صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسلمان موحد و يكتاپرست!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  41
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  182

  مسلمان موحد و يكتاپرست!
  با سلام
  ايا كسي ميتواند اعتقاد داشته باشد صاحب مذهبي نيست (نه شيعه و نه سني ) و تنها مسلمان موحد است و يكتا پرست است !
  • رسول اكرم صلي الله عليه واله فرمودند:يا علي الم تسمع قول الله تعالي ان الذين ءامنوا و عملوا الصالحات اولئك هم خير البرية هم شيعتك وموعدي و موعدكم الحوض اذا اجتمعت الامم للحساب تدعون غرا محجلين و الذي نفسي بيده ان هذا و شيعته لهم الفائزون يوم القيامةو يا علي انت و شيعتك خير البريةتاتي يوم القيامة انت و شيعتك راضين مرضيين و ياتي عدوك غضبانا مقمحين

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  41
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  182  با سلام
  انگار بار ديگر صحابه هاي منافق و نااگاه و دنيا پرست و ضعيف النفس بار ديگر زنده شد ه اند اما اين بار در لباس وهابيت !!
  يكي ديگر از شبهاتي كه وهابيون ان را با مكر و حيله بزرگ خود ان را مطرح ميكنند تا به خورد عوام بيسواد بدهند و انان را از اسلام واقعي محروم كنند اما غافل از ان هستند كه خداوند در قران سوره ال عمران ايه 54 ميفرمايد:
  و مكرو و مكر الله و الله خير الماكرين :دشمنان مكر ورزيدند و خدا در پاسخشان مكر در ميان اورد و خداوند بهترين مكر كنندگان است
  وهابيت براي فرار از پذيرفتن ولايت تكويني خداوند و پوشاندن حقانيت چاره اي جز مكر ندارند و حتي حاضرند براي دفاع از خود قران را بر سر نيزه كنند؟! انان در عقايد انحرافي و پوچ خود كه ادعا ميكنند مسلمان موحد و يكتا پرستند پس لطف كنند مذهب خود را اعلام كنند تا ما بدانيم اين ديگر چه فرقه اي است ! از جمله عقايد انان كه :
  اسلام اسلام است و قران در بين مسلمانان است و شيعه و سني بودن قاتل اذهان است ! اگر كسي حق و باطل را با هم جمع كند اضافه بر كتمان حقيقت! يك مسلمان موحد است !
  اگر فردي همه صحابه را حتي صحابه هاي منافق و ظالم و تابعين انان را نيز تكريم كند چون انان از مقدسات هستند !!!!!!!! و ننگ و نفرتي را كه انان بر قلب مسلمانان وارد كردند و ظلمهاي انان در تاريخ كه هنوزم در تابعين انان پابر جا مانده را به دست فراموشي بسپارد اين فرد يك مسلمان موحد است !
  و مكرهاي ديگر انان..... كه براي اهل علم و عقلا و فضلا پوشيده نيست
  چگونه افرادي كه اهليت دين اسلام را نداشتند و ندارند بزرگ شمرده شوند و جاي نفرت از اعمال انان تكريم و تبليغ شوند! اينگونه شاخ و برگ دادن انهم به دين اسلام كه اساس سعادت دنيا و اخرت ماست اينها چيزي نيست جز ساخته و بافته هاي اموي ها و تابعين انان از جمله وهابيت كور دل !

  يا علي تويي صراط مستقيم
  • رسول اكرم صلي الله عليه واله فرمودند:يا علي الم تسمع قول الله تعالي ان الذين ءامنوا و عملوا الصالحات اولئك هم خير البرية هم شيعتك وموعدي و موعدكم الحوض اذا اجتمعت الامم للحساب تدعون غرا محجلين و الذي نفسي بيده ان هذا و شيعته لهم الفائزون يوم القيامةو يا علي انت و شيعتك خير البريةتاتي يوم القيامة انت و شيعتك راضين مرضيين و ياتي عدوك غضبانا مقمحين

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  339
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  541  بسم الله
  سلام
  به نظر من این کار خیلی خوبی است و دین مال خداست اما مذهب ساخته ی بشر و خداوند نگفته ان المذهب عندالله شیعه بلکه گفته ان الدین عندالله الاسلام .
  به نظر من این بهترین راه وحدت استکه همه ی مسلمانان از پرداختن به این اسم ها دوری کنند و همگی خود را مسلمان بنامند. و قطعا شیعیان واقعی همان اهل سنت اند و سنیان واقعی هم شیعه هستند پس به امید روزی که همگی خود را مسلمان بنامیم
  البته فکر کنم امروزه این کار جرم باشد چون کسانی که در این راه برخاستند مثل آیت الله برقعی و قلمداران و طباطبایی جوابشان چیزی جز گلوله و ترور و زندان نبود.

 6. صلوات


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  42
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  124  این «نه شیعه، نه سنی» را که می‌فرمایید، توضیح دهید یعنی چه و آیا اصلاً معنا می‌دهد؟ یک سوال ساده در این راستا: جانشین پیامبر از نظر شما کیست؟

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  3,035
  حضور
  58 روز 18 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11019  جناب آقای عقیل

  سلام بر شما :ما هم سخن شما را قبول داریم که قرآن کریم می فرماید (ان الدین عند الله الاسلام) ولی اسلام به معنای حقیقی آن که تسلیم محض خدا و رسول بودن است،همان اسلامی که مبینی چون امام علی را دارد نه افرادی که علمشان از پیر زنان هم کمتر است . اگر در زمان پیامبر (صلی الله علیه وآله) آن حضرت مبین قرآن بودند«ِ وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ،(44نحل)» باید بعد از آن حضرت مبینی باشد که مردم به او رجوع کنند ،و پیامبر (صلی الله علیه وآله)آن مبین را قرار داد همچنان که حاکم نیشابوری در مستدرک آورده «عن أنس بن مالك رضي الله عنه ، أن النبي صلى الله عليه وسلم قال لعلي : « أنت تبين لأمتي ما اختلفوا فيه من بعدي » « هذا حديث صحيح على شرط الشيخين ، ولم يخرجاه »ح4597».همان مبینی که وقتی بعد از نبوت قرار می گیرد موجب یاس کفار و اکمال دین و اتمام نعمت و رضایت خداوند از اسلام می شود«الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ دِينِكُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَ اخْشَوْنِ الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَ رَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ دِيناً »و بدون او هم رضایتی در کار نخواهد بود. و جریان آن می شود که :

  ستفرق أمتي ثلاث و سبعون فرقة و كلهم في النار إلا فرقة واحدة.

  بعد از من، أمت من به 73 فرقه منشعب مي شوند و جز يك فرقه كه اهل نجات اند، همه گرفتار آتش جهنم خواهند شد.
  معجم كبير طبراني، ج18، ص51 - تاريخ دمشق، ج33، ص370 - ميزان الإعتدال ذهبي، ج2، ص430 - لسان الميزان، ج3، ص291- سنن ترمذي، ج4، ص135 - جامع الصغير سيوطي، ج2، ص445 - كنزالعمال، ج1، ص183 - جامع البيان،‌ج4، ص44 - تفسير قرطبي، ج4، ص160.
  ما مفتخریم که از کسی تبعیت می کنیم که د ر زمان پیامبر (صلی الله علیه وآله) خیر البریة بودند نه اینکه 300سال بعد واژه اش اختراع شود.  جلال الدین السیوطی در تفسیر خود «الدر المنثور» از جابر بن عبد الله انصاري که از کبائر صحابه خاتم الانبياء بوده نقل مي نمايد که جابر گفت در خدمت رسول اکرم بوديم که علي بن ابي طالب وارد شد پيامبر فرمود: «والذي نفسي بيده ان هذا و شيعته هم الفائزون». یعنی: « قسم به او كه جان من در دست اوست، این (علی) و شیعیان او رستگاران روز قیامت هستند». (الدر المنثور ج6 ص 379 )


  ابن حجر در باب 11 صواعق و نيز علامه سمهودى در جواهر العقدين از «حافظ جمال الدين محمد بن يوسف زرندى مدنى» نقل مى كند كه: چون آيه { إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُوْلَئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ } نازل گرديد، پيغمبر اسلام خطاب به على (ع) فرمود: «يا عليّ هو أنت و شيعتك، تأتي أنت و شيعتك يوم القيامة راضين مرضيين و يأتي أعداؤك غضباناً مقمحين قال يا رسول الله و من عدوّي؟ قال: من تبرأ منك و لعنك» یعنی : ««يا على! تو و شيعيانت خير البريه هستيد. روز قيامت تو و شيعيانت در حالى كه از خدا راضى و خدا هم از شما راضى است، مى آييد و دشمنان تو با حالتى خشمناك كه دستهايشان به گردنشان بسته مى باشد، خواهند آمد. آنگاه اميرالمؤمنين (ع) پرسيد دشمن من كيست؟ فرمود: كسى كه از تو بيزارى مى جويد و تو را لعن مى نمايد». (ينابيع المودة لذوي القربى، ج 2، صص357 و 452 ; النهاية، ج 3، ص276 به نقل از الغدير، ج 3، ص78 )  ویرایش توسط صدرا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۵ در ساعت ۲۳:۳۱

 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  3,035
  حضور
  58 روز 18 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11019  2- بی زحمت شما که مدعی هستید شافعی هستید جرا سخن سلفی ها را میزنید 3- میتوانید بگوئید این آیت الله العظمی برقعی که شما شیفته ایشان شده اید چه کسی هستند و چند سال در حوزه درس داده اند؟ و چقدر شاگرد تربیت کرده اند و قبرشان الان در کجا هست.؟؟؟!!!!

  ویرایش توسط صدرا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۵ در ساعت ۲۳:۲۹

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  41
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  182  نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
  به نظر من این کار خیلی خوبی است و دین مال خداست اما مذهب ساخته ی بشر و خداوند نگفته ان المذهب عندالله شیعه بلکه گفته ان الدین عندالله الاسلام . به نظر من این بهترین راه وحدت استکه همه ی مسلمانان از پرداختن به این اسم ها دوری کنند و همگی خود را مسلمان بنامند. و قطعا شیعیان واقعی همان اهل سنت اند و سنیان واقعی هم شیعه هستند پس به امید روزی که همگی خود را مسلمان بنامیم البته فکر کنم امروزه این کار جرم باشد چون کسانی که در این راه برخاستند مثل آیت الله برقعی و قلمداران و طباطبایی جوابشان چیزی جز گلوله و ترور و زندان نبود.
  با سلام
  نظر شما براي شما محترم است كه اين سخنان تلقين شده به شماست اما:
  مذهب اسلامي وقتي پيدا شد كه ضرورت بررسي ان احساس شد اگر بر سر معارف اعتقادي دين اختلافي وجود نداشت مذاهب هم بوجود نمي امد
  در عصر پيامبر صلي الله عليه و اله اختلافات اعتقادي نبود پس از رحلت ان بزرگوار اختلاف بر سر خلافت و امامت اغاز شد و به مذهب شيعه و سني تبديل شد خلا حجت و رهبر اعتقادي مورد قبول همه مسلمين نخستين اختلاف و پيدايش مذاهب بود در زمان حيات ان بزرگوار به دليل دسترسي به وحي و حضور ان حضرت چندان اختلافاتي نبود و با مراجعه به پيامبر بزرگوار صلي الله عليه و اله برطرف ميشد اما با رحلت ايشان منازعات اعتقادي اشكار شد بر سر مكان قبر ان حضرت و يا اينكه ايا ان حضرت مثل حضرت عيسي به اسمان رفته و غيره......... اما مهمترين ان نزاع ديني بر سر امامت و خلافت پيامبر صلي الله عليه و اله بوجود امدو گروه مارقين و خوارج هم كساني بودند كه عليه امام خود خروج كردند
  اما شيعه در زمان خود رسول اكرم صلي الله عليه و اله مطرح بوده كساني كه در ان زمان بيانات رسول خدا صلي الله عليه و اله را شنيده بودند و به چشم حقيقت فهميده بودند كه اطاعت از مولا علي عليه السلام همان اطاعت خدا و پيغمبرش است زيرا ميشنيدند از زبان رسول خدا صلي الله عليه و اله كه مكررا ميفرمود : من اطاع عليا فقد اطاعني و من اطاعني فقد اطاع الله و من خالف عليا فقد خالفني و من خالفني و من خالفني فقد خالف الله : كسي كه علي را اطاعت كند مرا اطاعت كرده و كسي كه مرا اطاعت كند خدا را اطاعت كرده و كسي كه علي را مخالفت كند مرا مخالفت كرده و كسي كه مرا مخالفت كند خدا را مخالفت كرده
  اما اهل سنت از چه وقت مطرح شده ؟ كدام سنت ؟كدام روش ؟ سنتي كه مرزي بين حق و باطل نداشته باشد و سنتي كه تبعيت از سفارش پيامبر صلي الله عليه و اله و حديث موثق و متفق عليه مسلمين كه ثقلين است نداشته باشند ؟ اين چه مسلماني است كه عترت را كنار بگذارد و والي مردم را به غير اهلش بسپارد ؟همان صحابه بودند كه پيام غدير پيامبر خدا صلي الله عليه و اله را شنيدند اما زود به دست فراموشي سپردند !
  در زمان حيات پيامبرصلي الله عليه و اله پيرو ان واقعي شيعيان بودند كه به معناي پيرو است
  اما ان گروهي كه پس از وفات پيامبر صلي الله عليه و اله هنگامي كه مولا امير المومنين علي عليه السلام و بني هاشم و گروهي از بزرگان صحابه مشغول خاك سپاري پيامبر صلي الله عليه و اله بودند از مهاجر و انصار در سقيفه بني ساعده جمع شدند و به نزاع بر سر خلافت پرداختند به استدلال شما اهل سنت واقعي بودند ديگه ! كه دادگاهي بدون شهود تشكيل دادند كه مولا علي عليه السلام و شيعيان او كه گرد او جمع شده بودند در اين دادگاه حضور نداشتند و انان بدون حضور اين بزرگان و صحابه هاي گرام راي دادند و تصميم گرفتند و اين حكم از ظالمانه ترين قضاوتها بود ! بسي بدتر از گلوله و ترور و زندان براي او و شيعيان او بود !
  حالا شما بفرماييد كه شما مدعي هستيد اهل سنت واقعي و يا شيعه واقعي هستيد!!! ان زمان اهل سنت واقعي در بين اين نزاع و اختلافات چه گلي به ثمر رساندند ! جز مخالفت با مولا علي عليه السلام كه تا اين قرن اشتباهات انان دامنگير مسلمانان شده و موجب شده گروهي از مسلمانان 1400 سال فريب بخورند و نسل در نسل در گمراهي اشكار بمانند ! اين حق مولا امير المومنين علي عليه السلام قطعا در قيامت از مخالفين و تابعين انان باز خواست مي شود
  اما در مورد برقعي و قلمداران و طباطبايي اغراق نكنيد كجا اين اقاي برقعي عالم و فاضل بود ؟شما در جاي ديگر در مورد اقاي برقعي بحث كرديد اين بحث را هم مكررا ميخواهيد در اينجا ادامه دهيد ؟!
  در ضمن ناديده گرفتن كشتار و ترور و شكنجه شيعيان در طول قرنها و در اين قرن كنوني به دور از انصاف است
  به اميد روزي كه همه اهل سنت به حقيقت اسلام بپيوندند  • رسول اكرم صلي الله عليه واله فرمودند:يا علي الم تسمع قول الله تعالي ان الذين ءامنوا و عملوا الصالحات اولئك هم خير البرية هم شيعتك وموعدي و موعدكم الحوض اذا اجتمعت الامم للحساب تدعون غرا محجلين و الذي نفسي بيده ان هذا و شيعته لهم الفائزون يوم القيامةو يا علي انت و شيعتك خير البريةتاتي يوم القيامة انت و شيعتك راضين مرضيين و ياتي عدوك غضبانا مقمحين

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  339
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  541  بسم الله
  با سلام
  واقعا فکر نمی کردم با این سخنان دل دوستان اینقدر رنجیده شود من که چیزی نگفتم گفتم بهترین راه وحدت همین است که همه خود را مسلمان بنامیم نگفتم که شیعه یا سنی دست از عقاید خود بردارند
  جناب صدرا و محمد امین من که چیزی بر ضد شیعه ننوشتم که این همه مطلب بر حقانیت شیعه نوشتی
  نقل قول نوشته اصلی توسط صدرا نمایش پست ها
  میتوانید بگوئید این آیت الله العظمی برقعی که شما شیفته ایشان شده اید چه کسی هستند و چند سال در حوزه درس داده اند؟ و چقدر شاگرد تربیت کرده اند و قبرشان الان در کجا هست.؟؟؟!!!!
  اگر طالب هستید همه ی مدارک مجتهد بودن و تحصیل و کتب ایشان را ذکر خواهم کرد ولی قبر ایشان نمی دونم چون من دنبال قبر و این ها نمی گردم چون اندیشه اوست که امروز مهم است نه جسد وی.
  نقل قول نوشته اصلی توسط محمد امين نمایش پست ها
  اما در مورد برقعي و قلمداران و طباطبايي اغراق نكنيد كجا اين اقاي برقعي عالم و فاضل بود ؟شما در جاي ديگر در مورد اقاي برقعي بحث كرديد اين بحث را هم مكررا ميخواهيد در اينجا ادامه دهيد ؟! در ضمن ناديده گرفتن كشتار و ترور و شكنجه شيعيان در طول قرنها و در اين قرن كنوني به دور از انصاف است
  دوست عزیز کشته شدن هر کس در هر کجا محکوم است اما در نظامی که ادعای پیروی از مولای متقیان را دارد عجیب است.
  نقل قول نوشته اصلی توسط محمد امين نمایش پست ها
  به اميد روزي كه همه اهل سنت به حقيقت اسلام بپيوندند
  آمین

 16. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  3,035
  حضور
  58 روز 18 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11019  نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
  بسم الله
  با سلام
  واقعا فکر نمی کردم با این سخنان دل دوستان اینقدر رنجیده شود من که چیزی نگفتم گفتم بهترین راه وحدت همین است که همه خود را مسلمان بنامیم نگفتم که شیعه یا سنی دست از عقاید خود بردارند
  جناب صدرا و محمد امین من که چیزی بر ضد شیعه ننوشتم که این همه مطلب بر حقانیت شیعه نوشتی

  اگر طالب هستید همه ی مدارک مجتهد بودن و تحصیل و کتب ایشان را ذکر خواهم کرد ولی قبر ایشان نمی دونم چون من دنبال قبر و این ها نمی گردم چون اندیشه اوست که امروز مهم است نه جسد وی.

  دوست عزیز کشته شدن هر کس در هر کجا محکوم است اما در نظامی که ادعای پیروی از مولای متقیان را دارد عجیب است.

  آمین
  أقاي عقيل بي زحمت مدرك ايت الله العظمي بودن و كشته شدن در نظام جمهوري اسلامي را ارائه بفرمائيد مستفيض شويم
  ویرایش توسط صدرا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۷ در ساعت ۰۰:۵۲

 17. صلوات


 18. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  339
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  541  به نام خدا و عرض سلام
  نقل قول نوشته اصلی توسط صدرا نمایش پست ها
  أقاي عقيل بي زحمت مدرك ايت الله العظمي بودن و كشته شدن در نظام جمهوري اسلامي را ارائه بفرمائيد مستفيض شويم
  البته مدارك زياد است اما به بعضي از أنها اشاره مي كنم
  نقل از كتاب خود ايشان
  متن اجازه نامه های اجتهاد به برقعی
  كه تعدادي از آنان برايم تصديق اجتهاد نوشته‌اند كه از آن جمله‌اند:
  «محمد بن رجب علي تهراني سامرايي» مؤلف كتاب «الإشارات و الدلائل في ما تقدم و يأتي من الرسائل» و «مستدرك البحار» كه ايشان در خاتمه اجازة استادش برايم اجازه‌اي نوشت و متن اجازه ايشان به اين حقير چنين است.

  بسم الله الرحمن الرحيم
  الحمد لله رب العالمين والصلوة على عباده الذين اصطفى محمد وآله الطاهرين وبعد فيقول العبد الجاني محمد بن رجبعلي الطهراني عفى عنهما وأوتيا كتابهما بيمينهما قد استجازني السيد الجليل العالم النبيل فخر الأقران والأمائل الابوالفضل البرقعي القمي أدام الله تعالي تأييدهرواية ما صحت لي روايته وساغت لي إجازته ولما رأيته أهلاً لذلك وفوق ما هنالك إستخرت الله تعالى وأجزته أن يروي عني بالطرق المذكورة في الاجازة المذكورة والطرق المذكورة في المجلد السادس والعشرين كتابنا الكبير مستدرك البحار وهو على عدد مجلدات البحار لحبرنا العلامه المجلسي قدس سره وأخذت عليه ما أخذ علينا من الاحتياط في القول والعمل إن لا ينساني في حيوتي وبعد وفاتي في خلواته ومظان استجابة دعواته كما لا أنساه في عصر يوم الاثنين الرابع والعشرين من رجب الاصب من شهور سنه خمس و ستين بعد الثلاثمائه وألف حامداً مصلياً مستغفراً.

  حاج شيخ آقا بزرگ تهراني مؤلف كتاب «الذريعه الي تصانيف الشيعه» اجازه زير را براي اين حقير نوشته است:
  بسم الله الرحمن الرحيم و به ثقتي
  الحمد لله وكفى والصلاة والسلام على سيدنا ومولانا ونبينا محمد المصطفي وعلى أوصيائه المعصومين الائمه الأثني عشر صلوات الله عليهم أجمعين إلى يوم الدين.
  و بعد:
  فإن السيد السند العلامة المعتمد صاحب مفاخر والمكارم جامع الفضائل والمفاخم المصنف البارع والمؤلف الماهر مولانا الأجل السيد ابوالفضل الرضوي نجل المولى المؤتمن السيد حسن البرقعي القمي دام أفضاله وكثر في حماة الدين أمثاله قد برز من رشحات قلمه الشريف ما يغنينا عن التقريظ والتوصيف قد طلب مني لحسن ظنه إجازة الروايه لنفسه ولمحروسه العزيز الشاب المقبل السعيد السديد السيد محمد حسين حرسه الله من شركل عين فأجزتهما أن يرويا عني جميع ما صحت لي روايته عن كافّة مشايخي الأعلام من الخاص والعام وأخص بالذكر اول مشايخي وهوخاتمة المجتهدين والمحدثين ثالث المجلسيين شيخنا العلامه الحاج الميرزا حسين النوري المتوفي بالنجف الأشرف في سنه 1320 فليرويا أطال الله بقائهما عني عنه بجميع طرقه الخمسه المسطورة في خاتمة كتاب مستدك الوسائل والمشجرة في مواقع النجوم لمن شاء وأحبّ مع رعاية الاحتياط والرجاء من مكارمهما أن يذكراني بالغفران في الحياة وبعد الممات، حررته بيدي المرتعشه في طهران في دار آية الها المغفور له الحاج السيد احمد الطالقاني وأنا المسيء المسمي بمحسن والفاني الشهير بآقا بزرگ الطهراني في سالخ ربيع المولود 1382 (مهر)

  عبدالنبي نجفي عراقي رفسي مؤلف كتاب «غوالي اللئالي در فروع علم اجمالي» و كتب كثيره ديگر كه از شاگردان «ميرزا حسين ناييني» بوده است. برايم متن ذيل را نوشته است:
  بسم الله الرحمن الرحيم
  الحمد لله رب العالمين الذي فضل مداد العلماء علي دماء الشهداء والصلاة والسلام على محمد وآله الأمناء وعلى أصحابه التابعين الصلحاء إلى يوم اللقاء.
  امابعد:
  مخفي نماندكه جناب مستطاب عالم فاضل جامع الفضايل والفواضل قدوة الفضلاء و المدرسين معتمد الصلحاء والمقربين عماد العلماء العالمين معتمد الفقهاء والمجتهدين ثقة الاسلام و المسلمين آقاي آقاسيد ابوالفضل قمى طهراني معروف و ملقب بعلامة رضويسنين متماديه در نجف اشرف در حوزه دروس خارج حقير حاضر شدند و نيز در قم سالهاي عديده بحوزه دروس اين بنده حاضر شدند براي تحصيل معارف الهيه و علوم شرعيه و مسايل دينيه و نواميس محمديه پس آنچه توانست كوشش نمود فكد وجد واجتهد تا آنكه بحمد الله رسيد بحد قوه اجتهاد و جايز است از براي ايشان كه اگر استنباط نمود احكام شرعيه را بنهج معهود بين أصحاب رضوان الله عليهم اجمعين عمل نمايند بآن، واجازه دادم ايشان را كه نقل روايه نمايد از من بطرق نه گانه كه براي حقير باشد بمعصومين عليهم السلام و نيز اجازه دادم وى را در نقل فتاوي كما اينكه مجاز است كه تصرف نمايد در امور شرعيه كه جايز نيست تصدي مگر باجازه مجتهدين و مجاز است در قبض حقوق ماليه و لا سيما سهم امام ؛ و تمام اينها مشروط است بمراعات احتياط و تقوي.
  بتاريخ ذي‌الحجه الحرام في سنه 1370 من الفاني الجاني نجفي عراقي.
  (مهر)

  آيت الله سيد ابوالقاسم كاشاني نيز برايم تصديق اجتهاد نوشت كه متن آن را ذيلاً نقل مي كنم:
  بسم الله الرحمن الرحيم
  الحمد لله رب العالمين والصلاة على رسوله وعلى آله الطاهرين المعصومين وبعد: فان جناب العالم العادل حجة الاسلام والمسلمين السيد ابوالفضل العلامه البرقعي الرضوي قد صرف أكثر عمره الشريف في تحصيل المسائل الأصوليه والفقهيه حتى صار ذا القوة القدسيه من رد الفروع الفقهيه إلى أصولها فله العمل بما استنبطه وإجتهده ويحرم عليه التقليد فيما استخرجه وأوصيه بملازمة التقوى ومراعاة الاحتياط والسلام عليه وعلينا وعلى عباد الله الصالحين.
  الأحقر ابوالقاسم الحسيني الكاشاني
  (مهر)
  نقل قول نوشته اصلی توسط صدرا نمایش پست ها
  كشته شدن در نظام جمهوري اسلامي را ارائه بفرمائيد مستفيض شويم
  ایشان 5 سال قبل از مرگشان ترور شدند ولی از آن جان سالم به در بردند ولی به بیماری های زیادی مبتلا گشتند و بعد از ترور در سن 80 سالگی چندین بار به زندان افتادند و حتی به یزد هم تبعید شدند و بر اثر همین رنج ها شهید شدند و در ضمن قبر ایشان در روستای کن فکر کنم از حومه ی تهران است.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 13
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۴/۱۲, ۱۸:۱۲
 2. پاسخ: 31
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۲۹, ۲۳:۴۲
 3. چرا هرچي به خدا نزديكتر ميشم اون از من دورتر ميشه
  توسط مرضيه - ف در انجمن حکایات و توصیه های اخلاقی
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲, ۲۱:۲۰
 4. همسرم از لحاظ مهر و محبت سرده چيكار كنم؟
  توسط اميرعباس در انجمن آسیب شناسی و آسیب زدایی
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۵/۱۲, ۱۷:۰۶
 5. پاسخ: 49
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۲/۰۴, ۱۱:۵۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود