صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: داستان دوست خدا(زيباترين آیات قرآن و احاديث قدسي در دوستی با خدا)

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

مطلب داستان دوست خدا(زيباترين آیات قرآن و احاديث قدسي در دوستی با خدا)

من دوست دارم کسی رو که منو دوست داره
    تذکر:در زبان عرب کسی رو که برخوردش معمولیه رو میگن دوست(صدیق)،اگر نزدیکتر باشه(خلیل)نام داره،اگر خیلی صمیمی تر باشه(حبیب)می نامند.
    در حدیث قدسی زیبائی اومده:
    اوحی الله الی داود:
    یا داود!بلّغ اهل الارض:أنّي حبیب من أحبّني،و جلیس من جالسني،و مؤنس لمن أنس بذکري،و صاحب لمن صاحبني،و مختار لمن اختارني،و مطیع لمن أطاعني.
    ما أحبني أحد من خلقي،عرفت ذلک من قلبه،إلاّ أحببته حباً لا یتقدمه أحد من خلقي و....
    خداوند متعال به داود وحی کرد:
    ای داود!به اهل زمین(پیغام مرا)برسان:من دوست(صمیمی)کسی هستم که دوست(صمیمی)من باشد،و همنشین کسی هستم که همنشین من باشد و مونسم با کسی که مونس ذکر من است و همراهم با بنده ای که همراه من است و او را اختیار میکنم،که مرا اختیار کرده،و مطیع بنده ای هستم که مطیع من است.
    هر زمان که بنده من،مرا دوست بدارد من از قلبش محبت او را(نسبت به خود)می فهمم،(و محبت او اثری ندارد)مگر اینکه دوست می دارم او را بگونه ای که تا به حال هیچ بنده ای را اینطور دوست نداشتم و...
    از شما خواننده عزیز تقاضا دارم در این پست تامل زیادی کنید.{کلمة الله-باب محبت خدا}

ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۰۸/۰۸ در ساعت ۱۴:۳۲

2. صلوات ها 62

3.  

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

خونسرد

...دنباله داستان دوست خدا
    دنبال چه کسی می گردی؟

خدایا به امام زمانت دلهایمان را نورانی گردان.
    در حدیث قدسی شیرینی که در کتاب کلمة الله آیت الله شیرازی نقل شده آمده:
    أوحی الله إلی داود:
    من طلبني بالحق وجدني*و من طلب غیري لم یجدني*فارفضوا یا أهل الأرض: ما أنتم علیه من غرورها*و هلموا إلی کرامتي، و مصاحبتي و مجالستي و مؤانستي*و آنسوا لي أوانسکم، و أسارع ألی محبتکم و...
    ؛وحی کرد خداوند جل و اعلا به داود علیه السلام:
    هر کس که حقیقتا طالب (شناخت) من باشد مرا خواهد یافت،و هر کس که به دنبال غیر من باشد (مرا گم خوهد کرد) و نخواهد یافت، به خود لازم کنیدکه از غفلت از یاد من به واسطه سر گرم شدن به دنیا،دور باشید و به طرف گرامی داشت من خود را بکشانید و (در هر لحظه و در هر کاری) همراه (و به یاد) من باشید و همنشینی و انس گرفتن با من را سر لو حه کار خود قرار دهید.با من انس بگیرید(و عاشق من باشید)مانوس شما می شوم و به محبت کردن به شما عجله می کنم.
    {کلمة الله/باب محبت خدا}

5. صلوات ها 43

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

...دنباله داستان دوستی خدا
    بخاطر من
    قال الله تعالی:حقّت محبتي للّذین یتصادقون من أجلي * و حقّت محبتي للّذین یتناصرون من أجلي *.
    خداوند تعالی فرمود:
    محبت من مخصوص کسی است که راست بگوید بخاطر من(رابطه صادقانه بین او ودیگران باشد) و محبت من مخصوص کسی است که یاری کند دیگران را بخاطر من.{مسکن الفؤاد/شهید ثاني}
    به نظر من این کلام کمال عشق و عاشقی را به ما یاد میدهد.
    رمز کار بزرگان و عزیزان درگاه الهی اخلاص است.خدایا به ما صدق نیت عطا کن.

7. صلوات ها 40

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

خدا: دوست دارم بنده ام رو ببینم
    تا به حال شنیده اید که خدا مشتاق بنده ی خودش باشه و لحظه شماری کنهبرای لقاءش؟؟؟!!!
    قال الله تعالی: إذا أحبّ العبد لقائي أحببت لقاءه *و إذا ذکرنی في نفسه ذکرته في نفسي * و إذا ذکرني في ملاء ذکرته في ملاء خیر منهم *و إذا تقرب اليّ شبرا تقربت الیه ذراعا * و إذا تقرّب إليّ ذراعا تقرّبت إلیه باعا.
    خداوند متعال فرمود: زمانی که بنده ام رسیدن به من را دوست داشته باشد،من هم لقاء و رسیدن به او را دوست دارم * و زمانی که مرا در دلش و قلبش یاد کند من هم او را یاد میکنم * و زمانی که مرا در جمع یاد کند من هم در جمعی بهتر از جمع او یادش می کنم * و زمانی که به اندازه یک وجب به من نزدیک شود به اندازه یک ذراع(از آرنج تا سر انگشتان)به او نزدیک خواهم شد * و زمانی که به اندازه یک ذراع به من نزدیک شود به اندازه باع(وقتی دستانتان را بطور افقی باز کنید،از سر انگشتان یک دست تا سر انگشتان دیگری را باع گویند) به او نزدیک می گردم.
    {کلمة الله/57}
    چقدر خدا بندگانش را دوست دارد!!!!!!

9. صلوات ها 36

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

خدایا من مشتاق تو ام
    از خود پرسیده اید که رسم عاشقی، بین بنده عاشق و معبود معشوق چیه؟گوش بده تا بگم:
    أوحی الله إلی داود: یا داود! من أحب حبیبا صدّق قوله * و من رضي بحبیب رضي فعله * و من وثق بحبیب اعتمد علیه * و من اشتاق إلی حبیب جدّ في السیر إلیه * یا داود! ذکري للذاکرین * و جنّتي للمطعین * و حبّي للمشتاقین * و أنا خاصّ المحبین.
    خداوند متعال به داود وحی فرمود:
    ای داود! هر کس که دوست داشته باشد حبیبی(حبیب دوستی که خیلی به تو نزدیک است و صمیمی) را حرف او را تصدیق می کند * و هرکه راضی باشد به حبیب بودن حبیبش(او را بعنوان حبیب انتخاب کرده باشد) به فعل و رفتار او هم راضیست * هرکه مورد اعتماد بداند حبیبش را (در همه امور) به حبیبش اعتماد می کند * و هر که مشتاق رسیدن به حبیبش باشد در رسیدن به او جدیت به خرج میدهد.
    * ای داود یاد من برای یاد کننده های من(یادم را به آنها اختصاص می دهم) * و بهشت برای کسانی که مطیع من هستند * و محبت من برای مشتاقان من * و منم که تعیین می کنم چه کسی محب من باشد.
    {کلمة الله/57}

با خواندن این جملات قلب مشتاق شکستن قفس سینه می شود.

11. صلوات ها 31

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

اگر میخواستم خلق نمی کردم
    ابراهیم کسی را دید که زنا می کند دعا کرد علیه او که بمیرد،(خدا دعای او را مستجاب کرد و آن کس)مُرد.دوباره این جریان تکرار شد و دوباره برای جمعی که این گناه را تکرار کرده بودند دعا کرد مستجاب شد، سپس خداوند متعال به ابراهیم وحی نمود:
    یا ابراهیم! إنّ دعوتک مجابة، فلا تدع علی عبادی * فإنّي لو شئت لم أخلقهم * إنّي خلقت خلقی علی ثلاثة أصناف * : عبدا یعبدنی لایشرک بي شیئا فأثیبه * و عبدا یعبد غیري ، فلن یفوتني * و عبدا یعبد غیري ، فأخرج من صلبه من یعبدني *.
    ای ابراهیم ! اگر دعا کنی مستجاب است،پس دعا نکن علیه بندگان من (که بمیرند)* اگر می خواستم خلق نمی کردم آنها را * من بندگانم را در سه گروه خلق کردم: بندگانی که فقط مرا می پرستند و اصلا بر من شرک نمی ورزند پس به آنها ثواب و جزای(کافی)می دهم * و بنده ایست مرا نمی پرستد که از من چیزی کم نمی شود * و بنده ایست مرا پرستش نمی کند پس از صلبش بنده ای را خارج می کنم که مرا می پرستد.{کلمة الله/60}

13. صلوات ها 33

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

اسم خدا
    از پیامبر گرامی اسلام نقل شده که ایشان فرمودند: جبرئیل نزد من آمد و گفت: ای محمد! پروردگارت به تو سلام می رساند و می فرماید:
    إشتققت للمؤمن اسما من اسمائی، فسمیته مؤمنا * فالمؤمن منّي و أنا منه * من استهان بمؤمن ، فقد استقبلني بالمحاربة *.
    اسم مومن را از اسم خودم گرفتم سپس مومن نامیدم * پس مومن از من است ومن از مومنم * (و علامت اینکه مومن از خداست)هر که به مومن توهین کند و احترام او را سبک بشمارد، به جنگ من آمده.
    {کلمة الله/63}

15. صلوات ها 28

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

نزدیک به خدا
    في الحدیث القدسي:
    یابن آدم! أنا غني لا أفتقر أطعني فیما أمرتک أجعلک غنیا لاتفتقر. یابن آدم! أنا حي لا أموت أطعني فیما أمرتک أجعلک حیّا لاتموت. یابن آدم! أنا أقول لشئ کن فیکون، أطعني فیما أمرتک به أجعلک تقول لشئ کن فیکون.
    ای فرزند آدم! من بی نیاز هستم، در آنچه که به تو امر کردم اطاعتم کن تا تورا بی نیازی که هرگز محتاج نگردد قرار دهم.
    ای فرزند آدم! من زنده ی تا ابدم و (از ازل تا ابد)ماندگارم، مرا درآنچه به تو دستور دادم اطاعت کن تا تو را هم همیشه زنده قرار دهم.
    ای فرزند آدم! من به هر چه بگویم(اراده کنم) باش ایجاد می شود مرا در دستوراتم پیروی کن تا تو را هم صاحب اراده کنم.
    س: این از رحمانیت بی نهایت خدا نیست که با ارائه اعمالی از سوی ما این امتیازات عجیب را عطاء می نماید؟؟؟!!!
    {قرة العیون ص473}

17. صلوات ها 24

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

شاد

اشتباهاتت را پاک می کنم
    إن الله تعالی یقول:
    عبدي!إنّک إذا استحییت منّي أنسیت الناس عیوبک و بقاع الأرض ذنوبک و محوت من الکتاب زلالتک و لا أناقشک الحساب یوم القیامة.
    خداوند متعال می فرماید:
    ای بنده من! زمانی که تو از من حیاء می کنی(بابت گناهانت و قصد اصلاح داری) عیبهای تو را از یاد مردم می برم، و می شویم زمین را از گناهانت، و از پرونده ات اشتباهاتت را پاک می کنم، و روز قیامت از تو حساب رسی نمی نمایم.
    ...چقدر حیای نا قابل من در درگاه خدا ارزش دارد!!!
    {کلمة الله/48}

ویرایش توسط عرفان : ۱۳۸۹/۰۲/۲۸ در ساعت ۰۸:۳۹

19. صلوات ها 26

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

به فرعون بگو...
    إن الله سبحانه حین أرسل موسی إلی فرعون،قال له:
    توعده و أخبره: أنّي إلی العفو و المغفرة، أسرع منّي إلی الغضب و العقوبة.
    هنگامی که خداوند متعال موسی را به سوی فرعون فرستاد فرمود: به فرعون بگو : من به(نتیجه)بخشش و گذشت(در امور بندگانم) زودتر می رسم تا به خشم و عقاب کردن.
    {کلمة الله/48}

21. صلوات ها 26

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری