صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مرگ بهم نزديكه ولی من روحيه ام رو باختم

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

مرگ بهم نزديكه ولی من روحيه ام رو باختم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    مشكلي كه ميخوام ازش حرف بزنم خيلي جديه طوري كه همه انرژي مثبت هام رو أزم گرفته
    من سه سال پيش متوجه شدم سرطان خون دارم
    اون موقع وقتي ازمايش دادم گفتن خوش خيم هست و با دارو كنترل ميشه منم دارو ها رو استفاده كردم و بعد يك سال دكتر گفت خداروشكر مثل يك معجزه شفا پيدا كردي منم دوباره شور شوق زندگيم بهم برگشت انقدر به خدا نزديك شدم كه تمام عقايدم تغيير كرد و مذهبي شدم

اما بعد از يك سري علائم و شك كردن دوباره حدود يك ماه پيش ازمايش دادم كه فهميدم سرطان تمام بدنم رو گرفته و به گفته دكترم خيلي خيلي كم فرصت زندگي دارم
    شيمي درماني رو شروع كردم
    با اميد به خدا همش سعي كردم منفي فكر نكنم و مبارزه كنم با بيماريم ...

ولي ديروز دكترم با إصرار خودم بهم گفت كمتر از شش ماه بدنم دووم مياره و شيمي درماني جواب نميده....
    من خيلي روحيه ام رو باختم
    كلي روزه و نماز قضا دارم اصلا حسابم با خدا پاك نيست
    من پذيرفتم مرگم رو ولي با اعمال نكردم چه كنم؟
    تروخدا بگيد خدا من رو مي بخشه ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

مرگ بهم نزديكه ولی من روحيه ام رو باختم

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 17

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما پرسشگر محترم
    تشكر مي كنم از اين كه به ما اعتماد داريد و سخنان تان را با ما در ميان گذاشته ايد.
    شايد شما يا برخي از افرادي كه اين سطور را مي خوانند تصور كنند كه اين سخنان را براي اميدوار كردن شما مي گويم. نه، واقعا حقيقت زندگي اين است كه ما بايد اميدمان به خدا باشد چون هيچ كدام از ما چند دقيقه بعد خود خبر نداريم. از قديم گفته اند مرگ و زندگي دست خداوند است. اين سخن پايه ديني دارد و پيامبر اسلام مي فرمودند من كه پيامبر شما هستم نمي دانم اجل به من مهلت مي دهم كه قدمم را كه برداشته ام روي زمين بگذارم و قدم بعدي را بردارم.
    روزي با يكي از دوستان براي زيارت آيت الله سيدعباس كاشاني، صاحب كتاب مصابيح الجنان رفته بوديم. پزشكي هم آنجا بود. بحث درباره مرگ و بيماري شد. ايشان مي گفتند عراق كه بودم پزشكي به من يا بيماري[ شك از من است يادم نيست خودشان را گفتند يا نفر ديگري را] سه ما ديگر بيشتر زنده نيستي. بعد گفتند الان چهل سال است كه پزشك مرده است و آن كسي كه آن روز بيمار بود الان هم زنده است.
    بله واقعا ما هم از فرداي خودمان خبر نداريم به همين دليل توصيه شده ايم كه لحظه لحظه به خاطر نفس هايي كه مي كشيم خدا رو شكر كنيم و صبح ها كه از خواب بلند مي شويم سجده شكر كنيم كه زنده ايم
    بنابراين همه ما بايد زندگي ديني را در پيش بگيريم و اميدمان به خداوند باشد و بدانيم كه دوا به دست خداوند است و ما بايد براساس وظايف از اسباب طبيعي (داروها) كه خداوند براي زندگي ما قرار داده است استفاده كنيم. براي اعمال ديني خودتان اجازه بدهيد دوست بزرگوارم استاد سجاد را از گروه فقه دعوت كنم تا پاسخ سؤال شما را بدهند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ در ساعت ۱۶:۰۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 23

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

مصاحبه افراد زيادي را خوانده ام كه گفته اند بيماري ام را لطف خدا مي دانم و تا الان به فلسفه و هدف زندگي فكر نكرده بودم و زندگي برايم معنايي نداشت.
    خانمي در مشاور تلفني مي گفت: در بيمارستان پرستاري مي خواست به من روحيه بدهد وقتي درباره معناي زندگي برايم او سخن گفتم شيفه سخنانم شده بود و گاهي باچندتا پرستار نزد من مي آمدند تا درباره زندگي برايشان صحبت كنم.
    برخي از اين نمونه ها را در برنامه ماه عسل داده ايم كه چگونه با اميد زندگي مي كنند و باور و جهان بيني خود به زندگي را بازسازي كرده اند.
    من و كاربران اين سايت هم دعا مي كنيم كه خداوند به شما سلامتي دهد با تحول علم سببي بسازد كه ريشه اين بيماري از بين برود.
    موفق باشيد

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 22

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

دوستان! من ميدونم اين كاربر كدوم كاربر سايته يه روز باهام درد و دل كرد يكي از بچه هاي مهربون سايته اخرين بار بهم گفت خيلي داره درد جسمي ميكشه ميگفت فقط مسكن داره مصرف ميكنه براش دعا كنيد من ازش چند روزه خبر ندارم شماره اش رو هم ندارم ولي اخرين خبر رو كه از خودش داشتم گفت كه حالش خوب نيست اصلا

با شناختي كه من ازش دارم مطمئنم پيش خدا خيلي جاي خوبي داره دعا ميكنم دوباره خودش بياد تو جمعمون و خبر سلامتي اش روبده

ان شاء الله
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ در ساعت ۱۵:۵۵ دلیل: ادغام پستهای کوتاه
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

11. صلوات ها 23

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

دلمون گرفت خدا به حق خون حسین وعصمت فاطمه زهرا سالیان سال زنده باشی یقین داشته باش عمر کافی میکنی وحرف دکترا اشتباه بوده

13. صلوات ها 14

علاقه
    13 آبان :)
    نوشته
    561
    حضور
    24 روز 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    2166

اللهم انی اسئلک باسمک الله الله الله الله الله لا اله الا هو رب العرش العظیم

اومده بودند پیش جناب شیخ رجبعلی خیاط گفتند یکی از دوستان ما بیماری دارد خیلی افسردگی گرفته است دکترها گفته اند بیش از چند ماه زنده نیست لطفا برایش دعا کنید. جناب رجبعلی خیاط گفت: اما من دارم موهای سفیدش را می بینم!! همینطور هم شد و آن مرد سالهای سال زندگی کرد.
    .
    .
    .
    پدر یکی از دوستان جبهه بود. مردم کمک های نقدی برای رزمندگان می کردند و کمکها در جبهه بین همه تقسیم می شد. همکلاسیم تعریف می کرد که: پدرم این کمک ها را با وجود اینکه خودش رزمنده بود بعلاوه تمام حقوقش را به خیریه یا صدقات می داد یک ریال هم برای خودش نمی گذاشت و می گفت ما که زیر این آتش دشمن زنده نمی مانیم!! و حالا خدارو شکر زنده هست و پسرش این ماجرا را به من گفت.
    «عابدى هفتاد سال خدا را بندگى كرد، روزها را روزه و شبها را به نماز مى‌ايستاد، آنگاه حاجتى از خداوند متعال طلب نمود، ولى بر آورده نگرديد، رو به خود كرد و گفت: اشكال از خود تو است، چون اگر در تو خيرى مى‌بود، حاجتت روا مى‌شد، در اين هنگام خداوند متعال فرشته‌اى براى او فرستاد و گفت: اى فرزند آدم! اين يك لحظه‌اى كه خود را كوچك شمردى، از تمام عبادتهاى گذشته‌ات بهتر است»

15. صلوات ها 13

نوشته
    67
    حضور
    2 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    178

خوش به حالت.

17. صلوات ها 7

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط ;638167
    من خيلي روحيه ام رو باختم
    كلي روزه و نماز قضا دارم اصلا حسابم با خدا پاك نيست
    من پذيرفتم مرگم رو ولي با اعمال نكردم چه كنم؟
    تروخدا بگيد خدا من رو مي بخشه ؟
    با عرض سلام و احترام و تشکر از جناب استاد حامی

به نظر بنده بیشتر از اینکه خود بیماری برای انسان مضر باشد ، نگرانی و ترس از بیماری مضر است هر کدام از ما افرادی را در اطرافمان می شناسیم یا شنیده ایم که با توکل بر خدا و توسل به ائمه علیهم السلام و مبارزه با بیماری ، نجات پیدا کرده اند.

شخصا کسی را از فامیل می شناسم که سرطان داشت اما به او نگفته بودند، بعد یه مدت شیمی درمانی و رادیوتراپی ، آثار سرطان از بین رفت و خوب شد! با اینکه هیچ پزشکی هم امید به خوب شدنش نداده بود !

اما پاسخ مسئله شرعی شما

به مقداری که یقین دارید نماز و روزه و دیگر واجبات بر عهده شماست ، باید آنها را قضا نمایید.

به طور کلی هر کسی اطمینان داشته که به جهت تعداد زیاد عبادات قضا شده، فرصت انجام آنها را ندارد، باید وصیت کند تا دیگران انجام دهند.

به بخشش خداوند ارحم الراحمین امیدوار باشید

دعاگوی سلامتی تان هستیم
    در پناه حضرت حق باشید

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ در ساعت ۰۲:۳۵

19. صلوات ها 20

علاقه
    خدا
    نوشته
    230
    حضور
    22 روز 7 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1565

امروز هرکسی تونست به نیت شفای همه بیمارا یه بار حدیث کسا بخونه.....

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)