صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواد؟

نوشته
    1,594
    حضور
    14 روز 5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    302
    صلوات
    4561

اشاره آیا شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواد؟

شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواهد؟؟؟
    بهانه برا نرفتن چه دارید که اسم طلبیدن را همیشه میارید؟؟؟؟؟؟؟

آیا شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواد؟

تشییع پیکر 121 شهید گمنام
    بزودی به شهر شما هم قدم میگذارند
    ویرایش توسط رایحهٔ بهشت : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ در ساعت ۱۵:۴۱

یا کسی اربعین می آید
    یا نمی خواهد بیاید

نتونستم و نشد و دلم میخواست اما نشد
    نداریم.

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

بسم رب الشهدا

سلام و عرض ادب.

نقل قول نوشته اصلی توسط BABY نمایش پست ها
    شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواهد؟؟؟
    به اعتقاد بنده و خیلی ها بله طلبیده شدن میخواد!

نقل قول نوشته اصلی توسط BABY نمایش پست ها
    بهانه برا نرفتن چه دارید که اسم طلبیدن را همیشه میارید؟؟؟؟؟؟؟
    تا دلتان بخواد بهانه هست

درس و مدرسه ، کار ، خستگی،دوری راه ، مهمان داشتن،مهمانی بودن ، بد بودن هوا و....!

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,594
    حضور
    14 روز 5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    302
    صلوات
    4561

نقل قول نوشته اصلی توسط افلاکیان نمایش پست ها
    بسم رب الشهدا

سلام و عرض ادب.

به اعتقاد بنده و خیلی ها بله طلبیده شدن میخواد!

تا دلتان بخواد بهانه هست

درس و مدرسه ، کار ، خستگی،دوری راه ، مهمان داشتن،مهمانی بودن ، بد بودن هوا و....!
    میشه یک حدیث یا روایت از ایمه در مورد طلبیده شدن برای من بیاورید.
    کلا در باب طلبیده شدن

یا کسی اربعین می آید
    یا نمی خواهد بیاید

نداریم.

7. صلوات ها 4

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

آیا شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا هم طلبیده شدن میخواد؟

کارشناس بحث: استاد پیام

9. صلوات ها 3

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

هر کار خوبی توقیقش از خداست
    قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِن كُنتُ عَلَىَ بَيِّنَةٍ مِّن رَّبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلاَّ الإِصْلاَحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿هود۸۸﴾

گفت اى قوم من بينديشيد اگر از جانب پروردگارم دليل روشنى داشته باشم و او از سوى خود روزى نيكويى به من داده باشد [آيا باز هم از پرستش او دست بردارم] من نمى‏خواهم در آنچه شما را از آن باز مى‏دارم با شما مخالفت كنم [و خود مرتكب آن شوم] من قصدى جز اصلاح [جامعه] تا آنجا كه بتوانم ندارم و توفيق من جز به [يارى] خدا نيست بر او توكل كرده‏ام و به سوى او بازمى‏گردم

11. صلوات ها 7

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

در فرهنگ قرآن كریم، توفیق به معنای «آسان كردن» است؛ یعنی خدای سبحان، پیمودن راه را برای انسان آسان‌تر می‌كند؛ چه از طرف مثبت كه همان صراط مستقیم است و چه از جانب منفی كه كج راهه است. آن جایی كه خداوند به كسی توفیق می‌دهد، به این معناست كه گرایش قلبی او به سمت امور خداپسند، آسان‌تر می‌شود و اسباب و علل حركت در این مسیرها، برایش فراهم‌تر می‌گردد .

13. صلوات ها 8

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

از آيت الله بهجت پرسيده شد اين که شنيده مي شود کارهاي خير و اعمال صالح توفيق الهي مي خواهد يعني چه و آيا اين موضوع با اختيار منافاتي ندارد؟ايشان در پاسخ فرمودند: «اگر توفيق و دستگيري خدا نباشد، مگر کارهاي اختياري انسان انجام مي شود؟ بايد دستگيري و توفيق از ناحيه خدا باشد تا با اعمال اختيار و اراده از ناحيه بنده، کارهاي اختياري انجام شود. تازه انجام افعال اختياري مشروط به بقاي حيات و صحت و نبود موانع است.

به طور مثال براي انجام نماز بايد بنده ساجد و... باشد و عنوان سجود به قيام مبدل شود و شخص قائم، راکع و ساجد شود، اين ها همه از او و به سوي اوست؛ زيرا وجود و ايجاد تا چه رسد به حرکات و سکنات به اوست، چنان که مي فرمايد: «مارميت اذ رميت ولکن ا... رمي» (آن هنگام که سنگريزه ها را پرتاب کردي اين تو نبودي که انداختي، بلکه خدا انداخت.) ما همين اندازه مي دانيم که خداوند امر فرموده و نهي کرده و ما در فعل و ترک مضطر نيستيم و همين مصحح عقوبت است و نيز با وجدان ثابت مي شود که خود را در مورد تکليف فاعل مايشاء و مختار و خالق فعل مي دانيم. انسان فاعل ما به است نه فاعل ما منه(يعني زمينه ساز فاعل حقيقي است نه فاعل حقيقي و ايجادي)

پی نوشت:
    بر گرفته از کتاب «پرسش هاي شما و پاسخ هاي آيت ا... بهجت»- ص۱۲۰

15. صلوات ها 6

نوشته
    1,594
    حضور
    14 روز 5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    302
    صلوات
    4561

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    از آيت الله بهجت پرسيده شد اين که شنيده مي شود کارهاي خير و اعمال صالح توفيق الهي مي خواهد يعني چه و آيا اين موضوع با اختيار منافاتي ندارد؟ايشان در پاسخ فرمودند: «اگر توفيق و دستگيري خدا نباشد، مگر کارهاي اختياري انسان انجام مي شود؟ بايد دستگيري و توفيق از ناحيه خدا باشد تا با اعمال اختيار و اراده از ناحيه بنده، کارهاي اختياري انجام شود. تازه انجام افعال اختياري مشروط به بقاي حيات و صحت و نبود موانع است.

به طور مثال براي انجام نماز بايد بنده ساجد و... باشد و عنوان سجود به قيام مبدل شود و شخص قائم، راکع و ساجد شود، اين ها همه از او و به سوي اوست؛ زيرا وجود و ايجاد تا چه رسد به حرکات و سکنات به اوست، چنان که مي فرمايد: «مارميت اذ رميت ولکن ا... رمي» (آن هنگام که سنگريزه ها را پرتاب کردي اين تو نبودي که انداختي، بلکه خدا انداخت.) ما همين اندازه مي دانيم که خداوند امر فرموده و نهي کرده و ما در فعل و ترک مضطر نيستيم و همين مصحح عقوبت است و نيز با وجدان ثابت مي شود که خود را در مورد تکليف فاعل مايشاء و مختار و خالق فعل مي دانيم. انسان فاعل ما به است نه فاعل ما منه(يعني زمينه ساز فاعل حقيقي است نه فاعل حقيقي و ايجادي)

پی نوشت:
    اولا تحسین میکنم بابت توضیح کلمه توفیق

اما اینجا صحبت از طلبیده شدن است.
    این چیزی که تو ذهن من میاید از این کلمه یطورایی کارت دعوت دادن است یعنی انتظار اتفاقی که به ذهن این را تبادر کند که کارت دعوت دارید که بیاید به حرم یا هر عمل دیگری.
    در این مورد طلبیده شدن صحبتی توی دین انجام شده است ؟؟؟

یا کسی اربعین می آید
    یا نمی خواهد بیاید

نداریم.

17. صلوات ها 2

نوشته
    258
    حضور
    11 روز 8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    922

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

پی نوشت:
    ممنون از مطلب خوبتون. به نظرم می رسه که برای اینکه به این توفیق برسیم گام اول رو ما باید برداریم . یعنی باید بخواهیم از خدا که این
    عبادت یا فریضه یا کار خوب رو نصیبمون کنه . خواستن شرط اوله . بعد گام برداشتنه مثل همون قضیه که میگن از تو حرکت از خدا برکت .
    نمی دونم درسته یا نه . اما طلبیده شدن و دعوت شدن همون توفیقی هست که خدا به ما میده . ما از خدا می خواهیم و شرایط فراهم میشه و ما
    به حرم میریم .حالا اقا واقعا طلبیده ؟ میگن اگر اشکت جاری شد به رقت قلب رسیدی طلبیده شدی و با دعوت اومدی .از طرفی عقیده دارم اگر
    اقا نخواهند کسی موفق به زیارت نمیشه .
    یه سوالی پیش اومد برام اینکه اگر در محیط گناه قرار بگیریم به این چی میگن؟ خواست خداست ؟ خواست نفس ماست؟ یا از سنگینی گناههاست؟

فاطمةُ بضعت منّی من اذاه فقد اذانی و من اذانی فقد اذاللّه

19. صلوات

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

سلام "توفیق وطلبیدن باهم یکی هستند واین تعبیر طلبیدن بیشتر در فرهنگ ما استفاده میشه.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)