جمع بندی آیا جن می تواند به انسان آسیب برساند؟

تب‌های اولیه

90 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا جن می تواند به انسان آسیب برساند؟

هو الحکیم
با سلام و عرض ادب
آیا جن می تواند به انسان آسیب جسمی بصورت مستقیم (مانند آسیب رساندن یک انسان به انسان دیگر) وارد کند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

بنده حقیر خدا;636305 نوشت:
هو الحکیم
با سلام و عرض ادب
آیا جن می تواند به انسان آسیب جسمی بصورت مستقیم (مانند آسیب رساندن یک انسان به انسان دیگر) وارد کند؟

سلام علیکم

پاسخ شما اجمالا اینست که بله می تواند.برای اطلاع بیشتر شما درباره جن توجه شما را به پستهای بعدی جلب می کنم.

بسمه تعالی

در عالم هستی برخی از موجودات غیرمحسوس ‏اند و به حواس طبیعی و عادی قابل درک نیستند. یکی از این موجودات جن است. جن که در اصل معنا مفهوم «پوشیدگی» دارد، از چشم انسان پوشیده است. قرآن وجود این موجود را تصدیق کرده و سوره‏ای به نام «جن» نیز در قرآن وجود دارد. در قرآن گاهی از این موجود به «جان» نیز یاد می‏شود .[1]ماهیت و حقیقت این موجودات چندان برای ما روشن نیست ولی از پاره‏ای آیات و روایات می‏توان برخی از مشخصات این موجود دست یافت، از جمله:
1- از آتش آفریده شده و خلق آن پیش از خلق انسان است .[2]
2- جن نیز مانند انسان مکلف و مسؤول است[3].
3- دسته‏ ای از آنها مؤمن و گروهی کافر، عده‏ای از آنها نیک‏ کردار و برخی از آنها زشت‏ کردارند [4].
4- بعضی از آنها مرد و مذکر و پاره‏ای دیگر زن و مؤنث هستند و تولید نسل نیز می‏کنند.[5]
5- آنها زندگی می‏کنند و می‏میرند[6].
6- دارای شعور و اراده ‏اند و می‏توانند با سرعت حرکت کنند. مانند قصه حضرت سلیمان و تخت بلقیس - ملکه سبا -[7].
7- مسخّر انسان می‏گردند. البته در این رابطه تنها در قرآن به قضیه حضرت سلیمان اشاره شده است که علاوه بر پرندگان، وحوش و انسان‏ها،جن‏ها نیز در اختیار و به فرمان حضرت سلیمان بودند[8].
8- در روایات آمده است که جن مؤمن برای پیامبران و امامان، مسخر می‏شوند و خدمت می‏کنند و کسانی که به اذن الهی ولایتی دارند نیز می‏ توانند جنیان کافر را تحت فرمان خویش درآورند،[9].
9- از پاره‏ای آیات قرآنی و روایات معلوم می‏شود که جنیان به پیامبر خدا(ص) ایمان آورده‏ اند[10].
اما این که جن در کجای زمین قرار دارد؟ به طور واضح و مشخص مطرح نشده است هر چند برخی از روایات به اماکنی که جنیان در آنجا حضور بیشتری دارند اشاره شده است. آنچه که مسلم است جن نیز مانند انسان موجودی است جسمانی با این تفاوت که انسان از خاک وجن از آتش است. طبعا همان‏طور که انسان دارای روح است جن نیز روح دارد و از آنجا که میان روح و بدن رابطه‏ای نزدیک وجود دارد، می‏توان تصور کرد که - چنان که برخی از انسان‏ها با ریاضت واجد شرایط سیر روحی در عوالم دیگر می‏شوند - برای جن نیز در شرایط خاص روحی این امکان هست که روح آنها گاهی با عالم بالا تماس حاصل کند اما به هر روی مکان اصلی آنها همین زمین است و حتی تماس با عالم بالا نیز طبق برخی آیات قرآن پس از تولد حضرت رسول(ص) برای آنها ممنوع شده است .[11]
البته برخی از روایات به اماکن خاصی اشاره کرده ‏اند که جن در آنجا حضور بیشتری دارد و گویا مانند موطن اصلی آنها تلقی می‏شود، بیابان‏ها، مناطق خلوت، مکان‏های نجس، حمام، دستشویی، محل دفن مردگان و مانند آن... در این باب اگر با زبان عربی آشنایی داشته باشید کتاب‏های ذیل خواندنی است:
1- الجن فی الکتاب والسنه، اعداد ولی زاربن شاه زالدین، دارالبشائر الاسلامیه، بیروت، چاپ اول 1996 م ، ص 94 - 88 و بقیه کتاب در مورد مختصات و ماهیت جن.
2- الجن فی القرآن والسنه، عبدالامیر علی مهنّا، مؤسسه الاعلمی للمطبوعات، بیروت، چاپ اول، 1992م ، ص 33 - 31 و بقیه مباحث هم خواندنی است.
3- الجن بین الاشارات القرآنیة وعلم الفیزیاء، عبدالرحمن محمد الرفاعی، مکتبه مربوسی الصغیر، چاپ اول 1997م
4- جن و شیطان، علیرضا رجالی تهران، نشر نبوغ، (منبع فارسی).
اما این که اصولاً طائفه جن از چه نوع پیغمبری و شریعتی پیروی می‏کنند؟ وضعیّت و شرایط این موجودات پیش از آدم ابوالبشر و پس از او، و هم چنین پیش از بعثت پیامبر(ص) و بعد از ایشان چگونه می‏باشد؟ بایستی به چند نکته اساسی توجه بکنیم:
1 جنس جنّ به لحاظ اینکه با انسان از نظر خلقت تفاوت دارد و از حواس انسانی پوشیده است، به طور دقیق و جزئی نمی‏توان به احوال آنان از تمامی ابعاد پی برد. تنها در محدوده معلوماتی که قرآن و احادیث در اختیار انسان می‏گذارد، می‏توان اطلاعاتی را کسب کرد.
2 . طبق صریح آیات قرآن، جن هم مثل انسان مکلف است. امّا چگونه تکلیفی؟ جزئیات آن معلوم نیست. آیه 56 سوره ذاریات: «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون؛من جن و انسان را نیافریدم مگر برای این که مرا (به یکتایی) پرستش کنند». بر اشتراک بشر و جن در تکلیف دلالت می‏کند. هم چنین آیه 179 سوره اعراف اشاره دارد بر اینکه کفارگناهکاران جنّ هم چون انسانها اهل جهنم‏اند و در عذاب خواهند بود. نظیر این آیه، آیه 119 هود و آیه 13 سجده است.
3. از صریح آیه 130 سوره انعام، دو مطلب را می‏توان استفاده کرد: یکی اینکه طائفه جن بسان تمام انسان‏ها از پیامبران الهی نمی‏توانند بی بهره باشند. یعنی جن نیز در مسیر مراحل تکاملی و کسب سعادت دنیا و آخرت محتاج پیامبر است.
و دیگر اینکه پیامبر جن از جنس خود آنهاست. خداوند در همین آیه می‏فرماید: «یا معشر الجن و الانس ألم یأتکم رسل منکم؛(در روز قیامت گفته می‏شود) ای گروه جن و انس،آیا پیامبرانی از بین شما برای شما نیامدند؟». ظاهر عبارت رسل منکم نشان می‏دهد که پیامبران جن از طائفه خود آنان می‏باشد و خداوند با ارسال پیامبران حجت را بر آنها تمام می‏کند.
4 . قرآن در دو مورد به طائفه جن و چگونگی عقاید و شریعت آنان اشاره کرده، یکی آیات 29 تا 31 سوره احقاف، و دیگری تمام آیات سوره جن. آنچه که در آیات سوره احقاف به کار رفته، نشان می‏دهد که جن پیش از بعثت پیامبر(ص) از دین موسی(ع) پیروی می‏کرده است. آیه می‏فرماید:« انّا سمعنا کتابا انزل من بعد موسی مصدقا لما بین یدیه یهدی الی الحق؛ما کتابی را شنیدیم که بعد از موسی نازل شده، و به سوی حق هدایت می‏ کند».
این کلام به تعبیر علامه طباطبایی، اشعار و بلکه دلالت دارد بر اینکه جنّیان نامبرده به دین موسی و کتاب آن جناب مؤمن بوده‏اند، [12]جن می‏توانند با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار کنند. چنان که بعضی از آنها با انسان ارتباط برقرار می‏کردند در مورد انبیاء و ائمه(ع) در روایت آمده است که چنین ارتباطی داشتند و گاهی نیز ارتباط جن مشرک و کافر با بعضی از انسان موجب افزایش گمراهی و طغیان آنهامی‏شدند «و انه کان رجال من الانس یعوذون برجال من الجن فزادوهم رهقا؛و این که مردانی از بشر به مردانی از جن پناه می‏بردندو آن‏ها سبب افزایش گمراهی و طغیان می‏شوند»[13].
بنابراین جن چه مؤمن و چه کافر از ایشان با انسان ارتباط برقرار می‏کنند و این موضوع به صراحت در قرآن و روایات و حکایات نیز وارد شده است.

برای آگاهی بیشتر ر.ک:
1- جن و شیطان، علیرضا رجالی تهرانی، ص 153 - 163
2- دانستنی‏هایی درباره جن، ابوعلی خداکرمی، ص 41 - 189
لازم به ذکر است اگر چه ارتباط با جن واقعیت دارد اما تلاش برای این منظور با خطرهای بسیاری روبرو می باشد و نظام زندگی برخی را گرفتار اختلال می کند، لذا طی این مسیر را توصیه نمی کنیم.
بر اساس استفاده از آیه 128 سوره انعام که می فرماید: ((یا معشر الجن قد استکثرتم من الانس ; ای گروه جن , غلبه کرده اید بر آدمیان )), می توان گفت : تعدادی از جن انسان هایی را تابع خویش می توانند بکنند,[14].
در واقع می توان گفت این گروه از جن , شیطانهایی هستند که با ایجاد وسواس در برخی از انسانها, برآنها مسلط گشته و با استیلا بر آنان موجب بروز و ظهور عقاید یا کردار خاصی در ایشان می شوند[15]. اما از آنجا که نوع تسلط ایشان نسبت به اشخاص متفاوت بوده , راه علاج و درمان نیز گوناگون است , از این رو نمی توان نسخه ای کلی در این باب ارائه کرد. بدلیل آنکه خداوند متعال جهان را براساس نظام علی استوار ساخته است , همیشه آثار و حوادث و افعالی که در جهان هستی صورت می گیرد بدلیل و یا بهتر بگوییم متکی بر علتی است , اما این علل گاهی عللی طبیعی و عادی هستند, گاه علل غیر طبیعی , گاه علل مادی اند, گاه علل فرا مادی . بر این اساس برخی با آشنایی با برخی از علل فرامادی که می تواند در رویدادهای مادی و دنیوی اثر گذار باشد, دست به کارهایی زده و روند حوادث عادی را از مجرای اصلی خویش خارج می سازند. از این رو, می توان گفت , سحر و جادو با انواع و اقسام گوناگونش به دلیل ارتباط با علل و اسباب غیر طبیعی , عادی و مادی , می توانند حوادث غیر مترقبه ای را پدید آورند. البته این گونه اعمال از نظر شرع مردود بوده و از آن نهی شده است . کسی که شریعت مدار بوده و به آموزه های دینی باور و ایمان داشته باشد, از آنجا که خلل رساندن به روند طبیعی امور ممنوع و مطرود است , هیچگاه حاضر نمی شود که با سلسله اعمال و افعالی , به کار دیگران خلل وارد سازد, آنچه که اهمیت دارد ایمان قلبی و باور درونی است نه ظاهری فریبنده . بله چنانکه گفته شد, با یک سلسله سلوک عملی می توان به مکنونات گذشته و آینده افراد پی برد, چنانکه می توان با یک سری افعال آینده او و دیگران را تغییر داد, اما باید دید که شارع مقدس این کار را روا می داند یا خیر؟ البته مراجعه به برخی از اولیائ الهی برای از میان بردن تصرفات غیر عادی و فرامادی که دیگران برای انسان پدید می آورند, امری معقول , موجه و مجازی می باشد.
نکته آخر آن انسان، هنگامی که با «ایمان الهی» وارد حریم امن توحید شد و با عمل صالح و مراقبت بر احکام الهی؛ از ایمان خود پاسداری می کند هیچگاه به خطرهای شیاطین انس و جن گرفتار نخواهد شد. چنان که قرآن کریم از زبان شیطان - که از جن است - نقل می فرماید که گفته است: «من هرگز به بندگان مخلص الهی دسترسی ندارم و از انحراف آنان ناتوانم».
«لاغوینهم اجمعین الا عبادک منهم المخلصین؛ و همگی را گمراه خواهم ساخت مگر بندگان مخلصت را»[16].
«ان عبادی لیس لک علیهم سلطان الا من اتبک من الغاوین؛ یقینا بر بندگانم تسلط نخواهی یافت مرگ گمراهانی که از تو پیروی می کنند»[17].
بنابراین انسان مرمن تا وقتی که مراقب و هوشیار است و با آگاهی و عمل صالح مسیر بندگی خداوند را پیموده و همواره به یاد اوست هرگز دچار توهم و ترس های خیالی نخواهد شد و از وساوس شیطان انسی و جنی به دور خواهد بود ترس از نفوذ جن یا انس شیطانی آنجا خواهد بود که آدمی دچار غفلت و خودفراموشی شود و خدای نخواسته به لجن زار گناه آلوده شود. تنها در این صورت است که به دام شیطان انسانی و جنی مبتلا می گردد.
در پایان به شما دوست عزیز توصیه می کنیم خیلی در این گونه مسایل فکر نکنید بلکه با تکیه بر ایمان و عمل صالح به خصوص خواندن نماز اول وقت و تلاوت و تدبر در قرآن کریم و خواندن کتاب های مفید و ورزش و تفریح سالم و ارتباط با دوستان متعهد، آرامش و راحتی زندگی خود را تقویت کنید و مطمئن باشید که خداوند بزرگوار بندگانش را در همه حال یار و یاور است و از همه خطرات آنان را حفظ خواهد کرد که: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»[18]. برای مطالعه بیشتر به تفسیر نمونه ،جلد بیست و پنجم ،صفحه 156 مراجعه نمایید.

[/HR][1] الرحمن، آیه 39 و حجر، آیه 27

[2] حجر، آیه 27 - الرحمن، آیه 15

[3] ذاریات، آیه 56

[4] جن، آیات 11 و 14 و 15 - احقاف، آیه31

[5] جن، آیه 6

[6] احقاف، آیه 18. نگا: المیزان، علامه سید محمد حسین طباطبایی، مؤسسه مطبوعاتی اسماعیلیان، چاپ پنجم1371، ج 20، ص 41

[7] نمل، آیه 39 -38

[8] نگا: نمل آیات 17 تا 39 - سبأ، آیه 14 - 12 - انبیاء، آیه 82

[9] نگا: مصباح یزدی، محمد تقی، معارف قرآن، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، قم، چاپ دوم 1378 - ص 312 - 313

[10] جن، آیه 1 - احقاف، آیه 32 - 29

[11] نگا: معارف قرآن، ص311 - 309

[12] علامه طباطبایی، ترجمه تفسیرالمیزان، ج 18، ص 350، نشر مرکز فرهنگی رجاء

[13] جن، آیه 6

[14] نگا: معارف قرآن , محمدتقی مصباح یزدی , موئسسه در راه حق , قم , چاپ اول , 1367 ش , ج 1 - 3, ص 269 و المیزان علامه سید محمدحسین طباطبایی , موسسه الاعلمی للمطبوعات , چاپ مکرر, ج 7, ص 352

[15] نگا: المیزان , همان , ص 353. برداشتی از سایت پاسخگو ،مقام معظم رهبری

[16] حجر، آیه 40

[17] حجر، آیه 42

[18] محمد، آیه 7

حس امنیت ندارم دیگه:Moteajeb!:

با سلام به تمام دوستان معتقد و متعهد : به نظر من اگر انسان مرتب یاد خدا باشد و با نماز و خواندن قران و بیان ذکره ها و صلوات افکا ر خود را در مسیر صحیح قرار دهد . هرگز مورد هیچ گونه ازاری قرار نمی گیرد.
مثلا کسانی که از ترسهای بیهوده در رنج هستند با خواندن سوره هایی از قران و ایت الکرسی چنان ارامشی می یابند که خود در شگفت خواهند بود. یاد خدا و ائمه علیه السلام بهترین ارامش بخش دلهاست. و در اخر بگویم که هر چه هست و هر چه نیست همه در حیطه قدرت خداوند قرار دارند . و هیچ موجودی بدون اذن خداوند قادر به هیچ کاری نخواهد شد. و من یتوکل الله فهو حسبه . یا حق.

جالبه چرا جن ها مکانهای نجس رو برای زندگی انتخاب میکنن مثل دستشویی وحمام این جور جاها؟؟؟؟؟
جایی که ما زندگی میکنیم خیلی از افراد یکی دو بار تو عمرشون جن دیدن از نزدیک حتی خود من دوبار دیدم وقتی بچه بودم
انگار اون موقع عادی بود الان دیگه جن ها هم قدیمی شدن:Gig:

تو خواب به شکل یه دختر برام ظاهر میشه چکار کنم

آقای عشقم خدا مطمئنید جن هست؟ شاید فقط خواب میبینید؟ یعنی اذیتتون میکنن؟

سلام

وای من سرم درد میکنه برا ایجور بحثا:Khandidan!:

راستی منم تو خواب قیافه های متفاوتی میبینم ایا اینها جن هستند ؟؟؟ چن شب پیش یه دختری بود ....... باهام دوست شد تو خوااااااااااااب:Moteajeb!:
یا مثلا بعضی ها به شکل مرد میان که تا بحال ندیدمشون تو بیرون .....میان محبت میکنن:Gig: البته من زیاد اجازه نمیدم بهم نزدیک شنااا:offlow:

یه بار بچه بود اماده شده بودم برم مدرسه زمستون بود و هوا تاریک صبح زود داشتم به در بسته ی اشپزخونه نگاه میکردم که یه چیزی مثل ابر سفید رنگ به شکل ادم اومد جلو ولی پایین تنه اش

معلوم نبود اومد جلو کم مونده بو د بهم برسه که ناپدید شد !!

همیشه صبح و مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بارسوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

روزانه یا بعد نماز صبح و مغرب، صد بار استغفر الله و صلوات هم بگویید خیلی خوب میشود!

اگر مشکل شخص از سحر،همزاد بد، تابعه و... باشد باید اول توسط یک دعانویس موثق درمان شود.

[="Arial"][="DarkGreen"]این روزا جن هم شده مثل ویروس!
همه چیو به این بیچاره ها نسبت میدن و هرکس هر خواب و رؤیایی میبینه میاد میگه جن دیدم!!!
[/]

من کوچیک بودم یه بار تو خواب دیدم از دستشویی زن عموم اینا یه صدایی می اومد ........ حس میکنم اونا جادو جنبل بلدن .........اون صدا یادم نیست چی میگفت ولی احتمالا میگفت که جادوگر هست

این خاب راست بوده یعنی؟

اخه میدونید تو اون جایی که بودیم خانواده هایی که یه زمونی خیلی باهم مهربون بودن از هم پاشیدن همه به نحوی بدبخت شدن بجز ما که خدا رحم کرد فرار کردیم از اون ساختمون نفرین شده

میدونید من به ادمهایی که در مورد جادو بلدن یه چیزایی هم شک دارم ..... که یکی از اونهایی که بهشون شک دارم میگفت برا جادو گر شدن به قران اهانت میکنن و خیلی چیزای بد که به دهنم

نمیارم:Ghamgin: حتی دلیل برف و بارون نباریدن رو هم گفت:Moteajeb!:

خیلی از اون مسائل واقعا خواب و یا رویا و توهمی بیشتر نیست.
هر چیزی رو هم نباید به جن ها نسبت داد اونقدر هم بیکار نیستن بندهای خدا اونا هم مثل ما کار و زندگی زن و بچه دارن:khandeh!:
ولی خود من واقعی از نزدیک دیدم چند رفتار هم ازشون دیدم البته اذیت نکردن خیلی هم مهربون بودن:ok:

[="Arial"][="DarkGreen"]آخر شب،تنها،توی اتاق تاریک،در حالی که هدفون توی گوشتون هست فیلم جن گیر رو ببینید مطمئنم بعد از اون دیگه سؤالی در اینباره براتون پیش نمیاد.ترجیحاً شب هم تنها باشید!!!:khaneh:[/]

غربت نشین یعنی شما باورتون نشده که واقعا جن هست ؟:Gig:
اون روشی که شما میگید که بعدش فقط توهمه که میاد سراغت نه اجنه های بیچاره:khaneh:

استاد;638726 نوشت:
در پایان به شما دوست عزیز توصیه می کنیم خیلی در این گونه مسایل فکر نکنید بلکه با تکیه بر ایمان و عمل صالح به خصوص خواندن نماز اول وقت و تلاوت و تدبر در قرآن کریم و خواندن کتاب های مفید و ورزش و تفریح سالم و ارتباط با دوستان متعهد، آرامش و راحتی زندگی خود را تقویت کنید و مطمئن باشید که خداوند بزرگوار بندگانش را در همه حال یار و یاور است و از همه خطرات آنان را حفظ خواهد کرد که: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»[18]. برای مطالعه بیشتر به تفسیر نمونه ،جلد بیست و پنجم ،صفحه 156 مراجعه نمایید.

با سلام مجدد خدمت شما استاد گرامی و پاسخ کاملتون
استاد هدف بنده از طرح این سوال آگاهی یافتن به این مسئله بودش .چون خیلی پیش میاد از بنده در این مورد سوال میکنم.دوست داشتم اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشم.

استاد عزیز منظور اصلی من از این سوال آسیب جسمی بود.نه وسوسه .
اگر توانایی آسیب رساندن جسمی به انسان رو دارند پس جرا ابلیس که از جنس جن هستش و لشکریانی هم داره به وسوسه کردن مردم می پردازه می تونه هر کسی که خواست بره سمت حق با یک صدمه جسمی در این راه ،متوقف و یا بترسونه؟

این نوع سوالها رو بخصوص نوجوانان خیلی می پرسند.
بازهم تشکر بخاطر وقتی که گذاشتین و جامع توضیح دادین
:Gol:

*آبی بیکران*;638760 نوشت:
جالبه چرا جن ها مکانهای نجس رو برای زندگی انتخاب میکنن مثل دستشویی وحمام این جور جاها؟؟؟؟؟
جایی که ما زندگی میکنیم خیلی از افراد یکی دو بار تو عمرشون جن دیدن از نزدیک حتی خود من دوبار دیدم وقتی بچه بودم
انگار اون موقع عادی بود الان دیگه جن ها هم قدیمی شدن:Gig:

ببخشید میتونین شکلشنو توصیف کنین؟
کجا دیدین؟
تو خواب بود یا واقعیت؟

بنده حقیر خدا;638840 نوشت:
استاد هدف بنده از طرح این سوال آگاهی یافتن به این مسئله بودش .چون خیلی پیش میاد از بنده در این مورد سوال میکنم.دوست داشتم اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشم.

اگر توانایی آسیب رساندن جسمی به انسان رو دارند پس جرا ابلیس که از جنس جن هستش و لشکریانی هم داره به وسوسه کردن مردم می پردازه می تونه هر کسی که خواست بره سمت حق با یک صدمه جسمی در این راه ،متوقف و یا بترسونه؟

:Gol:

این رو راست میگن من یه بار داشتم ذکر میگفتم صبح بعد نماز یه صدای وحشتناکی شنیدم ککه از فرداش میترسیدم بشینم ذکر بگم ولی دیگه سعی کردم نترسم و زیاد اعوذ بالله و بسم الله میگفتم و ادامه دادم و دارم میدم

دوستان دعاهاتون رو موقع نماز صبح بگین ادم این موقع ها زیاد مستجاب الدعوه میشه من که اینطوریم شماهارو نمیدونم

روزنه;638885 نوشت:
ببخشید میتونین شکلشنو توصیف کنین؟
کجا دیدین؟
تو خواب بود یا واقعیت؟

روزنه جان توی واقعیت دیدم عزیزم فکر کنم 10 یا 11 سالم بود یکشون یه بچه بود حدود 7سالش بود شبیه خود ادما بود فقط لخت مادر زاد سبزه تیره مو هم نداشت یه جای غیر معمول بود
اینقدر ترسیده بود از من که مچاله شده بود من خودم وقتی دیدمش خشکم زد:Moteajeb!:
بعد که واسه مادرم تعریف کردم گفت جن بوده که دیدی البته خودم حدس زده بودم چون خیلی اونجا (توی روستا بودیم) دیده میشد.
یکی دیگشون هم یه مرد خیلی خیلی قد بلند زیر یه درخت بود با لباس بلند وسفید تا روی زمین ولی خوش چهره بود وقتی من دوستم دیدیم از ترس حتی نمیتونستیم فرار کنیم
فقط نشستیم پشت بوته ها بعد برگشتم دیدم غیبش زده بود :samt:
راستش توی اون سالها دیدن جن ها خیلی عادی بود واسه ما بخصوص توسط بچه ها همیشه هم مادرم در موردشون صحبت میکرد در از اتفاقایی که واقعا افتاد بود
ودیده بودن به چشم .
اما یه جریان جالبتر وقتی اول راهنمایی بودم صبح که از خواب پا شدم دیدم کف پام حنایی خیلی تعجب کردم نشون مادرم دادم گفت احتمالا دیشب جن ها عروسی داشت
گفتم خوب چه ربطی به من داره گفت وقتی عروسشون هم نام تو باشه میان کف دست وپای تو رو هم حنا میزارن
یه بار دیگه هم بیدار شدم دیدم کف دستم حنا گذاشته بودن.
خلاصه بدجور مورد توجه جن ها بودم یه زمانی:khandeh!:

*آبی بیکران*;638905 نوشت:
روزنه جان توی واقعیت دیدم عزیزم فکر کنم 10 یا 11 سالم بود یکشون یه بچه بود حدود 7سالش بود شبیه خود ادما بود فقط لخت مادر زاد سبزه تیره مو هم نداشت یه جای غیر معمول بود
بعد که واسه مادرم تعریف کردم گفت جن بوده که دیدی البته خودم حدس زده بودم چون خیلی اونجا (توی روستا بودیم) دیده میشد.
یکی دیگشون هم یه مرد خیلی خیلی قد بلند زیر یه درخت بود با لباس بلند وسفید تا روی زمین ولی خوش چهره بود وقتی من دوستم دیدیم از ترس حتی نمیتونستیم فرار کنیم
راستش توی اون سالها دیدن جن ها خیلی عادی بود واسه ما بخصوص توسط بچه ها همیشه هم مادرم در موردشون صحبت میکرد در از اتفاقایی که واقعا افتاد بود
ودیده بودن به چشم .
اما یه جریان جالبتر وقتی اول راهنمایی بودم صبح که از خواب پا شدم دیدم کف پام حنایی خیلی تعجب کردم نشون مادرم دادم گفت احتمالا دیشب جن ها عروسی داشت
گفتم خوب چه ربطی به من داره گفت وقتی عروسشون هم نام تو باشه میان کف دست وپای تو رو هم حنا میزارن

چقدر جالب باز اگه خاطره داری تعریف کن:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::khaneh:

ودیده بودن به چشم .

یا خداااااااااااااا
نکنه مادرتون خودش حنا میذاشت میگفت جنا این کار و رکدن؟!:Gig:
یکی بیاد بگه این حرفا همش تخیله!

غربت نشین;638808 نوشت:
آخر شب،تنها،توی اتاق تاریک،در حالی که هدفون توی گوشتون هست فیلم جن گیر رو ببینید مطمئنم بعد از اون دیگه سؤالی در اینباره براتون پیش نمیاد.ترجیحاً شب هم تنها باشید!!!:khaneh:

فیلم conjuring رو هم شدید پیشنهاد میکنم

بر اساس واقعیته:Narahat az:

[="Verdana"][="Black"]

استاد;638724 نوشت:
سلام علیکم

سلام

ممکنه جن ، بدون اینکه دیده بشه ، به سر و صورت فشار بیاره ؟!!

:Sham::Sham::Sham:[/]

*شیوا*;638928 نوشت:
چقدر جالب باز اگه خاطره داری تعریف کن:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::khaneh:

جالبه!! میدونی همین دو سه بار از ترس داشتم قالب تهی میکردم:khandeh!:
خاطره که زیاد دارم در مورد اجنه های محترم نمیدونم درسته داریم اینجا در موردشون تعریف میکنیم یا نه؟:Gig:
فقط یکی دیگه خیلی جالب بود مادرم تعریف میکرد یکی از اشناهای ما که اقا بود وقتی جوون بود خیلی خوشگل بود
مادرم گفت یکی از زنهای اجنه عاشقش شده بود گفت اومدن دزدیدنش بزور بهش زن دادن موند پیششون:Moteajeb!:
یکی دیگه هم مادرم گفت یه اقایی بود از این طبیب های سنتی قدیم که میشناختنش یه شب یه اقا نصف شب میاد در خونه اونها بهش میگه
زنم میخواد زایمان کنه کسی ر و ندارم شما باید بیاین بعد گفت من نمیتونم این کار خانماهای ماماست گفت نه فقط شما باید بیاین خلاصه بزور طبیبه رو همراهش برد
گفت دیدم داره میره توی یه خرابه خیلی ترسیدم وقتی بیشتر دقت کردم یهو چشمم افتاد به پاهای اونا که همشون سم داشتن مثل حیونا ولی دیگه راه برگشتی نداشت
وقتی رفتن توی خرابه یه خونه بود مثل خونهای خودمون خلاصه رفت داخل طبیبه زنه حامله رودید که لباس خانم خودش تنش بود:Moteajeb!:
هیچ خلاصه کمک میکنه زنه بچش به دنیا میاد بعد که میخواد برگرده مرد جن بهش چند تیکه پوست انار میده طبیبه میگه ایناه چیه؟
جن میگه دستمزد شماست گفت پوست انار؟ گفت اره اینا خیلی با ارزشه
طبیبه پوست انارو میگره بر میگرده خونه بعد پوست انار ها رو میندازه یه گوشه خونه میگه خوب به چه دردم میخوره بعد صبح که پا میشن
میبینه پوستهای انار تیکه های طلا بودن هیچ طبیبه کلی و ضعش توپ میشه:khandeh!:
اها اگه گفتین چرا لباس زن طبیب تن زن جن بود؟؟؟؟ وقتی سوال کردم گفتن هیچ وقت لباس کثیف توی خونه نزارین بمونه چون بعضی از اجنه ها میان میبرن استفاده میکنن:ok:

راستش خیلی از این خاطرات مادرم ومادر بزرگم تعریف میکردن الان همشون با جزئیات یادم نیست ولی همه واقعیت بود چون خودشون دیده بودن
اون چند مورد چون واسه خودم اتفاق افتاده بود هیچ وقت یادم نمیره.

شیوا جان اگه امشب خواب بد دیدی مدیونی اگه بگی خاطرات من باعثش بوده:khandeh!:

روزنه;638935 نوشت:
یا خداااااااااااااا
نکنه مادرتون خودش حنا میذاشت میگفت جنا این کار و رکدن؟!:Gig:
یکی بیاد بگه این حرفا همش تخیله!

روزنه جان این چه حرفیه مادر من چرا باید این کار بکنه؟
تازه همه این رو میدونستن صبحش که رفتم مدرسه جریان تعریف کردم چند تا از بچه ها گفتن توی خانواده اونا هم بوده همچین اتفاقی.
گفتم روزنه جان توی منطقه ای که ما زندگی میکنیم خیلی از این اتفاقات میوفتاد که چند موردش خودم به چشم دیدم

این هم میگید جن به ادم صدمه میزنه حالا یه سوال اگه یه جن به یه انسان حمله کنه انسان همچین قدرتی داره که باهاش مقابله کنه؟
بزنه اونو؟:jangjoo::jangjoo::jangjoo:

آخه چطوری ممکنه؟

*آبی بیکران*;638947 نوشت:
جالبه!! میدونی همین دو سه بار از ترس داشتم قالب تهی میکردم:khandeh!:
خاطره که زیاد دارم در مورد اجنه های محترم نمیدونم درسته داریم اینجا در موردشون تعریف میکنیم یا نه؟:Gig:
فقط یکی دیگه خیلی جالب بود مادرم تعریف میکرد یکی از اشناهای ما که اقا بود وقتی جوون بود خیلی خوشگل بود
مادرم گفت یکی از زنهای اجنه عاشقش شده بود گفت اومدن دزدیدنش بزور بهش زن دادن موند پیششون:Moteajeb!:
یکی دیگه هم مادرم گفت یه اقایی بود از این طبیب های سنتی قدیم که میشناختنش یه شب یه اقا نصف شب میاد در خونه اونها بهش میگه
زنم میخواد زایمان کنه کسی ر و ندارم شما باید بیاین بعد گفت من نمیتونم این کار خانماهای ماماست گفت نه فقط شما باید بیاین خلاصه بزور طبیبه رو همراهش برد
گفت دیدم داره میره توی یه خرابه خیلی ترسیدم وقتی بیشتر دقت کردم یهو چشمم افتاد به پاهای اونا که همشون سم داشتن مثل حیونا ولی دیگه راه برگشتی نداشت
وقتی رفتن توی خرابه یه خونه بود مثل خونهای خودمون خلاصه رفت داخل طبیبه زنه حامله رودید که لباس خانم خودش تنش بود:Moteajeb!:
هیچ خلاصه کمک میکنه زنه بچش به دنیا میاد بعد که میخواد برگرده مرد جن بهش چند تیکه پوست انار میده طبیبه میگه ایناه چیه؟
طبیبه پوست انارو میگره بر میگرده خونه بعد پوست انار ها رو میندازه یه گوشه خونه میگه خوب به چه دردم میخوره بعد صبح که پا میشن
میبینه پوستهای انار تیکه های طلا بودن هیچ طبیبه کلی و ضعش توپ میشه:khandeh!:
اها اگه گفتین چرا لباس زن طبیب تن زن جن بود؟؟؟؟ وقتی سوال کردم گفتن هیچ وقت لباس کثیف توی خونه نزارین بمونه چون بعضی از اجنه ها میان میبرن استفاده میکنن:ok:

راستش خیلی از این خاطرات مادرم ومادر بزرگم تعریف میکردن الان همشون با جزئیات یادم نیست ولی همه واقعیت بود چون خودشون دیده بودن
اون چند مورد چون واسه خودم اتفاق افتاده بود هیچ وقت یادم نمیره.

شیوا جان اگه امشب خواب بد دیدی مدیونی اگه بگی خاطرات من باعثش بوده:khandeh!:

خیلی جالب بود مرسی لذت بردیم:khaneh::ok:

خیلی عجیبه ماجراهاشون

اینقدر ترسیده بود از من که مچاله شده بود من خودم وقتی دیدمش خشکم زد
فقط نشستیم پشت بوته ها بعد برگشتم دیدم غیبش زده بود
ودیده بودن به چشم .
خلاصه بدجور مورد توجه جن ها بودم یه زمانی

خداااااااااااااااااااااااااا
آخه این خرافات چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روزنه;638935 نوشت:
ا خداااااااااااااا
نکنه مادرتون خودش حنا میذاشت میگفت جنا این کار و رکدن؟!

:Khandidan!::Khandidan!: احتمالا همینه
*آبی بیکران*;638947 نوشت:
جالبه!! میدونی همین دو سه بار از ترس داشتم قالب تهی میکردم
خاطره که زیاد دارم در مورد اجنه های محترم نمیدونم درسته داریم اینجا در موردشون تعریف میکنیم یا نه؟
مادرم گفت یکی از زنهای اجنه عاشقش شده بود گفت اومدن دزدیدنش بزور بهش زن دادن موند پیششون
وقتی رفتن توی خرابه یه خونه بود مثل خونهای خودمون خلاصه رفت داخل طبیبه زنه حامله رودید که لباس خانم خودش تنش بود
میبینه پوستهای انار تیکه های طلا بودن هیچ طبیبه کلی و ضعش توپ میشه
اها اگه گفتین چرا لباس زن طبیب تن زن جن بود؟؟؟؟ وقتی سوال کردم گفتن هیچ وقت لباس کثیف توی خونه نزارین بمونه چون بعضی از اجنه ها میان میبرن استفاده میکنن
:solh::ghati::shad::shad:

روزنه;638741 نوشت:
حس امنیت ندارم دیگه

سلام آیه ای که در مورد جنیان نازل شده است
وَ أَنّا كُنّا نَقْعُدُ مِنْها مَقاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهاباً رَصَداً (072 | جن - 9)و اين كه ما پيش از اين به استراق سمع در آسمانها مى نشستيم; امّا اكنون هركس بخواهد استراق سمع كند، شهابى را در كمين خود مى يابد،

مطمئن باشید جن برای ما قابل دیده شدن نیست و هیچگونه آسیبی نمیتواند به انسان برساند مگر در موارد خاص که لازمه اش کافر شدن است و اگر خواستید بعدا بیشتر توضیح می دم

*آبی بیکران*;638760 نوشت:
خود من دوبار دیدم وقتی بچه بودم
انگار اون موقع عادی بود الان دیگه جن ها هم قدیمی شدن

اینکه فقط تو بچگی می دید بخاطر تخیلاتتون بوده اما حالا که بزرگ شدین دیگه می تونید تشخیص بدید

*شیوا*;638802 نوشت:
اخه میدونید تو اون جایی که بودیم خانواده هایی که یه زمونی خیلی باهم مهربون بودن از هم پاشیدن همه به نحوی بدبخت شدن بجز ما که خدا رحم کرد فرار کردیم از اون ساختمون نفرین شده

میدونید من به ادمهایی که در مورد جادو بلدن یه چیزایی هم شک دارم ..... که یکی از اونهایی که بهشون شک دارم میگفت برا جادو گر شدن به قران اهانت میکنن و خیلی چیزای بد که به دهنم

نمیارم حتی دلیل برف و بارون نباریدن رو هم گفت

سلام بله این فرمایش شما درسته

وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّياطينُ عَلى مُلْكِ سُلَيْمانَ وَ ما كَفَرَ سُلَيْمانُ وَ لكِنَّ الشَّياطينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النّاسَ السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ وَ ما يُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتّى يَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاتَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلّا بِإِذْنِ اللهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ ما يَضُرُّهُمْ وَ لا يَنْفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَراهُ ما لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ وَ لَبِئْسَ ما شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (002 | البقرة - 102)
و (يهود) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مى خواندند پيروى كردند.و سليمان كافر نشد (و هرگز دست به سحر نيالود); ولى شياطين كفر ورزيدند; و به مردم سحر آموختند. و (نيز يهود) از آنچه بر دو فرشته بابل «هاروت» و «ماروت»، نازل شد پيروى كردند. حال آنكه آن دو به هيچ كس چيزى (از سحر) ياد نمى دادند، مگر اين كه (از پيش به او) مى گفتند: «ما وسيله آزمايشيم، كافر نشو (و سوء استفاده نكن.)» ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى آموختند كه بتوانند بوسيله آن، ميان مردو همسرش جدايى بيفكنند; در حالى كه هيچ گاه نمى توانند بدون اجازه خداوند، به كسى زيان برسانند. آنها مطالبى را فرا مى گرفتند كه به آنان زيان مى رسانيد و نفعى نمى داد. به يقين مى دانستند هر كسى خريدار اين گونه متاع باشد، در آخرت بهره اى نخواهد داشت. و چه بد و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى دانستن

با رنگ های قرمز مشخص کردم که برای اثر پذیری جن در انسان لازمه که قبلش انسان کافر بشه و همینکه انسان بره پیش دعا نویس کفر حساب میشه (طبق فرمایش امام علی)
با رنگ سبز هم مشخص کردم که کسی که فقط خدارو قبول داره و ایمانش درسته این چیزای ذره ای درش اثر نداره

*شیوا*;638798 نوشت:
استی منم تو خواب قیافه های متفاوتی میبینم ایا اینها جن هستند ؟؟؟ چن شب پیش یه دختری بود ....... باهام دوست شد تو خوااااااااااااب
یا مثلا بعضی ها به شکل مرد میان که تا بحال ندیدمشون تو بیرون .....میان محبت میکنن البته من زیاد اجازه نمیدم بهم نزدیک شنااا

یه بار بچه بود اماده شده بودم برم مدرسه زمستون بود و هوا تاریک صبح زود داشتم به در بسته ی اشپزخونه نگاه میکردم که یه چیزی مثل ابر سفید رنگ به شکل ادم اومد جلو ولی پایین تنه اش

معلوم نبود اومد جلو کم مونده بو د بهم برسه که ناپدید شد !!

این حرفاتون کلا پایه و اساس ندارن و خنده دارن:khaneh: بر پایه تخیات هستن
بنده حقیر خدا;638840 نوشت:

سلام
آیه بالا

mousavi928;639376 نوشت:
سلام بله این فرمایش شما درسته

وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّياطينُ عَلى مُلْكِ سُلَيْمانَ وَ ما كَفَرَ سُلَيْمانُ وَ لكِنَّ الشَّياطينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النّاسَ السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ وَ ما يُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتّى يَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاتَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلّا بِإِذْنِ اللهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ ما يَضُرُّهُمْ وَ لا يَنْفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَراهُ ما لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ وَ لَبِئْسَ ما شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (002 | البقرة - 102)
و (يهود) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مى خواندند پيروى كردند.و سليمان كافر نشد (و هرگز دست به سحر نيالود); ولى شياطين كفر ورزيدند; و به مردم سحر آموختند. و (نيز يهود) از آنچه بر دو فرشته بابل «هاروت» و «ماروت»، نازل شد پيروى كردند. حال آنكه آن دو به هيچ كس چيزى (از سحر) ياد نمى دادند، مگر اين كه (از پيش به او) مى گفتند: «ما وسيله آزمايشيم، كافر نشو (و سوء استفاده نكن.)» ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى آموختند كه بتوانند بوسيله آن، ميان مردو همسرش جدايى بيفكنند; در حالى كه هيچ گاه نمى توانند بدون اجازه خداوند، به كسى زيان برسانند. آنها مطالبى را فرا مى گرفتند كه به آنان زيان مى رسانيد و نفعى نمى داد. به يقين مى دانستند هر كسى خريدار اين گونه متاع باشد، در آخرت بهره اى نخواهد داشت. و چه بد و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى دانستن

با رنگ های قرمز مشخص کردم که برای اثر پذیری جن در انسان لازمه که قبلش انسان کافر بشه و همینکه انسان بره پیش دعا نویس کفر حساب میشه (طبق فرمایش امام علی)
با رنگ سبز هم مشخص کردم که کسی که فقط خدارو قبول داره و ایمانش درسته این چیزای ذره ای درش اثر نداره

سلام کسی که نماز نمیخونه روش تاثیر داره دیگه حتی اخلاق خودش رو نمیتونه کنترل کنه

ولی همسر حضرت سلیمان چیی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون که نماز خون و ....... بود از طریق جادو کشتنش ؟؟؟

mousavi928;639368 نوشت:
وَ أَنّا كُنّا نَقْعُدُ مِنْها مَقاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهاباً رَصَداً (072 | جن - 9)و اين كه ما پيش از اين به استراق سمع در آسمانها مى نشستيم; امّا اكنون هركس بخواهد استراق سمع كند، شهابى را در كمين خود مى يابد،

مطمئن باشید جن برای ما قابل دیده شدن نیست و هیچگونه آسیبی نمیتواند به انسان برساند مگر در موارد خاص که لازمه اش کافر شدن است و اگر خواستید بعدا بیشتر توضیح می دم

اینکه فقط تو بچگی می دید بخاطر تخیلاتتون بوده اما حالا که بزرگ شدین دیگه می تونید تشخیص بدید

در مورد موارد خاص که لازمه اش کافر شدنه بگین اطلاعاتمون زیاد شه ثواب داره:Gig:

*شیوا*;639396 نوشت:
سلام کسی که نماز نمیخونه روش تاثیر داره دیگه حتی اخلاق خودش رو نمیتونه کنترل کنه

ولی همسر حضرت سلیمان چیی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون که نماز خون و ....... بود از طریق جادو کشتنش ؟؟؟

بنده که از طربق ایه 102 سوره بقره اثبات کردم که خدا اجازه نمیده جن روی انسان های مومن اثری داشته باشه

*شیوا*;639397 نوشت:
در مورد موارد خاص که لازمه اش کافر شدنه بگین اطلاعاتمون زیاد شه ثواب داره

پیامبر ص می فرمایند تشخیص شرک به خدا مانند تشخیص مورچه سیاهی است در شب تاریک روی سنگ سیاه است.
امام علی ع می فرمایند هر کس به دنبال دعا نویسی برود و یا دعا بنویسد چه کم چه زیاد، به خدا کافر شده است. مگر در راه ابطال سحر

افرادی در گذشته بودند که بت را واسطه قرار می دادند و این شرک است
اکنون هم متاسفانه می بینیم برخی مردم حتی دمپایی را واسطه قرار می دهند میگن اگه دمپایی چپ بشه بده و ازین چرت و پرتات. اینم شرک به خداست چون دمپایی رو در امور اجرایی خداوند شریک قرار می دهند
برختی دیگر قند را که در پای بیافتد. و طبق مطالاعات حقیر این ها همه نمونه های شرک محسوب میشن
درو اقع وقتی ما حوزه قدرتی جز قدرت خدا را متصور می شوم این عمل شرک محسوب میشود

واسطه جن به این صورت است:
جن هرگز اجازه ندارد در امور انسان ها دخالت نماید اما انسان می تواند جن را فرا بخواند. به این عمل به اصطلاح جن گیری گفته می شود ولی در اصل خود انسان در خدمت به جن در می آیدو یعنی انسان گیریه نه جن گیری. به هرحال انسان از طریف دعا نویسی اجازه دخول به جن می دهد (این عمل حرام است). جن برای اینکه بخواد واسه اون آدم کاری کنه بهش میگه خودتو اثبات کن (بنده من باش و به خدا کافر شو- طبق آیه 102 سوره بقره) به همین دلیل از انسان درخواست می کنه که قرآن آتیش بزنه ، به ائمه توهین کنه و... جوری مه کفرش به جن اثبات بشه.
ازینجا به بعد این انسان دربست در اختیار جن است و دیگر هرگز نمیتواند از جن رهایی یابد مگر اینکه واقعا خدا خیلی بهش لطف کنه. این افراد میشه گفت phd دارن
اما این دعا نویسان معمولی در حد دیپلم هستن. و جن هنوز اونقدر قبولشون نداره که باهاشون رابطه مستقیم برقرار کنه

حالا شخصی کافر میشه و با جن ها رابطه برقرار می کنه به جن میگه برو از فلانی اخبار برام بیار. اگر فلانی مسلمان واقعی باشد و به ایمان داشته باشد که فقط خدا قادر و تواناست و جن را شریک خدا نداند، جن در این شخص کوچکترین اثری نمیتواند داشته باشد در غیر اینصورت می تواند

دلیل: در غرب و اسراییل که همه می دانیم دشمن خدا هستند و مصداق بارز کافر هستند اینها با جن ارتباط دارن، قرآن آتیش می زنن، بچه که هنوز معصوم هست رو میکشن و خونش رو به شیاطین جنی هدیه میدن تا خودشونو به جنیان اثبات کنن. خب چرا جن نمیوتونه برای اینها از اخبار حزب الله و سپاه ایران اطلاعات جمع کنه؟؟؟؟ نمیتونه چون ما باورمون فقط به خداست و به جن ایمان نداریم و جن را شریک خدا قرار نمیدهیم

mousavi928;639366 نوشت:
خداااااااااااااااااااااااااا
آخه این خرافات چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:Khandidan!::Khandidan!: احتمالا همینه
:solh::ghati::shad::shad:

نخیر اقای موسوی اصلا تخیلات نبود واقعیت بود دلیل نمیشه چیزی که خودتون باورش ندارین بگین دروغه!!!!!
به جز جنیان چی میتونه بره توی بوته های خار در هم تنیده بشینه جایی که یه گنجشک کوچیک هم نمیتونه بره تازه یه بچه 7ساله بود
با قیافه عجیب بود .
خواهشن مسخره نکنید واقعیته که خودم به چشم دیدم یه دختر 12 ساله نمیتونه اینقدر تخیلاتی باشه!!!!!

خلقت جن و انسان دو دنیای بسیار متفاوت هست و خداوند اجازه ترکیب دو دنیا را در خلقتش نداده......برا همینه که اکثرا انسان ها چیزی از جن نمی دونن..مثل دریای اب شور و در یای اب شیرین که هر کدام خلایق مخصوص خود را دارند و اب دو دریا با هم ترکیب نمی شود...و ترکیب این کار موجب مرگ و بد بیاری می شود توسط خلایقش....برای مثال ماهی اب شور بره در اب شیرین میمیره و ماهی اب شیرین بره شور میمیره...لذا جن و انسان هم جدا هستن اگه هر گروه قصد تجاوز و خودمونی قصد فضولی نداشته باشند اتفاقی نمی افته

mousavi928;639368 نوشت:

ممنونم
دو شب پیش داشتم از آشپزخونه رد میشدم نگو برادرم تو بالکونه آستین های لباسش مشکیه فقط دستشو دیدم حس کردم دزدی جنی هست آخه فکر میکردم برادرم و اتاقه اول جیغ زدم بعدش رفتم چیزیو بردارم برم بزم تو سرش که صدامو شنید اومد خونه دیدم داداشمه خواب ندارم سعی میکنم زود تر از همه بخوابم:Nishkhand:

[="Verdana"][="Black"]

mousavi928;639409 نوشت:
امام علی ع می فرمایند هر کس به دنبال دعا نویسی برود و یا دعا بنویسد چه کم چه زیاد، به خدا کافر شده است. مگر در راه ابطال سحر

سلام

شما که در این مورد اطلاع دارید میشه این تاپیک رو هم بخونید و نظرتون رو بگید ؟!:Gol:

http://www.askdin.com/thread46563.html[/]

اتفاقا بچهها چون ذات پاکی دارن معمولا این چیزا رو بیشتر میبینن اقا ی موسوی!!!!!!!!!! نه به خاطر تخیلاتشون!

مردمان قدیم از بس ساده وپاک بودن میدیدن.پس چرا الان کسی نمیبینه؟
پدر بزرگ خود بنده یک عالم بودن که کربلا ونجف تحصیل کردن مادر بزرگم میگفت بارها خودش دیده واز خاطراتش تعریف میکرد
نکنه میگین اون هم توهم زده یا تو تخیلاتش دیده بود؟

اتفقا یه چند بار به شبیه یک دختر توی خواب برام ظاهر شده جونشو برام به خطر انداخته !!!! توی خواب جادو میکنه مثلا داشتم وسط خیبابون له میشدم اون وسط ظاهر شد نجاتم داد و... ببینید تا خدا هست از هیچی نترسید اینا همه خرافاته موقع خواب سوره ناس درد و درمونشه تو بیداری استفاده از بسم الله حدیث داریم دیگه موقع غذا خوردن آب خوردن بیرون رفتن خوابیدن لباس کندن .... اینا بسم الله بگید تا از شر اجنه در امان بمانید من بچه بود در دستشویی یک فردی با نصف موهاش تو صورتش با لباس سفید انگار دنبال من بود جولی در دستشویی بالا پایین میشد انگار نگرانه یا منتظره یا همچین چیزایی در دروره ایی هم در کوچه سر ظهر بود نه شب هیچ کس نبود دنبال دوستم بودم که کودک بود دیدم یک شلوار ورزشی سفید نسبتا کلفتی از پشت دیوار آرام به عقب رفت وقتی رفتم کسی نبود این حرکت چند بار تکرار شد چندتا داستانم ناخودآگاهیی از یک جن و یک انسان اینا نوشتم ولی اینا همش خرافاتی بیش نیست همین و بس مگه الکیه جنه بیاد مارو آزار بده ما مسلمونیم و تحت حفاظت خدا قرآن و 14 معصوم جن چجور بیاد ؟

*آبی بیکران*;639411 نوشت:
نخیر اقای موسوی اصلا تخیلات نبود واقعیت بود دلیل نمیشه چیزی که خودتون باورش ندارین بگین دروغه!!!!!
به جز جنیان چی میتونه بره توی بوته های خار در هم تنیده بشینه جایی که یه گنجشک کوچیک هم نمیتونه بره تازه یه بچه 7ساله بود
با قیافه عجیب بود .
خواهشن مسخره نکنید واقعیته که خودم به چشم دیدم یه دختر 12 ساله نمیتونه اینقدر تخیلاتی باشه!!!!!

خرگوش نمیتونه ؟

*آبی بیکران*;639411 نوشت:
با قیافه عجیب بود .

:bastan:
روزنه;639413 نوشت:
دو شب پیش داشتم از آشپزخونه رد میشدم نگو برادرم تو بالکونه آستین های لباسش مشکیه فقط دستشو دیدم حس کردم دزدی جنی هست آخه فکر میکردم برادرم و اتاقه اول جیغ زدم بعدش رفتم چیزیو بردارم برم بزم تو سرش که صدامو شنید اومد خونه دیدم داداشمه خواب ندارم سعی میکنم زود تر از همه بخوابم

:estenad: انسانی که هنوز کافر نشده نمیتونه جن ببینه. شماهم تو سن پایین بودین شاید مورد مشابه بالا واستون رخ داده. بهرحال اگر دوست دارید فکر کنید جن دیدین خوددانی

[="Arial"][="DarkGreen"]

*آبی بیکران*;639419 نوشت:
پس چرا الان کسی نمیبینه؟

آخه دیدنش چه فایده داره؟؟؟؟
دیدن جن دلیل بر صفای باطن نیست.
این تاپیک هم کم کم داره به سمت بیان داستانهای تخیلی پیش میره!!
[/]

*آبی بیکران*;639417 نوشت:
اتفاقا بچهها چون ذات پاکی دارن معمولا این چیزا رو بیشتر میبینن اقا ی موسوی!!!!!!!!!! نه به خاطر تخیلاتشون!

خانم محترم این جنیان حتی اجازه ندارن صدای مومنین رو بشنون چه برسه به رویت. خواهشاً بیشتر تامل کنید

[="Arial"][="DarkGreen"][=book antiqua]من:بابا خونمون جن داره؟؟؟؟

[=book antiqua]پدر:نه پسرم.کی همچین حرفی زده؟؟؟؟؟؟؟؟
[=book antiqua]من:خدمتکارمون می گفت.
[=book antiqua]پدر:وسایلتو جمع کن بریم...

[=book antiqua]من:چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پدر:چون ما اصلا خدمتکار نداریم.......
:farar:
این بود ماجرای ترک خانه من و بابام!

*آبی بیکران*;639419 نوشت:
مردمان قدیم از بس ساده وپاک بودن میدیدن.پس چرا الان کسی نمیبینه؟
پدر بزرگ خود بنده یک عالم بودن که کربلا ونجف تحصیل کردن مادر بزرگم میگفت بارها خودش دیده واز خاطراتش تعریف میکرد
نکنه میگین اون هم توهم زده یا تو تخیلاتش دیده بود؟

جن نبوده شک نکنید
شاید دزد بوده یهو فرار کردم
ما هم ازین داستانای تخیلی زیاد شنیدیم
مثلا میگن آب نریز رو آتیش جن زده میشی!!!! من همیشه جلو همه از لجشونم که شده با آب زغال ها رو خاموش می کنم
اینها همه توهمه. گاهی تو تصورات خودمون این پیش میاد
گاهی هم عوامل خارجی هستن که ماها به شتباه فکر میکنیم جن دیدیم
موضوع قفل شده است