صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استمناء در خواب

نوشته
    8
    حضور
    6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

اشاره استمناء در خواب

بسم الله الرحمان الرحیم
    و صل الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین
    قصدم این است که بحثی را که میشود حدس زد عده ای در جامعه به آن مبتلا هستند ولی مطالب کمی از آن در دسترس است را مطرح کنم که إن شاء الله شروعی باشه برای پر کردن این خلاء.
    خود ارضایی یا استنماء در خواب یکی از مصادیق رابطه جنسی در خواب است که به عنوان یک اختلال خواب شناخته شده است و مثل خواب گردی و صحبت کردن در خواب در قسمت اول خواب (طبق تقسیم بندی روانشناسان) اتفاق می افتد. در روان شناسی به این اختلال Sexomnia گفته میشود.
    بنده شخصی را میشناسم که زمانی به استمنا مبتلا بوده است و حتی سالها پس از ترک آن و التزام بیشتر به شرع موفق به رهایی از این پدیده نشده. پیشنهادم به دوستان و فضلا این است که اطلاعات و مباحث خود را حول مواردی مانند موارد زیر مطرح کنند؛
    1. حکم شرعی این پدیده چیست؟ مثلا آیا این شخص در انجام این عمل مختار شناخته میشود؟ یا حکم مجنون در مورد آن صدق میکند؟
    2. راه حل های میسور (یعنی آسان) برای درمان آن چیست؟ اساسا در علوم برگرفته از قرآن و ائمه علیهم السلام راهی برای درمان اختلال خواب وجود دارد؟
    و اشاعه تمام علوم مفید در این زمینه إن شاء الله مشکور خواهد بود.
    متشکر
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۴۵

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

استمناء در خواب

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

سلام ...
    من دو تا راهکار بهتون میدم امیدوارم که براتون مفید باشه ...

1- راه حل اول : تنها راه و تنها راه و تنها راه ترک خود ارضایی آن است که شخصی که داره خودارضایی میکنه این مسیر و این راه رو فراموش کنه ... تاکید میکنم فراموش کنه و به نظره من براش هیچ راه کاره دیگه ای نیست ...

2- دومین مساله که به راهکار اول کمک میکنه مفهومی روانشناسانه است با عنوان شرطی شدن ... افرادی که خودارضایی میکنند نسبت به این مساله شرطی شده اند ... این مساله رو مغز یاد میگیره ... مثلا هر وقت شما زنگ درب میخوره ناخودآگاه به سمت درب میرین ... شخصی هم که خوداراضایی میکنه چنین مساله ای رو یادگرفته ... هر وقت که افکاره جنسی سراغش میاد ... یا تهییج میشه ... میخواد سراغ چنین مساله ای بره ...

من بهتون یک راهکار میدم ...
    یه سریال آمریکایی بود با عنوان 24 ... در این سریال یک مامور ctu بود که وظیفه اش مقابله با تروریست ها بود ... در درون این فیلم نشون میداد که ایشون به یه جایی میرسند که تروریستها دارن فرار میکنند ... و ایشون یک پیغام به آشیانه میفرسته ... طول و عرض جغرافیایی اونجا رو میده ... و پس از چند ثانیه ... اون طول و عرض جغذافیایی منهدم میشه ( به معنایه واقعی کلمه ) ( توپخانه ها از ناوهای جنگی شلیک میکنند ... توپخانه هایه زمینی شلیک میکنند ... هواپیماهای مافوق صوت به اونجا اعزام میشن و ... )

هر وقت که چنین افکاری به ذهنوتن فشار آوردند ... در درون تخیلتون تصور کنین موقعیتتون رو به آشیانه گزارش دادین ... و پس از چند ثانیه تمام مشگلات شما بمباران میشن و از بین میرند ... ناوهای جنگی رو تصور کنین که دارن به مشگلات جنسی شما حمله میکنن ... هواپیماهای مافوق صئرت رو تصور کنین که دارن به کمک شما میان ... چندین و چند بار چنین کاری رو در درون ذهنتون انجام بدین و در این مدت جلویه خودتون رو هم بگیرین که چنین کاری رو نکنین ...

در اینصورت ... شما نسبت به این مساله شرطی میشین ...
    اونوقت هر بار که بخواد چنین افکاری به ذهنتون خطور کنه ... ناخودآگاه صدای هواپیماهای مافوق صوت رو میشنوین که دارن دیوارهای صوتی رو میشکنن و به کمک شما میان تا بهتون کمک کنن و مواضع حریفتون رو بمباران کنند ... ناخودآگاه توپخانه هایه ناوهای جنگی رو به یاد میارین که دارند مواضع دشمنتون رو بمباران میکنن و بابتش قدرت میگیرین ... و احساس ضعف نمیکنین ...

البته این یک راه حل کمکی هست ... چندین و چند بار این کار رو بکنین و جلویه چنین عملی وایسین ... میتونین این عمل رو فراموش کنین ...

باید فراموش کرد ...
    ویرایش توسط لی لی ت : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ در ساعت ۲۰:۲۳

7. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

با سلام
    مبحثی که پرسش کننده سوال فرمودند یه بحث تخصصی هست به این صورت که این عارضه یه مشکل و اختلال خواب دسته یندی میشه و نادر هم هست.پیشنهاد اول بنده رجوع به متخصص هست هرچند بعد از پاسخ کارشناس اگر مطلبی بیشتر بلد بودم خدمتتون عرض خواخم کرد.
    هدفم از این پست این بود که بگم تا حالا نشنیده بودم این اختلال خیلی به خودارضایی ربط داشته باشه چون همونطور که گفتم این عارضه یه اختلال و بیماری جداگانه دسته بندی میشه و این طور نیست که از عوارض یا سکل های خودارضایی باشه.
    و من الله توفیق

9. صلوات

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

السلام علیکم و رحمة الله
    در مورد دیدن خواب های مستهجن به عنوان یک اختلال جداگانه اطلاعی ندارم...
    اما خیلی از افرادی که این جور خواب ها را می بینند الزاماً مبتلا به اختلال نیستند و این خواب ها ناشی از افکار و اعمال روز مره ی آنان است.
    افکار و رویاهای جنسی در طول روز به طور ناخودآگاه به ذهن می رسد اما خود انسان است که به آنها بال و پر می دهد و آنها را ادامه می دهد. اگر این افکار و تصورات را مهار نماید دیگر همچون فیلم در ذهن تجسم نمی شوند.
    و وقتی چنین افکاری در طول روز، در ذهن نباشد کمتر پیش می آید که در خواب ببیند..
    هنگام هجوم چنین افکاری باید خود را سریعاً از نظر جسمی و ذهنی مشغول کرد.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

11. صلوات

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

با سلام
    گمونم از امام صادق علیه السلام نقلی خونده بودم که کسی که محتلم شود دین خود رو از دست می دهد نمی دونم آیا این درست هست ؟

از امام علی علیه السلام هم نقل هست که مشکل ترین چیز دست خالی وارد قبر شدن هست ...یعنی بی دین وارد قبر بشیم!

انسان عزب وارد قبر می شود در حالی که بی دین است!
    برای همین پیامبر (ص) گفتن بدترین امت من در قبر عزب ها هستن !(گمونم چون بی دین هستن!)
    ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۳:۴۴

نوشته
    8
    حضور
    6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

از دوستانی که درباره حکم شرعی هم نظری دارند هم تقاضای مشارکت دارم.
    مارینرعلیکم السلام.
    متاسفانه راهکار های شما برای چنین پدیده ای مؤثر نیست چون بعید است که شخص در آن حال اختیاری برای اجرای این راهکارها داشته باشد.
    muiacirعلیکم السلام.
    بعیده که جزء عوارض خود ارضایی نباشه. چون تا کسی با اختیار به این عمل معتاد نشه در حالت خواب هم انجام نخواهد داد.
    لبیک یا علی النقی سلام علیکم.
    لزوما با تصاویر مستهجن همراه نیست. توجه شما را به مثالی که در اول تاپبک زدم و این لینک جلب میکنم. با این که شخص ایجاد کننده لینک را نمیشناسم ولی خودم تمام گزارشاتش را تایید میکنم.
    http://forum.medicalanswers.ir/showt...ll=1#post15602
    عزرائیل علیکم السلام.
    حتی اگر ازدواج به عنوان یک راه حل برای این اختلال اثبات شده باشه (که معلوم نیست) باز هم راه حل میسوری در جامعه ما نیست متاسفانه.
    از همه دوستان برای شرکت متشکرم

ویرایش توسط shahabadi : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۷:۵۳

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

سلام .من یه سایت زدم اما طرفدار نداره شاید پاکش کنم.

امضامو ببین

در باره ترک خود ارضاییه...

کلا تو مملکت ما از گل پروانه حرف بزنی بیشتر پشتتن تا از عادات بد بگی...

چی بگم....

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabadi نمایش پست ها
    بسم الله الرحمان الرحیم
    و صل الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین
    قصدم این است که بحثی را که میشود حدس زد عده ای در جامعه به آن مبتلا هستند ولی مطالب کمی از آن در دسترس است را مطرح کنم که إن شاء الله شروعی باشه برای پر کردن این خلاء.
    خود ارضایی یا استنماء در خواب یکی از مصادیق رابطه جنسی در خواب است که به عنوان یک اختلال خواب شناخته شده است و مثل خواب گردی و صحبت کردن در خواب در قسمت اول خواب (طبق تقسیم بندی روانشناسان) اتفاق می افتد. در روان شناسی به این اختلال Sexomnia گفته میشود.
    بنده شخصی را میشناسم که زمانی به استمنا مبتلا بوده است و حتی سالها پس از ترک آن و التزام بیشتر به شرع موفق به رهایی از این پدیده نشده. پیشنهادم به دوستان و فضلا این است که اطلاعات و مباحث خود را حول مواردی مانند موارد زیر مطرح کنند؛
    1. حکم شرعی این پدیده چیست؟ مثلا آیا این شخص در انجام این عمل مختار شناخته میشود؟ یا حکم مجنون در مورد آن صدق میکند؟
    2. راه حل های میسور (یعنی آسان) برای درمان آن چیست؟ اساسا در علوم برگرفته از قرآن و ائمه علیهم السلام راهی برای درمان اختلال خواب وجود دارد؟
    و اشاعه تمام علوم مفید در این زمینه إن شاء الله مشکور خواهد بود.
    متشکر
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    ضمن تشکر، همانگونه که اشاره فرمودید خواب گردی جنسی یکی از مواردی است که در سالهای اخیر به عنوان یکی از اختلات خواب شناخته شده است.
    قطع نظر از مسائل زیستی، معمولا میان اختلالات خواب با اختلالاتی نظیر اضطراب، استرس و افسردگی رابطه مثبت وجود دارد. بر حسب توضیحات شما به نظر می رسد، استرس یکی از عوامل اساسی در بروز چنین اختلالی برای دوست شما است. لذا لازم است با تغییر سبک زندگی و فراگیری فنون کاهش اضطراب، سطح آرامش را در زندگی افزایش دهند. در کنار این امر مهم ضرورت دارد تا بهداشت خواب را نیز رعایت کنند. در این رابطه لازم است؛
    _ از پرخوری و خوردن غذای سنگین پیش از خواب خودداری شود.
    _ طبق ساعت تعیین شده برای خوابیدن مهیا شوند.
    _ پیش از خواب از فعالیت جسمی شدید خودداری شود.
    _ اتاق خواب به اندازه کافی تاریک و به دور از آلودگی های صوتی باشد.
    _ قبل از خواب برای راحتی عضلات، از روش تن آرامی یا تنفس عمیق استفاده شود.
    _ مدیریت فکر و خودداری از پرداختن به افکار هیجانی و منفی
    و...

در رابطه بخش فقهی و روایی موضوع نیز لازم است دوستان و کارشناسان محترم به ارائه نظر بپردازند، اما به صورت اجمالی می توان گفت از آنجایی که فرد در خواب از خود اراده و اختیاری ندارد، خواب گردی جنسی نیز در حکم احتلام است و تقصیری متوجه فرد نیست.

در پناه خدای متعال
    استمناء در خواب
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

16. صلوات ها 4

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3951

نقل قول نوشته اصلی توسط عزرائیل نمایش پست ها
    با سلام
    گمونم از امام صادق علیه السلام نقلی خونده بودم که کسی که محتلم شود دین خود رو از دست می دهد نمی دونم آیا این درست هست ؟

از امام علی علیه السلام هم نقل هست که مشکل ترین چیز دست خالی وارد قبر شدن هست ...یعنی بی دین وارد قبر بشیم!

انسان عزب وارد قبر می شود در حالی که بی دین است!
    برای همین پیامبر (ص) گفتن بدترین امت من در قبر عزب ها هستن !(گمونم چون بی دین هستن!)
    سلام محتلم شدن یه چیزه طبیعی هست که غیر ارادی است

با خود ارضایی فرق میکنه

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 68

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری