جمع بندی آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینند؟

تب‌های اولیه

235 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینند؟

سلام.
قبل از بیان سوالم از همه دوستان عذرخواهی میکنم چون سوالات مکرر من در تاپیک های ازدواج خسته شون کرده.
من و مسائلم برای ازدواج که کاملا معرف حضورتون هستم!سوال برام پیش اومده.
سوال اینکه دوستان و اطرافیانم از آقایون هروقت در مورد مسائل ازدواج نکردنم صحبت میکنم میگن تو کلی نکات مثبت داری چطور نشده ازدواج کنی؟ اما دختر خانم هایی که میریم خواستگاری شون جواب منفی میدن. چند نمونه از این صحبتها:
1-یکی از دوستانم: تو قیافه خوبی داری...
ولی در یکی از خواستگاری ها همونطوری که قبلا گفتم یه دختر بود که گفت من ظاهر و قیافه اصلا برام مهم نیست فقط در حدی که قابل تحمل باشه. بعد از سه جلسه و توافق داشتن در اکثر صحبتها جواب منفی دادن و گفتن ظاهر منو نپسندیدن. یعنی با توجه به حرف اولش من اونقدر زشتم که قابل تحمل کردن هم نیستم.
2- یکی دیگه از دوستان: تو شخصیت دوست داشتنی داری!:Moteajeb!:
3-یکی از همکاران مون در بیمارستان:من همه چیز دکتر مهران رو تاييد میکنم اگه دختر خودم به سن ازدواج رسیده بود حتما دخترم رو بهش می دادم.
4- یکی دیگه از دوستان در تعریف از من:این مهران واقعا با اخلاقه، مومنه، اهل دود و سیگار نیست، اهل رابطه با نامحرم نیست. ..
5-یکی از واسطه ها در معرفی من به خانواده دختر:این پسر و خانوادش رو مدتهاست من میشناسم و کاملا تاییدش میکنم اون قدر پسر مظلوم و خوبیه. ..

به خود خدا قسم اینا حرفهای اطرافیان بود نه حرفهای خودم که از خودم تعریف کنم.
اما خانمها که میریم خواستگاری شون ظاهرا من رو دارای این ویژگیها نمی بینن...
سوالم اینه که آیا خانمها نکات منفی رو در شخصیت من می بینن که آقایون نمی بینن و به همین دلیله که ازم تعریف میکنن و تعجب میکنن که ازدواج نکردم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام
این مسئله می تواند علت های مختلفی داشته باشد که من به چند مورد اشاره می کنم:

1- زشتی و زیبایی نسبی است و نمی شود معیار واحدی برای آن ترسیم کرد. ممکن است شما از نگاه عده ای زیبا و از نگاه عده ای دیگر زشت باشید. آنچه برای ازدواج لازم است این است که شما به دل طرف بنشینید. لذا نباید به صرف اینکه یکی دو نفر یا حتی چند نفر ظاهر شما را نپسندیدند بگویید حتما مشکلی وجود دارد.

2- ممکن است نوع رفتار و برخورد شما در جلسات خواستگاری که تا به حال رفته اید مناسب نبوده باشد و به همین خاطر نتوانسته باشید نظر طرف مقابل را به خود جلب کنید. برای بررسی این مسئله می توانید مسائل مطرح شده را با کسی که مورد اعتماد و متخصص است در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. ممکن است شما رفتاری را در آن جلسات بروز می دهید که باعث می شود همه خوبی های شما زیر همان رفتار پنهان بماند.

3- همیشه علتی که طرف برای جواب منفی می آورد واقعی نیست و بیشتر بهانه است. لذا نباید خیلی به حرف آنها اعتماد کرد. بعلاوه اینکه همیشه علت رد کردن طرف مقابل قابل اعتنا نیست؛ یعنی نباید گفت چون او مرا رد کرده حتما مشکلی دارم. در خیلی از موارد طرف معیارهای کاذبی دارد که شما را با آن می سنجد و تصمیم می گیرد.

4- خواستگاری از کسی که هیچ شناختی نسبت به شما ندارد کار را سخت می کند و قضاوت های ظاهری را تقویت می کند. لذا سعی کنید افرادی را انتخاب کنید که تا حدودی شما را می شناسند تا از روی ظاهر یا برخورد اولیه یا ...، شما را قضاوت نکنند.

5- تعریف ها و تمجید های دیگران نباید ما را مغرور کند. لذا باید سعی کنیم همیشه و همه جا حالت تواضع را حفظ کنیم تا قلب دیگران نسبت به ما نرم شود.

پیروز و سربلند

پس حالا که استاد تاپیک رو به دوستان واگذار کردند پس دوستان نظر بدهید لطفا!

سلام.من از تايپهايي كه اين چند وقته ازتون خوندم احساس مي كنم خود شما هم خيلي سختگير هستيد و سعي داريد حرف خودتون رو به كرسي بنشونيد. دنبال دليليد تا بحث رو به سمت خودتون سوق بديد و احتمالا رو دلايل ديگران زياد فكر نمي كنيد مگر اينكه به حرفهاي شما نزديك باشه؟!!!!!!!!!!!!
شايد اين مسئله اي كه مانع ازدواجتونه......
اگه حرفامو قبول نداريد تو ادامه بحث از خودتون دفاع كنيد؟؟؟:Gol::Gol::Gol:

omid1367;634280 نوشت:
سلام.من از تايپهايي كه اين چند وقته ازتون خوندم احساس مي كنم خود شما هم خيلي سختگير هستيد و سعي داريد حرف خودتون رو به كرسي بنشونيد. دنبال دليليد تا بحث رو به سمت خودتون سوق بديد و احتمالا رو دلايل ديگران زياد فكر نمي كنيد مگر اينكه به حرفهاي شما نزديك باشه؟!!!!!!!!!!!!
شايد اين مسئله اي كه مانع ازدواجتونه......
اگه حرفامو قبول نداريد تو ادامه بحث از خودتون دفاع كنيد؟؟؟:Gol::Gol::Gol:

کلا منظور تون رو متوجه نشدم!

[=Franklin Gothic Medium]من تایپیکای قبلیتون رو کامل نخوندم،ولی اینو میدونم که برا همه دخترا تیپ و قیافه مهم نیست.اگه این طور بود نیمی از مردای کره زمین مجرد میموندن
اینکه اطرافیان ازتون تعریف میکنن ،شما منظورتون از اطرافیان بیشتر دوستانتون بوده(با توجه به سوال) و معمولا رفتار انسانها با اعضای خانواده متفاوت با رفتار با دوستان هست.در جلسه خواستگاری درباره ملاکای شخصی صحبت میشه و شما با صداقت خود واقعیتون رو نشون میدین.میبخشید ولی من فکر میکنم شاید شما از اون مردایی هستین که بیرون خوبن اما درخانواده .....

سکوت;634309 نوشت:
[=Franklin Gothic Medium]من تایپیکای قبلیتون رو کامل نخوندم،ولی اینو میدونم که برا همه دخترا تیپ و قیافه مهم نیست.اگه این طور بود نیمی از مردای کره زمین مجرد میموندن
اینکه اطرافیان ازتون تعریف میکنن ،شما منظورتون از اطرافیان بیشتر دوستانتون بوده(با توجه به سوال) و معمولا رفتار انسانها با اعضای خانواده متفاوت با رفتار با دوستان هست.در جلسه خواستگاری درباره ملاکای شخصی صحبت میشه و شما با صداقت خود واقعیتون رو نشون میدین.میبخشید ولی من فکر میکنم شاید شما از اون مردایی هستین که بیرون خوبن اما درخانواده .....

منظورم از سوال این بود که دوستان که کامل منو نشناختن اما ازم تعریف میکنن.خانواده ها هم که منو نشناختن اما چرا نظرشون فرق میکنه؟
در مورد جمله آخر تون خودم که نمیتونم نظر بدم خانواده باید بگن که من تو خونه خوبم یا بد،

سلام برادر

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی رو بخون

سلام به نظرم زیبایی قیافه خیلی تاثیر نداره خواستگار باید به دل دختر بنشینه!
درمورد خلقیات فکر می کنم بیشتر دختران دوست دارند با کسی ازدواج کنند که اخلاق وقیافه مردانه داشته باشند از یک راننده کامیون سبیل کلفت بیشتر خوششان می آید تا یک پسر مامانی وشیک
البته این نظر هم کلاسی های من در دوران دبیرستان بود شاید حالا سلیقه ها تغییر کرده باشد

بنت الحسین;634335 نوشت:
سلام به نظرم زیبایی قیافه خیلی تاثیر نداره خواستگار باید به دل دختر بنشینه!
درمورد خلقیات فکر می کنم بیشتر دختران دوست دارند با کسی ازدواج کنند که اخلاق وقیافه مردانه داشته باشند از یک راننده کامیون سبیل کلفت بیشتر خوششان می آید تا یک پسر مامانی وشیک
البته این نظر هم کلاسی های من در دوران دبیرستان بود شاید حالا سلیقه ها تغییر کرده باشد

البته چیزی که من دیدم تصور میکنم که خانمها برخلاف اینکه اکثرا همونطوری که شما گفتید خودشون میگن ظاهر براشون مهم نیست ولی خیلی براشون مهمه و به جزئیات و ریزترین اجزای ظاهر هم توجه میکنن.
ولی در مورد بقیه حرفتون هرچی فکر میکنم نظر خاصی به ذهنم نمیاد که در جواب بگم!

عاشق امام خامنه ای;634345 نوشت:
سلام جناب mehrant قصد ناراحت کردنتون رو ندارم
نظر منم صرفا از روی نظراتیه که در تاپیکهاتون دادید و منم کاملا مثل ایشون فکر میکنم
شما خیلی سخت گیرید به یه چیز که گیر بدید دیگه ول کن نیستید شاید از خلق و خوتون خوششون نیومده باشه البته شاید و یکی دیگه اینکه زود از کوره در میرید
یه مساله دیگه ای هم اینکه با شناخت درب و داغونی که من صرفا از روی چند تا نظر پیدا کردم و ممکنه 99 درصد غلط باشه شخصیتتون خیلی پخته نیست شاید به خاطر اینه که سنتون کمه
شاید هم اصلا همچین مساله ای نباشه و دلیل خاصی نداشته باشه که این چند نفری که رفتید جواب منفی دادن و کاملا طبیعی باشه و هر کدوم به دلیل خودشون خوششون نیومده باشه

اگه اینطور باشه حداقل باید با آدم حرف بزنن بشناسن ببینن
مگه در هر خواستگاری چقدر صحبت میکنیم
به نیمساعت هم نمیکشه
بعد خوب چیکار میشه کرد سنم 23 ساله که گفتید کمه؟ تا کی باید صبر کنم؟
هرچند همین الان هم مشخصه حداقل تا یکسال دیگه هم هنوز هیچ خبری نمیشه و اوضاع همینطوری می مونه

اینم در ویرایش اضافه بکنم ( البته منظورم خطاب به شما تنها نیست کلا از حرفهاتون یاد این افتادم که:) دخترها راحت در هر سنی میتونن ازدواج کنن و هیچکس چیزی بهشون نمیگه، خودم مثلا چندین مورد دختر متولد 77 و 78 متاهل دیدم، بعد وقتی نوبت به ازدواج منه متولد هفتاد میرسه خیلیها میگن سنت کمه و ازدواج برات زوده...

منتظر نظرات دیگر دوستان هستم.
من امشب کشیکم نظرات تون رو بدید تا بعد از کشیک بخونم

[="Navy"]

mehrant;632966 نوشت:
سلام.
قبل از بیان سوالم از همه دوستان عذرخواهی میکنم چون سوالات مکرر من در تاپیک های ازدواج خسته شون کرده.
سوال اینکه دوستان و اطرافیانم از آقایون هروقت در مورد مسائل ازدواج نکردنم صحبت میکنم میگن تو کلی نکات مثبت داری چطور نشده ازدواج کنی؟ اما دختر خانم هایی که میریم خواستگاری شون جواب منفی میدن. چند نمونه از این صحبتها:
ولی در یکی از خواستگاری ها همونطوری که قبلا گفتم یه دختر بود که گفت من ظاهر و قیافه اصلا برام مهم نیست فقط در حدی که قابل تحمل باشه. بعد از سه جلسه و توافق داشتن در اکثر صحبتها جواب منفی دادن و گفتن ظاهر منو نپسندیدن. یعنی با توجه به حرف اولش من اونقدر زشتم که قابل تحمل کردن هم نیستم.
2- یکی دیگه از دوستان: تو شخصیت دوست داشتنی داری!
3-یکی از همکاران مون در بیمارستان:من همه چیز دکتر مهران رو تاييد میکنم اگه دختر خودم به سن ازدواج رسیده بود حتما دخترم رو بهش می دادم.
4- یکی دیگه از دوستان در تعریف از من:این مهران واقعا با اخلاقه، مومنه، اهل دود و سیگار نیست، اهل رابطه با نامحرم نیست. ..
5-یکی از واسطه ها در معرفی من به خانواده دختر:این پسر و خانوادش رو مدتهاست من میشناسم و کاملا تاییدش میکنم اون قدر پسر مظلوم و خوبیه. ..

سوالم اینه که آیا خانمها نکات منفی رو در شخصیت من می بینن که آقایون نمی بینن و به همین دلیله که ازم تعریف میکنن و تعجب میکنن که ازدواج نکردم؟

باسلام
البته بنده شناخت دقیقی ازشماندارم،ولی باتوجه با همین توضیحاتی که ازخودتون درتاپیک های مختلف ارائه دادید،من فکرمی کنم شماباچندمسئله روبه روهستید:
پیشاپیش ازاینکه اگردرموردشمااشتباه قضاوت کردم پوزش می طلبم،حلال بفرمایید،واشتباه بنده روتصیح بفرماییدولی چون نظرخانم هارودرموردمشکلتون می خواستید،من هم به عنوان یک خانم فقط نظرشخصی خودم رومی گم:

1)به نظرمن مهم ترین مشکل شماطرزفکرخانوادتون هست،عدم تاییدشماازجانب اونها:مثلاهمین که توقع دارندشمادرحدیک متخصص ویافراترازاون اطلاعات پزشکی داشته باشیدواگرموردی پیش بیادکه شمانتونیدنظرمطمئنی راجع به اون بدید،دراین باره به شماسرکوفت میزنند(البته حتمالازم نیست مستقیماچیزی بگندولی همین رفتارغیرمستقیم اونها باعث کاهش عزت نفس واعتمادبه نفس شمامیشه
2)هراتفاقی که دربیمارستان براتون می افته به خودتون نسبت می دید:مثل مرگ اتفاقی بیماران درشیفت شما،که بامرورهمین مسئله درذهنتون ویاتکراراونهاازطریق همکارانتون موجب میشه درناخودآگاهتون یک حس عدم شایستگی واحساس منفی نسبت به خودپیداکنید
3)شماسنتون زیادنیست واین سن خیلی زودهست برای ناامیدشدن!اشتباه برداشت نکنید،نمی گم برای ازدواج کردن زوده،درست هست که شماچندموردخواستگاری ناموفق داشتیدولی اصلابه این مسئله توجه کردیدکه شماانسانی هستیدبسیاراهل رعایت(شایدمواردی که شماازاونهاخواستگاری کردیددرحدلیاقت شمانبودندوخداوندبه همین دلیل مصلحت ندیده که شماتاالان ازدواج کنید(پس به دنبال کسی که کفوشماهست بگردیددرحدلیاقت وشایستگی خودتون)
4)همه ی این اتفاقات باعث شده درنهایت شماخودتون روخیلی دست کم بگیرید(خداوندهرکسی روباهرظاهروقیافه وویژگی که که آفریدبراش جفت قرارداد:پس مطمئناخداوندشخصی روکه قراره شماروبااین ظاهرواخلاق وروحیات بپسنده هم آفریده)
ومن فکرمی کنم شمابرای این می خواییدازدواج کنیدتاشخصی شماروتاییدکنه،به تواناییهاتون افتخارکنه،وغرورتون روحفظ کنه،به دردودل هاتون گوش بده وشرایط شمارودرک کنه و خلاصه همه جوره شماروقبول داشته باشه:همه ی اینهاهم نیازهای طبیعی یک انسان هستند،پس شمایک انسان غیرطبیعی نیستیدوهیچ وقت نیازهایی که دروجودتون هست روغیرطبیعی وخاص خودتون ندونیدکه این هم باعث ایجاداحساس منفی درشمامیشه.
پیشنهادمن برای شما:
سعی کنیدخودباوری واعتمادبنفستون روبالاببرید،اگردیگران ازشماانتقادی می کنند،اگرانتقادبه جابودبپزیریدولی اگرمسئله ای بودکه به شماهیچ ارتباطی نداشت مثل(مرگ ومیربیماران به طورتصادفی درشیف شما)فوراباکسی که همچین رفتاری باشماداشته برخوردقاطعانه کنیدوبه هیچ عنوان حرف های اونهاروتاییدنکنید!همین تاییدشماموجب ایجادپدیده ی تشدیدوبدترشدن اوضاع میشه)باافرادی که تفکرات منفی دارندهمراهی نکنید،مثلااگرپدرومادرتون میگن این همه درس خوندی هیچی بلدنیستی:شماباحفظ احترام اونهابراشون توضیح بدین خب این خیلی طبیعی هست وقرارنیست شماهمه چیزروبدونید،وازاین بابت احساس منفی نسبت به خودتون نداشته باشید
واین رودرنظربگیریدهیچ اتفاقی نمی افته مگراینکه خداوندبخواد،
درمورداینکه آیانکات منفی شماروخانم هامیبینندیانه؟بایدعرض کنم خدمتتون:خانم های مذهبی بعدازاخلاق وایمان به اعتمادبنفس واستقلال یک مردبیشتراهمیت می دهند،چون انسان وابسته به هیچ عنوان جذابیت نداره مخصوصابرای خانم هاکه میخواهندهمسرشون ستون زندگیشون باشه،شایدهمین احساس سرخوردگی وشکست های متعددروبه صورت ناخودآگاه بروزداده باشیدکه منجربه سوءبرداشت ازشخصیت واقعی شماشده باشه
درصورتی که شمادارای اعتمادبه نفس عالی باشیدواین ویژگی هایی که اززبان دوستانتون راجع به خودتون فرمودیدصحت داشته باشه،پس به شماتبریک می گم شماانسان نرمالی هستید،وبسیاری ازویژگی های مثبتی روداریدکه هرکسی نداره،دراینصورت ممکن هست طرف مقابل شماپی به این ویژگی های مثبت شمانبرده باشه،مثلااتفاقی که این اواخربرای خودم افتاد:خواهرم به من گفت من تاحالافکرنمی کردم توهمچین طرزفکری داشته باشی!!!باوجوداینکه23-24سال دریک خانواده درکنارهم زندگی می کنیم ورابطه خوبی هم باهم داریم!!!ولی چون فرصتی پیش نیومده بودکه راجع به این مسئله صحبت کنیم نزدیکترین افرادهم فکرنمی کردندمن دراین موردهمچین طرزفکری داشته باشم!وهمین تلنگری شدبرای من که حتمادرجلسه خواستگاری ازطرف مقابلم این سوال روداشته باشم که چه ویژگی هی مثبتی داره که فکرمی کنه اطرافیان ازاون بی خبرهستند
پس شماهم بایدشرایطی روپیش بیاریدکه طرف مقابل پی به شخصیت واقعی شماوشایستگی هاتون ببره،وتوجه کنیدتصویری که شمادراولین جلسه خواستگاری ولحظات اول آشنایی درذهن اون خانم به جامی گذاریدتاابددرذهن ایشون میمونه،پس سعی کنیددراین موقعیت تعریفی درست ازخودتون ارائه بدیدومنتظرنباشیدتاکسی خودواقعی شماروکشف کنه.

بازهم می گم اگرقضاوت نادرستی راجع به شخصیت شماداشتم حلال کنید،این فقط یک برداشت شخصی بود.[/]

mehrant;634343 نوشت:
البته چیزی که من دیدم تصور میکنم که خانمها برخلاف اینکه اکثرا همونطوری که شما گفتید خودشون میگن ظاهر براشون مهم نیست ولی خیلی براشون مهمه و به جزئیات و ریزترین اجزای ظاهر هم توجه میکنن.
ولی در مورد بقیه حرفتون هرچی فکر میکنم نظر خاصی به ذهنم نمیاد که در جواب بگم!

باسلام من که خانم هستم ودوستان زیادی دارم به شما میگم واقعا این طور نیست
بیشتر دختران دنبال این هستند که یک تکیه گاه محکم داشته باشند پسری که در نگاه اول دارای ضعف باشه یا احساس کنند که نمی تونه محکم حرفش روبزنه مورد قبول واقع نمیشه البته منظورم پررویی نیست مستقل بودن هست وقتی شما می فرمایید که فقط به خواستگاری دخترانی می روید که مادرتان تایید کند این از نظر آن خانم ضعف محسوب می شود

وای من از دست شما دیوونه شدم :Narahat: مگه حرف اون چند تا خانواده که خاستگاری دخترشون رفتین وحی منزله؟:Narahat:مگه آیه قرآنه؟
بابا اونا یه حرفی زدن. اصن شاید طرف اونروز عصبانی بوده گیر داده به قیافه شما. بعدشم اون کیسایی که شما تعریف کردین خاستگاریشون رفته بودین واقعااااااا نوبر بهار بودن. زمانی میتونید به حرف اونا استناد کنید که حداقل ده جا برین خاستگاری اونم کیس های درست حسابی. اگه ایراداشون مشترک بود اونوقت معلوم میشه که مشکل از شماست

mehrant;634298 نوشت:
کلا منظور تون رو متوجه نشدم!

در کل می خواستم بگم گاهی اوقات ما خودمون مانع ازدواجمون هستیم.

mehrant;634361 نوشت:
به نیمساعت هم نمیکشه
هرچند همین الان هم مشخصه حداقل تا یکسال دیگه هم هنوز هیچ خبری نمیشه و اوضاع همینطوری می مونه

اتفاقا به نظر من مشکل همینجاست.
کی میگه 23 سال کمه.بخدا دیرم هست شما تو اوج جوونی از جوونیت لذت نبری کی ببری.شما در اوج جوونی با جنس مخالفت قدم نزنی باهم نخندید با هم ساندویچ نخوری با هم پفک نخورید با هم درد و دل نکنی کی اینکارا رو انجام بدید.بخدا دیرم هست.سن که از 25 بگذره انتخاب کردن سخت میشه نگاه ها عوض میشه.اصلا ببخشید این حرفو میزنم ما مذهبی ها چه گناهی کردیم که در اوج جوونی باید همش هی عفاف پیشه کنیم اونم بخاطر مشکلات جامعه و فرهنگهای غلط اون وقت فلانی با دوست دخترش خوش باشه(خدا بسات گناه رو از جامعه برداره... بگو ان شا الله.).آقای استاد کی(چه کسی) باید برای این درد جوونی فکری کنه(خطاب به اساتید محترم اسک دین).کی(چه زمان) باید براش فکر بشه؟؟
بهر حال دوست خوبم شما به اقداماتت ادامه بده.گاهی اوقات ما خودمون سنگ زیر پای خودمون میندازیم. گاهی اوقات کوتاهی از خودمونه.
بذارید یه مثال بزنم: یه دوست داشتم خیلی دوست داشت ازدواج کنه، تو دانشگاه تو خیابون تو هرجا که فکرش رو کنید دنبال یه دختر خانم مومن برای ازدواج بود. آخرش می دونی با کی ازدواج کرد با همسایشون. می خوام بگم گاهی اوقات؛ آب در خانه و ما تشنه لبان می گردیم ... یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم... آرزوی توفیق روز افزون شما... یا حق...

بنت الحسین;634419 نوشت:
وقتی شما می فرمایید که فقط به خواستگاری دخترانی می روید که مادرتان تایید کند این از نظر آن خانم ضعف محسوب می شود

ولی این مثلا عرفه که مادر دختر معرفی کنه . کجاش ضعفه؟؟؟
خیلی از پسرایی که ازدواجشون رو سپردن به مادرشون هم پسرایی هستن که تو مواجهه با مشکلات خیلی قوی هستن

omid1367;634429 نوشت:
کی میگه 23 سال کمه.بخدا دیرم هست شما تو اوج جوونی از جوونیت لذت نبری کی ببری.شما در اوج جوونی با جنس مخالفت قدم نزنی باهم نخندید با هم ساندویچ نخوری با هم پفک نخورید با هم درد و دل نکنی کی اینکارا رو انجام بدید.بخدا دیرم هست.سن که از 25 بگذره انتخاب کردن سخت میشه نگاه ها عوض میشه.اصلا ببخشید این حرفو میزنم ما مذهبی ها چه گناهی کردیم که در اوج جوونی باید همش هی عفاف پیشه کنیم اونم بخاطر مشکلات جامعه و فرهنگهای غلط اون وقت فلانی با دوست دخترش خوش باشه(خدا بسات گناه رو از جامعه برداره... بگو ان شا الله.).آقای استاد کی(چه کسی) باید برای این درد جوونی فکری کنه(خطاب به اساتید محترم اسک دین).کی(چه زمان) باید براش فکر بشه؟؟

جانا سخن از زبان ما می گویی
هوشیاری بیار، اینجا کسی هوشیار نیست

mehrant;634361 نوشت:
به نیمساعت هم نمیکشه

اینم در ویرایش اضافه بکنم ( البته منظورم خطاب به شما تنها نیست کلا از حرفهاتون یاد این افتادم که:) دخترها راحت در هر سنی میتونن ازدواج کنن و هیچکس چیزی بهشون نمیگه، خودم مثلا چندین مورد دختر متولد 77 و 78 متاهل دیدم، بعد وقتی نوبت به ازدواج منه متولد هفتاد میرسه خیلیها میگن سنت کمه و ازدواج برات زوده...

ولی منم پسر 18 ساله دیدم الان متاهله :Gig:
من اصلا منظورم این نبود که سنتون کمه اصلا شاید بد بیان کردم منظورم اینه که خیلی پخته نیستین بحث سن نیست بحث ویژگی های شخصیتیه
مثلا الان شما چند بار جواب نه شنیدی به این حال افتادین چند ماهه گیر دادین که چرا اینا به من جواب منفی دادن؟با یه مساله به این سادگی نتونستین کنار بیاین بعد اگه یه دختر این ضعف شما رو ببینه به چی امیدوار باشه؟پس فردا تو زندگی یه مشکلی پیش اومد باید بشینه عزا بگیره که.به کی تکیه کنه که اگه مشکلی پیش اومد کنارشه؟
منظورم نحوه مواجه شدنتون با این مشکل خیلییییی ساده است که نشون میده آدم منطقی ای نیستین گیر بدین به یه چیزی ول نمیکنین
البته واقعا میگم اینا فکراییه که به عقل ناقص من میرسه از روی چند تا نظرتون فقط به این نتایج رسیدم بازم میگم ممکنه 100 در 100 هم نظرم غلط باشه اما گفتم شاید گفتنش باعث بشه شما خودتون فکر کنید ببینید مشکل از کجاست و مشکلتون حل بشه ان شاالله

سلام
من تو این تاپیک فهمیدم شما دکتر هستید.
به به ماشالله چقدرم از خودتون تعریف کردید.آدم وسوسه میشه بهتون جواب مثبت بده:khaneh::khaneh:
حالا شایدم واقعا اینقدر نکات مثبت داشته باشید ولی یک نظر تشریف بیارید پیش من یا سایر خانمها؛ کلا خوبیهاتون نادیده گرفته میشه و همش بدیهاتون خدمتتون عرض میکنیم.
یکی از اونها بدیها هم اینه که ماشالله از خودتون تعریف زیاد کردید.البته دوستاتون این تعاریف را کردند.ولی خب ظاهرا پیش همدیگر زیاد هندونه زیر بغل هم میذارید:khaneh::khaneh:
ولی خب هرکسی یه نظر و معیاری داره.قرار نیست پس به این خوبی و ماشالله شاهزاده رویاهایی مثل شما برای همه شاهزاده باشه....:Nishkhand:

[="Tahoma"][="Navy"]

mehrant;632966 نوشت:

سلام

نکات منفی فقط در ظاهر آدما نیست ،

چیزی که برا یه خانم خیلی مهمه استقلال شوهرشه،استقلال روانی عاطفی و مالی،

شاید شما در صحبتاتون خیلی مادرم مادرم میگین و همین میتونه نشانه نداشتن استقلال عاطفی و روانیه،

و منظور از استقلال مالی پولداربودن مرد نیست(البته اگه باشه خیلی خوبه) منظور متکی به درآمد هرچند ناچیز خودشه و جوهر کار در مَرده که معمولا از قاطعیتی که در صحبتش داره میشه فهمید.[/]

چقدر زود تاپیک من رفت پایین!

عاشق امام خامنه ای;634467 نوشت:
ولی این مثلا عرفه که مادر دختر معرفی کنه . کجاش ضعفه؟؟؟
خیلی از پسرایی که ازدواجشون رو سپردن به مادرشون هم پسرایی هستن که تو مواجهه با مشکلات خیلی قوی هستن

سلام دوست عزیز
ضعفشون در کلمه فقط هست یعنی استقلال رای نداشتن
حرف شما کاملا صحیح هست .

saharandishe;634383 نوشت:
باسلام

سلام

به نظرمن مهم ترین مشکل شماطرزفکرخانوادتون هست،عدم تاییدشماازجانب اونها:مثلاهمین که توقع دارندشمادرحدیک متخصص ویافراترازاون اطلاعات پزشکی داشته باشیدواگرموردی پیش بیادکه شمانتونیدنظرمطمئنی راجع به اون بدید،دراین باره به شماسرکوفت میزنند(البته حتمالازم نیست مستقیماچیزی بگندولی همین رفتارغیرمستقیم اونها باعث کاهش عزت نفس واعتمادبه نفس شمامیشه

این که بله یه مشکل هست واقعا.اگر هم چیزی بگن و من بگم بلد نیستمٰ میگن چرا بلد نیستی پس هفت سال چیکار میکردی؟اگه یه مریض تو بیمارستان بود و با همین مشکل بهت مراجعه میکرد هم بهش میگفتی بلد نیستم؟
بعد وقتی در جوابشون میگم اینها در حد متخصص هست و انتظاری هم نیست من همه چیز رو بلد باشم میگن: همیشه همینو میگی...

هراتفاقی که دربیمارستان براتون می افته به خودتون نسبت می دید:مثل مرگ اتفاقی بیماران درشیفت شما،که بامرورهمین مسئله درذهنتون ویاتکراراونهاازطریق همکارانتون موجب میشه درناخودآگاهتون یک حس عدم شایستگی واحساس منفی نسبت به خودپیداکنید

بیشتر تو این مورد حرف اطرافیان روی من تاثیرات منفی داره.آذرماه که بخش گوارش بودم و مرگها در کشیک من بودٰ همکاران میگفتن تو با مریضها چیکار میکنی که در کشیک تو می میرن؟چرا در کشیک بقیه نمی میرن؟ و وقتی دی ماه فقط یه دونه مرگ در کشیک من بود و بقیه روزهای دیگه ای بود میگفتن بیشتر مرگها بخاطر اینه که کسیکه روز قبل کشیک بوده درمان اشتباه برای بیمار انجام داده. در صورتی که هیچکدوم از همکاران که در آذرماه باهاشون در اون بخش بودیم با اونهایی که در دی ماه بودیم یکی نبودن.

در مورد بقیه حرف هاتون جواب خاصی ندارمٰ صحبت هاتون مورد تاییده.

بنت الحسین;634419 نوشت:
من که خانم هستم ودوستان زیادی دارم به شما میگم واقعا این طور نیست

به سه علت این حرف رو زدم: 1- در هر خواستگاری که رفتم به لاغر بودن من توچه نشون دادن و در موردش سوال پرسیدن.وقتی وارد خونه دختر هم میشیم تا من رو می بینن واکنشی که در اولین نگاه نشون میدن احساس میکنم از نگاهشون معلومه که خوششون نیومده از قیافه من 2- چون به دلیل ظاهر وقیافه جواب رد بهم دادن 3- چون وقتی تغییر کوچیکی در ظاهرم میدم مثلا فرضا کفش قهوه ای میپوشیدم از فرداش کفش مشکی بپوشم خانمهای همکار زود متوجه میشن و عنوان هم میکنن.یه بار یه کفش خریدم که کفش خیلی معمولی هم بود ولی چندبار خانمهای همکار هی میگفتن دکتر کفش نو مبارک و از این حرفا در صورتی که آقایون همکار اصلا شاید متوجه هم نشدن کفش عوض کردم!

بنت الحسین;634419 نوشت:
وقتی شما می فرمایید که فقط به خواستگاری دخترانی می روید که مادرتان تایید کند این از نظر آن خانم ضعف محسوب می شود

به هر حال خواستگاری اولین مراحلش در یه خواستگاری سنتی الزاما باید توسط مارد انجام بشه یعنی مادر پسر به مادر دختر زنگ بزنه و اولین جلسه هم مادر پسر بره دختر و مادرش رو از نزدیک ببینه و باهاشون صحبت کنه.مگر اینکه خواستگاری سنتی نباشه که مثلا اول پسر و دختر خودشون همدیگه رو ببینن و صحبت کنن و یا اینکه کس دیگه ای زنگ بزنه خونه دختر و اجازه بگیره برای خواستگاری.
بنابراین مادر من باید خودش موافق باشه با اون مورد تا زنگ بزنه خونه دختر.وقتی خودش راضی نیست میگه من زنگ نمی زنم و نمیرم خونشون به اجبار چطور راضیش کنم؟

sara72;634421 نوشت:
وای من از دست شما دیوونه شدم مگه حرف اون چند تا خانواده که خاستگاری دخترشون رفتین وحی منزله؟مگه آیه قرآنه؟
بابا اونا یه حرفی زدن. اصن شاید طرف اونروز عصبانی بوده گیر داده به قیافه شما. بعدشم اون کیسایی که شما تعریف کردین خاستگاریشون رفته بودین واقعااااااا نوبر بهار بودن. زمانی میتونید به حرف اونا استناد کنید که حداقل ده جا برین خاستگاری اونم کیس های درست حسابی. اگه ایراداشون مشترک بود اونوقت معلوم میشه که مشکل از شماست

همین جواب بالایی که به کاربر "بنت الحسین" دادم بخونید....

omid1367;634429 نوشت:
کی میگه 23 سال کمه.بخدا دیرم هست شما تو اوج جوونی از جوونیت لذت نبری کی ببری.شما در اوج جوونی با جنس مخالفت قدم نزنی باهم نخندید با هم ساندویچ نخوری با هم پفک نخورید با هم درد و دل نکنی کی اینکارا رو انجام بدید.بخدا دیرم هست

نظر خودم هم همینه اما هر کی به ما میرسه از جمله پدر و مادرٰ- یکی دوتا از واسطه ها- اقوام و فامیلها مون وقتی بحث میشه میگه برای مهران هنوز زود بود خواستگاری رفتن و قصد ازدواج داشتن! بعد هم بهم میگن تو باید حالا حالاها درس بخونی تو باید بری تخصص بگیری بعد به فکر ازدواج بیفتی نه الان(یعنی اینجوری میشه حدود پنج سال دیگه...که اون موقع من 28 سالم خواهد بود

omid1367;634429 نوشت:
ما مذهبی ها چه گناهی کردیم که در اوج جوونی باید همش هی عفاف پیشه کنیم اونم بخاطر مشکلات جامعه و فرهنگهای غلط اون وقت فلانی با دوست دخترش خوش باشه
:ok::Kaf:

عاشق امام خامنه ای;634472 نوشت:
ولی منم پسر 18 ساله دیدم الان متاهله

دختر متولد 78 که کوچیکترهٰ!تازه میشه 15 سالش الان! یعنی در 14 سالگی ازدواج کرده.
من اصلا منظورم این نبود که سنتون کمه اصلا شاید بد بیان کردم منظورم اینه که خیلی پخته نیستین بحث سن نیست بحث ویژگی های شخصیتیه

یعنی اینکه بطور معمول یه پسر 23-24 ساله از نظر رشد عقلی بیشتر از چیزی که من هستم بطور معمول هست و به اندازه 24 سال عاقل نیستم مثلا به اندازه 19 سال هستم.همینو میخواین بگین؟
مثلا الان شما چند بار جواب نه شنیدی به این حال افتادین چند ماهه گیر دادین که چرا اینا به من جواب منفی دادن؟با یه مساله به این سادگی نتونستین کنار بیاین

جواب منفی میخوان بدن بدن ولی چرا شخصیت آدمو تحقیر میکنن؟اینه که منو اذیتم کرده وقتی هی بگن پزشکی کار نیست پزشکی شغل نیست ظاهر پسر خوب نیست چه حسی باید به من دست بده جز ناراحت شدن؟
دختر این ضعف شما رو ببینه به چی امیدوار باشه؟پس فردا تو زندگی یه مشکلی پیش اومد باید بشینه عزا بگیره که.به کی تکیه کنه که اگه مشکلی پیش اومد کنارشه؟

خوب من که تا حالا هیچوقت در خواستگاری ها نه خودم بیان کردم و نه خانواده دختر و خود دختر پرسیدنم ازم که قبلا هم آیا خواستگاری رفتم و به چه نتیجه ای رسیده
بعد هم اون دختر بذاره بیاد تو زندگی من بعد ببینه من چه جور ازش حمایت میکنم

sun;634514 نوشت:
سلام
من تو این تاپیک فهمیدم شما دکتر هستید.

سلام.
من که توی همه تاپیک های قبلیم هم گفته بودم...
sun;634514 نوشت:
به به ماشالله چقدرم از خودتون تعریف کردید.آدم وسوسه میشه بهتون جواب مثبت بده

من هیچ قضاوتی راجع به شخصیت خودم ندارم...حتی گاهی هم خیلی از خودم بدم میاد اما خوب اینا چیزایی هست که اطرافیان میگن...حالا بیشتر مساله من اینه که چرا اطرافیان اینها رو میگن اما خانواده ها که میریم خواستگاری شون خلاف اینها.
گفتم مثلا میگن قیافه ات خوبه...اونا میگن قیافه اش رو نپسندیدیم و لاغره و...
اونا میگن یه فرد اجتماعی هستی و با مردم خوب حرف میزنی و برخورد میکنی...اونا میگن درست نمیتونه حرف بزنه...
و از این قبیل موارد

sun;634514 نوشت:
حالا شایدم واقعا اینقدر نکات مثبت داشته باشید ولی یک نظر تشریف بیارید پیش من یا سایر خانمها؛ کلا خوبیهاتون نادیده گرفته میشه و همش بدیهاتون خدمتتون عرض میکنیم.

پس جوابتون به سوال تیتر تاپیک من بله هست {آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینن؟}
sun;634514 نوشت:
یکی از اونها بدیها هم اینه که ماشالله از خودتون تعریف زیاد کردید

تو خواستگاریهای قبلی که اونقدر خانواده دختر از دخترشون تعریف میکردن که من احساس تحقیر میکردم!!هی مدام بگن این دختر از وقتی به سن تکلیف رسید چادری بود...خودش خیلی رعایت میکنه خیلی مقیده حجابش همیشه کامله عاشق ائمه است تو مدرسه اش بهترین دانش آموز بود الانم تو دانشگاه اینطوره اطرافیان فلان طور میگن و ازش تعریف میکنن تو محل کارش اینطور میگن...واقعا لازمه این همه هی تعریف بکنن؟

ریحانه النبی;634527 نوشت:
کات منفی فقط در ظاهر آدما نیست ،

چیزی که برا یه خانم خیلی مهمه استقلال شوهرشه،استقلال روانی عاطفی و مالی،

شاید شما در صحبتاتون خیلی مادرم مادرم میگین و همین میتونه نشانه نداشتن استقلال عاطفی و روانیه،

شما هم جوابی که به خانم "بنت الحسین" دادم بخونید چون مشابه حرف شما رو زدن
ریحانه النبی;634527 نوشت:
منظور متکی به درآمد هرچند ناچیز خودشه و جوهر کار در مَرده که معمولا از قاطعیتی که در صحبتش داره میشه فهمید.

من که گفتم الان حقوقی هرچند ناچیز بهمون میدن که در صورت متاهل بودن دو برابر میشه و من فارغ التحصیل هم بشم بعنوان پزشک عمومی میتونم مشغول به کار بشم و درآمد داشته باشم...منتها وقتی میگن پزشکی شغل نیست دیگه بازم مشکل از منه؟

[="Tahoma"][="Navy"]

mehrant;634673 نوشت:
به هر حال خواستگاری اولین مراحلش در یه خواستگاری سنتی الزاما باید توسط مارد انجام بشه یعنی مادر پسر به مادر دختر زنگ بزنه و اولین جلسه هم مادر پسر بره دختر و مادرش رو از نزدیک ببینه و باهاشون صحبت کنه.مگر اینکه خواستگاری سنتی نباشه که مثلا اول پسر و دختر خودشون همدیگه رو ببینن و صحبت کنن و یا اینکه کس دیگه ای زنگ بزنه خونه دختر و اجازه بگیره برای خواستگاری.
بنابراین مادر من باید خودش موافق باشه با اون مورد تا زنگ بزنه خونه دختر.وقتی خودش راضی نیست میگه من زنگ نمی زنم و نمیرم خونشون به اجبار چطور راضیش کنم؟

خدا قوت آقا مهران :Gol:

منظورتون از خودش موافق باشه چیه؟ یعنی با چی موافق باشه؟ با معیارای شما در ازدواجتون ؟ یا با با معیارای خودشون برای ازدواج شما؟!!

بقول استاد حامی راه صاف کن ها خیلی موثرند ، مادر شما بعنوان اولین کسیکه شما رو معرفی میکنن محسوب میشن، بنایراین باید معرف معیارا و خواسته های خودِ شما باشن البته منظورم این نیست که ایشون اینطور نیستند ، منظور اینست که شما کمی در این قسمت هم دقیق شوید که چطور شما را معرفی می کنن؟!

مثلا فرض کنین در اولین ارتباط تلفنی یا حضوری فرقی نمیکنه : پسرم میگه مامان اول تو باید بپسندی !! به پسرم گفتم که باید حتما تخصص بگیره !! پسرم تمام نمراتش از دبستان تا دانشگاه عالی بود (در جریان ریز قضایا بودن) !!و... اینا از روی نیت خیرخواهانه گفته میشه ولی گاها بازتاب خوبی نمیتونه داشته باشه .

mehrant;634686 نوشت:
من که گفتم الان حقوقی هرچند ناچیز بهمون میدن که در صورت متاهل بودن دو برابر میشه و من فارغ التحصیل هم بشم بعنوان پزشک عمومی میتونم مشغول به کار بشم و درآمد داشته باشم...منتها وقتی میگن پزشکی شغل نیست دیگه بازم مشکل از منه؟

بهمون میدن کلمه خوبی برای یک مرد نیست ========>> من این مقدار درامد دارم

هرچند در تاپیکهای مختلف توضیح دادین میگن پزشکی شغل نیست ، هنوز قابل هضم نیست، چرا که افراد زیادی رو دیدم که به دانشجوی پزشکی شاید ترم 5 یا 6 پزشکی با افتخار دختر میدن، و میگنن سرمایه معنوی داره که به سرمایه مادی هم منتهی میشه(البته با توجه به سن و سال که فرصت ریسک و ارتقا دارند)[/]

سلام
متاسفانه من نرسیدم حرفهای بقیه رو بخونم. ولی در مورد خانمها هم همینطوره. یعنی منظورم اینه که دخترهایی هستن که اطرافیانشون خیلی خوبی راجع بهشون میگن ولی خواستگارهاشون این خوبیها رو نمیبینن. براهمین دلیل نمیشه که شما این خصوصیات ور نداشته باشی یا دخترخانومها اینها رو در شما نبینن. به نظر من یکی از دلایلی که بقیه شما رو اینطور که توصیف کردید میبینن اینه که بهتون نزدیک تر هستن و شناخته بهتری دارن. بعدشم اینکه معمولا وقتی خواستگاری میرید طرف مقابل علاوه بر حسنهایی که دارید دنبال معایب شما هم هست و در نهایت تصمیمی که میگیره با جمع بندی همه اینهاس. همچنین به اندازه اطرافیان شما هم نسبت به شما خوش بین نیست منظورم اینه که ممکنه یه حرکتی انجام بدید که از دید یه آدم خوش بین خیلی کار خوبی به نظر بیاد ولی از دید کسی که قراره شما رو از حرکاتتون بشناسه و برای آیندش تصمیم گیری کنه یه کار بدون فکر یا بد به نظر برسه.

موفق و خوشبخت باشید

mehrant;634686 نوشت:
دختر متولد 78 که کوچیکترهٰ!تازه میشه 15 سالش الان! یعنی در 14 سالگی ازدواج کرده.
یعنی اینکه بطور معمول یه پسر 23-24 ساله از نظر رشد عقلی بیشتر از چیزی که من هستم بطور معمول هست و به اندازه 24 سال عاقل نیستم مثلا به اندازه 19 سال هستم.همینو میخواین بگین؟
جواب منفی میخوان بدن بدن ولی چرا شخصیت آدمو تحقیر میکنن؟اینه که منو اذیتم کرده وقتی هی بگن پزشکی کار نیست پزشکی شغل نیست ظاهر پسر خوب نیست چه حسی باید به من دست بده جز ناراحت شدن؟
خوب من که تا حالا هیچوقت در خواستگاری ها نه خودم بیان کردم و نه خانواده دختر و خود دختر پرسیدنم ازم که قبلا هم آیا خواستگاری رفتم و به چه نتیجه ای رسیده
بعد هم اون دختر بذاره بیاد تو زندگی من بعد ببینه من چه جور ازش حمایت میکنم

منظورم این بود پسری که سنش کمه حالا یکی دو سال این ور اون ورش مهم نبود
خب مشکل همین جاست دیگه که انقدر نظر مردم براتون مهمه .شخصیتتون رو تخقیر کردن؟خودتون میگفتید چرا دلیل جواب منفیشون رو نمیگن حالا هم اینایی که گفتن میگید چرا تحقیرم کردن؟خب نظرشون همینه
هر کسی یه نظری داره شما اعتماد به نفستون خیلی پایینه که نظر چهارتا آدم میتونه این همه حالتون رو بریزه بهم
خنده داره واقعا ..این چه استدلالیه خود شما قبل از ازدواج دختر رو زیر نظر بگیرید تا از شخصیتش شناخت پیدا کنید نمیشه گفت برن تو زندگی بعد ببینن چطورین و چه شخصیتی دارن
اصولا قبل از ازدواج تلاش میکنن تا از رو نشونه ها به شخصیت طرف پی ببرن بعدش به چه دردی میخوره؟

داداش زیادی حساس شدی، برو این " حساس نشو" رو ببین و اینقدر حساس نشو.
انشا.. برسه روزی که بیای تو همین انجمن و از خاطرات و خوشی های زندگی دونفرت بگی
و بعد که به تاریخچه ی موضوع های ارسالیت نگاه کردی بهم حق بدی که می گم " زیادی حساسی".
اگه بیماری تو کشیک شما مرده دلیلش شما نیستی،
اگه شب بعد کشیک شما مرد دلیلش شما نیستی
اگه خواستگاری رفتی و از هر چی غیر از ایمانت ایراد گرفتن بدون بازنده تو نیستی

mehrant;632966 نوشت:
سلام.

سلام دوست عزیز.
چند مورد هست اینجا:
1شاید وقتش نشده هنوز.
2مطمئنا هنوز سنتون راه داره..
3وقتی بسپاری به خدا این حرفا واست میشه پوچ.

با درود فراوانم:Gol:

یا خدا;634827 نوشت:
سلام دوست عزیز.
چند مورد هست اینجا:
1شاید وقتش نشده هنوز.
2مطمئنا هنوز سنتون راه داره..
3وقتی بسپاری به خدا این حرفا واست میشه پوچ.
با درود فراوانم:Gol:

سلام.
خوب الان اینهایی که گفتید چه ربطی به سوال من داشت؟ :Gig:
من پرسیدم چرا از دید دوستان و اطرافیان مثلا قیافم خوبه اما از دید خانمها قیافم بده؟ بعد شما میگید وقتش نشده و سنت کمه؟ یعنی سنم بره بالاتر نظر اطرافیان و خانمها در مورد قیافه من یکسان میشه مثلا همه میگن خوبه یا همه میگن بده؟:Gig:

mehrant;634874 نوشت:
سلام.
خوب الان اینهایی که گفتید چه ربطی به سوال من داشت؟ :Gig:
من پرسیدم چرا از دید دوستان و اطرافیان مثلا قیافم خوبه اما از دید خانمها قیافم بده؟ بعد شما میگید وقتش نشده و سنت کمه؟ یعنی سنم بره بالاتر نظر اطرافیان و خانمها در مورد قیافه من یکسان میشه مثلا همه میگن خوبه یا همه میگن بده؟:Gig:

نخیر منظور اینه که اونی که باید بپسنده و انتخابتون کنه سروقتش نه از چهرتون ایراد میگیره و نه ...

با درود فراوان:Gol:

ریحانه النبی;634708 نوشت:
[="Tahoma"][="Navy"]

خدا قوت آقا مهران :Gol:

منظورتون از خودش موافق باشه چیه؟ یعنی با چی موافق باشه؟ با معیارای شما در ازدواجتون ؟ یا با با معیارای خودشون برای ازدواج شما؟!!

بقول استاد حامی راه صاف کن ها خیلی موثرند ، مادر شما بعنوان اولین کسیکه شما رو معرفی میکنن محسوب میشن، بنایراین باید معرف معیارا و خواسته های خودِ شما باشن البته منظورم این نیست که ایشون اینطور نیستند ، منظور اینست که شما کمی در این قسمت هم دقیق شوید که چطور شما را معرفی می کنن؟!

مثلا فرض کنین در اولین ارتباط تلفنی یا حضوری فرقی نمیکنه : پسرم میگه مامان اول تو باید بپسندی !! به پسرم گفتم که باید حتما تخصص بگیره !! پسرم تمام نمراتش از دبستان تا دانشگاه عالی بود (در جریان ریز قضایا بودن) !!و... اینا از روی نیت خیرخواهانه گفته میشه ولی گاها بازتاب خوبی نمیتونه داشته باشه .

بهمون میدن کلمه خوبی برای یک مرد نیست ========>> من این مقدار درامد دارم

هرچند در تاپیکهای مختلف توضیح دادین میگن پزشکی شغل نیست ، هنوز قابل هضم نیست، چرا که افراد زیادی رو دیدم که به دانشجوی پزشکی شاید ترم 5 یا 6 پزشکی با افتخار دختر میدن، و میگنن سرمایه معنوی داره که به سرمایه مادی هم منتهی میشه(البته با توجه به سن و سال که فرصت ریسک و ارتقا دارند)

[/]

کلی جواب تون نوشتم بعد اومدم دکمه ارسال رو که بزنم اینترنت قطع شد و همش از بین رفت:Narahat:
دیگه یعنی خودشم باید موافق با اون دختر و خانوادش باشه تا حاضر باشه بره خونشون.
اونجوری که گفتید نگفته اما مثلا گفته هرچی بهش گفتم و صحبت کردم قبول نکرد که با یه دختر که پزشک باشه ازدواج کنه
بله اطرافیان هم میگن تو پزشکی هرجا میری برات سر و دست میشکنند
ولی خوب از شانس کج من موردهایی که رفتیم خواستگاری برخلاف این موارد بود

raha2020;634778 نوشت:
سلام
متاسفانه من نرسیدم حرفهای بقیه رو بخونم. ولی در مورد خانمها هم همینطوره. یعنی منظورم اینه که دخترهایی هستن که اطرافیانشون خیلی خوبی راجع بهشون میگن ولی خواستگارهاشون این خوبیها رو نمیبینن. براهمین دلیل نمیشه که شما این خصوصیات ور نداشته باشی یا دخترخانومها اینها رو در شما نبینن. به نظر من یکی از دلایلی که بقیه شما رو اینطور که توصیف کردید میبینن اینه که بهتون نزدیک تر هستن و شناخته بهتری دارن. بعدشم اینکه معمولا وقتی خواستگاری میرید طرف مقابل علاوه بر حسنهایی که دارید دنبال معایب شما هم هست و در نهایت تصمیمی که میگیره با جمع بندی همه اینهاس. همچنین به اندازه اطرافیان شما هم نسبت به شما خوش بین نیست منظورم اینه که ممکنه یه حرکتی انجام بدید که از دید یه آدم خوش بین خیلی کار خوبی به نظر بیاد ولی از دید کسی که قراره شما رو از حرکاتتون بشناسه و برای آیندش تصمیم گیری کنه یه کار بدون فکر یا بد به نظر برسه.

موفق و خوشبخت باشید

نه دقت نکردید
به جوابی که به دوستان دیگه دادم نگاه کنید
من میگم چرا از دید اطرافیان قیافم خوبه از دید خانمها نه؟
چطور از دید اونها پرحرف هستم از دید خانمها کم حرف؟
چطوری آخه با نیمساعت شناخت خلاف چیزایی که هستم نتیجه گیری میشه از حرف هام؟

عاشق امام خامنه ای;634816 نوشت:
منظورم این بود پسری که سنش کمه حالا یکی دو سال این ور اون ورش مهم نبود
خب مشکل همین جاست دیگه که انقدر نظر مردم براتون مهمه .شخصیتتون رو تخقیر کردن؟خودتون میگفتید چرا دلیل جواب منفیشون رو نمیگن حالا هم اینایی که گفتن میگید چرا تحقیرم کردن؟خب نظرشون همینه
هر کسی یه نظری داره شما اعتماد به نفستون خیلی پایینه که نظر چهارتا آدم میتونه این همه حالتون رو بریزه بهم
خنده داره واقعا ..این چه استدلالیه خود شما قبل از ازدواج دختر رو زیر نظر بگیرید تا از شخصیتش شناخت پیدا کنید نمیشه گفت برن تو زندگی بعد ببینن چطورین و چه شخصیتی دارن
اصولا قبل از ازدواج تلاش میکنن تا از رو نشونه ها به شخصیت طرف پی ببرن بعدش به چه دردی میخوره؟

از زیر جواب دادن به سوالم در رفتید آخرش...
برای چندمين بار مبگم میخوان جواب منفی بدن بدن ولی چرا با تحقیر من؟ چرا مبگن حرف بلد نیست بزنه؟ آخه من با یه دختر نامحرم که تازه برای اولین باره میبینمش و در حال استرسم چطور راحت و معمولی مثل آقایون دوست و همکار حرف بزنم؟ چرا میگن پزشکی شغل نیست؟ خود دختر دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک درس میخونه بعد من که پزشکی شیراز دارم میخونم میگت پزشکی شغل نیست و کار نیست:Narahat:
من میگم با یه نیمساعت حرف زدن یا حتی کمترش اصلا ندیده و نشناخته که تلفنی جواب رد میدن چطور قضاوت کردن که من تکیه گاه نیستم؟ نمیخوان صحبت کنن بشناسن تحقیق کنن بدونن من چه جور آدمی هستم؟

mehrant;632966 نوشت:

جناب دکتر مهران
سلام
چرا دردتون رو دربست پیش خدا نمیبرین ؟

گاهی ادم مجبور میشه چیزای خارج چار چوب بگه

بنده زیاد خاستگاری رفتم . چند سال
نمیشد که نمیشد

یکبار خواب دیدم پایین پای امام حسین ع ضریح رو گرفتم به امام حسین میگم بخاطر علی اکبر دستمو بگیر

هفته بعدش درست شد

صلی الله علیک یا ابا عبدالله

بپاخیزیم;634928 نوشت:
جناب دکتر مهران
سلام
چرا دردتون رو دربست پیش خدا نمیبرین ؟

گاهی ادم مجبور میشه چیزای خارج چار چوب بگه

بنده زیاد خاستگاری رفتم . چند سال
نمیشد که نمیشد

یکبار خواب دیدم پایین پای امام حسین ع ضریح رو گرفتم به امام حسین میگم بخاطر علی اکبر دستمو بگیر

هفته بعدش درست شد

صلی الله علیک یا ابا عبدالله

سلام.
کم نگفتم و کم دعا نکردم
خیلی شبها قبل از خواب کارم دعای توسل خوندن و گریه و توسل به امام رضا ست...

دوستان بازم نظر بدید

سلام.
عزیز جان به نظر من به حرفهای خانومها زیاد ترتیب اثر ندین مثل همونی که گفته ظاهرتونو نپسندیده . به دو دلیل: اول اینکه مواقعی که پای منافع در میونه به ویژه زمان خواستگاری دروغ زیاد میگن. دوم اینکه دیدگاه هاشون عموما به چیزای بیخود معطوفه.
البته همه ی خانوما اینجوری نیستند.
شما از خودت مطمئن باش و با این حرفها خراب نشو و اینکه زیادم برای ازدواج عجله نکن.

سلام دوستان.ب نظر من (گرچه جناب مهران نظر بنده رو نقد هم کردن :khandeh!:) شما خودت مقصری... این تاپیک هایی ک میزنین نشون میده ک خیلی رویه خواستگارایی ک رفتین حساس شدین خب 15 نفر ب هر دلیلی ک شما هیچی ازش نمیدونین و شاید اصلا یه خواستگار دیگه داشتن و بهونه هاشونو شما شنیدین جواب رد بهتون دادن این ک آخر زندگی نیست ... از همین دوستانی ک اینقد ازتون تعریف میکنن بخواین ک یه سری کیس ک با شرایط شما آشنایی دارن رو بهتون معرفی کنن ... اینجا فقط میشه حرف زد تنها کسی ک باید عمل کنه خودتونین ... سعی کنین دوباره شروع کنین ...

mohamad313;635043 نوشت:
سلام.
عزیز جان به نظر من به حرفهای خانومها زیاد ترتیب اثر ندین مثل همونی که گفته ظاهرتونو نپسندیده . به دو دلیل: اول اینکه مواقعی که پای منافع در میونه به ویژه زمان خواستگاری دروغ زیاد میگن. دوم اینکه دیدگاه هاشون عموما به چیزای بیخود معطوفه.
البته همه ی خانوما اینجوری نیستند.
شما از خودت مطمئن باش و با این حرفها خراب نشو و اینکه زیادم برای ازدواج عجله نکن.

سلام.
میدونید یه مشکل کجاست؟ اینکه همون خانواده هایی که جوری جواب منفی میدن که خیلی ناراحت میشم و احساس تحقیر میکنم خانواده هایی هستن که واسطه ها وقتی بهمون معرفی شون میکنن میگن خانواده های بسیار عالی و بسیار معتقد و متشرع هستن واقعا با ایمان و با خدا....بعد حالا بیان با یه دلیل دروغ جواب منفی بدن یا مثل اونایی که گفتن پزشکی شغل نیست خیلی بد میشه و تاثیر بدی رو من میذاره...تکرار این اتفاقات هم دید منو نسبت به خانواده های مذهبی بد میکنه...
مثلا یه با قبلا هم گفتم، دختر متاهل تو فامیل داریم که همسن و سال خودمه تقریباً و خیلی مذهبی نیست و حجاب و اینا رو رعایت نمیکنه کامل...اما چنین فردی وقتی بحث خواستگاری های من و این جواب منفی دادن ها رو شنید میگفت خیلی هم دلشون بخواد، من اون موقع که ازدواج کردم اصلا به اين موارد فکر نمیکردم...من جای اونها بودم اینطوری اصلا نمیگفتم و...

نقل قول:
نه دقت نکردید
چطوری آخه با نیمساعت شناخت خلاف چیزایی که هستم نتیجه گیری میشه از حرف هام؟نه دقت نکردید
چطوری آخه با نیمساعت شناخت خلاف چیزایی که هستم نتیجه گیری میشه از حرف هام؟

اولا که این رو بدونید که گاهی دلیلی که برای رد خواستگاری آورده میشه واقعی نیست و یه توجیه. و دلیل اصلی چیزه دیگه ایه ولی خونواده دختر یا به این خاطر که به طرف مقابل بر نخوره یا اینکه یه چیزی باشه که دیگه اصراری نباشه و خوانواده پسر بدونن جواب سفت وسخت منفیه یه دلیلی میارن که مثل موارد شما با واقعیت ۱۸۰ درجه فرق میکنه (البته به گفته خودتونن)

دوما شما باید به حرفهایی که در جلسه خواستگاری میزنید خیلی فکر و دقت کنید. مسلما کسی توقع نداره بدون خجالت و .... شروع کنید به صحبت. (یعنی به نظر من اگه کسی در اولین برخورد اینقدر راحت باشه اصلا مورد اعتماد نیست و احتمال اینکه قبلا دوستی و ... داشته باشه خیلی بالا میره)

ولی بالاخره خونواده دختر و خود دختر خانم و البته دقیقا مثل خونواده پسر وآقا پسر متاسفانه یا خوشبختانه باید تو همون جلسه اول به یه نتیجه هایی برسن. برا همین خیلی به رفتارها و نوع بیان و موضوعاتی که مطرح میشه دقت میکنن. من فکر میکنم شاید شما در بعضی مجالستون یه موضوعاتی رو مطرح کردید یا طوری به یه سوال جواب دادید که تو ذوق زده یا نه حتی خوب بوده ولی برداشت غلطی ازش شده

نتیجه گیری اینکه اولا هرچی درمورد خودتون میشنوید اول رفتار و گفته های خودتون رو در اون جلسه بررسی کنید اگه به دلیل قانع کننده ای رسید که هیچی اگه نه بدونید یه دلیل دیگه ای پشت جواب منفی بوده و دلیلی که گفته شده بهانه ای بیش نیست.

[SPOILER]لازم به ذکر است گاهی اینقدر بعضی خونواده ها بد پیله میشن که خونواده دختر مجبورن در موارد بعدی برای اینکه دوباره این موارد پیش نیاد دلایلی رو مطرح کنن که به طرف مقابل بر بخوره که کلا دل بکنه و این اصلا ربطی به خوبی و خوش برخوردی و دینداری و ... اون خونواده نداره. دیدنداری را از این جهت گفتم که الان بسیاری دین رو به نماز و روزه و حجاب و حضور در مجالس مذهبی میدونن[/SPOILER]

موفق و خوشبخت باشید

mehrant;634922 نوشت:
از زیر جواب دادن به سوالم در رفتید آخرش...
برای چندمين بار مبگم میخوان جواب منفی بدن بدن ولی چرا با تحقیر من؟ چرا مبگن حرف بلد نیست بزنه؟ آخه من با یه دختر نامحرم که تازه برای اولین باره میبینمش و در حال استرسم چطور راحت و معمولی مثل آقایون دوست و همکار حرف بزنم؟ چرا میگن پزشکی شغل نیست؟ خود دختر دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک درس میخونه بعد من که پزشکی شیراز دارم میخونم میگت پزشکی شغل نیست و کار نیست:Narahat:
من میگم با یه نیمساعت حرف زدن یا حتی کمترش اصلا ندیده و نشناخته که تلفنی جواب رد میدن چطور قضاوت کردن که من تکیه گاه نیستم؟ نمیخوان صحبت کنن بشناسن تحقیق کنن بدونن من چه جور آدمی هستم؟

ببینید کسی که از شما خوشش امده باشه چه با شناخت چه بدون شماخت مطمئنن جواب منفی نمیده پس دنبال دلیل جواب منفی نگردید میرید خواستگاری خواستن جواب منفی میدن نخواستنم نمیدن
بعدشم باز همون حرف قبلیمو میگم تحقیر و نظر دیگران خیلی براتون مهمه و به نظر من به خاطر اعتماد به نفس خیلی پایینتونه جواب منفی دادن و تحقیر کردن خب به جهنم برید سراغ یکی دیگه
شما چرا انتظار دارید هر کی ظاهر مذهبی داشت اخلاق رفتار درست هم داشته باشه؟هر وقت این دیدگاهتون عوض شد اون وقت میتونید درک کنید چرا اونایی که ظاهر مذهبی دارن بعضی رفتارا رو انجام میدن که شما از یه آدم مذهبی انتظار ندارید
واقعا با این سوالایی که میپرسید انگار تو این جامعه زندگی نمیکنید و آدما رو نمیبینید
اینم که انتظار داشتن جلسه اول خواستگاری باهاشون پسر خاله بشید عقیدشون رو نشون میده وگرنه فکر نمیکنم اکثر آدمای حتی با ظاهر مذهبی انتظار پسرخاله شدن تو جلسه اول رو داشته باشن
یا علی

عاشق امام خامنه ای;635285 نوشت:
ببینید کسی که از شما خوشش امده باشه چه با شناخت چه بدون شماخت مطمئنن جواب منفی نمیده پس دنبال دلیل جواب منفی نگردید میرید خواستگاری خواستن جواب منفی میدن نخواستنم نمیدن
بعدشم باز همون حرف قبلیمو میگم تحقیر و نظر دیگران خیلی براتون مهمه و به نظر من به خاطر اعتماد به نفس خیلی پایینتونه جواب منفی دادن و تحقیر کردن خب به جهنم برید سراغ یکی دیگه
شما چرا انتظار دارید هر کی ظاهر مذهبی داشت اخلاق رفتار درست هم داشته باشه؟هر وقت این دیدگاهتون عوض شد اون وقت میتونید درک کنید چرا اونایی که ظاهر مذهبی دارن بعضی رفتارا رو انجام میدن که شما از یه آدم مذهبی انتظار ندارید
واقعا با این سوالایی که میپرسید انگار تو این جامعه زندگی نمیکنید و آدما رو نمیبینید
اینم که انتظار داشتن جلسه اول خواستگاری باهاشون پسر خاله بشید عقیدشون رو نشون میده وگرنه فکر نمیکنم اکثر آدمای حتی با ظاهر مذهبی انتظار پسرخاله شدن تو جلسه اول رو داشته باشن
یا علی

نظرتون جوری بود که کلی بهم برخورد و عصبانی شدم
خوب معلومه کسی که خوشش اومده باشه جواب منفی نمیده مگه خودآزاری داره که جواب منفی بده؟
مثل این می مونه که یه نفر از یه غذایی خوشش بیاد اما وقتی براش بیارن نخوره
در ضمن چرا میگید هرکسی ظاهر مذهبی داشت میدی سراغش؟ مگر من میشناختم از قبل کیا هستن؟ همه رو واسطه ها معرفی کردن من که تا قبلش ندیده بودم شون

بعد هم گفتید انگار تو جامعه نیستی باید بگم هرچی هستم بیشتر از شما تو جامعه هستم چون ما همش تو بیمارستانیم و طبق آمار بیمارستان هر روز در اورژانس بیمارستان حدود 120 تا مریض میبینیم پس بیشتر از شما حداقل ظاهر مردم رو میبینم
اون دخترها هم برای بار هزارم من ندیده بودم از اول که بگم این دختر چادریه پس بریم خواستگاری اش.بلکه واسطه ها کلی تعريف و تمجيد میکردن از خانواده هاشون و خود دختر که این خانواده خیلی خوبن مادر ابنجوریه پدر اینجوریه دختر اونجوریه بعد هم که در جلسات با خانواده دختر و خود دختر صحبت میشد در ویژگیهای خانواده ها، ملاکها، چیزهایی که ما بهشون اهمیت میدیم، همه توافق داشتیم.اونها هم مدام میگفتن خانواده هامون مثل همه و شباهت داریم و مثل خودمون هستین.بعد جواب منفی دادن. آخه وقتی توافق داشتیم چرا باید جواب منفی بدن؟
بعد هم خانواده ای که برای شروع به اقدام مادرم زنگ میزنه به مادر دختر، و مادر دختر میگه پسرتون کارش چیه، مادرم هم میگه دانشجوی پزشکی سال آخره و تو بیمارستان کشیک میدن و حقوق میگیرن، بعد مادر دختر میگه نه اینکه نه، کار چی؟ کار نداره؟ و بعد هم با دخترش صحبت میکنه که دختر فقط تنها چیزی که از من شنیده اینکه اون متولد هفتاده و منم متولد هفتاد بعد میگه من همسن نمیخوام الان قضیه اعتماد به نفس کجاش بود که میگید به دلیل اعتماد به نفس نداشتن جواب منفی دادن بهت؟اصلا منو دیده بودن؟اصلا یه کلمه هم باهام حرف زده بودن؟
یه چیزی بگید که به شعور آدم توهین نباشه

mehrant;635317 نوشت:
نظرتون جوری بود که کلی بهم برخورد و عصبانی شدم
خوب معلومه کسی که خوشش اومده باشه جواب منفی نمیده مگه خودآزاری داره که جواب منفی بده؟
مثل این می مونه که یه نفر از یه غذایی خوشش بیاد اما وقتی براش بیارن نخوره
در ضمن چرا میگید هرکسی ظاهر مذهبی داشت میدی سراغش؟ مگر من میشناختم از قبل کیا هستن؟ همه رو واسطه ها معرفی کردن من که تا قبلش ندیده بودم شون

بعد هم گفتید انگار تو جامعه نیستی باید بگم هرچی هستم بیشتر از شما تو جامعه هستم چون ما همش تو بیمارستانیم و طبق آمار بیمارستان هر روز در اورژانس بیمارستان حدود 120 تا مریض میبینیم پس بیشتر از شما حداقل ظاهر مردم رو میبینم
اون دخترها هم برای بار هزارم من ندیده بودم از اول که بگم این دختر چادریه پس بریم خواستگاری اش.بلکه واسطه ها کلی تعريف و تمجيد میکردن از خانواده هاشون و خود دختر که این خانواده خیلی خوبن مادر ابنجوریه پدر اینجوریه دختر اونجوریه بعد هم که در جلسات با خانواده دختر و خود دختر صحبت میشد در ویژگیهای خانواده ها، ملاکها، چیزهایی که ما بهشون اهمیت میدیم، همه توافق داشتیم.اونها هم مدام میگفتن خانواده هامون مثل همه و شباهت داریم و مثل خودمون هستین.بعد جواب منفی دادن. آخه وقتی توافق داشتیم چرا باید جواب منفی بدن؟
بعد هم خانواده ای که برای شروع به اقدام مادرم زنگ میزنه به مادر دختر، و مادر دختر میگه پسرتون کارش چیه، مادرم هم میگه دانشجوی پزشکی سال آخره و تو بیمارستان کشیک میدن و حقوق میگیرن، بعد مادر دختر میگه نه اینکه نه، کار چی؟ کار نداره؟ و بعد هم با دخترش صحبت میکنه که دختر فقط تنها چیزی که از من شنیده اینکه اون متولد هفتاده و منم متولد هفتاد بعد میگه من همسن نمیخوام الان قضیه اعتماد به نفس کجاش بود که میگید به دلیل اعتماد به نفس نداشتن جواب منفی دادن بهت؟اصلا منو دیده بودن؟اصلا یه کلمه هم باهام حرف زده بودن؟
یه چیزی بگید که به شعور آدم توهین نباشه

ببخشید من نه به شعورتون توهین کردم نه خواستم عصبانیتون کنم
من روی حرفم با اون بخشی بود که به جواب یکی از کاربرا گفتید که نظرتون در مورد آدمای مذهبی داره عوض میشه.
من در مورد داستان دومی که تعریف کردید کی نظر دادم بگم به خاطر اعتماد به نفستون جواب منفی دادن؟
من گفتم اینکه میگید خیلی ناراحت میشید که بهتون جواب منفی میدن و بهتون توهین میکنن نشون میده اعتماد به نفستون پایینه چون هر کی به آدم توهین میکنه شخصیت خودشو میرسونه و دلیلی نداره آدم رو تا این حد ناراحت کنه
همین

ببینید اینایی که میگید اصلا چیزای عجیبی نیستن که این همه براتون سوال شدن کاملا طبیعی هستن
شاید شما تو بیمارستان با هزار تا آدم برخورد داشته باشید اما منم شش سال تو خوابگاه بودم و خوب دخترا رو میشناسم
مثال میارم فکر کنید یه دختر مذهبی نماز شب خون که یه پسر فقط و فقط به خاطر ایمانش و حجاب کاملش میاد عقدش میکنه و دختره بعد از عقدش میره دنبال دوست پسر
اینو چی میگید من انقدر موردای عجیب غریب دیدم که واقعا تعجب میکنم شما برای همچین مورد ساده ای اینقدر ذهنتون درگیر شده و دنبال جواب میگردید

عاشق امام خامنه ای;635323 نوشت:
من در مورد داستان دومی که تعریف کردید کی نظر دادم بگم به خاطر اعتماد به نفستون جواب منفی دادن؟
من گفتم اینکه میگید خیلی ناراحت میشید که بهتون جواب منفی میدن و بهتون توهین میکنن نشون میده اعتماد به نفستون پایینه چون هر کی به آدم توهین میکنه شخصیت خودشو میرسونه و دلیلی نداره آدم رو تا این حد ناراحت کنه

اینکه گفتید:
به نظر من به خاطر اعتماد به نفس خیلی پایینتونه جواب منفی دادن

این همون خانواده ای هستن که واسطه ها بسیار از اعتقادات شون تعریف میکردن، مادر دختر به عنوان یه مبلّغ مذهبی فعالیت میکنه، در صدا و سیمای استان فارس رو به عنوان کارشناس مذهبی برنامه هاشون دعوتش میکنن، پدر دختر هم مدام جلسات مذهبی و قرآنی و تفسیر برگزار میکنه و صحبت میکنن در این موراد،دختر هم خودش فعالیتتهای مذهبی و تبلیغی انجام میده در دانشگاه شون و تبلیغ حجاب و عفاف میکنه و....
همچین دختری از چنین خانواده ای چنین انتظاری رو از من داشت که بتونم راحت و خودمونی باهاش صحبت کنم...

[="Blue"]

mehrant;632966 نوشت:
سلام.

سلام.
این تاپیک را که مطالعه می کردم متوجه شدم سن شما اگر اشتباه نکرده باشم 23 سال است و طبیعتا شما هم به خواستگاری بانوانی می روید که کمتر از 23 یا حداقل همین حدود باشند و احتمالا به افرادی که سن بالاتری دارند نمی روید.
الان عرف جامعه ما با بالارفتن سن ازدواج به شکلی شده که حتی در شهر های نسبتا کوچک هم سن ازدواج دختر تا حدود 27 سال معمولی بوده و نگرانی برای ازدواج ندارند البته کاری به شهر های بزرگتری که سن ازدواج دختران بالاتر و یا در روستا ها و شهر های کوچک که کمتر است ندارم.
بنا بر این بانوانی که شما برای خواستگاری آنها می روید احتمالا چون سن آنها کم می باشد و عجله ای برای ازدواج ندارند و منتظر شاهزاده رویاهای خود هستند بعید است در حالت معمولی به جوانی که شرایط معمولی حتی معمولی رو به عالی هم دارند جواب مثبت بدهند و به بهانه هایی آنها را رد می کنند مگر یک مورد واقعا عالی به سراغ آنها بیاید که جواب مثبت بدهند.
بنا بر این به نظر من سن شما فعلا برای ازدواج کم است البته طبق عرف غلط جامعه و اگر مثلا چندین سال دیگر به خواستگاری همین دخترهایی که امروز به شما جواب رد داده اند اگر ازدواج نکرده باشند و سن آنها بالا رفته بروید جواب مثبت خواهند داد.
پس مشکل از شما نیست و احتمالا شما شرایط معمولی رو به خوب هم داشته باشید اما دختران در سن های اولیه ازدواج معمولا به این مورد ها جواب مثبت نمی دهند مگر در شرایط خاصی که مثلا علاقه ای بین آنها باشد و یا شرایط خانواده دختر به گونه ای باشد که دختر بخواهد زودتر ازدواج کند و ...
امیدوارم موفق باشید.[/]

mehrant;635339 نوشت:
اینکه گفتید:
نوشته اصلی توسط عاشق امام خامنه ای
به نظر من به خاطر اعتماد به نفس خیلی پایینتونه جواب منفی دادن

من جمله زیر رو نوشتم فقط مشکلم اینه که نقطه نذاشتم تا اشتباه خونده نشه
بعدشم باز همون حرف قبلیمو میگم تحقیر و نظر دیگران خیلی براتون مهمه و به نظر من به خاطر اعتماد به نفس خیلی پایینتونه. جواب منفی دادن و تحقیر کردن خب به جهنم برید سراغ یکی دیگه
یعنی عرضم این بود اینکه خیلی از حرف بقیه ناراحت میشید به خاطر اعتماد به نفس پایینتونه وچند بار گفتم چون من صرفا از روی چند تا کامنت شما دارم نظر میدم ممکنه صد در صد نظرام غلط باشه فقط هر چی به ذهنم میرسه میگم تا شاید کمکتون کنه
موضوع قفل شده است