موضوع: اون جمله ای که امام زمان می فرماد من می دونم!!!!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موضوع: اون جمله ای که امام زمان می فرماد من می دونم!!!!

[="blue"]وبهذا الاسناد،عن المفضل بن عمر: قال قال ابوعبدالله علیه السلام : کانی انظر الی القائم علیه السلام علی منبر الکوفة و حوله اصحابه ثلاثمائة وثلاثة عشررجلا عدة اهل بدر ،وهم اصحاب الالویة و هم حکام الله فی ارضه علی خلقه ،حتی یستخرج من قبائه کتابا مختوما بخاتم من ذهب عهد معهود من رسول الله صلی الله علیه واله وسلم (1) فیجلفون عنه اجفال الغنم البکم . فلا یبقی منهم الا الوزیر و احد عشر نقیبا ،کما بقوا مع موسی بن عمران علیه السلام ،فیجولون فی الارض ولایجدون عنه مذهبا فیرجعون الیه،والله انی لاعرف الکلام الذی یقوله لهم فیکفرون به.
[/]
[="red"]مفضل بن عمر گوید: امام صادق علیه السلام فرمود: گویا به قائم علیه السلام می نگرم که بر منبر کوفه است واصحابش که سیصدوسیزده تن و به شمار اصحاب جنگ بدر هستنددر اطراف او هستند و آنان پرچمداران و حاکمان خدای تعالی بر خلقش در زمین هستندتا آنجا که امام علیه السلام از قبای خود نامه ای با مهر طلایی بیرون آورد که وصیتی از جانب رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم وچون آن را بر آنها می خواند به مانند گوسفندان وحشت زده وگیج ازگردش می رمندوجز وزیر ویازده نقیب کسی برای وی باقی نمی ماند،همچنان که به همراه موسی بن عمران نیز همین شمار باقی ماندند،آنها در زمین گردش می کنند ومذهب حقی نمی یابند وبه سوی او باز می گردند .به خدا سوگند من می دانم که به آنها چه می گوید که به او کافر می شوند.
(1) جاءالخبر فی الکافی (ج 8ص 167)بتفاوت وفیه: کتابا مختوما بخاتم من ذهب فضةفیفکه فیقرا علی الناس فیجلفون عنه اجفال رالغنم.[/]
[="purple"]
منبع: کمال الدین و تمام النعمة شیخ صدوق (ره) ج2باب 58 ص [/]593

[="darkred"]محققین به این قسمت از فراز توجه نمایند:
[="magenta"]
سیصدوسیزده تن و به شمار اصحاب جنگ بدر[/]
و
[="magenta"]امام علیه السلام از قبای خود نامه ای با مهر طلایی بیرون آورد که وصیتی از جانب رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم وچون آن را بر آنها می خواند به مانند گوسفندان وحشت زده وگیج ازگردش می رمند[/]
و
[="darkred"]وجز وزیر ویازده نقیب کسی برای وی باقی نمی ماند،همچنان که به همراه موسی بن عمران نیز همین شمار باقی ماندند[/]
و
[="darkorchid"]در زمین گردش می کنند ومذهب حقی نمی یابند وبه سوی او باز می گردند[/][/]

[="indigo"]به خدا سوگند من می دانم که به آنها چه می گوید که به او کافر می شوند.

[="darkgreen"]این قسمت از حدیث که می گوید من می دانم (مقصود امام صادق علیه السلامه )[/]

[="red"]جالب اینکه حضرت آیت الله قاضی (ره) می فرماد من هم می دونم[/]

جالب بود .

بعونک یا الله[/]

با سلام
لطفا راجع به سند و اعتبار این حدیث هم بحث کنید ، این حدیث ظاهرا با احادیث دیگه ای که در شان سیصد و سیزده یار حضرت(عج) و نقش اونا در کنار حضرت(عج) وارد شدن در تعارضه ، لطفا راجع به این هم بحث کنید
اگه این حدیث از جمیع جهات معتبر باشه و من مجبور باشم راجع به آنچه که باعث کفران این افراد میشه حدسی بزنم شاید این همون سریه که همواره و در طول تاریخ اهل ظاهر رو به تکفیر اهل معرفت کشونده ، یعنی یکی وحدت وجود و دیگری شان انسان کامل ...

با سلام
روایت ذکر شده از دو طریق به ما رسیده
1-کتاب کافی: در سند این روایت اشکال هست به خاطر مرسل بودن و ضعیف است بخاطر وجود سهل بن زیاد در طریق حدیث
2- کتاب کمال الدین: روایت ضعیف است به خاطر وجود محمد بن سنان در طریق روایت که مشهور به ضعف است.
بنا بر این از نظر سندی نمی توان به این روایت اعتنا کرد
از نظر مضمون البته با نقل قول آقای قاضی «ره» معلوم می شود از اسرار است و باید منتظر بود تا دید واقعا اگر چنین نامه ای هست چه مضمونی دارد

منظور از رمیدن تزلزل در اعتقاداته نه گریز از اطراف امام علیه السلام

ضمنا بزرگوار وحدت وجود بنا به نص صریح امیرالمومنین علی علیه السلام کفر است
و یکی از راههای شناخت دراویش و صوفیه مفسد همین مقوله وحدت وجود است

یا علی

موضوع قفل شده است