صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهی هست از دست خدا رها شوم؟

نوشته
    6
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

اشاره راهی هست از دست خدا رها شوم؟

خدا مارو بدون اراده و خواست خودمون خلق کرده و پس از مرگ مارو به سبب اعمالمون مورد بازخواست قرار میده حالا سوال من از شما اینه که وقتی من از بابت خلقتم هیچ اراده ای نداشتم و اگر به خواست خودم بود حاضر نبودم یک لحظه در این دنیا زندگی کنم پس چگونه خدا من رو پس از مرگ مورد بازخواست قرار خواهد داد؟ اگر من قدرتی داشتم حاضر نبودم یک لحظه تلخ کامی ها و رنج های این دنیا رو تحمل کنم تا شاید روزی وارد بهشت بشم.من هیچ محبتی در دلم نسبت به خدا ندارم و نمیتونم ادای آدم های خدادوست رو دربیارم خواست همیشگی من از خدا این بوده که دست از سر من برداره و مرگ رو برای من ارزانی بداره تا به آرامش ابدی برسم.اگر داشتن حیات یک نعمته من این نعمت رو هرگز نمیخوام و از خدا میخواهم اون رو ازم بگیره شما راهی پیش پای من بگذارید تا بلکه خدا به من آرامش ابدی بده و دست از سر من برداره
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ در ساعت ۱۵:۱۴

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

راهی هست از دست خدا رها شوم؟

کارشناس بحث: استاد رئوف

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۱۴:۲۴ دلیل: تغییرکارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

نقل قول نوشته اصلی توسط jimbo نمایش پست ها
    خدا مارو بدون اراده و خواست خودمون خلق کرده و پس از مرگ مارو به سبب اعمالمون مورد بازخواست قرار میده حالا سوال من از شما اینه که وقتی من از بابت خلقتم هیچ اراده ای نداشتم و اگر به خواست خودم بود حاضر نبودم یک لحظه در این دنیا زندگی کنم پس چگونه خدا من رو پس از مرگ مورد بازخواست قرار خواهد داد؟ اگر من قدرتی داشتم حاضر نبودم یک لحظه تلخ کامی ها و رنج های این دنیا رو تحمل کنم تا شاید روزی وارد بهشت بشم.من هیچ محبتی در دلم نسبت به خدا ندارم و نمیتونم ادای آدم های خدادوست رو دربیارم خواست همیشگی من از خدا این بوده که دست از سر من برداره و مرگ رو برای من ارزانی بداره تا به آرامش ابدی برسم.اگر داشتن حیات یک نعمته من این نعمت رو هرگز نمیخوام و از خدا میخواهم اون رو ازم بگیره شما راهی پیش پای من بگذارید تا بلکه خدا به من آرامش ابدی بده و دست از سر من برداره

با سلام خدمت شما دوست گرامی

قبل از اینکه سوال شما رو به صورت مشخص مورد بررسی قرار بدیم، به نظر باید به دو مطلب بپردازیم:

1. اینکه گفتید "مرگ رو برای من ارزانی بداره تا به آرامش ابدی برسم." منظورتون روشن نیست. اگر تصور شما این است که مرگ پایان زندگی است، بنابراین نمی توانید "آرامش ابدی" در پس آن فرض کنید. اما اگر از نظر شما مرگ پایان زندگی نیست و پس از مرگ باز هم زندگی ادامه خواهد داشت، در آن صورت این سوال مطرح می شود که شما باز هم در انتخاب آن زندگی مختار نخواهید بود بلکه مجبور هستید. نکته دیگر اینکه اساسا معلوم نیست زندگی بعدی لزوما آرامش ابدی باشد، ممکن است رنج طاقت فرسای ابدی باشد.

2. مطلب دیگر این است که اساسا تصور شما از زندگی، به نظر صحیح نیست. ممکن است شما قائل باشد که اصل وجود ما جبری بوده است و ما اختیاری در برگزیدن آن نداشته ایم. اما معنای این باور این نیست که زندگی پر از تلخی و سیاهی است و اساسا نبودش به بودش می چربد.

زندگی فرصت شدن است، فرصتی که در آن شما می توانید به هر چه که می خواهید برسید. از هرچه خوشتان نمی آید پرهیز کنید. انتخاب کنید. رشد کنید، به تعالی برسید. به دیگران کمک کنید تا آنها هم پیشرفت کنند. این پیشرفت ها هم در جنبه مادی می تواند باشد و هم در ساحت معنوی.

البته در راه هر پیشرفتی، سختی هایی هم هست و در کنار هر گلی، خاری هم وجود دارد. ولی این سختی ها و این خارها، نباید ما را از کل مسیر و از منافع کلی باز بدارد.
    بودن بارهای بار، برتر از نبودن است.
    جهان انسانی که در آن تلاش و کوشش، انتخاب و گزینش، پیشرفت و خدایی شدن وجود دارد، قابل مقایسه با جهان یک سنگ هم نیست چه برسد به نبودن و در عدم بودن.

به طور خلاصه، انسان بودن یعنی ظرفیتی عظیم برای رسیدن به هر چیز، البته رسیدن به موفقیت، همواره با سختی و دشواری همراه است. فرد موفق آن کسی است که نقشه کلی مسیر را همواره در ذهن داشته باشد و اسیر این سختی های موقت نشود و مسیر را ادامه دهد. آنگاه در خواهد یافت که زندگی چقدر زیباست و انسان چقدر می تواند شکوفا شود.

موفق باشید

7. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه کردن و مباحثه درباره ی مطالعه ،ورزش کردن
    نوشته
    390
    حضور
    15 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1635

به نظر من اگه ما اختیار نداشتیم بهتر و آسوده تر ببودیم چون با همین اختیار از عالم ذر پا گذاشتیم تو این دنیا و به خاطر اینکه ما انسان (به معنای فراموشکار) هستیم یادم نمیاد
    و با همین اختیار تو این دنیا انتخاب میکنیم و با مرگمون که قبلا به ما گفته شده هم از این دنیا میریم و باید جواب اون انتخاب هایی که تو دنیا انجام دادیم رو بدیم
    بازخواستمون میکنن به خاطر از دست دادن ثانیه به ثانیه ی زندگیمون
    دل حرم خداست ...
    پاسبان حرم دل شده ام شب همه شب/تا دراين پرده جز انديشه ی او نگذارم

9. صلوات

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

اگر من قدرتی داشتم حاضر نبودم یک لحظه تلخ کامی ها و رنج های این دنیا رو تحمل کنم
    سلام

شاید شما قدرتی نداشتین برای انتخاب این دنیا و قدم گذاشتن توی این دنیای پر از تلخی

ولی قدرت این رو دارین که دنیایی که قرار تا ابد توش زندگی کنید رو خودتون بسازید، همونجور که دلتون می خواد، حتی خیلییییییی فراتر از اون چیزی که دلتون می خواد و تصور می کنید

به هرحال آدم عاقل سعی می کنه چیزی رو که قرار تا ابد داشته باشه و کنارش باشه و زندگی کنه رو درست بسازه، حالا سختیایی که این چند روزه دنیا می کشه با اینکه تحمل کردنش بسیار دشواره بالاخره می دونه یه روزی تموم میشه، ولی چیزی که قرار نیست تموم بشه اون دنیاست

برای بدست آوردن چیزای با ارزش مثل همین آرامش ابدی باید سختی بکشید، راه دیگه ای وجود نداره، ولی یه مژده می تونم بهتون بدم، اینکه وقتی راه زندگیتون رو پیدا کنید ممکنه اولش سختیایی که می کشید عذاب آور باشه ولی بعدا عاشق اون سختیا می شید

آدمای عاشق رو دیدید تا حالا؟ دیدید برای رسیدن بهم دیگه چه کارایی که نمی کنن؟ یکی از بیرون که ببینه میگه اینا دیوونن که انقدر سختی رو به جون می خرن ولی از خودشون بپرسی میگن ما عاشق این سختیاییم،حتی اگه بهم نرسن از کوچیکترین کاری برای هم دریغ نمی کنن چون عاشقن مهم نیست چی میشه مهم هدفشونه

شما اصلا نیازی نیست ادای خدا دوستا رو دربیاری، اصلا دوست داشتن خدا به ادا درآوردن و زورکی نیست، برای دوست داشتن هرکسی یا چیزی باید اول اون رو بشناسی

سعی کنید خدا رو بشناسید و بفهمید دلیل بلاها و تلخی و ناخوشی هایی که سر ما میاد چیه

بهتون قول می دم کم کم محبت خدا هم میاد تو دلتون

در پناه خدا باشید
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

11. صلوات ها 2

علاقه
    پوووووول
    نوشته
    228
    حضور
    8 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    731

سلام
    منظورتون از آرامش ابدی مثل موقعی که خواب هستیم و هیچی متوجه نیستیم هست درسته؟
    خب آره منم اینو از خدا خواستم و می خوام ولی گوش نمیده زحمت نکش
    واقعا زندگی سخته بیشتر برای پسر ها .یه پسره بود میگفت فکر زندگی هم آدمو میکشه واقعا راست میگفت .امیدوارم بتونید تحمل کنید
    موفق باشید
    خدایا چوب لای چرخ کارم مکن
    خدا خسته ام صبح بیدارم مکن
    ...

13. صلوات

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک کبریت فروش نمایش پست ها
    واقعا زندگی سخته بیشتر برای پسر ها .یه پسره بود میگفت فکر زندگی هم آدمو میکشه واقعا راست میگفت .امیدوارم بتونید تحمل کنید
    موفق باشید
    بله زندگی سخته اما نه به اون سختی که فکرش ادمو بکشه. خدا به هرکسی توانایی مواجهه با سختیهای زندگیش رو داده فقط کافیه فکرش رو بکار بندازه و تنبلی هم نکنه.
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

15. صلوات ها 2

نوشته
    170
    حضور
    3 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

ای کاش جایی بود که خدا نبود و از دست خدا راحت می شدیم. ای کاش خدا دست از سر هممون برمی داشت.

17. صلوات

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک کبریت فروش نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون از آرامش ابدی مثل موقعی که خواب هستیم و هیچی متوجه نیستیم هست درسته؟
    خب آره منم اینو از خدا خواستم و می خوام ولی گوش نمیده زحمت نکش
    موفق باشید
    چرا فکر می کنید زندگی پسرها سخت تر است نسبت به دخترها.

علاقه
    موسیقی
    نوشته
    161
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    327

نقل قول نوشته اصلی توسط صاعقه نمایش پست ها
    ای کاش جایی بود که خدا نبود و از دست خدا راحت می شدیم. ای کاش خدا دست از سر هممون برمی داشت.

خدا دست از سرت ور نمیداره چون تو ذره ای از خدا هستی و خدا از روح خودش در تو دمیده

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 11

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری