صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استدلالی با منطق ریاضی برای اثبات ادیان الهی

علاقه
    خودرو
    نوشته
    103
    حضور
    1 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

اشاره استدلالی با منطق ریاضی برای اثبات ادیان الهی

به نام خدای جان و خرد / کزین برتر اندیشه بر نگذرد
    دوستان دوستان یه چند نکته بعد به اصل موضوع برسیم.
    1. خواهشا برای شروع بحث از قبول داشتن وجودیت خدا شروع کنید بهتر بگم فرض بر وجود خدا و حکم اثبات الهی بودن ادیان
    2. دلایل مستند باشند ( با توجه به فرض و حکم مسئله قاعدتا استناد به هیچ یک از کتب دینی و روایات قابل قبول نمی باشد چون حکم اثبات نشده)
    3. خواهشا بحث بدون علایق شخصی باشد.(به عبارتی بر موضوعی که دلیل کافی برای اثبات ندارید با فشاری نکنید فقط با دلیل اثبات کنید)
    4. از منطق ریاضی استفاده کنید.
    5. اثبات برای هر پیامبر و کتاب اش در هر کجای بحث این امکان رو فراهم می کند که در ادامه بحث مطالب اثبات شده جزو فرض مسئله قرار گیرد.
    6. استفاده از حرف ها فیلسوف ها ، شاعرها ، بزرگان و . . . فقط با اثبات ممکن است یعنی هر حرفی را با استناد به گوینده نمی توان تایید کرد
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________
    فرض: وجود خدا - خدا به عنوان افریدگار و پرورش دهنده - مسائل تایید شده توسط فیزیک در بخش شناخت گیتی و افرینش (فقط و فقط مسائل اثبات شده نه نظریه های بی اثبات)

شروع بحث:
    از اول شروع می کنم فرض بر خودم می گیرم، ساده حرف می زنم (امیدوارم کسی هم ناراحت نشه).
    من یک انسان در این دنیای بزرگ در خانواده ای مسلمان به دنیا امده ام.حالا فرض کنید سعی در اثبات دین خودم دارم.
    چیزهایی که در دست دارم :
    1. کتاب مقدس دین
    2. روایات و نگاشته های تاریخی
    به نظرم من برای اثبات این که یک فرد از طرف خدا باشد فقط و فقط و فقط یه چیز می تونه ثابت کنه و اون هم انجام کاری بر خلاف قوانین اثبات شده طبیعته.(اگه با این موضوع مشکلی هست با دلیل رد شود)
    حالا با توجه به این پس باید یه همچین چیزی رو پیدا کرد.
    البته لفظ دیگه ی این موضوع همون معجزه است.
    حالا براساس دین اسلام می گم. به گفته بزرگان دین قرآن و چندین معجزه دیگر اثباتی بر پیامبری است .
    کسی می تونه اثبات کنه قرآن کاری برخلاف قوانین طبیعت انجام داده؟؟؟؟
    و اما بقیه معجزات با توجه به این که محدود به زمان بودند قابل اثبات نیستند. ( چون گفته ی شاهدان عینی معجزه گواه نیست.)
    و اما معجزه ای که شاید چندی مورد استفاده ی رسانه ای قرار گرفت. شکافته شده ماه بود و گفته شده بود که آثار این واقعه بر روی کره ماه را در عملیات آپولو 11 ناسا مشاهده کرده و تایید می کند این اتفاق در گذشته افتاده است. البته که کاملا دروغین بوده این ادعا و هیچ سندی بر اثبات وجود نداشته
    به هر حال با اثبات هر کدوم از معجزات فرض اثبات خواهد شد.
    و پیشاپیش ممنون از این که در بحث شرکت می کنید.
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ در ساعت ۱۸:۲۹

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

استدلالی با منطق ریاضی برای اثبات ادیان الهی

کارشناس بحث: استاد محراب

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

نقل قول نوشته اصلی توسط پیرمغان نمایش پست ها
    چیزهایی که در دست دارم :
    1. کتاب مقدس دین
    2. روایات و نگاشته های تاریخی
    به نظرم من برای اثبات این که یک فرد از طرف خدا باشد فقط و فقط و فقط یه چیز می تونه ثابت کنه و اون هم انجام کاری بر خلاف قوانین اثبات شده طبیعته.(اگه با این موضوع مشکلی هست با دلیل رد شود)

با سلام
    عرض ادب و احترام
    با تشکر از مطالب مطرح شده توسط پیرمغان عزیز
    بنده بحث را شروع می کنم تا این بزرگوار سوال خود را واضح مطرح نمایند
    واما مطالب بحث

از میان مطالبی که فرمودین
    عقل را جا انداختین

بله عقل
    عقل انسانی پس از اثبات خداوند امدن فردی از طرف خداوند برای هدایت انسان را تایید می کند

به عبارتی اصل نبوت امر عقلی است
    و تنها اثبات نبوت افراد است که نیازمند معجزه است
    یعنی عقل قبول دارد که باید فردی از طرف خداوند برای انسانها بیاید

در تاریخ هم ادعاهای زیادی می شود و هر کسی ادعای نبوت می کند
    برای تشخیص رسول صادق از پیامبر کاذب مردم درخواست عملی خارق العاده می کنند
    و هر کسی بتواند این عمل را انجام دهد مردم او را به عنوان پیامبر قبول می کنند این فعل را اصطلاحا معجزه گویند

ویرایش توسط محراب : ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۶:۰۶

7. صلوات ها 7

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

و اما بقیه معجزات با توجه به این که محدود به زمان بودند قابل اثبات نیستند. ( چون گفته ی شاهدان عینی معجزه گواه نیست.)

با سلام
    عرض ادب و احترام
    بزرگوار منطورتان از قبال اثبات نبودن، چیست؟

چرا گفته های شاهدان عینی معجزه نمی تواند گواه باشد؟؟؟
    وقایع تاریخی راه اثبات خود را دارد که ثبت در کتب تاریخی یکی از ان راههاست

کسی می تونه اثبات کنه قرآن کاری برخلاف قوانین طبیعت انجام داده؟؟؟؟

پیرمغان عزیز

معجزه بودن قران عزیز به راههای مختلفی اثبات شده است
    که به یک مورد مهم اشاره می شود

- وحیانی بودن قران، کتاب الهی دربرگیرنده فرموده های الهی اند یعنی دستورالعمل های خداوند هستند برای هدایت انسان
    راههایی که خداوند در قران برای هدایت انسانها بیان نموده است هیچ فردی نمی تواند ان را بگوید
    چرا نمی تواند ؟

چون دیکر انسانها به انسان علم و آگاهی ندارند و فقط خداوند است که به انسان علم کامل دارد و می داند که این مخلوق خویش چگونه و از چه راههایی به سعادت می رسد و از چه راههایی به گمراهی می رود.

قران کتاب هدایت انسان است و عمل خارق عادت اش این است که هیچ انسانی نه می داند و نه می تواند راههای هدایت و ضلالت انسان را بیان نماید
    این خود یکی از معجزات قران است

چرا باید قران عملی برخلاف قوانین طبیعت انجام بده؟؟
    اعجاز عملی خارق العاده است که دیگران از انجام ان عاجزاند این تعریف معجزه است
    خب دیگر انسانها نمی توانند راههایی برای هدایت انسان بیان نمایند و فقط قران است که چنین توانایی دارد
    ولذا می شود معجزه

حال منتظر مطالب پیرمغان عزیز هستیم

ویرایش توسط محراب : ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۶:۱۳

9. صلوات ها 7

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

سلام ...
    منم چند تا مطلب بگم :

1- کلا من معجزه رو راهی درست برای اثبات گفته یک شخص نمیدونم ... تنها کاری که یک معجزه کننده انجام میدهد کاری هست که دیگران قادر به انجامش نیستند و میتونه دهها دلیل داشته باشه ...

2- مسیر عقل هم نمیتونه موید مساله باشه ... چون باید در درون این مسائل اصالت عقل به اثبات برسه در حالیکه از نظره من عقل انسان ناقص هستش ... و به مرور زمان و با دیدن پدیده های مادی رشد و پیشترفت میکنه ... و اینکه آیا ساختمان مغز انسان با دیدن و استنتاجات مادی به اون درجه ای میرسه که میتونه فرای ماده استنتاج کنه ... برای من جایه تردید هست .

3- و شبهات عقلانی که باهاش برخورد میکنیم ... مثلا مذهبیون دلیل میآوردند که چون خدایی هست ... پس این خدا حکیم و عادل هست و برای بشر دین میفرستند ... بعد وقتی از ایشان سوال میشود چگونه است که فقط در جغرافیایه خاصی چنین ادعای نبوتی وجود داشته ( خاور میانه ) و در سایر نقاط زمین چنین ادعایی وجود نداشته ... ( خداناباوران اعتقاد دارند چنین مساله ای مانند مد شدن میمونده ... مثلا در قوم بنی اسرائیل در یک زمان 3 تا پیامبر بودند ... و همکنون هیچ پیامبری نیست ) و کارشناسان مذهبی ... این رو شبهه میدونن ... یعنی بر چیزی استدلال میکنند که اگر بخوایم دیدی فرا جغرافیایی و فرا زمانی داشته باشیم ... استدلالشان ایراد دار خواهد بود ...

4- و اینکه چرا میگم معجزه رو قبول ندارم .. من یک بار از خدا چیزی رو خواستم و نیت کردم و ازش خواستم بهم بگه آیا میتونم به خواسته ام برسم یا نه ... و گفتم اگر میتونم به خواسته خود برسم قرآن را باز میکنم و دستم را بر رویه آیه ای قرار میدهم ... اگر من را به آن خواسته میرسانی بر رویه آیه ای قرار بگیرد که در آن آیه نام حضرت عیسی مسیح باشد ... و پس از انجام این کار دقیقا دستم رویه نام حضرت عیسی مسیح رفت ... با این حال چنین اتفاقی نیوفتاد .

یک اتفاق بوده ... همین .

به هر حال اگر راه مناسبی هم پیدا کردید من هم خوشحال میشوم ...

11. صلوات ها 7

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    کلا من معجزه رو راهی درست برای اثبات گفته یک شخص نمیدونم .

با سلام
    عرض ادب و احترام
    شا بزرگوار شاید تعریف معجزه را نمی دانید
    عملی که انسانهای دیکر از انجام ان عاجزاند

یعنی نمی توانند ان فعل را انجام دهند
    در ضمن معجزه راهی است برای اثبات ادعای نبی

خب بزرگوار شما راه بهتری مد نظرتان است

تنها کاری که یک معجزه کننده انجام میدهد کاری هست که دیگران قادر به انجامش نیستند و میتونه دهها دلیل داشته باشه ...

یعنی چی؟؟
    دهها دلیل می توانند داشته باشند؟؟

خب وقتی فردی عاجز است از انجام کاری یعنی که نمی تواند در ضمن چه دلیلی می تواند داشته باشد؟؟

یعنی عقل شما این دلیل را باور ندارد؟؟

عقل انسان قبول نمی کند وقتی فردی می تواند و افراد دیگری نمی توانند
    و این توانستن هم در اموراتی است از طریق عادی انجامش برای دیگران میسر نیست
    به عبارتی تردستی نیست،شعبده بازی نیست،و............. ان فرد عالم به ید و قدرت الهی این عمل را انجام داده است

تا اثباتی باشد برای ادعای کفته های پیامبر و مردم او را به عنوان جانشین خداوند قبول بکنند

خب این دلیل کجایش اشکال دارد؟؟
    بفرمایید

13. صلوات ها 5

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

مسیر عقل هم نمیتونه موید مساله باشه ..

باز سلام
    مسیر عقل نمی تواند موید باشد؟؟
    یعنی چه؟؟ این چه استدلالی است؟؟
    شما عزیز
    اندکی در مورد کاربر عقل در دین و علت قرار دادن خداوند ان نعمت را برای انسان مطالعه نمایید

عقل نعمت الهی است و به عنوان محافظ انسان توسط خداوند همراه انسان قرار داده شده است
    انسان بدون عقل دیوانه است و خداوند از او تکلیف هم نمی خواهد

چون باید در درون این مسائل اصالت عقل به اثبات برسه در حالیکه از نظره من عقل انسان ناقص هستش

درون چه مساله ای باید اصالت عقل به اثبات برسد؟؟
    منظورتان از این که عقل انسانی ناقص است چیست؟؟

اگر منظورتان این است که برخی از انسانها ناقص العقل اند مثل سفیه و ......بله حرفتان درست است

و یا اگر حرفتان این است که عقل در مقابل وحی کم می اورد و باید برخی مولفه ها و راههای هدایت انسان را از وحی بگیرد بله این حرفتان هم درست است

ولی عقل انسان به ماهو انسان نمی تواند ناقص باشد انسان با این عقل خیلی از امورات را درک میکند

و به مرور زمان و با دیدن پدیده های مادی رشد و پیشترفت میکنه

عقل برخی از امورات را به بداهت درک می کند و نیازی نیست تا انها را از کسی بیاموزد و به گونه ای است که تصورش باعث تصدیق اش می شود
    مثل بیشتر بودن عدد 20از 10 یا این که یک متر نمی تواند زیر نیم متر قرار بگیرد
    اینها بدیهیات عقلی اند و در تمام ازمنه از زمانی که انسان به وجود امده بوده و خواهد بود

این امورات در طول تاریخ کم و زیاد نمی شود که شما می فرمایید عقل انسان ناقص است.
    دقت نمایید 2+2 مساوی4 است زمان حضرت ادم 2+2 می شد 7 ؟؟؟ یا در قیامت 2+2 می شود 3؟؟؟ خب نخیر
    عقل حکم می فرماید برخی امورات هستند که در طول تاریخ کم و زیاد نمی شود

عقل این امورات را درک می کند این موارد بدیهیات عقلی اند

و اینکه آیا ساختمان مغز انسان با دیدن و استنتاجات مادی به اون درجه ای میرسه که میتونه فرای ماده استنتاج کنه ... برای من جایه تردید هست .

خب شبهه تان را بفرمایید
    در خدمتیم

15. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

جناب محراب سلام ...

یکی اینکه من معجزه رو شرط لازم برای ادعای پیامبری میدونم ... ولی شرط کافی نمیدونم ... یعنی اینکه اگر کسی اومد و گفت من پیامبر هستم و از جانب خداوند اومدم ... باید بتونه معجزه انجام بده ... ولی حتی اگر معجزه هم انجام داد من میتونم بگم هنوز قانع نشدم که شما پیامبر هستید ...

چرا میتونم بگم قانع نشدم !!! چون منابعی که میتونند باعث بشن فردی کاری انجام بده که دیگران نتونن انجام بدن خیلی زیاد هست ... مثلا فضایی ها اومده باشن .

همچنین ...
    چنین مساله ای مشگل من نیست که شما میفرمائید "
    خب بزرگوار شما راه بهتری مد نظرتان است "

جناب محراب ...
    من در درون دنیایی دارم زندگی میکنم ... و تنها نسبت به یک چیز خودم رو مسئول میدونم اونم نسبت به عقلم ...
    این مشگل من نیست که خدا دنیایی رو بوجود آورده ( با یک سری استاندارد ) و نمیتونه در درون اون دنیا دلیلی کافی بر وجوده خودش بیاره ...
    شرط های لازم هم از نظره من لازم هستند ولی کفایت نمیکنند .

در ضمن مشگل من با معجزه این هستش که مثلا کسی میاد و به من میگه من معجزه میکنم یعنی از طرف خدا اومدم ...
    بعدش میگم خوب ... حالا اصلا بحث معجزه رو بزاریم کنار ... چه حرفی برای من داری ...

میگه راهی برای سعادت ...
    میگم خوب ...
    بعدش هر چه بررسی میکنم میبینم راههای بشری دارن من رو بهتر و سریعتر به موفقیت میرسونند ... خوب !!!

به هر حال ...
    از نظره من تنها راه اطمینان از مسیری این هستش که کسی مسیری رو طی کنه ... و بفهمه اون مسیر به سعادت میرسه ...
    و چون از لحاظ عقلانی این مساله قابل آزمایش نیست ...
    میتونیم فرض کنیم که مسیری به سعادت میرسه که حداقل در درون همین دنیا بتونه سعادتی رو برای طی کنندگان اون مسیر فراهم کرده باشه ...

منم مسجد رفتم ... آدمهایه اونجا رو دیدم ... باهاشون هم کلام شدم ...
    راستش من هیچ سعادتی در درون اون مسجد ندیدم ...

جوهایی مانند دانشگاهها و جوهای روشن فکری و کنفرانس های روانشناختی هم شرکت کردم ... و هر بار گه در درون چنین مراگزی بودم احساس کردم که دارم رشد میکنم ...

ممنون از صحبتهاتون ... من هم بابته صحبت هاتون هنوز خیلی نقد دارم ... ولی دیگه صحبت نمیکنم ... فکر میکنم بهتر باشه شروع کننده تاپیک بیاد و از همونجا بحث رو جلو ببریم بهتر باشه ...

17. صلوات ها 2

علاقه
    خودرو
    نوشته
    103
    حضور
    1 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس/کجاست دیر مغان و شراب ناب کجا
    اول از دوستانمون جناب محراب و مارینر تشکر می کنم.

در ادامه صحبت دوستان بگم که چیزی که به عنوان معجزه ذکر می شه یه کاری نیست که دیگران قادر به انجام آن نیستند بلکه چیزیه که خلاف قوانین طبیعته. ( به طور مثال هزاران هزار رکورد در زمینه های مختلف وجود داره که بقیه قادر به انجام ان کارها نیستند و هزاران هزار کتاب که بقیه قادر به نوشتن ان نیستند ولی اینها معجزه محسوب نمی شه)

و اما عقل وسیله ای که باعث وجود مسولیت می شه و عقل مسئولیت حکم دادن داره که آیا ادیان ، الهی هستند یا نه. و در دسته موجودیات برای اثبات قرار نمی گیره.

و اما عقلانی بودن وجود پیامبر به دلیل احتیاج دارد.
    حال بیایید فرض کنیم قرار نبوده راهنمایی از جانب خدا باشد مگر غیر این است که از هر داشته ایم سوال می کنند. یعنی اگر ما در این دنیا راهنمایی هم نداشته باشیم (همان طور که بالاخره در تاریخ عده ای از پیامبران دور ماده اند و حتی اسم آنها را هم نشنیده اند)باز هم اتفاق خاصی نمی افتاد، از ما توقع می رود از ابزاری که داشته ایم استفاده کنیم در راه یافتن حق و این تلاش ماست که اهمیت دارد.

و اما معجزاتی که محدود به زمان و مکان خاص بودند.
    1. بیایید فرض کنیم یه اتفاق در 2000 سال پیش نه در بین اعراب، در بین یکی از تمدن های بزرگ رخ داده. برای این موضوع به کتب تاریخی مراجعه کنید، خیلی راحت نیست یافتن حقیقت در مورد یه اتفاق عادی در 2 هزار سال پیش چون دلایل مشخصی وجود داره که تاریخ قابل تحریفه. حالا یه مثال ساده تر واقعه کربلا که بسیار هم از نظر تاریخی مهم بوده آیا کسی هست که بتونه ریز جزئیات اتفاقات رو شرح بده یا حداقل مشخصات افرار حاضر رو بگه؟؟؟( البته در مورد واقعه کربلا منظور تحریف نیست منظور نبود اطلاعات کافی است.)
    حالا یه کم هم از نظر تاریخی بیایم جلوتر بیایید یه اتفاق سیاسی رو در نظر بگیریم که بین دو جناح مختلف باشد اتفاقی ملتی در قلب آن باشد، دو روایت مختلف از آن شاهد خواهیم بود در حالی که ما مردم دیقیقا در همان زمان زندگی می کنیم نمی توانیم واقعیت را درک کنیم چه برسه به افرادی که قرار است در آینده درباره ی آن مطالعه کنند. این موضوع بارها و بارها در دنیا اتفاق افتاده در همه ی کشور ها و حتی در سطح جهانی.
    2. در مورد مردم آن زمان بگوییم ، سطح دانش بشر چقدر بوده. آیا اگر افراد عربستان آن موقع را به زمان حال بیاوریم به ما ایمان نمی آورند در صورتی ما هیچ معجزه ای نداریم؟؟؟؟؟

این معجزات موقعی قابل اثبات هستند که قابل رهگیری از نظر علمی باشند مانند شکافته شدن ماه وگرنه وقایع ثبت شده در تاریخ برای افرادی که در حال حاضر زندگی می کنند مسئولیت نمی آورد.

و اما در مورد قرآن ، دوباره به تعریف معجزه رجوع می کنم ، کاری که برخلاف قوانین طبیعت باشه، نه کاری که برای افراد غیرممکن باشه.
    فرض کنیم فقط و فقط یک راه برای سعادتمندی انسان وجود دارد، حالا این که در کتابی به این راه اشاره شود دلیل بر معجزه بودن آن نیست.

19. صلوات ها 3

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

یکی اینکه من معجزه رو شرط لازم برای ادعای پیامبری میدونم ... ولی شرط کافی نمیدونم ... یعنی اینکه اگر کسی اومد و گفت من پیامبر هستم و از جانب خداوند اومدم ... باید بتونه معجزه انجام بده ... ولی حتی اگر معجزه هم انجام داد من میتونم بگم هنوز قانع نشدم که شما پیامبر هستید ...

با سلام
    عرض ادب و احترام
    خب بزرگوار
    بنده هم عرض کردم در پست های قبلی که معجزه راهی است تا مردم مطمئن شوند که ادعاهای این فرد درست است یا نه
    یعنی معجزه راهی است برای اثبات ادعاهای پیامبر

مهمترین کارکرد پیامبر مطالبی است که بیان می کند
    اخبار غیبی که دارد
    راههایی که برای هدایت انسان از طرف خداوند می اورد
    خبرهایی که از عوالم برزخ و قیامت و......می دهد
    اینها مهمترین کارکردهای پیامیر است و معجزه تنها راهی است که مردم به گفته های پیامیر اعتماد بکنند

چرا میتونم بگم قانع نشدم !!! چون منابعی که میتونند باعث بشن فردی کاری انجام بده که دیگران نتونن انجام بدن خیلی زیاد هست ... مثلا فضایی ها اومده باشن .

می تونم بپرسم منظور از فضایی های چه چیزها و یا چه کسانی هستند؟؟
    یعنی چه فضایی ها؟؟

پیامبران می فرمودند انا بشر مثلکم
    بزرگوار پیامبران رسولان الهی هستند برای هدایت مردم

یعنی خداوند خواسته است توسط همین انسانها به مردم راههایی را برساند و از بین ایشان افرادی را انتخاب کرده است تا قوانینی را به مردم برساند و انها در مسیر هدایت قرار بگیرند و به گمراهی نروند

یعنی چه فضایی ها ؟؟؟
    مکه داریم در مورد فیلم تخیلی صحبت می کنیم یا شعبده بازی است

از ساحت مقدس کبریایی الهی به دور است چنین اعمالی مکر نعوذبلله خداوند مسخره کرده است مردم را یا دروغ می گوید به مردم نوح و عیسی و موسی و ابراهیم و......تا پیامبر خاتم
    همه اینها بین مردم زندگی می کرده اند و تاریخ گواه است که برترین انسانهای زمان خود بودند

اینان، پیامبران و نمایندگان خدا برای هدایت مردم

نقد شما عزیز برای حرف های بنده این است که اده های فضایی بیایند؟؟
    خب که چه کنند؟؟
    مکه ما در اصل معجزه بحث می کنیم که بگوییم چه کسی معجزه می کند
    اصل بحث ما بعد از معجزه است که پیامبر کار هدایت مردم را شروع می کند
    معجزه برای این است که کسانی که حرف های او را قبول ندارند اعتماد بکنند به ایشان

21. صلوات

صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 95

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری