صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا ما باید رساله داشته باشیم؟ مگر قرآن کامل نیست؟

نوشته
    16
    حضور
    12 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25

چرا ما باید رساله داشته باشیم؟ مگر قرآن کامل نیست؟

درود
    من این سوال رو چند سالی هست واسم مطرحه و هیچگونه به جواب نرسیدم.
    مگه قرآن کامل ترین کتاب الهی نیست؟ به جای اینکه مثل مابقی ادیان به حرف و دستور کتاب الهیمون گوش کنیم، چرا باید در کنارش رساله داشته باشیم و هرچی که رساله میگه رو گوش کنیم؟
    به عنوان مثال تو قرآن در مورد پوشش زن گفته فقط باید پوششی باشه روی سر و گردن.
    ولی تو رساله با کلی سختگیری و تفصیل این مسئله پوشش زن بحث شده!

من سعی در این دارم اطلاعاتم رو ببرم بالا، چون حس می کنم در مورد دینم دچار تردید شدم.
    لطفن اگه جواب میدین فقط آیه قرآن بیارین که من بتونم رجوع کنم، احادیث و اینا رو من خیلیاش رو قبول ندارم.

سپاس

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شعیب

5. صلوات

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

با سلام خدمت شما دوست گرامی

قرآن به عنوان کتاب هدایت و وحی الهی تمام کلیات هدایت بشر را برای آنها در بر دارد و هیچ کم و کاستی در این زمینه ندارد کامل و جامع بدون نقص و عیب.
    برنامه ای مدون برای هدایت بشر به سوی کمال مقصود و رسیدن به اوج بندگی و لقای الهی.
    وقتی به این کتاب هدایت مراجعه می کنیم می بینیم که خود قرآن کلام پیامبرش را باعث هدایت و تبعیت از آن را واجب شمرده است و اطاعت از رسولش را اطاعت از خود برشمرده است:

مَنْ يُطِعِ الرّسُولَ فَقَدْ أطَاعَ الله (نساء80)
    «آن كسى كه از اين پيغمبر اطاعت كند از خداوند اطاعت كرده است.»
    يَا أيّهَا الّذِينَ آمَنُوا أطِيعُوا اللهَ وَ أطِيعُوا الرّسُولَ وَ اُولِى الأمْرِ مِنْكُمْ
    (نساء59) «اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از خدا اطاعت كنيد! و از پيغمبرتان و صاحبان امرتان كه از شما هستند اطاعت كنيد!»
    وَ مَا أرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إلاّ لِيُطَاعَ بِإذْنِ اللهِ(نساء64) «و ما هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر آنكه مردم از وى به اذن خدا اطاعت كنند.(حشر7)

پس همین قرآن کامل و جامعی که بدون شک از طرف خدا آمده است یکی از دستوراتش تبعیت و پیروی از دستورات و سخنان پیامبرش است .
    از طرفی چون کتاب قرآن کتاب کلیات هدایت و دستور های الهی است در بیشتر موارد به ذکر کلیات بدون جزئیات پرداخته است مثلا فرموده است " اقم الصلوه" ولی نفرموده که چند رکعت و چگونه . نفرموده رکوع و سجودش باید کدام مقدم و دیگری موخر باشد.
    یا فرموده زکات بدهید ولی نفرموده که چه مقدار بدهید. فرموده خمس بدهید ولی نفرموده از چگونه و فرموده است تبعیت از ولی امر خود بکنید ولی نفرموده ولی امر شما بعد از پیامیر چه کسانی هستند (اصول را فرموده و فروع را به پیامبر واگذاشته است)
    پس قرآن جامع هدایت است اما همین جامع هدایت یکی از دستوراتش این است که باید به حدیث پیامبر نیز گوش فرا دهیم.
    حال همین پیامبر که گفتارش به صراحت قرآن مورد تایید و مورد طبعیت قرار می گیرد فرموده است:

انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما

«من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازید هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند مگر بر سر حوض کوثر.»

پیامبر خدایی که بنا بر صریح آیه قرآن حرفش باید تبعیت شود فرموده اهل بیت من (امامان شیعه) همسنگ و هم میزان قرآن هستند و حرف آنها بر شما حجت است آنها مفسران قرآن هستند و اگر به آنها چنگ بزنید و احکام دین خدا را از این طریق دریافت منید هرگز گمراه نمی شوید.

پس کلام اهلبیت پیامبر همچون کلام پیامبر مورد تایید قرآن است و دین خدا از این دو طریق به بندگان خدا می رسد اصول را قرآن می فرماید و اهلبیت آن را ترجمه و تفسیر می کنند و فروع آن را بیان می کنند.

بنا براین منابع دریافت دین خدا برای ما مسلمانان کتاب خدا و فرمایشات رسول خدا و اهلبت آن حضرت می باشد.
    اما در زمان غیبت چون دست رسی به امام معصوم برای دریافت احکام دینی ممکن نمی باشد خود حضرات مردم را به کسانی که احادیث اهلبیت را نقل می کنند و عالمانی که آنها را جمع می کنند مراجعه داده اند و فرموده اند اگر به ما دسترسی نداشتید به عالمان دین مراجعه کنید .
    و این عالمان دین و مراجع معظم تقلید حرفی از خودشان نمی زنند بلکه کلام خدا و روایات اهلبیت را به صورت منسجم و منظم با شکلی آراسته(رساله عملیه) به ما تحویل می دهند و نه چیزی از خود به آن می افزایند و نه چیزی از آن کم می کنند.

امام زمان:
    و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیكم و انا حجة الله علیهم
    اما در حوادثی كه بعداً بوجود می‌آید در مورد آنها به راویان احادیث‌ ما رجوع كنید زیرا آنها حجت من بر شما و من حجت خدا بر آنان می‌باشم.
    (صدوق، كمال الدین و تمام النعمة، قم، مؤسسه النشر الاسلامی الجماعة المدرسین ج 2، ص 493 وسائل الشیعه، ج 27، ص 140،)

پس اطاعت از خدا و رسول او و اهلبیت رسول خدا همه بر ما واجب است و در طول هم قرار دارد احادیث پیامبر و اهلبیت رسول خدا مورد تایید قرآن و در کنار قرآن لازم الاجرا است و مراجع تقلید هم کار اضافه ای در این طریق نکرده اند بلکه فقط احادیث را در کنار آیات دیده اند و حکم خدا را از آنها استخراج کرده اند و در کتابی به نام رساله عملیه به ما تحویل داده اند.

بحث حجاب برای زنان هم همین گونه است (گذشته از این که قرآن خیلی از احکام حجاب را بیان کرده است) احادیث به تفسیر و تبیین آن پرداخته اند و محدوده حجاب و ... را بیان کرده اند. و مراجع تقلید همان بیان قرآن و اهلبیت را در رساله بیان کرده اند.

والسلام

7. صلوات ها 7

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehsan نمایش پست ها
    من سعی در این دارم اطلاعاتم رو ببرم بالا، چون حس می کنم در مورد دینم دچار تردید شدم.
    لطفن اگه جواب میدین فقط آیه قرآن بیارین که من بتونم رجوع کنم، احادیث و اینا رو من خیلیاش رو قبول ندارم.
    این که شما به قرآن رجوع د ارین چیز بسیار خوبیست و متاسفانه یکی از نقاط ضعف ما رجوع کم به قرآن است .

این ایه قرآن رو حدس بزنین چیست

پیغمبر به مردم بگو اگر شما خدا را دوست دارید ..............................خدا هم شما را دوست دارد .

بنظرتان خدا چه چیزی رو فرموده که داشته باشید تا دوستتان داشته باشد ؟

پاسخ این سوال راهی است به پاسخ شما
    چون کم میام لطفا نقل قول کنید
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

9. صلوات

نوشته
    16
    حضور
    12 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    این که شما به قرآن رجوع د ارین چیز بسیار خوبیست و متاسفانه یکی از نقاط ضعف ما رجوع کم به قرآن است .

این ایه قرآن رو حدس بزنین چیست

پیغمبر به مردم بگو اگر شما خدا را دوست دارید ..............................خدا هم شما را دوست دارد .

بنظرتان خدا چه چیزی رو فرموده که داشته باشید تا دوستتان داشته باشد ؟

پاسخ این سوال راهی است به پاسخ شما
    چون کم میام لطفا نقل قول کنید
    ممنونم از پاسختون
    این کدوم آیه قرآنه؟
    نمیدونم، شاید جای خالی اهل بیت باشه.
    ولی مشکل من اینجاست که هیچ سندی رو نمی تونم پیدا کنم که مرحوم آیت الله لنکرانی که مرجع تقلید منه جزو عترت و اهل بیت پیامبر محسوب بشه.
    حس می کنم اینا همش سختگیری های ملت و دولت ایران (ایرانی اسلامی) هست که برای اسلامی نگه داشتن مملکت و منافع خودشون هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط شعیب نمایش پست ها
    يَا أيّهَا الّذِينَ آمَنُوا أطِيعُوا اللهَ وَ أطِيعُوا الرّسُولَ وَ اُولِى الأمْرِ مِنْكُمْ (نساء59) «اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از خدا اطاعت كنيد! و از پيغمبرتان و صاحبان امرتان كه از شما هستند اطاعت كنيد!»
    ممنون از پاسختون
    همیشه خیلی زیاد و مفید توضیح میدین، خدا خیرتون بده.
    این صاحب امر که از خودمون هم هست یعنی مرجع تقلید من درسته؟ این مرجع تقلید ها رو من قبول ندارم، سوم راهنمایی بودم دیدم کتاب لنکرانی تو خونست و مامان و بابا مرجعشون لنکرانیه، ماهم به تبعیت مقلد ایشون شدیم. یکم که بزرگتر شدم فهمیدم حرف هاشون مشابه همه، پی بردم که هیچکدوم رو قبول ندارم.

یه جا اینطوری حرف زدم گفتن دینت رو انتخابی کردی، گلچین کردی و داری می پرستی.
    یه مرجع تقلید میگه فلان کاری حرومه، یکی دیگه مکروهه، این انتخابی نیست؟ یکی میاد حرف یه مرجع تقلیدی رو قبول می کنه که راحتتر قوانین دینی رو وضع می کنه و از اون پیروی می کنه، اینجا دیگه ما داریم حرف یه بنده رو گوش میدیم تا حرف خدامون رو...!! چه توجیهی واسه این وجود داره؟

من دلم میخواد فقط حرف خدا رو گوش کنم، حرف قرآن رو گوش کنم.
    قرآن اجبار نکرده که از حرف صاحب امر پیروی کنم، گفته از خدا، قرآن، پیامبر و صاحب امرتون پیروی کنید.
    ولی یه حرف خوبی زدید، قرآن گفته نماز بخونید ولی نگفته چطوری و چند رکعت و غیره... اینا رو ما تو رساله می خونیم! اینجاست که من شک می کنم به اینکه آیا باید قبول داشته باشم یا خیر! و از اون طرف سختگیری های اضافی و بیخود و بی منطقی رو از رساله ها می بینم که زده میشم از رساله و دین اسلام!
    ویرایش توسط bbehsan : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ در ساعت ۱۴:۳۸

علاقه
    شعر - شعر آئینی- تاریخ مذهب
    نوشته
    223
    حضور
    2 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    636

ولی مشکل من اینجاست که هیچ سندی رو نمی تونم پیدا کنم که مرحوم آیت الله لنکرانی که مرجع تقلید منه جزو عترت و اهل بیت پیامبر محسوب بشه.
    حس می کنم اینا همش سختگیری های ملت و دولت ایران (ایرانی اسلامی) هست که برای اسلامی نگه داشتن مملکت و منافع خودشون هست.
    سوال باید دارای منطق باشه

طبق فرمایش شما دولت اسلامی .......مراجع و رساله ها رو درست کردند

و قبلاً مرجع تقلید و رساله ای در کار نبوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

----------------------------------------

اگر این منطق ما باشه پس کلاس درس و معلم و شرح درس ها همه باید جمع بشه

چون خود کتاب درس هست ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

در قرآن داریم ید الله فوق ایدیهم ....... و طبق نظر شما اگر فقط به قرآن و الفاظ آن بپردازیم شما این آیه رو معنی کنید

و از هیچ شرح و تفسیری استفاده نکنید

...............................

میبینید که لازم است کسانی این آیه و امثال این آیه را شرح و تفسیر کنند

لذا خداوند با کتاب خود اطاعت پیامبر و امامان را هم واجب دانسته

و اکنون که امام زمان غائب هستند به فرموده خودشان باید به راویان احادیث

و مراجع تقلید مراجعه کرد ......

در ثانی رساله ی مراجع مطالب خودشان نیست بلکه شرح آیات قرآن و احادیث ائمه است

مثلاً در مورد حجاب آیه قرآن میفرماید

وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ

شما معنی این آیات را بفرمائید و بگویید کدام رساله ضد این آیه را گفته است

بگو به زنان مومن چشمهای خود را حفظ کنند

پاکدامن باشند

زینت های خود را آشکار نکنند

مگر آنچه ظاهر است (مثل صورت و کف دست ها)

و مقنعه های خود را روی گریبان بیاندازند

و مجدداً برای تاکید میفرماید زینت های خود را آشکار نکنند

مگر برای شوهران خود

--------------------------------------------------

مشکل شما در کدوم آیه است ؟؟؟؟؟؟

ویرایش توسط ya muhammad : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ در ساعت ۱۴:۴۰
    آفرين ها بر شما اي امت اسلامي ايران ما

و تبريك به مناسبت حضور توفنده و دشمن شكن شما

در يوم الله 22 بهمن 93

12. صلوات ها 2

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

سلام

قرآن کتاب کاملی است اما در ، در سینه علم داده شدگان .بنص عنکبوت 49

وبنص حدیث متواتر ثقلین اگر قران همراه عترت باشد تا قیامت جوابگو ومایه هدایت بشر است ....

افسوس که خلیفه ثانی دستور داد که : جردوا القران ... قرانها را تجرید کنید ! صححه الالبانی و الذهبی

وامام دوازدهم هم غائب شد ......

14. صلوات ها 3

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

نقل قول نوشته اصلی توسط عقل و فطرت نمایش پست ها
    سلام همیشه برای من سوال بوده...
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی
    تا جایی که یادم می آید 2 یا سه بار بنده با شما این بحث را شروع کردم (البته شما میان سوال دوستان وارد شدید و استارتر نبودید) و همیشه همین چند آیه را آوردید و بنده جوابتان را دادم و میانه بحث رها کردید.
    انشاء الله در این بحث بتوانیم تا آخر خدمت شما باشیم و شما بتوانید این سوال همیشگیتان را یک بار برای همیشه پاسخ بگیرید.

چرا شما خود رسول رو از طریق خدا قران تعریف نمی کنیدتا همه چیز برای شما روشن بشه؟
    چطور شما اینطوری نتیجه میگیرید:
    بفرمایید معرفی کنید ما استفاده می کنیم.

چطور شما همچین فاجعه ای در دین رو ایجاد کرده اید و میبینید که این بندگان خدا چطور دارن متوجه این قضیه میشن؟ نفس هیچ انسانی نمی پذیره که قران بالای تاقچه ها خاک خورده و فقط به درد تلاوت کردن می خوره در حالی که تمامی احکام از رساله های انسان ها و احکام انسان ها خارج میشه؟ اگر قرار شما از این کتب دست نوشته پیروی کنید دیگر نازل شدن کتاب از سوی خدا چیست؟ یا خدا همه رو توی یک کتاب می آورد یا اینکه اینگونه بندگان رو معطل کتاب های شیعه و سنی و وهابیت نمی کرد... اما یه چیزی هست... خداوند شما و دیگر بندگان رو معطل نکرده و صراحتاً بیان کرده:
    این به تعبیر شما "فاجعه " را (که ما منطق قرآن می دانیم نه فاجعه) خود قرآن برای هدایت بشر قرار داده است :
    مَنْ يُطِعِ الرّسُولَ فَقَدْ أطَاعَ الله (نساء80) «آن كسى كه از اين پيغمبر اطاعت كند از خداوند اطاعت كرده است.»

اگر مدعی عمل به قرآنیم به تمام قرآن عمل کنیم نه یک چند آیه گزینشی از آن را که مطابق رای خود و برای بیان عقاید خود کنار هم می گذاریم(که اگر همان ها را هم بی طرفانه بررسی کنیم می بینیم غیر از آنچیزی است که ما می خواستیم از آن برداشت کنیم)
    «أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ[بقره/۸۵] آیا به بعضى از دستورات كتاب آسمانى ایمان مى‏ آورید، و به بعضى كافر مى‏ شوید؟! براى كسى از شما كه این عمل (تبعیض در میان احكام و قوانین الهى) را انجام دهد، جز رسوایى در این جهان، چیزى نخواهد بود، و روز رستاخیز به شدیدترین عذابها گرفتار مى‏ شوند. و خداوند از آنچه انجام مى‏ دهید غافل نیست»

نفس هیچ انسانی نمی پذیره که قران بالای تاقچه ها خاک خورده و فقط به درد تلاوت کردن می خوره
    بله و هر کس این را بگوید که قرآن فقط و فقط مال تلاوت است اشتباه می گوید قرآن کتاب زندگی است باید در زندگی جریان پیدا کند و باید طبق احکام آن زندگی کرد نماز خواند روزه گرفت زکات داد و ...اما این کارها را چگونه باید انجام دهیم آیا جزئیات هم بیان شده است؟؟:
    یه سوال، به این دلیل می پرسم که از زبون شما میخوام راهنمایی بشم، ممنون میشم جواب بدید؛
    نمازی که میخونیم و جزئیاتش توی قرآن نیومده. اگه قراره فقط به حرف قرآن گوش کنید نماز رو چطوری می خونید؟

16. صلوات ها 5

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

اما آیاتی که آوردید همه اش با کمی دقت مشخص می شود که نمی تواند مویدی برای گفتار شما باشد:
    اتَّبِعُوا مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ وَلَا تَتَّبِعُوا مِن دُونِهِ أَوْلِيَاءَ ۗ قَلِيلًا مَّا تَذَكَّرُونَ ﴿٣﴾
    فقط از آنچه از جانب خدا برایتان نازل گردیده پیروی کنید و غیر از آن از هیچ اولیای دیگری پیروی نکنید بسیار کم است آنچه را متذکر می شوید﴿۳﴾اعراف
    آیا پیامبر و حرف او "من دونه اولیاء" است واقعا هیچ عقل سلیمی می تواند این را بپذیرد!!!!!!!!؟؟
    پیامبر خدا و حرف او از طرف خدا نعوذ بالله اولیای طاغوت معرفی شود!!؟؟؟؟؟ این حرف خیلی عجیب است .
    چرا که می دانید خدا در قرآن دو ولی را معرفی می کند و دو خط را ترسیم می کند 1. خط و ولایت الله 2. خط و ولایت طاغوت "الله ولی الذین آمنو ....والذین کفرو اولیائهم الطاغوت".
    از این گذشته خدا در جای جای قرآن اولیای حق را معرفی کرده است: یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولوا الامر منکم.
    انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
    چرا این ها را نمی بینید ؟؟
    آیا همین خدا خط خود و اولیا الله را مشخص نکرده است ؟؟
    هر کس که از این خط بیرون باشد اولیا الشیطان است و " من دون الله"
    حال شما پیدا کنید مصداق های این اولیاالله و اولیا الطاغوت را
    کدام کتاب کتاب ولی خدا و کدام کتاب، کتاب ولی شیطان است؟؟؟

إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْرَاةَ فِيهَا هُدًى وَنُورٌ ۚ يَحْكُمُ بِهَا النَّبِيُّونَ الَّذِينَ أَسْلَمُوا لِلَّذِينَ هَادُوا وَالرَّبَّانِيُّونَ وَالْأَحْبَارُ بِمَا اسْتُحْفِظُوا مِنْ كِتَابِ اللَّهِ وَكَانُوا عَلَيْهِ شُهَدَاءَ ۚ فَلَا تَخْشَوُا النَّاسَ وَاخْشَوْنِ وَلَا تَشْتَرُوا بِآيَاتِي ثَمَنًا قَلِيلًا ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ (5 | المائدة - 44)
    ما تورات را نازل کردیم در حالی که در آن، هدایت و نور بود؛ و پیامبران، که در برابر فرمان خدا تسلیم بودند، با آن برای یهود حکم می‌کردند؛ و (همچنین) علما و دانشمندان به این کتاب که به آنها سپرده شده و بر آن گواه بودند، داوری می‌نمودند. بنابر این، (بخاطر داوری بر طبق آیات الهی،) از مردم نهراسید! و از من بترسید! و آیات مرا به بهای ناچیزی نفروشید! و آنها که به احکامی که خدا نازل کرده حکم نمی‌کنند، کافرند.

وَكَتَبْنَا عَلَيْهِمْ فِيهَا أَنَّ النَّفْسَ بِالنَّفْسِ وَالْعَيْنَ بِالْعَيْنِ وَالْأَنْفَ بِالْأَنْفِ وَالْأُذُنَ بِالْأُذُنِ وَالسِّنَّ بِالسِّنِّ وَالْجُرُوحَ قِصَاصٌ ۚ فَمَنْ تَصَدَّقَ بِهِ فَهُوَ كَفَّارَةٌ لَهُ ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ (5 | المائدة - 45)
    و بر آنها [= بنی اسرائیل‌] در آن [= تورات‌]، مقرر داشتیم که جان در مقابل جان، و چشم در مقابل چشم، و بینی در برابر بینی، و گوش در مقابل گوش، و دندان در برابر دندان می‌باشد؛ و هر زخمی، قصاص دارد؛ و اگر کسی آن را ببخشد (و از قصاص، صرف‌نظر کند)، کفاره (گناهان) او محسوب می‌شود؛ و هر کس به احکامی که خدا نازل کرده حکم نکند، ستمگر است.

وَلْيَحْكُمْ أَهْلُ الْإِنْجِيلِ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فِيهِ ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ (5 | المائدة - 47)
    اهل انجیل [= پیروان مسیح‌] نیز باید به آنچه خداوند در آن نازل کرده حکم کنند! و کسانی که بر طبق آنچه خدا نازل کرده حکم نمی‌کنند، فاسقند.

خوب تا بحال از خودتون سوال کردید که کتاب هایی که باهاش حکم می کنید نازل شده از سوی خدا هستند یا نه؟
    خداوند تورات و انجیل و قران رو نازل کرده یا کلینی و صدوق و بحار و مسلم و بخاری و .... ؟

إِنَّ هَٰذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا (17 | الإسراء - 9)
    این قرآن، به راهی که استوارترین راه‌هاست، هدایت می‌کند؛ و به مؤمنانی که اعمال صالح انجام می‌دهند، بشارت می‌دهد که برای آنها پاداش بزرگی است.

قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْكُمْ مِنْ رَبِّكُمْ ۗ وَلَيَزِيدَنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ طُغْيَانًا وَكُفْرًا ۖ فَلَا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ (5 | المائدة - 68)
    ای اهل کتاب! شما هیچ آیین صحیحی ندارید، مگر اینکه تورات و انجیل و آنچه را از طرف پروردگارتان بر شما نازل شده است، برپا دارید. ولی آنچه بر تو از سوی پروردگارت نازل شده، (نه تنها مایه بیداری آنها نمی‌گردد، بلکه) بر طغیان و کفر بسیاری از آنها می‌افزاید. بنابر این، از این قوم کافر، (و مخالفت آنها،) غمگین مباش!

فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَٰذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا ۖ فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ (2 | البقرة - 79)
    پس وای بر آنها که نوشته‌ای با دست خود می‌نویسند، سپس می‌گویند: «این، از طرف خداست.» تا آن را به بهای کمی بفروشند. پس وای بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند؛ و وای بر آنان از آنچه از این راه به دست می‌آورند!

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ يَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ آمَنُوا بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ يُرِيدُونَ أَنْ يَتَحَاكَمُوا إِلَى الطَّاغُوتِ وَقَدْ أُمِرُوا أَنْ يَكْفُرُوا بِهِ وَيُرِيدُ الشَّيْطَانُ أَنْ يُضِلَّهُمْ ضَلَالًا بَعِيدًا (4 | النساء - 60)
    آیا ندیدی کسانی را که گمان می‌کنند به آنچه (از کتابهای آسمانی که) بر تو و بر پیش از تو نازل شده، ایمان آورده‌اند، ولی می‌خواهند برای داوری نزد طاغوت و حکّام باطل بروند؟! با اینکه به آنها دستور داده شده که به طاغوت کافر شوند. امّا شیطان می‌خواهد آنان را گمراه کند، و به بیراهه‌های دور دستی بیفکند.
    و این آیات هم هکذا
    همه و همه این را می رساند که باید احکام الهی از طریق ولایت الله گرفته شود و ولایت الله زا خدا در قرآن معرفی کرده است:
    انما ولیکم الله و رسوله و المومنون الذین یقیمون الصلوه و یوتون الزکات و هم راکعون.

18. صلوات ها 3

علاقه
    بعدا یکمشو میگم...
    نوشته
    128
    حضور
    7 روز 1 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

«قل إنّ الذین یفترون علی الله الکذب لا یفلحون» سوره مبارکه یونس - آیه ۶۹

مواظب باش دوست عزیز حرفات افترا نشه...

«إنما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یوقیمون الصلاة و یؤتون الزکاة و هم الراکعون» سوره مبارکه مائده - آیه ۵۵

اون آیه ای که شما آوردی دقت کن آورده «من دون الله»،ما دونوع اولیا داریم،الهی و من دون اللهی...آیه فوق مبین اولیا الهی است و مشخصه...

«أطیعوا الله و أطیعوا الرسول واحذروا فان تولیتم فٱعلموا أنما علی رسولنا البلاغ المبین»
    سوره مبارکه مائده - آیه ۹۲

این هم...

«و ما أنزلنا علیک الکتاب الا لتُبَیِّنَ لهم الذی اختلفوا فیه و هدی و رحمة لقوم یؤمنون»
    سوره مبارکه نحل - آیه ۶۴

شما که میگید خود قرآن کافیه و به تاویل و تفسیر و پیامبر و امام و... نیازی نیست،معنی آیه فوق چیه؟

امام علي عليه السّلام فرمودند:
    علیکم بکتاب الله... من عمل به سبق؛
    بر شما باد رجوع به کتاب خدا(قرآن) ... کسی که به آن عمل کند از همه پیشی می گیرد.
    نهج البلاغه خطبه 155

امام صادق عليه السّلام فرمودند:
    يا مفضل لو تدبر القرآن شيعتنا لما شکوا في فضلنا ... .
    اي مفضل، اگر شيعيان ما در قرآن تدبر کنند و بينديشند، هر آينه شک نمي کردند در بزرگي و فضل ما.
    بحار الأنوار، ج 53، ص 25

پيامبر اکرم صلّي الله عليه و آله فرمودند:
    القرآن افضل کل شيءٍ دون الله.
    قرآن افضل از هر چيزي است جز ذات اقدس الهي.
    الکافي، ج 2، ص 238

امام باقر عليه السّلام فرمودند:
    القرآن خاص و عام و محکم و متشابه و ناسخ و منسوخ و الراسخون في العلم يعلمونه و رواه.
    براي قرآن خاص و عام و محکم و متشابه و ناسخ و منسوخ است که صاحبان و راسخين در علم آن را مي دانند و روايت مي کنند.
    مستدرک الوسائل، ج 17، ص 332

«...و لا یعلم تأویله إلا الله و الراسخون فی العلم...»
    (آیه ۷ سوره آل عمران)

نزل القرآن اربعة اَرباعٍ رُبعٌ فينا و ربعٌ في عدوّنا و ربعٌ سُننٌ و امثالٌ و ربعٌ فرائض واحکام.
    قرآن بر چهار بخش نازل شده، يک چهارم درباره ما و يک چهارم درباره دشمنان ما و يک چهارم در سنن و امثال و يک چهارم آن واجبات و احکام است.
    الکافي، ج 6، ص 464

امام علي عليه السّلام فرمودند:
    فان في القرآن علم الاولين و الاخرين لم يدع لقائل مقالاً و لا يعلم تاويله الا الله و الراسخون في العلم.
    بدرستي که در قرآن علم اولين و آخرين است، براي گوينده مجالي را نگذاشته است و تأويل آن را (احدي) نمي داند مگر خدا و راسخين در علم.
    بحار الأنوار، ج 24، ص 179
    (آیه ۷ سوره مبارکه آل عمران)

به راستی کیست جز حضرت علی (علیه السلام) که پیامبر اسلام حضرت محمد(صلوات الله علیه و آله و سلم) ایشان را در مدینة العلم یعنی وجود گرانقدر خود معرفی میکننو و حتی در وصیت خود هم «عترت» در کنار «قرآن» آمده...

پيامبر اکرم صلّى الله عليه و آله فرمودند:
    إنّي قَد تَرَكْتُ فِيكُمُ الثّقلَيْنِ ، ما إنْ تَمَسَّكْتُمْ بِهما لَن تَضِلّوا بَعْدي، وأحَدُهُما أكْبَرُ مِنَ الآخَرِ: كِتابُ اللّه ِ حَبْلٌ مَمْدودٌ مِنَ السَّماءِ إلَى الأرضِ، وعِتْرَتي أهلُ بَيْتي ، ألَا وإنَّهُما لَن يَفْتَرِقا حتّى يَرِدا علَيَّ الحَوضَ؛
    من در ميان شما دو شى ءگرانبها گذاشته ام كه تا وقتى به آنها چنگ آويزيد هرگز پس از من گمراه نمى شويد و يكى از آن دو بزرگتر از ديگرى است: كتاب خدا كه ريسمانى است از آسمان به زمين كشيده و عترت و خاندان من. بدانيد كه اين دو هرگز از هم جدا نمى شوند تا كنار حوض [كوثر] نزد من آيند.
    بحار الأنوار: 23 / 106 / 7

إنی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی أهل بیتی ما إن تمسکتم بهما لن تضلوا؛
    من دو چیز ارزشمند در میان شما می گذارم؛ کتاب خدا، و عترت و اهل بیتم، اگر به آنها چنگ بزنید هرگز گمراه نمی شوید.
    غايه المرام 1/115

المَهدِی مِن عِترَتی مِن وُلدِ فاطِمَةَ؛
    مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از عترت من و از فرزندان فاطمه است.
    بحار الأنوار، ج38، ص44

دوست گرامی،خداوند تعالی ولی امر‌ ما را بیان کرده است...
    انما از ادات حصر است بمعنی تنها...
    اول خداوند دوم رسول و صاحب امران ما(یا در آیات دیگر کسانی که در حال رکوع زکات میدهند که بین مسلمین اجماع است که این آیه در سأن حضرت علی(ع) میباشد...)
    و همچنین خود قرآن از تأویل داشتن خود خبر میدهد و میفرماید:تاویلش را جز خداوند و راسخون در علم احدی نمیداند...

براستی از این واضح تر؟
    و اینکه با نص قرآن به موارد ذیل میرسیم:
    ولی مسلمین بودن حضرت محمد(ص)
    ارجحیت رسول از مومنین نسبت به خودشان
    ولی مسلمین بودن ائمه(طبق آیه ولایت و وصیت پیامبر خدا(ص) و...)
    تأویل داشتن قرآن
    جز خدا و راسخون علم احدی تأویل قرآن را نمیداند
    اطیعوا الله+و اطیعوا الرسول و اولی...

دو اطیعوا...

پیامبر(ص) لزوم توجه به قرآن و عترت را یبان فرمودند...
    عترت رسول خدا(ص) احکام و تفسیر و...را بیان فرمودند...
    در دوران غیبت طبق امر حضرت مهدی(عج) وظیفه ما رجوع به فقها یا محدیثین است...

سَلامُ اللّه ِ عَلى أَهْلِ قُم. يَسْقِى اللّه ُ بِلادَهُمُ الغَيْثَ، وَ يُنَزِّلُ اللّه ُ عَلَيْهِمُ الْبَرَكاتِ، وَ يُبَدِّلُ اللّه ُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ، هُمْ أَهْلُ رُكُوعٍ وَ سُجُودٍ وَ قيامٍ وَ قُعُودٍ، هُمُ الْفُقَهاءُ الْعُلَماءُ، هُمْ أَهْلُ الدِرايَةِ وَ الرِوايَةِ وَ حُسْنِ الْعِبادَةِ؛
    سلام بر مردم قم، خداوند شهرهاى آنان را با باران سيراب مى كند، و بركتها را بر آنان نازل مى كند، و بديهاى آنان را به خوبى ها تبديل مى كند، آنها اهل ركوع و سجود و قيام و قعود هستند. آنان فقيه و دانشمند هستند. آنان اهل درك حقايق و روايت و عبادت نيكو هستند.
    بحارالانوار، ج 60 ، ص 217

سَيَأتي زَمانٌ تَكونُ بَلدَةُ قُمَّ و أهلُها حُجَّةً عَلَى الخَلائِقِ و ذلِكَ في زَمانِ غَيبَةِ قائِمِنا إلى ظُهُورِهِ ؛
    روزگارى خواهد آمد كه شهر قم و مردمان آن حجّت بر ديگر مردمان باشند؛ آن روزگار در زمان غيبت قائم ما است تا آن گاه كه ظهور كند .
    بحار الأنوار ، ج 60 ، ص 213

دقت کنید «حجت»...

امام کاظم عليه السّلام فرمودند:
    تفقهوا في دينِ الله فَأنَّ الفِقهَ مِفتاحُ البَصيرةِ وَ تَمامُ العِبادَةِ؛
    «در دين خدا تفقه و کاوش کنيد، چرا که فقه و فهم دين، کليد بصيرت و کامل کننده عبادت است.»
    بحارالانوار، ج 10، ص 247.

دوست گرامی سعی کنید همانطور از ظاهر آیات احکام غسل خود را(!!!) استخراج میکنید قبل آن سری به آیات درباره ولایت و اهل بیت بزنید...
    و متوجه خواهید شد که جز خداوند و چهارده معصوم کسی از علم خدا بنفسه آگاه نیست...

و کافی و بحار و... هم تنها احادیث آن انوار الهی نه جایگزین قرآن بلکه در کنار قرآن...طبق وصیت و تذکر رسول خدا(ص) که قرآن و عترت تا حوض کوثر باهم هستند...

فقها و مراجع از قرآن و احادیث و طبق رویه هایی احکام و... را استخراج و استنباط میکنند نه طبق و هوی و هوس یا حدس...یا اینکه چون اسلام دین آسانی است پس نماز فلان است و...

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام همیشه برای من سوال بوده...
    چرا شما خود رسول رو از طریق خدا قران تعریف نمی کنیدتا همه چیز برای شما روشن بشه؟
    چطور شما اینطوری نتیجه میگیرید:

رسول = محمد = حدیث = کلینی و صدوق و بحار و ... = رساله های مراجع تقلید ؟؟؟

چطور شما همچین فاجعه ای در دین رو ایجاد کرده اید و میبینید که این بندگان خدا چطور دارن متوجه این قضیه میشن؟ نفس هیچ انسانی نمی پذیره که قران بالای تاقچه ها خاک خورده و فقط به درد تلاوت کردن می خوره در حالی که تمامی احکام از رساله های انسان ها و احکام انسان ها خارج میشه؟ اگر قرار شما از این کتب دست نوشته پیروی کنید دیگر نازل شدن کتاب از سوی خدا چیست؟ یا خدا همه رو توی یک کتاب می آورد یا اینکه اینگونه بندگان رو معطل کتاب های شیعه و سنی و وهابیت نمی کرد... اما یه چیزی هست... خداوند شما و دیگر بندگان رو معطل نکرده و صراحتاً بیان کرده:

اتَّبِعُوا مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ وَلَا تَتَّبِعُوا مِن دُونِهِ أَوْلِيَاءَ ۗ قَلِيلًا مَّا تَذَكَّرُونَ ﴿٣﴾
    فقط از آنچه از جانب خدا برایتان نازل گردیده پیروی کنید و غیر از آن از هیچ اولیای دیگری پیروی نکنید بسیار کم است آنچه را متذکر می شوید﴿۳﴾اعراف

اولیای دیگر همان کتب حدیثی صدوق و بحار و مسلم هستند که شیطان باعث شده اینها جای قران رو بگیرند. در حالی که خداوند صراحتاً سه بار محکم فرموده:

إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْرَاةَ فِيهَا هُدًى وَنُورٌ ۚ يَحْكُمُ بِهَا النَّبِيُّونَ الَّذِينَ أَسْلَمُوا لِلَّذِينَ هَادُوا وَالرَّبَّانِيُّونَ وَالْأَحْبَارُ بِمَا اسْتُحْفِظُوا مِنْ كِتَابِ اللَّهِ وَكَانُوا عَلَيْهِ شُهَدَاءَ ۚ فَلَا تَخْشَوُا النَّاسَ وَاخْشَوْنِ وَلَا تَشْتَرُوا بِآيَاتِي ثَمَنًا قَلِيلًا ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ (5 | المائدة - 44)
    ما تورات را نازل کردیم در حالی که در آن، هدایت و نور بود؛ و پیامبران، که در برابر فرمان خدا تسلیم بودند، با آن برای یهود حکم می‌کردند؛ و (همچنین) علما و دانشمندان به این کتاب که به آنها سپرده شده و بر آن گواه بودند، داوری می‌نمودند. بنابر این، (بخاطر داوری بر طبق آیات الهی،) از مردم نهراسید! و از من بترسید! و آیات مرا به بهای ناچیزی نفروشید! و آنها که به احکامی که خدا نازل کرده حکم نمی‌کنند، کافرند.

وَكَتَبْنَا عَلَيْهِمْ فِيهَا أَنَّ النَّفْسَ بِالنَّفْسِ وَالْعَيْنَ بِالْعَيْنِ وَالْأَنْفَ بِالْأَنْفِ وَالْأُذُنَ بِالْأُذُنِ وَالسِّنَّ بِالسِّنِّ وَالْجُرُوحَ قِصَاصٌ ۚ فَمَنْ تَصَدَّقَ بِهِ فَهُوَ كَفَّارَةٌ لَهُ ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ (5 | المائدة - 45)
    و بر آنها [= بنی اسرائیل‌] در آن [= تورات‌]، مقرر داشتیم که جان در مقابل جان، و چشم در مقابل چشم، و بینی در برابر بینی، و گوش در مقابل گوش، و دندان در برابر دندان می‌باشد؛ و هر زخمی، قصاص دارد؛ و اگر کسی آن را ببخشد (و از قصاص، صرف‌نظر کند)، کفاره (گناهان) او محسوب می‌شود؛ و هر کس به احکامی که خدا نازل کرده حکم نکند، ستمگر است.

وَلْيَحْكُمْ أَهْلُ الْإِنْجِيلِ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فِيهِ ۚ وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ (5 | المائدة - 47)
    اهل انجیل [= پیروان مسیح‌] نیز باید به آنچه خداوند در آن نازل کرده حکم کنند! و کسانی که بر طبق آنچه خدا نازل کرده حکم نمی‌کنند، فاسقند.

خوب تا بحال از خودتون سوال کردید که کتاب هایی که باهاش حکم می کنید نازل شده از سوی خدا هستند یا نه؟
    خداوند تورات و انجیل و قران رو نازل کرده یا کلینی و صدوق و بحار و مسلم و بخاری و .... ؟

إِنَّ هَٰذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا (17 | الإسراء - 9)
    این قرآن، به راهی که استوارترین راه‌هاست، هدایت می‌کند؛ و به مؤمنانی که اعمال صالح انجام می‌دهند، بشارت می‌دهد که برای آنها پاداش بزرگی است.

قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْكُمْ مِنْ رَبِّكُمْ ۗ وَلَيَزِيدَنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ طُغْيَانًا وَكُفْرًا ۖ فَلَا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ (5 | المائدة - 68)
    ای اهل کتاب! شما هیچ آیین صحیحی ندارید، مگر اینکه تورات و انجیل و آنچه را از طرف پروردگارتان بر شما نازل شده است، برپا دارید. ولی آنچه بر تو از سوی پروردگارت نازل شده، (نه تنها مایه بیداری آنها نمی‌گردد، بلکه) بر طغیان و کفر بسیاری از آنها می‌افزاید. بنابر این، از این قوم کافر، (و مخالفت آنها،) غمگین مباش!

فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَٰذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا ۖ فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ (2 | البقرة - 79)
    پس وای بر آنها که نوشته‌ای با دست خود می‌نویسند، سپس می‌گویند: «این، از طرف خداست.» تا آن را به بهای کمی بفروشند. پس وای بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند؛ و وای بر آنان از آنچه از این راه به دست می‌آورند!

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ يَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ آمَنُوا بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ يُرِيدُونَ أَنْ يَتَحَاكَمُوا إِلَى الطَّاغُوتِ وَقَدْ أُمِرُوا أَنْ يَكْفُرُوا بِهِ وَيُرِيدُ الشَّيْطَانُ أَنْ يُضِلَّهُمْ ضَلَالًا بَعِيدًا (4 | النساء - 60)
    آیا ندیدی کسانی را که گمان می‌کنند به آنچه (از کتابهای آسمانی که) بر تو و بر پیش از تو نازل شده، ایمان آورده‌اند، ولی می‌خواهند برای داوری نزد طاغوت و حکّام باطل بروند؟! با اینکه به آنها دستور داده شده که به طاغوت کافر شوند. امّا شیطان می‌خواهد آنان را گمراه کند، و به بیراهه‌های دور دستی بیفکند.

اینها ایاتی هست که هرگز برای مردم نمی خوانید و کتمان می کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام دوست عزیزم... خوشحالم که ارزش بسیار زیادی برای آیات خدا قائل هستید.
    در مورد نماز....
    شما فکرش رو بکنید که وهابیت چطوری نماز میخونه؟آیا مثل شیعه ها نماز میخونه؟ آیا اهل سنت که از سنت پیامبر و از شیعه ها هم به پیامبر نزدیک تر بودن مثل شیعه ها نماز میخونن؟
    چرا اینطوریه؟
    مطابق آیات قران کریم نماز دارای زمان های بخصوصی هست..برای مثال قبل از ظهر و بعد از ظهر و قبل غروب تا بعد شب و ... و در شب و ...
    خداوند قوانینی که لازم بوده برای اقامه ی نماز رو برای ما در قران شرح کامل داده برای مثال وضو گرفتن قبل از نماز... و وضو کاملاً در قرآن شرح داده شده... شما هیچ آیه ای را نمی بینید که خداوند شما را معطل سنت کرده باشه... مثلاً گفته باشه قبل از نماز وضو بگیرید سپس نگفته باشه که وضو رو چطوری بگیرید و شما مجبور باشید به هر دری بزنید تا طریقه ی گرفتن وضو رو ببینید...
    من خودم همیشه برام سوال بود که چرا وقتی جنب میشم باید کل بدنم رو بشورم و اول راست و بعد چپ رو بشورم که اینهمه داستان پیش بیاد برام؟ در حالی که قران داره میگه چه قضای حاجت کردید و چه جنب شدید خودتون رو بشورید(فقط همون قسمت که کثیف شده)!!! تموم شد و رفت... حاضرم قسم بخورم که دین اسلام اینقدر اسون و لذت بخشه و مذاهب اونقدر سختش کردن که فقط باعث ایجاد وسواس در مردم میشه..

اما نماز... اگر از همین شیوخ شیعه و سنی بپرسید که رکعات نماز رو در قران به شما اثبات کنن نمی تونن... چون ما در قران چیزی به عنوان رکعات نماز یا خوندن اون به عربی نماز نداریم!!! چیزی به عنوان کتبیر و تشهد و ... نداریم...
    من خودم نمازم رو فارسی میخونم جاهایی که بلدم عربی هم میخونم فرقی برام نمی کنه و کاملاً متوجه هستم که با خدای خودم چه چیزی دارم بیان میکنم و قبل از اون یه سری حرکات تکراری رو هر روز تکرار میکردم بدون اینکه متوجه بشم چی دارم میگم!
    شما فکر میکنید موسی و هارون چند رکعت و چطوری نماز میخوندن؟مثل شیعه ها میخوندن یا مثل سنی ها؟

وَأَوْحَيْنَا إِلَىٰ مُوسَىٰ وَأَخِيهِ أَنْ تَبَوَّآ لِقَوْمِكُمَا بِمِصْرَ بُيُوتًا وَاجْعَلُوا بُيُوتَكُمْ قِبْلَةً وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ (10 | یونس - 87)
    و به موسی و برادرش وحی کردیم که: «برای قوم خود، خانه‌هایی در سرزمین مصر انتخاب کنید؛ و خانه‌هایتان را مقابل یکدیگر (و متمرکز) قرار دهید! و نماز را برپا دارید! و به مؤمنان بشارت ده (که سرانجام پیروز می‌شوند!)»

خوبه خودتون هم میگید...شما نماز بدون قنوت و رکوع و سجود میخونید؟رکعاتش؟هر چقدر آسون تر باشه چون اسلام دین آسانیه!؟

و ضمنا تشیع از عترت احکام و عقاید و... را گرفته و امام علی (ع) باب علم رسول خدا هستند و علم رسول خدا علم ناب وحی شده از سوی خداست...علوم دینی ما از راسخون گرفته شده نه از ظن و گمان شخصی...

ویرایش توسط فرهاد : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ در ساعت ۱۷:۲۵
    قال رسول الله(صلوات الله علیه و آله):ليس بمؤمن مستكمل الإيمان من لم يعد البلاء نعمة و الرّخاء مصيبة.هر كه بلا را نعمت و فراوانى را مصيبت نداند ايمان وى كامل نيست.[نهج الفصاحه،حدیث 2391]

20. صلوات

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 46

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری