صفحه 1 از 24 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینند؟

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینند؟

سلام.
    قبل از بیان سوالم از همه دوستان عذرخواهی میکنم چون سوالات مکرر من در تاپیک های ازدواج خسته شون کرده.
    من و مسائلم برای ازدواج که کاملا معرف حضورتون هستم!سوال برام پیش اومده.
    سوال اینکه دوستان و اطرافیانم از آقایون هروقت در مورد مسائل ازدواج نکردنم صحبت میکنم میگن تو کلی نکات مثبت داری چطور نشده ازدواج کنی؟ اما دختر خانم هایی که میریم خواستگاری شون جواب منفی میدن. چند نمونه از این صحبتها:
    1-یکی از دوستانم: تو قیافه خوبی داری...
    ولی در یکی از خواستگاری ها همونطوری که قبلا گفتم یه دختر بود که گفت من ظاهر و قیافه اصلا برام مهم نیست فقط در حدی که قابل تحمل باشه. بعد از سه جلسه و توافق داشتن در اکثر صحبتها جواب منفی دادن و گفتن ظاهر منو نپسندیدن. یعنی با توجه به حرف اولش من اونقدر زشتم که قابل تحمل کردن هم نیستم.
    2- یکی دیگه از دوستان: تو شخصیت دوست داشتنی داری!
    3-یکی از همکاران مون در بیمارستان:من همه چیز دکتر مهران رو تاييد میکنم اگه دختر خودم به سن ازدواج رسیده بود حتما دخترم رو بهش می دادم.
    4- یکی دیگه از دوستان در تعریف از من:این مهران واقعا با اخلاقه، مومنه، اهل دود و سیگار نیست، اهل رابطه با نامحرم نیست. ..
    5-یکی از واسطه ها در معرفی من به خانواده دختر:این پسر و خانوادش رو مدتهاست من میشناسم و کاملا تاییدش میکنم اون قدر پسر مظلوم و خوبیه. ..

به خود خدا قسم اینا حرفهای اطرافیان بود نه حرفهای خودم که از خودم تعریف کنم.
    اما خانمها که میریم خواستگاری شون ظاهرا من رو دارای این ویژگیها نمی بینن...
    سوالم اینه که آیا خانمها نکات منفی رو در شخصیت من می بینن که آقایون نمی بینن و به همین دلیله که ازم تعریف میکنن و تعجب میکنن که ازدواج نکردم؟

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

آیا نکات منفی منو فقط خانمها می بینند؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 8

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام
    این مسئله می تواند علت های مختلفی داشته باشد که من به چند مورد اشاره می کنم:

1- زشتی و زیبایی نسبی است و نمی شود معیار واحدی برای آن ترسیم کرد. ممکن است شما از نگاه عده ای زیبا و از نگاه عده ای دیگر زشت باشید. آنچه برای ازدواج لازم است این است که شما به دل طرف بنشینید. لذا نباید به صرف اینکه یکی دو نفر یا حتی چند نفر ظاهر شما را نپسندیدند بگویید حتما مشکلی وجود دارد.

2- ممکن است نوع رفتار و برخورد شما در جلسات خواستگاری که تا به حال رفته اید مناسب نبوده باشد و به همین خاطر نتوانسته باشید نظر طرف مقابل را به خود جلب کنید. برای بررسی این مسئله می توانید مسائل مطرح شده را با کسی که مورد اعتماد و متخصص است در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. ممکن است شما رفتاری را در آن جلسات بروز می دهید که باعث می شود همه خوبی های شما زیر همان رفتار پنهان بماند.

3- همیشه علتی که طرف برای جواب منفی می آورد واقعی نیست و بیشتر بهانه است. لذا نباید خیلی به حرف آنها اعتماد کرد. بعلاوه اینکه همیشه علت رد کردن طرف مقابل قابل اعتنا نیست؛ یعنی نباید گفت چون او مرا رد کرده حتما مشکلی دارم. در خیلی از موارد طرف معیارهای کاذبی دارد که شما را با آن می سنجد و تصمیم می گیرد.

4- خواستگاری از کسی که هیچ شناختی نسبت به شما ندارد کار را سخت می کند و قضاوت های ظاهری را تقویت می کند. لذا سعی کنید افرادی را انتخاب کنید که تا حدودی شما را می شناسند تا از روی ظاهر یا برخورد اولیه یا ...، شما را قضاوت نکنند.

5- تعریف ها و تمجید های دیگران نباید ما را مغرور کند. لذا باید سعی کنیم همیشه و همه جا حالت تواضع را حفظ کنیم تا قلب دیگران نسبت به ما نرم شود.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۶:۱۲

7. صلوات ها 15

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

پس حالا که استاد تاپیک رو به دوستان واگذار کردند پس دوستان نظر بدهید لطفا!

9. صلوات ها 5

علاقه
    او منتظرست تا که ما برگردیم ماییم که در غیبت کبرا ماندیم
    نوشته
    119
    حضور
    2 روز 9 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    549

سلام.من از تايپهايي كه اين چند وقته ازتون خوندم احساس مي كنم خود شما هم خيلي سختگير هستيد و سعي داريد حرف خودتون رو به كرسي بنشونيد. دنبال دليليد تا بحث رو به سمت خودتون سوق بديد و احتمالا رو دلايل ديگران زياد فكر نمي كنيد مگر اينكه به حرفهاي شما نزديك باشه؟!!!!!!!!!!!!
    شايد اين مسئله اي كه مانع ازدواجتونه......
    اگه حرفامو قبول نداريد تو ادامه بحث از خودتون دفاع كنيد؟؟؟

11. صلوات ها 5

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط omid1367 نمایش پست ها
    سلام.من از تايپهايي كه اين چند وقته ازتون خوندم احساس مي كنم خود شما هم خيلي سختگير هستيد و سعي داريد حرف خودتون رو به كرسي بنشونيد. دنبال دليليد تا بحث رو به سمت خودتون سوق بديد و احتمالا رو دلايل ديگران زياد فكر نمي كنيد مگر اينكه به حرفهاي شما نزديك باشه؟!!!!!!!!!!!!
    شايد اين مسئله اي كه مانع ازدواجتونه......
    اگه حرفامو قبول نداريد تو ادامه بحث از خودتون دفاع كنيد؟؟؟
    کلا منظور تون رو متوجه نشدم!

13. صلوات ها 2

نوشته
    60
    حضور
    18 روز 13 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    317

من تایپیکای قبلیتون رو کامل نخوندم،ولی اینو میدونم که برا همه دخترا تیپ و قیافه مهم نیست.اگه این طور بود نیمی از مردای کره زمین مجرد میموندن
    اینکه اطرافیان ازتون تعریف میکنن ،شما منظورتون از اطرافیان بیشتر دوستانتون بوده(با توجه به سوال) و معمولا رفتار انسانها با اعضای خانواده متفاوت با رفتار با دوستان هست.در جلسه خواستگاری درباره ملاکای شخصی صحبت میشه و شما با صداقت خود واقعیتون رو نشون میدین.میبخشید ولی من فکر میکنم شاید شما از اون مردایی هستین که بیرون خوبن اما درخانواده .....

وَ مَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجاً وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَ مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ
    إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْراً

15. صلوات

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط سکوت نمایش پست ها
    من تایپیکای قبلیتون رو کامل نخوندم،ولی اینو میدونم که برا همه دخترا تیپ و قیافه مهم نیست.اگه این طور بود نیمی از مردای کره زمین مجرد میموندن
    اینکه اطرافیان ازتون تعریف میکنن ،شما منظورتون از اطرافیان بیشتر دوستانتون بوده(با توجه به سوال) و معمولا رفتار انسانها با اعضای خانواده متفاوت با رفتار با دوستان هست.در جلسه خواستگاری درباره ملاکای شخصی صحبت میشه و شما با صداقت خود واقعیتون رو نشون میدین.میبخشید ولی من فکر میکنم شاید شما از اون مردایی هستین که بیرون خوبن اما درخانواده .....
    منظورم از سوال این بود که دوستان که کامل منو نشناختن اما ازم تعریف میکنن.خانواده ها هم که منو نشناختن اما چرا نظرشون فرق میکنه؟
    در مورد جمله آخر تون خودم که نمیتونم نظر بدم خانواده باید بگن که من تو خونه خوبم یا بد،

17. صلوات

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

سلام برادر

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی رو بخون

19. صلوات

علاقه
    همسر عزیزم وپسر گلم
    نوشته
    556
    حضور
    11 روز 19 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2338

سلام به نظرم زیبایی قیافه خیلی تاثیر نداره خواستگار باید به دل دختر بنشینه!
    درمورد خلقیات فکر می کنم بیشتر دختران دوست دارند با کسی ازدواج کنند که اخلاق وقیافه مردانه داشته باشند از یک راننده کامیون سبیل کلفت بیشتر خوششان می آید تا یک پسر مامانی وشیک
    البته این نظر هم کلاسی های من در دوران دبیرستان بود شاید حالا سلیقه ها تغییر کرده باشد

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 24 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 126

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری