صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تعدد همسر در كشورهای عربی و نقاط مرزی ايران (قربون برم خدا رو)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

تعدد همسر در كشورهای عربی و نقاط مرزی ايران (قربون برم خدا رو)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با توجه به اين تاپيك:

ازدواج با مرد متاهل، ازدواجی موفق؟

واقعا يك سؤال براي من مطرح شده است.
    در كشورهاي عربي و نقاط مرزي كشور چگونه يك مرد چند زن دارد؟
    آيا زنان آنها با هم مشكلي ندارند؟
    من كه از برخي بندري ها شنيدم كه مشكل جدي به اين شيوه كه در رسانه از زن گرفتن دوم مي ترسانند ندارند و حتي برخي هم افتخار مي كنند كه شوهرشان واقعا پول دار است كه توانسته دو يا چند زن بگيرد و اين زنان در مجالس زنانه صدر نشين هستند.
    الان در تلويزيون جمهوري به اسلامي مردي نزول كلان مي كند نمي ترسد ولي كارگردانان زن دوم را مثل گودزيلا نشان مي دهند. آيك سؤال دارم خانم ها جواب دهند: زن دوم شرعا اشكال ندارد چه شرايط ديگري بايد باشد كه مرد بتواند زن دوم بگيرد؟

در تاپيك بالا طوري گفتگو شد كه انگاري اگر دختري در يك شهر كوچك كه خواستگار مناسب ندارد ولي بين متأهلان خواستگار خوب دارد بايد تا آخر عمرش مجرد باشد. كسي كه ازدواج كرده و شوهر بالاي سرش هست چه مي داند اين دختر چه مي كشد كه راحت برايش نسخه مي پيچد
    اما كلا سؤالم اين است بين اهل تسنن چگونه با تعدد زوجات مشكل ساز نيست؟
    اگر از دوستان اهل تسنن يا شيعيان مرزنشين با اين افراد ارتباط دارند خواهش مي كنم نظر خود را براساس ديده هاي خود بنويسند

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

تعدد همسر در كشورهای عربی و نقاط مرزی ايران (قربون برم خدا رو)

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما همراهان خوب
    دوستان يك خواهشي دارم اين سؤال حكايت از امري واقعي و بيروني دارد(ازدواج متعدد در كشورهاي عربي و نقاط مرزي) مي توانيد به عنوان يك تحليل گر نظر خودتان را بيان كنيد و يا به عنوان يك پژوهشگر مصاحبه هاي كنيد با اين افراد. كاربراني كه با اين افراد ارتباط دارند سخنانش شنيدني است.
    بنابراين در صد مناظره و رد و قبول سخنان هم نباشيد. بحث هاي جانبي ديگر كه اين پرسشگر مطرح كرده در تاپيك يادشده بيان شده آنجا رجوع كنند
    نمونه
    كاربر اول:
    به نظرم اين امر سه دليل دارد:
    1-
    2-
    3-
    ....
    كاربر دوم
    به اعتقاد من دلايل ايم امر عبارتند از:
    1
    2
    3
    4

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۸:۱۲
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 8

علاقه
    حقوق.رمان. مسافرت هندوانه رنگ آبی
    نوشته
    698
    حضور
    11 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3515

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود
    سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

اصلا مهم نیست این سوال سوال کی هستش
    فقط این همه پیرو رهبری وبودن و رضایت خدا مهم بودن چه مشکلی روی این سوال داره
    که این کاربر عزیز چراغ خاموش سوال میپرسن

شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد
    خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
    باید این طور نوشت هر گلی هم باشی
    چه شقایق چه گل پیچک و یاس زندگی اجباری است
    زندگی در گرو خاطره هاست خاطره در گرو فاصله هاست
    فاصله تلخ ترین خاطره هاست

9. صلوات ها 2

نوشته
    196
    حضور
    6 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    846

در كشورهاي عربي و نقاط مرزي كشور چگونه يك مرد چند زن دارد؟
    آيا زنان آنها با هم مشكلي ندارند؟
    علل مشكل ساز نبودن تعدد همسر در كشورهای عربی و نقاط مرزی ايران

بخاطر همینه که میگن بهتره زنان تحصیلات نداشته باشند و در جامعه حضور نداشته باشند تا بنا به گفته ی یکی وقتی ظلمی دیدن صداشون درنیاد وگرنه یه زن تحصیلکرده هیچ وقت حاضر نمیشه با مردی چند همسره ازدواج کنه
    ولی برای کشورهای عقب مانده عربی و متاسفانه نقاط مرزی ایران که تنها آمال و آرزوی دختران شوهر کردن و رفتن به خونه شوهر است و از قدیم یادشون دادن تعدد زن نشانه بزرگی مرد است و با این حرفها خامشون کردند مخالفت با تعدد عجیب و باورنکردنی خواهد بود
    ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ در ساعت ۰۵:۳۴

11. صلوات ها 13

علاقه
    موضوعات مربوط به رشته تحصیلی خودم
    نوشته
    183
    حضور
    5 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1007

به نظرم علتش اینه که توی برخی مناطق به خاطر فرهنگشون یا حالا هرچی متاسفانه اجازه پیشرفت به خانوما نمیدن، توی خیلی از این مناطق خانوما حتی تحصیلات ابتدایی ندارند و از اول بهشون گفتن که زن باید توی خونه بمونه و توی کار خونه هرچی شوهرش گفت انجام بده و فقط بچه بیاره و شوهرش هروقت خواست بره زن دوم و سوم و چهارم بگیره حرفی نزنه. اینا از بچگی دیدن که مادر و مادر بزرگ و خاله و عمه و .... هم این اوضاع رو دارن و براشون عادی شده . مثل کسی که مدتی توی تاریکی مونده و چشمش به تاریکی عادت کرده و حتی اگه به مدت خیلی خیلی بیشتری توی تاریکی زندگی کنه اگه بره جایی که پرنوره دیگه چیزی نمیتونه ببینه و چشماش رو میبنده!
    فدیما توی خیلی از مناطق ایران اینطور بوده ولی خوشبختانه الان خانوما توی خیلی از مناطق به حقوق خودشون آشنایی پیدا کردن و این مشکلات داره کم کم از بین میره
    خداوند را بخاطر خوشنودی مردم خشمگین مکن ؛
    زیرا خداوند جای همه کس را می گیرد و کسی نمی تواند جای خداوند را بگیرد.

از سخنان حضرت علی علیه السلام

13. صلوات ها 18

علاقه
    پوووووول
    نوشته
    228
    حضور
    8 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    731

من كه از برخي بندري ها شنيدم كه مشكل جدي به اين شيوه كه در رسانه از زن گرفتن دوم مي ترسانند ندارند
    سلام من تو استان هرمزگان زندگی میکنم .این مرزیه دیگه مگه ن؟
    این داستانی که براتون تعریف میکنم مال نزدیک 19 یا20 سال پیشه .یعنی میخوام بگم زنا همیشه مشکل داشتن با ازدواج دوم
    به قول شاهین با تمام وجود غمگینم ......وقتی این قضیه یادم میاد گریم میگیره تعدد همسر در كشورهای عربی و نقاط مرزی ايران (قربون برم خدا رو)
    من این خونواده رو میشناسم...یه زن و شوهری سه تا پسر داشتن یه دختر همه چی خوب بود تا این که شوهره میخواد با دوست زنش ازدواج کنه از اون به بعد دعواهای زن و شوهر شروع میشه حالا خودتون حدس بزنید بچه ها چه حالی دارن ...تا این که بالاخره این ها از هم جدا میشن زنه میره زن یکی دیگه میشه شوهره با همونی که میخواسته ازدواج میکنه بعد از اون دختر خونواده میره با مادربزرگش(مادر پدرش) زندگی میکنه ....ااونقدر بهش ظلم میکنه اونقدر ازش کار میکشه تا این که بالاخره دختره تو اوج جوونی میمیره..آب از آب تکون نمیخوره .....هیچ کس تاوان مرگ مظلومانه اونو پس نداد ...هیچکس ....
    با تمام وجود غمگینم
    لعنت به خیلیا....

15. صلوات ها 15

علاقه
    نوشته
    183
    حضور
    5 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1007

نقل قول نوشته اصلی توسط neg@r نمایش پست ها
    جالبه اینجا همه مخالف پیشرفت و تحصیل هستند بیسوادی و فقر باعث افتخارشونه
    خوب علتش اینه که پیشرفت و تحصیل خانوما خیلی مواقع بر خلاف خواسته بعضی از مرداست!و همین طور که مشخصه باعث شده جلوی بعضی سو استفاده ها گرفته بشه! باید هم به بی سوادی و فقر فرهنگی افتخار کنند!

17. صلوات ها 13

علاقه
    نوشته
    183
    حضور
    5 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1007

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    اين سؤال حكايت از امري واقعي و بيروني دارد
    جناب حامی من یه سوال دیگه دارم که شاید بی ربط باشه ولی خب ذهنم رو مشغول کرده!
    این که فرهنگ بعضی از کشورا اینطور هست و مردا هر کدوم 4 زن دارند باعث میشه که یه عده از مردها هم مجرد بمونن؟؟ یا واقعا جمعیت زنان توی اون کشورها 4 برابر مرداست؟

19. صلوات ها 10

نوشته
    14
    حضور
    6 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    42

سلام
    چند وقت پیش در یکی از شبکه های اجتماعی در مورد همجنس بازی داشت بحث می شد که کشور های غربی همجنس بازی را به طور کامل پذیرفته اند و شکل قانونی دارد اما در کشرو ما مجازات اعدام دارد یکی از این اشخاصی که آنجا بود گفت این به خاطر فرهنگ بالای آنهاست و شما فرهنگتون هنوز به جایی نرسیده که همجنس بازی رو قبول کنید.
    البته ما هم که عادت به شندین اینجور سخنان داریم که هر کسی فرهنگی که دوست داره رو غنی و فرهنگ های دیگر رو دارای فقر می دونه اما
    من سوالی آنجا برام مطرح شد که دوست دارم اینجا بپرسم که افرادی که می گویند تعدد زوجات ناشی از فقر فرهنگی است به ما جواب بدهند که تعریف شما از فرهنگ چیه؟ معیار شما برای غنی بودن و یا فقر فرهنگی چیه؟
    آیا شما اصلا اسلام را به عنوان فرهنگ قبول دارید؟ نظر شما راجع به فرهنگ اسلامی چیست؟ آیا فرهنگ اسلام را برگرفته از جاهلیت عرب می دانید؟ تا آنجایی که من می دانم که در فرهنگ اسلامی تعدد زوجات را با شرایطی که برای آن وضع کرده پذیرفته است.
    آیا فرهنگ اسلامی دارای فقر است؟ اگر چنین است که وعلیکم السلام
    این نکته رو هم بگم که در فرهنگ اسلامی هم چند همسری وجود دارد و هم تک همسری یعنی تک همسری هم جز فرهنگ غنیه اما چند همسری هم جز فقر فرهنگی نیست بلکه به نظر من در شرایط خاص خودش از غنای فرهنگی است در شرایطی که مثلا اتفاقاتی می افتد مثلا جنگ و یا شرایط دیگری که شوهر مجرد مورد نظر برای یک خانم وجود ندارد که فرهنگ های مبتذل غربی راهی که برای این خانمها دارند فحشا و فاحشه خانه و راه اندازی پرنو و همجنس گرایی و هزار ابتذال دیگری که کیبرد از تایپ آنها هم شرم می کند است اما فرهنگ غنی اسلام راه تعدد زوجات را برای این خانمهای گرامی قرار داده که هم کرامت این بانوان حفظ شود و به انحرافات جنسی که زنان در غرب دارند دچار نشود و نیاز به همسر از طریق مشروع رفع شود و هم شوهری داشته باشند که پشتیبان اینها باشند و نه اینکه مثل یک کالا که از زن غربی استفاده کنند که تا جوان است و جاذبه جنسی دارد از او به طرق مختلف بهره ببرند که نمونه بارز و کمترین استفاده از این زنان قرار دادن عکس های مبتذل این خانمها به عنوان تبلیغ روی اجناس آنها است که این کمترین و کم ضررترین نوع استفاده جنسی از زنان است و وقتی که دیگر آن جاذبه ها را به مرور زمان از دست داد مثل یک زباله به دورش بیندازند و به دنبال زنان جوان بروند و این چرخه مدام ادامه ییدا کند.

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 114

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری