شمارا چه می شود ؟ آوارگان مسلمان در سرمای سخت زمستان

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شمارا چه می شود ؟ آوارگان مسلمان در سرمای سخت زمستان

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
نمی دانم چه بگویم یا چه بنویسم
و شاید این آیه ما را حرکتی دهد : مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال والنساء و الولدان
شمارا چه می شود چرا در راه خدا و مردان و زنان و کودکان رنجدیده مبارزه نمی کنید
چرا حداقل آنها را در این سرمای سخت یاری نمی کنیم
چرا بجای چالش آب سرد چالش کمک به آوارگان جنگ سوریه را راه نمی اندازیم ؟
چرا از نام و شهرت و آبروی خود برای کمک به مردم مسلمان استفاده نمی کنیم؟
فردای قیامت جواب محمد فرستاده خدا را چه می دهیم وقتی اینگونه نسبت به رنج های امتش سستی کردیم؟
چه بسیار شبها که به صبح آمد کسی به فکر اینان نبود تا ....

:Ghamgin:

[/][/]

محی الدین;624642 نوشت:
سلام
نمی دانم چه بگویم یا چه بنویسم
و شاید این آیه ما را حرکتی دهد : مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال والنساء و الولدان
شمارا چه می شود چرا در راه خدا و مردان و زنان و کودکان رنجدیده مبارزه نمی کنید
چرا حداقل آنها را در این سرمای سخت یاری نمی کنیم
چرا بجای چالش آب سرد چالش کمک به آوارگان جنگ سوریه را راه نمی اندازیم ؟
چرا از نام و شهرت و آبروی خود برای کمک به مردم مسلمان استفاده نمی کنیم؟
فردای قیامت جواب محمد فرستاده خدا را چه می دهیم وقتی اینگونه نسبت به رنج های امتش سستی کردیم؟
چه بسیار شبها که به صبح آمد کسی به فکر اینان نبود تا ....

:Ghamgin:

سلام
چکار می تونیم براشون بکنیم؟؟ خودم چیزی به ذهنم نمی رسه!

[="Tahoma"][="Navy"]

عشق طوفان;624647 نوشت:
سلام
چکار می تونیم براشون بکنیم؟؟ خودم چیزی به ذهنم نمی رسه!

سلام
یک کمپین برای دعوت به کمک
ما ایرانیها تو این قضیه کمی تعلل کردیم
چه اشکالی داره مثل خیلی از کشورها آورگان سوری رو تو خود ایران پذیرایی کنیم
خانواده های داوطلب هم میتونن یک خانواده یا یک کودکان رو بپذیرند
یا علیم[/]

چه دردناک......

آره ولی ما چه کار میتونیم بکنیم من که تا در توانم هست صدقه میدم خوب الان چه کار کنم من ؟ :Ghamgin:

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

بابت یاد آوریتون واقعا تشکر :Gol:
اما فکر نمیکنین که شعار دادین
تصور نمیکنید اگر وطنشون رو ترک کنن
به همون بلایی دچار میشن که فلسطینی ها دچار شدن
میشه پول فرستاد تا حمایت مالی بشن
چادر و وسایل گرمایشی
اما انتقالشون از نظر سیاسی یه جور فرار محسوب میشه
منظورم نبودن اعضای یک مملکت هستش
من به شخصه حاضرم بمیرم اما از وطنم یه قدم دور نشم

اهورانی;624731 نوشت:
بابت یاد آوریتون واقعا تشکر
اما فکر نمیکنین که شعار دادین
تصور نمیکنید اگر وطنشون رو ترک کنن
به همون بلایی دچار میشن که فلسطینی ها دچار شدن
میشه پول فرستاد تا حمایت مالی بشن
چادر و وسایل گرمایشی
اما انتقالشون از نظر سیاسی یه جور فرار محسوب میشه
منظورم نبودن اعضای یک مملکت هستش
من به شخصه حاضرم بمیرم اما از وطنم یه قدم دور نشم

سلام
منظورم از آوارگان آوارگانی است که از کشورشان خارج شده اند هرچند کسانی که از شهرهای خود هم دور شده اند آواره اند و برخی از آنها مانند کودکان در وضعیت اسفباری هستند
البته ارسال کمک هم یک راه حل خوب است
من نمی دانم چرا هلال احمر از مردم کمک نمی خواهد
یا علیم

عبدالله بن اشتر;624723 نوشت:
آره ولی ما چه کار میتونیم بکنیم من که تا در توانم هست صدقه میدم خوب الان چه کار کنم من ؟

سلام
تشویق به اقدامات جمعی کار خوبی است یا حداقل تبلیغ
یا علیم

همه دوستان جمله " کمک به آوارگان سوری در زمستان سرد را فراموش نکنید " در امضاهاشون اضافه کنند
این حداقل کاره

محی الدین;624747 نوشت:
من نمی دانم چرا هلال احمر از مردم کمک نمی خواهد

باور کنید زکات برای همچین وقت هایی است برای استفاده مردمان مسلمان با این وضعیت رکود اقتصادی تصور نمیکنید جایی برای کمک خواستن نمی ماند
برای هر چیزی عادت کرده اند از مردم کمک بخواهند پس این همه کمک واقفان و خیرین کجا میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ماشالله کمر مردم را دونیم کرده اند
اما پیشنهاد مناسبی است

موافقم

محی الدین;624751 نوشت:
در امضاهاشون اضتفه کنند

یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="Tahoma"][="Navy"]

اهورانی;624752 نوشت:
برای هر چیزی عادت کرده اند از مردم کمک بخواهند پس این همه کمک واقفان و خیرین کجا میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ماشالله کمر مردم را دونیم کرده اند
اما پیشنهاد مناسبی است
موافقم

و ما ادراک ماالعقبه فک رقبه او اطعام فی یوم ذی مسغبه
و تو چه می دانی که عقبه چیست عقبه آزادکردن بندگان و اطعام به فقیران در روزهای گرسنگی است[/]

اهورانی;624753 نوشت:
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به امضاء بنده نگاه بفرمایید متوجه میشید

محی الدین;624755 نوشت:
و تو چه می دانی که عقبه چیست عقبه آزادکردن بندگان و اطعام به فقیران در روزهای گرسنگی است

من که گفتم موافقم
من دید کلی رو گفتم نه نظر خودم رو

دوستان اینم هست هرچند مال اواخر سال 92 هست

در پی آغاز حرکت کاروان فعالان بین‌المللی برای کمک به مردم سوریه
[=Times News Roman]اتحادیه امت واحده شماره حساب کمک به مردم جنگ‌زده سوریه را اعلام کرد
[=Times News Roman]در پی آغاز حرکت کاروان فعالان بین‌المللی برای کمک به مردم سوریه، اتحادیه بین‌المللی امت واحده شماره حساب کمک به مردم جنگ‌زده سوریه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی تشدید وضعیت بحرانی مردم جنگ‌زده سوریه و مرگ ده‌ها نفر بر اثر گرسنگی و سرما اتحادیه بین‌المللی امت واحده در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از وضعیت نگران کننده و بحرانی ملت سوریه، شماره حسابی را جهت واریز کمک‌های نقدی عموم مردم ایران برای ارسال محموله‌های دارویی و غذایی اعلام کرد.در بیانیه این اتحادیه آمده است: ملت مسلمان ایران جهت کمک به کودکان و زنان و غیرنظامیان و آوارگان سوری می‌توانند از طریق شماره حساب قرض الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی ـ بهارشیراز به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور اقدام کنند؛ شماره شبای این حساب نیز جهت واریز اینترنتی IR450180000000000202655270 اعلام شده است.این کمک‌ها صرف خرید داروهای ضروری مطابق استعلام و اعلام نیاز وزارت بهداشت سوریه خواهد شد و همراه اعضای حرکت بین‌المللی زائران صلح که اواخر فروردین ماه به ایران می‌آیند عازم دمشق می‌شود.گفتنی است در دو سال گذشته، یک سوم مردم سوریه بر اثر تشدید درگیری‌ها و جنگ‌های شهری آواره شده و در اردوگاه‌های آوارگان در کشورهای لبنان، عراق، مصر، ترکیه و اردن و همچنین اردوگاه‌های داخل سوریه به سر می‌برند.سازمان جهانی غذا بحران فعلی سوریه را وخیم‌ترین بحران انسانی دهه‌های اخیر اعلام کرده و حدود نیمی از مردم این کشور در گرسنگی مفرط به سر می‌برند.همچنین هموطنانی که امکان واریز از طریق شماره شبا به حساب مجمع جوانان امت واحده را ندارند می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت 5022291018157147 به نام سیدسلیم غفوری (دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده) واریز نمایند.به گزارش فارس، جمعی از فعالان بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان نیمه دوم فرودین 93 مصادف با اواسط ماه آوریل، برای امدادرسانی دارویی و پزشکی به مردم جنگ‌زده و رنج‌کشیده کشور سوریه در مسیر خود در ایران حاضر می‌شوند.اتحادیه بین‌المللی امت واحده نیز با همراهی فعالان دانشجویی و مردمی ایران به بهانه حرکت این کاروان تلاش دارد در ایام فاطمیه اول و دوم کمک‌های مالی برای خرید دارو و مواد غذایی را جمع‌آوری کند تا این کمک‌ها هرچه سریع‌تر به دست مسلمانان مظلوم سوریه برسد.تاکنون افراد مختلف از شهرهای مشهد، شیراز، اهواز، بیرجند، قم، یزد، تبریز، بوشهر و محلات برای جمع‌آوری کمک‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند و افرادی که در شهرستان‌های دیگر می‌خواهند در این حرکت انسان‎دوستانه و مردمی حضور داشته باشند می‌تواند با احمد پاهنگ از طریق آدرس پست‌الکترونیکی و یا شماره 09191283507 تماس بگیرید.- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921220001064#sthash.XQbVxSk9.dpuf

[="Tahoma"][="Navy"]یکی از اقدامات اینه که در مجموعه های خودمون یا تو فامیل خودمون یک اطلاعیه بفرستیم متن و عکس و شماره حساب
تو گروههاو شبکه های اجتماعی هم فضای مناسبیه
دوستان کوتاهی نکنند
اجرتان با رسول الله ص
[/]

محی الدین;624751 نوشت:
همه دوستان جمله " کمک به آوارگان سوری در زمستان سرد را فراموش نکنید " در امضاهاشون اضافه کنند
این حداقل کاره

کار خیلی جالبیه ها، ولی چون من کاری نمی تونم بکنم، تو امضامم اضافه نمی کنم، اگه این کارو بکنم احساس می کنم که دارم تظاهر می کنم، اگه براتون مقدوره بهم اثبات کنید که طرز فکرم اشتباه تا به توصیه خوبتون عمل کنم

یا علی

اهورانی;624762 نوشت:
من که گفتم موافقم
من دید کلی رو گفتم نه نظر خودم رو

خداحفظتان کند
بنده هم به همان نگاه کلی جواب دادم

username;624770 نوشت:
اگه این کارو بکنم احساس می کنم که دارم تظاهر می کنم

سلام
حداقل امر بمعروف دوست داشتن معروف و اهل آنست
شما که یک پله جلوترید اگر این معروف را تبلیغ هم بفرمایید
موفق باشید

سلام
اگر بعضی دوستان تو طراحی پوستر و عکس مهارت دارند یک پوستر تبلیغاتی بسازند از همین عکسها و مطالب و شماره حسابها و روشها
بزنه تو سایت بقیه هم منتشر کنند
بخصوص در شبکه های اجتماعی و گروههای واتساپی
یا علی مدد

دوستان
الله الله فی الایتام
فقط بخاطر خدای اشکهای روان
که برگونه کودکان می لغزد
تا دلی را به مهربانی آسمان دعوت کند
اجابت بفرمایید
تا فردا خدا نگهدار

محی الدین;624773 نوشت:
سلام