سوالاتی از نماز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی از نماز

دوست من سوالاتی داشته که اینجا من از زبون ایشون میگم

نقل قول:
با سلام من یکسری نمازی رو دارم که نمیدونم بهم واجب بوده یا نه 50 و 50 هستم و بعد یکسری نماز های غذایی رو هم خوندم که حسابشون نکردم نمیدونم نماز غذا هامو خوندم یا نه الان واجب بر من بخونم

در نماز وقتی بدن ایستاده نیست نمیشه ذکری گفت من اینو شنیدم ولی بعضی از امام جماعت ها در حال حرکت ذکر هایی غیر از بحول .. میگویند یعنی میگویند الله اکبر استغفرالله ربی ...

در نافله ها 35 رکعت شبانه روز میشه با اشاره حرف زد ؟

مرجع تقلید: آیت الله خامنه ایی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

عبدالله بن اشتر;626114 نوشت:
دوست من سوالاتی داشته که اینجا من از زبون ایشون میگم

با سلام من یکسری نمازی رو دارم که نمیدونم بهم واجب بوده یا نه 50 و 50 هستم و بعد یکسری نماز های غذایی رو هم خوندم که حسابشون نکردم نمیدونم نماز غذا هامو خوندم یا نه الان واجب بر من بخونم

در نماز وقتی بدن ایستاده نیست نمیشه ذکری گفت من اینو شنیدم ولی بعضی از امام جماعت ها در حال حرکت ذکر هایی غیر از بحول .. میگویند یعنی میگویند الله اکبر استغفرالله ربی ...

در نافله ها 35 رکعت شبانه روز میشه با اشاره حرف زد ؟

مرجع تقلید: آیت الله خامنه ایی

با سلام و عرض ادب

1. اگر یقین ندارد نماز قضا دارد یا خیر،واجب نیست نمازی را قضا کند و البته اشکال ندارد هروقت فرصت داشت احتیاطا نمازی را قضا نماید.
2.در اذکار واجب نماز بدن باید آرام باشد و دراذکار مستحبی غیر از ذکر بحول الله اگر بخواهیم ذکر مستحبی نماز محسوب شود باید درحال آرامش بدن گفته شود اما اگر به قصد ذکر مستحبی نگوییم و فقط به قصد مطلق ذکر باشد درحال حرکت اشکال ندارد.
3.با اشاره در مورد فردی که سالم است نماز محسوب نمی شود.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است