جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شياطين و نقش آن در زندگی انسان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  نوشته
  1
  حضور
  1 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2

  شياطين و نقش آن در زندگی انسان
  خسته نباشيد من مطالب زيادي درباره ي اين خوندم كه امامان وانبيا ومخصوصا حضرت محمد(ص) وحضرت علي(ع) شياطين وجنيان را مي ديده اند و با آن ها صحبت ميكردند و حتي مطالبي كه جنيان وشاطين درزندگي انسان ها دخالت هايي داشته اند حتي در تشكيل بعضي انسان ها شيطان مستقيما دخالت داشته! ميخاستم بدونم اين مطالب حقيقت داره؟؟همچنين درمورد توليد مثل شيطان خوانده ام كه ران هايش را ب هم مي مالد واز اين راه توليد مثل ميكند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ميشه توضيح بديد؟؟؟؟متشكرم


 2. صلوات ها 2


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,350
  حضور
  202 روز 11 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61358  با نام و یاد دوست

  شياطين و نقش آن در زندگی انسان
  کارشناس بحث: استاد مشکور


 4. صلوات


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,748
  حضور
  39 روز 18 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط roksana :) نمایش پست ها
  خسته نباشيد من مطالب زيادي درباره ي اين خوندم كه امامان وانبيا ومخصوصا حضرت محمد(ص) وحضرت علي(ع) شياطين وجنيان را مي ديده اند و با آن ها صحبت ميكردند
  با سلام و تشکر

  در ارتباط با موضوع جن و شيطان حرف‌هاي زيادي بين مردم نقل و گفته مي‌شود . برخي از آن ها صحت دارد و مباني علمي و ديني آن را تأييد مي‌کند اما بسياري از آن ها خرافاتي بيش نيست.

  بر اساس آيات قرآن کريم، شيطان (ابليس) از جنس جنيان است.(1) جن موجود لطيفي است که به دليل وضع جسمي خود،‌ از سرعت و حرکت خاصي برخوردار است. مي‌تواند به آساني در مدت کوتاهي از حوادث و رخدادهايي که در دورترين نقطه به وجود آمده است، خبردار شود. نيز مي‌تواند به صورت‌هاي گوناگون در بيايد. اینکه آیا شیطان قابل رویت است و پیامبران و امامان آنها را دیده و با آنها هم سخن شده اند گفتنی است: مثلا در قرآن آمده است: «به ياد آوريد هنگامي را که شيطان، اعمال مشرکان را در نظرشان جلوه داد و گفت: هيچ کس از مردم بر شما پيروز نمي‌گردد و من همسايه شمايم، اما هنگامي که دو گروه (جنگجويان و حمايتِ فرشتگان از مومنان) را ديد، به عقب بازگشت و گفت: از شما بيزارم. چيزي را مي‌بينم که شما نمي‌بينيد» (2) از ظاهر اين آيه به دست مي‌آيد که شيطان مي‌تواند به صورت آدمي نمودار شود. (3)

  از اين بيان معلوم مي‌شود که شيطان مي‌تواند به شکل برخي در آمده و براي مردم ظاهر گردد و مردم او را ببينند. امّا اين که شيطان يا جن از اسرار درون آدمي و نيت و قصد او خبردار باشد که مثلاً فردا چه کاري قصد دارد، انجام دهد، هرگز آن ها چنين علم و احاطة علمي ندارند. در هيچ جايي چنين ادعايي نشده به خصوص اين که اين گونه امور از مصاديق علم غيب است. علم غيب را غير از خدا و برخي بندگان پاک او (انبيا و اوليا) که از خداوند دريافت نموده‌اند، کسي ديگر نمي‌داند. شيطان هرگز چنين قدرت و صلاحيتي ندارد که از آن گونه امور خبردار شود. همچنین شيطان نمي‌تواند به صورت پيامبر اکرم(ص)، پيامبران ديگر، امامان معصوم(ع) و حتی بر اساس برخی روایات بصورت اولیاء الهی و مؤمنان ظاهر شود.

  ارتباط با جن و تسخیر آن، امری امکان پذیر است،(1) فلذا چنین ارتباطی با اجنه برای پیامبران و امامان معصوم (ع) که امر هدایت جن و انس را داشته اند امری ضروری بوده، فلذا در روایات به نمونه هایی از این ارتباط و سخن گفتن با اجنه اشاره شده است.

  پاورقی______________________________________ ____
  1. تسخیر جنیان و به خدمت گرفتن آن ها، گرچه ممکن است اما میان فقها در باره ی این که آیا چنین کاری جایز است یا نه؟، بحث است. قدر مسلم آن است که این کار نباید از راهی که شرعا حرام است صورت گیرد یا باعث آزار و اذیت آن ها شود و نیز نباید به کارگرفتن آنها برای کارهای نامشروع و حرام باشد زیرا انجام کار نامشروع، حرام است چه با واسطه باشد یا بی واسطه؛ نک: منهاج الصالحین (للخوئی)، ج‏2، ص 8.

  نقل قول نوشته اصلی توسط roksana :) نمایش پست ها
  و حتي مطالبي كه جنيان وشاطين درزندگي انسان ها دخالت هايي داشته اند حتي در تشكيل بعضي انسان ها شيطان مستقيما دخالت داشته! ميخاستم بدونم اين مطالب حقيقت داره؟؟همچنين درمورد توليد مثل شيطان خوانده ام كه ران هايش را ب هم مي مالد واز اين راه توليد مثل ميكند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ميشه توضيح بديد؟؟؟؟متشكرم
  از آیات و روایات اسلامى استفاده مى ‏شود که جنیان، موجوداتى قدرتمند هستند. به عنوان نمونه در سوره‏ ى نمل، آیه 39 اشاره مى‏ شود که حضرت سلیمان علیه السلام ادعاى عفریت جنى را تکذیب نکرده است، لیکن باید توجه داشت وجود چنین مطالبى باعث نمى‏ شود که افرادى ادعا کنند، جنیان بر همه کارها توانمندند و حتى جریان‏هاى شرک آلود را بپذیرند، زیرا بدون اذن الهى هیچ موجودى نمى‏تواند منشأ اثر باشد، از این روى قدرت شیطان بر اضلال و گمراهى فقط شامل کسانى مى‏ شود که از دایره‏ ى بندگى و توحید بیرون رفته و تمایل به شیطان و القائات او پیدا کنند؛ چنانچه خود شیطان گفته: من بر بندگان مخلص خدا تسلطى ندارم (فبعزتک لأُغوینّهم اجمعین الا عبادک منهم المخلصین)(صاد، 83)

  با استناد به آیات قرآن به ‌دست می آید که جنیان نیز مانند انسان‌ها دارای جنس نر و ماده هستند، اما در چگونگی مقاربت و نزدیکی آنان و تکثیرشان می‌توان به آیاتی که در وصف حوریان بهشتى هست‏ تمسّک نمود و آن این‌که خداوند سبحان در وصف حوریان بهشتی می‌فرماید: «لَمْ یَطْمِثْهُنَّ إِنْسٌ قَبْلَهُمْ وَ لا جَانٌ‏»؛(الرحمن، 56 و 74.) حوریان بهشتى را قبل از شوهرانشان نه آدمى دست زده و نه جنّ. مفسّران از این آیه نکات زیر را استفاده نموده‌اند:

  1. برای جنیان نیز ثواب و پاداش هست.

  2. همان‌گونه که خداوند به نیکوکاران و مؤمنان از انسان، حوریان انسی بهشتی هدیه می‌کند که قبل از آنان هیچ انسانی با این حوریان نزدیکی نداشته به نیکوکاران و مؤمنان از جنّ نیز حوریان جنّی را هدیه می‌کند که قبل از آنان هیچ جنّی با این حوریان نزدیکی نکرده است.(طبرسی، فضل بن حسن، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، مقدمه: بلاغی‏، محمد جواد، ج 9، ص 315، انتشارات ناصر خسرو، تهران)

  3. «لَمْ یَطْمِثْهُنَّ» در آیه، به معنای «لم یفتضهن» است و افتضاض؛ یعنی آمیزش به گونه‌ای که پرده بکارت پاره شود و از آن خون بکارت جاری شود.(مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج 9، ص 315.) از آن‌جایی که قرآن می‌فرماید: «قبل از شوهرانشان هیچ انسان و جن با آنان نزدیکی نکرده»، معنایش این است که جنّ نیز همانند انسان زنان را لمس و با آنان همانند آدمی نزدیکی و آمیزش می‌کند. بنابراین، می‌توان از این آیه استفاده کرد که تکثیر و زاد و ولد جنّ‏، همانند تکثیر و زاد و ولد انسان ها به‌وسیله مقاربت و نزدیکی نر و ماده صورت می‌گیرد.(قاموس قرآن، ص 65.)

  موفق باشید ...


  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود