ديروز دكترم با إصرار خودم بهم گفت كمتر از شش ماه بدنم دووم مياره و شيمي درماني جواب نميده....

من فقط می تونم بهت بگم خوش به حالت از این دنیای شلوغ و پلوغ پست داری به دار باقی و پیش خدا میری
آهان ی چیز دیگه
خدا رو اونطور که تصور میکنیم نبینیم چون نیست...
خدا خیلی کریمه که بخوای این حرف رو بزنی
من حسابم با خدا پاک نیست...

من اگه در چنین شرایطی باشم سعی می کنم تا جایی که می تونم بهش فکر نکنم
به گناهان فکر کردن خوبه . شما و ما هم باید سعی کنیم با دیدن رفتاربدمون در گذشته، به فکر آینده و جبران اونها باشیم. می گن کار و عمل خوب، باعث افزایش طول عمر می شه. در مورد بیمارتون اگر من جای شما بودم به دستور پزشک توجه می کردم و به علاوه
روزی 25 ساعت به پدر و مادرم نیگاه کنم
1 ساعت به برادر خواهر
3 ساعت به بچه هاشون
برم بیرون و عمیقا نفس بکشم
هرچی شیطنت که از اول زندگیم کردم رو بدون سانسور برای دوستام تعریف کنم
یه دوش آب سرد سرد تو هوای یخبندان بگیرم
دائم آشپزی کنم و از دستپخت بسیار ضایع خودم لذت ببرم
صبح که از خواب پا میشیم یه برگه بنویسم " من امروز از پیش شما میرم" تا اگه اون روز مردم همه بگن
" عهههههههههههههه چقدر خفن بود، خودش می دونسته می خواد بمیره".:Khandidan!::Khandidan!:
و اما کمی داستان راستان از ایران راستان باستان.
الان جمعیت دنیا حدود 7 هشت میلیارده و تخمین میزنن حدود 30 برابر این جمعیت تاحالا مردن یعنی 230 چهل میلیارد انسان تو اون دنیان ( اونم خوباش چون تقریبا الان درصد خوبها به سمت اپسیلن رفته ، البته بلا نسبت شما)
پس هرکی تو این دنیاست تقریبا تو کوره دهات هستی زندگی میکنه و از بقیه جا افتاده.
اگه جهنمی بشم یه پارتی پیدا میکنم(ایرانی هستم دیگه:Khandidan!::Khandidan!:) که منو تو قسمت های خنک ترش بندازه
اگه بهشتی شدم که دیگه عالی میشه
لااقل می تونم به آرزوهام که غواصی تو کف اقیانوس و دیدن حیات وحش آفریقاست برسم البته آفریقای اون دنیا:Khandidan!:

امیدوارم 6ماه اون دکتر به 60 سال تبدیل بشه و از عصا زدن در پیری لذت ببرید.
آرمسترانگ از سرطان نجات پیدا کرد شما که جای خود دارین بانوی گرامی
ورزش صبحگاهی همراه با ایمان سرشار به معجزه ی خداوند رو فراموش نکنید.
روزنامه و تلویزیون و ماهواره رو شوت کنید بیرون چون همش دردسر و بدبختیه
یه مستند ترجیحا ( Africa یا عشق مادری حیوانات یا Home 2009) اونم با کیفیت بالا رو بگیرید. پرده ی اتاق رو بکشید، ال ای دی 580 اینچ رو روشن کنید، صداش رو کمی زیاد کنید و با خیالی بسیار راحت بشینید و از دیدن عجایب کوره دهات هستی کیف کنید.
بعد به این فکر می کردم
خدای این همه بزرگی و عظمت و نقش و نگار و رنگ و لعاب و دریا و خشکی و عشق و محبت و.... نمیتونه درد من رو دوا کنه؟؟؟؟؟؟؟
مطمئنا می تونه و خواهد کرد انشا...

ان شا الله که به لطف خدا به همراهی تمامی مریضان شفا پیدا کنند
مرگ حق است
انا لله و انا الیه راجعون
اینو همه میدونیم و میگیم ولی فقط گفتنش راحته
وقتی مرگ رو نزدیک ببینیم حسی به سراغمون میاد که خیلی بالاتر از ترسیدن هست
مرگ واقعا ترسناکه
دوست عزیزم درسته الان مبتلا به یه بیماری خطرناک هستی ولی نباید روحیتو ببازی اولا از جهت اینکه حق الله برگردنته اینو بدون خدا ارحم الراحمین است از صفر شروع کن انگار نه انگار که بیماری داری ثانیا خدا نسبت به بیماران تعصب خاصی داره وشاید بخاطر بیماری که دارید کل گناهانتون رو ببخشه چون خدا غفار الذنوب است چون خدا کریم و رحیم و عظیم است
خدا به انسان قدرت زیادی داده ولی ما نمیتونیم ازش استفاده کنیم ذهن شما میتونه درمانتون کنه از خدا کمک بخواهید از امام زمان کمک بخواهید و با افکار مثبت بیماری رو از خودتون به دور کنید
با این روحیه که روزی از یاران مهدی (عج) خواهی بود به بیماری اجازه نده که تورو ضعیف کنه
یار صاحب الزمان که تسلیم یه بیماری نمیشه
قوی باش محکم بایست
برو زیارت امام رضا(ع) از اقا بخواه شفاتو بده و ان شا الله هم که اقا نظر خواهند کرد چون که ایشون امام رئوفند ایشون ضامن اهو هستند.
از بیماری نترس نترس از چیزی که اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد
به خالق هستی نزدیک تر شو
چون خدا خالق ماست و خداوند فرموده بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا
شاید چون مبتلا نیستم این حرفا رو میزنم ولی در یک مورد مطمئن هستم که خدا با ماست
امیدوارم که همیشه سر زنده وشاد باشید.
الا بذکر الله تطمئن القلوب
ذر ضمن ذکر یونسیه رو هم زیاد بگید شنیدم از کسانی که میگن تاثیرش واقعا زیاده

سلام... ان شاا.. همه بیماران به حق بی بی فاطمه زهرا شفا پیدا کنن...
دوست عزیز من میگم بهتره به جای مرگ بگید وصال..چرا میگید مرگ بگید وصال به معبود هر وقت بنده از مرگ میترسم همش به این فکر میکنم ترس داره واقعا ولی ترس نباید باعث شه شما خدا نکرده ناامید شید...
خدا خیلی بزرگه اونقدر که حتی تو ذهنتون هم نمیاد..ما داریم برمیگردیم پیش اون..همه میگن میریم تو قبر درصورتی که داریم میریم پیش خدا..ادمی که برگشته حتی به اندازه های ستاره های دنیا هم گناه داشته باشه بازم خدا میبخشه..مگه برای خدا کاری داره...خدا میدونه خود من هم کلی میترسم ولی به همون خدا قسم همین ترس باعث شده که جرئت پیدا کنم تا برگردم تا با شیطون مبارزه کنم...شما از این ترس استفاده کنید نه اینکه شما رو بزنه زمین با ترس شیطون رو بزنید زمین..حالا ما هر چی بگیم که حال شما رو هیچ وقت درک نمیکنیم..ولی خدا بزرگه توکل کنید به خودش..ان شاا.. که خوب باشید که الان این چیزا رو میگیم رو بخونید ...ما هم برای شما و برای همه بیمارا دعا میکنیم...
دوستان اگه کسی از شرایط حال این دوستمون خبر دارن اطلاع بدن خیلی خوب میشه..

:geryeh::geryeh:

سلام و خدا قوت

دی ماه امسال، پدربزرگم که نزدیک نود سالشونه، برای هفت یا هشتمین بار عازم کربلا بودن. اصرار داشتن قبل از رفتن، یه سری به قبرستان یکی از روستاهای اطراف شهر بزنن. موضوع برای همه ی ما جالب شده بود. وقتی برگشتن، جرات کردم و علت این همه اصرار برای رفتن به قبرستان یک روستای نسبتا دور رو پرسیدم. با صدای مهربونش گفت:

اونجا یه خانوم از اقوام دور و یکی دو تا از آقایون از دوستان قدیمی ام خاک شدن. رفتم بهشون یه حرفایی رو بزنم که برام مهم بود. خوب گوش بدین حتما برای شما هم مهم میشه...
می گفت حدود چهل پنجاه سالم بود که دچار اختلال شدید کلیوی شدم و چند سال بعدش هم عارضه ی قلبی دامنم رو گرفت. دکترا گفتن حاجی برو کاراتو راست و ریس کن با این وضعیتی که شما داری، رفتنی هستی. میگفت نمی تونستم قبول کنم که باید از دنیا خداحافظی کنم. یه آن به خودم اومدم گفتم ای بابا! مرگ و زندگی دست خداس و لازمه که انجام به وظیفه کنم و تا لحظه ی آخر برای زندگی دنیا و آبادی آخرتم تلاش کنم تا جایی که در توان دارم. یاعلی گفتم و شروع به زندگی کردم و هر روز هم به خودم می گفتم یه روز از عمرت رفت؛ فردا بهتر از این باش. روزها سپری شد و سال ها بعد، خیلی اتفاقی، خداوند به من فرزند دیگه ای بخشید. همون سه نفری که الان تو اون قبرستون خوابیدن، بهم خندیدن و گفتن: زنگوله پای تابوت آوردی!!! رفتنی هستی! چرا باورت نمیشه حاجی؟؟؟
امروز رفتم بهشون بگم همین زنگوله پای تابوت داره منو می بره کربلا. رفتن و نرفتن دست خداست! می بینین که شما رفتین و من هنوز دارم نفس می کشم. چون امید به زندگی رو از دست نداده بودم.

بابابزرگم الان روزانه برای هر وعده، دقیقا بیست و یک عدد قرص مصرف می کنه و معده شون هم رسما دچار مشکل شده. من همیشه با دیدن شون انرژی می گیرم و مهربونی خدا رو نسبت به آدمای امیدوار، بیشتر باور می کنم.

بسم رب المهدی
سلام دوست عزیزم. امیدوارم حالت هر روز بهتر از دیروز باشه:Gol:
میگن اگه میخوای خدا باهات حرف بزنه قرآن بخون.
بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ یا عِبادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلى أَنْفُسِهِمْ لاتَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللّهِ إِنَّ اللّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیم زمر/53.
به آنها بگو اى بندگان من که بر خودتان اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى بخشد که او بخشنده و مهربان است.
أَ لَمْ يَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبادِهِ وَ يَأْخُذُ الصَّدَقاتِ وَ أَنَّ اللَّهَ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحيم توبه/104
آيا هنوز ندانسته ‏اند كه خداست كه توبه بندگانش را می‏ پذيرد و صدقات را می ستاند، و خداست كه توبه‏ پذير و مهربان است؟
وَ هُوَ الَّذي يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبادِهِ وَ يَعْفُوا عَنِ السَّيِّئاتِ وَ يَعْلَمُ ما تَفْعَلُونَ شوری/25
و اوست كه توبه بندگانش را می پذيرد و از گناهان عفوشان می كند و هر چه می کنيد می ‏داند.
کَتَبَ رَبُّکُمْ عَلَی نَفْسِهِ الرَّحْمَةَ انعام/12 و 52.
خداوند رحمت را بر خویش واجب فرموده است
وَمَنْ یقْنَطُ مِنْ رَحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّالُّونَ حجر/56
از رحمت مایوس نمی شوند، مگر گمراهان
وَرَحمَتِی وَسِعَت کُلَّ شَیء اعراف/156
رحمت الهی واسع است و شامل هر چیزی می شود.
در آخر هم برای سلامتی و عافیتت، هم جسمی و هم دینی دعا میکنم.:Gol:

حق الله رو خودش می بخشه...مطمئن باش...اما حق الناس...!

یه سوال عجیب!!!!

اومد پیشم حالش خیلی عجیب بود فهمیدم با بقیه فرق میکنه.

گفت: حاج آقا یه سوال دارم که خیلی جوابش برام مهمه.
گفتم: چشم اگه جوابشو بدونم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

گفت: من رفتنی ام!
گفتم: یعنی چی؟

گفت: دارم میمیرم.
گفتم: دکتر دیگه ای، خارج از کشور؟

گفت: نه همه اتفاق نظر دارن، گفتن خارج هم کاری نمیشه کرد.
گفتم: خدا کریمه، انشاله که بهت سلامتی میده.

با تعجب نگاه کرد و گفت: اگه من بمیرم خدا کریم نیست؟
فهمیدم آدم فهمیده ایه .
گفتم: راست میگی، حالا سوالت چیه؟

گفت: من از وقتی فهمیدم دارم میمیرم خیلی ناراحت شدم از خونه بیرون نمیومدم کارم شده بود تو اتاق موندن و غصه خوردن تا اینکه یه روز به خودم گفتم تا کی منتظر مرگ باشم
خلاصه یه روز صبح از خونه زدم بیرون مثل همه شروع به کار کردم اما با مردم فرق داشتم، چون من قرار بود برم و انگار این حال منو کسی نداشت
خیلی مهربون شدم، دیگه رفتارای غلط مردم خیلی اذیتم نمیکرد . با خودم میگفتم بذار دلشون خوش باشه که سر من کلاه گذاشتن .آخه من رفتنی ام و اونا انگار نه. سرتونو درد نیارم من کار میکردم اما حرص نداشتم و بین مردم بودم اما بهشون ظلم نمیکردم و دوستشون داشتم
ماشین عروس که میدیم از ته دل شاد میشدم و دعا میکردم . گدا که میدیدم از ته دل غصه میخوردم و بدون اینکه حساب کتاب کنم کمک میکردم.

مثل پیر مردا برا همه جوونا آرزوی خوشبختی میکردم. الغرض اینکه این ماجرا منو آدم خوبی کرد و ناز و خوردنی شدم.

حالا سوالم اینه که من به خاطر مرگ خوب شدم و آیا خدا این خوب شدن و قبول میکنه؟

گفتم: بله، اونجور که یاد گرفتم و به نظرم میرسه آدما تا دم رفتن خوب شدنشون واسه خدا عزیزه
آرام آرام آرام خدا حافظی کرد و تشکر، داشت میرفت گفتم: راستی نگفتی چقدر وقت داری؟
گفت: معلوم نیست بین یک روز تا چند هزار روز!

یه چرتکه انداختم دیدم منم تقریبا همین قدرا وقت دارم. با تعجب گفتم: مگه بیماریت چیه؟
گفت: بیمار نیستم!

هم کفرم داشت در میومد و هم از تعجب داشتم شاخ دار میشدم گفتم: پس چی؟

گفت: فهمیدم مردنیم، رفتم دکتر گفتم: میتونید کاری کنید که نمیرم گفتن: نه گفتم: خارج چی؟ و باز گفتند : نه! خلاصه حاجی ما رفتنی هستیم کی اش فرقی داره مگه؟

باز خندید و رفت و دل منو با خودش برد... .

طاهر;638167 نوشت:

سلام علیکم

خواهر خوب و بزرگوارم
مرگ به همه ما نزدیک است ! این ما هستیم که آن را دور میبینیم؟ در این سایت کسی میتواند بگوید یک لحظه دیگر زنده است یا نه؟ میتواند بگوید تا هفته دیگر میداند چه اتفاقی می افتد؟!
پس همه ما هم مثل شما هستیم فقط فرق ما با شما این است که ما فراموش کردیه ایم مرگ به ما نزدیک است اما شما را یادتان آورده اند(این یک نعمت است قدرش را بدانید)!! پس یک قدم از ماها جلوترید زیرا مثل بنده و هزاران انسان دیگر در خواب غفلت نیستید ...

امام علی (ع) فرموده اند که نسبت به دنیایت چنان عمل کن که گویی همیشه زنده ای و نسبت به آخرتت چنان عمل کن که گویی همین فردا میمیری...

حال به نظر شما بنده و دیگری با شما فرقی داریم؟!

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر بگراند
یازهرا(س)

آیا تو شبکه تهران برنامه ی برج آزادی ساعت 9 برنامه ای هست یک دبیر شیمی آوردن که درمان قطعی سرطان رو تمام نوعش رو بجز مغز و نخاع رو کشف کرده که تزریقیه نه شیمی درمانی درسته؟
میگن اومده ی تو مرحله ی آزمایش انسانی.
خدا حفظش کنه

[="Tahoma"][="Navy"]اللهم اشف کل مریض

امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء
امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء[/]

طاهر;638167 نوشت:

سلام

امیدتو از دست نده

حرف دیگه ای ندارم

یه خاطره از روحانیمون تو اردو جهادی نقل و قول کنم:
می گفت: طبق نظر دکترا خواهرش 1 ماه آخر عمرش بوده، یعنی تو یه بخشی از بیمارستان بوده که......
می گفت: تو حرم امام رضا بودم، دلم شکست، یه نذری کردم و شفای خواهرم رو از امام رضا گرفتم

شما که دل شکسته ای ، حرفت از همه بیشتر خریدار داره، برو پابوس امام رضا

برای همه دعا کن

پیشنهاد می کنم تاپیک قرار معنوی رو راه بندازین، خیلی خوب بود

ان شا الله شفا پیدا کنی

یا رقیه

[="Arial"][="DarkGreen"]

خدایا پناهم تویی;639839 نوشت:
من میگم پدرم مرده شما به غربت نشین تسلیت میگین

باور کن نقل قول کردن اصلاً کار سختی نیست![/]

دوست ندارم مثله همه از خدا بخوام که توی زندگی هیچ غمی نباشه، چرا که شادیها در کنار غمهاست که معنا پیدا میکنه و زیبا میشه. تنها از خدا میخوام قدرتِ درکِ حضورش رو توی لحظه های زندگی به همه ی مخلوقاتش عطا کنه، که اون وقته که هیچ مشکلی توان شکستن ما رو نداره. من برات بهترین ها رو ارزو میکنم:Gol:

اگر من نمی تونم حال دوستمون رو درک کنم بذارین صحبت کسی رو بذارم که خودش............

سلام
خدا و من امید داریم که این شیمی درمانی آخریه جواب داده حالا دکترا هر حرف مفتی ممکنه بزنن.دارم دوباره شروع میکنم به دوچرخه سواری اما از اونجا که هوای کرج سرده و من نباید سرما بخورم،

مجبورم توی خونه و روی غلطک دوچرخه سواری کنم.بچه ها من نا امید نشدم و هیچوقت ناامید نمیشم، از شما هم انتظار دارم که همیشه امید داشته باشید و به خدا توکل کنید. هیچ بیماری ای نمی تونه ما

رو از پا در بیاره چون ما نمی ذاریم. بیاید از همین لحظه تصمیم بگیریم که سلامتیمون رو بدست بیاریم.

وقتی ما برای سلامتی تلاش می کنیم خدا خوشحال میشه و کمکمون میکنه پس به امید روزی که همه ی شما رو سالم ببینم.

[=arial]سلام
دوستان اگر امروز هم فرصت کردیم به نیت شفای همه بیمارا حدیث کسا بخونیم.....باورکنید خیلی ها منتظر دعای ما هستند...
[=arial]
اللهم صل علی مح
[=arial]مد و آل محمد و عجل فرجهم

ريحانه سادات;640112 نوشت:
ميشه خواهش كنم دعوا نكنيد اين دوستمون پر يشب فوت شدن نذاريد روحش در عذاب باشه حداقل
نميدونم چرا دوستهاش هيچي نميگن

خوب حداقل بیاید بگید کی بود؟
شما از کجا فهمیدید ایشان سریع فوت شدن

سلام و عرض ادب

مرحوم سید عبدالکریم کشمیری برای یک سرطانی نماز جعفر طیار را دستور داده بودند............ انشالله که حالشون خوب شه و برا اخرتشون بتونن توشه جمع کنن:Gol:

موضوع قفل شده است