صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زنم به من ظلم کرده ، چیکار کنم؟

نوشته
    30
    حضور
    9 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

زنم به من ظلم کرده ، چیکار کنم؟

سلام دوستان عزیز

یکی با من درد و دل کرده و گفته :

زنم 38 سالشه و یه دختر دبیرستانی دارم چند وقتی بود که رفتار های مشکوکی داشت موبایلش رو ویبره می ذاشت من حساس شدم و چند ماه پی گیری کردم فهمیدم با یه پسر 24 ساله ارتباط داره اما نمی دونستم در چه حدی ! به خودش هم چند بار گفتم نصیحت کردم اما منکر می شد.

به یکی از همسایه ها سپردم که هر وقت من سر کار هستم و پسره اومد یا زنم بیرون رفت بهم خبر بده !

یه روز بهم زنگ زد که پسره اومده در خونه خانمت رو سوار ماشین کرده دو نفری رفتند !

رفتم دنبالشون دیدم پسره شاگرد مغازه است بعد تعطیلی مغازه باهم رفتن تو مغازه و چند ساعتی باهم بودن منم پلیس رو خبر کردم اومدن و گرفتنشون خلاصه رفتن دادگاه و براشون شلاق بریدن و هر دو رو شلاق زدن .

وقتی اومدیم خونه دعوامون شد زنم رفت مهریه اش رو گذاشت اجرا ؛ از دادگاه اومدن تمام زندگیم رو مغازه ام رو دار و ندار منو توقیف کردن .

آخه من چه گناهی کردم که باید این طور تقاص پس بدم ! من بدبخت که داشتم زندگیم رو می کردم کار می کردم یه لقمه نون در میاوردم این زنم بود که خیانت کرد جنایت کرد زندگی رو خراب کرد منو بیچاره کرد الان من بد بخت باید تقاص پس بدم ؟ من چه گناهی کردم که مرد یه زندگی نکبت شدم ؟ این چه ظلمیه در حق من ؟!

دوستان من چی باید جواب بدم چیجوری دلداریش بدم ؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ در ساعت ۰۸:۱۸

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

زنم به من ظلم کرده ، چیکار کنم؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما پرسشگر محترم و همه بزرگوراني كه بحث را مي خوانند.
    اگر آيات و روايات مربوط به ازدواج و خواستگاري را بررسي كنيم مي بينيم كه تأكيد زيادي روي تحقيق، رعايت تناسب ها و هم كفو بودن و توجه به خانواده فرد، كشف سطح و عمق دينداري و اخلاق طرف و...شده است. از سويي نيز توصيه شده كه مهريه را سنگين نگيريم.
    نيز تأكيد شده كه در معاشرت ها و نشست و برخاست ها دقت كنيم، با هر كسي رفت و آمد نكنيم، هر رسانه اي ( مكتوب يا تصويري و...) را به خانه راه ندهيم براي معنويت خانواده برنامه ريزي كنيم.
    به عنوان نمونه به اين حديث دقت كنيد: پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند ياران حضرت مسيح (عليه السلام) گفتند با چه كسي نشست و برخاست كنيم. فرمودند با كسي كه سه خصوصيت داشته باشد:
    اول: ديدارش شما را به ياد آخرت بيندازد
    دوم: سخنانش بر علم مفيد شما بيفزايد
    سوم: رفتارش شما را بر انجام كارهاي آخرت ترغيب كند.

بسياري از ما اين دستورات اسلام را در عمل اجرا نمي كنيم.
    من به عنوان مشاور با تجربه اي كه دارم نمي توانم با چند سطر بالا واقعا جواب كاملي بدهم. چرا كه بعيد مي دانم كه مرد هم وظايف خودش را تمام و كمال انجام داده باشد و غالبا در خيانت ها سهمي هم براي مرد است. اما اساسا رفتار اين خانم را از نظر حقوقي و اسلامي و انساني و اخلاقي مردود است حتي اگر شوهرش بدترين فرد هم باشد.

آزمايش انسان ها
    در سوره ملك مي خوانيم خداوند شما را خلق كرد تا مشخص شود در ميدان آزمايش دنيا كدام بهترين و نيكوترين عمل را انجام مي دهيد و مي درخشيد
    انسان ها در زندگي آزمايش مي شوند برخي به مقام، برخي به ثروت و برخي به شهوت، برخي به ناباروري، برخي به تأخير در ازدواج و يا نداشتن هم كفو در زندگي و...
    حتي برخي از ائمه ما (عليهم السلام) به توطئه و مكر همسرشان مسموم و شهيد شدند.

مهريه زن
    مهريه زن بعد از عقد به عهده شوهرش است. يعني زن از قبل مهريه اش را طلب داشته است و بدهي مرد ربطي به خيانت فعلي او ندارد. همان گونه كه اگر مردي خيانت كند از نظر حقوقي قانون، حق طلاق را به زن نداده است.
    با اين حال اسلام و رهبران ديني بر مهريه سبك در كنار هم كفو بودن تأكيد دارند ولي متأسفانه گاهي خود خانواده خواستگار بدون توجه به استطاعت مالي راحت مهريه سنگيني در نظر مي گيرند و اين را بافرهنگ و با كلاس بودن در نظر مي گيرند.

تماس با دو حقوق دان
    امروز با دو حقوق داد تماس گرفتم درباره اين كيس با آنها مشورت كردم. آنها ضمن بيان نكات بالا مي گفتند. ما اينجا تنها كمكي اگر از دست مان بر آيد اين است كه با گفتگو بتوانيم مبلغ مهريه را با رضايت كاهش دهيم و مبالغ قسط مهريه را كمتر كنيم.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

علاقه
    رفتن به سامرا
    نوشته
    1,324
    حضور
    26 روز 9 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    284
    آپلود
    31
    گالری
    214
    صلوات
    4349

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

=================================

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم حرم نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

یکی با من درد و دل کرده و گفته :

زنم 38 سالشه و یه دختر دبیرستانی دارم چند وقتی بود که رفتار های مشکوکی داشت موبایلش رو ویبره می ذاشت من حساس شدم و چند ماه پی گیری کردم فهمیدم با یه پسر 24 ساله ارتباط داره اما نمی دونستم در چه حدی ! به خودش هم چند بار گفتم نصیحت کردم اما منکر می شد.

به یکی از همسایه ها سپردم که هر وقت من سر کار هستم و پسره اومد یا زنم بیرون رفت بهم خبر بده !

یه روز بهم زنگ زد که پسره اومده در خونه خانمت رو سوار ماشین کرده دو نفری رفتند !

رفتم دنبالشون دیدم پسره شاگرد مغازه است بعد تعطیلی مغازه باهم رفتن تو مغازه و چند ساعتی باهم بودن منم پلیس رو خبر کردم اومدن و گرفتنشون خلاصه رفتن دادگاه و براشون شلاق بریدن و هر دو رو شلاق زدن .

وقتی اومدیم خونه دعوامون شد زنم رفت مهریه اش رو گذاشت اجرا ؛ از دادگاه اومدن تمام زندگیم رو مغازه ام رو دار و ندار منو توقیف کردن .

آخه من چه گناهی کردم که باید این طور تقاص پس بدم ! من بدبخت که داشتم زندگیم رو می کردم کار می کردم یه لقمه نون در میاوردم این زنم بود که خیانت کرد جنایت کرد زندگی رو خراب کرد منو بیچاره کرد الان من بد بخت باید تقاص پس بدم ؟ من چه گناهی کردم که مرد یه زندگی نکبت شدم ؟ این چه ظلمیه در حق من ؟!

دوستان من چی باید جواب بدم چیجوری دلداریش بدم ؟
    سلام

از نظر روحی نکات استاد حامی رو بهش بگید.

اما از نظر حقوقی اطلاعات و جزئیات بیشتری می خواهد،حضوری با چند حقوق دان خبره مشورت کند ببیند چه می گویند؛به هر حال راه دارد، این جا محیط مجازی هست و ممکن است راهنمایی غلطی شود ،ولی به عقیده من راه دارد،می شود کار هایی کرد ،این هم بسته به سطح اطلاعات حقوقی و تجربه اشخاص دارد که چه راهی را پیشنهاد بدهند،چون باز هم ممکن است راهی باشد اما در مرحله عمل با مشکل مواجه شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    در سوره ملك مي خوانيم خداوند شما را خلق كرد تا مشخص شود در ميدان آزمايش دنيا كدام بهترين و نيكوترين عمل را انجام مي دهيد و مي درخشيد
    انسان ها در زندگي آزمايش مي شوند برخي به مقام، برخي به ثروت و برخي به شهوت، برخي به ناباروري، برخي به تأخير در ازدواج و يا نداشتن هم كفو در زندگي و...
    سلام استاد حامی

جمله زیبایی بود،انسان ها آزمایش می شوند.

اما به نظر شما اشخاص در چنین شرایط روحی و روانی چه کارهایی باید انجام بدهند،چه پیشنهاد هایی دارید؟

9. صلوات ها 4

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

نمیدونم چرا باورم نمیشه

واقعن میشه تا این حد وقیح بود؟؟؟

خیانت کنی بعد یه چیزم طلبکار باشی
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

11. صلوات ها 10

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

با سلام

ضمن احترام به تمام بانوان ولی وقتی آدم این چیزا رو می شنوه کمتر یه خانم مومن و پوشیده و مذهبی رو تصور میکنه، شایدم اصلا همچین شخصی تو ذهن آدم نیاد

البته خدایی نکرده برداشت بد نشه از حرفام، ما بیشتر خانم هامون چه مذهبی چه غیر مذهبی از این لحاظ پاک هستن و از همچین وصله هایی مبرا، شکر خدا

ولی منظورم اینکه بالاخره اگه آدم یکم پاش بلرزه و مخصوصا زمینه جذب جنس مخالف رو برای خودش فراهم کنه بیشتر امکان داره تو این دامی که شیطان براش پهن کرده بیفته

این دوستتون هم به عنوان شوهر خیلی وظایف داشتن که اگه عمل کرده بودن، به احتمال خیلی زیاد خانمشون تو این راه نمی رفتن، البته اینا توجیهی برای کار ایشون نیست

من ایشون رو نمی شناسم، ولی آقایونی که با افتخار و گاهی با اصرار خانمشون رو به هزار و یک قلم می آرایند و تو کوچه و خیابون راه می ندازن تا همه ببینن زنشون از زن های مردم چیزی کم نداره!!!یا اصلا پوشش خانمشون براشون مهم نیست و جو روشن فکری گرفتسشون که زن باید در پوشش آزاد باشه، باید اینم گوشه ذهنشون باشه که تمام اون آقایونی که خانمشون رو می بیین زن ندارن و اگه بویی از ایمان نبرده باشن حتما درصدد ارتباط با این خانم که خودش رو گذشته تو ویترین برمیان

این مرده که رو زنش ارزش و قیمت می زاره(البته اول و آخر خداست)

چیزای باارزش و گرون قیمت رو هرگز تو دید همه ی آدما نمی زارن، حتی طلافروشی ای لوکس هم که بری بهترین طلاهاشون رو فقط به مشتری های خاصشون نشون می دن، هرچند که ارزش زن خیلی بالاتر از طلاست

ولی یه مرد می تونه زنش رو بی ارزش تر از حتی یه عروسک اسباب بازی پشت ویترین که خیلیا توان خریدنش رو دارن بکنه

و وای به حال این آقایون چه تو این دنیا چه اون دنیا

البته من بازم می گم منظورم دوست شما نبود، شاید ایشون واقعا اینجوری نبودن ولی خب کم نیستن این آقایون دور و اطراف همه ی ما
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

13. صلوات ها 8

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

من بودم سر زنه را میبریدم.چقدر اینجور اتفاقا منظور ارتباط با زن شوهر دار تو جامعه زیاد شده.توی خارج مخصوصا امریکا هم اونجور که من فهمیدم زیاده این مطلب.انسان ها کم کم دارن حیوون میشن.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

15. صلوات ها 7

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    من بودم سر زنه را میبریدم..
    با تمام افکار فمینیستی

به نظرم این بهترین و درست ترین و عالی ترین راه حله

کاملنم دارم جدی میگم
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

17. صلوات ها 4

نوشته
    30
    حضور
    9 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
    با تمام افکار فمینیستی

به نظرم این بهترین و درست ترین و عالی ترین راه حله

کاملنم دارم جدی میگم

یه خانم این طور بگه خیلی عجیبه

ای کاش این بنده خدا رو می دیدید واقعا داغون بود دلم خیلی براش سوخت نمی دونست چیکار کنه ببچاره بیچاره به معنای واقعی کلمه !!

19. صلوات ها 2

نوشته
    30
    حضور
    9 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    من بودم سر زنه را میبریدم.
    اون زمان قدیم بود که غیرت ها زیاد بود و یه قبیله پشت سرت بودن می تونستی این کار رو بکنی نمی خوام بگم این کار درسته اما اگه این کار رو بکنی بدبخت تر که می شی هیچی بچه های بی مادر بی پدر هم می شن

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 47

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری