صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در فکر جنابت و جنب شدن!

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    75
    حضور
    10 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    283

اشاره در فکر جنابت و جنب شدن!

با سلام بر کارشناسان عزیز
    این فکر جنب خیلی من را ازار می دهد چطور میشه کنترل اش کرد؟؟؟
    مثلا توی یک روز خاصی که میخوام برم مسافرت یا ..... :رور قبل اش توی فکر جنب هستم و شب که میخوام و صبح بلند میشم این حالت به من دست میده!!! همیشه همینطوری هست!!! یعنی زمانیکه فکر اش می کنم اینطوری میشه !! ایا به خاطر تلقین هست یا استرس یا فکر ؟؟ چطوری میشه درمان اش کرد؟؟؟
    نمیدانم منظور را متوجه شدید یا نه!!

سپاس
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۳۲
    یا علی مدد

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

در فکر جنابت و جنب شدن!

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ در ساعت ۱۹:۰۷ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط j.shapoor نمایش پست ها
    مثلا توی یک روز خاصی که میخوام برم مسافرت یا ..... :رور قبل اش توی فکر جنب هستم و شب که میخوام و صبح بلند میشم این حالت به من دست میده!!! همیشه همینطوری هست!!! یعنی زمانیکه فکر اش می کنم اینطوری میشه !! ایا به خاطر تلقین هست یا استرس یا فکر ؟؟ چطوری میشه درمان اش کرد؟؟؟

سپاس
    بسمه تعالی
    به نظر می رسد که همه فاکتورهای مورد اشاره جنابعالی، یعنی هم اضطراب و هم تلقین و فکر در بروز جنابت شما دخیل هستند!
    در تحلیل این موضوع می توان گفت، اینکه شما نسبت به احتلام حساس هستید ( ممکن است متاثر از وسواس باشد)، باعث می شود ذهن و فکر شما به این مسئله متمرکز و معطوف شود، و از آنجایی که خواب، فرصت بروز و انعکاس افکار است، این حساسیت و اضطراب با احتلام برون ریزی می شود. بنابراین حساست بیشتر، درگیری ذهنی بیشتر را به دنبال دارد و آنچه که در طی روز درگیری ذهنی باشد، زمینه بروز ان در خواب بیشتر خواهد بود. ضمن اینکه تلاقی احتلام با شب مسافرت می تواند ناشی از یک نوع شرطی شدن باشد، به این معنا که در مواردی بر حسب اتفاق بین این دو موضوع همراهی صورت گرفته است و بخاطر این همراهی تصادفی، ذهن شما به صورت اتوماتیک با مطرح شدن مسافرت، احتلام را هم در کنار آن می بیند.

بر این مبنا در کنار اینکه لازم است از عواملی نظیر خوردن غذاهای چرب و پرکالری، خوابیدن با شکم پر، خوابیدن با مثانه پر، لباس نامناسب و... که زمینه احتلام را تشدید می کند، از حساسیت و وسواس به این موضوع خودداری کنید
    در فکر جنابت و جنب شدن!
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 2

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

شاید علائم نیاز به چنین چیزی رو بطور ناقص درک می کنید
    یعنی زمانیکه بدن داره برای چنین چیزی اماده میشه ذهن شما معطوف این مساله میشه
    همیشه اینطوری نیست که شما فکر کنی و اون بوجود بیاد یه وقتا داره به وجود میاد و شما به فکرش میفتی !!!

خوبه که در اینطور مواقع به فکر نظافت و حفظ طهارت محل خواب و زندگی باشیم تا نجاست
    یا سموم بدن به اطراف منتقل نشه ...

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

9. صلوات

علاقه
    علاقمه
    نوشته
    269
    حضور
    8 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    74
    صلوات
    825

شاید به دلیل زیاد خوابیدن شما باشه چون معمولا وقتی زیاد میخوابم این ریختی میشم بعد یه چیزایی خوندم من دوستان میدونن متخصصا بگن این خوردن آبلیمو بودو مینشوتیم با آبلیمو یه چیزی را بعد میخوردیم بعد موقع خواب یه دعا رو میخوندیمو توش احتلام اینا بود بعد هم با دست مینوشیتیم یا علی رو سینه ببخشید کلا ناقص بود یاد آوری کردم
    دعای سلامتی
    http://icva.host56.com/up/564618b1a0f9.png
    اونایی که میتونند دعای فرج رو بخونند همونو بخونن بهتره ولی دعای سلامتی هم میخونیم هرکی خواست ساعت ده دعای فرج و سلامتی میخونیم هرکی خواست هر دوتاش یا یکی شو برداره
    و زیارت عاشورا هم میخوانیم
    http://graphic.ir/pictures/__2/___28...1699889872.jpgاینم دعای فرجhttps://sp.yimg.com/ib/th?id=HN.6080...7&pid=15.1&P=0من آواتارمو عوض کردم این آواتار سابغمه

نوشته
    52
    حضور
    7 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    171

با سلام
    در مورد احتلام عوامل مختلفی می تونه تاثیر بزاره اما برای پیشگیری از آن یک سری اعمال هست که با تجربه شخصی برطرف و خیلی کم شده:
    1.فکر و استرس محتلم شدن رو از خودتون دور کنید.
    2.با وضو بخوابید.
    3.دعای احتلام و یا هر دعا بصورت فارسی از خدا کمک بخواهید و به او پناه ببرید از شر شیطان و اطمنیان قلبی به در پناه خدا بودن رو بعد از دعا داشته باشید.
    4.سوره کافرون،توحید،فلق و ناس رو بخونید.
    و اگر تونستید اعمالی رو که برای قبل از خواب نقل شده انجام بدید.
    با سپاس
    در پناه حق
    قسم می‌خورم به اندازه خون‌هایی که در قصاص یحیی بن ذکریا ریخته شد از پیروان قاتلین امام مظلومم حسین بن علی (ع) بکشم.
    لبیک یا مهدی
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    شب آخر چه صمیمانه نگاهی کردی
    من صمیمانه دلم سوخت و تو آهی کردی

12. صلوات

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

ادعیه رو باید تا حد رسیدن به حضور قلب دنبال کرد . در این صورت میتونه کاملا موثر باشه تا ما
    اون فعالیتی که در حین جنب شدن , ظرف چند ثانیه به وجود میاد رو
    با اعمال لطیف تری مثل ذکر و یاد خدا دنبال کنیم
    خیلی ام خوبه اما به شرطی که ناقص رها نشه
    تا عنایت یا شفاعتی بشه

ما وقتی حضور ذهن نداریم حضور قلب معنا پیدا نمیکنه !
    که بخواد به بدن ما رسیدگی کنه ...

همین ابلیمو که در بالا بهش اشاره شده خودش به نوعی سم زداست
    به باز شدن ذهن و قلب کمک زیادی میکنه و شاید همین امر درصد نیاز به احتلام رو کم کنه

احتلام رحمانی بر خلاف خود ارضایی و تحریک های نادرست فشار چندانی به وجود نمیاره
    ما دیدیم کسی که خود ارضایی میکنه گاها چهره اش طوری شده که تحت فشار روانی انگار تمام عضلات سر و گردنش گرفته و اصلا حال و وضع مناسبی نداره ...

خلاصه همه اش بازی شیطان نیست
    ولی گاها ممکنه درش دخالت بشه

میخوام بگم اگر پیش اومد خودتون زیاد سرزنش نکنید ولی روی خوب و بدش حساس باشید .

اگر در تشخیص خوب و بد دقیق باشیم
    میتونیم احتلام درست یا نا درست رو تشخیص بدیم و حتی با شوک ذهنی مخالفت , از خواب بیدار بشیم
    مثلا یکی در خواب خودش رو با موجودی مثل خرس یا انسانی خبیث میبینه و در اون حین ممکنه که به حالت جنب برسه
    چون چندان عاقلانه نیست و ازون طرف ممکنه منبعد ارتباط ذهنی ما با اون موجود بیشتر بشه
    (چون چیزیه که موجب یه ارامش کاذب یا حقیقی در وجود ما بوده ) پس بهتره که دعا کنیم اون ارتباط یا خواب قطع بشه و ادامه پیدا نکنه ...

برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

14. صلوات

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

مساله دیگه که میخواستم در تاپیک دیگر مطرح کنم

ظرفیت فضا یا محفظه ی اون مایع در بدن ماست که ممکنه گنجایش کافی نداشته باشه
    همینطور به یاد داشتن امر نیاز به همسر و غیره ...

اما در کل فکر میکنم در جامعه ای که راحتی ازدواج و زاد و ولدی سالم وجود داشته باشه
    احتلام یک جور افت یا اسراف به حساب بیاد و برای بزرگان امر به ازدواج و رابطه حسنه و سالم با همسر دارن.

ولی وقتی برای کسی امکانش وجود نداشته و لازمه که بدنش تخلیه بشه
    اون راهکار . یکی از بهترین راه حل ها به حساب میاد و خدا رو شکر
    عوارض و عواقب بد فحشا و خود ارضایی و امثال اینها رو نداره ...

هر آب بدونه تغییر و تعویضی که از جریان بوجود میاد
    دیر یا زود فاسد میشه و ممکنه کثیف و مسموم بشه ...

مگر اینکه با تحرک و شرایط مناسب به جریان بیفته
    حالا با ورزش یا کار مداوم و سالم یا همسرداری
    و شاید همه اینها ...

16. صلوات

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

نقل قول نوشته اصلی توسط j.shapoor نمایش پست ها

سپاس
    نمیدونم منظورت رو درست متوجه شدم یا نه ولی شاید یه جورایی حس ششم و .... داری. منم معمولا قبلش یک حس خاصی بهم دست میده و انگار بهم الهام میشه(چه خبر خوشی ). احتمالا دلیل علمی و مربوط به پیام های عصبی هم داشته باشه. اگر داستان این جوریه که عادیه ولی اگر هر بار که ارادی هم به این موصوع فکر می کنی و این حالت واست رخ میده احتمالا باید با متخصص صحبت کنی.

18. صلوات

نوشته
    4
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

برای دوری از جنابت در زمان هایی که ابتلا به اون مشکل ساز میشه بایستی تا حد امکان از فکر کردن در مورد مشائل ج-ن-س-ی خودداری کنید. البته یه دعا هم هست که می‌تونید ازش استفاده کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 52

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری