جمع بندی بازگرداندن حافظه از دست رفته به علت خود ارضایی

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بازگرداندن حافظه از دست رفته به علت خود ارضایی

با سلام
من مدتی قبل خود ارضایی داشتم که تونستم الحمدلله ترکش کنم
اما حالا عوارضش همچنان مونده از قبیل کم حافظه شدن و ضعف بدنی
میخواستم بدونم چطور میتونم این عوارض رو رفع کنم
ممنون
یا علی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

از اینکه توانستی این عادت خانمان سوز را ترک کنی، خوشحالم و به شما تبریک می گویم. در مورد از بین بردن عوارض آن ابتدا باید از همه عوارض احتمالی آن اطلاع داشته باشید تا هر چه زودتر درمان را شروع کنید؛ چون همانطور که خودتان هم می دانید عوارض خودارضایی به این دو موردی که گفتید منحصر نیست. لذا اولین قدم، شناخت تمام عوارض ناشی از خودارضایی است؛ حتی اگر میزان آن کم باشد.

بعد از شناخت آن باید برای درمان هر کدام از آنها به مرجع خاص خود مراجعه کنید. مثلا برای درمان ضعف جسمی به مشاور تغذیه مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت شما و دادن برنامه غذایی این ضعف را جبران کند. یا برای عوارض جنسی آن مثل کندی یا کمبود اسپرم؛زودانزالی؛ دیرانزالی؛ عدم نعوظ یا ... باید به پزشک اورولوژی یا همان مجاری ادراری مراجعه کنید. برای تشخیص این مسئله ازمایش اسپرم به شما کمک خواهد کرد. برای عوارض روانی آن مثل ضعف حافظه و تمرکز ابتدا به تاپیک های که خدمت شما ارجاع می دهم مراجعه کنید. اگر با این موارد مشکل شما حل نشد به روانپزشک مراجعه کنید تا علت این اختلال دقیق تر بررسی شده و راهکار مناسب با آن به شما ارائه شود.

روايات تقویت حافظه= پاسخ به چند سؤال
دعاها و روایات درباره عقل، هوش، حافظه و فراموشی (آسیب های خرد)
چگونه می توان تمركز حواس داشت؟
■▫مطالعه موفق با تمركز▫■ ===== (دانلود كتاب)
آيا دعاهایی برای رهایی از افکار مزاحم و تمرکز فکر وجود دارد؟
روشهای علمی تمرکز فکر

نکته آخر اینکه شاید بعضی بگویند چه لزومی برای پیگیری این مسئله وجود دارد؛ در حالی که خیلی از افراد مبتلا به خودارضایی بودند و بعد از ترک آن، هیچ مشکلی هم برایشان ایجاد نشده است. در پاسخ باید عرض کنم این تصورِ ظاهری قضیه است؛ وگرنه وجود این عوارض، مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال زودانزالی که یکی از شایع ترین عوارض خودارضایی است، منجر به انحرافات جنسی و مشکلات زناشویی حاد خواهد شد. لذا درمان به موقع آن باعث می شود که از عوارض وخیم تر آن جلوگیری شود.

پیروز و سربلند

با سلام

همیشه صبح و مغرب و قبل خواب، سه بارسوره فلق یا آیت الکرسی را برای حفظ خود و خانواده شان بخوانید

روزانه یا بعد نماز صبح و مغرب، صد بار استغفر الله و صلوات هم بگویید خیلی خوب میشود!

اگر بعد نماز صبح سوره یس را بخوانید در آن روز احساس بسط و شادی خواهید داشت!

افزایش فهم، قدرت تمرکز و تقویت حافظه : صبح بر مقداری آب این آیات را میخوانید و بمدت یک هفته یا بیشتر هر روز کمی از آن مینوشید و سر و صورت و سینه را با آن مسح میکنید!
سوره حمد 21 بار
فَفَهَّمْنَاهَا سُلَيْمَانَ وَكُلًّا آتَيْنَا حُكْمًا وَعِلْمًا 7 بار
سوره شرح 7 بار
سَنُقْرِؤُكَ فَلَا تَنسَى 7 بار
سوره کافرون،اخلاص،فلق و ناس هر کدام 3 بار

سلام
ممنون از پاسخ کامل و شیواتون
راجع به مسائلی که مطرح کردید باید عرض کنم که خوشبختانه هیچکدوم از سایر عوارض گریبانگیر من نشده جز همین دوتا
از ضعف جسمی هم بیشتر خستگی و احساس کوفتگی در بدنم و ستون فقراتم هست و از کاهش حافظه هم یادگیری پایینتر وگرنه مطالبی رو که به ذهن بسپارم رو کمتر فراموش میکنم
البته حواس پرتی و عدم تمرکز هم هست که عمدتا از همین کاهش حافظه ناشی میشه
و یک سوال اینکه نظر شما برای تقویت قوای جسمیم یه ورزش تخصیص مثله بدنسازی رو شروع کنم چطوره؟
مجددا ممنونم از شما و دیگر عزیزان

naji1;622977 نوشت:
با سلام
من مدتی قبل خود ارضایی داشتم که تونستم الحمدلله ترکش کنم
اما حالا عوارضش همچنان مونده از قبیل کم حافظه شدن و ضعف بدنی
میخواستم بدونم چطور میتونم این عوارض رو رفع کنم
ممنون
یا علی

سلام رفیق...من یه کمپین زدم دوست داشتی شرکت کن.

با سلام
اول خدمت زننده تاپیک عرض کنم که عوارضی که عنوان فرمودید از خودارضایی نیست اگر هم باشه راه درمان داره که کارشناس محارم پاسخ گو بودنر.
اما خدمت کارشناس عزیز باید بگم لطف بفرمایید وقتی چیزی ثابت نشده به اشتباه به اطلاع مردم نرسونید.تا به الان که من دارم این متن رو مینویسم ، تمام عوارضی که فرمودید و تمام عوارضی که توی ذهن ما ایرانیا هست هیچ کدومش برای خودارضای به اثبات نرسیده و حتی خیلی از دانشمندان این عمل رو یه عمل طبیعی میدونند(کاری به مذهب ندارم ، طبیعی از لحاظ اسیب های جسمی منظورم هست).
اثبات حرفم پست هایی هست که قبلا در تاپیک های مربوطه عنوان کردم که میتونید سرچ داشته باشید

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

معمولا هر طور ضعف. مثل تخلیه منفی بدن یا قوت یکباره. مثل دوپینگ و مواد
سیستم بدن رو بهم میریزه و دچار مشکل میکنه که یکی ازونها حافظه اس و شاید بشه گفت با بی میلی به زندگی و محیط
این مشکل بیشتر و بیشتر میشه

در هر صورت برای مقابله ی بهتر با عوامل ایجاد کننده اینطور اختلالات و ترک عادات بد
خوبه که بدن همواره گرم و راحت باشه !
مثلا با نرمش سبک چند دقیقه ای و تلاش برای حفظ دمای بدن
یا خوراکی مثل کشمش و گردو و به کار انداختن مغز بدون هیچ محرک نامعقول ...

گاها مشاهدات و فیلم ها و عادات بد باعث میشه
که حین مشاهده یک صحنه ی محرک بخشی از ذهن ما روی قسمتهای جنسی ما متمرکز بشه
و در نتیجه تحریک بیشتر بشه ! ما باید سعی کنیم صحنه رو با چشم ببینیم و از صافی عقل عبور بدیم .
اگر اجبارا به چنین چیزی برخورد کردیم کافیه که از خود بیخود نشیم
تا بتونیم با تمرکز بالا تاثیر منفی اونرو بشناسیم و رد کنیم ...

حتی اگر بصورت نمادین با چشم و سر روی مساله متمرکز بشیم
میبینیم که مقابله بهتری داریم و راحت تر اون منفی رو رد میکنیم

البته خوبه که دیده نشه و ازونجور محیط ها دوری کنیم و بیخودی خود رو در گودال شیطان نیاندازیم !
تا مرض و گرفتاری پیش نیاد ... ادم عاقل نباید با پای خودش وارد تله و دام بشه ...
گود ازمایش الهی سوای این گودالهای کثیفه ...[/]

سلام
همانطور که دوستمون گفتند علل پیدایش این علایم شاید ربطی به خود ارضایی نداشته باشه البته در حالت طبیعی خودش.
همچنین از موضوع تلقین هم نمیتوان گذشت که اثر زیادی دارد.
باور کنید وقتی جوانی این کار رو میکنه بعدش با افکار و تلقینات که به خودش میکنه زمینه بروز این علایم رو قوی تر کرده.
به نظر من برخورد بهداشتی با خودارضایی باید کرد.

میرزاا;625640 نوشت:
سلام
همانطور که دوستمون گفتند علل پیدایش این علایم شاید ربطی به خود ارضایی نداشته باشه البته در حالت طبیعی خودش.
همچنین از موضوع تلقین هم نمیتوان گذشت که اثر زیادی دارد.
باور کنید وقتی جوانی این کار رو میکنه بعدش با افکار و تلقینات که به خودش میکنه زمینه بروز این علایم رو قوی تر کرده.
به نظر من برخورد بهداشتی با خودارضایی باید کرد.

دوستان عزیز سلام
خود ارضایی واقعا بیماری آوره ، اون هم از نوع جسمی اش و با روانی و معنوی هم کاری نداریم.
اگر می بینید که دکتر های عزیزمون چیزی نمی گن یا با اون سیستم هم عقیده اند به خاطر اینه که از گناه من و شما دارن پول در میارن .
مگه همین سیگار نیست ، چرا یه جمله تو جهان نمی گن که سیگار بده نکشید ؟ منظورم این نیست که نمی گن ، منظورم اینه که رو این حرفاشون محکم نیستن ، اگه واقعا می خواستن جلوی سیگار رو بگیرن انقدر مستندات وجود داره که راحت می شه کلا در تمام کارخونه های سیگارسازی رو تخته کرد ؛ یه بنده خدایی فامیل ماست دکترای روانشناسی داره یه کتاب معتبر هم تو این زمینه داره می گفت برخلاف اون چیزی که مردم فکر می کنن سیگار رو که بار اول و دوم می کشی اصلا نه تنها آروم نمی شی که بر انگیخته تر می شی !
در هر حال ، از این دست اشتباهات رایج تو دنیا فراوونه ، من و شما که بچه شیعه هستیم به اطلاعات دسترسی داریم نباید نظر سازنده های فیلم های غیر اخلاقی رو تکرار کنیم.
ممنون

اونهایی که با دروغ ساختن درباره مسئله خودارضایی باعث افسردگی یک جوان میشن باید اون دنیا جواب پس بدن
کدوم تحقیق علمی جامع ، کامل و معتبر یک عارضه برای خودارضایی اثبات کرده ؟
دوست عزیز شما قطعا دارید به خودتون تلقین میکنید
یا اگر واقعا حافظتون ضعیف شده از چیز دیگریست
در پناه حق

Mostafa7;625818 نوشت:
اونهایی که با دروغ ساختن درباره مسئله خودارضایی باعث افسردگی یک جوان میشن باید اون دنیا جواب پس بدن
در پناه حق

باید هر چیزی رو تحقیق علمی به شما ثابت کنه که قبول کنید؟ همین تحقیقات علمی را چه بسا زیر دو سال ممکنه با تحقیق علمی دیگری زیرابش رو بزنند.
اصلا تحقیقات علمی مگه ابزار سنجش، اندازه گیری و بررسی هر عارضه و علتی رو دارند که معطل نتایج تحقیقات علمی بمونیم؟
حداقلش اینه که اگر نتونسته این عارضه ها رو برای خودارضایی ثابت کنه، آیا تحقیقی دیگر اون رو رد قطعی کرده که می فرمایید اصلا ربطی به خود ارضایی نداره؟

Mostafa7;625818 نوشت:

این بیان بنوعی دفاع از خود نمی باشد؟(خدای نکرده خود شما دچار نبوده و نیستید)

اولا حکم دینی آنرا حرام می داند و برای یک مسلمان همین کفایت می کند .
تعجب است از جوابگو بودن در دنیای دیگر صحبت کرده اید و حکم این عمل زشت را نمی دانید .......... شاید آن دنیای شما شرایط و جوابگویی خاصی دارد.

ثانیا تحقیقات و پژوهش صورت گرفته است............ این تحقیقات مورد تایید کجا و چه کسی باید باشد تا مورد قبول شما واقع شود؟

مثالی از تقابل علم وعمل می زنم:
اکنون در جهان غرب سه معضل بزرگ وجود دارد:
الکل-سیگار-حیوانات خانگی
تحقیقات و بررسی های بسیاری در زمینه عوارض و مضرات این سه عامل در خود غرب صورت گرفته است. ولی بدلایل متعدد با شرایط فعلی هیچ کار مهمی نمی توانند در مقابل آنها انجام دهند.

دوست عزیزمان گفتند که:
تحقیقات و پژوهش صورت گرفته است............

با سلام
لطف کنید چند تا از این پژوهشها و تحقیقات معتبر رو با ذکر منبع بیان کنید.تا اعضا آگاه شوند و اطلاع شان در رابطه با این موضوع بیشتر بشه
با تشکر

[/size]

abbas_hamedi;625915 نوشت:

تعجب است از جوابگو بودن در دنیای دیگر صحبت کرده اید و حکم این عمل زشت را نمی دانید .......... شاید آن دنیای شما شرایط و جوابگویی خاصی دارد.

ثانیا تحقیقات و پژوهش صورت گرفته است............ این تحقیقات مورد تایید کجا و چه کسی باید باشد تا مورد قبول شما واقع شود؟

الکل-سیگار-حیوانات خانگی
تحقیقات و بررسی های بسیاری در زمینه عوارض و مضرات این سه عامل در خود غرب صورت گرفته است. ولی بدلایل متعدد با شرایط فعلی هیچ کار مهمی نمی توانند در مقابل آنها انجام دهند.

چرا جو میدی دوست عزیز ؟
برای یک جوان مسلمان امروزی حرام بودن کفایت نمیکند !
انگار خیلی وقته از شرایط جامعه مطلع نیستید ...
بنده میدونم حرامه و ...

abbas_hamedi;625915 نوشت:

الکل-سیگار-حیوانات خانگی

من یک نوجوان هستم که درد خیلی از همسن هام رو میدونم
برای یک مسلمان نوجوان و جوان حکم دینی که هیچ حکم علمی هم شاید موجب دوری از این عمل نشه !
بله میدونم حرام است و گناه کبیره ولی کسی که اینکارو میکنه یه دلیل علمی برای مضر بودنش میخواد ...
انگار خیلی وقته از اوضاع جامعه خبر ندارین
درباره ی الکل، سیگار و حیوانات خانگی به تعداد بسیار زیاد تحقیقات صورت گرفته و همگی نظر به مضر بودن و زیان های اونها دارند ...

Aghaeifar;625835 نوشت:
باید هر چیزی رو تحقیق علمی به شما ثابت کنه که قبول کنید؟ همین تحقیقات علمی را چه بسا زیر دو سال ممکنه با تحقیق علمی دیگری زیرابش رو بزنند.
اصلا تحقیقات علمی مگه ابزار سنجش، اندازه گیری و بررسی هر عارضه و علتی رو دارند که معطل نتایج تحقیقات علمی بمونیم؟
حداقلش اینه که اگر نتونسته این عارضه ها رو برای خودارضایی ثابت کنه، آیا تحقیقی دیگر اون رو رد قطعی کرده که می فرمایید اصلا ربطی به خود ارضایی نداره؟

الان که معطل نتایج علمی نموندیم مثلا خیلی گام بزرگی برداشتیم ؟
اصولا باید چی رو رد کنه ؟! چیزی که وجودنداره ؟!
تحقیق باید شامل یک جامعه ی آماری وسیع از هر طیف باشه و مطالعات به دقت بر روی 2 طیف انجام بشه
نه اینکه هر کسی دلش خواست یه عارضه به عارضه هاش اضافه کنه

دوست عزیز ،آخرین نظریه ی فلسفه ی علم می گه که علم ، خود مخلوطی است از گذاره های مطمئنا درست و گذاره های غلطی که به اشتباه آن ها را درست می پنداریم.
من نمی تونم و نمی خوام شما رو معتقد کنم که این کار بده و ضرر داره ، ولی واقعیت اینه که این کار بده و ضرر داره .
حالا خود دانی.
دانش اسلام از زاویه ی تجربی به ما نرسیده و ما هم نمی تونیم با استفاده از تجربه اون رو به بوته ی نقد بذاریم .

دوست عزیز مطلب تو این زمینه خیلی زیاده منتهی به چشم نمی یاد .
این لینک به صورت علمی این معضل رو بررسی کرده و جالب این جا بود که شاید برای من پنج دقیقه طول نکشید که اینو پیدا کنم.
http://www.beytoote.com/wedlock/learn/masturbation2-scientific-view.html

با سلام
خود ارضاعی باعث کوچک شدن روح میشه کلا شهوت همینطور هست و کسی که مجبور به شهوتا هست باید عبادات زیادتری داشته باشه

با قران خوندن میشه روح رو بزرگ کرد و جبران مافات کرد

با عرض سلام مجدد
دوستان من خواهش میکنم از بحث و مناظره های دوطرفه بپرهیزیم.
زننده تاپیک فرمودند احساس از بین رفتن حافظه دارند و اون رو به خودارضایی نسبت دادند و بنده هم الان میگم خودارضایی متاسفانه توی جامعه ما هیچ وقت در موردش تحقیقی انجام نشده اما توی جوامع خارجی تحقیقاتی انجام شده مبنی بر اینکه ایا عوارض جسمانی مثل همین حافظه ، زودانزالی ، کوچک شدن الت ، کم سویی چشم و .... به همراه دارد یا خیر (در مورد عوارض مربوط به افکار مثل افسردگی و ... چیزی پیدا نکردم)
که خوب تحقیقات به هیچ نتیجه ای نرسید و نشان داده شد که به صورت عملی هم(چون به صورت تءوری کاملا مشخصه خودارضایی مشکل جسمی ایجاد نمیکنه) مشکلی جسمی ایجاد نمیکنه. .
خیلی ساده است ، اگر بنا باشه خودارضای مشکل جسمی ایجاد کنه خوب پس خود نزدیکی با همسر هم باید این مشکل رو ایجاد کنه چون سوای از بحث عاطفی و احساسی ، خود عمل انجام شده به یه شکل هست(چه پوست دست باشه چه پوست جای دیگه)
به هر حال همه میدونیم این عمل در شریعت اسلام حرامه اما بحث فقط اینه که ایا مشکل جسمی ایجاد میکنه یا خیر که تا به امروز ایجاد نکرده.
و من الله توفیق

میرزاا;625948 نوشت:
دوست عزیزمان گفتند که:

با سلام
لطف کنید چند تا از این پژوهشها و تحقیقات معتبر رو با ذکر منبع بیان کنید.تا اعضا آگاه شوند و اطلاع شان در رابطه با این موضوع بیشتر بشه

اگر در پی دلایل علمی احکام می باشید تا از آنجا برایتان مقبولیت پیدا کند این کار عبث و نابجایی است. چه دلایلی که برای بعضی از احکام هم که آورده می شود ناقص و حدس و گمان و احتمال است.

اگر بخواهیم این نوع سوال را در مورد بقیه احکام بپرسیم و هر کس به سلیقه و علم خود به آن پاسخ دهد . عملا هیچ چیزی از دین باقی نمی ماند. مثلا .......

من نماز نمی خوانم چون سودی ندارد و نخواندن آن هم ضرری نمی رساند.
روزه نمی گیرم چون جز تشنگی و گرسنگی چیزی برای من ندارد.

ربا می خورم زیرا سود فراوانی دارد و زیانی در آن نمی بینم.

بی حجاب هستم چون منافع برای من دارد و احساس آزادی می کنم.

فلان عمل را انجام می دهم چون لذتبخش است و غربیها نیز آنرا تایید کرده اند و ..................................................

تکلیف خود را روشن کنید می خواهید مسلمان باشید و به احکام عمل کنید و یا دنبال راه فرار به انحاء مختلف می گردید تا با وجدانی آسوده کار خلاف خود را انجام دهید.

در مورد تحقیقات معتبر پرسیدید.

کم و کیف این تحقیقات چیست؟ و چه کسی باید آنرا تایید نماید؟

اگر منظورتان پزشکان است مگر علم پزشکی چه اندازه به پیشرفت رسیده است؟

چند در صد از مجهولات علم پزشکی معلوم شده و کشف گشته است؟

در این مورد هیچ کس نمی تواند اظهار نظر کند .( آنکس باید به تمام معلومات اشراف داشته باشد)

شخصی دچار بیماری است و نزد دکتر می رود و دکتر پس از معاینات و آزمایشات فراوان اعلام می دارد که بیماری ناشناخته است.
آیا پزشک می تواند بگوید که شما مریض نیستید و تمارض کرده اید ؟ ( از من هم سالم تر هستید)

اساسا در حوزه احکام دینی ، علم حق قضاوت ندارد بله می تواند شهادت بدهد.

سلام
دوستانی که نظرات خودشون رو با من در میون گذاشنند ازشون خیلی خیلی ممنونم اما مثله همیشه نقطه نظرات و زاویه دیدها متفاوتی رو شاهد بود
راجع به عوارضی که دوستان فرمودند از نظر جسمی چیزی ثبت نشده باید بگم که طبق روایات تا هنگام ظهور تنها ۲ در از ۲۷ در علم به روی بشریت گشوده شده آیا عقل سلیم این احتمال را نمیدهد که ثبت نشدن و ناشناخته ماندن خیلی از عوارض و بیماری ها به علت کمبود علم است نه بی خطری و عارضه بودن آن؟
در بعد اینکه دوستی فرمودند در عمل ازدواج و خودارضایی هیچ تفاوتی با هم ندارند باید عرض کنم که طبق یک سری تحقیقات شاهد آن بوده اند که انزال درون فرج همسر( دقت کنید! ) نوعی آرامش روانی را برای زن و بیشتر مرد فراهم میکند که در روابط جنسی با شخص بیگانه و غیر همسر اینچنین آرامش روانی را به وجود که نیاورده هیچ بلکه باعث یک سری اختلالات عصبی و شخصیتی نیر میکند.
اگر هم به دنبال سند میگردید لطف کنید خودتون پژوهش کنید تا قوه پژوهشتون هم تقویت بشه البته سوء تفاهم نشه منظورم بهتر شدن این قوه در شماست.
و نیز برادران و خواهران مسلمانی که این مطلب را میخوانند بدانند امام صادق علیه السلام فرمودند :
کسی که مرتکب استمناء میشود، خواستار شفاعت ما اهل بیت در قیامت نباشد.
حداقل ترک این عمل را به بهانه ترس از دوری از رحمت خدا و اهل بیت در قیامت قرار بدید
روزی که همه چشم ها گریان است و از وحشت آن روز حتی مادران نیز نوزادان خود را رها میکنند...

همون طوری که یکی از دوستان فرمودند در بسیاری از منابع علمی خودارضایی به عنوان یک جایگزین بهتر برای رابطه های جنسی مشکوک که ممکنند امکان ابتلا به بیماری رو ایجاد کنند معرفی شده اما هیچ جا توصیه به انجام این کار نشده

موز بخور و پیاز:Gol:

http://estemna.40tobe.com

به اینجا هم سر بزن

naji1;625585 نوشت:
سلام
و یک سوال اینکه نظر شما برای تقویت قوای جسمیم یه ورزش تخصیص مثله بدنسازی رو شروع کنم چطوره؟
مجددا ممنونم از شما و دیگر عزیزان

سلام

ورزش خوبه اما اینکه چه ورزشی برای جبران ضعف های جسمی بهتره رو نمیدونم. :ok:

muiacir;625622 نوشت:
با سلام
اول خدمت زننده تاپیک عرض کنم که عوارضی که عنوان فرمودید از خودارضایی نیست اگر هم باشه راه درمان داره که کارشناس محارم پاسخ گو بودنر.
اما خدمت کارشناس عزیز باید بگم لطف بفرمایید وقتی چیزی ثابت نشده به اشتباه به اطلاع مردم نرسونید.تا به الان که من دارم این متن رو مینویسم ، تمام عوارضی که فرمودید و تمام عوارضی که توی ذهن ما ایرانیا هست هیچ کدومش برای خودارضای به اثبات نرسیده و حتی خیلی از دانشمندان این عمل رو یه عمل طبیعی میدونند(کاری به مذهب ندارم ، طبیعی از لحاظ اسیب های جسمی منظورم هست).
اثبات حرفم پست هایی هست که قبلا در تاپیک های مربوطه عنوان کردم که میتونید سرچ داشته باشید

Mostafa7;625818 نوشت:
در پناه حق

میرزاا;625948 نوشت:
دوست عزیزمان گفتند که:

با سلام
با تشکر

muiacir;626221 نوشت:
با عرض سلام مجدد
دوستان من خواهش میکنم از بحث و مناظره های دوطرفه بپرهیزیم.
زننده تاپیک فرمودند احساس از بین رفتن حافظه دارند و اون رو به خودارضایی نسبت دادند و بنده هم الان میگم خودارضایی متاسفانه توی جامعه ما هیچ وقت در موردش تحقیقی انجام نشده اما توی جوامع خارجی تحقیقاتی انجام شده مبنی بر اینکه ایا عوارض جسمانی مثل همین حافظه ، زودانزالی ، کوچک شدن الت ، کم سویی چشم و .... به همراه دارد یا خیر (در مورد عوارض مربوط به افکار مثل افسردگی و ... چیزی پیدا نکردم)
که خوب تحقیقات به هیچ نتیجه ای نرسید و نشان داده شد که به صورت عملی هم(چون به صورت تءوری کاملا مشخصه خودارضایی مشکل جسمی ایجاد نمیکنه) مشکلی جسمی ایجاد نمیکنه. .
خیلی ساده است ، اگر بنا باشه خودارضای مشکل جسمی ایجاد کنه خوب پس خود نزدیکی با همسر هم باید این مشکل رو ایجاد کنه چون سوای از بحث عاطفی و احساسی ، خود عمل انجام شده به یه شکل هست(چه پوست دست باشه چه پوست جای دیگه)
به هر حال همه میدونیم این عمل در شریعت اسلام حرامه اما بحث فقط اینه که ایا مشکل جسمی ایجاد میکنه یا خیر که تا به امروز ایجاد نکرده.
و من الله توفیق

سلام

دوستان در این باره به طور مفصل در تاپیک های دیگه بحث شده. این تاپیک های رو مطالعه کنید و اگه پاسختون رو دریافت نکردید بگید تا در موردش صحبت کنیم

http://www.askdin.com/thread44491.html
http://www.askdin.com/thread683.html
http://www.askdin.com/thread42685.html
http://www.askdin.com/thread45347.html
http://www.askdin.com/thread37965.html
http://www.askdin.com/thread27272.html[/]

امین;634221 نوشت:

سلام

دوستان در این باره به طور مفصل در تاپیک های دیگه بحث شده. این تاپیک های رو مطالعه کنید و اگه پاسختون رو دریافت نکردید بگید تا در موردش صحبت کنیم

http://www.askdin.com/thread44491.html
http://www.askdin.com/thread683.html
http://www.askdin.com/thread42685.html
http://www.askdin.com/thread45347.html
http://www.askdin.com/thread37965.html
http://www.askdin.com/thread27272.html
سلام برادر
مساله بحث و گفتگو نیست
مساله اوردن ادله علمی مبنی بر اسیب زننده بودن یک حرکته . خودارضایی حرامه اما ضرر جسمی خاصی نداره مگر مورد اعتیاد اون(بیش از روزی یک بار)

سلام

بحث ما هم سر ادله علمی نیست؛ چون حیطه تخصص ما در این زمینه نیست و این یک کار پزشکی است و اگر ما می گوییم حال که شما توبه کردی بهتر است به دنبال درمان عوارض احتمالی جسمی آن هم باشی، صرفا به خاطر احتمال این عارضه هاست که مورد تایید برخی از پزشکان قرار گرفته است. لذا توصیه ما، دلیل بر قطعیت این عارضه نیست. مثلا فرض کنید فردی به من می گوید من در منزل شما موجودی دیدم که شبیه عقرب بود. ایا اگر من اهل منزل را توصیه به احتیاط کنم دلیل بر این است که حتما عقربی وجود دارد؟! اصطلاح علمی آن دفع ضرر محتمل است!

آنچه مربوط به ما می شود برنامه ریزی برای زندگی بهتر است. لازمه برنامه ریزی این است که ما عواقب کار خود را بدانیم. عواقب کار هم یا خوب است یا بد است یا بین خوب و بد گیر کرده! البته هر کدام از خوب و بد هم درجه بندی دارد مثلا از یک نگاه می شود خوب را در قالب واجب و مستحب و بد را به مکروه و حرام رتبه بندی کرد. از نگاه برون دینی هم این تقسیم بندی کاملا صورت خواهد گرفت. مثلا خوردن آب از نخوردن تا کم خوردن تا متوسط خوردن تا زیاد خوردن، نمودار بد تا خوب را تشکیل می دهد!

حال ما به سراغ خودارضایی می رویم. برای اینکه نقش آن را در زندگی مشخص کنیم باید بدانیم خوب است یا بد. از نگاه کسی که دین را صرفا به عنوان یک نظریه پرداز علمی مانند همه نظریه پردازان دیگری قبول دارد، ما هم همه اطلاعاتی که در این باره داریم را کنار هم می گذاریم:

1- دین می گوید خودارضایی حرام است. حرام در دین به معنای این است که این کار اثرات مخربی دارد و باید از آن اجتناب شود. منتها هر چند منکر عوارض جسمی نیست؛ ولی تکیه ای هم روی عوارض جسمی ندارد و نمی گوید علت حرام بودن آن صرفا عوارض جسمی است؛ چون دین معتقد است انسان از بدن و روح تشکیل شده است و ... . نظریه پردازان این دیدگاه، افرادی هستند که در صحبت حرف هایشان شکی نیست.

2- بعضی از دانشمندان می گویند خودارضایی مضرات جسمی و روحی و روانی دارد. اینها نیز در تحقیقات تجربی خود به این نتیجه رسیده اند که باید از آن اجتناب کرد. نظریه پردازان این دیدگاه انسان هایی هستند که احتمال خطا در گفته هایشان وجود دارد.

3- بعضی از دانشمندان خودارضایی را در مواردی تجویز می کنند. البته این دسته نمی گویند به هیچ وجه ضرر ندارد. مثلا غالب اینها منکر عوارضی چون احتمال اعتیاد و زودانزالی و کندی اسپرم و ... نیستند. نظریه پردازان این دیگاه نیز مانند قبلی هستند.

حال شما با این اطلاعات باید تصمیم بگیرید که این کار در زندگی شما مفید است یا مضر و دلیلی وجود ندارد که بیش از این به دنبال توجیحی برای تجویز آن باشید؛ مگر اینکه به این نتیجه رسیده باشید که گفته های دین صحت ندارد و بخواهید صرفا به گفته های تجربی روز اکتفا کنید که طبیعی است با این شرایط نتیجه چیز دیگری خواهد بود.

سوال:
سلام
من مدتی قبل خود ارضایی داشتم که الحمدلله توانستم ترکش کنم؛ اما حالا عوارض آن از قبیل کم حافظه شدن و ضعف بدنی همچنان مانده. می خواستم بدانم چطور می توانم این عوارض را رفع کنم؟

پاسخ:
سلام
از اینکه توانستی این عادت خانمان سوز را ترک کنی، خوشحالم و به شما تبریک می گویم. برای از بین بردن عوارض خودارضایی ابتدا باید از همه عوارض احتمالی آن اطلاع داشته باشید تا هر چه زودتر درمان را شروع کنید؛ چون همانطور که خودتان هم می دانید عوارض خودارضایی به این دو موردی که گفتید منحصر نیست. لذا اولین قدم، شناخت تمام عوارض ناشی از خودارضایی است؛ حتی اگر میزان آن کم باشد. البته همانطور که عرض شد، عوارضی که در مورد خودارضایی گفته می شود، همه احتمالی است؛ یعنی ممکن است عارضه خاصی در اثر خودارضایی ایجاد شده باشد و ممکن هم هست علت دیگری داشته باشد و یا حتی با وجود خودارضایی عارضه ای جسمی ایجاد نشود؛ منتها چون تحقیقات انجام شده هر چند به طور یقینی نمی گویند خودارضایی عوارض دارد، ولی احتمال چنین عوارضی را می دهند و از این جهت عقل سلیم می گوید که باید دفع ضرر محتمل کرد.
لذا قدم اول این است که عوارض احتمالی را در خود شناسایی کنید و سپس برای درمان هر کدام از آنها به مرجع خاص خود مراجعه کنید. مثلا برای درمان ضعف جسمی که در حال حاضر احساس می کند به مشاور تغذیه مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت شما و دادن برنامه غذایی این ضعف را جبران کند. یا اگر بعدا به وجود عوارض جنسی مثل کندی یا کمبود اسپرم؛زودانزالی؛ دیرانزالی؛ عدم نعوظ یا ... مشکوک شدید، باید به پزشک اورولوژی یا همان مجاری ادراری مراجعه کنید. برای تشخیص این مسئله ازمایش اسپرم به شما کمک خواهد کرد. برای عوارض روانی آن مثل ضعف حافظه و تمرکز، ابتدا به تاپیک های که خدمت شما ارجاع می دهم مراجعه کنید. اگر با این موارد مشکل شما حل نشد به روانپزشک مراجعه کنید تا علت این اختلال دقیق تر بررسی شده و راهکار مناسب با آن به شما ارائه شود:

روايات تقویت حافظه= پاسخ به چند سؤال
دعاها و روایات درباره عقل، هوش، حافظه و فراموشی (آسیب های خرد)
چگونه می توان تمركز حواس داشت؟
■▫مطالعه موفق با تمركز▫■ ===== (دانلود كتاب)
آيا دعاهایی برای رهایی از افکار مزاحم و تمرکز فکر وجود دارد؟
روشهای علمی تمرکز فکر

نکته آخر اینکه شاید بعضی بگویند چه لزومی برای پیگیری این مسئله وجود دارد؛ در حالی که خیلی از افراد مبتلا به خودارضایی بودند و بعد از ترک آن، هیچ مشکلی هم برایشان ایجاد نشده است. در پاسخ باید عرض کنم هر چند این احتمال وجود دارد که کسی با خودارضایی دچار عارضه جسمی نشود؛ ولی به همان میزان و بلکه بیشتر، احتمال چنین عوارضی وجود دارد. لذا اگر 50 درصد هم چنین احتمالی صحت داشته باشد، به خاطر مهم بودن آن عارضه حتما باید پیگری شود؛ وگرنه وجود این عوارض، مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال زودانزالی که یکی از شایع ترین عوارض خودارضایی است، منجر به انحرافات جنسی و مشکلات زناشویی حاد خواهد شد. لذا درمان به موقع آن باعث می شود که از عوارض وخیم تر آن جلوگیری شود.

جمع بندی:
اگر ضعف حافظه و تمرکز به خاطر خودارضایی باشد، برای درمان باید تحت نظر روان پزشک قرار بگیرید تا ابتدا علت جسمی یا روانی شناسایی و بعد درمان شوید. در مورد ضعف جسمی هم به پزشک تغذیه مراجعه کنید.

سوال:
سلام
شما در جایی گفتید که باید برای درمان عوارض خودارضایی اقدام کرد؛ منتها طبق نظر غالب پزشکان، خودارضایی ضرر جسمی خاصی ندارد؛ مگر در صورتی که تبدیل به اعتیاد شود. البته من هم قبول دارم که خودارضایی از لحاظ شرعی حرام است؛ ولی با این حال دلیل علمی خاصی برای مضر بودن خودارضایی وجود ندارد. لذا نه تنها نباید به دنبال عوارض آن بود؛ بلکه نباید کسی را هم از این کار نهی کرد؛ به خصوص اگر عمل به دین برایش اهمیت چندانی نداشته باشد.

پاسخ:
سلام
بحث ما هم سر ادله علمی نیست؛ چون حیطه تخصص ما در این زمینه نیست و این یک کار پزشکی است. با این حساب اگر ما به
کسی که خودارضایی را ترک کرده و توبه کرده می گوییم بهتر است به دنبال درمان عوارض احتمالی جسمی آن هم باشی، صرفا به خاطر احتمال این عارضه هاست که مورد تایید برخی از پزشکان قرار گرفته است. لذا توصیه ما، دلیل بر قطعیت این عارضه نیست. مثلاً فرض کنید فردی به من می گوید من در منزل شما موجودی دیدم که شبیه عقرب بود. ایا اگر من اهل منزل را توصیه به احتیاط کنم دلیل بر این است که حتما عقربی وجود دارد؟! قطعا اینطور نیست. در اصطلاح علمی این کار دفع ضرر محتمل است!

هیچ فردی منکر بهترین زندگی نیست و همه به دنبال این هستند که بهترین ها را به دست بیاورند و زندگی خوبی داشته باشند. لازمه چنین برنامه ریزی این است که ما عواقب کار خود را بدانیم. عواقب کار هم یا خوب است یا بد است یا بین خوب و بد گیر کرده! البته هر کدام از خوب و بد هم درجه بندی دارد؛ مثلا از یک نگاه می شود خوب را در قالب واجب و مستحب و بد را به مکروه و حرام رتبه بندی کرد. از نگاه برون دینی هم این تقسیم بندی کاملا صورت خواهد گرفت. مثلا خوردن آب از نخوردن تا کم خوردن تا متوسط خوردن تا زیاد خوردن، نمودار بد تا خوب را تشکیل می دهد!

حال ما به سراغ خودارضایی می رویم. برای اینکه نقش آن را در زندگی مشخص کنیم باید بدانیم خوب است یا بد. لذا همه اطلاعاتی که در این باره داریم را کنار هم می گذاریم تا بتوانیم در مورد خوب یا بد بودن خودارضایی قضاوت کنیم:

1- دین می گوید خودارضایی حرام است. حرام در دین به معنای این است که این کار اثرات مخربی دارد و باید از آن اجتناب شود. البته هر چند دین منکر عوارض جسمی خودارضایی نیست؛ ولی تکیه ای هم روی عوارض جسمی ندارد و نمی گوید علت حرام بودن آن صرفا عوارض جسمی است؛ چون دین معتقد است انسان از بدن و روح تشکیل شده است و ... . نظریه پردازان این دیدگاه، افرادی هستند که در صحبت حرف هایشان شکی نیست.

2- بعضی از دانشمندان می گویند خودارضایی مضرات جسمی و روحی و روانی دارد. اینها نیز در تحقیقات تجربی خود به این نتیجه رسیده اند که باید از آن اجتناب کرد. نظریه پردازان این دیدگاه انسان هایی هستند که احتمال خطا در گفته هایشان وجود دارد.

3- بعضی از دانشمندان خودارضایی را در مواردی تجویز می کنند. البته این دسته نمی گویند به هیچ وجه ضرر ندارد. مثلا غالب اینها منکر عوارضی چون احتمال اعتیاد و زودانزالی و کندی اسپرم و ... نیستند. نظریه پردازان این دیگاه نیز مانند قبلی افرادی هستند که ممکن است نتایج علمیشان صحت نداشته باشد.

نتیجه:
حال شما با این اطلاعات باید تصمیم بگیرید که این کار در زندگی شما مفید است یا مضر؛ حتی اگر عمل به دین برای شما اهمیت نداشته باشد. با کنار هم گذاشتن اینها، هر فرد عاقلی چنین نتیجه می گیرد که احتمال ضرر چه جسمی و چه غیر جسمی به مراتب بیشتر از احتمال عدم ضرر است. لذا کار عاقلانه این است که تمام افراد حتی غیرمعتقدین به دین از آن خودداری کنند.

موضوع قفل شده است