جمع بندی چه شغلی را برای پدرم پیشنهاد می دهید؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه شغلی را برای پدرم پیشنهاد می دهید؟

سلام خدمت شما

پدر من بعد از بازنشستگی از آموزش پرورش کار دیگری انجام میدهند.با یکی بستگانمون شریک شدند و در سوپری کار میکنند.ولی بخاطر حجم اینکار و باید صبح تا شب سرپا بایستند خیلی از بین رفته اند.و دیکه این کار براشون زور هست بخوان انجام بدهند.ما هرچه فکر میکنیم و به پدرمون شغلهای دیگری پیشنهاد میکنیم قبول نمیکنند.و میگن من تمام سرمایه ام توی اینکار گذاشتم و با این اوضاع اسفناک اقتصادی خیلی سخته بخوام کار دیگری انجام دهم.میشه شما لطف کنید چند تا کار و روش به من معرفی کنید؟که به پدرمون بگوییم و تغییر شغل بدهند؟هرچه شغل بهشون میگیم میگه من 30سال دبیر بودم و معلم نمونه بودم حالا برام افت داره بیام برم هرکاری انجام دهم.و دیگه مجبور شدند توی سوپری کار کنند.ولی براشون خسته کننده هست.لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

sun;634507 نوشت:
سلام خدمت شما

پدر من بعد از بازنشستگی از آموزش پرورش کار دیگری انجام میدهند.با یکی بستگانمون شریک شدند و در سوپری کار میکنند.ولی بخاطر حجم اینکار و باید صبح تا شب سرپا بایستند خیلی از بین رفته اند.و دیکه این کار براشون زور هست بخوان انجام بدهند.ما هرچه فکر میکنیم و به پدرمون شغلهای دیگری پیشنهاد میکنیم قبول نمیکنند.و میگن من تمام سرمایه ام توی اینکار گذاشتم و با این اوضاع اسفناک اقتصادی خیلی سخته بخوام کار دیگری انجام دهم.میشه شما لطف کنید چند تا کار و روش به من معرفی کنید؟که به پدرمون بگوییم و تغییر شغل بدهند؟هرچه شغل بهشون میگیم میگه من 30سال دبیر بودم و معلم نمونه بودم حالا برام افت داره بیام برم هرکاری انجام دهم.و دیگه مجبور شدند توی سوپری کار کنند.ولی براشون خسته کننده هست.لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
برای انتخاب شغل باید چند نکته را در نظر گرفت

1. توانمندیهای جسمی و اجتماعی(سن ،قدرت و...)
  2. توانمندیهای روحی و علمی( تحصیلات ، روحیه « درونگرا یا برونگرا بودن ،روابط عمومی،آرامش ،میزان عصبانیت و...» و...)
  3. میزان نیاز انسان به آن شغل و درامد حاصل از آن
  4. محدودیتها (مانند آبرو و...
با توجه به نکاتی که فرمودید و نکات بالا باید شغل مناسبی را در نظر گرفت البته باید به این نکته هم توجه داشت که باید اطرافیان و خود شخص خواسته های خود را معقول نمایند و شغل ودرآمد را متناسب با توانمندیهای خود در نظر بگیرند و بیش از آن بر ایشان چیزی را تحمیل ننماید.
اما شغل های پیشنهادی آنچه به ذهن بنده میرسد البته در این زمینه بررسی پیشنهادات باید با در نظر گرفتن شرایط باشد
کارهای مناسب با تحصیلات ایشان (اگر معلم هستند ادامه آن شغل البته به صورت خصوصی و پاره وقت یا کارهای دفتری و حسابداری و...)
استخدام فردی که بخشی از روز را به جای پدر شما در سوپر مارکت بایستد
استفاده از ابزاری برای کمتر کردن فشار به ایشان نظیر کفش و صندلی و...مناسب
نکته : این را باید در نظر گرفت که اگر کاری است که مناسب است ولی با توانمندی ایشان سازگار می باشد آن کار را انتخاب نماید چرا که با بالا رفتن سن باید با بدن کنار آمد و وقت فشار آوردن به آن نمیباشد والا متاسفانه خدای ناکرده ،مریضی ها با توجه به مخارج درمان محلی می شوند برای هزینه آن درآمدها.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

sun;634507 نوشت:
سلام خدمت شما

سلام
بنظر بنده شغل فعلی پدرتون خیلی مناسبه ولی بهتره کارگر بگیرن که خودشون مجبور نباشن زیاد سرپا باشن

دوستان سلام

1- مشاوره تحصیلی و تدریس خصوصی
2- فروشگاه کتب و جزوات درسی و کمک درسی
3- فروشگاه لوازم التحریر(ترجیحا ایرانی)
4- فروشگاه محصولات فرهنگی-مذهبی

علی علی

با سلام
من از بین کارای زیادی که کردم مدتی هم تو سوپرمارکت بودم نظر شخصیمو میگم بیخود ترین کاره حوصله ادمو سر میبره چه مغازه شلوغ باشه چه نباشه هرچند اگه جای مناسبی باشه پولش بد نیست ولی اگه جای پرتی باشه ولش کنه بهتره به جز اینکه سختی بکشه چیزی نداره البته الان منم معلمم جالبه اینه که اینم بدرد نمیخوره به خصوص اگه تدریس خصوصی بری دیگه نابود میشی مدرسه هم که خستت میکنن باز این بد نیست:

مکلف;635949 نوشت:
مشاوره تحصیلی

من که جای پدرتون بودم مغازه رو میفروختم میرفتم دور دنیا رو میگشتم از هر کاری بهتره:ok:

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

به هر حال همه چیز به جسم نیست و ذهن و روح ادمی هم نیاز به استراحت و فعالیت سبک داره ...
فروشگاه کفش و کتانی و امثالهم در منطقه ای که رونق کسب و کار باشه !

معمولا سیکل بازنشستگی برای خیلی از افرادی که با مردم سرو کله میزنن ناقص انجام میشه
بخاطر عادت به کار و معاشرت با مردم در زمان بازنشستگی حس تنهایی پیدا میکنن و سست میشن ...

برای همین بهتره که به مرور از حجم کار و ارتباطات کم کنن تا اثر منفی این خلا بیش از حد نباشه ... [/]

سلاااااااااااااااااااام
من هم با گرفتن کارگر برای سوپری موافقم
ایشون با تجربه بالا در امر تدریس میتونن تدریس خصوصی داشته باشن
این کار درامد بالایی داره(البته بستگی به رشته ای داره که دبیر بودن)

آخه دوستان بابام دیگه حوصله تدریس نداره.میگه خسته شدم.اون هم این دانش اموزای امروزی که اول باید ادبشون کنم بعد درس بهشون یاد بدم.بابام خیلی توی مدرسه سختگیر بودن.خیلی روی ادب و تربیت حساس بودند.خیلی از دست دانش اموزان اون دوره زمان که خود ما بودیم حرص میخوردند دیگه چه برسه بجه های این دوره زمون!!!
برای همین مشاوره و تدریس و . . که هیچی..
ولی ما هم بهش میگیم یه نفر بگیرید توی سوپری کار کند.میگه خرج زندگی بالاست.من بخام یکی بگیرم امورات زندگی خودم نمیچرخه.خودم مجبورم تحمل کنم .واقعا دوستان اینقدر زندگی پردرامد هست و واقعا اینقدر سخته ؟انگار من فقط خوردم و خوابیدم که هیچی نفهمیدم از خرج زندگی.البته الان تدریس میکنم.ولی هزینه زیادی نداره.ولی خب پدرم خیلی خسته شدند...خب این چه وضعیه...
چرا اینقدر خرج زندگی بالاست...این چه مملکتیه ما داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
خدا ایشون رو حفظ کنه؛ و همچنین شما که به فکرشون هستید
نظرات خوبی دادن دوستان
ادامه تدریس توی مدارس غیرانتفاعی و حتی اگه حوصله داشته باشن مدیریت مدرسه غیرانتفاعی هم می تونه مناسب باشه

سلام. من یه پیشنهاد متفاوت نسبت به دیگران دارم.
البته شاید در نگاه اول برای یک فرهنگی جالب به نظر نرسه ولی اگه خوب مدیریت بشه وجهه هم داره.
نمونش تو همین شهری که درس میخونم یه نفر انجام داده با سرمایه خیلی کم و الان دوتا شعبه شلوغ داره و همه شهر تقریبا میشناسنش و پول خوبی داره. فکر کنم دو یا حداکثر سه ساله شروع کرده.
مربوط به خوراکی و این چیزاس . اگه از نظرتون پدر میتونن اجرا کنن بهم پیام بدین . مناسب نمی بینم عمومی توضیح بدم به خاطر فضای سایت و ...
موفق باشید

[="Navy"]توی این دوره با این مشکلات اقتصادی تنها کارهایی رونق داره که به خوراک مردم ربط داشته باشه چون مسئله ای حیاتی برای ادامه زندگی مردمه
من هم با همون شاگرد گرفتن برای یک شیفت کاری موافقم البته می تونند با شریکسان هر کدام قسمتی از روز را در مغازه باشند
[/]

موضوع قفل شده است