صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه کسی موهن بودن ترانه «نقی» را تشخیص داد؟!

علاقه
    نقد
    نوشته
    509
    حضور
    11 روز 17 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1035

چه کسی موهن بودن ترانه «نقی» را تشخیص داد؟!

سلام و درود بعد از دو و بیشتر از نیم سال! هنوز هم یک سوال مهم در مورد ارتداد شاهین نجفی حداقل برای من وجود دارد و آن اینکه فتوای آقایان صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی که در رسانه های پاد زنجیره ای!! به عنوان حکم ارتداد شاهین نجفی مطرح می شود ، چیزی جز توصیفی از ارتداد نیست! و از آن ارتداد هیچ کس اثبات نمی شود . فتوای صافی گلپایگانی : چنانچه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشند مرتدند. والله اعلم . تصویر فتوا : http://www.seratnews.ir/files/fa/new.../27031_425.jpg ( صرف نظر از اینکه متن استفتاء اصلا اشاره ای به ترانه " نقی " ندارد ) فتوای مکارم شیرازی : هرگونه اهانت به مقام شامخ امامان معصوم و توهین آشکار به آنها اگر از سوی فرد مسلمان صورت گیرد، موجب ارتداد است . تصویر فتوا : http://www.armageddon.ir/images/docs...ges/n175-1.jpg همانطور که اشاره شد ، متن این دو فتوا به جز توصیف ارتداد و یا فرد مرتد ، هیچ مطلب دیگری ندارد . در فتوای آقای صافی گفته شده :چنانچه اهانت نموده باشد مرتد است ! حالا سوال اینجاست : آیا اهانت نموده ؟!! آیا موهن بودن ترانه را این مرجع تایید کرده؟! آیا فکر نمیکنید که این فتوا یک مورد عام است؟! پس دوباره سوال خودم را تکرار میکنم : چه کسی موهن بودن ترانه " نقی " را تشخیص داد؟! با تشکر.

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

چه کسی موهن بودن ترانه «نقی» را تشخیص داد؟!

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 10

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط Dahim Darni نمایش پست ها
    سلام و درود بعد از دو و بیشتر از نیم سال! هنوز هم یک سوال مهم در مورد ارتداد شاهین نجفی حداقل برای من وجود دارد و آن اینکه فتوای آقایان صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی که در رسانه های پاد زنجیره ای!! به عنوان حکم ارتداد شاهین نجفی مطرح می شود ، چیزی جز توصیفی از ارتداد نیست! و از آن ارتداد هیچ کس اثبات نمی شود . فتوای صافی گلپایگانی : چنانچه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشند مرتدند. والله اعلم . تصویر فتوا : http://www.seratnews.ir/files/fa/new.../27031_425.jpg ( صرف نظر از اینکه متن استفتاء اصلا اشاره ای به ترانه " نقی " ندارد ) فتوای مکارم شیرازی : هرگونه اهانت به مقام شامخ امامان معصوم و توهین آشکار به آنها اگر از سوی فرد مسلمان صورت گیرد، موجب ارتداد است . تصویر فتوا : http://www.armageddon.ir/images/docs...ges/n175-1.jpg همانطور که اشاره شد ، متن این دو فتوا به جز توصیف ارتداد و یا فرد مرتد ، هیچ مطلب دیگری ندارد . در فتوای آقای صافی گفته شده :چنانچه اهانت نموده باشد مرتد است ! حالا سوال اینجاست : آیا اهانت نموده ؟!! آیا موهن بودن ترانه را این مرجع تایید کرده؟! آیا فکر نمیکنید که این فتوا یک مورد عام است؟! پس دوباره سوال خودم را تکرار میکنم : چه کسی موهن بودن ترانه " نقی " را تشخیص داد؟! با تشکر.
    عرض سلام و احترام

در پاسخ شما باید به سه نکته اشاره کنم :

1. استفتائاتی که نقل کردید همراه با پرسش در مورد ارتداد و اهانت این خواننده هتاک است و پاسخ ناظر به همین سؤال است از این رو نمی توان پاسخ را کلی و غیر قابل استناد تلقی کرد.

2. موهن بودن یا نبودن یک ترانه را ، عرف تعیین می کند و همین که عرف متدینان تشخیص دادند یک ترانه یا هر چیزی دیگری، موهن است و از مرجع تقلیدشان در مورد حکم این کار سؤال کردند، جای تردیدی بر هتک حرمت بودن آن نمی گذارد.

3. کارهای بعدی و ادامه روند هتاکی های این خواننده به مقدسات مذهبی ، یکی از قرائن درست بودن فهم عرفی پیشین است.

موفق باشید

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ در ساعت ۰۷:۰۴

7. صلوات ها 29

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,121
    حضور
    136 روز 8 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19217

آیا اهانت نموده ؟!!
    سلام دوست عزيز
    ديگه دقيقاً بايد چي ميگفت كه مصداق اهانت باشه؟

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

9. صلوات ها 18

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

جناب استاد سجاد سلام ...

امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ...

سئوالی که برای من پیش اومده این هستش که فارغ از صورت سوال ایشون ... چه کسانی ابعاد مساله رو برای یک کارشناس دینی ( مرجع تقلید ) بازگشایی میکنند ... آیا افراد خاصی چنین منصبی را دارند ؟؟؟ ... آیا چنین افرادی خودشان مرجع تقلید هستند ؟؟؟

به عنوان مثال خوده من میتونم یک سوال رو به دو گونه متفاوت از یک مرجع تقلید بپرسم و جواب مرجع تقلید مطمئنا متفاوت خواهد بود ... سوال من این هستش که کسانی که چنین سوالاتی رو از مراجع تقلید میپرسند و در درون صدا و سیما بابتش اطلاع رسانی میکنند .... آیا افراد خاصی هستند ...

توجه شما رو به یک استفتا از آیت الله مکارم شیرازی جلب میکنم ... زمان آقای احمدی نژاد قیمت سکه و ارز بالا رفت ... و خیلی از مردم احساس کردند که داره ارزش ریال پائین میاد ... و داره ارزش دارایی هاشون نصف میشه ... بنابراین تصمیم گرفتند که پول خودشون رو تبدیل به دلار یا سکه بکنند ... تا ارزش و ماهیت پولشون ثابت بمونه ...

مثلا کسی پولی برای خریدن پراید کنار گذاشته ... مثلا 10 میلیون تومن کنار گذاشته و پراید 12 میلیون تومن بود ... برای اینکه ارزش ریالش حفظ بشه ... میره تمام 10 میلیون تومن رو سکه یا دلار میخره ... در اینصورت اگر یهو ارزش ریال نصف شود ... چنین شخصی باز هم میتواند پراید خودش را بخرد ... چون پول خود را تنبدیل به ماهیتی کرده که ارزش آن حفظ میشود ...

حالا یه کسی اومده همین مطلب رو به نحوه ای دیگر از جناب آیت الله مکارم شیرازی پرسیده و ایشون هم به سوال پاسخگویی کردند ... و نتیجه رو در درون روزنامه ها و صدا و سیما اطلاع رسانی کردند ...

توجه شما رو به متن استفتا جلب میکنم ...

چندی است که بازار برخی از کالاها دچار التهاب است و همواره بر قیمت کالاها افزوده می شود و در این بین نرخ تورم برخی کالاها مانند ارز و سکه بیشتر است، برخی از افراد که سابقه ای در این کسب ها نداشتند هم وارد این صنف شده تا به درآمدی برسند. برخی هم به سودهای کلانی رسیدند.
    آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان در استفتایی دیدگاه خود را درباره سوداگری در بازار ارز و سکه را اعلام فرمود.

پرسش: با توجه به بازار ملتهب بعضی از کالاها مانند ارز و سکه، حکم کسانی که با امید سودهای کلان وارد این بازار شده و به التهاب آن دامن می زنند، چیست؟، و آیا درآمدهای گاها زیاد، ناعادلانه و بدون تلاش این افراد از این بازارهای ملتهب حلال است؟

پاسخ: بدیهی است که هرگونه درآمدی که از راههای نامشروع کسب گردد حرام است و بر همگان لازم است از آنچه که موجب بدتر شدن اوضاع اقتصادی می گردد پرهیز نمایند.

در حالیکه خوده من تنها برای حفظ ارزش دارایی هام پولهام رو تبدیل به دلار و سکه کردم ... نه سوداگری و رسیدن به سودهای کلان و ... و مطمئنا هر کسی هم که پولهلاش رو تبدیل به طلا کرد تنها تونست مقداری از افت ارزش اون جلوگیری کنه ...

به عنوان مثال اگر از ایشون سوال پرسیده میشد ...
    کسی مقداری سرمایه ریالی دارد و ایشان در درون شرایط بد اقتصادی قرار دارد ... ایشان برای حفظ ارزش دارایی هایش سرمایه و دارایی هایش را تبدیل به مرجعی میکند که نوسانات ارزشی کمتری داشته باشد ... آیا کار ایشان جایز است ؟؟؟

در اینصورت جواب ایشان چه بود ؟؟؟

سوال من این هست ... چه کسانی اجازه دارند صورت مساله را آنجور که دوست دارند طراحی کنند و از مراجع تقلید بپرسند و آن را در درون روزنامه و تلویزیون پخش کنند ...

با تشکر از راهنمایی شما .

ویرایش توسط لی لی ت : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ در ساعت ۰۸:۵۳

11. صلوات ها 7

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    10,198
    حضور
    143 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    622
    آپلود
    104
    گالری
    1493
    صلوات
    93052

یعنی باید مراجع عظام تقلید حتما اسمی از این خبیث میبردن تا ما بفهمیم مرتده تو این دو سال و نیم میتونستید در مورد توهیناتی که کرده فکر کنید و تحقیق کنید اونوقت براتون معلوم میشد که مرتده.حتی اگر این سوالات از مراجع نمیشد هم میشد ارتداد این فرد رو فهمید.

13. صلوات ها 19

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,121
    حضور
    136 روز 8 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19217

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    سوال من این هست ... چه کسانی اجازه دارند صورت مساله را آنجور که دوست دارند طراحی کنند و از مراجع تقلید بپرسند و آن را در درون روزنامه و تلویزیون پخش کنند ...
    آخه برعكسشم هست. يعني ميشه جوري سوال رو پرسيد كه طرف مرتد نشه!

البته پاسخ هاي مراجع هم كاملاً زيركانه ست. مثلاً همين مثالي كه شما فرموديد:
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    پرسش: با توجه به بازار ملتهب بعضی از کالاها مانند ارز و سکه، حکم کسانی که با امید سودهای کلان وارد این بازار شده و به التهاب آن دامن می زنند، چیست؟، و آیا درآمدهای گاها زیاد، ناعادلانه و بدون تلاش این افراد از این بازارهای ملتهب حلال است؟

پاسخ: بدیهی است که هرگونه درآمدی که از راههای نامشروع کسب گردد حرام است و بر همگان لازم است از آنچه که موجب بدتر شدن اوضاع اقتصادی می گردد پرهیز نمایند
    آيا جناب آيت الله مكارم ، گفتند هر كسي كه در كار دلار و سكه باشد كارش حرام است؟ خير ، بلكه به مردم كد دادند

يعني براي تطبيق پاسخ با عمل خودتان ، ببينيد آيا درآمد شما مشروع است يا نه و آيا موجب بدتر شدن اوضاع اقتصادي ميگردد يا خير

درمورد شيطان نجسي هم دقيقاً به همين شكل. مراجع فرمودند:
    هر كسي كه به معصومين(ع) توهين كند....

در واقع شما هرطور كه دلتان ميخواهد سوال را بپرسيد ، جواب همين خواهد بود و شما بايد مصداقش رو پيدا كنيد

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۰:۰۸

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

15. صلوات ها 15

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

سلام علیکم،
    ایشان اولش فقط مرتد بودند ولی حالا مفسد فی الأرض و چیزهای دیگر هم هستند ... البته مرتد خودش مفسد فی الأرض هست که اگر نبود کسی نمی‌فهمید مرتد شده ولی منظورم اینه که کار این ابلیس خیلی بیشتر از ارتداد معمولی وارد وادی فساد و تباهی شده ... طرف اصلاً تعطیله تعطیله ...
    یا علی علیه‌السلام

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

17. صلوات ها 8

نوشته
    500
    حضور
    16 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1648

[FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=3]درود
    چه کسی موهن بودن ترانه " نقی " را تشخیص داد؟! با تشکر.
    برادر؛
    مسلمانان، برعکس زبان تند و تیزی که دارند، طبع حساس و زودرنجی دارند.

در زمان امام خمینی، یک برنامه‌ی رادیویی پخش می‌شود که: «ای زنان ایرانی! الگوی زندگی شما، کیست؟»
    سپس بسیاری می‌گویند: «الگوی ما، حضرت زهرا می‌باشد». اما در این میان زنی تماس می‌گیرد و می‌گوید: «الگوی من، اُشین است؛ زیرا حضرت زهرا، در هزار سال پیش می‌زیسته و شیوه‌ی زندگی‌اش به درد امروز نمی‌خورد».

پس از پخش این برنامه امام خمینی آن زن را فردی هتاک تلقی کرده و به شدت با این الگو برداری نادرست، برخورد کردند. چراکه اگر شما الگویی جز الگوی اسلامی برداشته باشید؛ از دید مسلمان یک فرد بی‌ادب و هتاک هستید!
    اصلاً مهم نیست که آن زن به زور و برخلاف میلش باید از ائمه الگو بگیرد؛ بلکه مهم توهین نکردن است!(بن‌مایه)

شاهین نجفی هم همین است. وی در ترانه‌اش حضرت نقی را قسم می‌دهد به برخی اندام آدم‌ها و واقعه‌های سیاسی مخالف نظام؛ اما مسلمانان (همچون داستان اُشین)، حتی اجازه نمی دهند که کسی به چیزهایی که دوست دارد قسم بخورد.
    ویرایش توسط آبـرنـگـ : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۴:۵۰
    فـــارغ ز امـیـد رحمـت و بــــیم امـــیـد
    آزاد ز خـاک و بــــــــاد و از آتـــش و آب

19. صلوات ها 7

نوشته
    43
    حضور
    1 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    222

به کوری دو چشم آن حقیری که از فرط حقارت بد دهان است............ به هر دیوار این دنیا نوشتیم نقی زیبا ترین نام جهان است
    با علی در بدر بودن شرط نیست. ای برادر نهروان در پیش روست.

21. صلوات ها 18

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 149

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری