استفاده شخصی از پول اداره

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده شخصی از پول اداره

با سلام
من خانم شاغلی هستم که ماهانه شرکت مبالغی مشخص تحت عنوان بیمه و مالیات به حساب شخصی اینجانب برای انجام این امور واریز می گردد.
با توجه به اینکه گاهی اوقات زمان واریز به حساب بنده اول ماه می شود و مثلا بیمه تا اخر ماه فرصت تسویه با بیمه دارد اینجانب این مبلغ را برای مصارف شخصی استفاده کرده و در مهلت مقرر این پول را واریز می کنم.
خواستم بدانم که آیا این کار من از نظر شرعی اشکال دارد؟؟ با توجه به اینکه به پرداخت بیمه و مالیات جریمه ای شامل نمی شود و در اخرین مهلت مقرر واریز می گردد
مرجع تقلید آیت ا... شبیری زنجانی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

آنجل;634227 نوشت:
با سلام
من خانم شاغلی هستم که ماهانه شرکت مبالغی مشخص تحت عنوان بیمه و مالیات به حساب شخصی اینجانب برای انجام این امور واریز می گردد.
با توجه به اینکه گاهی اوقات زمان واریز به حساب بنده اول ماه می شود و مثلا بیمه تا اخر ماه فرصت تسویه با بیمه دارد اینجانب این مبلغ را برای مصارف شخصی استفاده کرده و در مهلت مقرر این پول را واریز می کنم.
خواستم بدانم که آیا این کار من از نظر شرعی اشکال دارد؟؟ با توجه به اینکه به پرداخت بیمه و مالیات جریمه ای شامل نمی شود و در اخرین مهلت مقرر واریز می گردد
مرجع تقلید آیت ا... شبیری زنجانی

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله شبیری زنجانی:

اگر مسئولین آنجا به شما اجازه چنین کاری را می دهند اشکالی ندارد واگر اجازه نمی دهند جایز نیست.

ممنون از پاسخگویی تان
ولی نکته ای که هست اینه که نه من تاحالا از مسئولین اجازه گرفتم ونه اینکه آنان در این رابطه حرفی زده اند.
در این صورت چه باید کرد؟؟

آنجل;635513 نوشت:
ممنون از پاسخگویی تان
ولی نکته ای که هست اینه که نه من تاحالا از مسئولین اجازه گرفتم ونه اینکه آنان در این رابطه حرفی زده اند.
در این صورت چه باید کرد؟؟

سلام علیکم

در این موارد باید از وضعیت این کار مطلع شوید ودر غیر این صورت نمی توانید چنین تصرفی در این بخش از حقوقتان داشته باشید، و فقط می توانید آن را در مورد خودش(بیمه ومالیات) مصرف کنید.

موضوع قفل شده است