بینش افراطی پسران نسبت به نبودن دختر پاک و عفیف

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بینش افراطی پسران نسبت به نبودن دختر پاک و عفیف

سلام.
اول از همه از همه ی خانوم های باحیا و پاکی که این مطلب رو می خونن عضر خواهی می کنم.
برشی از صحبت های یک ایکس درباره ازدواج:

" 90 درصد دخترا هم دوست پسر داشتن و هرکی که دوست پسر داشته باشه معلومه به بقیه ی چیزاش هم تن میده".

راستیتش وقتی دختر هایی رو می بینم که هنوز 18 سالشون نشده شکل مادرهاشونن دلم هرّی می ریزه پایین.
هنوز دست چپ و راستشو نشناخته کارش شده آرایش کردن و پرسه زدن
پاش که به دانشگاه میرسه، قبل از اینکه بره خودکار بگیره دنبال یه دوست پسره
دوترم با این، دوسال با یکی دیگه. وقتی از دانشگاه میاد بیرون هیچی نیست جز یه بازی خورده.
بزرگتر که میشن تازه می فهمه هیچ خبری از اون پسرا نیست، خودش می مونه و کلاهش
هم خودشو بدبخت کرده و هم این همه پسر رو که از اسم دختر دانشجو به خاطر همین کارهای بعضیا فرارین.
باور کنید خودم عقیدم بر اینه که اگر درست زندگی کنی خدا یکی پاک تر از خودت رو می ندازه تو زندگیت.
اینو که می گی هزارتا خاطره برات می گن که این حرف درست نیست

" یه دوستی دارم ، می گفتن با 30تا دختر ... دیروز که با هم چت می کردیم می گفت دنبال یه دختر خوب می گردم. بهش گفتم خیلی پر رویی که دنبال دختر پاک می گردی. باید فاسد ترینش رو بهت بدن. جواب داد این حرفا کشکه. همیشه بهتریمن دخترا گیر بدترین پسرا میان"
اینا رو همون ایکس می گفت.

میگم خدا می گه زنان پاک برای مردای پاکن و بالعکس.
میگن پس این همه مثال نقض از مریخ اومدن یا مخلوق خدا نیستن؟

راستیتش وقتی نیگاه می کنی درصد بالایی از دخترهای 15 تا 23 چهار سال قابل اعتماد نیستند و ارزشی برای خودشون قائل نیستن. دنبال هرکاری می رن اونم به شکل آشکار و علنی. اصلا هم به نوع پوششون ربطی نداره اما غالبا بی حجابن. انگار خلق شدن که دوست پسر پیدا کنن:Ghamgin:
خیلی ها هم هستن که کاره ای نیستن اما از لحاظ تیپ و قیافه شبیه همون دسته ی اولین.:Ghamgin::Ghamgin:
و دسته ی سوم خانوم های باحیا و اغلب محجبه و پاکن ولی مثل میوه ی نوبرانه " دست نزن گرونه".اغلب اینا رو فقط به زور داشتن خونه و ماشین و هزار بامبول دیگه، ازدواج که سهله فقط میشه یه بار دید :Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand:

شما بگید، کارشناس محترم ، خواهر گرامی
وقتی همچین تناقض هایی پیش میاد و دیگه نمیتونی دخترها رو صرفا به خاطر طاهرشون دربارشون قضاوت کرد چی کار باید کرد؟؟؟
رو چه جوری باید جواب داد؟
چطور باید در مقابل این جور فشارها که ورای مسایل اقتصادی، بر جوونها تحمیل میشه، عکس العمل نشون داد طوری که نه از این طرف بوم بیفتی و نه از اون طرف،
خانوم محترم شما بین n تا دوستتون واقعا به چندتاشون اون قدر اعتماد دارین که حاضرین برای برادرتون بگیریدش؟؟
من کاری به سایر ملاک ها مثل کدبانو بودن و باهوش بودن ندارم، بیشتر بحث حیا و پاک بودن مطرحه.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما
نمي دونم درس روش تحقيق علمي داشته ايد يا نه؟
روش تحقيق و پژوهش علمي براي فردي كه مي خواهد زندگي هدفمند و عاقلانه داشته باشد خيلي خوب است.
برخي از سخنان در جامعه ما رواج مي يابند و شايع مي شوند ولي واقعا نمي توان به قول معروف برايش قسم حضرت عباس خورد.
روايت داريم از ناداني انسان همين بس كه هرچه مي شنود را نقل مي كند
روايت ديگري مي گويد از دروغ گو بودن انسان همين بس كه هر چه مي شنود بيان مي كند
از سويي ديگر ما تشويق به تفكر و تدبر و هم انديشي و مشورت و استفاده از تجارب بزرگان و كمك از قرآن و حديث و عالمان رباني شده ايم.

اطلاعات ناقص
گاهي اطلاعات مردم به سخنان يك نفر بند است مثلا فاميل فردي در يك منطقه از آلمان زندگي مي كند و او برايش سخناني ازآلمان مي گويد ايشان هم مي گويد خارجي ها يا آلماني ها اين طور هستند
يا ما مي رويم به شهري اتفاقا دو نفر خوش اخلاق و مهمان نواز را مي بينيم مي گوييم مردم شهر فلان خيلي خيلي مهمان نواز هستند
يا برعكس در شهري زاپاس ماشين ما را مي دزدند يا....و به ما سخت مي گذرد مي گوييم مردم فلان شهر بد هستند و دزد
قرآن به ما مي گويد از گمان هاي خودتان پيروي نكنيد
و ما را تشويق مي كند دنبال علم و يقين باشيم و بدگمان نباشيم.

مفاسد اجتماعي
در اين كه مفاسد اجتماعي به دلائل تهاجم فرهنگي، مشكلات اقتصادي و چشم و هم چمشي و....زياد شده است حرفي نيست ولي واقعا كسي آمار نگرفته است كه بتواند درصد بدهد يا بگويد دختران بدترند يا پسران.
اما چيزي كه هست اين كه قطعا در هر شهري خانواده هاي خوب هست خانواده هاي بد هم هست گاهي منطقه اي به دلايلي مفاسدش بيشتر است كه گاهي لازم است براي حفظ ايمان و ناموس خود هجرت كرد.

پاكان براي پاكان
قرآن مي فرمايد: «پاكان براي پاكان است.» ولي خداوند ما را مخير كرده تا خودمان آگاهانه انتخاب و گزينش كنيم. يعني نقشه راه را خدا به ما داده است و فرموده اين افراد چون با هم سنخيت ايماني دارند با هم پيوند زناشويي ببندند
اين جا ما هستيم كه بايد تلاش كنيم هم كفو خود را بيابيم و افراد هم كفو را به هم معرفي كنيم
حالا اگر كسي تنبلي كرد و تحقيق نكرد و يا از روي ندانم كاري بدون تحقيق فردي را گزينش كرد و يا گول ظاهر كسي را خود خودش مقصر است.
بله همان گونه كه پسران خوب زيادي داريم كه دنبال گناه نيستند دختران خوب زيادي هم داريم كه با حيا و عفيف هستند
شما فرموديد دختران با حيا و عفيف مانند ميوه نوبرانه است و شرايط سختي دارند. اين سخن الزاما درست نيست ما دختران عفيف زيادي داريم كه از خانواده ها فقير و كم درآمد يا متوسط هم هستند.
به هرحال بايد براي رسيدن به پر طاووس جور هندوستان كشيد
براي رسيدن به كعبه از خار بيابان نرنجيد
و براي رسيدن به همسري هم كفو و متناسب تلاش كرد، به افراد مومن سپرد، رفت و تحقيق كرد و مشورت كرد و گزينش.

[/]

سلام علیکم

m.r226;620596 نوشت:
و دسته ی سوم خانوم های باحیا و اغلب محجبه و پاکن ولی مثل میوه ی نوبرانه " دست نزن گرونه"اغلب اینا رو فقط به زور داشتن خونه و ماشین و هزار بامبول دیگه، ازدواج که سهله فقط میشه یه بار دید

؟؟؟!!!

یازهرا(س)

[="Arial"][="DarkGreen"]سلام
استاد حامی به طور کامل پاسخ دادن،منم این وسط ی لنگی میزنم و میرم.
توی ریاضیات دو تا استدلال داریم به نام استدلال استنتاجی و استدلال استقرایی.
استدلال استقرایی اینه که شما مثلاً وارد ی شهر میشین اولین کسی که میبینید،چشماش رنگیه.دومین نفر،سومین نفر و همینطور با کسانی که برخورد دارین میبینید که چشمای رنگی دارن ، پیش خودتون نتیجه گیری می کنید که همه ی اهالی این شهر چشم رنگین.توی این استدلال هنوز درستی قضیه ثابت نشده.
استدلال استنتاجی بر اساس حقیقت هاییه که درستی اونها به شما ثابت شده یعنی شما صرفاً به دیده ها و شنیده ها اکتفا نکردید بلکه به دنبال صحت قضایا رفتید و درستی اونها رو ثابت کردید.برعکس استدلال استقرایی این نوع استدلال قابل اطمینانه.
حالا اینم همینطوره ،کنار هرکس میشینی اگه پسر باشه که میگه دختر پاک نیست اگرم دختر باشه که ...
تحقیق کامل و درست،شناخت به همراه میاره که مطمئناً با این آمار همخونی نداره.
[/]

سلام

اتفاقا با دوستان امروز در همین مورد صحبت می کردیم. متاسفانه اوضاع فرهنگی جامعه اصلا خوب نیست

حامی;633598 نوشت:
ولي واقعا كسي آمار نگرفته است كه بتواند درصد بدهد يا بگويد دختران بدترند يا پسران.

به گفته دکتر محمود گلزاری، تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۰ درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند اما خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

منبع

[="Arial"][="DarkGreen"]

Anoushiravan;633621 نوشت:
سلام

اتفاقا با دوستان امروز در همین مورد صحبت می کردیم. متاسفانه اوضاع فرهنگی جامعه اصلا خوب نیست

به گفته دکتر محمود گلزاری، تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۰ درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند اما خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

منبع

از آمار اطلاعی ندارم ولی متأسفانه دختران دبیرستانی اطراف ما همه همینطورین اما خدایی دخترای پاک هم بینشون پیدا میشن که خونواده های خوبی دارن.[/]

Anoushiravan;633621 نوشت:

نمی دونم چقدر این آمار درسته ولی تا نباشد چیزها مردم نگو چیزکی
دوستان عزیز ما می تونیم کاری بکنیم که وضعیت بهتر بشه؟؟

[="Navy"]

m.r226;620596 نوشت:
خانوم محترم شما بین n تا دوستتون واقعا به چندتاشون اون قدر اعتماد دارین که حاضرین برای برادرتون بگیریدش؟؟

من در محل تحصیلم حداقل 40 دختر پاک و با ایمان میشناسم .
این دخترها محجبه باایمان ولایتی و تحصیل کرده هستند.
بین تمام دوستانم به همه شان اطمینان دارم البته آنهایی که وضع مالی خوبی داشتند ازدواج کرده اند اما آنهایی که از وضع مالی متوسطی برخوردارند هنوز مجرد اند. متاسفانه خانواده های اصیل و مومن کشور ما هم به فکر پول اند...:Ghamgin:

حامی;633598 نوشت:
دختران عفيف زيادي داريم كه از خانواده ها فقير و كم درآمد يا متوسط هم هستند.

درست است، من در حال حاضر 5 دختر مومن میشناسم که معیارشان ایمان و اخلاق پسر است اما چون وضع مالی متوسطی دارند و خانه شان در پایین شهر است هنوز ازدواج نکرده اند![/]

سلام
با اینکه یک خانم هستم حرفای استارتر محترم رو تا حدود زیادی قبول دارم...چندی پیش یک واسطه ای دختری برای برادرم معرفی کرد. برادرم به همراه مادرم و دختر و مادر دختر خانم بیرون قرار گذاشتن که همدیگرو ببینن. خلاصه وقتی اومدن برادر و مادرم خیلی تعریف کردن و گفتن که دختر خوبیه و نیاز هست که بیشتر با هم گفتگو کنیم. این شبکه های اجتماعی اگر آسیب داره چندتایی هم حسن داره، برادر منو نجات داد... برادرم متوجه شد که بلـــــــه..این خانم چندین دوست پسر داره و با یک نام کاربری دیگه در شبکه ف ی س ب و ک عضو و کاملا بی حجاب هست... حالا این خانم جلسه اول چی گفته بود به برادرم: ما خیلی خانواده آبروداری هستیم من تا جایی که تونستم سعی کردم آبروی پدر و مادرم رو حفظ کنم و کلی تعریف از خودش و خوبیاش.... وقتی برادرم متوجه این ماجرا شد بهشون که گفت، گفت که توروخدا فقط نزار پدر و مادرم متوجه بشن اونا روی من یک حساب دیگه ای باز کردن.... برادرم هم به واسطه گفت که ما با هم تفاهم نداریم...
میخوام بگم هستن خانواده هایی که خیلی با آبرو هستن و دیگران با این تصور که چه خانواده خوبیه میرن جلو برای امر خیر اما اصلا معلوم نیست که اون دختر یا پسر هم مثل پدر مادر با آبرو باشن یا نه....
واسه همینه که خانواده های آبرومند هم ممکنه که دخترشون خوب نباشه و همه بگیم که دختر فلان خانواده مورد خوبیه ها چون خانوادش خوبه اما ما واقعا چجوری میتونیم متوجه بشیم که دختر خوب هست یا نه...کم نیستن پدر و مادرایی که مومن و خوبن اما دختر یا پسری بی دین دارن.... متاسفانه دخترایی هم که معرفی میشن به برادرم تا شمارشو میگیره میبینه که توشبکه های اجتماعی با ظاهر بد حضور داره منصرف میشه و همون اول کار مورد ها رد میشه Sad
خلاصه که ازدواج خیلی سخت شده...

وقتی 99 درصد دختران با جنس مخالف رابطه دارند یعنی 99 درصد پسران جامعه اینجورین با فضایی ها که رابطه ندارند وقتی میگین هر دختری با هزار تا پسر دوسته یعنی پسر خوب باقی نمونده این نگرانی فقط مختص جنس مذکر نیست الان دخترها هم به پسرها اعتماد ندارند
به اون یک درصد جوانان عزیز توصیه میکنم بابت چنین موضوعی از ازدواج دوری نکنید از خدا بخواهید شخصی مثل خودتان را نصیبتان کند روی خوب بودن خودتان تمرکز کنید تا شخصی مثل خود را بیابید

[SPOILER][/SPOILER]

جالبه پسرا با این بینش افراطیشون میشه بگن تمام این دختران ناپاک وغیر عفیف چجوری به اینجا رسیدن؟؟؟؟؟؟؟
پس به تعداد همین دختران، پسر ان ناپاک و غیر عفیف داریم یه دختر خودش به تنهایی که به این راهها کشیده نمیشه!

دختر نجیب وپاک زیاده متاسفانه دیده نمیشن!
شما فقط همون دخترای خیابونی و شبکه های اجتماعی رو میبینید و به کل دخترا نسبت میدین که همه بدن چون اینا بدن....
پس ما هم خوبه بگیم همه پسرا ناپاکن ؟

m.r226;620596 نوشت:
عضر خواهی می کنم.
.

عذرخواهی درسته برادر.موضوع خوبیه.اتفاقا من اولین باری که اومدم توی اسک دین از راه سرچ کردن این مطلب توی گوگل بود.

حامی;633598 نوشت:
پاكان براي پاكان
قرآن مي فرمايد: «پاكان براي پاكان است.» ولي خداوند ما را مخير كرده تا خودمان آگاهانه انتخاب و گزينش كنيم. اين جا ما هستيم كه بايد تلاش كنيم هم كفو خود را بيابيم و افراد هم كفو را به هم معرفي كنيم
حالا اگر كسي تنبلي كرد و تحقيق نكرد و يا از روي ندانم كاري بدون تحقيق فردي را گزينش كرد و يا گول ظاهر كسي را خود خودش مقصر است.

ما هر چقدر هم تحقیق کنیم اخرش نمیشه 100 درصد گفت ادم خوبیه.هیشکی مثل خدا از ذات کسی خبر نداره.یعنی خدا کمک نمیکنه در این راه به بندش.که مثلن فرد مناسب را یجوری جلوی راهش قرار بده و کاری کنه که بنده خوبش که گناه نکرده همسر خوبی گیرش بیاد.

سلام بحث خوبیه

درسته دخترها و پسرهای خوب یا دیده نمیشن یا بعضی ها خجالت میکشن که قدمی بردارن..

من هم یه آماری رو چند وقت پیش دیدم که 90 درصد دختر ها و پسرها با جنس مخالف رابطه دوستی دارن.

همه اینها از غرب وارد کشور ما شده و برکت رو از بین برده ..الان بهمن ماهه هنوز شهر ما برف نیومده خدا خدا میکنم زودتر از این شهر برم !

ماهواره ها و فیلم های نامناسبش و این شبکه های .... واقعا زندگی ها رو جهنم کرده که اگر مثلا یه نفر داشته باشه و استفاده کنه تأثیر روی بقیه هم هست.

مگر افرادی که اهل تفکر و پژوهش هستند و با ایمان ..

یا حق

من به هيچ وجه اين آمار رو نمي پذيرم.شايد تو تهران و شهرهاي بزرگي مثل اون و شهرهاي نزديكشون كمي بيشتر به چشم بياد اما همه جا صدق نمي كنه.
تو اين فضاي آلوده و مه آلود به خيلي ها هم تهمت مي خوره.
خانم هاي پاك هم زيادند.

سلام و عرض ادب

دوستان و کاربران عزیز از شرکت شما در گفتگوها متشکرم

این سایت رسالت پاسخگویی به شبهات دینی را دارد و سایت همسر یابی نیست

لطفا قوانین سایت را رعایت و از معرفی مستقیم و غیر مستقیم دوستان خود جدا پرهیز کنید
در غیر این صورت بر اساس قوانین سایت با کاربران متخلف رفتار خواهد شد .

متشکرم

مدیر سایت;633811 نوشت:
این سایت رسالت پاسخگویی به شبهات دینی را دارد و سایت همسر یابی نیست

لطفا قوانین سایت را رعایت و از معرفی مستقیم و غیر مستقیم دوستان خود جدا پرهیز کنید
در غیر این صورت بر اساس قوانین سایت با کاربران متخلف رفتار خواهد شد .

یا خداااااااااااااااا

من حبس کشیدم،:geryeh:
الان پستای نامربوط رو پاک می کنم

بعدا نوشت:

جل الخالق

خودشون پاک شده بودن

از وقتی این تاپیک رو خوندم اعصابم خورد شد. ...:Narahat:
یعنی واقعا آماری که گفته شد درسته؟:Ghamgin: یعنی دخترهای جامعه ما....

[="Arial"][="DarkGreen"]

m.r226;633655 نوشت:
دوستان عزیز ما می تونیم کاری بکنیم که وضعیت بهتر بشه؟؟

ببخشید جناب مدیر!
من به این سؤال جواب دادم ولی شما اونو حذف کردید!
[/]

همه اینطور نیستن

خب میگن که انسان های خوب هیچوقت دوست ندارن که خودشون رو جلوه بدن برای همین در آمارها دیده نمیشوند.

و فقط افرادی که نام برده شد که دوستان جنس مخالف دارند در آمار هستند در غیر این صورت 90 درصد نیستند..

باید از کارشناسان مذهبی آمار دقیق را سوال کرد.

mehrant;633819 نوشت:
از وقتی این تاپیک رو خوندم اعصابم خورد شد. ...:Narahat:
یعنی واقعا آماری که گفته شد درسته؟:Ghamgin: یعنی دخترهای جامعه ما....

[=arial black]نه بابا هیچم همچین چیزی نیست
اگه 99 درصد دختر پسرا باهم رابطه داشته باشن
مگه دیگه سنگ روی سنگ بند میشه؟
پس اون یک درصد حتما دارن بالای کوه قاف زندگی میکنن که از شر بقیه در امون موندن
وضع جامعه خراب هست ولی دختر پسر مومن و خوب هم کم نیست

همانطور که بارها خوندم و همه شنیدیم برای داشتن همسری خوب باید:

1 سعی کنیم که خودمون رو اصلاح و خوب کنیم (ایمان -اخلاق)

2 خود را ارائه کنیم و فعالیت هایی را انجام دهیم (در محافل مذهبی مانند مساجد - هیأت - مصلی و ....)

3 دعا کنیم و صلوات بفرستیم و زیاد استغفرالله بگیم

اینکه دائم ایراد بگیریم و آمار های گوناگون بدیم و ترس و دلهره ایجاد کنیم کار درستی نیست

در پناه حق

m.r226;620596 نوشت:
وقتی همچین تناقض هایی پیش میاد و دیگه نمیتونی دخترها رو صرفا به خاطر طاهرشون دربارشون قضاوت کرد چی کار باید کرد؟؟؟

"هوالبصیر"

والا فکر میکنم این مشکل ِ هردوطرف هست، و به مراتب انتخاب و گزینش و تصمیم گیری برای دخترها سخت تر از پسرهاست.

دختر به خاطر حساسیت هایی که روش دارن معمولا راحت تر میشه درموردش تحقیق و تفحص کرد، اما آقا پسرها...

اما خب این صحبت ِ استاد حامی درست هست:

حامی;633598 نوشت:
همان گونه كه پسران خوب زيادي داريم كه دنبال گناه نيستند دختران خوب زيادي هم داريم كه با حيا و عفيف هستند

بنابراین، نتیجه گیری:

حامی;633598 نوشت:
براي رسيدن به همسري هم كفو و متناسب تلاش كرد، به افراد مومن سپرد، رفت و تحقيق كرد و مشورت كرد و گزينش.

+ توکل بر خدا؛ انک علی کل شی قدیر

دختر پاک نه گفتن رو خوب بلده

دوستان سلام

چه کسی آمار طلاهای طلافروشی ها را دارد و چه کسی به دنبال چنین آماری هست؟

گنج را در گنجینه قرار می دهند و هر کسی آن را نمی بیند.
دختر و پسر خوب که از گنج بالاتر هستند.

علی علی

m.r226;620596 نوشت:
سلام." 90 درصد دخترا هم دوست پسر داشتن و هرکی که دوست پسر داشته باشه معلومه به بقیه ی چیزاش هم تن میده". [/COLOR][/CENTER]
سلام ببخشید یه سوالی دخترا با دیوار دوست میشن؟؟
از اول تا آخر نظر شما اینجوری برداشت میشه که فقط دارید دخترا رو متهم میکنید
هر جا دختر گذاشتین پاک کنید پسرش کنید بعد خودتون به سوالات جواب بدید اینجوری به جواب خودتون هم میرسید

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

[/]

خانوم ها راست می گن، پسرهای زیادی رو میشه دید که به درجه ی والایی از پست بودن رسیدن
باور کنید من یکی با دیدن اینا می خوام بالا بارم
اما بحث ما بیشتر متوجه اینه که این دید افراطی رو با شنیدن حرفای شما تعدیل کنیم .

m.r226;634033 نوشت:

اما بحث ما بیشتر متوجه اینه که این دید افراطی رو با شنیدن حرفای شما تعدیل کنیم .

این دید همونطوری که گفتید واقعا افراطیه و مقصر هم قشر مذهبی ما هستند که تو این شرایط جامعه میرن قایم میشن این ور اون ور و تو متن جامعه نیستن همین چهارراه ولیعصر رو ببینید برید تو زیرگذر وضع خانوما رو ببینید با اینکه اونا بی حجابن ولی وقتی یه پسری بهشون نگاه میکنه من میخوام زمین دهن باز کنه برم توش!!!یا این دختر پسرایی که کلا تو سطح شهر واسه خودشون خوشن
تصور کنید نه دی این چند میلیون آدمی که تو تهران اومدن بیرون اگه تو سطح شهر روزای عادی دیده میشدن دیگه فضا اینقدر مسخره میشد؟؟مد نمیرفت سمت با حجابی حتی با وجود ماهواره ها؟وضع بهتر نمیشد؟باز دوست دختر پسر داشتن به این شدت عادی و مد میشد ؟فضا که آلوده باشه کم کم بدیهی و عرف میشه و قبح گناه میریزه .چرا قشر مذهبی حداقل با حضورشون نمیان فضا رو عوض کنن؟
پس با این شرایط عجیب نیست که دید افراطی هم به وجود بیاد و همونطوری که خوتون گفتید وقتی یه پسر مذهبی پاشو از خونه میذاره بیرون دخترا رو با این وضع افتضاح میبینه دیگه جای تعجب نداره دیدش این همه افراطی بشه هر جا سر میچرخونه سر کار تو دانشگاه تو خیابون این قشر رو میبینه

عاشق امام خامنه ای;635717 نوشت:
این دید همونطوری که گفتید واقعا افراطیه و مقصر هم قشر مذهبی ما هستند که تو این شرایط جامعه میرن قایم میشن این ور اون ور و تو متن جامعه نیستن همین چهارراه ولیعصر رو ببینید برید تو زیرگذر وضع خانوما رو ببینید با اینکه اونا بی حجابن ولی وقتی یه پسری بهشون نگاه میکنه من میخوام زمین دهن باز کنه برم توش!!!یا این دختر پسرایی که کلا تو سطح شهر واسه خودشون خوشن
تصور کنید نه دی این چند میلیون آدمی که تو تهران اومدن بیرون اگه تو سطح شهر روزای عادی دیده میشدن دیگه فضا اینقدر مسخره میشد؟؟مد نمیرفت سمت با حجابی حتی با وجود ماهواره ها؟وضع بهتر نمیشد؟باز دوست دختر پسر داشتن به این شدت عادی و مد میشد ؟فضا که آلوده باشه کم کم بدیهی و عرف میشه و قبح گناه میریزه .چرا قشر مذهبی حداقل با حضورشون نمیان فضا رو عوض کنن؟
پس با این شرایط عجیب نیست که دید افراطی هم به وجود بیاد و همونطوری که خوتون گفتید وقتی یه پسر مذهبی پاشو از خونه میذاره بیرون دخترا رو با این وضع افتضاح میبینه دیگه جای تعجب نداره دیدش این همه افراطی بشه هر جا سر میچرخونه سر کار تو دانشگاه تو خیابون این قشر رو میبینه

راس می گین

آقا علی که می خوام دنیاش نباشه تو نهج البلاغه یه هچین چیزی میگن
اونا تو باطل خودشون متحدن و ما تو حقمون متفرق

موضوع قفل شده است