جمع بندی ولخرجی فوق العاده شدید

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ولخرجی فوق العاده شدید

باسلام
بنده دچار ولخرجی ام نه ولخرجیه عادی نه ولخرجی فوق العاده شدید هرچی در میارم خرج میکنم بعضی اوقات از یه چیز چند تا میخرم مثلا میرم ساندویچی یه رونه که میخورم اونجا یه دونه ام میخرم میبرم خونه تو راه میبینم یه ساعت خیلی قشنگه برا خودم که میخرم هیچی برا بابام هم میخرم!!! بعد عادت دارم همیشه زیاد بخرم مثلا میخوام تخمه بخرم کم کم دو کیلو میخرم میشینیم با دوستان یه ساعته تمومش میکنیم
روم هم نمیشه بزارم کسی که همراهمه مثلا با دوستم اژانس گرفتیم بریم یه جا با کلی درگیری و کتک کاری سره این که کی حساب کنه بلاخره موفق میشم من حساب کنم حالا اینا فدا سره رفیقام نوش جونشون
خیلی هم دل رحمم تا یه گدایی میبینم فورا هر چقدر داشته باشم یک قسمت از پولم رو به اون میدم
خلاصه در امده ماهم رو تو هفته میخورم
ولی یه چیزه خوب که هست اینه که جیب پدر هنوز اینجاست:khandeh!:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

گناه کاره پشیمون;635883 نوشت:
باسلام
بنده دچار ولخرجی ام نه ولخرجیه عادی نه ولخرجی فوق العاده شدید هرچی در میارم خرج میکنم بعضی اوقات از یه چیز چند تا میخرم مثلا میرم ساندویچی یه رونه که میخورم اونجا یه دونه ام میخرم میبرم خونه تو راه میبینم یه ساعت خیلی قشنگه برا خودم که میخرم هیچی برا بابام هم میخرم!!! بعد عادت دارم همیشه زیاد بخرم مثلا میخوام تخمه بخرم کم کم دو کیلو میخرم میشینیم با دوستان یه ساعته تمومش میکنیم
روم هم نمیشه بزارم کسی که همراهمه مثلا با دوستم اژانس گرفتیم بریم یه جا با کلی درگیری و کتک کاری سره این که کی حساب کنه بلاخره موفق میشم من حساب کنم حالا اینا فدا سره رفیقام نوش جونشون
خیلی هم دل رحمم تا یه گدایی میبینم فورا هر چقدر داشته باشم یک قسمت از پولم رو به اون میدم
خلاصه در امده ماهم رو تو هفته میخورم
ولی یه چیزه خوب که هست اینه که جیب پدر هنوز اینجاست

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
این که انسان کار خیر انجام بده کرایه دوستاش را حساب کنه یا هدیه بخره یا به افراد فقیر کمک کنه بسیار روحیه عالی است اصلا مرد باید دارای این روحیه مخصوصا برای خانواده اش باشد ولی؟
نکته اساسی این جا است که انسان باید به گونه ای خرج کند که فرداروزی محتاج دیگران نباشد که این بسیار ناپسند می باشد لذا در این زمینه(انجام کار های خیر و هزینه کردن برای آنها) باید اعتدال و حد میانه را رعایت نمود هم به دیگران کمک نمود و هم به فکر آینده بود
لذا راهکارها در این زمینه عبارتند از:
با تامل و تفکر در مورد آینده و مشکلات و مخارج احتمالی آن رغبت خود را به درست خرج کردن و پس انداز نمودن بالا ببیرید.
با پیش خرید کردن یا تعهد دادن به خود یا خانواده سعی کنید پایان هر ماه هنگام دریافت حقوق بخشی از آن جدا نموده و در محلی قرار دهید تا نتوانید در طول ماه بعد از آن استفاده نمایید.
و هزینه های مربوط به هر ماه که قراره تا آخر ماه از آن استفاده نمایید تقسیم بندی کرده و برای هر خرجی مقدار خاص خود را در نظر بگیرید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است