جمع بندی در فکر جنابت و جنب شدن!

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
در فکر جنابت و جنب شدن!

با سلام بر کارشناسان عزیز
این فکر جنب خیلی من را ازار می دهد چطور میشه کنترل اش کرد؟؟؟
مثلا توی یک روز خاصی که میخوام برم مسافرت یا ..... :رور قبل اش توی فکر جنب هستم و شب که میخوام و صبح بلند میشم این حالت به من دست میده!!! همیشه همینطوری هست!!! یعنی زمانیکه فکر اش می کنم اینطوری میشه !! ایا به خاطر تلقین هست یا استرس یا فکر ؟؟ چطوری میشه درمان اش کرد؟؟؟
نمیدانم منظور را متوجه شدید یا نه!!

سپاس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

j.shapoor;621512 نوشت:
مثلا توی یک روز خاصی که میخوام برم مسافرت یا ..... :رور قبل اش توی فکر جنب هستم و شب که میخوام و صبح بلند میشم این حالت به من دست میده!!! همیشه همینطوری هست!!! یعنی زمانیکه فکر اش می کنم اینطوری میشه !! ایا به خاطر تلقین هست یا استرس یا فکر ؟؟ چطوری میشه درمان اش کرد؟؟؟

سپاس

بسمه تعالی
به نظر می رسد که همه فاکتورهای مورد اشاره جنابعالی، یعنی هم اضطراب و هم تلقین و فکر در بروز جنابت شما دخیل هستند!
در تحلیل این موضوع می توان گفت، اینکه شما نسبت به احتلام حساس هستید ( ممکن است متاثر از وسواس باشد)، باعث می شود ذهن و فکر شما به این مسئله متمرکز و معطوف شود، و از آنجایی که خواب، فرصت بروز و انعکاس افکار است، این حساسیت و اضطراب با احتلام برون ریزی می شود. بنابراین حساست بیشتر، درگیری ذهنی بیشتر را به دنبال دارد و آنچه که در طی روز درگیری ذهنی باشد، زمینه بروز ان در خواب بیشتر خواهد بود. ضمن اینکه تلاقی احتلام با شب مسافرت می تواند ناشی از یک نوع شرطی شدن باشد، به این معنا که در مواردی بر حسب اتفاق بین این دو موضوع همراهی صورت گرفته است و بخاطر این همراهی تصادفی، ذهن شما به صورت اتوماتیک با مطرح شدن مسافرت، احتلام را هم در کنار آن می بیند.

بر این مبنا در کنار اینکه لازم است از عواملی نظیر خوردن غذاهای چرب و پرکالری، خوابیدن با شکم پر، خوابیدن با مثانه پر، لباس نامناسب و... که زمینه احتلام را تشدید می کند، از حساسیت و وسواس به این موضوع خودداری کنید

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم [/]

شاید علائم نیاز به چنین چیزی رو بطور ناقص درک می کنید
یعنی زمانیکه بدن داره برای چنین چیزی اماده میشه ذهن شما معطوف این مساله میشه
همیشه اینطوری نیست که شما فکر کنی و اون بوجود بیاد یه وقتا داره به وجود میاد و شما به فکرش میفتی !!!

خوبه که در اینطور مواقع به فکر نظافت و حفظ طهارت محل خواب و زندگی باشیم تا نجاست
یا سموم بدن به اطراف منتقل نشه ...[/]

شاید به دلیل زیاد خوابیدن شما باشه چون معمولا وقتی زیاد میخوابم این ریختی میشم بعد یه چیزایی خوندم من دوستان میدونن متخصصا بگن این خوردن آبلیمو بودو مینشوتیم با آبلیمو یه چیزی را بعد میخوردیم بعد موقع خواب یه دعا رو میخوندیمو توش احتلام اینا بود بعد هم با دست مینوشیتیم یا علی رو سینه ببخشید کلا ناقص بود یاد آوری کردم:ok:

با سلام
در مورد احتلام عوامل مختلفی می تونه تاثیر بزاره اما برای پیشگیری از آن یک سری اعمال هست که با تجربه شخصی برطرف و خیلی کم شده:
1.فکر و استرس محتلم شدن رو از خودتون دور کنید.
2.با وضو بخوابید.
3.دعای احتلام و یا هر دعا بصورت فارسی از خدا کمک بخواهید و به او پناه ببرید از شر شیطان و اطمنیان قلبی به در پناه خدا بودن رو بعد از دعا داشته باشید.
4.سوره کافرون،توحید،فلق و ناس رو بخونید.
و اگر تونستید اعمالی رو که برای قبل از خواب نقل شده انجام بدید.
با سپاس
در پناه حق

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

ادعیه رو باید تا حد رسیدن به حضور قلب دنبال کرد . در این صورت میتونه کاملا موثر باشه تا ما
اون فعالیتی که در حین جنب شدن , ظرف چند ثانیه به وجود میاد رو
با اعمال لطیف تری مثل ذکر و یاد خدا دنبال کنیم
خیلی ام خوبه اما به شرطی که ناقص رها نشه
تا عنایت یا شفاعتی بشه

ما وقتی حضور ذهن نداریم حضور قلب معنا پیدا نمیکنه !
که بخواد به بدن ما رسیدگی کنه ...

همین ابلیمو که در بالا بهش اشاره شده خودش به نوعی سم زداست
به باز شدن ذهن و قلب کمک زیادی میکنه و شاید همین امر درصد نیاز به احتلام رو کم کنه

احتلام رحمانی بر خلاف خود ارضایی و تحریک های نادرست فشار چندانی به وجود نمیاره
ما دیدیم کسی که خود ارضایی میکنه گاها چهره اش طوری شده که تحت فشار روانی انگار تمام عضلات سر و گردنش گرفته و اصلا حال و وضع مناسبی نداره ...

خلاصه همه اش بازی شیطان نیست
ولی گاها ممکنه درش دخالت بشه

میخوام بگم اگر پیش اومد خودتون زیاد سرزنش نکنید ولی روی خوب و بدش حساس باشید .

اگر در تشخیص خوب و بد دقیق باشیم
میتونیم احتلام درست یا نا درست رو تشخیص بدیم و حتی با شوک ذهنی مخالفت , از خواب بیدار بشیم
مثلا یکی در خواب خودش رو با موجودی مثل خرس یا انسانی خبیث میبینه و در اون حین ممکنه که به حالت جنب برسه
چون چندان عاقلانه نیست و ازون طرف ممکنه منبعد ارتباط ذهنی ما با اون موجود بیشتر بشه
(چون چیزیه که موجب یه ارامش کاذب یا حقیقی در وجود ما بوده ) پس بهتره که دعا کنیم اون ارتباط یا خواب قطع بشه و ادامه پیدا نکنه ...[/]

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

مساله دیگه که میخواستم در تاپیک دیگر مطرح کنم

ظرفیت فضا یا محفظه ی اون مایع در بدن ماست که ممکنه گنجایش کافی نداشته باشه
همینطور به یاد داشتن امر نیاز به همسر و غیره ...

اما در کل فکر میکنم در جامعه ای که راحتی ازدواج و زاد و ولدی سالم وجود داشته باشه
احتلام یک جور افت یا اسراف به حساب بیاد و برای بزرگان امر به ازدواج و رابطه حسنه و سالم با همسر دارن.

ولی وقتی برای کسی امکانش وجود نداشته و لازمه که بدنش تخلیه بشه
اون راهکار . یکی از بهترین راه حل ها به حساب میاد و خدا رو شکر
عوارض و عواقب بد فحشا و خود ارضایی و امثال اینها رو نداره ...

هر آب بدونه تغییر و تعویضی که از جریان بوجود میاد
دیر یا زود فاسد میشه و ممکنه کثیف و مسموم بشه ...

مگر اینکه با تحرک و شرایط مناسب به جریان بیفته
حالا با ورزش یا کار مداوم و سالم یا همسرداری
و شاید همه اینها ...
[/]

j.shapoor;621512 نوشت:

سپاس

نمیدونم منظورت رو درست متوجه شدم یا نه ولی شاید یه جورایی حس ششم و .... داری. منم معمولا قبلش یک حس خاصی بهم دست میده و انگار بهم الهام میشه(چه خبر خوشی :khandeh!:). احتمالا دلیل علمی و مربوط به پیام های عصبی هم داشته باشه. اگر داستان این جوریه که عادیه ولی اگر هر بار که ارادی هم به این موصوع فکر می کنی و این حالت واست رخ میده احتمالا باید با متخصص صحبت کنی.

برای دوری از جنابت در زمان هایی که ابتلا به اون مشکل ساز میشه بایستی تا حد امکان از فکر کردن در مورد مشائل ج-ن-س-ی خودداری کنید. البته یه دعا هم هست که می‌تونید ازش استفاده کنید.

این وسواس فکریه....

باید افکارت رو تطهیر کنی...مثل یه جارو برقی باید افکارو تمیز کنی...از جناب سینا کمک بگیر

اگه وزن بالایی داری و در ضمن ، فعالیت ورزشی هم می کنی زیاد نگران نباش
کلا این حالت برای جوون های با وزن بالا بیشتر پیش میاد.
به قول دوستمون اگه حس شیشمت بهت میگه که خبرایی هست قبل خواب اندام جنسیتون رو با آب سرد شستشو بدین ، خوبه

موضوع قفل شده است