صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امکان مشاهده و رویت جن

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  670
  حضور
  14 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  810

  امکان مشاهده و رویت جن
  باسلام
  عده ای براین عقیده اندکه جن قابل رویت برای ماست اگراینطوراست چراهیچکس نتوانسته وجودش رابادستگاه های مجهزدماسنج و...اثبات کند
  یاحق

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,406
  حضور
  203 روز 16 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61457  با نام و یاد دوست

  امکان مشاهده و رویت جن
  کارشناس بحث: جناب استاد


 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  اخلاق-فلسفه-عرفان
  نوشته
  3,003
  حضور
  97 روز 8 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25340  نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست ها
  باسلام
  عده ای براین عقیده اندکه جن قابل رویت برای ماست اگراینطوراست چراهیچکس نتوانسته وجودش رابادستگاه های مجهزدماسنج و...اثبات کند
  یاحق
  بسمه تعالی

  در عالم هستی برخی از موجودات غیرمحسوس ‏اند و به حواس طبیعی و عادی قابل درک نیستند. یکی از این موجودات جن است. جن که در اصل معنا مفهوم «پوشیدگی» دارد، از چشم انسان پوشیده است. قرآن وجود این موجود را تصدیق کرده و سوره‏ ای به نام «جن» نیز در قرآن وجود دارد. در قرآن گاهی از این موجود به «جان» نیز یاد می‏شود .[1]
  ماهیت و حقیقت این موجودات چندان برای ما روشن نیست ولی از پاره‏ای آیات و روایات می‏توان برخی از مشخصات این موجود دست یافت،
  برخی از مشخصات جنیان در آیات و روایات:
  1- از آتش آفریده شده و خلق آن پیش از خلق انسان است .[2]
  2- جن نیز مانند انسان مکلف و مسؤول است[3].
  3- دسته‏ ای از آنها مؤمن و گروهی کافر، عده‏ای از آنها نیک‏ کردار و برخی از آنها زشت‏ کردارند [4].
  4- بعضی از آنها مرد و مذکر و پاره‏ای دیگر زن و مؤنث هستند و تولید نسل نیز می‏کنند.[5]
  5- آنها زندگی می‏کنند و می‏میرند[6].
  6- دارای شعور و اراده ‏اند و می‏توانند با سرعت حرکت کنند. مانند قصه حضرت سلیمان و تخت بلقیس - ملکه سبا -[7].
  7- مسخّر انسان می‏گردند. البته در این رابطه تنها در قرآن به قضیه حضرت سلیمان اشاره شده است که علاوه بر پرندگان، وحوش و انسان‏ها،جن‏ها نیز در اختیار و به فرمان حضرت سلیمان بودند[8].
  8- در روایات آمده است که جن مؤمن برای پیامبران و امامان، مسخر می‏شوند و خدمت می‏کنند و کسانی که به اذن الهی ولایتی دارند نیز می‏ توانند جنیان کافر را تحت فرمان خویش درآورند،[9].
  9- از پاره ‏ای آیات قرآنی و روایات معلوم می‏شود که جنیان به پیامبر خدا(ص) ایمان آورده‏ اند[10].
  اما این که جن در کجای زمین قرار دارد؟ به طور واضح و مشخص مطرح نشده است هر چند برخی از روایات به اماکنی که جنیان در آنجا حضور بیشتری دارند اشاره شده است. آنچه که مسلم است جن نیز مانند انسان موجودی است جسمانی با این تفاوت که انسان از خاک وجن از آتش است. طبعا همان‏طور که انسان دارای روح است جن نیز روح دارد و از آنجا که میان روح و بدن رابطه‏ای نزدیک وجود دارد، می‏توان تصور کرد که - چنان که برخی از انسان‏ها با ریاضت واجد شرایط سیر روحی در عوالم دیگر می‏شوند - برای جن نیز در شرایط خاص روحی این امکان هست که روح آنها گاهی با عالم بالا تماس حاصل کند اما به هر روی مکان اصلی آنها همین زمین است و حتی تماس با عالم بالا نیز طبق برخی آیات قرآن پس از تولد حضرت رسول(ص) برای آنها ممنوع شده است .[11]

  البته برخی از روایات به اماکن خاصی اشاره کرده ‏اند که جن در آنجا حضور بیشتری دارد و گویا مانند موطن اصلی آنها تلقی می‏شود، بیابان‏ها، مناطق خلوت، مکان‏های نجس، حمام، دستشویی، محل دفن مردگان و مانند آن...

  در این باب اگر با زبان عربی آشنایی داشته باشید کتاب‏های ذیل خواندنی است:
  1- الجن فی الکتاب والسنه، اعداد ولی زاربن شاه زالدین، دارالبشائر الاسلامیه، بیروت، چاپ اول 1996 م ، ص 94 - 88 و بقیه کتاب در مورد مختصات و ماهیت جن.
  2- الجن فی القرآن والسنه، عبدالامیر علی مهنّا، مؤسسه الاعلمی للمطبوعات، بیروت، چاپ اول، 1992م ، ص 33 - 31 و بقیه مباحث هم خواندنی است.
  3- الجن بین الاشارات القرآنیة وعلم الفیزیاء، عبدالرحمن محمد الرفاعی، مکتبه مربوسی الصغیر، چاپ اول 1997م
  4- جن و شیطان، علیرضا رجالی تهران، نشر نبوغ، (منبع فارسی).

  اما این که اصولاً طائفه جن از چه نوع پیغمبری و شریعتی پیروی می‏کنند؟ وضعیّت و شرایط این موجودات پیش از آدم ابوالبشر و پس از او، و هم چنین پیش از بعثت پیامبر(ص) و بعد از ایشان چگونه می‏باشد؟
  بایستی به چند نکته اساسی توجه بکنیم:
  1. جنس جنّ به لحاظ اینکه با انسان از نظر خلقت تفاوت دارد و از حواس انسانی پوشیده است، به طور دقیق و جزئی نمی‏توان به احوال آنان از تمامی ابعاد پی برد. تنها در محدوده معلوماتی که قرآن و احادیث در اختیار انسان می‏گذارد، می‏توان اطلاعاتی را کسب کرد.
  2. طبق صریح آیات قرآن، جن هم مثل انسان مکلف است. امّا چگونه تکلیفی؟ جزئیات آن معلوم نیست. آیه 56 سوره ذاریات
  : «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون؛من جن و انسان را نیافریدم مگر برای این که مرا (به یکتایی) پرستش کنند».
  بر اشتراک بشر و جن در تکلیف دلالت می‏کند. هم چنین آیه 179 سوره اعراف اشاره دارد بر اینکه کفارگناهکاران جنّ هم چون انسانها اهل جهنم‏ اند و در عذاب خواهند بود.
  نظیر این آیه، آیه 119 هود و آیه 13 سجده است.
  3. از صریح آیه 130 سوره انعام، دو مطلب را می‏توان استفاده کرد: یکی اینکه طائفه جن بسان تمام انسان‏ها از پیامبران الهی نمی‏توانند بی بهره باشند. یعنی جن نیز در مسیر مراحل تکاملی و کسب سعادت دنیا و آخرت محتاج پیامبر است.
  و دیگر اینکه پیامبر جن از جنس خود آنهاست. خداوند در همین آیه می‏فرماید:
  «یا معشر الجن و الانس ألم یأتکم رسل منکم؛(در روز قیامت گفته می‏شود) ای گروه جن و انس،آیا پیامبرانی از بین شما برای شما نیامدند؟».
  ظاهر عبارت رسل منکم نشان می‏دهد که پیامبران جن از طائفه خود آنان می‏باشد و خداوند با ارسال پیامبران حجت را بر آنها تمام می‏کند.
  4. قرآن در دو مورد به طائفه جن و چگونگی عقاید و شریعت آنان اشاره کرده، یکی آیات 29 تا 31 سوره احقاف، و دیگری تمام آیات سوره جن. آنچه که در آیات سوره احقاف به کار رفته، نشان می‏دهد که جن پیش از بعثت پیامبر(ص) از دین موسی(ع) پیروی می‏کرده است. آیه می‏فرماید
  :« انّا سمعنا کتابا انزل من بعد موسی مصدقا لما بین یدیه یهدی الی الحق؛ما کتابی را شنیدیم که بعد از موسی نازل شده، و به سوی حق هدایت می‏ کند».

  این کلام به تعبیر علامه طباطبایی، اشعار و بلکه دلالت دارد بر اینکه جنّیان نامبرده به دین موسی و کتاب آن جناب مؤمن بوده‏ اند، [12]

  جن می‏توانند با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار کنند. چنان که بعضی از آنها با انسان ارتباط برقرار می‏کردند در مورد انبیاء و ائمه(ع) در روایت آمده است که چنین ارتباطی داشتند و گاهی نیز ارتباط جن مشرک و کافر با بعضی از انسان موجب افزایش گمراهی و طغیان آنهامی‏شدند «
  و انه کان رجال من الانس یعوذون برجال من الجن فزادوهم رهقا؛و این که مردانی از بشر به مردانی از جن پناه می‏بردندو آن‏ها سبب افزایش گمراهی و طغیان می‏شوند»[13].
  بنابراین جن چه مؤمن و چه کافر از ایشان با انسان ارتباط برقرار می‏کنند و این موضوع به صراحت در قرآن و روایات و حکایات نیز وارد شده است.

  ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۷:۳۹
  امکان مشاهده و رویت جن
  تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

  شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

  عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

  مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

  آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

  سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود 6. صلوات ها 11


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  اخلاق-فلسفه-عرفان
  نوشته
  3,003
  حضور
  97 روز 8 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25340  برای آگاهی بیشتر ر.ک:
  1- جن و شیطان، علیرضا رجالی تهرانی، ص 153 - 163
  2- دانستنی‏هایی درباره جن، ابوعلی خداکرمی، ص 41 - 189

  لازم به ذکر است اگر چه ارتباط با جن واقعیت دارد اما تلاش برای این منظور با خطرهای بسیاری روبرو می باشد و نظام زندگی برخی را گرفتار اختلال می کند، لذا طی این مسیر را توصیه نمی کنیم.

  بر اساس استفاده از آیه 128 سوره انعام که می فرماید:
  ((یا معشر الجن قد استکثرتم من الانس ; ای گروه جن , غلبه کرده اید بر آدمیان )), می توان گفت : تعدادی از جن انسان هایی را تابع خویش می توانند بکنند,[14].
  در واقع می توان گفت این گروه از جن , شیطانهایی هستند که با ایجاد وسواس در برخی از انسانها, برآنها مسلط گشته و با استیلا بر آنان موجب بروز و ظهور عقاید یا کردار خاصی در ایشان می شوند[15].

  اما از آنجا که نوع تسلط ایشان نسبت به اشخاص متفاوت بوده , راه علاج و درمان نیز گوناگون است , از این رو نمی توان نسخه ای کلی در این باب ارائه کرد.
  بدلیل آنکه خداوند متعال جهان را براساس نظام علی استوار ساخته است , همیشه آثار و حوادث و افعالی که در جهان هستی صورت می گیرد بدلیل و یا بهتر بگوییم متکی بر علتی است , اما این علل گاهی عللی طبیعی و عادی هستند, گاه علل غیر طبیعی , گاه علل مادی اند, گاه علل فرا مادی . ب
  ر این اساس برخی با آشنایی با برخی از علل فرامادی که می تواند در رویدادهای مادی و دنیوی اثر گذار باشد, دست به کارهایی زده و روند حوادث عادی را از مجرای اصلی خویش خارج می سازند. ا
  ز این رو, می توان گفت , سحر و جادو با انواع و اقسام گوناگونش به دلیل ارتباط با علل و اسباب غیر طبیعی , عادی و مادی , می توانند حوادث غیر مترقبه ای را پدید آورند.
  البته این گونه اعمال از نظر شرع مردود بوده و از آن نهی شده است . کسی که شریعت مدار بوده و به آموزه های دینی باور و ایمان داشته باشد, از آنجا که خلل رساندن به روند طبیعی امور ممنوع و مطرود است , هیچگاه حاضر نمی شود که با سلسله اعمال و افعالی , به کار دیگران خلل وارد سازد, آنچه که اهمیت دارد ایمان قلبی و باور درونی است نه ظاهری فریبنده . بله چنانکه گفته شد, با یک سلسله سلوک عملی می توان به مکنونات گذشته و آینده افراد پی برد, چنانکه می توان با یک سری افعال آینده او و دیگران را تغییر داد, اما باید دید که شارع مقدس این کار را روا می داند یا خیر؟ البته مراجعه به برخی از اولیائ الهی برای از میان بردن تصرفات غیر عادی و فرامادی که دیگران برای انسان پدید می آورند, امری معقول , موجه و مجازی می باشد.

  نکته آخر آن انسان، هنگامی که با «ایمان الهی» وارد حریم امن توحید شد و با عمل صالح و مراقبت بر احکام الهی؛ از ایمان خود پاسداری می کند هیچگاه به خطرهای شیاطین انس و جن گرفتار نخواهد شد.
  چنان که قرآن کریم از زبان شیطان - که از جن است - نقل می فرماید که گفته است: «من هرگز به بندگان مخلص الهی دسترسی ندارم و از انحراف آنان ناتوانم».
  «لاغوینهم اجمعین الا عبادک منهم المخلصین؛ و همگی را گمراه خواهم ساخت مگر بندگان مخلصت را»[16].
  «ان عبادی لیس لک علیهم سلطان الا من اتبک من الغاوین؛ یقینا بر بندگانم تسلط نخواهی یافت مرگ گمراهانی که از تو پیروی می کنند»[17].
  بنابراین انسان مومن تا وقتی که مراقب و هوشیار است و با آگاهی و عمل صالح مسیر بندگی خداوند را پیموده و همواره به یاد اوست هرگز دچار توهم و ترس های خیالی نخواهد شد و از وساوس شیطان انسی و جنی به دور خواهد بود ترس از نفوذ جن یا انس شیطانی آنجا خواهد بود که آدمی دچار غفلت و خودفراموشی شود و خدای نخواسته به لجن زار گناه آلوده شود. تنها در این صورت است که به دام شیطان انسانی و جنی مبتلا می گردد.

  در پایان به شما دوست عزیز توصیه می کنیم خیلی در این گونه مسایل فکر نکنید بلکه با تکیه بر ایمان و عمل صالح به خصوص خواندن نماز اول وقت و تلاوت و تدبر در قرآن کریم و خواندن کتاب های مفید و ورزش و تفریح سالم و ارتباط با دوستان متعهد، آرامش و راحتی زندگی خود را تقویت کنید و مطمئن باشید که خداوند بزرگوار بندگانش را در همه حال یار و یاور است و از همه خطرات آنان را حفظ خواهد کرد که: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»[18].
  برای مطالعه بیشتر به تفسیر نمونه ،جلد بیست و پنجم ،صفحه 156 مراجعه نمایید.


  [1] الرحمن، آیه 39 و حجر، آیه 27

  [2] حجر، آیه 27 - الرحمن، آیه 15

  [3] ذاریات، آیه 56

  [4] جن، آیات 11 و 14 و 15 - احقاف، آیه31

  [5] جن، آیه 6

  [6] احقاف، آیه 18. نگا: المیزان، علامه سید محمد حسین طباطبایی، مؤسسه مطبوعاتی اسماعیلیان، چاپ پنجم1371، ج 20، ص 41

  [7] نمل، آیه 39 -38

  [8] نگا: نمل آیات 17 تا 39 - سبأ، آیه 14 - 12 - انبیاء، آیه 82

  [9] نگا: مصباح یزدی، محمد تقی، معارف قرآن، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، قم، چاپ دوم 1378 - ص 312 - 313

  [10] جن، آیه 1 - احقاف، آیه 32 - 29

  [11] نگا: معارف قرآن، ص311 - 309

  [12] علامه طباطبایی، ترجمه تفسیرالمیزان، ج 18، ص 350، نشر مرکز فرهنگی رجاء

  [13] جن، آیه 6

  [14] نگا: معارف قرآن , محمدتقی مصباح یزدی , موئسسه در راه حق , قم , چاپ اول , 1367 ش , ج 1 - 3, ص 269 و المیزان علامه سید محمدحسین طباطبایی , موسسه الاعلمی للمطبوعات , چاپ مکرر, ج 7, ص 352

  [15] نگا: المیزان , همان , ص 353. برداشتی از سایت پاسخگو ،مقام معظم رهبری

  [16] حجر، آیه 40

  [17] حجر، آیه 42

  [18] محمد، آیه 7

  ویرایش توسط بصیر : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ در ساعت ۱۵:۳۴
  امکان مشاهده و رویت جن
  تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

  شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

  عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

  مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

  آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

  سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  670
  حضور
  14 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  810  نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
  بسمه تعالی

  در عالم هستی برخی از موجودات غیرمحسوس ‏اند و به حواس طبیعی و عادی قابل درک نیستند. یکی از این موجودات جن است. جن که در اصل معنا مفهوم «پوشیدگی» دارد، از چشم انسان پوشیده است. قرآن وجود این موجود را تصدیق کرده و سوره‏ای به نام «جن» نیز در قرآن وجود دارد. در قرآن گاهی از این موجود به «جان» نیز یاد می‏شود .[1]ماهیت و حقیقت این موجودات چندان برای ما روشن نیست ولی از پاره‏ای آیات و روایات می‏توان برخی از مشخصات این موجود دست یافت، از جمله:
  1- از آتش آفریده شده و خلق آن پیش از خلق انسان است .[2]
  2- جن نیز مانند انسان مکلف و مسؤول است[3].
  3- دسته‏ ای از آنها مؤمن و گروهی کافر، عده‏ای از آنها نیک‏ کردار و برخی از آنها زشت‏ کردارند [4].
  4- بعضی از آنها مرد و مذکر و پاره‏ای دیگر زن و مؤنث هستند و تولید نسل نیز می‏کنند.[5]
  5- آنها زندگی می‏کنند و می‏میرند[6].
  6- دارای شعور و اراده ‏اند و می‏توانند با سرعت حرکت کنند. مانند قصه حضرت سلیمان و تخت بلقیس - ملکه سبا -[7].
  7- مسخّر انسان می‏گردند. البته در این رابطه تنها در قرآن به قضیه حضرت سلیمان اشاره شده است که علاوه بر پرندگان، وحوش و انسان‏ها،جن‏ها نیز در اختیار و به فرمان حضرت سلیمان بودند[8].
  8- در روایات آمده است که جن مؤمن برای پیامبران و امامان، مسخر می‏شوند و خدمت می‏کنند و کسانی که به اذن الهی ولایتی دارند نیز می‏ توانند جنیان کافر را تحت فرمان خویش درآورند،[9].
  9- از پاره‏ای آیات قرآنی و روایات معلوم می‏شود که جنیان به پیامبر خدا(ص) ایمان آورده‏ اند[10].
  اما این که جن در کجای زمین قرار دارد؟ به طور واضح و مشخص مطرح نشده است هر چند برخی از روایات به اماکنی که جنیان در آنجا حضور بیشتری دارند اشاره شده است. آنچه که مسلم است جن نیز مانند انسان موجودی است جسمانی با این تفاوت که انسان از خاک وجن از آتش است. طبعا همان‏طور که انسان دارای روح است جن نیز روح دارد و از آنجا که میان روح و بدن رابطه‏ای نزدیک وجود دارد، می‏توان تصور کرد که - چنان که برخی از انسان‏ها با ریاضت واجد شرایط سیر روحی در عوالم دیگر می‏شوند - برای جن نیز در شرایط خاص روحی این امکان هست که روح آنها گاهی با عالم بالا تماس حاصل کند اما به هر روی مکان اصلی آنها همین زمین است و حتی تماس با عالم بالا نیز طبق برخی آیات قرآن پس از تولد حضرت رسول(ص) برای آنها ممنوع شده است .[11]
  البته برخی از روایات به اماکن خاصی اشاره کرده ‏اند که جن در آنجا حضور بیشتری دارد و گویا مانند موطن اصلی آنها تلقی می‏شود، بیابان‏ها، مناطق خلوت، مکان‏های نجس، حمام، دستشویی، محل دفن مردگان و مانند آن... در این باب اگر با زبان عربی آشنایی داشته باشید کتاب‏های ذیل خواندنی است:
  1- الجن فی الکتاب والسنه، اعداد ولی زاربن شاه زالدین، دارالبشائر الاسلامیه، بیروت، چاپ اول 1996 م ، ص 94 - 88 و بقیه کتاب در مورد مختصات و ماهیت جن.
  2- الجن فی القرآن والسنه، عبدالامیر علی مهنّا، مؤسسه الاعلمی للمطبوعات، بیروت، چاپ اول، 1992م ، ص 33 - 31 و بقیه مباحث هم خواندنی است.
  3- الجن بین الاشارات القرآنیة وعلم الفیزیاء، عبدالرحمن محمد الرفاعی، مکتبه مربوسی الصغیر، چاپ اول 1997م
  4- جن و شیطان، علیرضا رجالی تهران، نشر نبوغ، (منبع فارسی).
  اما این که اصولاً طائفه جن از چه نوع پیغمبری و شریعتی پیروی می‏کنند؟ وضعیّت و شرایط این موجودات پیش از آدم ابوالبشر و پس از او، و هم چنین پیش از بعثت پیامبر(ص) و بعد از ایشان چگونه می‏باشد؟ بایستی به چند نکته اساسی توجه بکنیم:
  1 جنس جنّ به لحاظ اینکه با انسان از نظر خلقت تفاوت دارد و از حواس انسانی پوشیده است، به طور دقیق و جزئی نمی‏توان به احوال آنان از تمامی ابعاد پی برد. تنها در محدوده معلوماتی که قرآن و احادیث در اختیار انسان می‏گذارد، می‏توان اطلاعاتی را کسب کرد.
  2 طبق صریح آیات قرآن، جن هم مثل انسان مکلف است. امّا چگونه تکلیفی؟ جزئیات آن معلوم نیست. آیه 56 سوره ذاریات: «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون؛من جن و انسان را نیافریدم مگر برای این که مرا (به یکتایی) پرستش کنند». بر اشتراک بشر و جن در تکلیف دلالت می‏کند. هم چنین آیه 179 سوره اعراف اشاره دارد بر اینکه کفارگناهکاران جنّ هم چون انسانها اهل جهنم‏اند و در عذاب خواهند بود. نظیر این آیه، آیه 119 هود و آیه 13 سجده است. 3 از صریح آیه 130 سوره انعام، دو مطلب را می‏توان استفاده کرد: یکی اینکه طائفه جن بسان تمام انسان‏ها از پیامبران الهی نمی‏توانند بی بهره باشند. یعنی جن نیز در مسیر مراحل تکاملی و کسب سعادت دنیا و آخرت محتاج پیامبر است.
  و دیگر اینکه پیامبر جن از جنس خود آنهاست. خداوند در همین آیه می‏فرماید: «یا معشر الجن و الانس ألم یأتکم رسل منکم؛(در روز قیامت گفته می‏شود) ای گروه جن و انس،آیا پیامبرانی از بین شما برای شما نیامدند؟». ظاهر عبارت رسل منکم نشان می‏دهد که پیامبران جن از طائفه خود آنان می‏باشد و خداوند با ارسال پیامبران حجت را بر آنها تمام می‏کند. 4 قرآن در دو مورد به طائفه جن و چگونگی عقاید و شریعت آنان اشاره کرده، یکی آیات 29 تا 31 سوره احقاف، و دیگری تمام آیات سوره جن. آنچه که در آیات سوره احقاف به کار رفته، نشان می‏دهد که جن پیش از بعثت پیامبر(ص) از دین موسی(ع) پیروی می‏کرده است. آیه می‏فرماید:« انّا سمعنا کتابا انزل من بعد موسی مصدقا لما بین یدیه یهدی الی الحق؛ما کتابی را شنیدیم که بعد از موسی نازل شده، و به سوی حق هدایت می‏ کند».
  این کلام به تعبیر علامه طباطبایی، اشعار و بلکه دلالت دارد بر اینکه جنّیان نامبرده به دین موسی و کتاب آن جناب مؤمن بوده‏اند، [12]جن می‏توانند با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار کنند. چنان که بعضی از آنها با انسان ارتباط برقرار می‏کردند در مورد انبیاء و ائمه(ع) در روایت آمده است که چنین ارتباطی داشتند و گاهی نیز ارتباط جن مشرک و کافر با بعضی از انسان موجب افزایش گمراهی و طغیان آنهامی‏شدند «و انه کان رجال من الانس یعوذون برجال من الجن فزادوهم رهقا؛و این که مردانی از بشر به مردانی از جن پناه می‏بردندو آن‏ها سبب افزایش گمراهی و طغیان می‏شوند»[13].
  بنابراین جن چه مؤمن و چه کافر از ایشان با انسان ارتباط برقرار می‏کنند و این موضوع به صراحت در قرآن و روایات و حکایات نیز وارد شده است.
  باسلام
  ازپاسخ زیبایتان صمیمانه متشکرم


  اگرجن هامکلف ومسول وبه نوعیدرازمایش اند چطورمسخرانسان میگردند وحال انکه جن کافر باداشتن اختیاروکرداربدچطورمسخرانس ان میشود!!؟
  فرمودیدجن جسمانی ازاتش خب دیگه مطلب خیلی واضحه اگر جن جسمانی وازاتش است واگرمسخرانسان میشوند چگونه است که یک انسان نتونسته وجودش رواثبات کنه ازازمایش بادماسنج گرفته تا...؟؟!
  چگونه جن کافروجوددارد درحالی که این همه نشانه بارز درعالم دیده اندازتفاوت خودباانسان گرفته و
  یاحق

 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  اخلاق-فلسفه-عرفان
  نوشته
  3,003
  حضور
  97 روز 8 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25340  نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست ها
  اگرجن هامکلف ومسول وبه نوعیدرازمایش اند چطورمسخرانسان میگردند وحال انکه جن کافر باداشتن اختیاروکرداربدچطورمسخرانس ان میشود!!؟
  سلام علیکم
  متوجه منظورتان از این جمله نشدم.
  نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست ها
  فرمودیدجن جسمانی ازاتش خب دیگه مطلب خیلی واضحه اگر جن جسمانی وازاتش است واگرمسخرانسان میشوند چگونه است که یک انسان نتونسته وجودش رواثبات کنه ازازمایش بادماسنج گرفته تا...؟؟!
  منظورتان از دماسنج حتما آزمایشات تجربی است. این که وجود اجنه در بین مادی گراها و کسانی که فقط با آزمایشات تجربی مطلبی را قبول می کنند ثابت شده یا نه؟بنده اطلاعی ندارم و شاید شده باشد. مظاف بر اینکه اجنه به خاطر نوع خلقتشان می توانند از نظر انسانها مخفی باشند و این مطلب دلیلی بر این است که آزمایشات گسترده بر روی آنها صورت نگرفته و تسخیر جن هم کار هر کسی نیست که دانشمندی این کار را بکند و روی اجنه مثلا آزمایش کند.همچنین جسم ایشان لطیف بوده و شبیه جسم ما نیست تا بتوان آزمایشات معمول را انجام داد.


  نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست ها
  چگونه جن کافروجوددارد درحالی که این همه نشانه بارز درعالم دیده اندازتفاوت خودباانسان گرفته و
  چگونه انسان کافر وجود دارد همانگونه هم جن کافر وجود دارد.
  امکان مشاهده و رویت جن
  تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

  شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

  عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

  مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

  آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

  سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  199
  حضور
  1 روز 9 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  249  کسی ی مدرک مستند از جن داره؟؟؟منظورم چیزی ب جز این داستانایی ک میگن بابا بزرگم دیده و فلانی گفته دیدمو این حرفا

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  670
  حضور
  14 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  810  نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
  سلام علیکم
  متوجه منظورتان از این جمله نشدم.

  منظورتان از دماسنج حتما آزمایشات تجربی است. این که وجود اجنه در بین مادی گراها و کسانی که فقط با آزمایشات تجربی مطلبی را قبول می کنند ثابت شده یا نه؟بنده اطلاعی ندارم و شاید شده باشد. مظاف بر اینکه اجنه به خاطر نوع خلقتشان می توانند از نظر انسانها مخفی باشند و این مطلب دلیلی بر این است که آزمایشات گسترده بر روی آنها صورت نگرفته و تسخیر جن هم کار هر کسی نیست که دانشمندی این کار را بکند و روی اجنه مثلا آزمایش کند.همچنین جسم ایشان لطیف بوده و شبیه جسم ما نیست تا بتوان آزمایشات معمول را انجام داد.  چگونه انسان کافر وجود دارد همانگونه هم جن کافر وجود دارد.
  سلام
  ولویک نفرکافیست وجودش راثابت کند
  درعلم روانشناسی که تجربی هست وجودان ردشده منظورماهم ازمایش معمولی نبودلزومی به ازمایش گسترده هم نیست
  مگرمیخوایم عکس العمل افرادراازمایش کنیم که گسترده باشد اگرکسی ولویک نفرکه قطعا هزاران نفرهستند میتواندان رااثبات کندابزارلازم ازجمله دوربین ودماسنج وهرچیزی که ممکن ولازم هست باشداگرتنهادریک ازمایش ثابت شدچون بحث وجودداشتن هست وجودش تاییدمیشودامادرعلم روان شناسی چیزی نیافتیم
  یاحق

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  زندگی
  نوشته
  1,115
  حضور
  24 روز 6 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  3646  شما می تونین وجود هوش یا روح یا خدا رو ثابت کنین البته بیشتر با منطق و عقله که ثابت میشه و جن و هم باید به این دلیل قبول کنیم که تو قرآن اومده و معروف هست که برخی از علمای اسلام با اجنه مومن ارتباط داشتن ولی من که اصلا نمی خوام ببینمشون و یا ثابتشون کنم.


 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  670
  حضور
  14 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  810  نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
  شما می تونین وجود هوش یا روح یا خدا رو ثابت کنین البته بیشتر با منطق و عقله که ثابت میشه و جن و هم باید به این دلیل قبول کنیم که تو قرآن اومده و معروف هست که برخی از علمای اسلام با اجنه مومن ارتباط داشتن ولی من که اصلا نمی خوام ببینمشون و یا ثابتشون کنم.
  باسلام
  ازلحاظ تجربی وجودهوش قابل اثبات است تحرکات عصبی تمام اینهاقابل اثبات هست
  امادرموردجن مانندروح نیست جن مادی است پس جن نمیتواندمادی باشددرحالی که علمای مامیگندماده است
  یاحق

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 77

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود