صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا نسل فعلی حق انتخاب دارد؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۳
  نوشته
  41
  حضور
  1 روز 2 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  113

  اشاره آیا نسل فعلی حق انتخاب دارد؟
  با سلام

  به یاد سخنرانی آیت الله خمینی در بهمن 57 در بهشت زهرا افتادم که گفت اگر هم سلطنت محمد رضا پهلوی و باباش قانونی هم باشه باز هم ملت 50 سال پیش نمیتونه برای ملت 50 سال بعد تصمیم گیری کنه. خود آیت الله خمینی هم برای برقراری جمهوری اسلامی رفراندوم برگذار کرد همچنین برای تایید قانون اساسی که مورد دوم پس از تغییرات در قانون اساسی 10 سال بعد هم تکرار شد.

  هرچند در هر 3 مورد مخالفان میگویند رای مردم نه منطقی بلکه احساسی بوده اما رای حتی احساسی هم که باشه به هر حال محترم هست اما این سوال باقی میماند که مخالفان عملا تریبونی قانونی نداشتند که بخواهند مردم را از نظر خودشان آگاه کنند که این نبود آزادی بیان برای مخالفان که هنوز هم نبودش احساس میشه خودش یک سوال اساسی هست که هنوز پاسخ مناسبی در مورد آن گفته نشده.

  اما این وسط این سوال پیش میاید که چرا در طول 25 سال اخیر هیچ رفراندومی دوباره برگذار نشده؟ مثلا چرا هر 10 سال یکبار رفراندوم برگذار نمیشود؟ قبلا با کسی در این مورد بحث کردم که میگفت همین حضور حداکثری مردم در انتخاباتها تاییدی بر جمهوری اسلامی هست. این جواب مناسبی نیست چرا که بعضی انتخاباتها بر طبق آمار وزارت کشور حتی مشارکت زیر 50 درصد داشته اند مثل انتخابات دوره دوم خبرگان که 37.09 درصد میزان مشارکتش بوده که بعید میدانم تندروترین مخالفان هم تعداد طرفداران جمهوری اسلامی را در آن زمان (سال 69) انقدر پایین بدانند.

  اگر ملاک را انتخابات ریاست جمهوری بگذاریم که حساسیت بیشتری دارد باز هم به جواب مناسبی نمیرسیم. مثلا در ششمین دوره ریاست جمهوری میزان مشارکت بر طبق آمار وزارت کشور 50.66 درصد بود که باز هم بعید میدانم تندروترین مخالفان هم تعداد طرفداران جمهوری اسلامی را در آن زمان (سال 72) انقدر پایین بدانند. کلا در دوره های مختلف انتخابات های مختلف میزان مشارکت نموداری نامتوازن داره که از آمارش برای فهمیدن تعداد موافقین جمهوری اسلامی نمیتوان استفاده کرد.

  نکته دیگر هم آزاد نبودن همه مردم در انتخابات هست. مثلا در نهادهای دولتی نهادی به نام گزینش هست که در استخدام و همچنین ترفیع همانطور که تیپ ظاهری را نگاه میکنند و میزان تسلط بر احکام شرعی را از فرد مورد نظرشان میپرسند به شناسنامه هم نگاه میکنند و اگر مهر انتخابات (بطور خاص انتخابات ریاست جمهوری) در آن نباشد فرد مورد نظر احتمال کمتری برای استخدام یا ترفیع پیدا میکند و این خود به نوعی برای عده ای ایجاد جبر میکند که در انتخابات شرکت کنند. لطفا حداقل به من نگویید که این حرفها دروغ است چرا که تمامی اعضای خانواده من در نهادهای دولتی مشغول به کار هستند و همه این مسائل را تایید میکنند.

  شاید بگویید مثلا در اروپا و آمریکا هم همین منوال هست و برای تایید نظام حاکم رای گیری نمیکنند اما باید در پاسخ گفت در نظام های لیبرالی بخاطر اینکه همه چیز به رای مردم بستگی دارد نیازی به رفراندوم برای تایید نظام حاکم وجود ندارد که این مسئله در مورد جمهوری اسلامی صدق نمیکند چرا که نظام جمهوری اسلامی یک نظام لیبرالی نیست و ملاک تفسیر خاصی از اسلام هست که آخرین بار 25 سال پیش تایید شده و از آن زمان تاکنون رفراندومی در این باره برگذار نشده. نکته دیگر هم این هست که در اروپا و آمریکا مخالفان حق اعتراض دارند و مثلا گروه های چپ میتوانند برای اعتراض مجوز بگیرند اما در اینجا مخالفان هیچ تریبونی ندارند چه برسه به حزب که بخواهد برای اعتراض مجوز بگیره و مجوز برای برپایی اعتراض در ایران یک چیز ظاهری هست و در عمل چنین اجازه ای هیچوقت به کسی داده نشده و نداده خواهد شد.

  مسئله دیگر عدم اعتماد برخی از مردم به نهادهای رای گیری و شبهه تقلب هست که نمونه اش را در اعتراضات سال 88 همه مردم دیدند. در آخر باید بگویم که الان نیاز به برگذاری رفراندومی هست که هم قبل از آن به مخالفان تریبون هایی داده شود تا نظر همه شنیده شود و هم رای گیزی زیر نظر نهادی بین المللی مثل سازمان ملل باشد که شبهه ای در نتیجه نباشد.

  به هر حال نیاز به یک رفراندوم احساس میشود مگر اینکه بگوییم نسل فعلی حق انتخاب ندارد! آیا نسل فعلی حق انتخاب دارد؟ منتظر پاسخ کارشناس هستم.
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۳/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۱:۲۴

 2. صلوات ها 10


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,373
  حضور
  203 روز 5 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61420  با نام و یاد دوست

  آیا نسل فعلی حق انتخاب دارد؟
  کارشناس بحث: استاد کریم


 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,685
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  هرچند در هر 3 مورد مخالفان میگویند رای مردم نه منطقی بلکه احساسی بوده اما رای حتی احساسی هم که باشه به هر حال محترم هست اما این سوال باقی میماند که مخالفان عملا تریبونی قانونی نداشتند که بخواهند مردم را از نظر خودشان آگاه کنند که این نبود آزادی بیان برای مخالفان که هنوز هم نبودش احساس میشه خودش یک سوال اساسی هست که هنوز پاسخ مناسبی در مورد آن گفته نشده.
  سلام علیکم
  بله وجود رفراندوم بالطبع در نشان دادن مقبولیت نظام وپیشرفت کشور خوب ومفید است ورفراندومی که در اول انقلاب برای تایید قانون اساسی به دستور امام خمینی(ره) صورت گرفت نشان دهنده مردمی بودن انقلاب اسلامی واعتماد امام خمینی(ره) به مردم بود.
  اما در باب مخالفان نظام باید گفت مخالفان بالاخص در اول انقلاب چند دسته بودند، طیف منافقان که رئیس جمهور را نیز به سمت خود کشیدند وبا اینکه تریبون وفضا هم در دست داشتند ولی در نهایت کار را به جنگ خیابانی وترور شخصیت های نظام کشیدند.
  طیفی که به خاطر سر خوردگی در امور سیاسی دست به اعتراض حتی نسبت به برخی ارزشهای دینی زدند که در راس آنها ملی گراها ومهندس بازرگان ودکتر سحابی قرار داشتند.
  ضد انقلابها که باقی ماندگان نظام سابق بودند وتمام تلاش خود را برای نابودی انقلاب انجام می دادند.
  برخی از این طیف ها با وجود اینکه تربیون وموقعیت برای اظهار رای داشتند ولی دست به کارهای خلاف انقلاب زذنذ.
  اما همیشه گروهی هم هستن که با اصل نظام مخالفتی ندارند ولی با فضای حاکم موافق نیستند وانتقاداتی دارند که بنده هم قبول دارم باید آزادی بیان وموقعیت برای اظهار نظر حتما داشته باشند.
  برای کسی که در مقام براندازی نظام و به قدرت رسیدن خود وطیف خودش است واز عناوین مردمی برای منافع خود استفاده می کند فکر نکنم آزادی بیان طرح خوبی باشد. بله برای کسی که منطق دارد وحق جو وتابع حق است نه جو گیر وجوساز باید آزادی بیان ویا به تعبیر رهبری کرسی های آزاد اندیشی که متاسفانه تا به حال هم از جانب مسئولان درست عمل نشده است جایش خالی است.  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  ما این وسط این سوال پیش میاید که چرا در طول 25 سال اخیر هیچ رفراندومی دوباره برگذار نشده؟ مثلا چرا هر 10 سال یکبار رفراندوم برگذار نمیشود؟ قبلا با کسی در این مورد بحث کردم که میگفت همین حضور حداکثری مردم در انتخاباتها تاییدی بر جمهوری اسلامی هست. این جواب مناسبی نیست چرا که بعضی انتخاباتها بر طبق آمار وزارت کشور حتی مشارکت زیر 50 درصد داشته اند مثل انتخابات دوره دوم خبرگان که 37.09 درصد میزان مشارکتش بوده که بعید میدانم تندروترین مخالفان هم تعداد طرفداران جمهوری اسلامی را در آن زمان (سال 69) انقدر پایین بدانند.
  اینکه وجود این همه انتخابات در موارد مختلف وحضور حداکثری مردم تاییدی بر صحت ودرستی این نظام است انصافا جای شک وشبهه نیست. وشما می توانید حضور مردم در انتخابات مختلف را با حضور مردم سایر کشورها حساب کنید.
  اما نسبت به رفراندوم اولا به فرمایش خود شما این مساله دو بار انجام گرفته است اما به چه دلیلی این مساله باید هر ده سال یک بار انجام بگیرد؟ این ده سال چه موضوعیتی دارد؟ در عین حال که مدام از جانب نهادهای مختلف با نظام یا ضد نظام آمار گیرهای مختلف در مورد دیدگاه مردم نسبت به نظام صورت می گیرد که خود نوعی بازتاب دیدگاه آنهاست.واینها عمدتا نشانگر اعتماد حداکثری مردم به اصل نظام است.
  مگر در هر ده سال چه اتفاقات خاصی رخ می دهد که باید رفراندم شود؟
  در مورد انتخابها هم باید مجموع انتخابات را در نظر گرفت واینکه در بیش از 30 انتخابات دو موردش مشارکت کمتر از 50%بوده نمی تواند نقض وایراد باشد.
  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  نکته دیگر هم آزاد نبودن همه مردم در انتخابات هست. مثلا در نهادهای دولتی نهادی به نام گزینش هست که در استخدام و همچنین ترفیع همانطور که تیپ ظاهری را نگاه میکنند و میزان تسلط بر احکام شرعی را از فرد مورد نظرشان میپرسند به شناسنامه هم نگاه میکنند و اگر مهر انتخابات (بطور خاص انتخابات ریاست جمهوری) در آن نباشد فرد مورد نظر احتمال کمتری برای استخدام یا ترفیع پیدا میکند
  این ایراد وسخن شما درست وبجا است البته نه اینکه نباید نهادی به نام گزینش باشد بلکه در نوع گزینش واینکه برای هر موضوعی یک عده سوالات احکامی وغیره پرسیده می شود وچه بسا ما از نبوغ واستعداد وتوانایی خیلی در رشته ها وزمینه های مختلف بخاطر همین سیستم گزینش غلط محروم می شویم. واز طرف دیگر برخی با دروغ و سخنان خلاف واقع به راحتی در مسند برخی مراکز اداری وارگانها وزیر مجموعه ها قرار می گیرند.


  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  شاید بگویید مثلا در اروپا و آمریکا هم همین منوال هست و برای تایید نظام حاکم رای گیری نمیکنند اما باید در پاسخ گفت در نظام های لیبرالی بخاطر اینکه همه چیز به رای مردم بستگی دارد نیازی به رفراندوم برای تایید نظام حاکم وجود ندارد که این مسئله در مورد جمهوری اسلامی صدق نمیکند
  اولا چقدر مردم اروپا در این انتخابها شرکت می کنند وخود آنها چقدر به نظامهای حاکم خود اعتماد دارند واین همه اعتراضی که در آمریکا واروپا سرکوب می شوند بر سر موافقت با نظام شان است یا مخالفت. بنده فکرنکنم نظامهای لیبرالی هم چندان از سیستم حاکم ودولتمردان خود راضی باشند.


  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  نکته دیگر هم این هست که در اروپا و آمریکا مخالفان حق اعتراض دارند و مثلا گروه های چپ میتوانند برای اعتراض مجوز بگیرند اما در اینجا مخالفان هیچ تریبونی ندارند چه برسه به حزب که بخواهد برای اعتراض مجوز بگیره و مجوز برای برپایی اعتراض در ایران یک چیز ظاهری هست و در عمل چنین اجازه ای هیچوقت به کسی داده نشده و نداده خواهد شد.
  حتما می دانید که این آزادی برای همه نیست بالاخص مسلمانان ودر همین کشور چه فضا سازی ها که علیه اسلام ومسلمانان نمی کنند وفضای حاکم فعلی در فرانسه یکی از مصادیق بارز آن است. اما بنده این نظر شما که به گروهای مخالف حامی مصالح کشور نه مخالفی که پاش بیفته وزمینه باشه در صف دشمن قرار می گیرد باید فضا وامکانات لازم جهت اظهار نظر داده شود. واین ایراد شما تا حدودی وارد است. یکی از عوامل اصلی این مشکل هم نبود شبکه خصوصی در کشور ماست که کاش وجود داشت.


  نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
  مسئله دیگر عدم اعتماد برخی از مردم به نهادهای رای گیری و شبهه تقلب هست که نمونه اش را در اعتراضات سال 88 همه مردم دیدند. در آخر باید بگویم که الان نیاز به برگذاری رفراندومی هست که هم قبل از آن به مخالفان تریبون هایی داده شود تا نظر همه شنیده شود و هم رای گیزی زیر نظر نهادی بین المللی مثل سازمان ملل باشد که شبهه ای در نتیجه نباشد.
  فکر کنم متوجه شدید که بنده در مقام توجیه نیستم واشکالات را من هم قبول دارم واینکه برخی از مردم نسبت به عملکرد بعضی نهادها ناراضی هستند مورد قبول است ولی قسمت دوم سخن تتن اگر واقع بینانه فکر کنیم درست نیست.
  فتنه سال 88 از قبل طرح ریزی شده بود. کسی که روز قبل یعنی روز انتخابات دم از قانونی عمل کردن می زند، ویکی از سخنان اصلی تبیلغاتی اش قانون گرایی بود، قبل ا زشروع شمارش آراء خود را پیروز انتخابات معرفی می کند.
  فرادا بعد از اعلام نتیجه بجا ی اینکه از طریق قانونی پی گیر مسائل باشند اعتراض خیابانی راه می اندازند، آیا عدم اعتماد به ارگانی مجوز اعتراض خیابانی وزمینه سازی برای ضربه زدن به اموال عمومی وتاکید بر ابطال انتخابات است؟
  آیا یک گمان غلط مجوز این است که حضور 85% مردم در انتخابات با برخی اعمال خلاف وفضای که در آن زمان در تهران به وجود آمد واین موفقیت بزرگ برای نظام تحت الشعاع قرار گرفت درست بود؟
  اما در مورد سازمان ملل شما بفرمایید سازمان ملل چقدر بی تفاوت عمل کرده است؟ کشتاری که در میانمار یا برخی کشورهای اخیر در سالهای اخیر صورت گرفته است چقدر درست عمل کرده است؟ در کشته شدن دانشمندان ایرانی یا حقوق ایران بی تفاوت عمل کرده است؟ یا نسبت به فلسطین که این همه مردم از زن وبچه مظلومانه کشته می شوند چه کا رکرده است؟
  سازمان ملل ونهادهای مربوط به آن خود ایزاری شده است در دست ابرقدرتها برای توجه اعمال خود ولشگر کشی به هر کجای دنیا که دلشان می خواهد.

 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,685
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  آثارانقلاب اسلامی ونقش آن در تحولات فعلی دنیا:
  با وجود مشکلاتی که برای نظام اسلامی ایران بیان شد وعمدتا هم بخاطر حزب بازی برخی مسئولان وعدم لیاقت آنها وسوء استفاده از اعتماد مردم است ولی فوائد وبرکاتی که این انقلاب داشته است خیلی بوده است.
  بنده خودم در روستا زندگی کرده ام وخدماتی که به روستاها بعداز انقلاب شده اصلا قابل مقایسه با قیل نیست، با اینکه بنده وجود تبعیض طبقاتی وعدم عدالت مورد رضایت را ردنمی کنم ولی رفاهی که مردم الان دارند بالطبع قبل از انقلاب وحتی تا اواخر جنگ نداشتند.
  مردم بعد از انقلاب به راحتی می توانند در سرنوشت خود وانتخاب مسئولان رده بالای نظلام مشارکت داشته باشند که متاسفانه قبل از انقلاب از این خبرها نبود.
  نقشی فعالانه ای که نظام ما بعد از انقلاب در تحولات منطقه داشته قابل مقایسه با قبل نیست وما قبلا صرفا یک دست نشانده بودیم چون شاه مملکت با کودتایی که روزولت به به دستور آمریکا وکمک بی بی سی علیه مصدق انجام داده بود به مقام خود برگشته بود. اما حالا نظام ما بخاطر نه گفتن به آمریکا دچار انواع تحریمها شده ولی نه تنها به زانو در نیامده بلکه در عرصه های مختلف علمی رشد یافته واستقلال خود را از دست نداده است. وهمه اینها به برکت انقلاب وخون شهداء بوده است.
  امروزه آمریکا همه اطراف ایران را با پایگاه نظامی یا اشغال کشورها محاصره کرده تا توان بازیگری ایران در منطقه را کاهش دهد وجلوی نفوذ هر چه بیشتر آن در دیگر کشورهار ا بگیرد.
  ایران امروز پرچمدار دفاع زا حقوق مظلومان است چیزی که کمتر کشوری توان ابراز این امور در برابر ابرقدرتها را دارد.
  خلاصه امر اینکه اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم انقلاب ایران موفق بوده است ودر خیلی از زمینه ها پیشرفت داشته است. واگر بتوانیم نیروهایی متعهد ومتخصص برای کشور تربیت کنیم آینده ایران به مراتب بهتر وموفق تر خواهد بود.

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  621
  حضور
  12 روز 13 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1744  مردم اگر نظامی را قبول نداشته باشند در انتخاباتش شرکت نمیکنند
  این منطق خیلی ساده است و همه این را میدانند .
  مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
  افتخار به افزایش فروش نفت !

 10. صلوات ها 4


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  ریاضی
  نوشته
  1,548
  حضور
  249 روز 17 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8044  به نام خدا.

  نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
  مردم اگر نظامی را قبول نداشته باشند در انتخاباتش شرکت نمیکنند
  این منطق خیلی ساده است و همه این را میدانند .
  این منطق گرچه خیلی ساده هست، به سادگی هم ابطال پذیر هست.

  مشکل اینجاست که مرجع گزارش آمار مشارکت در انتخابات کیه؟ خود اون نظام.

  همین کره ی شمالی آمار مشارکت در انتخاباتش خیره کننده است! آمار نمایندگان پارلمانش خیره کننده است! ( حدود 100 درصد هست آمارش! ) اما آیا میشه گفت مردم کره ی شمالی از اون دیکتاتوری "رضایت" دارند و شیوه ی حکومت مورد پسندشون هست؟ همین عراق زمان صدام مگر نبود؟ ( بعضی نقل ها رو شنیدم که افراد از فرط علاقه به صدام یزید، جلوی دوربین دستشون رو زحمی میکردند و با خون اسم صدام رو مینوشتن روی برگ رای! )

  ستایشگر
  اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

  اللهم اجعل محیای محیا محمّد و آل محمّد و مماتی ممات محمّد و آل محمّد

 12. صلوات ها 12


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  1,168
  حضور
  21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1592  نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
  طیفی که به خاطر سر خوردگی در امور سیاسی دست به اعتراض حتی نسبت به برخی ارزشهای دینی زدند که در راس آنها ملی گراها ومهندس بازرگان ودکتر سحابی قرار داشتند.
  سلام
  تعجب میکنم که چرا اسم مهندس بازرگانو آوردید!! هر کی تاریخو ببینه میفهمه که بخاطر این استعفا داد چون میدونست نقش یه عروسک خیمه شب بازی رو خواهد داشت!!

  در عین حال که مدام از جانب نهادهای مختلف با نظام یا ضد نظام آمار گیرهای مختلف در مورد دیدگاه مردم نسبت به نظام صورت می گیرد که خود نوعی بازتاب دیدگاه آنهاست.واینها عمدتا نشانگر اعتماد حداکثری مردم به اصل نظام است.
  یادمه یکیرو میشناختم که هر وقت میخواست نظر بقیه رو بپرسه میگفت نظر مثبتت چیه!؟ دقیقا شرح حال این آمارگیریاست!!

  اولا چقدر مردم اروپا در این انتخابها شرکت می کنند وخود آنها چقدر به نظامهای حاکم خود اعتماد دارند واین همه اعتراضی که در آمریکا واروپا سرکوب می شوند بر سر موافقت با نظام شان است یا مخالفت. بنده فکرنکنم نظامهای لیبرالی هم چندان از سیستم حاکم ودولتمردان خود راضی باشند.
  در این مورد فقط میتونم بگم آمریکای تو تلویزیون ما به اندازه ایران تو تلوزیون آمریکا واقعیه!!

 14. صلوات ها 10


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,685
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
  مشکل اینجاست که مرجع گزارش آمار مشارکت در انتخابات کیه؟ خود اون نظام.
  سلام علیکم
  اگر قرار باشه بی اعتمادی در بین مردم ویک نظام در حد باشد که هیچ چیز قابل تایید نباشد دیگر آنجا قابل زندگی نیست، در عین حال مخالفان نظام هم کثرت مشارکت مردم در انتخابات ایران را تایید می کنند ما ک نمی توانیم از آنها جلو بزنیم.
  در عین حال که اکثریت مردم با اصل نظام وخط رهبری اعتماد دارند.  نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
  همین کره ی شمالی آمار مشارکت در انتخاباتش خیره کننده است! آمار نمایندگان پارلمانش خیره کننده است! ( حدود 100 درصد هست آمارش! ) اما آیا میشه گفت مردم کره ی شمالی از اون دیکتاتوری "رضایت" دارند و شیوه ی حکومت مورد پسندشون هست؟ همین عراق زمان صدام مگر نبود؟ ( بعضی نقل ها رو شنیدم که افراد از فرط علاقه به صدام یزید، جلوی دوربین دستشون رو زحمی میکردند و با خون اسم صدام رو مینوشتن روی برگ رای! )
  بهتر بدانید قلیلی از مردم عراق که عمدتا در تکریت هستند واقعا به صدام علاقه دارند وبعثی ها.
  در مورد کره شمالی هم شما به کدام دلیل می گویید مردم از روی اجبار این کار را انجام می دهند واز کجا می دانید واقعا به رهبر خود علاقه ندارند؟


  نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
  تعجب میکنم که چرا اسم مهندس بازرگانو آوردید!! هر کی تاریخو ببینه میفهمه که بخاطر این استعفا داد چون میدونست نقش یه عروسک خیمه شب بازی رو خواهد داشت!!
  حرف ما اصلا ربطی به این نداشت چون مرحوم مهندس بازرگان که خود شخصیتی دینی ومحققی دینی بود علی رغم نظرات علمی خود بعد از استعفاء در مقابل حکم قصاص اعتراض راه انداختند واین جهت گیری بعدی آنها که در تعارض با نظام بود واین بخاطر سرخوردگی سیاسی بود.


  نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
  در این مورد فقط میتونم بگم آمریکای تو تلویزیون ما به اندازه ایران تو تلوزیون آمریکا واقعیه!!
  همین نظر شما را هم حساب کنیم باز هم شرایط مساوی داریم وآمریکا علی رغم چندین قرن سابقه مردمی تر از حکومت ما نیست.

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  ریاضی
  نوشته
  1,548
  حضور
  249 روز 17 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8044  به نام خدا.

  نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
  سلام علیکم
  اگر قرار باشه بی اعتمادی در بین مردم ویک نظام در حد باشد که هیچ چیز قابل تایید نباشد دیگر آنجا قابل زندگی نیست، در عین حال مخالفان نظام هم کثرت مشارکت مردم در انتخابات ایران را تایید می کنند ما ک نمی توانیم از آنها جلو بزنیم.
  در عین حال که اکثریت مردم با اصل نظام وخط رهبری اعتماد دارند.
  سلام بر شما.

  مسئله ساده است. اگر قراره محبوبیت یک نظام با میزان مشارکت مردم در انتخابات برگزار شده توسط اون نظام سنجیده بشه، مرجع آمار نباید خود اون نظام باشه! هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه! یک ناظر بی طرف لازمه که آمار کل کشور رو داشته باشه و اعلام بکنه. حالا میخواد قابل زندگی باشه یا نباشه، خوش آیند ارباب قدرت باشه یا نباشه، موید سخنان رسانه های حکومتی باشه یا نباشه.

  نمیشه گفت مخالف نظام هم مشارکت رو تایید میکنه پس حله! مخالف نظام از کجا به آمار کل کشور دسترسی داره؟ تو ایران خودمون تنها جایی که آمار مشارکت رو در دست داره وزارت کشور هست. دسترسی هم داشته باشه، اعتمادی به عدالتش نیست که به حرفش استناد بشه. نمیشه که چون حرفش مورد پسند ماست، بگیم پس دیگه ما حداقل باید حرف اون رو قبول کنیم.

  نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
  بهتر بدانید قلیلی از مردم عراق که عمدتا در تکریت هستند واقعا به صدام علاقه دارند وبعثی ها.
  در مورد کره شمالی هم شما به کدام دلیل می گویید مردم از روی اجبار این کار را انجام می دهند واز کجا می دانید واقعا به رهبر خود علاقه ندارند؟
  در مورد عراق : خوب؟ مگه من گفتم کسی به صدام علاقه نداره؟ گفتم حتی شنیدم که از فرط علاقه بعضی با خون برگ رای خودشون رو به نام نامی صدام یزید مزین میکردند. اما با توجه به جشن های برپا شده بعد از سقوط صدام و اعدامش، میشه فهمید که از صدام راضی نبودند اما آمار و تبلیغات "حکومت" چیز دیگری میگفت. نتیجه اینکه نمیشه از روی تصاویر رسانه های حکومتی و گزارش های خود حکومت، گفت نظامی محبوبیت داره یا نداره.

  در مورد کره ی شمالی : باز هم نگفتم از روی علاقه است یا نه. گفتم از اطلاعات حکومتی نمیشه نتیجه ی خاصی گرفت. اون هم حکومتی تمامیت خواه مثل کره ی شمالی! ( و البته من میدونم کره ی شمالی اسلامی، نهایت آرزوی اقلیتی از ایرانی ها هم هست، اما واقعا چرا من فکر میکنم مردم کره ی شمالی در این حد رضایت از حکومتشون رو ندارن؟ واقعا چرا مردم کره ی شمالی نباید بخوان در کشوری زندگی کنند که حتی مدل مو هاشون باید به تایید حکومت برسه؟ )

  ستایشگر
  اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

  اللهم اجعل محیای محیا محمّد و آل محمّد و مماتی ممات محمّد و آل محمّد

 18. صلوات ها 9


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  1,168
  حضور
  21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1592  نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
  همین نظر شما را هم حساب کنیم باز هم شرایط مساوی داریم وآمریکا علی رغم چندین قرن سابقه مردمی تر از حکومت ما نیست.
  سلام
  مسئله اینه که آزادیای ایران و آمریکا دقیقا در یه سطحن! ولی اونا بدلیل اینکه مقدسات کمتری دارن، این عدم آزادیاشون کمتر به چشم میاد!! و همینطور از ما که ادعای برتری داریم، انتظار بیشتری میره!

 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 63

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود