جمع بندی کمک برای زندگي دوباره

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک برای زندگي دوباره

با سلام دوستم مشكلي داشت كه مي خواستم مطرح كنم
ايشان جواني هستند كه دو سال پيش با خانمي عقد نمود در دوران عقد زندگيش به خاطر برد و آورد و چشم و هم چشمي و تواقع زياد خانواده دختر و افتادن حرف ميان زنها از بين رفت ايشان يك معلم آموزش و پرورش با حقوق 1ميليون تمان است خودش مي گفت كارش به دادگاه كه كشيد به خاطر مهريه زياد دختر كه عرف محل زندگيش بود سرمايه 6سال كارش از بين رفت وهر چه تلاش كرد دختر خانم به زندگي برگردد نشد ومجبور به طلاق وي شد دوران عقدش 6ماه بود الان ايشان با حقوق كار مندي و شرايط زندگيش كه پدرشان نمي تواند كمكش كنه چون عيال وار است و نداشتن كسي كه برايش در ازدواج پا پيش بگذاره (مادرش بيمار مريض اعصاب و روان ) چه كار بايد انجام دهد؟ در اين دوران با شرايط سخت اقتصادي برا ازدواج دوباره چه كاري بايد انجام دهد؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

پرسش:
دوستم که دارای پدری عیالوار و مادری که دچار مریضی اعصاب و روان هست چگونه می تواند ازدواج کند؟ با توجه به اینکه در ازدواج ناموفق گذشته که منجر به طلاق شد و بخاطر مهریه سنگین تلاش 6 ساله اش از بین رفت.

پاسخ:
زندگی گذشته ایشان که تمام شده است و لذا بررسی آن فایده ای ندارد. اما در مورد شرایط الان ایشان باید عرض کنم هر چند تأمین هزینه های زندگی جدید برای ایشان سخت خواهد بود؛ منتها این به معنای غیر ممکن بودن این مسئله نیست. افرادی که مثل ایشان باشند؛ یعنی در شرایطی قرار گرفته اند که باید ازدواج کنند منتها سرمایه ای ندارند، زیاد هستند. حتی بسیاری از این افراد موقعیت شغلی ایشان را هم ندارند و با این حال برای ازدواج اقدام می کنند.
لذا شما ابتدا باید این مسئله را برای ایشان روشن کنید که با این شرایط نه تنها می شود ازدواج کرد بلکه یک شرایط نسبتا خوبی برای ایشان وجود دارد که بقیه این شرایط را ندارند.

بعد از اینکه اصل مسئله را قبول کرد، در مورد اینکه چه کارهایی انجام دهد تا راحت تر بتواند زندگی جدیدش را بنا نهد این نکات را به او برسانید:
1. اگر سن ایشان زیاد نیست بگویید به دنبال فردی باشد که بتواند مدتی را در عقد بماند تا شرایط مالی ایشان بهتر شده و بعد عروسی کنند.
2. تا حد امکان مخارج عروسی را به حداقل برساند و از خرج های اضافه بپرهزید. البته لازمه این کار این است که طرف ایشان هم در این زمینه با او همکاری کند. به عنوان مثال کمک گرفتن از گروه های ازدواج آسان و کم هزینه به ایشان کمک زیادی خواهد کرد.
3. در انتخاب جدید خود باید دقت بیشتری به خرج دهد تا خدایی نکرده دوباره گرفتار مشکلات پیشنین نشود. کمک گرفتن از مشاور را حتما به او پیشهاد کنید. هم در حین مراحل همسرگزینی و هم بعد از عقد و عروسی و ...

برای پیدا کردن مورد مناسب هم حتما لازم نیست مادرشان این کار را بکنند. کمک گرفتن از خواهر، خاله، عمه، زن دایی، زن عمو یا هر زن یا مرد دیگری که احتمال می دهد می تواند مورد مناسبی به او معرفی کنند، کارساز است. بعلاوه خود ایشان هم می تواند در محیط کاری و غیر کاری مثل مسجد، هیئت، و ... به کمک همکاران و دوستانش به دنبال یک مورد مناسب باشند.

توکل بخدا داشته باشن

حقوق که داره بره زن بگیره خب.توقعشم بیاره پایین.اینقدر خانم مطلقه هست.من اگه توی موقعیت دوستتون بودم.طلاق نمیدادم.میگفتم باشه مهریه میدم ولی تو هم بیا زندگی کن.تو زندگی هم یه جور رفتار میکردم یا طرفو ادم کنم یا یکار کنم بقیه مهریشو ببخشه.نه اینکه طلاق بدم بره با پولم عشق وحال.

سلام

برادر اول بشناسید ، خوب تحقیق کنید ، یک مدت کوتا محرم بشید بعد عقد کنید

http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa852

چرا واسه شناخت همسر آینده و جنس مخالف انقد کم میذاریم!!! یعنی یک آدم کمتر از یک شیء هستش که انقد برای سر درآوردن ازش وقت میذاریم؟!

جلسه های خواستگاری و روشهای تحقیق از استاد فرهنگ:
http://drfarhang.mihanblog.com/post/2

امیدوارم ازدواج موفقی داشته باشن

حق نگهدار

موضوع قفل شده است