جلسه آشنایی و معرفی

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جلسه آشنایی و معرفی

با سلام و آرزوی توفیق و بهروزی
- سئوال بنده از حضرتعالی در خصوص جلسه آشنایی قبل از خواستگاری است.
- بنده 30 سال دارم- دارای مدرک لیسانس و کارمند.
- آن خانم محترم هم دارای مدرک لیسانس هستند- 26 سال دارند- هردو اهل تهران هستیم.
- هر دو دارای اعتقادات مذهبی هستیم و همچنین از طرف واسطه به هم معرفی شده ایم.
- قصد ما برگزاری یک جلسه آشنایی و معرفی اولیه و آن هم فقط یک بار و با اطلاع مادر یا خواهر بزرگتر ایشان است.
- من با یک روحانی صحبت کرده ام و گفته اند که اگر این آشنایی، یک جلسه باشد و با اطلاع خانواده ها و بدون هیچ احتمال گناه و سوءاستفاده ای و آنهم در یک مکان عمومی، بنابراین اشکالی ندارد.
- سئوال اصلی بنده مشخصاً این است که آیا میشود این جلسه آشنایی و معرفی را (با رعایت شئونات) در یک پارک و بوستان برگزار کرد؟
- یا اگر نه، پیشنهاد شما برای یک مکان مناسب چیست؟
- و همچنین کیفیت این جلسه باید چطور باشد؟ و چه چیزهایی باید گفته شود و چه سئوالاتی پرسیده شود؟
بسیار متشکر و سپاسگزارم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
همان طور كه آن روحاني گفته اند هر مكاني كه احتمال گناه نباشد مي توان اين جلسه را برگزار كرد حتي در اتاقي كه امكان رفت و آمد ديگران باشد.
اما از نظر روان شناختي نيز بايد توجه كنيد كه هر دو در شرايط راحت باشيد و تمركز لازم بر گفتگو را داشته باشيد و از نظر روحي، حالتان مساعد براي گفتگو باشد و خسته و يا مضطرب نباشد و وقت كافي داشته باشيد.
تذكر: به عنوان مثال مردي كه روزهاي كاري سخت و پرتنشي دارد يا خانمي كه ايام ماهانه اش شروع شده نبايد چنين روزهايي را براي گفتگو در نظر بگيرند
براي گفتگو مرز و حدود مشخص نكنيد. گفتگو بايد تا زماني ادامه يابد كه نسب به افكار، نگرش، ارزش هاي يكديگر شناخت كافي داشته باشيد
البته دقت داشته باشيد كه گفتگو يك بخش از فرايند شناخت را به عهده دارد. تحقيق كافي از همسايه، همكاران، همكلاسي ها، دوستان، معرّفاني آنها معرفي مي كنند، اعضاي خانواده، توجه به نوع پوشش و...بسيار مهم است.
تذكر: در تحقيق بايد دو طرف به اين نتيجه برسند كه همديگر را در شناخت كافي كمك كنند تا تناسب ها و اختلافات كشف شود پنهان كردن اين امور به نفع زندگي مشترك نيست. نيز بايد خانواده ها هشيار باشند كه تحقيق براي كشف تفاوت ها و تناسب ها است نه به معناي اين كه من برترم بنابراين هر دو طرف بايد تحقيق كنند.
پيشنهاد مي كنم كتاب هاي زير را مطالعه كنيد و پرسش هاي لازم را از كتاب رهنمودهايي براي ازدواج جوانان مطالعه كنيد:
دانلود کتاب - مطلع مهر (انتخاب همسر)
دانلود کتاب - مطلع عشق (انتخاب همسر)پندها و نصایح امام خامنه ای به زوج های جوانی
رهنمودهایی برای ازدواج

..................
[=B Nazanin]1. نمودار: همسرگزینی موفق
[=B Nazanin]2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
[=B Nazanin]3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
[=B Nazanin]4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

سلام.ببخشید منم جسارت میکنم بعد استاد حامی نظرم رو میگم ولی تجربم رو عرض میکنم ... بعید میدونم مشکلی داشته باشه و هرجا میتونین قرارتونو بذارین و مهم مباحثیه ک مطرح میکنین فقط درخواستی ک داشتم اینه ک خودتون باشین معیارها و سوال هایی ک جواب میدین ایده آل گرا و خیلی آرمانی نباشه خوب فک کنین و سوالا و جواباتون رو با منطق و درک شرایط بگین نه از روی آرزوهاتون ... و اول خوب خوب گوش کنین ب حرف طرف مقابل و بعد سوال کنین یا جواب بدین ... متاسفانه تویه جلسات آشنایی عموما هرکی حرف خودشو میزنه و کسی ب طرف مقابل گوش نمیده ب جای اینکه دنبال سوال کردن برین با گوش کردن ب حرف طرف مقابل سوالایی ک واستون پیش میاد رو بپرسین ... ان شاالله عاقبت ب خیر بشین ...

سلام. عزیزجان دینداری رو سخت نکنید.
برید یه کافی شاپ یا رستوران ، خونواده ها یه میز بشینن و شما دونفر میز کناری و ...

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

[/]

موضوع قفل شده است