صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکار هایی برای ترک بازی و شبکه های اجتماعی فاسد

علاقه
    قرآن و حدیث ،‌ احکام و اخلاق به طور کلی دین حق
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 12 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    638

راهکار هایی برای ترک بازی و شبکه های اجتماعی فاسد

سلام

من افراد زیادی رو دیدم که گرفتار بازی های آنلاین (مانند کلش آف کلنز ) و شبکه ها اجتماعی فاسد شدند (لاین ، وایبر و ...)
    برای ترک این شبکه ها بهترین راه چیه ؟
    من خودم این آیه رو می گم به این دلیل می گم که این بازی ها و شبکه هدر دادن و قته : « قطعا [مومنان] کسانی اند که از کار های بیهوده روی گردانند» سورهی مومنون آیه ی 3

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58348

با نام و یاد دوست

راهکار هایی برای ترک بازی و شبکه های اجتماعی فاسد

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    893
    حضور
    31 روز 13 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4654

سلام

علت اصلی اعتیاد به بازی، اینترنت، شبکه های مجازی و ... ، جذابیت هایی است که در این ها وجود دارد و فرد را به خود وابسته می کند. البته نوع جذابیت ممکن است در هر فرد متفاوت باشد؛ مثلا فردی به دلیل هیجان بالا از بازی های هیجانی لذت می برد یا فردی به دلیل ضعف در روابط اجتماعی حقیقی، از روابط مجازی لذت می برد. کسی ممکن است به دلیل مشکلات جنسی، از برقراری رابطه های مجازی غیر اخلاقی لذت ببرد و کم کم به آن وابسته شود.البته در کنار این علت یعنی جذابیت، مواردی نیز سوگیری به این نوع وابستگی ها را تقویت می کند. مانند بی کاری؛ نداشتن هدف از زندگی؛ اعتقادات دینی ضعیف؛ مشکلات روحی و روانی؛ شرایط سنی و ...

درمان این نوع اعتیادها بستگی به شرایط فرد مورد نظر دارد. مثلا اقدامات درمانی یک دانش آموز 13 ساله با یک جوان 25 ساله یا حتی مرد یا زن 40 ساله متفاوت خواهد بود؛ چنانچه دیگر خصوصیات فردی این شخص مثل میزان اعتقادات، فرهنگ، خصوصیات اخلاقی و ... هم در شیوه درمان او دخیل هستند. با این حال به طوری کلی می توان گفت برای درمان، استفاده از جایگزین های جذاب؛ تقویت اعتقادات دینی؛ هدفمند کردن زندگی شخص مورد نظر؛ کم کردن اوقات بیکاری و همچنین رفع مشکلات روحی و روانی فرد بیمار می تواند مفید باشد.

طرحِ جزئی ترِ راه های ترک را در این تاپیک های مطالعه نمایید:

http://www.askdin.com/thread32391.html
    http://www.askdin.com/thread3384.html
    http://www.askdin.com/thread44381.html

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ در ساعت ۱۸:۰۱

7. صلوات ها 5

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

نقل قول نوشته اصلی توسط مقسومی نمایش پست ها
    لاین
    دستت درد نکنه دیگه یعنی الان من فاسدم؟

9. صلوات ها 2

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

من افراد زیادی رو دیدم که گرفتار بازی های آنلاین (مانند کلش آف کلنز ) و شبکه ها اجتماعی فاسد شدند (لاین ، وایبر و ...)
    برای ترک این شبکه ها بهترین راه چیه ؟
    من خودم این آیه رو می گم به این دلیل می گم که این بازی ها و شبکه هدر دادن و قته : « قطعا [مومنان] کسانی اند که از کار های بیهوده روی گردانند» سورهی مومنون آیه ی 3
    با سلام
    قران و دعا و ایه به مثل اب هست که گیاه پژمزده را شاداب میکند اما کسی که معتاد و تریاکی شد قران تو کارش تاثیر نداره دیگه!

پس میگین چکار کنیم جوون مردم داره از دست میره که !

جواب فقط یکیست! سربازی !
    ...یعنی سربازی بابای همه رو بو میاره! یَک میخ ده دوازده های زنگ زده ی گیر کرده تو تیر تخته های نفهمی رو سربازی تراش میداد ادمشون میکرد که یکی نمی دونست فک میکرد از اسمونی جایی افتاده باشن پایین !

یَک ادمی میکنه ، یَک ادمی میکنه سربازی!
    ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۰:۰۲

11. صلوات ها 2

علاقه
    قرآن و حدیث ،‌ احکام و اخلاق به طور کلی دین حق
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 12 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    638

نقل قول نوشته اصلی توسط عشقم خدا نمایش پست ها
    دستت درد نکنه دیگه یعنی الان من فاسدم؟
    سلام من حرفی از فاسد بودن کسی (توی تاپک) نزدم اما :
    منظورم من هر کس نیست این گونه شبکه برای گفت و گوی رایگان هستند (خوبه ) اما بعضی ها (خیلی ها نه همه ) از اون به اون عنوان دوست یابی و ...
    استفاده می کنند من چند روز لاین رو نصبکردم با بعضی دوستام هم حرف میزدم (چون گفت و گو رایگان بود نصب کردم )
    بعد وقتی وارد بعضی پست ها میشدم چیز های بعد بود به خاطر همین حذف کردم . تو این شبکه آدم فاسد نباشه با دیدن چیز های فاسد خدا دور تر میشه (فاسد نمی شه هنوز ) و این روند اگر ادامه پیداکنه آدم رو فاسد می کنه.
    ویرایش توسط مقسومی : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۰:۱۳

این قدر میگیم اگه زمون امام حسین بودم میرفتم کربلا ،‌چطور این رو می گیم در حالی که امام زمان خودمون را داریم با گناه ناراحت می کنیم.

اللهم عجل لولیک الفرج

13. صلوات ها 2

علاقه
    علاقمه
    نوشته
    269
    حضور
    8 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    74
    صلوات
    825

جدا این چیزا زندگی از آدم میگره این کلش و ... اگه میگن نه خوبه یه مواد مخدر به من نشون بده که از اولش مثل معتادا شی نه اول شما مثلا یه خط نمیتونی حفظ کنی شیشه میکشی یه کتابو حفظ میکنه .... ولی بعد با عشق میری دنبالش وقتی میفهمی که معتاد شدی اون موقع هم که به نظرت اعتیاد خوبه ولذت داره !!! دقیقا این شبکه ها هم همینطورند اول وقتی میشینی پای کلش لذت داره بعد انرژی میگری بعدش با عشق میره دنبالش حالا یه عالم وقتش تو اون لعنتیه و به خیالش قشنگه مثال قورباقه و آب سر و گرم این جنگ سخت تریه شمشیر زنی نیست مبارزه با خواسته هاست وقتتو تلف نکن بازی های بیهوده نکن که دینتو به بازی میگیری
    دعای سلامتی
    http://icva.host56.com/up/564618b1a0f9.png
    اونایی که میتونند دعای فرج رو بخونند همونو بخونن بهتره ولی دعای سلامتی هم میخونیم هرکی خواست ساعت ده دعای فرج و سلامتی میخونیم هرکی خواست هر دوتاش یا یکی شو برداره
    و زیارت عاشورا هم میخوانیم
    http://graphic.ir/pictures/__2/___28...1699889872.jpgاینم دعای فرجhttps://sp.yimg.com/ib/th?id=HN.6080...7&pid=15.1&P=0من آواتارمو عوض کردم این آواتار سابغمه

15. صلوات

علاقه
    علاقمه
    نوشته
    269
    حضور
    8 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    74
    صلوات
    825

خوب با آدمای مومن بگرد امر به معروف و نهی از منکر بکن تو همین انجمن فعالیت کن مسجد برو قرآن بخون دعا و میبینی وقتم کم می آری وقت این چیزارو نداری هم خوش میگذره هم وقتتو درست استفاده میکنی و میگم که از مناقب وفضائل معصومین بخونی عالیه مناقب و فضائل واقعا زیبا اگر اونقدر بخونی حتی وقتی اسم اونا هم می آد عشق میبری دیگه این آشغالارو نمی خوای اگر از همینا مثل وایبر درست استفاده کنی با گروه های مذهبی خوبه ولی مثلا وایبر پولش یکسره میره تو جیب اسرائیل یا کروم و گوگل اینا پس باید بینیم با چی هم درایم کار میکنیم که ریشه کارمون خراب نباشه
    دعای سلامتی
    http://icva.host56.com/up/564618b1a0f9.png
    اونایی که میتونند دعای فرج رو بخونند همونو بخونن بهتره ولی دعای سلامتی هم میخونیم هرکی خواست ساعت ده دعای فرج و سلامتی میخونیم هرکی خواست هر دوتاش یا یکی شو برداره
    و زیارت عاشورا هم میخوانیم
    http://graphic.ir/pictures/__2/___28...1699889872.jpgاینم دعای فرجhttps://sp.yimg.com/ib/th?id=HN.6080...7&pid=15.1&P=0من آواتارمو عوض کردم این آواتار سابغمه

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله بن اشتر نمایش پست ها
    مثال قورباقه
    ظاهرا شما حالاحالاها باید رو املات کار کنی!
    عزیزم! درستش اینه: قورباغه
    نیاز نیست کلمه‌هایی رو که بلد نیستی بنویسی، دیدی نمی‌دونی بی‌خیالش شو
    من همین‌جا اعلام کنم با عبدالله شوخی دارم، فردا پا نشید هر کی هر چی دلش خواست بهش بگه‌ها!
    من با بقیه فرق دارم

18. صلوات

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

سلام من حرفی از فاسد بودن کسی (توی تاپک) نزدم اما :
    منظورم من هر کس نیست این گونه شبکه برای گفت و گوی رایگان هستند (خوبه ) اما بعضی ها (خیلی ها نه همه ) از اون به اون عنوان دوست یابی و ...
    استفاده می کنند من چند روز لاین رو نصبکردم با بعضی دوستام هم حرف میزدم (چون گفت و گو رایگان بود نصب کردم )
    بعد وقتی وارد بعضی پست ها میشدم چیز های بعد بود به خاطر همین حذف کردم . تو این شبکه آدم فاسد نباشه با دیدن چیز های فاسد خدا دور تر میشه (فاسد نمی شه هنوز ) و این روند اگر ادامه پیداکنه آدم رو فاسد می کنه.
    عزیز دل برادر شوخی کردم.
    ولی باور کن استفاده مفید میشه برد...من خودم دوستایی دارم که همشون حدیث اهل بیت شر میکنن و نظرات قشنگی هم میدن..شبهه همو برطرف میکنیم.

سعی کن کسایی رو ادد کنی که آدم باشن...

ما دو تا گروه داریم که بچه ها سوالات و شبهات اسلامی میپرسن خیلی هم مودبن.اکثرا هم خاکی و با معرفت اهل دل.

خواستی بگو ادت کنم

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)