با این کارت چه کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با این کارت چه کنم؟

باسلام .من هنگامی که رفته بودم کارت شهروند(کارت اتوبوسها)روشارژکنم به دلیل ازدحام جمعیت کارت من بایک خانم عوض شد بااینکه همان موقع حواسم جمع بود برای مطمئن شدن رسید راگرفتم ونگاه کردم وتا به خودم بیایم ان خانم رفته بود حالاباید باکارت چه کارکنم؟ازانجایی که تمام کارتها شبیه هم هستند نمتوانم انرا به به باجه های شارژبدهم.
مرجع ایتالله مکارم شیرازی

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

soldier-javad;632974 نوشت:
باسلام .من هنگامی که رفته بودم کارت شهروند(کارت اتوبوسها)روشارژکنم به دلیل ازدحام جمعیت کارت من بایک خانم عوض شد بااینکه همان موقع حواسم جمع بود برای مطمئن شدن رسید راگرفتم ونگاه کردم وتا به خودم بیایم ان خانم رفته بود حالاباید باکارت چه کارکنم؟ازانجایی که تمام کارتها شبیه هم هستند نمتوانم انرا به به باجه های شارژبدهم.
مرجع ایتالله مکارم شیرازی

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی:

اگر اين کار اشتباهاً انجام شده و دسترسى به آن شخص نيست،مى توانید به عنوان تقاص بردارید.

پی نوشت:

1-توضیح المسائل آیت الله مکارم شیرازی،احکام مال پیدا شده،مساله2209
2-استفتائات ،احکام مال پیدا شده،ماله 4

[="Arial"][="DarkGreen"]

شفا;633466 نوشت:
سلام علیکم

سلام
لطفاً نظر حضرت آقا را هم در این باره بفرمایید.[/]

غربت نشین;633673 نوشت:

سلام
لطفاً نظر حضرت آقا را هم در این باره بفرمایید.

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر اين کار اشتباهاً انجام شده و دسترسى به آن شخص نيست،واز پیدا کردن مالکش مایوس ویا برایش مشقت دارد می تواند به جای کارت خود بردارد .

ولى اگر قيمت آن از کارت خودش بيشتر باشد، بايد هر وقت صاحب آن پيدا شد زيادى قيمت را به او بدهد، و چنانچه از پيدا شدن او نااميد شود، بايد با اجازه حاكم شرع زيادى قيمت را از طرف صاحبش صدقه بدهد.

پی نوشت :
رساله 13 مرجع ،احکام مال پیدا شده ،مساله2581

موضوع قفل شده است