تا چه مقدار ناز کردن ایراد نداره؟ (حدود ناز کردن در خانم ها)

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

باسلام:
چندوقت پیش جمله ای شنیدم که میخواستم اون رودرنظرسنجی قراربدم،ولی بلدنبودم،چطورنظرسنجی کنم،البته چندتاموضوع دیگه هم دارم که می خوام موردنظرسنجی قراربدم،لطفااگرمیدونیدتوضیح بدیدچطور درست کنم:
باتوجه به جمله ای که شنیدم، میخوام نظرات کاربران ومشاوران روراجع به این موضوع بدونم:

جمله:هرچقدربرای یک مردبیشترنازکنی بیشترطالبت خواهدبود،البته این روبه خانمی می گندکه درزندگی خیلی کوتاه میاد وشوهرش رودرک می کنه،بهش می گنداگه اینقدرکوتاه بیای همسرت فکرمیکنه آدم ساده لوحی هستی که هیچی برات مهم نیست وبه اصطلاح قدرت رونمیدونه!وبعداشاره می کنندبه زن هایی که هفت قلم آرایش وهزاران توقع درزندگی دارندودرعین حال همسرشون هم به اصطلاح خودشوبراش هلاک می کنه،بااین تفاسیر،خانم واقعابایدچیکارمنه؟که هم قدرش روبدونندوهم به همسرش فشارواردنشه...

1)آقایان ابرازنازدرخانم رودرچی می دونند؟نازکردن واقعی ازنظرمردهاچیست؟

2)آیااین درسته که مردهادوست دارندهمسرشون ازاونهاتوقع داشته باشه؟یعنی یکسری مطالبات ازاونهاداشته باشه؟بااین تحلیل که زمانی که خانم ازنیازهاش برای آقامی گه،همسرش انگیزه ونشاط برای کارکردن بیشترپیدامی کنه؟وآقایان ذاتادوست دارندکه نیازهای خانواده روتامین کنندواگرخانواده ازاونهادرخواستی نکنه احساس عدم شایستگی می کنند؟

3)زن خوب ازنظرآقایان چه ویژگی هایی دارد؟(ازلحاظ رفتاری،گفتاری،عملکردی،ظاهری)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

sn.mohaghegh;633340 نوشت:
جمله:هرچقدربرای یک مردبیشترنازکنی بیشترطالبت خواهدبود،البته این روبه خانمی می گندکه درزندگی خیلی کوتاه میاد وشوهرش رودرک می کنه،بهش می گنداگه اینقدرکوتاه بیای همسرت فکرمیکنه آدم ساده لوحی هستی که هیچی برات مهم نیست وبه اصطلاح قدرت رونمیدونه!وبعداشاره می کنندبه زن هایی که هفت قلم آرایش وهزاران توقع درزندگی دارندودرعین حال همسرشون هم به اصطلاح خودشوبراش هلاک می کنه،بااین تفاسیر،خانم واقعابایدچیکارمنه؟که هم قدرش روبدونندوهم به همسرش فشارواردنشه...

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
به نظر می رسد افراط یا تفریط در هرکاری مناسب نیست و باید انسان میانه رو باشد البته باید در این میانه رو بودن شرایط را در نظر بگیرد
البته این را عرض کنم که اعتدال در هر جایی معنای خاص خودش را دارد در زندگی زناشویی هم معنای خاص خود را دارد به این معنا که درخواستها با توجه به توانمندی آقا و با در نظر گرفتن شرایط و با رعایت احترام طرفین و در فضای صمیمی باید صورت گیرد نه اینکه ولو با فشار آمدن به آقا یا بی احترامی به ایشان یا... باشد که در این صورت درست نمی باشد که نه تنها موجب صمیمیت و جذب شدن نمی شود بلکه ایجاد کینه ناراحتی و بی احترامی و ...نیز می شود.
آنچه سبب قدرشناسی می شود انجام وظایف و حرکت در مسیر افزایش مهر و محبت در خانواده می باشد آنجایی که خانمها را با خانمهای صد قلم آرایش کرده مقایسه می کنند یا به خاطر این است که آن خانم در محیط خانه کم می گذارد و یا به خاطر چشم چرانی آقا می باشد که هر کدام راه حل خاص خود را دارد
این را هم خدمتتون عرض کنم زیبایی آن هم آن زیبایی که با آرایش بوجود آمده باشد تنها از دور خوش است و الا آنها نیز در زندگی خود مشکلات فراوانی را دارند و به سرعت از این زیبایی از چشم مرد می افتد ومرد به دنبال صفاتی که از بین نمی رود می گردد و صفاتی که تنها برای او باشد و زمینه بی ناموسی را برای او فراهم نمی کند می باشد.
در مورد ناز هم این نکته را خدمتتون عرض کنم که زن مظهر ناز و مرد مظهر نیاز است یعنی مرد نیاز دارد و زن ناز و هردو این موارد باید در زندگی باشد اما ناز زن باید به گونه ای باشد که مقابل صولت مرد قرار نگیرد که در این صورت نه تنها از سوی مرد مورد بی توجهی و بی مهری قرار می گیرد بلکه صولت و تکیه گاه بودن مرد را نیز تحت الشعاع قرار می دهد در واقع ناز زن در محیط سرشار از صمیمیت کارکرد دارد این ناز به معنای عدم تمایل از سوی خانم نیست بلکه به معنای تمایل همراه با نوعی مانع شدن می باشد در عین تمایل ناز می آید در این صورت است که وقتی خانم در جایگاههای دیگر صولت و اقتدار مرد را به رسمیت شناخت و با آن همراهی کرد مرد نیز این ناز را به جان می خرد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
ادامه دارد...

سلام.وقت بخیر.

خواهرم ببینید هرچیزی یه حدی داره که اگه بیشتر از حد بگذره شاید زدگی ایجاد کنه.

مثلا یک زن دائما اهل ناز کردنه وقتی مرد حال نداره چطور باید نازشو بکشه؟

بنده موافق ناز کردن زنم ولی خب نه بیش از حد چون باعث زدگی مرد میشه.

مثلا نازکردنای کوچیک خوبه.

نه این که زیاده روی کنه و....

البته باید ظرفیت مرد رو هم ببینه.

3)زن خوب ازنظرآقایان چه ویژگی هایی دارد؟(ازلحاظ رفتاری،گفتاری،عملکردی،ظاه ری)

از نظر هرکسی شاید فرق کنه.

که اینارو میشه مثلا از خود مرد پرسید یا فهمید یه چیزایی رو با رفتار مرد.

مثلا مردی دوست داره زنش تو خونه براش دلبری کنه

غذای خوب بپزه

علمش بالا باشه.
یا اصلا تو رسیدن به خدا کمکش کنه.

اینا متفاوته.

باید طبق رفتار همسر فهمید.یا مستقیم از خودش پرسید.البته فایلهای صوتی و کتب و... دیگری هست که کمک میکنه به ادم.

ممنون،البته من هنوز به طورشفاف به پاسخ موردنظرم نرسیدم،ولی چون فرمودیدادامه دارد،لطفابامصداق ونمونه عنوان کنیدتامن هم متوجه منظورتون بشم.
لطفاسایردوستان هم نظرات خودشون رواعلام کنند.

بازدیدکننده ی گرامی لطفانظرخودتون روهم بگیدهریک تجربه ی شمامیتونه حکم شمعی روداشته باشه که درتاریکی جلوی پای کسی روشن می کنید:بازدیدکنندگان تااین لحظه:

سلام.
راستش من کلا ناز کردن رو متوجه نمیشم
به غیر از مسائل مربوط به روابط جنسی دیگه ناز کردن کجا هست؟
مثلا مرد به خانمش بگه بریم مثلا مسافرت شمال و خانم هی بگه نه من نمیام و هی مرد نازش رو بکشه بگه عزیزم تو رو خدا بیا بریم؟؟:Moteajeb!:

[="Verdana"][="Black"]

هرچقدربرای یک مردبیشترنازکنی بیشترطالبت خواهدبود

سلام

نه،اینطوریام نیست.ناز کردن زیاد ( در حد شورشو در آوردن ) نتیجه عکس میده .برای بیشتر پسرا و مردا اعععععتدال رو باید در نظر گرفت،یه کم بیشتر. :Narahat az:

خب بستگی به آقاهه داره ،

مثلا ممکنه دختری گوشیشو یه ده دیقه از دسرس خارج کنه ، برخورد با این رفتار که نوعی ناز کردن محسوب میشه واسه پسرا متفاوته

یکی ممکنه سریع بره دنبال دختره ، قربون صدقش بره ، و از این بازیا

یکی دیگه ممکنه گوشیشو یه هفته خاموش کنه که طرف دستش بیاد دفعه دیگه از این نازا نکنه :khandeh!:

بستگی داره چقد طرف مقابلتونو بشناسین .

)زن خوب ازنظرآقایان چه ویژگی هایی دارد؟(ازلحاظ رفتاری،گفتاری،عملکردی،ظاه ری

هر مرد نرمالی دوس داره همسرش عرف اجتماعی رو رعایت کنه ، از هر نظر .[/]

حد حدود خاصی نداره ناز کردن یه زن.
گاهی زنا برای جلب توجه بیشتر همسرشون از اون حس زنانگی و حرکات عشوه های خاص مخصوص
استفاده میکنن تا بتونن سردی یا بی توجهی همسرشون نسبت به خودشون از بین ببرن البته مردا هم ناز کردن دوست میدارن!:ok: میگن زن نازه ومرد نیاز!
گاهی هم میخوان سر به تن شوهراشون نباشه چه برسه براشون ناز هم بکنن:_loool:

زنها یاد گرفتن که هر چی بیشتر از دسترس مرد دورتر باشی اون به طرفت بیشتر جذب میشه چون مردا از زن اویزون خوشون نمیاد

از نظر مردا به قول خود مردا زن خوب به زن مرده میگن:khandeh!: ولی جدای از شوخی مردا از هر زنی خوششون میاد:|

من چون ناز شناس نیستم . وقتی کسی برام ناز میکنه مثل توهین می مونه و کلی دلخور میشم و ازش نا امید میشم.

سلام به شما و ساير دوستان
در 3 پست توضيح ميدم اميدوارم صحبت هام به درد بخور باشه

1)آقایان ابراز ناز در خانم رو در چی می دونند؟ ناز کردن واقعی از نظر مردها چیست؟
ناز كردن عملي هست كه زن با انجام اون باعث ايجاد ميل و كشش در قلب مرد ميشه. ايجاد كشش در دل مرد شكل هاي مختلفي داره كه يكيش هم ناز كردن هست كه خصوصيت مهمش اينه كه همراه با نوعي غرور در زن هست

با احترام به نظر دوستان ، بنده به هيچ وجه به اين جمله اعتقاد ندارم كه مرد اهل نياز است و زن اهل ناز
هم مرد و هم زن هر دو هم نياز دارند و هم ناز ، اما تعريف اين دو خصوصيت ، در وجود زن و مرد متفاوته

ناز و نياز در مرد:
نياز مرد بيشتر بصورت عشق بازي خودنمايي ميكنه و بيشتر جنبهء جسمي داره (نه به اين معنا كه جنبهء احساسي نداشته باشه). نياز جسمي لزوماً به معناي رابطهء جنسيِ مدام نيست ، بلكه منظور اين هست كه عشق و نياز يك مرد به زن ، بيشتر متوجه ظاهر و جسم هست و البته همراه با احساسات عاطفي

ناز در وجود مرد همون صلابت مرد هست (اكثر افراد ناز و عشوه رو اشتباه ميگيرن و براي همين فكر ميكنن كه مرد ناز نداره). مرد هم براي زنش ناز ميكنه اما بصورت نشون دادن اقتدار و صلابت. مثلاً زن از شوهرش ميخواد كه به مسافرت برن ، مرد پاسخ ميده: تا ببينم چي ميشه!
يك زن عاقل ميدونه كه مرد مشكلي با مسافرت نداره ، اما داره نازِ مردانه ميكنه. در واقع ميخواد صلابت و اقتدار خودش رو نشون بده

ناز و نياز زن:
نياز زن به مرد ، بيشتر بصورت احساسي و عاطفي و به شكل نياز به يك حامي خودنمايي ميكنه (نه به اين معنا كه جنبهء جسمي نداشته باشه). نياز داشتن به يك حامي ، لزوماً به معناي پشتيباني مالي يا اينطور موارد نيست ، بلكه اصل اين نياز ، نياز به يك همراه است. وجود كسي كه زن رو بفهمه و درك كنه. در واقع عشق و نياز در وجود يك زن ، بيشتر در احساسات و جنبهء عاطفي خودش رو نشون ميده ، و در كنارش هم جنبه هاي جسمي

ناز كردن زن دو كاربرد داره. يكي اينكه مرد رو جذب ميكنه ، ديگر اينكه جايگاه زن رو بالا ميبره. در واقع ناز كردن زن ، قدرت نمايي زن هست ، اما زيركانه و ظريف. قدرت نمايي كه با اقتدار مرد هيچ منافاتي نداره. همونطور كه وقتي يك مرد با اقتدار در كنار همسرش گام برميداره ، اين اقتدار نه تنها زنش رو آزار نميده ، بلكه باعث ميشه زن هم احساس اقتدار كنه ، ناز زن هم اگر درست و معقول باشه ، نه تنها احساس اقتدار رو از مرد نميگيره ، بلكه اين حس رو در وجود مرد دوچندان ميكنه

توضيح بيشتر درمورد ناز رو در پست ديگه اي عرض ميكنم

2)آیا این درسته که مردها دوست دارند همسرشون از اونها توقع داشته باشه؟ یعنی یکسری مطالبات از اونها داشته باشه؟ با این تحلیل که زمانی که خانم از نیازهاش برای آقا میگه ، همسرش انگیزه و نشاط برای کارکردن بیشتر پیدا می کنه؟ و آقایان ذاتا دوست دارند که نیازهای خانواده رو تامین کنند و اگر خانواده از اونها در خواستی نکنه احساس عدم شایستگی می کنند؟
بله درسته
اما دقت به چند نكته بسيار مهمه

1 - اين درخواست ها بايد در راستاي ايجاد انگيزه در دل مرد و همسو با حس قيوميت در وجود مرد باشه ، نه اينكه بصورتي باشه كه اين حس رو در دل مرد از بين ببره و غرور مرد رو بشكنه

2 - معمولاً وقتي صحبت از درخواست زن از مرد به منظور ايجاد انگيزه در دل مرد ميشه ، بلافاصله ذهن به سمت درخواست هاي مالي ميره
اولاً گر چه ايجاد شور ، انگيزه و اقتدار در وجود

يك مرد ميتواند شامل ابراز نياز مالي هم بشود ، اما بحث مالي تنها گزينه نيست
ثانياً نياز يك خانواده كه مرد بايد تامين كنه هم تنها نياز مالي نيست. زن و فرزندان ، نيازهاي ديگري هم دارند

3 - زن نبايد هميشه درحال ابراز نياز باشه. ايجاد انگيزه در دل مرد ، گاهي با طرح درخواست از طرف زن تحقق پيدا ميكنه ، اما گاهي هم به موارد ديگري نيازه ، مثل ابراز همدردي ، ابراز همراهي ، همكاري. حتي گاهي برعكسه ، يعني درجاهايي اتفاقاً عدم ابراز نياز هست كه ايجاد انگيزه ميكنه

اگر نياز به توضيح بيشتر هست ، بفرماييد تا عرض كنم

از نظر كدام آقا؟
اين موضوع خيلي مفصله ، مثلاً اول بايد پاسخ اين سوال مشخص بشه كه چه مردي مد نظر شماست و احتمالاً بعدش سوالات ديگري هم پيش خواهد اومد

اما بطور كلي ، از نظر يك مرد با خصوصيات معمول و استاندارد ، من از پاسخ پيامبر(ص) استفاده ميكنم و پاسخي كلي عرض ميكنم:
زني كه نانجيب باشد به درد نميخورد
زني هم كه هميشه نجيب باشد به درد نميخورد
زن خوب ، زني است كه بتواند تعادل درستي بين اين دو حالت ايجاد كند

يك نكته بسيار مهم:
تمام مردها (كلاً تمام انسان ها) مثل هم نيستن و به هيچ وجه نميشه نسخهء واحد براي همه پيچيد. حرفهايي كه عرض كردم بصورت كلي بود و ممكنه بين افراد مختلف نظرهاي متفاوتي هم باشه و برخي از مواردي كه عرض كردم براي بعضي مردها صادق نباشه

[="Blue"]

Reza-D;636626 نوشت:
بله درسته

1 - اين درخواست ها بايد در راستاي ايجاد انگيزه در دل مرد و همسو با حس قيوميت در وجود مرد باشه ، نه اينكه بصورتي باشه كه اين حس رو در دل مرد از بين ببره و غرور مرد رو بشكنه

2 - معمولاً وقتي صحبت از درخواست زن از مرد به منظور ايجاد انگيزه در دل مرد ميشه ، بلافاصله ذهن به سمت درخواست هاي مالي ميره
اولاً گر چه ايجاد شور ، انگيزه و اقتدار در وجود

يك مرد ميتواند شامل ابراز نياز مالي هم بشود ، اما بحث مالي تنها گزينه نيست
ثانياً نياز يك خانواده كه مرد بايد تامين كنه هم تنها نياز مالي نيست. زن و فرزندان ، نيازهاي ديگري هم دارند

3 - زن نبايد هميشه درحال ابراز نياز باشه. ايجاد انگيزه در دل مرد ، گاهي با طرح درخواست از طرف زن تحقق پيدا ميكنه ، اما گاهي هم به موارد ديگري نيازه ، مثل ابراز همدردي ، ابراز همراهي ، همكاري. حتي گاهي برعكسه ، يعني درجاهايي اتفاقاً عدم ابراز نياز هست كه ايجاد انگيزه ميكنه

خیلی خوب بود بیشتر اطلاعات بدید.:ok:[/]

چگونگي ابراز ناز از سمت زن
اول بايد بين ناز و عشوه تفكيك قائل بشيم و تفاوتش رو بدونيم
ناز ، روشي هست براي بيان ارزش زن و سخت بودن دستيابي به مرد به زن
اما عشوه ، روشي هست براي نشان دادن تمايل زن به ارتباط با مرد و نمايش لذت بردن زن از اينكه در اختيار مرد قرار ميگيره

هر كدوم از اينها به تنهايي كامل نيست و تركيب اين دو باعث ميشه كه تعادل بين جذابيت و ارزشمندي زن حفظ بشه
بطور معمول ، ناز در مرحلهء اول قرار داره و عشوه در مرحلهء دوم (هرچند گاهي خوبه و حتي لازمه كه عشوه ، مقدم بشه)

موضوع ديگه اينكه هر زني بايد روش و شكلِ ناز و عشوهء مربوط به خودش رو بشناسه. ايراد نداره كه كليات رو ياد بگيره ولي به هيچ وجه نبايد سعي كنه تقليد كنه چون ممكنه يك نوع ناز و عشوه كه خانم شماره 1 انجام ميده و جذابيت زيادي هم ايجاد ميكنه ، اگر همون رو خانم شمارهء 2 انجام بده ، بجاي جذابيت ، ايجاد فاجعه كنه :Nishkhand:
هر كسي بايد سعي كنه شبيه به خودش باشه

عرض شد كه يادگيري كليات ، ايرادي نداره ، بلكه خوب هم هست. لذا برخي از خانمها با اين بهانه كه من از اين كارها بلد نيستم ، از هرگونه تلاش براي رسيدن به اين ظرافت با ارزش شونه خالي ميكنن كه البته معمولاً چوبش رو هم خودشون ميخورن

نكتهء آخر اينكه ناز و عشوه و طريقهء ابراز اونها به قدري مهمه كه در اكثر موارد ، خانمي با چهره و ظاهر معمولي (و حتي گاهي پاين تر از معمولي) كه توانايي بالايي در ناز و عشوه داشته باشه ، براي مردها بسيار جذاب تر از خانم زيبايي هست كه ناز و عشوه بلد نيست

Reza-D;636636 نوشت:
چگونگي ابراز ناز از سمت زن
اول بايد بين ناز و عشوه تفكيك قائل بشيم و تفاوتش رو بدونيم
ناز ، روشي هست براي بيان ارزش زن و سخت بودن دستيابي به مرد به زن
اما عشوه ، روشي هست براي نشان دادن تمايل زن به ارتباط با مرد و نمايش لذت بردن زن از اينكه در اختيار مرد قرار ميگيره

هر كدوم از اينها به تنهايي كامل نيست و تركيب اين دو باعث ميشه كه تعادل بين جذابيت و ارزشمندي زن حفظ بشه
بطور معمول ، ناز در مرحلهء اول قرار داره و عشوه در مرحلهء دوم (هرچند گاهي خوبه و حتي لازمه كه عشوه ، مقدم بشه)

موضوع ديگه اينكه هر زني بايد روش و شكلِ ناز و عشوهء مربوط به خودش رو بشناسه. ايراد نداره كه كليات رو ياد بگيره ولي به هيچ وجه نبايد سعي كنه تقليد كنه چون ممكنه يك نوع ناز و عشوه كه خانم شماره 1 انجام ميده و جذابيت زيادي هم ايجاد ميكنه ، اگر همون رو خانم شمارهء 2 انجام بده ، بجاي جذابيت ، ايجاد فاجعه كنه :Nishkhand:
هر كسي بايد سعي كنه شبيه به خودش باشه

عرض شد كه يادگيري كليات ، ايرادي نداره ، بلكه خوب هم هست. لذا برخي از خانمها با اين بهانه كه من از اين كارها بلد نيستم ، از هرگونه تلاش براي رسيدن به اين ظرافت با ارزش شونه خالي ميكنن كه البته معمولاً چوبش رو هم خودشون ميخورن

نكتهء آخر اينكه ناز و عشوه و طريقهء ابراز اونها به قدري مهمه كه در اكثر موارد ، خانمي با چهره و ظاهر معمولي (و حتي گاهي پاين تر از معمولي) كه توانايي بالايي در ناز و عشوه داشته باشه ، براي مردها بسيار جذاب تر از خانم زيبايي هست كه ناز و عشوه بلد نيست

چقدر خوب می شه تا جایی که فضای سایت اجازه می دهه در مورد همون کلیات بحث کرد .

راهنما;636462 نوشت:
با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
به نظر می رسد افراط یا تفریط در هرکاری مناسب نیست و باید انسان میانه رو باشد البته باید در این میانه رو بودن شرایط را در نظر بگیرد
البته این را عرض کنم که اعتدال در هر جایی معنای خاص خودش را دارد در زندگی زناشویی هم معنای خاص خود را دارد به این معنا که درخواستها با توجه به توانمندی آقا و با در نظر گرفتن شرایط و با رعایت احترام طرفین و در فضای صمیمی باید صورت گیرد نه اینکه ولو با فشار آمدن به آقا یا بی احترامی به ایشان یا... باشد که در این صورت درست نمی باشد که نه تنها موجب صمیمیت و جذب شدن نمی شود بلکه ایجاد کینه ناراحتی و بی احترامی و ...نیز می شود.
آنچه سبب قدرشناسی می شود انجام وظایف و حرکت در مسیر افزایش مهر و محبت در خانواده می باشد آنجایی که خانمها را با خانمهای صد قلم آرایش کرده مقایسه می کنند یا به خاطر این است که آن خانم در محیط خانه کم می گذارد و یا به خاطر چشم چرانی آقا می باشد که هر کدام راه حل خاص خود را دارد
این را هم خدمتتون عرض کنم زیبایی آن هم آن زیبایی که با آرایش بوجود آمده باشد تنها از دور خوش است و الا آنها نیز در زندگی خود مشکلات فراوانی را دارند و به سرعت از این زیبایی از چشم مرد می افتد ومرد به دنبال صفاتی که از بین نمی رود می گردد و صفاتی که تنها برای او باشد و زمینه بی ناموسی را برای او فراهم نمی کند می باشد.
در مورد ناز هم این نکته را خدمتتون عرض کنم که زن مظهر ناز و مرد مظهر نیاز است یعنی مرد نیاز دارد و زن ناز و هردو این موارد باید در زندگی باشد اما ناز زن باید به گونه ای باشد که مقابل صولت مرد قرار نگیرد که در این صورت نه تنها از سوی مرد مورد بی توجهی و بی مهری قرار می گیرد بلکه صولت و تکیه گاه بودن مرد را نیز تحت الشعاع قرار می دهد در واقع ناز زن در محیط سرشار از صمیمیت کارکرد دارد این ناز به معنای عدم تمایل از سوی خانم نیست بلکه به معنای تمایل همراه با نوعی مانع شدن می باشد در عین تمایل ناز می آید در این صورت است که وقتی خانم در جایگاههای دیگر صولت و اقتدار مرد را به رسمیت شناخت و با آن همراهی کرد مرد نیز این ناز را به جان می خرد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
ادامه دارد...

باتشکرازراهنمایی های شماجناب راهنما:این پیام رویکی ازکاربران محترم برای من فرستادند،به نظرم رسیددرست میفرمایند،اگرشماهم فکرمی کنیداین موضوع موجب ایجادمفسده یاهرچیزدیگری می شودلطفاتاپیک راببندیدویاحتی حذف کنید،من اصلادوست ندارم موضوعی که ایجادکردم موجب ایجادمسائلی بشه که اززیرمسئولیتش نتونم دربیام چون اینجامحیط اجتماعی هست وکارهای ماهم آثارماتاخردارندشایداین موضوع باعث قبح شکنی یامسائل دیگه بشه.جناب راهنمالطفانظرتون روراجع به محتوای این پیام که اینجاقرارمی دهم بگویید:
البته من ازاین کاربرمحترم تشکرمی کنم که احساس مسئولیت کردند و نظرخودشون روگفتن درهرصورت ماموظفیم هرجااحساس کردیم کسی به خطامیره یاکارش اشتباه هست گوشزدکنیم:البته من بعدازفکرکردن به این مسئله باایشون موافق شدم،چون این امکان هست که من ازمرجع خانم سوالم روبپرسم اون هم به صورت خصوصی،یه جورایی خودم هم پشیمون شدم،حالااگرجناب راهنماخودتون هرکاری روکه صلاح دیدیانجام بدید
پیام ایشون به من:
بسمه تعالی

سلام علیکم

گرامی؛ هر موضوعی قابلیت نظرسنجی و مطرح کردن عمومی را ندارد.

برخی موضوعات را علنی سؤال کردن کم حیایی به نظر می رسد.

شما می توانید سؤال هایی شبیه سؤال زیر را با کارشناس به شکل خصوصی و آن هم کارشناس هم جنس خودتان، مطرح فرمایید:

به ذهنم رسید که شاید دقت نفرموده اید.

التماس دعا.

sky_star;636634 نوشت:
بله درسته

اولاً گر چه ايجاد شور ، انگيزه و اقتدار در وجود يك مرد ميتواند شامل ابراز نياز مالي هم بشود ، اما بحث مالي تنها گزينه نيست

خیلی خوب بود بیشتر اطلاعات بدید

لطف داريد. چشم

مثلاً مرد دستش خاليه و زن مدام چيزهاي گرون قيمت از مردش ميخواد!
اين نوع درخواست ، نه تنها انگيزه اي براي مرد ايجاد نميكنه ، بلكه همون مقدار انگيزه كه داره رو هم از بين ميبره
ولي اگر به موقع و به اندازه و همراه با تشكر باشه ، خيلي ميتونه تاثيربذاره
چيزي كه بيشتر از درخواستِ زن ، براي مرد شوق ايجاد ميكنه ، عكس العمل زن بعد از برآورده شدن اون درخواسته و ميذان شوق و خوشحالي كه ابراز ميكنه

ضمناً درخواست ها ميتونه غير مالي باشه. يه مثال خوب كه من هميشه اين مثال رو ميزنم ، باز كردن در سس مايونز هست (يا حالا هر سس ديگه :khaneh:)

يكي از بهترين جاها براي جذب كردن مرد! خانم بگه: در اين سس چقدر سفته ، عزيزم ميتوني اين رو برام باز كني؟!
يعني مرد در همچين لحظه اي دقيقاً حس ميكنه اسپايدرمن شده و داره مياد كه دنيا رو از دست موجودات فضايي نجات بده! :Moteajeb!: يعني تا اين حد!! :Gig:

Reza-D;636657 نوشت:
لطف داريد. چشم

اين نوع درخواست ، نه تنها انگيزه اي براي مرد ايجاد نميكنه ، بلكه همون مقدار انگيزه كه داره رو هم از بين ميبره
چيزي كه بيشتر از درخواستِ زن ، براي مرد شوق ايجاد ميكنه ، عكس العمل زن بعد از برآورده شدن اون درخواسته و ميذان شوق و خوشحالي كه ابراز ميكنه

ضمناً درخواست ها ميتونه غير مالي باشه. يه مثال خوب كه من هميشه اين مثال رو ميزنم ، باز كردن در سس مايونز هست (يا حالا هر سس ديگه :khaneh:)

يكي از بهترين جاها براي جذب كردن مرد! خانم بگه: در اين سس چقدر سفته ، عزيزم ميتوني اين رو برام باز كني؟!
يعني مرد در همچين لحظه اي دقيقاً حس ميكنه اسپايدرمن شده و داره مياد كه دنيا رو از دست موجودات فضايي نجات بده! :Moteajeb!: يعني تا اين حد!! :Gig:

نظراتتون خوب بوداستفاده بردیم.باتشکر.منظورمن هم مثال هایی این چنینی بودتاخانم هابه درک درستی ازیکسری واقعیات برسند.

[="Blue"]

Reza-D;636657 نوشت:
لطف داريد. چشم

خیلی جالبه شنیده بودم اولین و مهمترین ویژگی که مردان دوست دارن زنشون در موردشون حس کند احساس قدرتمندی مرد هست.جایی خوندم اگر به مرد قدرت بدید صمیمیت مرد فوران می کند.:Moteajeb!:[/]

[="Blue"]

Reza-D;636657 نوشت:
لطف داريد. چشم

اگر خسته نشدید بازهم ادامه بدهید.[/]

sn.mohaghegh;636660 نوشت:
نظراتتون خوب بوداستفاده بردیم.باتشکر.منظورمن هم مثال هایی این چنینی بودتاخانم هابه درک درستی ازیکسری واقعیات برسند
لطف داريد
كار خوبي كرديد. واقعاً پرداختن به اين مباحث لازمه. حالا در اينجا و بصورت عمومي يك سري كليات رو سربسته مطرح ميكنيم ، و در جاهاي خصوصي تر هم بايد بازتر و دقيق تر مطرح و بررسي بشه

دخترک کبریت فروش;636655 نوشت:
چه جالب الان فهمیدم من اصلا ناز کردن بلد نیستم واصلا هم دوسش ندارم .....دخترایی که ناز میکنن هم دلم میخواد خفشون کنم
شاید واسه اینه که ناز کردن و یاد نگرفتم
تاپيك درمورد خانمها مطرح شده وگرنه اين نوع ضعف ها فقط مختص خانمها نيست
كلاً اكثر پدر و مارد ها و همينطور مدرسه و بعد هم دانشگاه ، فرزندان و جوانانشون رو تقريباً از تمام ابعاد بار ميارن ، بجز بعد همسري!

فقط به گفتن يك سري خصوصيات (اون هم كليشه اي و بدون دقت و ظرافت) بسنده ميشه و دو واحد درس تنظيم خانواده!!!

اما مهارت هاي زندگي ، همسرداري ، نوع معاشرت و برخورد و..... چه براي دخترها چه پسرها ، حتي در حد ابتدايي و مباني هم آموزش داده نميشه و دختر و پسر ما بايد اين مهارت ها رو از توي ماهواره و فيلم هاي خارجي ياد بگيرن كه طبيعتاً در برخي موارد (نه همهء موارد) اثر منفي هم داره

کاربران محترم لطفا درادامه به این مسائل توجه فرمایید:

حرمت هارورعایت بفرمایید(مخصوصاحرمت محرم ونامحرم)وفقط درصورتی نظربگذاریدکه جنبه ی استفاده ی عمومی داشته باشد.اسپم ایجادنکنید،ومثال هایی بزنیدکه قابل بیان درجمع باشند.
باتشکرازتوجه شما.

sky_star;636662 نوشت:
خیلی جالبه شنیده بودم اولین و مهمترین ویژگی که مردان دوست دارن زنشون در موردشون حس کند احساس قدرتمندی مرد هست.جایی خوندم اگر به مرد قدرت بدید صمیمیت مرد فوران می کند

توضيحاتي كه عرض كردم با اين فرمايش شما تناقضي داشت خواهر؟

[="Blue"]

Reza-D;636667 نوشت:
توضيحاتي كه عرض كردم با اين فرمايش شما تناقضي داشت خواهر؟

نه دیگه در تایید فرمایشات شما بود. ممنونم[/]

[="Blue"]خوب به نظر من یک خانم اگر از شوهرش بی توجهی ببینه کلافه می شه و رفتار بد از خودش نشون می دهه که برای مردها قابل درک نیست .اما اگر محبت ببیند نه محبت خیلی خیلی زیاد هم نه ؛ نه افراط و نه تفریط سر حال و بانشاط و در کنار و همراه و هم دل همسرشه .[/]

sky_star;636674 نوشت:
خوب به نظر من یک خانم اگر از شوهرش بی توجهی ببینه کلافه می شه و رفتار بد از خودش نشون می دهه که برای مردها قابل درک نیست .اما اگر محبت ببیند نه محبت خیلی خیلی زیاد هم نه ؛ نه افراط و نه تفریط سر حال و بانشاط و در کنار و همراه و هم دل همسرشه

بله كاملاً درسته. ولي دقت بفرماييد كه ما الان داريم درمورد خانمها صحبت ميكنيم و اون هم در يك شرايط استاندارد
وگرنه هم براي آقايون نكات بسيار زيادي براي آموزش وجود داره ، و هم حالت هاي مختلفي در زندگي ممكنه پيش بياد كه شرايط توضيحات ما رو متفاوت كنه

اما چون نكتهء مهمي رو اشاره كرديد ، من هم چند جمله درموردش بگم
حرفي كه خواهرمون اشاره كردن ، تاثير رفتار ما بر همديگه هست. مطلبي كه انكار ناپذيره و عدم توجه به اون ، ميتونه تمام محاسبات ما رو در زندگي به هم بزنه

براي درست كردن خمير خوب براي نان ، هم آرد لازمه و هم آب
حالا اگر فرض كنيم آرد و آب ، يكي در اختيار مرد هست و يكي در اختيار زن ، در اين صورت اگر مثلاً مرد بگه: ((خانم تو وظيفه داري آب تامين كني)) ، اما خود مرد سعي در تهيه آرد نداشته باشه ، اولاً بي انصافيه. ثانياً حتي اگر زن بهترين آب رو هم تهيه كنه ، هرگز نان خوب به دست نخواهد اومد. برعكس اين موضوع هم صادقه

در واقع رفتار زن و مرد ، علاوه بر اينكه مكمل هم هستن ، دليل رشد هم هستن
يعني همسر من (زن) زماني ميتونه بخوبي نازو عشوهء زنانهء خودش رو بروز بده ، كه من (مرد) حس مرد بودن و حامي بودن رو بهش منتقل كرده باشم (همينطور برعكس)

زن ظرافت رو بايد در مقابل چه چيزي نشون بده؟ در مقابل قدرت و حمايتي كه نيست؟!
مرد بايد قدرت رو در مقابل چه چيزي به نمايش بذاره؟ در مقابل ظرافتي و تحسيني كه نمي بينه؟!

sn.mohaghegh;636514 نوشت:
بازدیدکننده ی گرامی لطفانظرخودتون روهم بگیدهریک تجربه ی شمامیتونه حکم شمعی روداشته باشه که درتاریکی جلوی پای کسی روشن می کنید:بازدیدکنندگان تااین لحظه:

حرکت جالبی بود،
الان تعداد بازدید کننده ها خیلی بیشتر شده:khaneh:

البته بنده از این به بعد یا رقیه هستم:ok:

خوب در این زمینه تجربه ندارم و نمی دونم این سوال شما چه مصادیقی داره!!!!

2)آیااین درسته که مردهادوست دارندهمسرشون ازاونهاتوقع داشته باشه؟یعنی یکسری مطالبات ازاونهاداشته باشه؟بااین تحلیل که زمانی که خانم ازنیازهاش برای آقامی گه،همسرش انگیزه ونشاط برای کارکردن بیشترپیدامی کنه؟وآقایان ذاتادوست دارندکه نیازهای خانواده روتامین کنندواگرخانواده ازاونهادرخواستی نکنه احساس عدم شایستگی می کنند؟

شاید حرف درستی باشه!، من خودم شخصا به این چیزا فک می کنم، از الان غصه ام می گیره،
من خودم اگه همسر آیندم!!!!(هنوز که خبری نیست:khandeh!:)، ازم چیزایی بخواد که در توانم نباشه(که اتفاقا هیچ توان مادی ندارم) ، فقط شرمنده می شم و عذاب می کشم، دلم می خواد رایط خاص منو درک کنه و تا سه چار سال دیگه توقع پولی نداشته باشه، ان شا الله بعدا که برم سر کار براش جبران می کنم

3)زن خوب ازنظرآقایان چه ویژگی هایی دارد؟(ازلحاظ رفتاری،گفتاری،عملکردی،ظاهری)

البته این سوال به صورت نظر سنجی در این سایت انجام شده؛
رفتار: متواضع، مبادی آداب(قبلا معنی شو نمی دونستم:khandeh!:)،
گفتار: از آدمایی که خیلی رک صحبت می کنند، خیلی بدم میاد(به نظر من بی ادبند)،
عملکرد:از زندگی دو نفره خودمون لذت ببره و چشمش به زندگیه بقیه نباشه(یکی داره 20 میلیون سرویس طلا می خره، یکی هم نداره دیگه:khandeh!:)، هی نداشته های مالی مو تو فرق سرم نکوبونه(عوضش توجه کنه که منم دوست دارم دنیا رو به پاش بریزم ولی ........) همین دیگه!!!، تو نداری با من بسازه، ان شا الله وقتی که داشتم محبتاشو جبران می کنم

ظاهر: چی شده بوده!!!!
عمرا روم نمی شه این چیزا رو بگم، فقط به زور یکسری مسائل رو خیلی کلی به مامانم گفتم:khandeh!:، یه جا رفته بودیم، الان اگه طرفو تو خیابون ببینم، شاید نشناسمش:khaneh:
ولی خنده رو بودن و شوخ طبع بودن(منظورم مسخره کردن دیگران نیستا) رو دوست دارم

در صدر خواسته های من، با اخلاق بودن همسرمه، که تو چند جلسه خواستگاری، هر آدمی با اخلاق به نظر میاد:Ghamgin:
بعد از اخلاق، مومن بودنش مهمه!!!!!!

یا رقیه

با عرض سلام و ادب
یکی از ویژگیهای مرد این است که دوست دارد تکیه گاه باشد و یکی از نمودهای این تکیه گاه بودن برآوردن خواسته های خانواده می باشد لذا وقتی می بیند که می تواند مخارج خانه و خانواده را به درستی تامین نماید و خواسته های آنان را برآورده نماید احساس رضایت از خود را دارد و رغبت او به کار و فعالیت بیشتر می شود ولی بالعکس نیز می باشد یعنی اگر خواسته های خانواده بیش از حد توان مرد باشد زندگی به کام آن مرد تلخ می شود و مورد رنجش قرار می گیرد نسبت به زندگی سرد می شود بنابراین نکته مهم و اساسی این است که
1: خواسته ها متناسب با توانمندیهای مرد باشد
2: بیان خواسته ها همراه با در نظر گرفتن شرایط و صولت و اقتدار مرد باشد.

همانطور که برخی از دوستان نیز اشاره نمودند انسانها با هم فرق می کنند لذا همچنانکه ملاکهای آنها برای ازدواج فرق می کنند ویژگیهای همسر مورد علاقه نیز فرق می کند و لی به صورت کلی همسری مورد علاقه مردان میباشد که دارای ویژگیهای زیر باشد :

1. فهیم و با درک بالا(تحصیلات بالا به معنای درک و فهم بالا نیست )
  2. خوش اخلاق و با ادب بودن
  3. آداب و معاشرت نیکو
  4. صبور و مطیع بودن
  5. اهل گذشت و ایثار
  6. قانع بودن
  7. دارای مهارت در زمینه خانه داری و شوهر داری و فرزند پروری
  8. با حیا و عفیف بودن
  9. و...
نکته : ویژگیهای ذکر شده به صورت نسبی می باشد یعنی به صورت بودن یا نبودن نمی باشد بلکه کم و زیاد دارد لذا هرچه بیشتر دارای این ویژگیها باشد بهتر است.
در پناه قرآن و عترت باشید
یا علی

ممنون راهنمایی هاتون بسیارعالی بودند،ولی متاسفانه افرادبه درستی به نقش های خودواقف نیستندنه تنهادرنقش همسربلکه درنقش های دیگری که درخانواده دارندوکاش برنامه ریزی هاازپایه ودرآموزش وپرورش طوری بودکه درکتاب های درسی ازاول هرکسی نقش هاومسئولیت های متعلق به خودش رودرست فرامی گرفت.
باتشکر.
اکاربران محترم هم گرنظرات دیگری درچهارچوب این موضوع ومثال هایی داریدکه فکرمی کنیدمفیدهستندذکرکنیدتااگرموردمشابه برای ماپیش آمدبتوانیم ازتجربه ی شماهم استفاده کنیم.

موضوع قفل شده است